Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mindenféle érdekességek

+11
Lea.
opos
Mayra1
Áprilia
Nilka
Kilendin
Vega-42
Méhecske
nofertiti
Rhea Sylvia
Blueeye
15 posters

33 / 34 oldal Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34  Next

Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Kedd 21 Jún. - 9:12

Új eljárással vizsgálják a piramisok szerkezetét . 

http://hvg.hu/tudomany/20160621_egyiptomi_piramisok_titka_muon_foto?s=hk
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Hétf. 27 Jún. - 16:11

Érdekes különbségek a férfiak és a nők között

http://www.nlcafe.hu/egeszseg/20160627/stressz-ferfiak-nok/
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Szomb. 9 Júl. - 13:40

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Szomb. 9 Júl. - 14:21


Hancock ír erről részletesen A szfinx üzenetében. Már régen olvastam nem emlékszem mindenre, de ő is megerősítette hogy a szfinxet hosszú időn keresztül a víz rongálta. Méghozzá esővíz. A szobron világosan kivehetők az eső vájta csatornák. Nagyjából Kr. e 8000 és 12000 között egész más volt arrafelé az időjárás, a sivatag jóval délebbre húzódott, kiterjedt füves szavannák, kisebb erdőségek és mára eltűnt folyók tették letelepedésre kívánatos területté. Maga a szfinx tájolása és formája is árulkodik koráról, ugyanis keletre néz a felkelő Nap irányába és i. e 10 500-ban a Nap az oroszlán csillagképben kelt fel, tulajdonképpen mondhatjuk hogy önmaga égi tükörképét szemlélte. A korai időponton általában fennakadnak a tudósok, pedig elég csak a vele egykorú törökországi Göbekli Tepére gondolni, mely az emberiség legkorábbi ismert szentélye.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Áprilia Szomb. 9 Júl. - 15:03

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 19:25-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Szomb. 9 Júl. - 15:15

Annyit tudok , hogy a földközi tenger valamikor régen egy zárt tenger volt .  Annak előtte meg talán egy füves mocsaras területként volt jelen . A tektonikus mozgások következtében mikor elmozdultak a lemezek egymástól nyílt meg a csatorna az Atlanti óceán felé . Szóval ki tudja lakhattak e már akkor is esetleg a földtörténelem előtti civilizált népek ?  Bár ezek az események borzasztóan régen voltak .  Mindenesetre egyes írások szerint a sárkány mítoszok is meríthetnek egy olyan korból , amikor a dínók mellett esetleg már az emberi faj is létezhetett .
Bár lehet ez csak fantasztikum , de ki tudja . Egyszer csak kiásnak egy leletet majd valahonnan , a tudósok meg majd vakargathatják a buksijukat .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Pént. 29 Júl. - 17:11

"Ez meg hogy a csudába jön ki így?

  Ilyen nincs és mégis van !

         A telefonszámod utolsó számjegye megmutatja az életkorodat !!!

         A matematikát szerető, és annak szépségét élvezőknek
         Megtapasztalhatod, milyen szórakoztató tud lenni a matematika

         A játék csak 2016-ra érvényes!

         Most pedig számolj:

         Írd le a telefonszámod utolsó számjegyét

         Szorozd meg 2-vel

         A szorzathoz adj hozzá 5-öt

         Az összeghez szorozd meg 50-nel, az eredményhez adj hozzá 1766-ot.

         Az így kapott eredményből vond ki a születésed évét.

         Az eredmény egy háromjegyű szám./(Nekem négyjegyű szám jött ki,
         de a végén az eredmény jó)/

         Ennek első számjegye a telefonszámod utolsó száma, a másik szám
         pedig a jelenlegi életkorod.

         Jó gondolkodást azon, hogy miért van így! "
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Szer. 3 Aug. - 8:11

Nahát ezek a Kínaiak hihetetlen miket meg nem építenek !
Nézzétek meg ezt a buszt, ezt bevezethetnénk nálunk is a dugók ellen. 
Lang Airbus
És igen, a prototipust már megépítették, itt egy cikk róla 
http://hvg.hu/cegauto/20160803_kina_land_airbus_teb_1#rss

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Pént. 5 Aug. - 9:11

Nahát, nekem ez tetszik !  taps
Olvassátok el a cikket is. 
http://player.hu/tech-3/holografikus-kijelzo/

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Szomb. 6 Aug. - 8:19

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Hétf. 8 Aug. - 6:39

Aki internetet és vírusvédelmet használ, annak érdemes bekukkantania és elolvasnia ezt a cikket és a táblázatot. Hihetetlen nagy különbségek vannak védelem és védelem között.

