Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

+14
Efi
Motan
Áprilia
Lea.
ionon
zplus
fortis
Greywolf
Kilendin
Méhecske
Blueeye
opos
Nilka
Angyalka
18 posters

6 / 19 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Next

Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Mayra1 Kedd 30 Szept. - 8:32

fortis írta:Említettétek a fentiek vezetését  . Nos ezzel jobb vigyázni , mert vezetni inkább a lentiek szeretnek , a fentiek nem igazán szólnak közbe , csak rendhagyó esetekben valószínű .  Ők nem vezetnek , inkább csak vigyáznak ránk  , próbálnak megóvni a lentiektől . A többi rajtunk múlik .
Ez annyira nem fedi a valóságot

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Kedd 30 Szept. - 8:37

Mayra1 írta:
fortis írta:Említettétek a fentiek vezetését  . Nos ezzel jobb vigyázni , mert vezetni inkább a lentiek szeretnek , a fentiek nem igazán szólnak közbe , csak rendhagyó esetekben valószínű .  Ők nem vezetnek , inkább csak vigyáznak ránk  , próbálnak megóvni a lentiektől . A többi rajtunk múlik .
Ez annyira nem fedi a valóságot
Ki tudja Mayra . Már a médiával is tele tömik az ember fejét , és nem tudhatod mi lehet a valódi háttér alapja .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Greywolf Kedd 30 Szept. - 8:54

Pedig, de. Ők is vezetnek, ha úgy jobb, akkor utat mutatnak. Természetesen nem kell azt tenned, amerre hívnak, de nem bánod meg sosem, ha hallgatsz rájuk.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Kedd 30 Szept. - 8:58

Greywolf írta:Pedig, de. Ők is vezetnek, ha úgy jobb, akkor utat mutatnak. Természetesen nem kell azt tenned, amerre hívnak, de nem bánod meg sosem, ha hallgatsz rájuk.
Jól van hát , kifejezés kérdése . Lényegében arra akartam csak utalni , hogy míg fentről a szabad akaratot veszik figyelembe , addig lentről mindent megtesznek , hogy ezt aláássák .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Greywolf Kedd 30 Szept. - 9:00

Ez így van. Ők sem tehetnek a szabad akarat ellen, de tudnak úgy manipulálni, hogy azt akard, amit valójában ők akarnak.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Greywolf Kedd 30 Szept. - 9:03

fortis írta:Még nem olvastam el , hogy a többiek mit írtak , de leírom az első gondolatomat Greywolf szarkofágos álmáról . 
Azt hiszem minden össze függhet , megpróbálom pontokba szedni :
- Van nálad egy szarkofág , ami egyértelműen titkokat rejthet . Hogy milyen jellegűek ezek a titkok , az majd kiderül , ha a megfelelő helyen leszel . 
- Embereknek elvárásaik vannak veled szemben , és mint kiderült egyikőjük a rokonod képében jelent meg . 
- Te rejtőzködni akarsz , amíg a titokra fény nem derül 
- Gondolataidat a pálmaleveles kérdés hatja át , és ezzel kapcsolatban jelentkeztek is . 

Megjegyzés . A rokon itt fontos szerep lehet . Ha a pálmaleveles események köré fűzzük a levezetést , akkor a szarkofág a titkaival a számodra feltáruló eseményeket tárhatja eléd . Magyarán a titkok a pálmalevelekben rejlenek . A szarkofágot mivel a kezedben tartod , ez olyan jelkép , mint hogy a kezedbe vetted az eseményeket , magyarán elindultál ezen az úton . Még nem értél célba , tehát még a titkok váratnak magukra . A rokon itt lép a felszínre . Ki lehet ő ? Valóságos rokon e , akik szintén várnák az eredményt , vagy a rokon is csak jelképes lehet , utalván arra , hogy a pálmaleveles titkokkal az ő személye is majd felszínre kerül ? Hmm nagyon kíváncsi leszek én is az eredményre , ha eljutsz a megfelelő pontig , vagyis  ha már a helyeden leszel .

