Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

+14
Efi
Motan
Áprilia
Lea.
ionon
zplus
fortis
Greywolf
Kilendin
Méhecske
Blueeye
opos
Nilka
Angyalka
18 posters

1 / 19 oldal 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Angyalka Pént. 28 Márc. - 14:32

Sziasztok! Régen a Vándoron is voltam. Leírom egy álmomat, szeretném, ha hozzászolnátok öröm 

Több helyszínen játszódott, egymástól elég távol. Először valami erdőben kirándultunk, olyan őszi erdő benyomását keltette, a hely így életben nem ismerős, nem hasonlít semmire, álmomban viszont már jártam ott. Társasággal voltam, erre emlékszem, meg arra, hogy beszélgettünk is, de valahogy homályban marad ki voltak ott, illetve nem ismerek rá úgy senkire,int ismerős. Párom talán, de egy későbbi helyszínnél már biztos. Aztán hirtelen egy teljesen más helyszín. Valami víz, leginkább folyópart, nagy meleg, nem valami túlöltözött emberek. Fokozatosan rajzolódik ki, hogy Afrikában vagyunk, ahova én életben nagyon vágyom(csak, mint turista). Krokodilok a vízben, mindenféle bogarak, igaz, annyira, mint én életben szoktam nem félek. De azért menni akarok onnan, az egyik krokodil, mintha ugrálna, szaltózna és jönni akar utánunk. Aztán egy sátorhoz érünk, ami a lakhelyünk is ott tartózkodásunk alatt. Itt egyértelműen velem van a párom, hogy ki más, azt nem tudom, jönnek-mennek az emberek, de itt sem ismerek rá senkire, meg hát helyi emberek is vannak persze. A sátor a nagy meleg miatt nyitott este is, ami engem, aki még nyáron is mindenhova szunyog hálókat teszek, nagyon zavar, félek a bogaraktól, kígyóktól, meg még el sem merem képzelni, mi jöhet be. Ekkor párom megjegyzi " uyge azért nem teljesen erre számítottál"? Mert annyira vágytam oda. Igaz, ami igaz, nem teljesen, viszont mégis valahogy lenyűgöz, vegyes érzés a félelemmel, amit azért teljesen nem tud elnyomni, de továbbra sem annyira erős.
Következő helyszín gyökeresen más. Egy szent helyen vagyok. Valami zarándokhely , de olyan erős energiái vannak, hogy azt nem tudom itt érzékeltetni. Többen imákat mondtak, meditáltak, fantasztikus nyugalom, szeretet árad. Én, aki az utóbbi időben igencsak eltávolodtam ettől a világtól, először kicsit szinte meglepődöm, hogy kerülök oda, aztán furán érzem magam, nehezen nyílok meg. Valamiért mégis egyre beljebb megyek, úgy érzem el kell mondanom egy imát, ez egy sugallat, ami hatására ezt teszem, végül annyira erős és úgy átjár a szeretet, hogy sírok, de legalábbis kicsordul a könnyem. Szinte érezni lehet az égiek jelenlétét, egyre beljebb megyek. Egy hang sugallatára, de nem beszédhanggal kommunikálnak velem. Fényesség és szeretet árad mindenhonnét, minél beljebb megyek, annál inkább . Azt is tudatták velem, talán még a belépés előtt, hogy ez valami egészen fantasztikus spirituális hely, nem egy sima zarándokhely, bár ezt, az ott tapasztaltak mellé már nem is kell tudatni. Aztán egy hófehér kapuhoz érünk, továbbra is azt a hatalmas szeretetet éreztem és azt, hogy nem hagytak magamra bármennyire lázadtam, vagy eltávolodtam, sőt sokszor dühöt, gyűlöletet éreztem sok mindenkivel szemben, haragudtam az egész világra. Itt valahogy nagyon hirtelen felébredtem, de úgy, hogy azt sem tudtam hol vagyok, nagyon az álom hatása alatt voltam sokáig.

