Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

+14
Efi
Motan
Áprilia
Lea.
ionon
zplus
fortis
Greywolf
Kilendin
Méhecske
Blueeye
opos
Nilka
Angyalka
18 posters

12 / 19 oldal Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 15 ... 19  Next

Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Vas. 9 Aug. - 21:33

fortis írta:Igen , néha nem is annyira a jelkép a fontos , hanem maga a megtapasztalása  a helyzeteknek .

Vagyishogy úgy érted, hogy csak a tapasztalás fontos, nem?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Hétf. 10 Aug. - 7:03

homokóra írta:
fortis írta:Igen , néha nem is annyira a jelkép a fontos , hanem maga a megtapasztalása  a helyzeteknek .

Vagyishogy úgy érted, hogy csak a tapasztalás fontos, nem?

Inkább úgy , hogy az a legfontosabb . Tapasztalás nélkül sem elmélet , sem jelkép , sem semmi másnak nem sok értelme .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Hétf. 10 Aug. - 10:27

Hazatérés

A fotelben aludtam el. Az álomban vagy asztrális közegben ugyancsak ülő helyzetben repültem a ház körül. A testem kékes-fehéres színű volt. Aztán hirtelen húzást éreztem és elég gyorsan visszafelé kezdtem szállni a fizikai testem felé, át a falakon. Elég durván, zuhanva érkeztem meg, azonnal felébredtem, a szívem zakatolt, nagyokat nyeltem és a testemet merevnek éreztem (valszeg az alvási paralízis utóhatása).


Na hát ez már inkább tűnhetne valós TKÉ-nak is .
Azon gondolkodtam el , hogy mi lehet a különbség a TKÉ és az álmodás között ? 
És most álmodásról beszélünk , nem hagyományos álmokról . 
TKÉ ugye történhet anyagi síkra és asztrális síkra is kivetítve . 
Álmodás is lehet anyagi és asztrális síkra kivetítve . 
Mind két esetben át lehet csúszni más világokba párhuzamos univerzumokba . 
Az elolvasott irodalom alapján legalábbis erre lehetne következtetni . 
Talán ami különbséget felfedezni vélnék a Castaneda könyvek alapján , hogy   álmodásban a fizikai térben is lehet látható módon és érzékelhetően jelen lenni . 
De ebben nem vagyok 100 % ig biztos , mert mi van ha a résztvevők akik az álmodó testtel kontaktusba képesek lépni maguk is nem e álmodásban lehettek olyankor ? 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 10 Aug. - 17:25

A tapasztalatok átfedik egymást, nehéz kategorizálni és szerintem nem is nagyon érdemes. Végül is mind egy megváltozott tudatállapot eredményei és mint ilyenek a valóságosságuk illetve a valósággal való kapcsolatuk kérdéses. És itt újra előjön a régi kérdés, hogy mitől számít valami valóságosnak? Szerintem a legfontosabb a tudatosság, ahol az éntudat jelen van, még ha a környezet illuzórikus is, az egy valóságos állapot.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Hétf. 10 Aug. - 18:38

Médea írta:A tapasztalatok átfedik egymást, nehéz kategorizálni és szerintem nem is nagyon érdemes. Végül is mind egy megváltozott tudatállapot eredményei és mint ilyenek a valóságosságuk illetve a valósággal való kapcsolatuk kérdéses. És itt újra előjön a régi kérdés, hogy mitől számít valami valóságosnak? Szerintem a legfontosabb a tudatosság, ahol az éntudat jelen van, még ha a környezet illuzórikus is, az egy valóságos állapot.