A rokon nem játszott nagy szerepet az álomban. Amint megláttam, tudtam, hogy nem ő az. Csak egy álca volt, semmi több, mindig így csinálják.
A szarkofágnak sem volt nagy szerepe, csak egy eszköz volt, ami jelzett illetve ha nem, azzal is tudatott információt. Kb. annyi jelentősége van/volt, mintha egy iránytűt tartanál a kezedben. A lényeg a szándékokon volt azon, hogy elvárnak tőlem valamit, a nélkül, hogy bármit is tudnék róla. Amolyan robotos működést, mint ma reggel valahol írtál is a robotról.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Kedd 30 Szept. - 9:07

fortis írta:
Greywolf írta:Pedig, de. Ők is vezetnek, ha úgy jobb, akkor utat mutatnak. Természetesen nem kell azt tenned, amerre hívnak, de nem bánod meg sosem, ha hallgatsz rájuk.
Jól van hát , kifejezés kérdése . Lényegében arra akartam csak utalni , hogy míg fentről a szabad akaratot veszik figyelembe , addig lentről mindent megtesznek , hogy ezt aláássák .

Szabad akarata csak akkor van az embernek, ha tud akarni. Mivel általában nem tud akarni, semmire se megy a szabad akaratával, hiába "vennék azt figyelembe fentről." Ha tudna akarni, na akkor elővehetné a szabad akaratát. És akkor eldönthetné azt is, hogy mit cselekszik: a fentiek, vagy a lentiek akaratát. De ha már ott tartana az ember, hogy élhetne a szabad akaratával, akkor kétlem, hogy a lentiek akaratát akarná cselekedni (mivel azok ültek rajta eredetileg is a szabad akaratán, melyből kifolyólag nem tudott akarni.) Szerintem.
De érdekes, épp erről szól, amit az ablakomba írtam a szándékozásról.pondering  
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Kedd 30 Szept. - 9:11

Greywolf írta:...tudnak úgy manipulálni, hogy azt akard, amit valójában ők akarnak.

Erről beszéltem fentebb. shaking-hands
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Kedd 30 Szept. - 9:13

Greywolf írta:
A lényeg a szándékokon volt azon, hogy elvárnak tőlem valamit, a nélkül, hogy bármit is tudnék róla. Amolyan robotos működést, mint ma reggel valahol írtál is a robotról.

A robotos működésről írtam a "szándékozás" topikban az ablakomban ma reggel (nem fortis volt.öröm ). Úgy látszik, összefüggenek a hozott témák.  pondering

Igen, "robotos működés" esetén (ezért nevezi Ouspensky az embert "gépezetnek") mások szándékoznak az ember helyett, anélkül, hogy az ember észrevenné. Azaz az emberek nem tudatosak.
Még ez is eszembe jutott most, ezt csak úgy magamnak, hogy elgondolkodjak rajta. Jézus utolsó szavai ezek voltak: "Uram, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek." Ez alatt is azt érthette, hogy az emberek robotok, gépek, nem a saját, hanem másnak az akaratát cselekszik, azaz nem tudatosak. Nem tudnak élni sem a szabad akaratukkal, mivel az blokkolva van. Ha felszabadulna a blokk, akkor élhetnének a szabad akaratukkal, eldönthetnék, hogy mit cselekszenek. És akkor tudnák is, hogy mit cselekednek. De addig nem.
A szabad akarat "használata" tudatosságot feltételez.  Shocked  
Ez már egy új téma lehetne - valahol máshol...
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Greywolf Kedd 30 Szept. - 10:53

Áprilia írta:
Greywolf írta:
A lényeg a szándékokon volt azon, hogy elvárnak tőlem valamit, a nélkül, hogy bármit is tudnék róla. Amolyan robotos működést, mint ma reggel valahol írtál is a robotról.