Angyalka

Hozzászólások száma : 2

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Angyalka Pént. 28 Márc. - 14:39

Bocsánat, hogy rögtön külön topicot nyitottam, csak hozzá akartam szólni a másikhoz röhögőgörcs 

Angyalka

Hozzászólások száma : 2

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Mayra1 Pént. 28 Márc. - 14:39

Angyalka írta:Sziasztok! Régen a Vándoron is voltam. Leírom egy álmomat, szeretném, ha hozzászolnátok öröm 

Több helyszínen játszódott, egymástól elég távol. Először valami erdőben kirándultunk, olyan őszi erdő benyomását keltette, a hely így életben nem ismerős, nem hasonlít semmire, álmomban viszont már jártam ott. Társasággal voltam, erre emlékszem, meg arra, hogy beszélgettünk is, de valahogy homályban marad ki voltak ott, illetve nem ismerek rá úgy senkire,int ismerős. Párom talán, de egy későbbi helyszínnél már biztos. Aztán hirtelen egy teljesen más helyszín. Valami víz, leginkább folyópart, nagy meleg, nem valami túlöltözött emberek. Fokozatosan rajzolódik ki, hogy Afrikában vagyunk, ahova én életben nagyon vágyom(csak, mint turista). Krokodilok a vízben, mindenféle bogarak, igaz, annyira, mint én életben szoktam nem félek. De azért menni akarok onnan, az egyik krokodil, mintha ugrálna, szaltózna és jönni akar utánunk. Aztán egy sátorhoz érünk, ami a lakhelyünk is ott tartózkodásunk alatt. Itt egyértelműen velem van a párom, hogy ki más, azt nem tudom, jönnek-mennek az emberek, de itt sem ismerek rá senkire, meg hát helyi emberek is vannak persze. A sátor a nagy meleg miatt nyitott este is, ami engem, aki még nyáron is mindenhova szunyog hálókat teszek, nagyon zavar, félek a bogaraktól, kígyóktól, meg még el sem merem képzelni, mi jöhet be. Ekkor párom megjegyzi " uyge azért nem teljesen erre számítottál"? Mert annyira vágytam oda. Igaz, ami igaz, nem teljesen, viszont mégis valahogy lenyűgöz, vegyes érzés a félelemmel, amit azért teljesen nem tud elnyomni, de továbbra sem annyira erős.
Következő helyszín gyökeresen más. Egy szent helyen vagyok. Valami zarándokhely , de olyan erős energiái vannak, hogy azt nem tudom itt érzékeltetni. Többen imákat mondtak, meditáltak, fantasztikus nyugalom, szeretet árad. Én, aki az utóbbi időben igencsak eltávolodtam ettől a világtól, először kicsit szinte meglepődöm, hogy kerülök oda, aztán furán érzem magam, nehezen nyílok meg. Valamiért mégis egyre beljebb megyek, úgy érzem el kell mondanom egy imát, ez egy sugallat, ami hatására ezt teszem, végül annyira erős és úgy átjár a szeretet, hogy sírok, de legalábbis kicsordul a könnyem. Szinte érezni lehet az égiek jelenlétét, egyre beljebb megyek. Egy hang sugallatára, de nem beszédhanggal kommunikálnak velem. Fényesség és szeretet árad mindenhonnét, minél beljebb megyek, annál inkább . Azt is tudatták velem, talán még a belépés előtt, hogy ez valami egészen fantasztikus spirituális hely, nem egy sima zarándokhely, bár ezt, az ott tapasztaltak mellé már nem is kell tudatni. Aztán egy hófehér kapuhoz érünk, továbbra is azt a hatalmas szeretetet éreztem és azt, hogy nem hagytak magamra bármennyire lázadtam, vagy eltávolodtam, sőt sokszor dühöt, gyűlöletet éreztem sok mindenkivel szemben, haragudtam az egész világra. Itt valahogy nagyon hirtelen felébredtem, de úgy, hogy azt sem tudtam hol vagyok, nagyon az álom hatása alatt voltam sokáig.

Szia Trixi!

Örülök, hogy itt vagy!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Pént. 28 Márc. - 20:23

Szia, Angyalka!  taps 

Az álmod, főleg a vége, nem is igényel értelmezést, igazi spirituális élményben volt részed, nem kérdés, hogy a szellemi-isteni világban voltál, úgy is mondhatjuk, hogy a mennyországban, és valódi tapasztalatokat szereztél erről a világról. Még pontosabban ennek a világnak a legalsó szintjéről, arról, ami az ember számára elérhető.

