Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

+2
Greywolf
Áprilia
6 posters

3 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Csüt. 13 Nov. - 13:41

Greywolf írta:

Nekem jobb a lelki béke, amit megélek, az összhang. Ennyi elég is számomra.
Lelki béke és összhang . Ez bizony nagyon jó dolog és fontos . 
Azt hiszem az igazságoktól függetlenül is ez kialakítható , ha jelen van a harmónia.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Csüt. 13 Nov. - 17:50

De hát Grey?
Nem a te javadat szolgálná?
Igazából ezt egy kicsinyke kis realitással  "megtalálhatja" bár ki.
Éppen ez az "Irgalom" amelyet felemlítettél, pontosan...egyenlő esély a nélkül, hogy a magamfajta ráhatós-presszionálós eléd terítené mint egy póker lapot...közvetlen szól - neked - személyre szabottan!
A természeti népek, az USA Indiánok pld. nem így kapták és kapják?
-
Láss engem a "naívat"...annyi foglyot vittem Jézus elé mint buszmegállóban az eldobott csikk...sokat... leborulós...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Csüt. 13 Nov. - 17:56

Fortis, NEM!
Az a béke álságos.
A mélyén ott lapúl a pusztító.
Nem értsz vele egyet?
-
Nos, ne legyen benne részed!
-
Tudd.
Ezerszer volt már részed benne....sokszor... Hitted - "minden OK" és aztán... a szomszéd lova hiába döglött meg, a tiéd is beteg maradt...
-
Amúgy figyeltek arra mit írtok?
Szerintem fáradtak vagytok és nem akartatok távol maradni a fórumtól, s bedobtátok a "szöveget"...szöveg, szöveg hátán.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Csüt. 13 Nov. - 19:14

Elek írta:Fortis, NEM!
Az a béke álságos.
A mélyén ott lapúl a pusztító.
Nem értsz vele egyet?
-
Nos, ne legyen benne részed!
-
Tudd.
Ezerszer volt már részed benne....sokszor... Hitted - "minden OK" és aztán... a szomszéd lova hiába döglött meg, a tiéd is beteg maradt...
-
Amúgy figyeltek arra mit írtok?
Szerintem fáradtak vagytok és nem akartatok távol maradni a fórumtól, s bedobtátok a "szöveget"...szöveg, szöveg hátán.

Szerintem igen . Állíthatom , hogy nem ismerem az igazságot , ezért nyíltan nem is vállalhatok ítélkezést . 
Egyetlen dolgot ismerek és tudok , pontosabban az igazságát érezném  annak  az általam beírt idézést ami így szólt . 
 „Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni.” (Máté 19, 24)
Erre pedig ez az itt látható videó inspirált , mert míg a koldus megosztotta kenyerét , a tehetősebb mind elutasító volt . 
https://www.youtube.com/watch?v=1fC6RP6tZ1Q

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Csüt. 13 Nov. - 21:35

OK!
Értlek... bár az Angolt nem értem de, átláttam a szituációt melyet magam is megkönnyeztem...

szóval, ne feledd, a ma embere nem a tegnap embere, mára túl vagyunk nagyon sok Zsidó és más ember elpusztításán!
A kor embere "csúszik a lejtőn" és a mélység poklát járja. 
Hiszen a világnak meg kell érlelődnie a végső pusztulásra!
Isten annyira szerette ezt a teremtetést, hogy Jézust is elküldte érette!
-
Felfogod ezt?
Felfogjátok ezt?
-
Következésként; úgy hajtsad el elmédtől az "ideológiákat" mint ha, szél hagyna el - a maga nehéz természetében - embert megkínozva hascsikarással....
-
Felszabadulásodra! - Megelégedésedre!
-
Elégedett vagy?
Akkor hiába raktad be a kisfilmet!
-
Nem vagy elégedett? 
-
Jöjj velem Tatárszentgyörgyre és hírdessük a rászrúltak között az evangéliumot!
Fönn, középen és lenn, nagyon lenn!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Greywolf Csüt. 13 Nov. - 21:53

Elek írta:De hát Grey?
Nem a te javadat szolgálná?
Igazából ezt egy kicsinyke kis realitással  "megtalálhatja" bár ki.
Éppen ez az "Irgalom" amelyet felemlítettél, pontosan...egyenlő esély a nélkül, hogy a magamfajta ráhatós-presszionálós eléd terítené mint egy póker lapot...közvetlen szól - neked - személyre szabottan!
A természeti népek, az USA Indiánok pld. nem így kapták és kapják?
-
Láss engem a "naívat"...annyi foglyot vittem Jézus elé mint buszmegállóban az eldobott csikk...sokat... leborulós...!