A robotos működésről írtam a "szándékozás" topikban az ablakomban ma reggel (nem fortis volt.öröm ). Úgy látszik, összefüggenek a hozott témák.  pondering

Igen, "robotos működés" esetén (ezért nevezi Ouspensky az embert "gépezetnek") mások szándékoznak az ember helyett, anélkül, hogy az ember észrevenné. Azaz az emberek nem tudatosak.
Még ez is eszembe jutott most, ezt csak úgy magamnak, hogy elgondolkodjak rajta. Jézus utolsó szavai ezek voltak: "Uram, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek." Ez alatt is azt érthette, hogy az emberek robotok, gépek, nem a saját, hanem másnak az akaratát cselekszik, azaz nem tudatosak. Nem tudnak élni sem a szabad akaratukkal, mivel az blokkolva van. Ha felszabadulna a blokk, akkor élhetnének a szabad akaratukkal, eldönthetnék, hogy mit cselekszenek. És akkor tudnák is, hogy mit cselekednek. De addig nem.
A szabad akarat "használata" tudatosságot feltételez.  Shocked  
Ez már egy új téma lehetne - valahol máshol...

Elnézésedet kérem Áprilia. Valóban tévesen Fortisnak tulajdonítottam a robotos példát. öröm

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Kedd 30 Szept. - 10:56

Semmi gond. kacsint
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Blueeye Kedd 30 Szept. - 20:01

Áprilia írta:
Greywolf írta:...tudnak úgy manipulálni, hogy azt akard, amit valójában ők akarnak.

Erről beszéltem fentebb. shaking-hands


Ezt kell észrevenni, és észre is lehet venni, ha az ember elég tudatos.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Blueeye Kedd 30 Szept. - 20:03

Áprilia írta:
Greywolf írta:
A lényeg a szándékokon volt azon, hogy elvárnak tőlem valamit, a nélkül, hogy bármit is tudnék róla. Amolyan robotos működést, mint ma reggel valahol írtál is a robotról.

A robotos működésről írtam a "szándékozás" topikban az ablakomban ma reggel (nem fortis volt.öröm ). Úgy látszik, összefüggenek a hozott témák.  pondering

Igen, "robotos működés" esetén (ezért nevezi Ouspensky az embert "gépezetnek") mások szándékoznak az ember helyett, anélkül, hogy az ember észrevenné. Azaz az emberek nem tudatosak.
Még ez is eszembe jutott most, ezt csak úgy magamnak, hogy elgondolkodjak rajta. Jézus utolsó szavai ezek voltak: "Uram, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek." Ez alatt is azt érthette, hogy az emberek robotok, gépek, nem a saját, hanem másnak az akaratát cselekszik, azaz nem tudatosak. Nem tudnak élni sem a szabad akaratukkal, mivel az blokkolva van. Ha felszabadulna a blokk, akkor élhetnének a szabad akaratukkal, eldönthetnék, hogy mit cselekszenek. És akkor tudnák is, hogy mit cselekednek. De addig nem.
A szabad akarat "használata" tudatosságot feltételez.  Shocked  
Ez már egy új téma lehetne - valahol máshol...


"Uram, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit cselekszenek."

Ez lenne a tudatlanság. Itt aztán nincs választás, se akarat. Robotpilóta bekapcs...

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Kedd 30 Szept. - 20:14

fortis írta:Említettétek a fentiek vezetését  . Nos ezzel jobb vigyázni , mert vezetni inkább a lentiek szeretnek , a fentiek nem igazán szólnak közbe , csak rendhagyó esetekben valószínű .  Ők nem vezetnek , inkább csak vigyáznak ránk  , próbálnak megóvni a lentiektől . A többi rajtunk múlik .
Szerintem igazad van, Fortis.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Nilka Szer. 1 Okt. - 20:00