De gondolom, nem azért írtad be, hogy azt írjuk, hogy nem kell hozzá semmit mondani  smile  , szóval nekirugaszkodom, és megpróbálom a benyomásaimat elmondani az egész álomfolyamról.

Az álom egyes helyszínein tett utazás mintha a lélek fejlődési állomásait mutatná be.
Az erdő nekem a tájékozódóképesség hiányát juttatja eszembe. Olyan terület, amit nem tudunk belátni. Csak látjuk a körülöttünk lévő világ dolgait ("fákat"), de ez az érzékszervi észlelés el is takarja előlünk a (szellemi) összefüggéseket. A Mayától nem látjuk a szellemi világot.
Afrika az ösztönök és a vágyak világa. Ezt ki is emeli az a tény, hogy az jutott eszedbe róla, hogy nagyon vágysz oda. Afrikában járni: az ösztöneinket és a vágyainkat követni. Jellemző a vágyaink követésére, hogy nem azt kapjuk, amit vártunk, pontosabban szólva ha meg akarjuk valósítani az egyik vágyunkat, akkor azt hisszük, amikor megvalósul, majd kielégülünk, majd akkor elérjük a boldogságot, ám csak átmeneti kielégüléshez jutunk (az álmod szerint az sem maradéktalan), mert jellemzően újabb vágyaink támadnak azok helyébe, amiket már beteljesítettünk.
Továbbá az ösztönök világa olyan dolgokat is rejt, amiktől félnivalónk lehet. Talán az alantas ösztönökre gondolhatunk itt. Vagy olyan ösztönökre, amik ártalmasak lehetnek a "rendes" életünkre.
A vízben levő krokodilok egyértelműen a tudatalattiban rejtőzködő tartalmakat jelképezik.
A nyitott (ösztönök, vágyak világára nyitott) lakhelyre is bármi bejöhet. Ugyanakkor lenyűgöző is az érzéki világ, el tudja varázsolni az embert.

Mégis, az utolsónak álmodott helyszín mutatja meg, hogy hol van az igazi otthonunk. Hogy milyen az a világ. Ennek a szépségéhez, spirituális erejéhez, ahhoz a feltétel nélküli szeretethez, amit ott tapasztalunk, nem fűzök értelmezést, mert nagyon érzékletesen leírtad.



Annyit tennék hozzá, hogy én úgy gondolom, azt vallom, azt tanulom, hogy téved, aki azt gondolja, hogy meghalunk, és akkor odajutunk, és minden jó lesz. Ehhez a világhoz belülről kell felnőnünk, ezt a szeretetet, az áhítatot, a jóságot magunkban ki kell fejlesztenünk, és akkor a földi életben is már ebben a világban lehetünk. Éppen ez a feladatunk, felnövekedni ehhez a világhoz, és kisugározni a köröttünk levő fizikai életre, más emberekre.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 31 Márc. - 11:26

A felhők között "álltam". Alattam szédítő mélység tátongott, de a lábammal mégis szilárd talajt éreztem. Körülöttem ködpamacsok úsztak. Megjelent egy férfi, klasszikus, a filmekből ismert rómainak tűnt. Talán ezüst színű páncélt is viselt, nem vagyok benne biztos. Hirtelen megszólított:

"Te nem tartozol a híveim közé".

Tiltakozni akartam, bizonygatni, hogy igen, de nem jött ki hang a torkomból. Elszégyelltem magam és lesütöttem a tekintetem. Újra ránéztem. Még mindig előttem állt. Az arca rezzenéstelen maradt, a tekintete pedig először elutasító, majd valami furcsa érdeklődés csillant benne. Jégkék, acélos szemei voltak. Mintha belém látott volna. Tudtam, ő a Sötétség Fejedelme, aki messze felettem áll. Olyan akartam lenni, mint ő, az örökös lázadó, a Kísértő, de keserűséggel gondoltam rá, hogy nem vagyok hozzá elég romlott. Ugyanakkor azt is éreztem, hogy ő sem az, sokkal inkább egy intrikus cselszövő, aki tetteivel mozgásban tartja a világot.