Mármint mi szolgálná az én javamat? Az, hogy mások által látott kép alapján kialakult benyomás alapján ítélném meg magam a saját tapasztalataim és gondolataim helyett? Ha erre gondolsz, akkor a válaszom egyértelműen nem.
Hidd el Elek, nekem megvan a magam "vezetése", de az nem élő személytől "jön". És nem fogok neki hátat fordítani.
Nem mondanálak naivnak, még csak nem is gondollak annak.
De, engem nem kell sehova sem vezetni, főleg nem Jézushoz. Akiről azt tartom, hogyha létezett is úgy vagy ahhoz hasonlóan, amit írnak és beszélnek róla. Akkor is "csak" egy próféta volt.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Greywolf Csüt. 13 Nov. - 21:56

Elek írta:Fortis, NEM!
Az a béke álságos.
A mélyén ott lapúl a pusztító.
Nem értsz vele egyet?
-
Nos, ne legyen benne részed!
-
Tudd.
Ezerszer volt már részed benne....sokszor... Hitted - "minden OK" és aztán... a szomszéd lova hiába döglött meg, a tiéd is beteg maradt...
-
Amúgy figyeltek arra mit írtok?
Szerintem fáradtak vagytok és nem akartatok távol maradni a fórumtól, s bedobtátok a "szöveget"...szöveg, szöveg hátán.

Én tudatában vagyok annak amit írok és mondok, mindig. Nem vagyok fáradt és nem csak a szám jár, hanem deklarálom az álláspontom. Nem osztom a dögöljön meg a szomszéd lova is nézőpontot. Akit ilyen könnyen ki lehet zökkenteni a harmóniájából, az tényleg csak látszat. Ahogy már sokaknak mondtam, nem hiszem, hogy Jézus az egyetlen igaz út.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Pént. 14 Nov. - 8:12

Hát , hogy nem az egyetlen az már biztos , de hogy az egy igaz út , erre sem lehet ellenvetésed .  Tulajdonképpen véleményem szerint egy nagyon szép jövő felé vezette volna az emberi gondolkodást és közösséget , de hogy nem így alakult erről már nem hiszem , hogy ő maga tehetne . 
Most , hogy próféta volt , vagy attól sokkal több , ez nem jelentheti  vita tárgyát , mert ami fontos és számít az Ő maga vagyis az  általa  képviselt  feladat és üzenet lehetett .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Áprilia Pént. 14 Nov. - 8:24

Elek írta:
A kor embere "csúszik a lejtőn" és a mélység poklát járja. 
Hiszen a világnak meg kell érlelődnie a végső pusztulásra!



A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 8:48-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Áprilia Pént. 14 Nov. - 8:28

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 8:48-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Pént. 14 Nov. - 8:40

Áprilia írta:
fortis írta:
 Tulajdonképpen véleményem szerint egy nagyon szép jövő felé vezette volna az emberi gondolkodást és közösséget , de hogy nem így alakult erről már nem hiszem , hogy ő maga tehetne . 

De hiszen bevégezte a Megváltást! Mi az, hogy csak vezette "volna" egy nagyon szép jövő felé az emberiséget....
Ha Jézusról értekezünk, előtte nem árt megismerni az Igét.
A megváltás bevégeztetett , ez tény . Ellenben az emberiség nem a tanítások irányába haladt , erre jó példa  az elmúlt 2 ezer év . 
Én legalábbis erről beszéltem . 
Gondoljatok bele , ha az emberiség a tanítások szerint haladna , akkor az armageddon és egyebek csak egy rossz álom maradna . Egyenlőre még ebbe az irányba haladunk ,  legalábbis  látszatra 

Áprilia  nos én úgy gondolnám , hogy Jézus a Krisztus maga az ige .  Szeretek beszélni róla és biztosra venném , hogy ő ebben örömét lelné .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Greywolf Pént. 14 Nov. - 8:46

fortis írta:Hát , hogy nem az egyetlen az már biztos , de hogy az egy igaz út , erre sem lehet ellenvetésed .  Tulajdonképpen véleményem szerint egy nagyon szép jövő felé vezette volna az emberi gondolkodást és közösséget , de hogy nem így alakult erről már nem hiszem , hogy ő maga tehetne . 
Most , hogy próféta volt , vagy attól sokkal több , ez nem jelentheti  vita tárgyát , mert ami fontos és számít az Ő maga vagyis az  általa  képviselt  feladat és üzenet lehetett .

