Mindenféle érdekességek

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.

5 / 34 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 34  Next

Go down

Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Áprilia on Pént. 20 Jún. - 10:48

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 18:58-kor.

Áprilia

Hozzászólások száma : 4897

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Vendég on Pént. 20 Jún. - 11:21

Igen.
A démonok "feldöntik" a  cserép edényt!
Készek rá és szárazon marad az illető szökésekor.
Ezek derék emberek amúgy. 
Pld. AKI! ÖN ERŐBŐL SZOKIK LE A CIGIRŐL...stb...

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Pént. 20 Jún. - 15:57

@efi írta:Elek írta: " Hagyjad csak el bátran ideológiádat! Az ideológia jó de, jobb nélküle. Van tartása de, fogva-tartása ami a fogvatartott "alkalmazkodása". "

Igen! Igen, igen!

Ezzel én is tökéletesen egyet értek amúgy , de mi van a törvényszerűségekkel ? azok nem ideológiák ?  Very Happy kávé 
Zoli

Hozzászólások száma : 9253

Témanyitás  Zoli on Pént. 20 Jún. - 15:59

@Elek írta:Igen.
A démonok "feldöntik" a  cserép edényt!
Készek rá és szárazon marad az illető szökésekor.
Ezek derék emberek amúgy. 
Pld. AKI! ÖN ERŐBŐL SZOKIK LE A CIGIRŐL...stb...

Elek ezt így nem igazán értem , magyarázd el kérlek mit akartál ezzel kifejezni ?
Zoli

Témanyitás  Vendég on Pént. 20 Jún. - 16:13

Visszaeshetnek! ( dohányosok...stb..."elfogják újra"...

Megszökhet  > pld. öngyikos lesz. 
Kikönyörgi magát táboron kívűlre a bötönigazgató házába szolgának....effélék. ( ez is szökés....
-
A száraz szökések mind bátor tettek a maguk módján és megerősödött személyiség áll mögötte.
Igen.
Az nem erős jellemű aki Isten "kenetével" cselekszi?
Magyarán - kérlek, felajánlást tesz önön élete fölött - Istennek...talán gondolj egy apácára. Ám ez nézetem szerint megfutamodás is - igen kétélű.
Sok oldala van azonban a "kenet" nem hiányozhat.
-
A dalocska így mondja és igen szép mikor kis gyermekek éneklik; "kicsinyke fényemmel - világítani fogok"...( jútúbon megtalálod.
Tehát, van aki csak a lámpásába kap és van aki korsóval.
Cserép edényében sok van és töltögetnie kell. Mint az árús példázata a bibliában.

A múzeumok éjszakáján egyszer vettem egy Róma-i kis lámpást - emlékeztetőül...ha, jól tudom hamarosan lesz?

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Pént. 20 Jún. - 16:28

Köszi az értelmezést , így már nekem is bevillant valami .

A múzeumok éjszakája ha jól tudom holnap lesz .
Zoli

Témanyitás  Vendég on Pént. 20 Jún. - 16:39

No, megbeszélem a fiammal nem - e "cincognak" ott és akkor beszélgethetünk újra, talán...föl is hívom mikor ér már haza.

A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 20 Jún. - 16:43-kor.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Pént. 20 Jún. - 16:42

Le kell egyeztetnie a brácsással + a prímással...

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Pént. 20 Jún. - 17:05

@Elek írta:A lila ködös pedig az "ön (és mások) pusztítók" egyik "legádázabbbja" mert nem, h reményt ad DE, FOSZTOGATJA AZT!
Minden "megjelenített formájával" kinyújtja kezét és felmutatja a reményt, s közben már - ugrásra kész.
"Elmarja" az illető önön magában ill. a külső segítséget remélő (Isten-be) már amúgy is "felfokozott" Hitét!

Az ember szomjasan vágyik a szabadulásra és kétségbeesve keresi azt, aki segít neki kimászni a sárból, amibe beleragadt. Csakhogy közben már a tiszta látását is elveszítette. Nem ismeri fel az igazat. Nem tud különbséget tenni az igazi és a hamis között. Rácsimpaszkodik arra, aki a tanító szerepében tetszeleg, és nem veszi észre, hogy ezzel az illető vágyait teljesíti csak, azaz növeli annak a birodalmát, az alattvalók seregét szaporítja. Cserébe olyan tetszetős szavakat kap, amik hihetőnek hangzanak. Nem veszi észre, hogy hiába issza-issza őket, ugyanolyan szomjas marad, vagy még szomjasabb. Nem lát a tetszetős külső mögé, nem lát belülre, csak a külsőséget képes látni.
 nohad 
És nem ismeri fel az igazi prófétákat, akik pedig szintén itt járnak közöttünk.