Még most ébren is szomorúságot és vágyódást érzek utána, remélem újra láthatom és beszélhetek vele.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Kedd 1 Ápr. - 17:35

Ez az álom nekem nagyon szokatlan. Próbáltam hatni hagyni magamra, de nem nagyon érzem.
Egy dolog látszik nekem határozottnak, hogy te nem tartozol a hívei közé.


A hozzászólást efi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 5 Ápr. - 21:47-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Nilka Szomb. 5 Ápr. - 20:42

Szia Angyalka!

Az álmodról:
Valóban Afrika az, ahová vágysz? Bogarak, hüllők, kígyók, krokodilok, nyitott sátrak, szúnyogok...
Vagy inkább a szakrális, szent hely az, ahol igazán otthon vagy?
Szerintem az álmod arra akarja felhívni a figyelmedet, hogy mi az igazán fontos számodra. És ez nemcsak a helyszínekre, hanem az emberekre is igaz. Avagy nem véletlen, h a párod az, akit felismerni véltél. öröm 

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Nilka Szomb. 5 Ápr. - 20:48

Szia Etoile-sama!

Na igen. Arkangyal.
De azért szerintem ne vágyódj annyira a hívei közé. kacsint 
Gabriellel vagy Michaellel álmodtál már?

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 5 Ápr. - 22:10

Bár hiszek a szellemi entitások létezésében, mégsem gondolom, hogy egy ilyen látogatott volna meg. Se angyal, se ördög nem volt, inkább a saját tudatalattim teremtménye. Van még pár részlet amit nem mondtam el, ezek adnak némi fogódzót az álom valódi jelentéséről. Mivel túl személyes, nem térhetek ki rá, de annyit elmondhatok, hogy egy belső konfliktus kivetülése lehetett (mint az álmok általában).

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Nilka Szomb. 5 Ápr. - 22:20

nos, Te vagy az álomgazda, neked kell tudnod. kacsint 

ellenben, az ide beírt részlet, amiben jellemzed a jelenést, szerintem jól mutatja a szellemi entitások jellemvonásait.
ha nem ebben az álmodban, akkor egy másikban már lehet szerencséd ilyen találkozáshoz (nem feltétlenül a "Sötétség Fejedelmével").
a kérdésem továbbra is az: Álmodtál már Gabriellel vagy Michaellel?

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 5 Ápr. - 22:56

Nilka írta: Álmodtál már Gabriellel vagy Michaellel?

Nem, és nem is szeretnék.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Nilka Szomb. 5 Ápr. - 23:04

okos. öröm 

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Vas. 6 Ápr. - 15:47

Etoile-sama írta:Van még pár részlet amit nem mondtam el, ezek adnak némi fogódzót az álom valódi jelentéséről. Mivel túl személyes, nem térhetek ki rá
Na, jó, hogy én meg túráztattam magam rajta.  szájhúzós  Légyszi, máskor tedd hozzá a kedvemért, hogy csak egy kiragadott részlet.   

Mondjuk így már nem is értem, minek írtad le.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Vas. 6 Ápr. - 16:39

efi írta:Mondjuk így már nem is értem, minek írtad le.

A külsőségeket és az érzéseimet figyelembe véve van egy elképzelésem a jelentéséről, de ez magánügy. Ami számotokra fontos lehet, vagy inkább érdekesség (utalás a topik címére!), az abban a tényben rejlik, hogy megszólít egy álomalak (a szavai értelme most mellékes). Általában én vagyok a főszereplő, én cselekszem, én beszélek. Nálatok ez nem így van? Mikor megszólított kizökkentem a szerepemből, először enyhe bosszúságot is éreztem, amiért csak úgy leszólít. Milyen jogon teszi ezt?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Vas. 6 Ápr. - 17:45

Jaaa...!
Hát ezt Fortisszal vagy Ápriliával tudnád megbeszélni, én nem is értem ezt a dimenzióját az álmokról való gondolkodásnak. szájhúzós Mért ne szólítana meg egy szereplője az álomnak? Én nem tudom, mi ebben a furcsa. Álmunkban ugyanúgy jövünk-megyünk, beszélgetünk. 
Tőlem idegen az efféle boncolgatása az álomban történteknek, meg az a túlzó önmagunkra figyelés, ahogyan Fortis is mindig beszélt az álombeli úgynevezett tapasztalatairól.