Tévedsz Fortis! Nem tartom az egy igaz útnak sem. Kérlek, tartózkodj az ilyen kijelentésektől, amiben meg akarnád mondani másoknak, jelen esetben nekünk, hogy mit higgyünk vagy gondoljuk. Az, hogy te ezt hiszed, rendben van, tiszteletben tartom. De, ugyanezt elvárom tőled is!
Ezért csak azt mondhatom, amit te szoktál, lehet, hogy így van, de lehet, hogy nem. Nem voltunk ott, így nem tudhatjuk az igazságot.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Pént. 14 Nov. - 8:48

Greywolf írta:
fortis írta:Hát , hogy nem az egyetlen az már biztos , de hogy az egy igaz út , erre sem lehet ellenvetésed .  Tulajdonképpen véleményem szerint egy nagyon szép jövő felé vezette volna az emberi gondolkodást és közösséget , de hogy nem így alakult erről már nem hiszem , hogy ő maga tehetne . 
Most , hogy próféta volt , vagy attól sokkal több , ez nem jelentheti  vita tárgyát , mert ami fontos és számít az Ő maga vagyis az  általa  képviselt  feladat és üzenet lehetett .

Tévedsz Fortis! Nem tartom az egy igaz útnak sem. Kérlek, tartózkodj az ilyen kijelentésektől, amiben meg akarnád mondani másoknak, jelen esetben nekünk, hogy mit higgyünk vagy gondoljuk. Az, hogy te ezt hiszed, rendben van, tiszteletben tartom. De, ugyanezt elvárom tőled is!
Ezért csak azt mondhatom, amit te szoktál, lehet, hogy így van, de lehet, hogy nem. Nem voltunk ott, így nem tudhatjuk az igazságot.
öröm  Értelek Grey . Rendben .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Áprilia Pént. 14 Nov. - 8:56

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 8:49-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Áprilia Pént. 14 Nov. - 9:01

fortis írta:
1. Gondoljatok bele , ha az emberiség a tanítások szerint haladna , akkor az armageddon és egyebek csak egy rossz álom maradna .

2. Áprilia  nos én úgy gondolnám , hogy Jézus a Krisztus maga az ige .  Szeretek beszélni róla és biztosra venném , hogy ő ebben örömét lelné .

1. Ez nem igaz. Nem ismered az Igét és a Megváltás lényegét.
2. De te nem az Igéről beszélsz.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Pént. 14 Nov. - 9:12

Áprilia írta:
fortis írta:
Áprilia írta:
fortis írta:
 Tulajdonképpen véleményem szerint egy nagyon szép jövő felé vezette volna az emberi gondolkodást és közösséget , de hogy nem így alakult erről már nem hiszem , hogy ő maga tehetne . 

De hiszen bevégezte a Megváltást! Mi az, hogy csak vezette "volna" egy nagyon szép jövő felé az emberiséget....
Ha Jézusról értekezünk, előtte nem árt megismerni az Igét.

A megváltás bevégeztetett , ez tény . Ellenben az emberiség nem a tanítások irányába haladt , erre jó példa  az elmúlt 2 ezer év . 

A Megváltás nem ez, fortis.
öröm  Tudjuk . A megváltás bevégeztetett , ellenben az út amin járunk nem a kijelölt út amin mehetnénk . 
Nos igen ezzel nem kell egyet érteni , ez saját vélemény . 
Az emberiségre véleményem szerint még mindig elmondható , hogy nem szeretetben jár .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Pént. 14 Nov. - 16:04

Most, hogy így olvasgatom véleményeiteket, eszmélek föl, színesek vagyunk, s ez bensőt gyönyörködtető!
Ám ez a színes gyönyör felismerés önmagában kevés ha, nem képes az illető személy belehelyezni a folyamatos hálás és tiszteletet tartó önön létezés formájába.
Hol az, hol nem sőt, hosszan a nem oldalán bolyong. Tévelyeg...
Ez a válasz!
Megértetni és megtanítani az embertársainkat - "állani" ebben!

Mert a háládatos ember bensőjében nincs "idegen - uralom", hogyan is volna mikor az elidegenítés mint aktus, egyesülés a félelemmel!
A hála = Szent Öröm!
Nézheted bármely pontját, nem támaszkodik, nem utal, nem fenyeget és effélék de, felszabadít!
Mire?