Elsődleges cél lehetne a bizonyítás kérdése . Szerintem lehet hatni a környezetre csak még nem jöttem rá hogyan . Legalábbis a saját tapasztalat szerint , mert ugye mindenkinek a sajátja a  meghatározó  .  Lehetne mondjuk közös tapasztalat szerzés is , ez is nagyon fontos lenne , de ez már magasabb iskola szükségeltetik .  Hmm talán valamikor sikerülhet elérni azt is . csak lépkedjünk előre .  Ápriliával sokat gyúrtunk ezen , de úgy tűnik nem voltunk elég kitartók . Igaz ami igaz , hulla fáradtan akár fizikailag , akár szellemi értelem értve , pontosabban az élet nagy hajszájában nem annyira egyszerű a dolog .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  ionon Kedd 11 Aug. - 14:27

Médea írta:Egy fekvő emberi alakot láttam, teljesen kitöltötte a látómezőmet. Emberinek nevezem, de csak azért mert a széleken a végtagoknak és a fejnek megfelelő nyúlványai voltak. Mintha aranyszín fényből szőtték volna és fehéres, világosabb foltok tarkították. A közepén vonalszerű sáv húzódott és itt-ott a felszínén csomószerű kitüremkedések látszottak. A csomókat is vonalak kötötték össze, egy hálózatszerűséget alkotva. Olyan tanítás jellege volt, mert felismertem, hogy az egyes pontok az észlelés különböző állomásainak felelnek meg. Az álmodás pontja a test alsó felén fényesebben sugárzott.
Úgy mondják a tanítások a kozmosz emberi alakot formáz, egyszer sikerült érzékelnem ennek az emberi alaknak az íriszét vagyis benne voltam az íriszben, ha álmokban történnek meg ezek a dolgok (mert történhet éber állapotban is), fejlesztéseket kapunk utána...

ionon

Hozzászólások száma : 111

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Kedd 11 Aug. - 17:35

ionon írta:Úgy mondják a tanítások a kozmosz emberi alakot formáz, egyszer sikerült érzékelnem ennek az emberi alaknak az íriszét vagyis benne voltam az íriszben, ha álmokban történnek meg ezek a dolgok (mert történhet éber állapotban is), fejlesztéseket kapunk utána...

Erről Swedenborg is ír (talán ő először), így lehet valami abban hogy Isten képmására teremtettünk.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 22 Aug. - 20:53

Médea írta:
ionon írta:Úgy mondják a tanítások a kozmosz emberi alakot formáz, egyszer sikerült érzékelnem ennek az emberi alaknak az íriszét vagyis benne voltam az íriszben, ha álmokban történnek meg ezek a dolgok (mert történhet éber állapotban is), fejlesztéseket kapunk utána...

Erről Swedenborg is ír (talán ő először), így lehet valami abban hogy Isten képmására teremtettünk.

Michael Newton a Lelkünk útjában is hasonló megfigyelésekre jut. Lélekcsoportok, karmikus kapcsolatok, a nagy Egész önműködő részei...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 26 Aug. - 15:12

Nyári jegyzetek /3
1/ Bár magányos típus vagy , ez nem jelenti azt , hogy  más  síkokon is az lennél .  Ha meg ez egy olyan valóság ami megtörténhetett , nem biztos , hogy ébrenléti tudatállapotodban  ezekre az emlékekre visszaemlékezzél . Tudod , hogy az emelkedett tudatállapotból is csak nagyon kevés jön vissza , szóval hogy egyértelműen magányos lennél ez egyáltalán nem olyan biztos . 
2 / Általában tejfehér , de tegyük fel ez esetben most a hétköznapinak tűnhetett .  Nekem első  villanásra a kézelkapásos módszer ugrott be , amikor az álmodók elkapják egymás kezét hogy közösen álmodhassanak . 
Hát nem tudom az elvárások , hogy köszöntés képen nyújtson kezet én erre nem igazán tippelnék . 
A rokon  lehet valóban rokon , nem feltétlenül vérvonal . Lehet akár varázslói ág . 
3 / Talán mert sokáig nézted az lehet a gond .  Ezt  latolgattad magad is .   Lehet az ilyesmi energia pazarlásként jelentkezhet és szétesik ilyenkor amit felépítettél ami előtted áll . 
Bár nem tudom nem feltétlenül kell így lennie . Amikor én sokáig nézek egy képet két dolog szokott történni . vagy bele kerülök és ez által álomhelyszínt váltok , vagy alakítok a képen mintha magam festeném . 
4 / Igen ezzel egyet érthetek magam is . 
5 / Szóval a nemtevést nem csak ébrenléti , hanem álombéli állapotban is gyakorolni lehet . Te pont ezt tetted álmodban és eredményre is vezetett . 
6 / Ehhez nem igazán tudok mit hozzászólni . Viszont volt már olyan élményem mondjuk , amikor olyan sebesen repültem , hogy a látvány összefolyt és mint egy szivárvány színű fénysugár tűnt csak fel körülöttem . 
7 / Igen ez is nagyon érdekes . Voltam már magam is úgy , hogy egy kirakat előtt álltam és csak azután tűnt fel benne  a képmásom , miután tudatosult bennem , hogy elvileg látnom kellene magamat benne . 
Amúgy ha TKÉ élményed van és nem asztrális , hanem a fizikai síkon mozogsz , akkor csinálhatsz vagy gondolhatsz bár mire is , a tükörben nem fogod meglátni magadat . 
8 / Igen erről már én is olvastam . legjobb , ha a tested mellett kinyújtva vannak a kezeid .  Amúgy az álmokat és a tudatosodást szerintem nem igazán befolyásolja , én hason fekve alszom és minden felé rakosgatom a kezeimet fejem , vagy a hasam alá , lában közé , meg ki tudja .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Kedd 8 Szept. - 22:41