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Vas. 6 Ápr. - 20:15

efi írta:Mért ne szólítana meg egy szereplője az álomnak? Én nem tudom, mi ebben a furcsa. Álmunkban ugyanúgy jövünk-megyünk, beszélgetünk.

Mások vagyunk, másként álmodunk. Nálam egyáltalán nem természetes a beszélgetés, az meg főleg nem, hogy kéretlenül megszólít. Úgy éreztem, mintha átvenné tőlem az irányítószerepet. Az én álmomban! Pimaszság! Olyan volt, mintha kihúzták volna a lábam alól a talajt. Mint egy hívatlan vendég, akit utálsz, de mégis jópofát kell vágjál hozzá. Azonban ez az érzés csak egy pillanatig tartott, mert a belőle áradó hűvös magabiztosság  szinte a rabjává tett. Szolgálni akartam őt, a lábai elé borulni. Mindegy, hagyjuk, ha újra találkozom vele, majd számonkérem. Vajon mit válaszolna..?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 30 Ápr. - 9:03

(részlet):
Templomba indultam. Kint voltam az erdő szélén, messze a járt utaktól. Egy meredek emelkedő állta utamat. Felnéztem: láttam a tetején a templomtornyot. Elkedvetlenedtem, fárasztó út lesz. Már neki akartam indulni, mikor sietve érkezett egy gyerek. Fiú volt. Felé nyújtottam a kezem, mosolyogtam és felkaptam a hátamra. Erősen kapaszkodott. Ideje indulni.

De megint történt valami. Megjelent három kutya, gyapjas, bárányszerű szőrzettel. Egy pillanatra megijedtem, azt hittem meg akarnak támadni, mintegy gondolatomra felelve, közeledni is kezdtek, azonban a félelmem szokott könnyedségével tovaröppent. Kárörvendőn elhúztam a számat. No lám, csak ennyi telik tőletek?

Miközben figyeltem őket, beléjük láttam, éreztem, hogy össze vannak zavarodva és nem tudják mit kellene csinálniuk. Őket hívták, elvileg a félelem eszközei, de akire rá akarták hozni a frászt, kutyába se veszi őket! Valahonnan megjelent a kezemben egy összecsukott esernyő, feléjük csaptam, "takarodjatok", és azon nyomban el is iszkoltak. Elégedett voltam magammal. A gyerekkel a hátamon elindultam felfelé, ideje imádkozni...

utóirat: a kutyák szeme emberszerű volt, mikor beléjük néztem, alázatosan lesütöttek szemeiket, mintha szégyellnék magukat.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 1 Május - 6:52

Semmi értelme úgy beszélgetni az álmokról, hogy töredékét ismerjük csak. Számomra -szimbólum értelmezés kapcsán is -értékelhetetlen. Egy-egy töredék jelentéstartalma nagyon is függ a folyamatos történettől/ cselekménytől, a közben létrejövő érzelmektől. Ezért az álommorzsák ebben a formában értékelhetetlenek!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Csüt. 1 Május - 11:52

Mayra1 írta:Ezért az álommorzsák ebben a formában értékelhetetlenek!

Távolról sem. Az álomra nem lehet ráhúzni a hétköznapi világ értelmezési és folytonossági rendszerét. Felesleges logikai és értelmi összefüggéseket keresni a cselekmény elemei között. Lehetséges , hogy az okozat megelőzze az okot, illetve az adott álomkép önmagában is egy komplett jelentéstartalommal rendelkezzék. Habár szerintem tévedés lenne minden apróság mögött valamilyen rejtett üzenetet keresni. Az álmok nem kizárólag szimbólumok, hanem nagyon is egyértelmű, személyes tartalommal bíró, valóságos történések.

Ebben az álomtöredékben számomra a legértékesebb felismerés, hogy a megjelenő kutyák egy önálló szabályokkal rendelkező belső világ részei voltak. Igyekeztek megfelelni feladatuknak, hiszen hívták őket, de mivel a küldő és célszemély - vagyis ÉN - nem a szokásos szabályok szerint viselkedett, nem tudták mit kellene tenniük. Ezért sütötték le a szemüket, Én a gazdájuk előtt!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 1 Május - 12:00

Etoile-sama írta:
Mayra1 írta:Ezért az álommorzsák ebben a formában értékelhetetlenek!