Az Öröm a Megváltás gyökereibe, a szölőtőbe van plántálva ha, nem ő maga az már, az Isten "egység" által!
Az Isten Egység nem más mint az Atya a Fiú és a SztSz Egysége a megbékéltetésbe....HOGY Isten megbékéltette Önön Magában Önön Magával a világot!
Tehát, a mi örömünk - múló - mint a mező virága...nem szellemi, nem az Isten Szellemi, annál inkább a megtévesztettség szellemiségeit kifejező felfakadások, "érzületek"!
-
Végezetűl, nem nehéz fortissal osztozkodnom nézetében, és elgondolkozni Grey szavain, ill. kedves Áprilia pedig TE értsed jól fortist, én nekem se volt nehéz!
-
Van egy kerete beszélgetéseinknek itt, ám a mi össze forrottságunk nem a világ összekapcsolódása!
A mienk "elhívott", "elrendelt" a már jelen lévő szabadsága sok esetben érték és nem a szabadosság, ez növekedés a teljes délre!
-
A bűn,  halál jogot pontifikál létezések kioltására, mennyire inkább jog az evangélium!
Az első nagy "beavatkozás" amely felróható lehetne - maga a Genezis!
-
Apellálhat - e az Engedetlenség!
-
Míg ezer esztendeig megkötözve nincs - szava - nem szó, nem hang, sem semmi más....
Ereje, szarva letöretett!
A bárány vére elfedezte, letörte azt.....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Szer. 21 Jan. - 7:13

Tulajdonképpen érthetetlen az egész .  Mind a keresztény tanok , mind az iszlám azt vallja , ölni gyilkolni bűn .
Mégis mit láthatunk a világban ? Régen ott voltak a keresztes háborúk , az indiánok kiirtása , vagy az iszlám térhódítás .  A vallásos meggyőződésük alapján irtották és irtják egymást a mai napig is , holott vélhetően mindenki tisztában lehet azzal , hogy a hitüknek ehhez az ég világon semmi köze sincs .Mégis ugye tiszta pont a hivatkozásra .
De felejtsük el a népirtást , és maradjunk meg csak az igazságszolgáltatásnál .
A halálsoron a pap még az utolsó kenetet is feladja a kivégzés előtt . Pedig a kivégzés is bűnös cselekedet mégis elfogadott  több keresztény országban . Sőt , vannak akik egyenesen könyörögnek , hogy hozzák vissza a halálbüntetést .
Ha az iszlámot nézem ott még rosszabb a helyzet . Ott bár kinek a fejét levágják , főleg a nőkét mert ugye a nők azok csak valamilyen alsóbbrendű állati faj , és még csak tárgyalás sem jár az embernek , ha mégis  a nyílt utcán lerendezik a dolgot főként a rendőrségnek nevezett ördögi faj segítségével .
Volt egyszer egy megváltás , Jó Atyánknak végtelen a türelme .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Csüt. 5 Márc. - 16:51

Etoile tette be a könyvtárba ezt az idézetet

 "Az egyetlen amit elmondhatunk Istenről, hogy nem mondhatunk el róla semmit". "

Ez elgondolkodtatott és utána néztem pár dolognak , tennék ide be rá válaszként én is idézetet .

' Nemeshegyi Péter SJ:  Isten: Atya


A kereszténység hitvallása nem pusztán a bölcseleti monoteizmus megvallása. Jelentése sokkal konkrétabb. Az istentiszteleteken elhangzó „Hiszekegy” e szavaival a hívő ember azt vallja meg, hogy az a Valaki, aki Jézust üdvözítőként e világba küldte, akit Jézus Atyának szólított, aki Jézust a halottak közül feltámasztotta, aki Jézus által Szentlelkét szívünkbe árasztja, aki bűneinket megbocsátja, gyermekeivé fogad, és végtelen szeretetével eláraszt, nem más, mint az egy, örök, végtelen Isten, ég és föld Teremtője, a mindenség Ura. A Szentírás világosan beszél arról, hogy Jézus ettől az Istentől jött, és kijelenti, hogy „senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya, és az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és akinek a Fiú ki akarja nyilatkoztatni.” (Mt 11,27) Ezzel nem azt akarja állítani Jézus, hogy Mózes és a próféták semmit sem tudtak az igaz Istenről, vagy hogy a népek gondolkodói semmit sem sejtettek meg erről az Istenről. De azt határozottan állítja, hogy ezt az Istent és ennek az Istennek az emberek iránti viselkedését csak ő ismeri teljes valóságában, és ő közli velünk hitelesen. "