Ugyanez igaz azokra is, akik könyvekben vagy más írásokban keresik az útmutatást a szabadulásra. Tele van a könyvesbolt és az internet azokkal, akik ebből a szomjas keresésből (és a vakságból) hasznot húznak. Akár anyagi hasznot, akár csak az egójuk terjeszkedésének a hasznát.

A saját ítélőképességére szorul az ember, nincs más, de nem tudom, ebben a megvakultságban milyen reménye marad.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Pént. 20 Jún. - 17:11

Valami az embert mindig elindítja az útján , egy lökés ami legtöbb esetben valami tapasztalat .
A könyvek a más emberek tapasztalatai talán csak erősítést adhatnak , ezért keres az ember és kutat és hallgat meg másokat .
Zoli

Témanyitás  Vendég on Pént. 20 Jún. - 17:17

fortis írta:Valami az embert mindig elindítja az  útján  , egy lökés ami legtöbb esetben valami tapasztalat .

Igen, a sors segíthetne. De én azt látom, hogy az ember nem érti a sorsát sem, vagy ha nem is kell értenie, nem mozdítja ki a sors sem a sárból, amibe bele van ragadva. Hiába kap újabb és újabb löketeket, csak ugyanolyan vakon araszolgat tovább.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Pént. 20 Jún. - 17:22

@efi írta:
fortis írta:Valami az embert mindig elindítja az  útján  , egy lökés ami legtöbb esetben valami tapasztalat .  

Igen, a sors segíthetne. De én azt látom, hogy az ember nem érti a sorsát sem, vagy ha nem is kell értenie, nem mozdítja ki a sors sem a sárból, amibe bele van ragadva. Hiába kap újabb és újabb löketeket, csak ugyanolyan vakon araszolgat tovább.

Igen ez így van . Valahol önmagunk döntése az , hogy a sárban maradunk . De lehet ennek is oka van .
Zoli

Témanyitás  Vendég on Pént. 20 Jún. - 19:54

Efi - teljesen egyet kell értsek veled.
Kicsit eltölt a szomosrúság is.
Igen.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Pént. 20 Jún. - 20:01

Háááát fortis úr - a tálalás - kérlek.
Azon is áll vagy bukik.
-
Mivel a végidőket járjuk mint erős dohányos a vasúti fülkében, nyögünk a bűn terhe alatt.

Így a döntés - "beragadás".

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Pént. 20 Jún. - 20:21

Az életben adódnak lehetőségek amiket vagy félünk kihasználni , vagy valami más oka is lehet . Pl ez is egy irányzat a témára  avagy a sorsra , mikor fordítani lehetne , még sem tesszük meg .
Néha az ember meg mégis megteszi és aztán kiderül cseberből csak vederbe esett .
Zoli

Témanyitás  Vendég on Pént. 20 Jún. - 20:24

@Elek írta:Efi - teljesen egyet kell értsek veled.
Jaj, azt nem akartam!

De tudod, mit, tovább gondoltam, és arra a meggyőződésre jutottam, hogy a jóság képes megérinteni az embereket. Az igazi, önzetlen jóság átüti azt a burkot, amibe az ember belekeményedett. Az ívet húz lélektől lélekig.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Pént. 20 Jún. - 20:26

@efi írta:
@Elek írta:Efi - teljesen egyet kell értsek veled.
Jaj, azt nem akartam!

De tudod, mit, tovább gondoltam, és arra a meggyőződésre jutottam, hogy a jóság képes megérinteni az embereket. Az igazi, önzetlen jóság átüti azt a burkot, amibe az ember belekeményedett. Az ívet húz lélektől lélekig.  

Szeretném azt mondani , hogy ez a gyakoribb .  pislog 
Zoli

Témanyitás  Vendég on Pént. 20 Jún. - 20:36

fortis írta:Szeretném azt mondani , hogy ez a gyakoribb .  pislog 
Nem gyakran vagy ritkán, hanem mindig. Még ha azonnal nincs is látszatja. Vagy lehet, hogy később sincs. Akkor is.