Távolról sem. Az álomra nem lehet ráhúzni a hétköznapi világ értelmezési és folytonossági rendszerét. Felesleges logikai és értelmi összefüggéseket keresni a cselekmény elemei között. Lehetséges , hogy az okozat megelőzze az okot, illetve az adott álomkép önmagában is egy komplett jelentéstartalommal rendelkezzék. Habár szerintem tévedés lenne minden apróság mögött valamilyen rejtett üzenetet keresni. Az álmok nem kizárólag szimbólumok, hanem nagyon is egyértelmű, személyes tartalommal bíró, valóságos történések.

Ebben az álomtöredékben számomra a legértékesebb felismerés, hogy a megjelenő kutyák egy önálló szabályokkal rendelkező belső világ részei voltak. Igyekeztek megfelelni feladatuknak, hiszen hívták őket, de mivel a küldő és célszemély - vagyis ÉN - nem a szokásos szabályok szerint viselkedett, nem tudták mit kellene tenniük. Ezért sütötték le a szemüket, Én a gazdájuk előtt!

A kutya igen sokrétűen taglalható szimbólum szerint. Utalhat abszolút magányra, félelemre, masok hálájára, igazságtalanságunkra. Tehát egyáltalán nem mindegy mik az alom egyéb részei. Ugyanígy a többi álomban megjelenő építmény, élőlény is csak a teljes álom ismeretében értékelhető. Mindettől függetlenül hiszem, hogy az alomban tudatosodás egyfajta fantazmagória csupán.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Csüt. 1 Május - 19:53

Mayra1 írta:Mindettől függetlenül hiszem, hogy az alomban tudatosodás egyfajta fantazmagória csupán.

Aki nem tudja, az tagadja!  öröm   befog

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Mayra1 Pént. 2 Május - 8:33

Etoile-sama írta:
Mayra1 írta:Mindettől függetlenül hiszem, hogy az alomban tudatosodás egyfajta fantazmagória csupán.

Aki nem tudja, az tagadja!  öröm   befog

Valóban! Tapasztalat híjján mondom ezt. Nagy kincs a képzelet, ennek függvényében nézem a tudatos álmokat.  taps 

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  opos Szomb. 3 Május - 14:44

Erről csak annyi kérdezek.

Amikor álmodsz érzel szagokat fájdalmat? Érzel? Egyáltalán megtudod határozni a helyzeted? Tudod, hogy nem a valóság?

Ha csak egy kérdésemre igen a válaszotok akkor NEM álmodtok és fantáziáltok.


Úgy gondolom egy valós világ alternatív jelnébe tudtok belenézni amikor tudatosan álmodik az ember és mint a valóságban úgy ott sem lehet az egyéné az irányítás.

egyszer álmodtam lifttel ami egy csata mezőre vitt és amikor ki léptem az ajtóból simán meglőttek a karom még 2 napig éreztem a golyó helyét.

A fantázia azért más szerintem.



______________________________________________________
Amikor egy személynek van valami értékes amit megvédjen…akkor válik igazán erőssé! /12.rész:Haku/
opos
opos

Hozzászólások száma : 84

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Mayra1 Vas. 4 Május - 8:03

opos írta:Erről csak annyi kérdezek.

Amikor álmodsz érzel szagokat fájdalmat? Érzel? Egyáltalán megtudod határozni a helyzeted? Tudod, hogy nem a valóság?

Ha csak egy kérdésemre igen a válaszotok akkor NEM álmodtok és fantáziáltok.


Úgy gondolom egy valós világ alternatív jelnébe tudtok belenézni amikor tudatosan álmodik az ember és mint a valóságban úgy ott sem lehet az egyéné az irányítás.

egyszer álmodtam lifttel ami egy csata mezőre vitt és amikor ki léptem az ajtóból simán meglőttek a karom még 2 napig éreztem a golyó helyét.

A fantázia azért más szerintem.



Nekem mondhatod. Még mindig nem tudok álmodni. Viszont amiről Te beszélsz, az hiteles tapasztalat. A tudatos álom pedig a képzelet alkotta egyveleg. Nem mindegy!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Blueeye Vas. 4 Május - 10:37

Mayra1 írta:
opos írta:Erről csak annyi kérdezek.

