Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

+5
fortis
ionon
nofertiti
Vega-42
Mayra1
9 posters

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Pént. 18 Júl. - 16:11

Azt hiszem a cím magáért beszél , írjatok történeteket ha van ezekkel kapcsolatosan tapasztalataitok .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 19 Júl. - 5:58-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Pént. 18 Júl. - 16:14

Én még nem jártam úgy , hogy ha kértem volna a zsúfolt parkolónkban a munka végeztével egy parkoló helyet a Parkoló angyaltól , hogy kívánságomat ne teljesítette volna .  Így akár mulatságos , akár nem , én bizony hiszek a parkolóangyalban .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Pént. 18 Júl. - 16:39

Valamikor nagyon régen , amikor még szebb idők jártak és a hegyektől a folyókig erdőségek voltak , volt egy kedvenc fám , amit néha  Nagyapónak hívtam . Jó barátnak mutatkozott az öreg , mert volt egy  a számomra akkoriban hatalmasnak tűnő ürege , amibe ha eleredt a zápor,  én menedékként  ebbe az üregbe bizony sokszor  belebújhattam .  Sokat beszélgettem ezzel az öreg fával , és szentül meg voltam győződve róla , hogy minden szavamat megérti és a szélben a levelek zizegésével még válaszolt is néha . Igen most , hogy visszaemlékszem sokat hallgattam a levelek hangját , akkoriban tán még érthettem is , hogy mit is mondhatnak . Azt hiszem létezhetnek a fák szellemei , nagyapó biztosan az lehetett erről meg voltam győződve  még ma is hiszek az ilyesmiben .
Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Images?q=tbn:ANd9GcQPGNu1PIpwjenm9-asigT7Iddmj2dGqwpnd6rtsac5O6pN8sRuxg


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 19 Júl. - 5:57-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Vendég Pént. 18 Júl. - 21:07

Kifejezetten természet szerető ember vagy, látom.
Én is szeretem, csodálom, s most téged csodállak...mért nem lettél erdész pld.....vadász, mező őr....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Júl. - 5:28

Elek írta:Kifejezetten természet szerető ember vagy, látom.
Én is szeretem, csodálom, s most téged csodállak...mért nem lettél erdész pld.....vadász, mező őr....

A vadászokat nem szeretem , túl egyszerű dolguk van a nagy puskáikkal .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 19 Júl. - 5:48-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Júl. - 5:47

Azokban az időkben még óriás méretű lapu levelek nőttek az árok szélén , így ha eleredt az eső , gyakran megbújhattam alatta olyan volt akár az esernyő .
A folyó partja sem volt még kikövezve , csak a sűrűn lakott területeknél , így a télen sokat ugráltam a sekélyesebb részeken a jégen , imádtam hallani a reccsenést a talpam alatt ahogyan beszakad a jég . Volt ott egy kis híd is , ahová szintén sokat jártam , mert úgy hittem a folyó tündére is ott élt . A visszhang nagyon elbűvölt és arra gondoltam , hogy ha a híd alatt a visszhanggal üzenek , akkor azt a folyó tündére is hallani fogja , így elég sokat beszélhettem neki , de a válasz akár csak az öreg fánál a levelek susogásából , itt a víz csobogásából érkezett .
Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Images?q=tbn:ANd9GcR19PiGteL4gvNIr-8qMTzlm0OGse1Bk9ihnct_xWgg3FNUQKer_w
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Júl. - 5:56

Még volt egy tündéres elképzelésem ami a Tavasz tündért illeti , szóval a hegyoldalban a tél vége felé amikor a talaj feletti jégréteg olvadozni kezdett és ezernyi kis vízfolyásban bukkant elő a víz , én akkor mindig azt hittem , hogy arra járt a Tavasz tündér . Azt gondoltam , hogy van egy varázs pálcája és amerre suhint ott felolvad a jég . Imádtam nézni ezt a jelenséget , annyira lenyűgöző volt .
Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Images?q=tbn:ANd9GcTtFc8hnwSzUfZ3x8nZM_j_FEaPjKs_7q4pDmeydNxpQ2ehrAow
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Áprilia Szomb. 19 Júl. - 8:17

