Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

18 / 18 oldal Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Go down

Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Zoli on Vas. 6 Jan. - 9:58

Jó kis történetet melléket az álmod, a fejfájásod mellé.

Hozzászólások száma : 9342

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Zoli on Pént. 11 Jan. - 18:20

Tetszett az egyiptomis álmod Asd. Eleinte azt hittem valami közép amerikai piramisról lehet szó, azok teteje lapos és van rajtuk fent ajtó, az egyiptomi piramisokon nem tudom, de szerintem azokon nincs.

Témanyitás  Áprilia on Pént. 11 Jan. - 19:30

A kislányom irt ma töriből és ehhez ismételtem és emlegettem vele szerda este a Thermopülai csatát. Shocked
A thermopülai csata egyébként a görögök és a perzsák között zajlott i.e. 480-ban (szoval nincs köze Egyiptomhoz)

Áprilia

Hozzászólások száma : 4928

Témanyitás  asd94 on Szomb. 12 Jan. - 11:49

Csak egyetlen pontja van az álomnak amit nem értek, az mikor egyiptomi nyelven kezdtem beszélni. A többi egyszerű ok-okozati összefüggés. Először is a piramis látványa miatt automatikusan asszociáltam Egyiptomra. Így megteremtődött ez a környezet. Egyiptomot elsősorban az Assassin's Creed Origins nevű játékból ismerem, ez nagyon realisztikusan mutatja be az ókori viszonyokat. A templomok, városok, piramisok, az emberek ruházkodása, szokásai mind a valóságnak megfelelőek. A játék alkotói történészekkel dolgoztak együtt hogy minél hitelesebb legyen az összkép. Így hát volt honnan építkeznie az elmémnek mikor meg kellett teremtenie a helyszínt. Thermopüla úgy kapcsolódik hozzá, hogy készült egy másik játék is, Assassin's Creed Odyssey címen, ami a görög szigetvilágban játszódik. Ennek a játéknak az első helyszíne a thermopülai csata amiben Leonidas bőrébe bújva kell megvívnunk a támadó perzsákkal. Tehát megint csak arról van szó hogy egyik játékról asszociáltam a másikra. Ha nem ébredek fel, jó eséllyel abban a csatában találom magam amit a játék során átélhettem. Ennyit tehát a külsőségekről. De visszatérve a nyelvre, ez már valóban különös, mert a játék nyelve angol, csak néhány kopt és görög szó bukkan fel benne. Mégis ott az álomban folyékonyan beszéltem az egyiptomit.

Hozzászólások száma : 320

Témanyitás  Zoli on Szomb. 12 Jan. - 12:20

Nem tudom ez segít e. 

E nyelvek újabb szakirodalmi neve: afroázsiai. Az idetartozó nyelvek száma százon felül, beszélőiké kétszázmillió körül van, ebből maga az arab száznegyvenmillió anyanyelvi személyt tesz ki, ehhez még tíz-húszmillió jön hozzá, akik második nyelvként tudják. A nyelvcsalád az alábbi ágakat öleli fel: sémilíbiai-berberkusitaomói, és korábban idesorolták az óegyiptomit önálló ágként; azonkívül néhány évtizede acsádi nyelveket szintén ebbe a nyelvcsaládba vonják; a csádi nyelveket Afrika északi középső térségében, a Csád-tótól délre és keletre beszéli harmincötmillió ember, e nyelvek száma 125.
E nyelvek közül gyakorlati és kulturális tekintetben a legfontosabb a sémi ágba tartozó arab, kulturális és vallástörténeti szempontból pedig ahéber. Északnyugat-Afrikában a csádi hausza a térség egyik elterjedt közvetítő nyelve, tíz-tizenkét millió ember anyanyelve, és legalább húszmillió beszéli második nyelvként."  érthetőbbé válna.

Témanyitás  Zoli on Vas. 13 Jan. - 14:20

Asd  " Mélység" 
Szóval elég komplikált. Amikor repültél a végzet felé és a lány a lábadba kapaszkodott valamilyen módon, akár csak érzésbelileg, az jutott az eszembe, hogy az emberek sorsa valahol összefügg , és akikkel dolgunk van, azok elkerülhetetlenek. Lehet ez több életen is átívelő kapcsolatokra is utalhat. 
Ami a piramisokat, meg az érméket illeti olyan nagyon nem csodálkozom, hiszen ezek olyan dolgok, amik sokat foglalkoztatnak. 

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

18 / 18 oldal Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Vissza az elejére