Amikor álmodsz érzel szagokat fájdalmat? Érzel? Egyáltalán megtudod határozni a helyzeted? Tudod, hogy nem a valóság?

Ha csak egy kérdésemre igen a válaszotok akkor NEM álmodtok és fantáziáltok.


Úgy gondolom egy valós világ alternatív jelnébe tudtok belenézni amikor tudatosan álmodik az ember és mint a valóságban úgy ott sem lehet az egyéné az irányítás.

egyszer álmodtam lifttel ami egy csata mezőre vitt és amikor ki léptem az ajtóból simán meglőttek a karom még 2 napig éreztem a golyó helyét.

A fantázia azért más szerintem.



Nekem mondhatod. Még mindig nem tudok álmodni. Viszont amiről Te beszélsz, az hiteles tapasztalat. A tudatos álom pedig a képzelet alkotta egyveleg. Nem mindegy!

Akkor hogy tartod a kapcsolatot a tudatalattiddal?

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Mayra1 Vas. 4 Május - 12:21

Blueeye írta:
Mayra1 írta:
opos írta:Erről csak annyi kérdezek.

Amikor álmodsz érzel szagokat fájdalmat? Érzel? Egyáltalán megtudod határozni a helyzeted? Tudod, hogy nem a valóság?

Ha csak egy kérdésemre igen a válaszotok akkor NEM álmodtok és fantáziáltok.


Úgy gondolom egy valós világ alternatív jelnébe tudtok belenézni amikor tudatosan álmodik az ember és mint a valóságban úgy ott sem lehet az egyéné az irányítás.

egyszer álmodtam lifttel ami egy csata mezőre vitt és amikor ki léptem az ajtóból simán meglőttek a karom még 2 napig éreztem a golyó helyét.

A fantázia azért más szerintem.



Nekem mondhatod. Még mindig nem tudok álmodni. Viszont amiről Te beszélsz, az hiteles tapasztalat. A tudatos álom pedig a képzelet alkotta egyveleg. Nem mindegy!

Akkor hogy tartod a kapcsolatot a tudatalattiddal?

Miért? Te az álmaidon keresztül? Akkor az már régen rossz!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Vas. 4 Május - 15:14

Mayra1 írta:
Blueeye írta:Akkor hogy tartod a kapcsolatot a tudatalattiddal?

Miért? Te az álmaidon keresztül? Akkor az már régen rossz!

Valaki nagyon okosnak hiszi magát. Semmit sem tudsz az álmodásról, mert fabatkát sem ér az a tudás, amit könyvekből olvastál, de magad nem éltél át. A te álláspontod az álmokról olyan mint egy alap nélküli ház, bármikor összeomolhat. Mi, akik aktívan foglalkozunk az álmainkkal, felfedezők vagyunk, tudatkalandorok. Mi jobban szeretjük a cselekvés általi bizonyságot, mint pusztán a ködös elméleteket. Áthozom ide is Buddha szavait:

Ne higgy annak, amit hallottál, ne higgy a hagyományoknak csak azért, mert számos nemzedéken átöröklődött! Ne higgy semmiben pusztán azért, mert sokan fecsegnek róla! Ne higgy csak azért valamiben, mert az egy öreg bölcs írásbeli hagyatéka! Ne higgy a feltételezésekben! Ne hidd igaznak azt, amihez megszokás miatt kötődsz! Ne higgy azért, mert mestereid vagy az öregek tekintélye megköveteli!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Mayra1 Vas. 4 Május - 17:15

Etoile-sama írta:
Mayra1 írta:
Blueeye írta:Akkor hogy tartod a kapcsolatot a tudatalattiddal?

Miért? Te az álmaidon keresztül? Akkor az már régen rossz!