http://www.hirado.hu/2016/08/05/megmutatjuk-melyik-virusirto-lassitja-a-gepet/
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Mayra1 Hétf. 8 Aug. - 7:38

fortis írta:Aki internetet és vírusvédelmet használ, annak érdemes bekukkantania és elolvasnia ezt a cikket és a táblázatot. Hihetetlen nagy különbségek vannak védelem és védelem között.

http://www.hirado.hu/2016/08/05/megmutatjuk-melyik-virusirto-lassitja-a-gepet/
Arról nem is beszélve, hogy a"vírusirtók" egy része pont virust tesz a gépre  Twisted Evil

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Vas. 4 Szept. - 19:37

" Az indonéziai Mbah Gotho 1992 óta készül saját halálára, sírkövet is csináltatott, de mindenki legnagyobb meglepetésére még most is él. 145 évével ő lehet a világ legidősebb embere. "

http://lemon.hu/2016/08/31/145-eves-vilag-legidosebb-embere-es-nem-akar-mast-mint-meghalni/
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Vas. 11 Szept. - 8:14

Ez jópofa. Autópálya a Balti tenger jegén.  Very Happy
A cikk :
http://www.vezess.hu/vezetunk/2016/09/11/jeges-autopalya-ahol-tilos-a-biztonsagi-ov/

Mindenféle érdekességek - Page 33 68807_555658_1000x700_www.kepfeltoltes.hu_
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Kedd 20 Szept. - 10:58

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Áprilia Kedd 20 Szept. - 14:56

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 19:30-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Kedd 20 Szept. - 16:38

Nekem amúgy úgy tűnt, mintha csak bújócskázott volna. Ami a legfurcsább azok a kézmozdulatai, el nem tudom képzelni it akarhatott ezekkel a kézmozdulatokkal jelképezni, vagy mit láthatott , nem tudom mi lehetett az amit csinált. 
A füstszerű jelenség, az véleményem szerint a becsukódott ajtó fémes fényvisszaverődésének eredménye lehetett.  Ha megfigyelitek csak akkor van jelen, ha az ajtó bezárul, de már félúton is megjelenik. 

Hát az oldalon valóban vannak nemkívánatos képek is, de csak azért tettem be ,mert a menükben ott fent még sok érdekes dolog található.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Kedd 27 Szept. - 15:04

Na a kocsimat ezzel kellene valahogyan lekezelni, talán az életben többé nem volna semmi baja. 

https://www.youtube.com/watch?v=6DVVWzymbE8

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Szer. 19 Okt. - 10:49

A szóképírás számunkra furcsa logikai rendszernek tűnik, és nehezen tudjuk elképzelni, hogy ezt megtanulva használjuk, de mondok egy igen megdöbbentő dolgot. Mi is szóképekben gondolkodunk! Agyunk elsősorban a formát keresi, ismeri fel és dekódolja, attól függetlenül, hogy egy szó leírt képében külön-külön fel lehet-e ismerni a hangokat. Bizonyított tény, hogy agyunk a szavakat egyben látja és azonosítja, nem hangonként. Íme, a bizonyíték:

A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eigyk tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek: eyegüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen; ha a tböbrie a Ignoeyabb özeássivsazsg a jlleezmő, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó mraad. A jnleeésg mgáayzrataa az, hgoy az erbemi agy nem eyedgi btűeket, hneam tleejs sazakvat ovals.

A fenti szövegben nem történt más, mint a szavak első és utolsó betűi a helyükön maradtak, a többi pedig fellázadt és összekeveredett. Ám mivel minden forma hiánytalanul megvan, agyunk dekódolja, ha nem betűnként (hangonként) akarjuk kiolvasni.
De mutatok egy még izgalmasabb dolgot. Agyunk akkor is képes a szavakat kiolvasni, ha nem a pontos betűformákat látja, hanem csak az arra hasonlító formákat. Nézzük csak!

3Z 4Z UZ3N37 4Z7 4 C3L7 5Z0LG4U4, HOGY B3B1Z0NY1754, M1LY3N C50D4L4705 D0LG0KR4 K3P35 4Z 3LM3. 3LK3P35Z70 D0LG0KR4! N3H3Z V0L7 3L05Z0R 3L0LV45N0D 3Z7, D3 M1R3 1D33R5Z 3HH3Z 4 50RHOZ, 3LM3D 4U70M471KU54N 3L 7UDJ4 0LV45N1. 4N3LKUL, HOGY GONDOLKODNOD K3LL3N3 R4J74.

Nem megy? Akkor most próbáld meg még egyszer, úgy, hogy nem akarod a szavakat kiolvasni! Ugye, milyen érdekes?


(Lantos Mihály, Villámolvasás a gyakorlatban)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Nov. - 10:51

Én arra lennék kíváncsi hogy személyiségben mennyire lesznek majd mások?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Nov. - 13:51

Médea írta:Én arra lennék kíváncsi hogy személyiségben mennyire lesznek majd mások?