Ezek nagyon szép, gyermekded történetek, fortis. A benned élő gyermek mutatkozik meg bennük. Talán meseírónak kellett volna lenned, és nem vadásznak, amint Elek mondta fentebb, mert neked tényleg nem való a puska.
Visszatérve ezekre a történetekre, valami olyan gondolat suhant át az agyamon, hogy "a suszter maradjon a kaptafànál", olyan értelemben, hogy mindenkinek fel kellene fedeznie magában azt a pluszt, amivel gazdagítani tudja ezt a fórumot, és (csak) azt kellene adnia.
Fortis, te ezt ezekkel a kis történetekkel nagyon eltaláltad! Ezek annyira te vagy! (Csak ki ne töröld ezt is.)

 gimme-five 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Júl. - 8:31

Igazság az , hogy gyermek mindenki volt , biztosan voltak hasonló tapasztalataitok , azért jött létre ez a topik , hogy ti magatok is leírhassátok .
Nem hiszem , hogy ez csak az én kaptafám volna .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Júl. - 8:39

Nem. Nem a te kaptafád, csak nem vagyunk egyformák.
Talán az is indok vagy magyarázat lehet amit már mondottam; mit  ad át az előttünk lévő az utánunk jövőnek.
Van aki gazdag még ebben is bizony vannak szegények. De, még az elmét is vehetjük, ebben is ott az egyik és ott a másik sőt ugye ott vannak a fogyatékosok is. Zárójelbe a fogyatékos titulus.
Tehát roppant bonyolúlt...én olvastam meséket, az ólomkatonát, holleanyót...stb...sőt, emlékszem mint tetszett a Jerikó története a leomló falakkal...NO! Talán itt kezdődött az elhívás itt mutatkozott meg először az életemben, egészen kicsinek, kicsi tudatban kinyként!...stb...stb...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Júl. - 8:47

fortis írta:Igazság az , hogy gyermek mindenki volt , biztosan voltak hasonló tapasztalataitok , azért jött létre ez a topik , hogy ti magatok is leírhassátok .
Nem hiszem , hogy ez csak az én kaptafám volna .

Nem voltak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Júl. - 8:52

efi, nem volt tapasztalatod mint gyermek? Volt az csak az emlékezettár is "átalakúl"...

Nekem olybá tűnik "kizárt", hogy ne legyen....persze tévedhetek mert mostoha az élet.
Ha így, akkor pedig megint csak az igaz, az ingerszegénység - nem a te hibád.
AZ ÁTADÓKÉ!
A KÖZLŐKÉ!
(evangélium hordozóké))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Júl. - 20:38

Volt ott egy sellő a szigeten egy nagy füves rész közepén .
Azt gondoltam róla , hogy él . Ez meggyőződésemmé vált és nagyon megkedveltem őt , de ezt a kapcsolatot nem tudnám értelmezni , úgy tekintetem rá , mint egy elvarázsolt lényre kit acélba zártak . Mint aki éjjelente útra kél , de ezt emberi szem nem láthatja . Hmm milyen sokat üldögéltem ott és bámultam gyönyörű alakját . Ő egy igazi sellő .
Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Z
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Júl. - 21:18

(( Kap egy hangszórót a szobrász!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 19 Júl. - 22:29