Médea álmához :
- Fura ez , de a matematika és a zene vagy művészet valahol egy tőről fakadnak .  Hogy közelebb visz e a létezés misztériumának titkához azt nem tudom ,  de egy biztos , bár melyik ágába ennek a vonalnak bele lehet valóban feledkezni ,   ami már maga is felér egy meditációval . 

- A vizes álmod  kérdéseket vet fel , hogy vajon mi miért történik úgy , ahogy .  Szóval hasonló tapasztalataim nekem is voltak , már csak ezért is elgondolkodtató .  Szóval miért lehet az , hogy néha a víz alatt kezdünk el lélegezni , néha fulladozunk a víz alatt , néha meg olyan sokáig sikerül benn tartani a lélegzetet , hogy azt nem is gondolnánk .   Van egy olyan elképzelésem , hogy az ember ilyenkor talán fizikailag sem vesz levegőt ,  de a légszomj beindítja azt a reflexet , ami levegő vételre késztet bennünket . Ha ilyenkor éppen álmodunk , akkor akár víz alatt vagyunk akár nem , lélegezni fogunk álmunkban is .  Ami ennek ellent mond , mondjuk amikor azonnal lélegezni kezdünk a víz alatt ahogy alá merülünk . Ezeknél az eseteknél nem tudom milyen hatás kapcsolat lehet a fizikai testtel , de azt ugye tudjuk , hogy az energia testnek nincs szüksége levegő vételre
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 9 Szept. - 11:02

Kerekerdő


He he , akkor most már te is tudod hogyan lehet egy képbe bele kerülni , álmot váltani  , nagyszerű dolog  . Gratulálok ! Ez a módszer valóban működik ám .  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Szept. - 13:22

fortis írta:He he , akkor most már te is tudod hogyan lehet egy képbe bele kerülni , álmot váltani  , nagyszerű dolog  . Gratulálok ! Ez a módszer valóban működik ám .  Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 1215621366

Igen és most nagy a csábítás hogy megpróbálkozzak helyekre álmodni magam képek segítségével, de egyelőre nem szeretném megszakítani az egyéb gyakorlataim ritmusát.


A hozzászólást Médea összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 9 Szept. - 13:29-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Szept. - 13:28

fortis írta:Van egy olyan elképzelésem , hogy az ember ilyenkor talán fizikailag sem vesz levegőt ,  de a légszomj beindítja azt a reflexet , ami levegő vételre késztet bennünket . Ha ilyenkor éppen álmodunk , akkor akár víz alatt vagyunk akár nem , lélegezni fogunk álmunkban is .

Vagy az is lehet hogy épp a légszomj teremti a vizes álmot, úgy képeződik le a fizikai kellemetlenség mintha vízben fulladoznánk.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 9 Szept. - 22:18

Médea írta:
fortis írta:Van egy olyan elképzelésem , hogy az ember ilyenkor talán fizikailag sem vesz levegőt ,  de a légszomj beindítja azt a reflexet , ami levegő vételre késztet bennünket . Ha ilyenkor éppen álmodunk , akkor akár víz alatt vagyunk akár nem , lélegezni fogunk álmunkban is .