Hát mások lesznek. Van itt egy cikk a mindennapi pszichologiáról, érdemes elolvasni, mert nagyon érdekes dolgokat írnak és magyaráznak el benne, hogy miért is lesznek különböző személyiségűek ezek az ikerpárok. 

http://mindennapipszichologia.reblog.hu/ikertitkok-egyforma-testben-kulonbozo-lelkek
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Nov. - 13:56

Miért, miért, mert számtalan különböző életet leéltek már a mostani születésükig, azért! De gondolom, ezt a cikk nem említi.
És mivel a lényegről fogalma sincs, a tudomány csak hablatyol.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Nov. - 14:37

efi írta:Miért, miért, mert számtalan különböző életet leéltek már a mostani születésükig, azért! De gondolom, ezt a cikk nem említi.
És mivel a lényegről fogalma sincs, a tudomány csak hablatyol.

Én inkább azt mondanám Efi, hogy a tudomány a megállapításnak az egyik oldalát taglalja, de nem zár ki más lehetőségeket. Egy másik cikk pont arról beszélt, hogy azért nem lesznek egyformák, mert két különböző lélek.  Ez pedig már magában hordja a mondanivalód lényegét.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Nov. - 20:33

A doppelganger jelenségről:
http://boldognapot.hu/blog/igaz-tortenetek-a-hasonmasokrol/

A.D.N. és persze Castaneda is ír az alakmásról.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Vas. 13 Nov. - 7:42

Ez nem a  doppelganger  jelenség, de mégis érdekes történet a hasonmásúságról.
- Egy alkalommal amikor dolgozni mentem, találkoztam egy kollégával az aluljáróban.  Üdvözöltük egymást, és volt pár kérdés felelek udvarias párbeszéd, majd elköszöntünk egymástól és tovább mentünk a dolgunkra.  Miután beérkeztem, a munkahelyemre, nagy meglepődésemre az imént látott kolléga ott sétálgatott az udvaron. Oda mentem hozzá , hogy megkérdezzem, hogy a csudába került ide , amikor az elöbb még az aluljáróban volt és haza felé tartott a metróval.  Ráadásul még át is öltözött ezek szerint egy szempillantás alatt.  Persze a kolléga tiltakozott, hogy ő végig itt volt, és biztosan összetévesztettem valakivel.  Nos valószínűleg így történhetett, de azért roppant érdekes, hogy ennyire stimmeljen a hasonlóság és ráadásul a két helyszín között alig volt pár száz méter.  Ami meg még különösebbé teszi a helyzetet, hogy ha én össze is tévesztettem volna őket, az illető az aluljáróban hogy lehet, hogy szintén felismert, feltehetően ha nem így lett volna, nem beszélgettünk volna el egymással. Ráadásul még a beszélgetésünk tárgya sem volt egymás előtt ismeretlen, minden stimmelt, szóval egy ideig nem tértem magamhoz, ettől a különös találkozástól. 
- Volt egy másik fura eset is, amikor egy boltos állított meg az utcán , és csodálkozott rajta, hogy miért nem ismerem fel, és arra gyanakodott, hogy bizonyára csak át akarom verni.  Elmondása szerint tudta, hogy ki vagyok és hogy a kollégája voltam a kamionosoknál.  Persze ez nem stimmelt, és próbáltam meggyőzni, hogy sosem jártam arra és nem dolgoztam ott ahol ő.  Még napok múltán is kijött a boltjából és tett néha egy egy  megjegyzést, hogy miért akarom átvágni ? 
- Persze gyerekként is fordult néha elő hasonló, ahol állították, hogy itt és ott láttak, aztán arra gondolnék valószínűleg sok hasonló ember rohangálhat az utcán, akik hasonlíthatnak rám, vagy fordítva. 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Vas. 13 Nov. - 9:38

Lehet nem is vagyunk annyira változatosak mint hinnénk. A minap az interneten magam is láttam valakit aki megszólalásig hasonlított egy régi ismerősömhöz. Alaposabban utána kellett járnom hogy nem-e ő az, de nem, egész máshol élnek. Az is megdöbbentő hogy még a hangjuk, mosolyuk is hasonló. Aztán van egy könyv amiben benne van az apám fényképe, azaz egy olyan férfié, aki pont úgy néz ki mint ő.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Vas. 13 Nov. - 10:00

Tudom, nem erről szól, de ilyenkor eszembe jut az a mondás, hogy " Én egy másik te vagyok " .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Veszna Vas. 13 Nov. - 10:34

Lehet,hogy ilyenkor pár pillanatra összecsúsznak a dimenziók. smile
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1352

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Vas. 13 Nov. - 13:29

Veszna írta:Lehet,hogy ilyenkor pár pillanatra összecsúsznak a dimenziók. smile
Jól is néznénk ki.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 33 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

33 / 34 oldal Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.