Greywolf írta:
Mayra1 írta:Hm...nem Te vagy az egyetlen, akinek nem mondanak el mindent. De tudjuk a Fentiek egészen rendkívüli módon válogatják ki mi hasznos és mi nem az számunkra. Nem kell a pro-és contra említése, mert ebben a kérdéskörben zsák, meg a foltja. Szóval néha eszembe jut, mi vagyunk szövevényesek, nem a körülöttünk lévő világ. Az őszinteség nem ártana, persze....de akkor oda lenne minden, ami elviselhetővé teszi ezt a játékot. Nem tudnánk kombinálni.....pedig abban igazán nagyok vagyunk.  lányvigyor

Én nem a fentiekkel "háborúzok". Very Happy
Egészen más módon vezetnek ők és azzal semmi bajom sincsen. Felismerem, amikor onnan jönnek információk és semmi bajom sem szokott lenni azzal, hogy olyankor egy lépést nem látok előre jóformán. Olyankor az ösztöneim nem nyomulnak ezerrel, hogy vigyázz, titkolóznak.

nem is a "fentiekkel" találkoztál. - Mayra szerint sem.
akik hiányolnak a helyedről, azok emberek... Mayrához, hozzám, Kilendinhez, Fortishoz, stb. hasonló emberek.
a kérdés csupán annyi, hogy ezek az álmodban látott emberek éppen a háború melyik frontján melyik vonalhoz tartoznak. - és a magam részéről meg lennék lepve, ha ők maguk ismernék a választ erre az aprócska "lényegtelen" kérdésre. - avagy ez vmi univerzális emberi hülyeség faktor velejárója. más szavakkal: lehet, hogy ami titoknak látszik, valójában csak a tudatlanság pökhendi elleplezése. facepalm

hmpf... minden Farkas a bújócska nagymestere... néha eszméletlen bosszantóak tudtok lenni...
ez megspékelve a naív énem rózsaszín idiotizmusával - borítékolva a garantált katasztrófa.
én meg csak remélni merem, hogy nem csináltam semmi baromságot - megint.
"szép kutus..."
hülye Nilka, hülye Nilka... dope-slap

mondom ezt úgy, hogy ellentétben az álmodban szereplő bagázzsal, a jelek szerint, nekem már volt némi dolgom a Farkasokkal (aminek momentán mostanában nyögöm az utó/előzöngéit)... és úgy, hogy pillanatnyilag még én sem a helyemen vagyok (bár a környezetemben már majdnem minden ismerősöm a helyére került), és igen, gyerek korom óta én is folyamatosan bujkálok az álmodban szereplőhöz hasonló bagázsok elől.

Greywolf, miért nem ugrasz át mondjuk álmodban a pálmaleveles könyvtárba, és olvasod el úgy a neked szántat? - Tudom, hogy képes lennél rá.
Miért rendült meg ennyire a magadba vetett bizalmad, hogy kotnyeles, minden lében két kanál, emberi közvetítőkre (torzítókra) fanyalodsz?
Vagy inkább attól tartasz, hogy valójában nem is akarod tudni, mi a búbánat van azokon a leveleken?

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 20:37

efi írta:
fortis írta:Említettétek a fentiek vezetését  . Nos ezzel jobb vigyázni , mert vezetni inkább a lentiek szeretnek , a fentiek nem igazán szólnak közbe , csak rendhagyó esetekben valószínű .  Ők nem vezetnek , inkább csak vigyáznak ránk  , próbálnak megóvni a lentiektől . A többi rajtunk múlik .
Szerintem igazad van, Fortis.
Bár a lentiek alatt én nem az embereket értem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 3 Nov. - 10:24

Éjszaka van, kint vagyok, kissé hűvös van. Felnézek az égre és látom a csillagképeket. A csillagok fényesek és az őket összekötő vonalak sokasága is élesen kirajzolódik. Hogyan lehetséges ez? - kérdezem magamtól. Lehajtom a fejem, pislogok néhányat és újra felnézek: még mindig ott vannak. Eddig csak néhányat ismertem, most meg mind itt van előttem. Aztán meglátom a sárkány csillagképet. Ez hogy kerül ide? Nem a déli égbolthoz tartozik? Kérdésemet egy sötétalakú férfihoz intézem, aki a közelemben áll. Ő nem válaszol és otthagy. Utánaindulok, karomat enyhén kinyújtom felé, de eltűnik és az álom véget ér.