Vagy az is lehet hogy épp a légszomj teremti a vizes álmot, úgy képeződik le a fizikai kellemetlenség mintha vízben fulladoznánk.

Na de ha simán lélegzel a víz alatt is minden nehézség nélkül ? Ebben az esetben szerintem nem biztos , hogy volna hozzá köze .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 9 Szept. - 23:14

fortis írta:
Médea írta:
fortis írta:Van egy olyan elképzelésem , hogy az ember ilyenkor talán fizikailag sem vesz levegőt ,  de a légszomj beindítja azt a reflexet , ami levegő vételre késztet bennünket . Ha ilyenkor éppen álmodunk , akkor akár víz alatt vagyunk akár nem , lélegezni fogunk álmunkban is .

Vagy az is lehet hogy épp a légszomj teremti a vizes álmot, úgy képeződik le a fizikai kellemetlenség mintha vízben fulladoznánk.

Na de ha simán lélegzel a víz alatt is minden nehézség nélkül ? Ebben az esetben szerintem nem biztos , hogy volna hozzá köze .

Az én esetemben amint lélegezni kezdtem a "víz" megritkult és kevésbé volt már vízszerű. Ha nem úszom a felszínre valószínűleg eltűnt volna. Még az is lehet hogy nincs semmi köze a légzési nehézségekhez hanem fordítva: egy olyan közegbe kerültem ami a vízre emlékeztetett és éppen ez váltotta ki a fuldoklást.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Csüt. 10 Szept. - 11:12

Azért érdekes , mert nekem volt olyan tapasztalatom amikor a víz víznek tűnt és mégis simán lélegeztem benne .  
Mindenesetre nagyon érdekesek voltak a tapasztalataid !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Szept. - 16:37

Retro
Ez az a kategória amit nehéz lenne kielemezni . Szerintem itt nem érdemes pusztán jelképeket keresni , néha az álmok nem is igazi álmok és erről eszembe is jutott valami .  Elgondolkodtam azon , hogy  jól van , tudom , hogy egy álom attól tudatos , hogy az ember tudatában van annak , hogy álmodik . De mi van akkor , ha ez nem mindig igaz így , vagy legalábbis nem teljes egészében ? Belénk ivódott ez  a magyarázat és ha magunkra eszmélünk , rögtön ráfogjuk , tudjuk , hogy álmodunk . Talán a síkok sokkal rugalmasabbak a számunkra , vagy mi vagyunk sokkal rugalmasabbak a síkok számára . Belépünk egy álomba ami valóban az és észrevétlenül átsodródunk olyan körülmények közé amik már bár mik lehetnek , de álomnak nevezni tévedés volna .  És mégis . Hisz álmodtunk és ezzel tisztába jövünk , de nem ismerjük fel a pillanatnyi helyzetünket , ezért még mindig azt hisszük álmodunk , immár tudatosan .  
Ezek a gondolatok indultak be nálam a tapasztalatod olvasásakor , és tulajdonképpen nem merném letenni a voksot arra , hogy a tudatod milyen körülmények közé keveredett mikor - mikor melyik pillanatban .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Szept. - 19:24

fortis írta: Belépünk egy álomba ami valóban az és észrevétlenül átsodródunk olyan körülmények közé amik már bár mik lehetnek , de álomnak nevezni tévedés volna .  És mégis . Hisz álmodtunk és ezzel tisztába jövünk , de nem ismerjük fel a pillanatnyi helyzetünket , ezért még mindig azt hisszük álmodunk , immár tudatosan . 