Persze nem arról a fajta "jóságról" beszélek, amiben valaki önmaga előtt tetszeleg. Ha egy kicsit is elégedett az ember magával a jósága miatt, máris elbukott.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Pént. 20 Jún. - 21:22

@efi írta:
fortis írta:Szeretném azt mondani , hogy ez a gyakoribb .  pislog 
Nem gyakran vagy ritkán, hanem mindig. Még ha azonnal nincs is látszatja. Vagy lehet, hogy később sincs. Akkor is.

Persze nem arról a fajta "jóságról" beszélek, amiben valaki önmaga előtt tetszeleg. Ha egy kicsit is elégedett az ember magával a jósága miatt, máris elbukott.

Úgy értettem , szeretném ha az önzetlen jóság lenne a gyakoribb .
Vagyis szeretném azt mondani , de egyenlőre nem látom , hogy így lenne .
Persze lehet csak rossz irányba nézek .
Zoli

Témanyitás  Zoli on Szomb. 21 Jún. - 13:59

Kiterjedt barlangrendszert fedeztek fel , az egyiptomi piramisok alatt .
Érdekes cikk , ha van kedvetek olvasgassátok

http://boldognapot.hu/blog/kiterjedt-barlangrendszert-fedeztek-fel-az-egyiptomi-piramisok-alatt/
Zoli

Témanyitás  nofertiti on Szomb. 21 Jún. - 14:36

@Blueeye írta:
@nofertiti írta:A szellemi világhoz tartozó "dolgok" csak tiszták lehetnek vagy ezt úgy érted, hogy a szellemi világhoz tartozó Önvaló csak tiszta lehet? hozzáteszem, hogy azzal a szándékkal kérdezlek, mert ismerkedem a "világnézeteddel". (Vagy azzal, amit közölni szeretnél, mert lehet, hogy nem jó szó rá, hogy "világnézeted".)

Mire mások nézőpontjait megismered, vagy egyeztetni akarod a tiéddel, elmész a lényeg mellett. Az idő érték, és ha nem másokat akarunk megismerni, hanem önmagunkat, azzal a végén másokat is megismerünk.

Ha sok időt fordítunk arra, hogy másokat jól megismerjünk, akkor az azt jelenti, hogy a külvilág felé fordulva akarom megtalálni önmagamat. Ez így nem vezet sehova, csak egyre messzebb magunktól.
De ha befelé fordulok, és magamat tanulmányozom, tudni fogom kívül miért úgy működnek a dolgok, ahogy, és az emberek miért úgy működnek, ahogy, és én magam miért úgy működök, ahogy.

De még jobb, ha a befelé ismerkedés, és a kifelé ismerkedés összhangban van.
Ebből kiindulva jócskán nincs összhangban, amit megállapítasz, vagy azt jelented ki ezzel, hogy ismersz? Vagy amennyit ismersz belőlem, abból ezt kijelentheted azaz, hogy összhangban van nálad a külső és benső ismerkedés? Mert ebből a szempontból inkább szimpla általánosítás, nekem azt a tanácsot adod, hogy mégcsak ne is ismerkedjem a másik nézetével mert szerinted csak kifelé ismerkedem, de te megengeded magadnak, hogy messzemenő következtetésre juss mással kapcsolatban:
""Mire mások nézőpontjait megismered, vagy egyeztetni akarod a tiéddel, elmész a lényeg mellett. Az idő érték, és ha nem másokat akarunk megismerni, hanem önmagunkat, azzal a végén másokat is megismerünk." "

A megismerés folyamata is a tisztulás útjával változik, hiába vizsgálom magam ha ugyanúgy tekintek magamra, mint másra. Sőt ha a másik példát veszem, ha magamra másként tekintek, mint másra.

Alapvetően az érzékelés megújulására van szükség. Mivel ha az ember alapból nem abban az összhangszerű állapotból tekint magára, akkor éppúgy torzultan látja önmagát, ahogy a külvilágot.

Ahogy kint úgy bent lehet itt is érvényes, és foghat gellert is.
Mert az ember tisztátalanságából kiindulva olykor éppúgy másnak is láthatja önmagát, mint másokat. Tehát véleményem szerint inkább az a lényeg, hogy KI érzékel bennünk.
Pl ha magam felé elfogult vagyok még lehet, hogy a külvilág felé előítéletes, vagy egy pillanatban épp előítéletes önmagammal szemben, a külvilág felé viszont elfogult, és lehet, hogy épp úgy ismerkedem önmagammmal, mint a külvilággal épp mindkettő felé elfogultan vagy előítéletesen.
Végtelen variáció, amíg az észlelés nem tisztul. Mondjuk úgy az "én hitem szerint", a megváltás folyamatában tisztulunk, és új észlelést kapunk, csak akkor tekinthetünk tisztábban mind önmagunkra és másokra. S ezután alakul összhang és nem annak arányában, hogy hányszor tekintünk kifelé vagy befelé, mert abban a szférában a kint és bent nem létezik emberi módon már.