Nos, MARADOK A TÉMÁNÁL!
Azt hiszem ez magyarázat is az álmokkal való szoros kapcsolatodra.
A képzeleted egyszerűen leragadt úgy 9-10 éves korodnál. Ennek következtében belelátsz a szobrokba életet, holott, ha kinyitnád a szemed, rájöhetnél, különleges lények élnek közöttünk.
Csak a saját példámra hagyatkozhatok.
Amikor megjelent a kísérőm az összes 40 centijével, mi volt a reakciód? Lemanóztad, holott a saját népének kiemelkedő alakja. Alábecsülöd, mert fogalmad sincs dolgokról.
Na, ehhez mérten írtam, hogy sokkal könnyebb egy acélhalmazba életet látni!
Úgy gondolom nem azért van a szemünk, hogy állandóan -sötétben tapogatózzunk!
Írtam már párszor, "meg kell tanulni használni a szemünket, hogy lássunk!"
De persze sokkal egyszerűbb, ha alkalomadtán megtanuljuk a szemünket kinyitni, akkor nemcsak a képzelet irányít.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Júl. - 22:51

Mayra1 írta:Nos, MARADOK A TÉMÁNÁL!
Azt hiszem ez magyarázat is az álmokkal való szoros kapcsolatodra.
A képzeleted egyszerűen leragadt úgy 9-10 éves korodnál. Ennek következtében belelátsz a szobrokba életet, holott, ha kinyitnád a szemed, rájöhetnél, különleges lények élnek közöttünk.
Csak a saját példámra hagyatkozhatok.
Amikor megjelent a kísérőm az összes 40 centijével, mi volt a reakciód? Lemanóztad, holott a saját népének kiemelkedő alakja. Alábecsülöd, mert fogalmad sincs dolgokról.
Na, ehhez mérten írtam, hogy sokkal könnyebb egy acélhalmazba életet látni!
Úgy gondolom nem azért van a szemünk, hogy állandóan -sötétben tapogatózzunk!
Írtam már párszor, "meg kell tanulni használni a szemünket, hogy lássunk!"
De persze sokkal egyszerűbb, ha alkalomadtán megtanuljuk a szemünket kinyitni, akkor nemcsak a képzelet irányít.

Én a manó kifejezésben nem látok semmi sértőt  , sőt el tudnám képzelni , hogy az effajta jelenségekből kialakulhatott mendemondák alapján adhatták az efféle lényeknek a manó kifejezést , ha egyáltalán manókról lenne szó . Ez  viszont amit tudomásunkra hoztál , mint kísérő kifejezés , sehová sem tehető , mert az akár ki és akár mi lehetne még . Ha pontosítanád , vagy egyáltalán fogalmad lenen arról , hogy mivel állsz szemben , akkor szívesen elhagynám a manó kifejezést , de az , hogy kísérő az semmit sem mond  , így maradnak a legendák és a hasonlatok .

Ami a szobrokat illeti szerintem a szobrok is élnek , ahogy a kövek is  vagy bármi más , de most nem szeretnék előadást tartani a létezés fogalmáról , így megmaradnék az alap témánál   és hogy ezt az ember felfogja nem csupán egy leragadt  9 - 10 éves gyermeki fantáziára lenne szükség , hanem valódi megértésre és érzékelésre  , vagy gyermeki bölcsességre amit a felnőttek zöme mind elfelejtett már , ugyanis képzeld  ami bennünket körül vesz valóban él és ha kérdezed talán meg is szólít legyen az kő , fű , vagy fa , akár egy acél szobor , vagy maga a szél .
Az már más kérdés , hogy hisz e az ember benne , vagy sem , bár ha nem hisz , nyilván ez irányban csukott szemekkel és fülekkel jár .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Júl. - 23:01

Mayra1 írta:
De persze sokkal egyszerűbb, ha alkalomadtán megtanuljuk a szemünket kinyitni, akkor nemcsak a képzelet irányít.

Amúgy írd le a tapasztalataidat , biztosan nagyon érdekesek lehetnének . Amiket én leírtam azok még gyerekkori élmények és valószínűleg fogok írni még olyan dolgokról is , amikor már kinőttem a gyerekkorból . Nos kíváncsian várom ha írsz .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Áprilia Szomb. 19 Júl. - 23:02

Mayra1 írta:
Amikor megjelent a kísérőm az összes 40 centijével...

Tényleg 40 centis a kísérőd, Mayra? Nézd, mit álmodtam egyszer!