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Nyri2

Mint most megtudtam a sárkány/draco mégiscsak az északi égbolt része.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 3 Nov. - 12:13

A nevezett biztos ért a dolgokhoz, de ez nem jelenti azt, hogy egyet kell érteni kötelező szerűen...

id....Igen, "robotos működés" esetén (ezért nevezi Ouspensky az embert "gépezetnek") mások szándékoznak az ember helyett, anélkül, hogy az ember észrevenné. Azaz az emberek nem tudatosak....id.v.
-
Az ember Isten "képmása".
Ne feledjük hiszen, ott van mint egy búvó patakocska...tehát...
VAN!
LELKIISMERETE! 
Az meg nem annyira ügyefogyott, hogy ne szólítaná meg adott időben és adott feltételek között.
A lelkiismeret pusztítóan ható elnyomása nem azonos a nemlétezésével!
Szerintem...


és én - nagyon - ragaszkodok a "szerintemhez"...mert tudatosúlt bennem az Agape, onnantól kezdve, hogy az anyám, kezébe vett még köldökzsinórosan és véresen!
Az ideológiák terjesztése olyan szurtos gyerek, aki megbújik a kéményben de, amint előjön, azonnal feketére "maszatol" mindent!
-
Eccerűen ki kell füröszteni!


Úgy!
Mint; Achiles-t...a sarkánál fogva!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 3 Nov. - 12:23

Néhány "jó"-ra emlékeztető tanító született a világra!
Azonosságuk az Agape-val még sem történt meg!
-
Miért?
-
Nos, Jézus "bejött" a világba, s nem azért "hányattatott ki" abból mert nem hozta az Akaratot, az Igazságot!
A "tanítások" vették elejét,  terjedésük gátjának lebontásával - életét!

Következésként; EZ A SAROKPONT!
-
AZ EGYETLEN - SZENT AKARATOT KIFEJEZŐ TANÍTÁS - BEFOGADÁSA!
-
Kibírhatatlan nagy a szükség!


Bizony mondom; az éhezőnek adott kenyér nem ér annyit miként maga az Akarat - Igazság!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 3 Nov. - 12:28

Bizony mondom; Jézus Él! 


Ott Ül az Atya Isten Jobbján, s Országáért Onnan Jön El! 




Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 3 Nov. - 12:38

Zsolt. 88.-

  1. Ének. A Kóráh fiainak zsoltára. Az éneklőmesternek a Mahalath-lehannóthra. Az Ezrahita Hémán tanítása. 
  2. Uram, szabadításomnak Istene! Nappal kiáltok, éjjelente előtted vagyok: 
  3. Jusson elődbe imádságom, hajtsad füled az én kiáltozásomra! 
  4. Mert betelt a lelkem nyomorúságokkal, és életem a Seolig jutott. 
  5. Hasonlatossá lettem a sírba szállókhoz; olyan vagyok, mint az erejevesztett ember. 
  6. A holtak közt van az én helyem, mint a megölteknek, a kik koporsóban feküsznek, a kikről többé nem emlékezel, mert elszakasztattak a te kezedtől. 
  7. Mély sírba vetettél be engem, sötétségbe, örvények közé. 
  8. A te haragod reám nehezedett, és minden haboddal nyomtál engem. Szela. 
  9. Elszakasztottad ismerőseimet tőlem, útálattá tettél előttök engem; berekesztettem és ki nem jöhetek. 
  10. Szemem megsenyvedett a nyomorúság miatt; kiáltalak téged Uram minden napon, hozzád terjengetem kezeimet. 
  11. Avagy a holtakkal teszel-é csodát? Felkelnek-é vajjon az árnyak, hogy dicsérjenek téged? Szela. 
  12. Beszélik-é a koporsóban a te kegyelmedet, hűségedet a pusztulás helyén? 
  13. Megtudhatják-é a sötétségben a te csodáidat, és igazságodat a feledékenység földén? 
  14. De én hozzád rimánkodom, Uram, és jó reggel elédbe jut az én imádságom: 
  15. Miért vetsz el hát Uram engem, és rejted el orczádat én tőlem? 
  16. Nyomorult és holteleven vagyok ifjúságomtól kezdve; viselem a te rettentéseidet, roskadozom. 
  17. Általmentek rajtam a te búsulásaid; a te szorongatásaid elemésztettek engem. 
  18. Körülvettek engem, mint a vizek egész napon; együttesen körülöveztek engem. 
  19. Elszakasztottál tőlem barátot és rokont; ismerőseim a - setétség.     