Én úgy vélem nem abból indul az egész, hogy önmagammal ismerkedem először vagy a külvilággal. Hanem az ismerkedést mi végzi bennem, tehát nem az irányon van a hangsúly és annak arányán, hanem, hogy KI észlel.
És hogyan csatlakozhatom a tisztulás folyamatához.
Pl ha efi fogalmazását veszem alapul, hogy az ÖNVALÓ által áthatva érzékeljen az ember.
És ennek módját keresni.
Az "én hitem szerint" ez mondhatni szerintem a közös rész, hogy az elme megújulásával, Jézus Krisztus által egy másik szemlélés alakul ki.

nofertiti

Hozzászólások száma : 455

Témanyitás  Vendég on Szomb. 21 Jún. - 14:38

Egy kicsit felcsigázott lettem. Érdeklődő, "egészséges" érdeklődő, végtére Jézus is ott fönn lakozik - valahol!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Szer. 25 Jún. - 12:36

Új világ, új hatalom:

Nem hosszú videó , de mond érdekességeket .

https://www.youtube.com/watch?v=tCJKHAyQ6kI#t=768
Zoli

Témanyitás  Rhea Sylvia on Pént. 27 Jún. - 9:51

http://ujvilagtudat.blogspot.hu/2014/06/europai-kiralyi-csaladok-gyerekeket.html#.U60elLeKDcs

Elképesztő, hátborzongató, hihetetlen, iszonyatos!!!!!!!!!!

Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 187

Témanyitás  Vendég on Pént. 27 Jún. - 10:35

@Rhea Sylvia írta: Elképesztő, hátborzongató, hihetetlen, iszonyatos!!!!!!!!!!

Csak el ne hidd.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Pént. 27 Jún. - 12:16

Etoile írta:
@Rhea Sylvia írta: Elképesztő, hátborzongató, hihetetlen, iszonyatos!!!!!!!!!!

Csak el ne hidd.

Mondjuk az Amcsiknak eléggé hátulütős a Szent András törésvonal , az erdőtüzek , meg a hurrikánok . Oké , hogy a kínaiaknak meg ott a rengeteg árvíz , az oroszoknak meg a rengeteg bel és külvillongások a területi igények szempontjából , de ha bele gondolunk a ruszkiknak rengeteg a feltáratlan parlagon heverő földek a rengeteg természeti kincsekkel adottságokkal , a kínaiak meg rohamosan fejlődnek a gazdasági emelkedőn .
Szóval , hogy mi lesz ebből , ki tudja még , de amit látok az az , hogy ember küzd ember ellen , és ideák ideák ellen , szóval nem sok minden változott a középkor óta .
Zoli

Témanyitás  Vendég on Pént. 27 Jún. - 15:08

Sok ellensége van az embernek - ő maga magának is pld.
Így a "rágalom" is "egy" ellenség...

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Szomb. 28 Jún. - 11:50

Eddig sem rajongtam a Balatonban való fürdőzésért , de eztán még annyira sem fogok . Nincsenek jó tapasztalataim ez irányban .

Óriási ürülékszőnyeg lebegett a Balatonon

http://www.origo.hu/egeszseg/20140626-orias-urulekszonyeg-lebegett-a-balatonon-calici.html
Zoli

Témanyitás  Blueeye on Szomb. 28 Jún. - 13:49

fortis írta:Eddig sem rajongtam a Balatonban való fürdőzésért , de eztán még annyira sem fogok . Nincsenek jó tapasztalataim ez irányban .

Óriási ürülékszőnyeg lebegett a Balatonon

http://www.origo.hu/egeszseg/20140626-orias-urulekszonyeg-lebegett-a-balatonon-calici.html

A magyarok többsége, tisztelet a kivételnek, - hatalmas paraszt. Nem tanulta meg a sajátját sem értékelni, így másét sem.

"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Hozzászólások száma : 1102

Témanyitás  Zoli on Szomb. 28 Jún. - 13:53

Biztosan jót tesz a turizmusnak .
Zoli

Témanyitás  Ajánlott tartalom