Mint te is írtad az álmodnál, szeretnéd kihasználni minél jobban a ritka alkalmat, hasonlóan vagyok ezzel én is. Könnyű sodródni, a figyelmet sok minden lekötheti és közben elfelejtkezhetünk valódi céljainkról. Nekem a repülés a gyengepontom, a szabadságérzet amit ad szinte minden mást elnyom. A legjobb lenne megállni és csak figyelni, kevés dologra egyszerre, akkor talán értékes következtetésekre juthatnánk helyzetünket illetően. Arra is gondoltam hogy alaposabban is ki lehetne kérdezni az álomalakokat, ők talán többet tudnak saját világukról, legyen az az álom vagy asztrálsík.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Pént. 18 Szept. - 21:16

Ez jó ötlet és tulajdonképpen én is gondoltam már valami hasonlóra . Egyszer volt egy álomalak akihez oda léptem és megkérdeztem tőle , hogy tisztában van e azzal , hogy ez egy álom és mi most egy álomban vagyunk ? Az illető hölgy a legnagyobb természetességgel állította , hogy igen , tudja és tisztában van vele . 
Sajnos eztán elterelődött a figyelmem valami más felé , egy jelenséget mutattam neki a templom tornyánál lévő felhőkre utalva , ás ezzel eltértem a téma lényegétől .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Szept. - 11:12

Tudjátok van az a logikai feladvány, melyben egy kecskét, káposztát meg a farkast kell átvinni a folyón, úgy hogy a csónakban egyszerre csak egy dolgot vihetek. Álmomban ez elevenedett meg: kis kalapos emberke voltam, elsőként ölembe kaptam a mekegő kecskét, betettem a csónakba és elkezdtem evezni a túlpartra... Elég vicces ez így, és jól mutatja hogy a gondolatok álomban milyen könnyen realizálódnak.

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 B20wj7wl1k0smnbhhrxv

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Vas. 20 Szept. - 14:55

De jópofi  !  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Vas. 20 Szept. - 15:04

Médea írta:
"A testem ilyenkor megritkult és amorf, átlátszó alakot öltött, melyben kristályos csillogású vonalkákat láttam, laza szerkezetet alkotva. "
Az jutott az eszembe , hogy minél jobban átlátunk a test határain , annál inkább előtérbe kerül annak  alkotó szerkezete .  Azt hiszem  valahol mélyen már csak fénypontokat találnánk  , aztán talán már azt sem . 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Szept. - 18:57

fortis írta:Médea írta:
"A testem ilyenkor megritkult és amorf, átlátszó alakot öltött, melyben kristályos csillogású vonalkákat láttam, laza szerkezetet alkotva. "
Az jutott az eszembe , hogy minél jobban átlátunk a test határain , annál inkább előtérbe kerül annak  alkotó szerkezete .  Azt hiszem  valahol mélyen már csak fénypontokat találnánk  , aztán talán már azt sem . 

Nos a könyvek szerint a különböző síkok, különböző felépítésűek és minél inkább eltávolodunk az anyagtól a szellem felé, annál elvontabbá, absztrakttá válik. Az éteri és asztrális szint gyakorlatilag a fizikai finomabb szerkezetű lenyomata, amíg a mentális és kauzális már alig vagy egyáltalán nem tartalmaz felismerhető formákat. Esetemben elképzelhető hogy mikor át akartam menni az akadályokon, a tudatom áthelyeződött egy magasabb síkra, ezzel elvesztve emberi formáját és lehetővé téve a más frekvenciájú anyagon való áthaladást.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Vas. 20 Szept. - 19:13

Hát ez lehetséges , nagyon érdekes lehetett . 
-
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Hétf. 21 Szept. - 14:35

Galéria

Szerintem ha tovább nézted volna a képet ahol megmozdultak bizonyos elemei , talán  behúzott volna a kép látványa . Az ilyen álomváltások mindig nagyon érdekesek . 
Az , hogy tettél egy ilyen utazást Japánban , talán a távol keleti ismereteid és a kelet szeretete generálhatta . 
Amúgy a kép nagyon érdekes , talán érdemes elgondolkodni rajta , akár üzenetet is hordozhat magában . 
Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Images?q=tbn:ANd9GcQhrhwMsEoPuYqxHNvYJyeluCk6wqDjqG9uEBmrwOTzYONUvDL_
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 21 Szept. - 17:25