"2012.09.27. Erdőben

Azt álmodtam, hogy vagyunk páran, akiket az erdőben vezet pár férfi, mert könnyű volt az erdőben eltévedni. Erősködtünk, hogy egy bizonyos irányba kell mennünk, mert arrafelé megtaláljuk a "hasonmásainkat". Ezek a férfiak félig bosszankodva nevettek rajtunk, és elvezettek minket abba az irányba, amerre akartuk, és ki is értünk egy tisztásra, a férfiak mutogatták az elénk táruló látványt: amolyan mesebeli rét volt, kis házakkal és kis emberekkel, mintha a Hófeherke és a hét törpe mesébe csöppentünk volna. A férfiak gúnyosan kérdezték tőlünk, hogy "na tessék, itt van, ezt akartátok?" De mi, bár csodálkoztunk, nem tartottuk lehetetlennek, hogy akár ott is megtalálhatjuk a hasonmásainkat. Azoknak a ferfiaknak nem általában a hasonmások létezése ellen volt kifogásuk, hanem abban nem hittek, hogy azokat az erdő túloldalán találjuk meg, ott, azok között a kis lények között. Mi csak az irányt tudtuk, hogy az erdő túloldalára kell menni, ők meg tudták (amit mi nem), hogy ott egy ilyen kis lények lakta város van. És nevetségesnek találták, hogy ott lehetnek hasonmások. Mintha lenézték volna azt a várost. Pedig hasonmások mindenütt vannak, mindegyik világban. Mivel a hasonmások létezésében ők is hittek, nekik is tudniuk kellett ezt, hogy hasonmások mindenütt vannak, mindegyik világban. Vegigvonult az álmon az az érzésem, hogy az, hogy a "kis lények városában" ők ezt nem tartották elképzelhetőnek és lenézték ezt az lehetőséget, szerintem pökhendiségre vall."

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 19 Júl. - 23:05

fortis írta:
Mayra1 írta:Nos, MARADOK A TÉMÁNÁL!
Azt hiszem ez magyarázat is az álmokkal való szoros kapcsolatodra.
A képzeleted egyszerűen leragadt úgy 9-10 éves korodnál. Ennek következtében belelátsz a szobrokba életet, holott, ha kinyitnád a szemed, rájöhetnél, különleges lények élnek közöttünk.
Csak a saját példámra hagyatkozhatok.
Amikor megjelent a kísérőm az összes 40 centijével, mi volt a reakciód? Lemanóztad, holott a saját népének kiemelkedő alakja. Alábecsülöd, mert fogalmad sincs dolgokról.
Na, ehhez mérten írtam, hogy sokkal könnyebb egy acélhalmazba életet látni!
Úgy gondolom nem azért van a szemünk, hogy állandóan -sötétben tapogatózzunk!
Írtam már párszor, "meg kell tanulni használni a szemünket, hogy lássunk!"
De persze sokkal egyszerűbb, ha alkalomadtán megtanuljuk a szemünket kinyitni, akkor nemcsak a képzelet irányít.

Én a manó kifejezésben nem látok semmi sértőt  , sőt el tudnám képzelni , hogy az effajta jelenségekből kialakulhatott mendemondák alapján adhatták az efféle lényeknek a manó kifejezést , ha egyáltalán manókról lenne szó . Ez  viszont amit tudomásunkra hoztál , mint kísérő kifejezés , sehová sem tehető , mert az akár ki és akár mi lehetne még . Ha pontosítanád , vagy egyáltalán fogalmad lenen arról , hogy mivel állsz szemben , akkor szívesen elhagynám a manó kifejezést , de az , hogy kísérő az semmit sem mond  , így maradnak a legendák és a hasonlatok .