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 3 Nov. - 12:56

A "szükség" felismerése nem volt idegen az ószövetségben sem!

Isten nem jól végezte volna a dolgát?
-
Az univerzum teljes értékű dicsőségét nem előzhette meg holmi kapkodás, a teremtés szentsége, a Szent kezéből származott!
-
A jövő, a mi rendünk szerint - megelőlegezett és átadott biztosíték - garancia - teljes Igazságában!
Arra, hogy a "szükség" elvégeztetett mint megjelenő, s tudtára nézve - Kinyílvánítás!
Isten nem nyílvánít ki pusztítást de, azt igen, hogy a pusztító - megmérettetett!
-
A szükség feloldása a "Megváltás" - kiváltatás!
Hét Szentség, a hét nap és a hétrét görnyedés, az a minden mindenekben - a virágos rét!
Menj át a réten és szakíts - neked valót....

kedves olvasó!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Hétf. 3 Nov. - 17:31

Etoile írta:Éjszaka van, kint vagyok, kissé hűvös van. Felnézek az égre és látom a csillagképeket. A csillagok fényesek és az őket összekötő vonalak sokasága is élesen kirajzolódik. Hogyan lehetséges ez? - kérdezem magamtól. Lehajtom a fejem, pislogok néhányat és újra felnézek: még mindig ott vannak. Eddig csak néhányat ismertem, most meg mind itt van előttem. Aztán meglátom a sárkány csillagképet. Ez hogy kerül ide? Nem a déli égbolthoz tartozik? Kérdésemet egy sötétalakú férfihoz intézem, aki a közelemben áll. Ő nem válaszol és otthagy. Utánaindulok, karomat enyhén kinyújtom felé, de eltűnik és az álom véget ér.
Mint most megtudtam a sárkány/draco mégiscsak az északi égbolt része.

Csillagképek ismerete . 3 lehetőség ugrott be . 
1 / Bár azt mondod , a csillagképekkel kapcsolatosan , hogy csak néhányat ismertél , ez lehet csak szerénység , és voltaképpen sokkal többet tudsz róluk , mint azt említenéd . 
2 / Az álmodó éned többet tud a csillagokról , mint az ébrenléti eltompult létformád.
3 / Az igazi tudás azé a férfié lehetett aki melletted állt és a csillagokat ő mutathatta meg a számodra , telepatikus módon . ( Ezt úgy értem , hogy azért láthattad azt amit , mert ezt sugallta feléd ) 

Tulajdonképpen azt lenne jó tudni , miért éppen a csillagképek és miért pont a Draco ? - hisz az álom voltaképpen ezekről és a látásról szólt .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 3 Nov. - 18:42

fortis írta:Tulajdonképpen azt lenne jó tudni , miért éppen a csillagképek és miért pont a Draco ? - hisz az álom voltaképpen ezekről és a látásról szólt .