" A jóságos Atya
János evangéliuma szerint Jézus egész küldetésének, működésének és tanításának célja az Atyaisten megismertetése. Az Utolsó Vacsorán Jézus így imádkozik: „Atyám! Az örök élet az, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit küldtél, Jézus Krisztust. Atyám! Én megdicsőítettelek téged a földön, befejeztem a művet, amelyet rám bíztál, hogy elvégezzem. Megismertettem nevedet az emberekkel.” (Jn 17,3) Jézus műve tehát: az Atyaisten megismertetése. Jézus egész életével az Atyaistent és az Ő atyai szeretetét tükrözi. Ezért mondhatta Jézus: „Aki engem lát, látta az Atyát.” (Jn 14,9) Jézus: egyértelműen jó. Ezért az az Atyaisten, akit ő megmutat, egyértelműen jó Isten. Olyannyira jó, hogy Jézus ezt mondhatta róla: „Senki sem jó, csak egyedül az Isten.” (Mk 10,18) Isten jóságát azzal nyilvánítja ki, hogy „velünk van”. Helyesen mondja a II. Vatikáni Zsinat: „Jézus Krisztus egész jelenlétével és minden megnyilvánulásával, szavaival, tetteivel, csodáival, főként pedig halálával és dicsőséges feltámadásával, végül az Igazság Lelkének elküldésével teljessé tette a kinyilatkoztatást, (amelynek tartalma az, hogy) velünk az Isten, aki kiszabadít minket a halál és bűn sötétségéből és feltámaszt az örök életre.” (DV 4)"

http://old.asziv.hu/?newart=14&newmag=20&show=arch

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Csüt. 5 Márc. - 16:57

APAI VAGy ANyAI SzERETET?
Még azt is megkérdezhetnénk Jézustól, miért Atyának hívja az Istent, és nem inkább anyának. Hiszen az édesanya önfeláldozó szeretete is az Isten szeretetét tükrözi. Egy olasz hajóskapitánytól hallottam, hogy az olaszoknál közkeletű a következő mondás: „Il cuore della mamma è un specchio per far vedere Dio.” – „Az édesanya szíve olyan, mint egy tükör, és arra való, hogy benne meglássuk az Istent.” Mennyire igaz ez a mondás! Jézus az akkori zsidó kultúra keretében nem nevezhette Istent „anyának”, mert ez a környező politeista népek termékenységkultuszaiban szereplő női istenségeket juttatta volna az emberek eszébe. Megfi gyelhetjük azonban, hogy főképpen a tékozló fi úról szóló példabeszédben szereplő édesapa szeretete inkább anyai, mint apai szeretet. Az apák követelményeket állítanak gyermekeikkel szemben, az anyák viszont minden feltétel nélkül szeretnek, akármenynyire „tékozló” is a gyermekük. Isten sem nem férfi , sem nem nő, de a férfi nak és a nőnek, az apáknak és az anyáknak minden értéke és jósága belőle forrásozik. Őbenne, a végtelen Istenben még az ellentétes tulajdonságok is egybeesnek, és éppen ezért felfoghatatlan az ő misztériuma. De bármennyire felfoghatatlan is ez a misztérium, Jézus jóvoltából tudjuk és hisszük, hogy az Isten misztériuma az irgalom és a szeretet tengere. Adja Isten, hogy azzal az ősbizalommal éljünk az Atyaisten tenyerén, amellyel Jézus élt.

http://old.asziv.hu/?newart=14&newmag=20&show=arch

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Csüt. 5 Márc. - 17:13

Nos, elgurítok egy eretnekséget, nem kell fölvenni feltétlen!