Ami a szobrokat illeti szerintem a szobrok is élnek , ahogy a kövek is  vagy bármi más , de most nem szeretnék előadást tartani a létezés fogalmáról , így megmaradnék az alap témánál   és hogy ezt az ember felfogja nem csupán egy leragadt  9 - 10 éves gyermeki fantáziára lenne szükség , hanem valódi megértésre és érzékelésre  , vagy gyermeki bölcsességre amit a felnőttek zöme mind elfelejtett már , ugyanis képzeld  ami bennünket körül vesz valóban él és ha kérdezed talán meg is szólít legyen az kő , fű , vagy fa , akár egy acél szobor , vagy maga a szél .
Az már más kérdés , hogy hisz e az ember benne , vagy sem , bár ha nem hisz , nyilván ez irányban csukott szemekkel és fülekkel jár .

Ízlesek és pofonok!
Nem fogok más megnevezést használni, mert ez pontosan leírja és meghatározza ittlétének okát.
A természet él, de a szobor max. mágneses erőteret hozhat létrd. A szél, a kő, stb. beszél, a vashalom nem gondolnám.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 19 Júl. - 23:09

fortis írta:
Mayra1 írta:
De persze sokkal egyszerűbb, ha alkalomadtán megtanuljuk a szemünket kinyitni, akkor nemcsak a képzelet irányít.

Amúgy írd le a tapasztalataidat , biztosan nagyon érdekesek lehetnének . Amiket én leírtam azok még gyerekkori élmények és valószínűleg fogok írni még olyan dolgokról is , amikor már kinőttem a gyerekkorból . Nos kíváncsian várom  ha írsz .

De nem fogok!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 19 Júl. - 23:12

Áprilia írta:
Mayra1 írta:
Amikor megjelent a kísérőm az összes 40 centijével...

Tényleg 40 centis a kísérőd, Mayra? Nézd, mit álmodtam egyszer!

"2012.09.27. Erdőben

Azt álmodtam, hogy vagyunk páran, akiket az erdőben vezet pár férfi, mert könnyű volt az erdőben eltévedni. Erősködtünk, hogy egy bizonyos irányba kell mennünk, mert arrafelé megtaláljuk a "hasonmásainkat". Ezek a férfiak félig bosszankodva nevettek rajtunk, és elvezettek minket abba az irányba, amerre akartuk, és ki is értünk egy tisztásra, a férfiak mutogatták az elénk táruló látványt: amolyan mesebeli rét volt, kis házakkal és kis emberekkel, mintha a Hófeherke és a hét törpe mesébe csöppentünk volna. A férfiak gúnyosan kérdezték tőlünk, hogy "na tessék, itt van, ezt akartátok?" De mi, bár csodálkoztunk, nem tartottuk lehetetlennek, hogy akár ott is megtalálhatjuk a hasonmásainkat. Azoknak a ferfiaknak nem általában a hasonmások létezése ellen volt kifogásuk, hanem abban nem hittek, hogy azokat az erdő túloldalán találjuk meg, ott, azok között a kis lények között. Mi csak az irányt tudtuk, hogy az erdő túloldalára kell menni, ők meg tudták (amit mi nem), hogy ott egy ilyen kis lények lakta város van. És nevetségesnek találták, hogy ott lehetnek hasonmások. Mintha lenézték volna azt a várost. Pedig hasonmások mindenütt vannak, mindegyik világban. Mivel a hasonmások létezésében ők is hittek, nekik is tudniuk kellett ezt, hogy hasonmások mindenütt vannak, mindegyik világban. Vegigvonult az álmon az az érzésem, hogy az, hogy a "kis lények városában" ők ezt nem tartották elképzelhetőnek és lenézték ezt az lehetőséget, szerintem pökhendiségre vall."

Igen, 40 cm.

Az álmod akár tapasztalat is lehetne. Igazán érdekes

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Júl. - 23:23

Mayra1 írta:

Ízlesek és pofonok!
Nem fogok más megnevezést használni, mert ez pontosan leírja és meghatározza ittlétének okát.
A természet él, de a szobor max. mágneses erőteret hozhat létrd. A szél, a kő, stb. beszél, a vashalom nem gondolnám.