A Draco közvetlenül felettem volt, teljesen hátra kellett fordítanom a fejemet hogy lássam. Azóta kutakodtam és megtudtam, hogy néhány ezer éve a Sarkcsillag a Draco Thuban nevű csillaga volt. Tehát a férfi lehet egy bizonyos időintervallumra hívta fel a figyelmet, de azt nem értem miért hagyott ott, mikor kérdeztem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Kedd 4 Nov. - 4:55

Etoile írta:
fortis írta:Tulajdonképpen azt lenne jó tudni , miért éppen a csillagképek és miért pont a Draco ? - hisz az álom voltaképpen ezekről és a látásról szólt .

A Draco közvetlenül felettem volt, teljesen hátra kellett fordítanom a fejemet hogy lássam. Azóta kutakodtam és megtudtam, hogy néhány ezer éve a Sarkcsillag a Draco Thuban nevű csillaga volt. Tehát a férfi lehet egy bizonyos időintervallumra hívta fel a figyelmet, de azt nem értem miért hagyott ott, mikor kérdeztem.

Lehet a cél csupán a figyelem. felkeltése volt .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 8 Nov. - 9:31

A Kút
Hatalmas csarnok üvegablakokkal. Rajtam idegen öltözék. A padlón egy több méter átmérőjű káva nélküli, kútszerű mélység nyílik. Aranyozott korlát veszi körül. A kútból színpompás fények sokasága tör elő. A fényben különböző nagyságú "tárgyak" lebegnek, van itt hosszúkás hullámforma, sokszögű háromdimenziós testek és gömböcskék. Kinyújtom a bal kezem az egyik lilás gömb felé (fejnagyságú), mire odalebeg hozzá és pár centire az ujjhegyeimtől megáll. Aztán ahogy mozgatom a kezem, mint valami hal az akváriumban követi a mozdulatokat. A gömb felől homályos intelligenciát érzek. Tudatos, de másképp mint én. Az egész jelenet végig belső nézetből történik, viszont érzek egy figyelő tekintetet, aki nem én vagyok, legalábbis nem tűnik ismerősnek. Valahogy én is a kút fölé kerülök és küzdök egy lefelé húzó erővel. A mélység el akar nyelni, a háttérből kárörvendő kacajt hallok, mely egy bomlott agyú istennő nevetését juttatja eszembe. Ez képi formában is megjelenik és látok egy királynői díszekbe öltözött különös nőt. Végül egy szúnyogcsípés ébreszt fel.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szomb. 8 Nov. - 10:26

Rendszeressé váltak a mélységgel kapcsolatos álmaid . 
Eleinte szimpatikus volt , de aztán fenyegetővé vált az egész . 
Olyan nekem ez az egész akár egy figyelmeztetés . 
Tulajdonképpen klassz dolgokat tapasztalsz és látsz , az egyik részed kutatja és keresi ezeket , míg a másik elutasító . melyik a józanabbik feled vajon ? Van arany közép út ? - azt hiszem nincs . 
Egyik oldal az , hogy az ember csak kóstolgatja a misztikumot , de nem ér el hatalmas áttöréseket , a másik oldal pedig az , amikor a misztikum az embert magával ragadja és lehúzza a mélybe , ami nem biztos , hogy feltétlenül rossz , de egy biztos , hogy kiragadja az embert a normálnak nevezett valóságból .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Hétf. 10 Nov. - 17:06

Etoile írta:A Kút
...A fényben különböző nagyságú "tárgyak" lebegnek, van itt hosszúkás hullámforma, sokszögű háromdimenziós testek és gömböcskék. Kinyújtom a bal kezem az egyik lilás gömb felé (fejnagyságú), mire odalebeg hozzá és pár centire az ujjhegyeimtől megáll. Aztán ahogy mozgatom a kezem, mint valami hal az akváriumban követi a mozdulatokat. A gömb felől homályos intelligenciát érzek. Tudatos, de másképp mint én...