Valaki nagyon okosnak hiszi magát. Semmit sem tudsz az álmodásról, mert fabatkát sem ér az a tudás, amit könyvekből olvastál, de magad nem éltél át. A te álláspontod az álmokról olyan mint egy alap nélküli ház, bármikor összeomolhat. Mi, akik aktívan foglalkozunk az álmainkkal, felfedezők vagyunk, tudatkalandorok. Mi jobban szeretjük a cselekvés általi bizonyságot, mint pusztán a ködös elméleteket. Áthozom ide is Buddha szavait:

Ne higgy annak, amit hallottál, ne higgy a hagyományoknak csak azért, mert számos nemzedéken átöröklődött! Ne higgy semmiben pusztán azért, mert sokan fecsegnek róla! Ne higgy csak azért valamiben, mert az egy öreg bölcs írásbeli hagyatéka! Ne higgy a feltételezésekben! Ne hidd igaznak azt, amihez megszokás miatt kötődsz! Ne higgy azért, mert mestereid vagy az öregek tekintélye megköveteli!

Nagyon jól elcsipi ez az idézet az álmokkal kapcsolatos hitemet. Mivel nem tapasztalom, nem is hiszem, ennek okán még mindig a képzeletetek rovasára írom a tudatos álmodást is. Köszönöm!

Ami a hozzászólásod első részét illeti, nagy tévedésben vagy. Nem hiszem "nagyon okosnak" magam, viszont betegre röhögöm magam az álmok fontosságába vetett hittől. Blueeye felvetésére pedig azt mondom, ha a napi képörvények mellé még álmodni is képes lennék, akkor magam mennék és kérnék beutalót a lipótmezőre.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Blueeye Vas. 4 Május - 17:38

Mindenenki más és más, ezért senkit nem ítélgetni, ki milyen úton jár, hogy közelíti meg a dolgokat.

Van aki álmodik, ő úgy dolgozza fel a hétköznapok történéseit, az elnyomott érzéseket, elfojtásokat. Így tanul belőle, és fejlődik is általa.

Én nem álmodom, legfeljebb egy évben kétszer, mert  legalábbis mélyen alszom, és semmire nem emlékszem. Nincs is dolgom az álomfejtéssel, de nem szólom le azokat, akiknek van.

Én az önismeret útján járok, és ezáltal próbálok hozzájutni a sötét területekhez, elfojtásokhoz, és felismerések által dolgozom fel amin válzoztatnom kell, vagy amit meg kell tanulnom.

És tudom hogy ez az út keveseket érdekel. Mert nem másokkal kell foglalkozni, mint ahogy szeretik, hanem magunakkal, amit az emberek nem annyira szeretnek. Nekem könnyű, mert szeretek magamban vájkálni, még ha fáj is.  yes

Az önismeret nem másokról szól, hanem magunkról.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Mayra1 Vas. 4 Május - 22:00

Blueeye írta:Mindenenki más és más, ezért senkit nem ítélgetni, ki milyen úton jár, hogy közelíti meg a dolgokat.

Van aki álmodik, ő úgy dolgozza fel a hétköznapok történéseit, az elnyomott érzéseket, elfojtásokat. Így tanul belőle, és fejlődik is általa.

Én nem álmodom, legfeljebb egy évben kétszer, mert  legalábbis mélyen alszom, és semmire nem emlékszem. Nincs is dolgom az álomfejtéssel, de nem szólom le azokat, akiknek van.

Én az önismeret útján járok, és ezáltal próbálok hozzájutni a sötét területekhez, elfojtásokhoz, és felismerések által dolgozom fel amin válzoztatnom kell, vagy amit meg kell tanulnom.

És tudom hogy ez az út keveseket érdekel. Mert nem másokkal kell foglalkozni, mint ahogy szeretik, hanem magunakkal, amit az emberek nem annyira szeretnek. Nekem könnyű, mert szeretek magamban vájkálni, még ha fáj is.  yes

Az önismeret nem másokról szól, hanem magunkról.

Köszönöm Blueeye. Nincs szándékomban "leszólni" bárkit is, pusztán elmondtam a véleményem. Nem fogod ezt sűrűn hallani, biztosíthatlak. Vissza tekintve sem jellemző, hogy bárkit minősítenék, de véleményt sem formálok nap, mint nap. Ha nem fér bele, akkor még ennyit sem. Más utakon járunk, de sosem mondanék olyat, hogy az enyém, a Tiéd, vagy bárkié a tuti. Nem is ez a fontos, hanem az út maga. Tehát további jó utat.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 19 oldal 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.