Miben különbözik ugyan a kő a vastól e téren ? -mind a természetből való
Amúgy ne pusztán a mágneses rezonanciára gondolj , hanem az elementálokra , vagy bár mi másra ami megbújhat egy forma mögött .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Júl. - 23:32

Az álmok sokszor nem pusztán egyszerű álmok , csak annak hisszük őket mert más magyarázat nincsen .
Néha bepillantást vehetünk olyan világokba amik létezők , néha a létezők az álmainkkal keverednek .
Sokan azt tartják , ezek pusztán a képzeletünk teremtményei / Mayra /
Én azt mondom sok minden előfordulhat .
Szép tapasztalat volt ez Áprilia nem tudni mi mennyire volt valóság , de az ember ha megél hasonló tapasztalatokat , akár csak álmokat , nem biztos , hogy pusztán csak a Freudi elméleteknek lenne alapja .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Vas. 20 Júl. - 13:29

Voltak kevésbé kedves  és hangulatos ismeretségnek közel sem mondható események is , az árnyakkal . Ezeket nem tudnám hová sorolni , valószínűleg sokatok találkozhatott hasonlóakkal .
Legtöbbször akkor jelentek meg amikor egyedül voltam , napszaktól független éjjel vagy nappal . A padló hangosan reccsent , kifejezetten közeledő  léptek hallatszottak . Ez még nem lenne gond , de az már igen , hogy a paplant elkezdte valami llerángatni  rólam .Néha a heverő besüppedt , mintha valaki  rátelepedett  volna   iszonyú félelmetes volt  .  A fürdőszobában ha egyedül voltam általában sötétben fürödtem lámpa nélkül , hogy ne hívjam fel magamra a figyelmet . Aztán már csak a szekrény mélye és az ágynemű tartó maradt , mint búvóhely , senki sem hitte el , hogy milyen félelmetes dolgok vannak .

Aztán később kezdtem hozzá szokni ezekhez a dolgokhoz és akkor arra gondoltam , nem kell félnem , hisz nincs iszonyúbb és félelmetesebb attól ami én vagyok  és ez erőt adott és megvigasztalódtam . Hogy a gondolat honnan jött azt nem tudom , de többé nem féltem , legalábbis sokáig nem  de azóta hosszú évek teltek már el és ismét megízlelhettem a félelem ízét egy két igazán különleges tapasztalatomban .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 20 Júl. - 15:12-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Júl. - 14:21

Hú, ez durva, Fortis. Hál'istennek, hogy én nem éltem át ilyeneket.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Júl. - 15:08

Mi sem támasztja alá jobban az - IGAZSÁGOT!
-
Az embereknek - szabadulásra van szükségük!
A megváltás személyre szóló része egyik "ágát" ismerhetjük fel.
Én nem tudom Freud elméleteit de, tudom, érzi a szív ha, valaki szükségért kiált!
-
NA! - KÉREM! Tisztelettel....
INDÍT - e VALAKIT - VALAMIRE - fortis "elbeszélése"?
Engem igen.
Nem a fortis koma a lényeg és nem is én.............><
De, annál inkább leszek - e KERÉKKÖTŐ! VAGY!
A bűn rafinált és elbújik a bárány bőrébe...évekig is kibírja ott míg az illető megroppan és meghal.
Hogy élik le életközösségüket?
Nos, jön egy betegség, aztán a másik súlyosabb és jön a család bomlása és jön az elutasítás - mint ostor a legvégére!
KITASZÍTOTT!
-
Engedjétek meg ezt a kifejezést - - A RETKES NÉNIKÉJÉT TASZÍTSA KI A BŰNÖS ÉS BŰNHŐDŐ SZELLEMI VILÁG!
-
Ehhez "erő kell" - szent és csalhatatlan erő!
Avagy hagyom leányaim és fiam - széttépetni?
A jövőt?
Mindőnk jövőjét!
-
Ismét mondom; a jó retkes nénikéjét - AZT!
-
JÉZUS ÉL!
JÉZUS TÚLÉLTE - KIRÁLYOKAT IS TÚLÉLT!
-
Bennünk élhet - igazságában..."tök jó"...nem félek a gonosztól mert te velem vagy - írja a zsoltáros...JÓ TOLLA VÓT az már biztos... tudta a lényeget....!... Very Happy 
-
MONDJÁTOK?
ROSSZ -e ŐRT ÁLLÓ-nak lenni? ( olykor nagyon kínos...)))
-
NEKED NINCS ELHÍVÁSOD?
HOL VAN? - Zacskóba?..... Laughing