"– Az emanációk olyanok, mint a fénynyalábok? – kérdeztem.
– Nem, egyáltalán nem. Túl egyszerű lenne, ha így lenne. Az emanációk leírhatatlanok, megnevezhetetlenek! Mégis azt mondanám, hogy az emanációk rostos fényszálakra emlékeztetnek. A normális tudat számára az a felfoghatatlan bennük, hogy ezek a szálak tudomással bírnak. Nem tudom elmagyarázni, hogy ez mit jelent, mert nem tudom, mit mondok. Személyes megjegyzéseimmel csak valami olyasmit tudok a tudomásodra hozni, hogy a szálaknak tudomásuk van önmagukról, élnek és lüktetnek, annyian vannak, hogy a számok értelmüket vesztik, és minden egyes szál önmagában egy örökkévalóság.
– A belső és külső emanációk – mondta don Juan – azonos fényszálak. Az érzékeny lények ezekből a szálakból szőtt parányi kis buborékok; a végtelen emanációkhoz kapcsolódó mikroszkopikus fénypontok."

(Castaneda: Belülről izzó tűz)


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 21:50-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Csüt. 13 Nov. - 9:12

Legenda (részlet, kiterjedt álom, több szálon fut, terjedelmes lenne leírni)

Egy ősi építmény alagútrendszerében haladtam. Néhol oly szűk volt a folyosó, hogy csak hason csúszva tudtam előrehaladni. Végül aztán egy lezárt terembe jutottam, ahonnan nem volt más ki vagy bejárat. Itt volt egy íróasztal, rajta nyitott könyv. Beleolvastam:

Egy sárkányszerű sötét hatalom kemény küzdelemben legyőzte az istennőt, akit egy végső csapással a tenger mélyére taszított. Nagy volt az emberek bánata, mert ki fogja most útját állni a Gonosznak? Az istennő óriás méretű teste mozdulatlanul és öntudatlanul fekszik a tenger fenekén. Teste plazmaszerűen áttetsző, de felszínén sárgás fények táncolnak. Úgy tartják álma nem tart örökké, a Föld végső napjaiban kiemelkedik a vízből, teste aranyfényben ragyog majd fel és új csatába indul a sárkány ellen.

Becsuktam a könyvet és tovább bolyongtam az alagutakban...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Csüt. 13 Nov. - 12:51

Etoile írta:Legenda (részlet, kiterjedt álom, több szálon fut, terjedelmes lenne leírni)

Egy ősi építmény alagútrendszerében haladtam. Néhol oly szűk volt a folyosó, hogy csak hason csúszva tudtam előrehaladni. Végül aztán egy lezárt terembe jutottam, ahonnan nem volt más ki vagy bejárat. Itt volt egy íróasztal, rajta nyitott könyv. Beleolvastam:

Egy sárkányszerű sötét hatalom kemény küzdelemben legyőzte az istennőt, akit egy végső csapással a tenger mélyére taszított. Nagy volt az emberek bánata, mert ki fogja most útját állni a Gonosznak? Az istennő óriás méretű teste mozdulatlanul és öntudatlanul fekszik a tenger fenekén. Teste plazmaszerűen áttetsző, de felszínén sárgás fények táncolnak. Úgy tartják álma nem tart örökké, a Föld végső napjaiban kiemelkedik a vízből, teste aranyfényben ragyog majd fel és új csatába indul a sárkány ellen.

Becsuktam a könyvet és tovább bolyongtam az alagutakban...
Nagyon érdekes álom . 
Nekem a földönkívüliek jutottak az eszembe róla . Háborúk mindig is voltak , vannak is és lesznek is , az ok az emberiség és a bolygó maga . 
Ez az alagútrendszer a végén azzal a könyvvel és szobával olyannak tűnik , mintha a tudatod mélyén kutattál volna és rátaláltál egy történelmi információra . 
Ősi írásokban olvashatóak efféle harcok , mi van ha álmodban valami efféle adatra bukkantál volna ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 6 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 19 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.