Ha van is üzenet, akkor figyelembe kell venni a többi képet is. Mivel ez egy képtár volt és egy viszonylag elszigetelt helyiség, nem kizárt hogy a tudatalattit jelképezte, egy titkos szobát a tudatom mélyén. A tavasz a születést, az ősz az elmúlást jelzi, ugyanakkor mindkét állapot magában hordozza a másikat. Talán az élet körforgása állhat a háttérben.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Hétf. 21 Szept. - 17:31

Nekem a tavasz az újjáéledést , míg az ősz inkább a bőséget jelképezi .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Szept. - 12:51

Médea írta:Szintek

Volt egy különös, zuhanásos álmom. Egy vizes világból indultam. Itt mindent víz borított, a felszín mocsaras, liános, buja, fülledt, sötét. Lemerülök a víz alá és könnyedén úszkálok. Sejtelmes zöld fények vesznek körül és idegen kreatúrák kik leginkább a nyolcadik utasra emlékeztetnek. Meglepően sokáig vagyok a víz alatt, lélegzem...? Elszántan egy cél felé úszok, mikor elérem, zuhanni kezdek és a vizes világ eltűnik. Esés közben rétegeken haladok át, mikor egyik határához érek, zuhanásom lelassul és mintha egy hártyán préselődnék át, aztán megint zuhanás és így tovább. A két határ közötti semmiben tárgyak sokasága lebeg céltalanul, azt gondolom ezek a rétegek álomterek lehetnek és "berendezésük" a tudat rendszerező hiányából fakadóan nem áll össze egésszé. Végül az utolsó hártyán áthaladva egy szigetre érkezek. Lelki szemeim előtt megjelenik egy térkép és egy izzó, sárga szimbólum, mely egy helyet jelöl nagyjából a sziget közepén, ahová el kell jutnom. A távolba elnézve felragyog a szimbólum, mintegy útmutatás gyanánt és elindulok felé.

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Sax_www.kepfeltoltes.hu_

A minap volt egy olyan tapasztalatom, hogy elalvás előtt egy olyan légnemű testben érzékeltem magam (melyet a tudatom valamennyire kīvülről figyelt), melyet egy vékony, de kissé mégis merev hártya vett körül (engem "papírtestre" emlékeztetett az érzet). Amikor "hártyán préselődtél át" több ízben, lehetséges, hogy a különböző szinteknek megfelelő testből léptél éppen ki/be (?).
A szimbólum...amit csatoltál, az engem emlékeztet azokra az időkre, amikor még a "tanárom" adott nekem ehhez nagyon hasonló/azonos szimbólumokat, hogy azokat nézve meditáljak. Azt tapasztaltam, hogy erősen kapukat nyitnak. Esetleg kipróbálhatnád a meditálást ezzel a képpel, pontosabban azzal, amit álmodásban láttál, hogy mit eredményez.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Csüt. 24 Szept. - 13:15

Áprilia írta:
A szimbólum...amit csatoltál, az engem emlékeztet azokra az időkre, amikor még a "tanárom" adott nekem ehhez nagyon hasonló/azonos szimbólumokat, hogy azokat nézve meditáljak. Azt tapasztaltam, hogy erősen kapukat nyitnak. Esetleg kipróbálhatnád a meditálást ezzel a képpel, pontosabban azzal, amit álmodásban láttál, hogy mit eredményez.

Jó ötlet, ki fogom próbálni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Csüt. 24 Szept. - 14:41

Jé , feltűnően hasonló motívumok alkotják , akár csak az én álmom , és ráadásul még a címe is ugyan az ( szintek )
- vizes környezet
- idegenszerű dolgok vagy érzet ,
- hártya szerű érzetű szinthatárok .
Szóval sokat nem írnék , szerintem sok hasonlóság lehet a magyarázatokban .
Egyes elméletek szerint a tudat alatti szinthatárokat feszegethetted , hogy elérj egy titkot , vagy egy megoldást . Ebben az esetben Áprilia valóban jó ötletet adhatott , tégy némi próbát azzal a jellel , azt meglátod hátha történik valami .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 12 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

12 / 19 oldal Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 15 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.