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 20 Júl. - 15:11-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Vega-42 Vas. 20 Júl. - 15:11

fortis írta:Voltak kevésbé kedves  és hangulatos ismeretségnek közel sem mondható események is , az árnyakkal . Ezeket nem tudnám hová sorolni , valószínűleg sokatok találkozhatott hasonlóakkal .
Legtöbbször akkor jelentek meg amikor egyedül voltam , napszaktól független éjjel vagy nappal . A padló hangosan reccsent , kifejezetten közeledő  léptek hallatszottak . Ez még nem lenne gond , de az már igen , hogy a paplant elkezdte valami llerángatni  rólam .Néha a heverő besüppedt , mintha valaki  rátelepedett  volna   iszonyú félelmetes volt  .  A fürdőszobában ha egyedül voltam általában sötétben fürödtem lámpa nélkül , hogy ne hívjam fel magamra a figyelmet . Aztán már csak a szekrény mélye és az ágynemű tartó maradt , mint búvóhely , senki sem hitte el , hogy milyen félelmetes dolgok vannak .

Aztán később kezdtem hozzá szokni ezekhez a dolgokhoz és akkor arra gondoltam , nem kell félnem , hisz nincs iszonyúbb és félelmetesebb attól ami én vagyok  és ez erőt adott és megvigasztalódtam . Hogy a gondolat honnan jött azt nem tudom , de többé nem féltem , legalábbis sokáig nem  de azóta hosszú évek teltek már el és ismét megizlelhettem a félelem ítét egy két igazán különleges tapasztalatomban .  

 no 
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Vas. 20 Júl. - 15:13

efi írta:Hú, ez durva, Fortis. Hál'istennek, hogy én nem éltem át ilyeneket.

Na meg a lihegő szuszogó hangokról még nem is szóltam .  
Gondolom mindenki azt mondaná , jól be voltam rezelve és csak képzelődtem , pedig sok esetben már nem csak 9-vagy 10 éves voltam amint Mayra volt szíves megjegyezni nekem az e korombéli fantáziámat . .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Vega-42 Vas. 20 Júl. - 15:14

fortis írta:
Na meg a lihegő szuszogó hangokról még nem is szóltam .  
Gondolom mindenki azt mondaná , jól be voltam rezelve és csak képzelődtem , pedig sok esetben már nem csak 9-vagy 10 éves voltam amint Mayra volt szíves megjegyezni nekem .

Hát én is átéltem már egyet s mást....így bőven elhiszem,ha mondod. yes 
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  fortis Vas. 20 Júl. - 15:20

Vega-42 írta:
fortis írta:
Na meg a lihegő szuszogó hangokról még nem is szóltam .  
Gondolom mindenki azt mondaná , jól be voltam rezelve és csak képzelődtem , pedig sok esetben már nem csak 9-vagy 10 éves voltam amint Mayra volt szíves megjegyezni nekem .

Hát én is átéltem már egyet s mást....így bőven elhiszem,ha mondod. yes 

Felnőttként is éltem meg hasonlót , majd elmesélem azt is .  öröm 

Írj be te is Vega hasonló tapasztalatokat !  virág 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel  kapcsolatos tapasztalatok és történetek .  Empty Re: Tündérek , angyalok , manók és egyéb misztikus lényekkel kapcsolatos tapasztalatok és történetek .

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.