Till. a Ján 17-et nem egyszer hoztam magam is elétek.
DE!
Végtelen butaság marad, nem egyéb néhány üres mondatnál. Hogy öljön és elvetéltté tegyen. - 
MIND ADDIG; míg a SztSz Személy meg nem eleveníti!
-
Ezek a "csókák" aki így rácuppantak - "HÍVATALBÓL OKOSAK", s nem átallanak három ágú korbácsot fonni tanításaikból!
Nem vetemednek odáig, hogy is vetemednének mondani -> olvassátok! - Egyszerűen lelkeitekből -> olvassátok! És akkor jő, a Tanító, a Vígasztaló és a Segítő és Ő MINDENT ÉRTÉSTEKRE AD!
-
-
Ellenben ezek a "patkolókovácsok" a vak bányalóból is táltost csinálnak mert úgy verik a patkolószeget, körmeikbe, hogy lenn a mélyben is - "csillag terem"!
Tehát, magad is Believe "szövőmester - úr" csak utánam gombolyítsad fonalad, a kettőnk előtti SztSz - hez viszonyítva...
-
Következésként, totálra nem számít ki mit méltóztatna szemlélni Istenből! Úgy is az t kényekedvére tenné!
Hiába vésik egyházi dogmává a Ján. 17. s vetnék ki heti inkvizíció alá!
Szikrányi üdvösséget sem adna!
-
Mert még ebben a "szagos" életben nem olvastam értékelhető irományt arról; MI AZ ÜDVÖSSÉG ÉS MI AZ ÜDVŐSSÉG ÖRÖME!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Csüt. 5 Márc. - 17:17

Hát ez jó kérdés .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Csüt. 5 Márc. - 17:26

...mint "nem" szaki -szerinted mi az üdvösség...és annak öröme...?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Csüt. 5 Márc. - 18:04

Elek írta:...mint "nem" szaki -szerinted mi az üdvösség...és annak öröme...?

Szerintem a tovább jutás . Bár az öröm nem egyértelmű ebből a szempontból .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Pént. 6 Márc. - 8:24

Elek írta:...mint "nem" szaki -szerinted mi az üdvösség...és annak öröme...?

Úgy érzem megkaptam a választ a kérdésre .
Az üdvözség az kapni .  Tehát üdvözségben lenni lészen , az  kapni valamit ami segít .  Ez csak is örömmel járhat , bár az üdvösség nem minden esetben tudatosul .
Pl egy kisbabát ha megkeresztelnek , az is üdvözséggel jár , bár a babának erről ugye fogalma sincs , öröm de attól még rá hatást gyakorol .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Szomb. 7 Márc. - 13:06

Nem!
-
Ezek a gondolatok szövődmények, járványok, betegségek a HIT testére akaszkodva, számtalan generációra kiterjesztve!

Fontos tudnivaló; "járvány" = betegség!
-
Tehát, az efféle  nyitott tenyér, a koldulás, és az egyoldalú elvárásai - a bűn képződményei, mind alattomos cselekmények!
Semmi köze a HIT SZENT-ségéhez, annál több az önkielégítéshez!
-
Annak idején a kárpit ketté hasadt, s mód nyílt "A" rálátásra.  Az ember ezt követően már nem söpörhette fiókba - Jézust, a Megváltót, a Megszabadítót!
Kinyíltak a kapuk, hogy átmenjen rajta az, aki nem elvár de, annál inkább adni kíván...

hűtelensége helyett!
-
HŰSÉGÉT!
-
Hűség...
-
A kisbabukák keresztelése - az egyház (nagy) "kamuja" !

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Szomb. 7 Márc. - 13:33

Elek írta:
A kisbabukák keresztelése - az egyház (nagy) "kamuja" !

Gondolod , hogy nem hisznek benne ?  Mert ha hisznek benne , akkor már nem kamu . A hitnek eléggé nagy ereje van .  Jézus maga is megkeresztelkedett  , gondolom ő kamuból meg csak nem vetette volna magát alá .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Csüt. 26 Márc. - 19:55

Believe írta:
Médea írta:A saját gyermekeim, a hiteim, amik leláncolnak, le is csapkodom őket egyiket a másik után.

Öööö szóval a hiteidet , vagy az ideáidat ?

Is-is. A kereszténységtől például felszabadító volt megszabadulnom.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Pént. 27 Márc. - 7:44

Médea írta:
Believe írta:
Médea írta:A saját gyermekeim, a hiteim, amik leláncolnak, le is csapkodom őket egyiket a másik után.

Öööö szóval a hiteidet , vagy az ideáidat ?

Is-is. A kereszténységtől például felszabadító volt megszabadulnom.

Akkor most gyaur lettél ?  Shocked

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Pént. 27 Márc. - 10:55

Believe írta:Akkor most gyaur lettél ?  Shocked

Nem Istent tagadom, hanem az emberi gyártmányú vallásokat. Nem lehet helyes ha előírják neked miben hihetsz és miben nem. A szertartásos viselkedésmód korlátok közé szorítja az emberi szellemet, mintha levágnák egy madár szárnyait. A legtöbb háborút vallási nézetkülönbségek okozzák, akkor már inkább ne tartozzak sehová.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 3 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.