Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

4 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  nofertiti Csüt. 24 Júl. - 6:31

Lippman írta:Az ellentétes nézetek a demokráciához tartoznak, mert úgy tanulhatunk, ha olyasmit mondanak nekünk, amit nem tudunk, vagy nem szeretünk.

"Úgy gondolta, hogy az igazsághoz csak különféle érvek meghallgatásán keresztül jutunk el.
A vizsgálatok szerint minél tájékozottabb a közönség, annál kevésbé hatékony az egyoldalú üzenet. De annál hatékonyabb az, amelyik tartalmazza az ellenérveket."


A hozzászólást nofertiti összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 24 Júl. - 6:50-kor.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  nofertiti Csüt. 24 Júl. - 6:43

hmmm... a fenti idézetet most hallottam a tv-ben, gyorsan leírtam, mert valahogy gondolatokat ébresztett, de most nincs időm kifejteni, majd talán visszatérek rá...
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  fortis Csüt. 24 Júl. - 6:51

Az ellentétes nézetek mögött gyakran ellentétes érdekek állnak .
A demokrácia azért lehet demokrácia , mert nem csak egy érdeket szolgál , hanem megpróbál közös nevezőre juttatni .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  nofertiti Csüt. 24 Júl. - 11:04

...totál elvonatkoztattam a demokrácia szótól...  lányvigyor 
Mondjuk el is felejtettem mi volt bennem ezzel kapcsolatban reggel.
Na mindegy, majd ha előjön leírom.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  nofertiti Pént. 25 Júl. - 15:27

Áprilia írta:
nofertiti írta:
15/ - Szeretsz e időt tölteni , a rövid életű dolgokra ? fortis ne haragudj meg -vagy haragudj-, de te észreveszed utólag, amikor magyartalanul fogalmazol?
Megfigyeled visszatekintve kicsit távolról legalább időnként, hogy mit teszel és rájössz ha hibázol észleled és változtatsz rajta vagy kijavítod?

 like 

Köszönöm Nefer, hogy rajtam kívül végre valaki más is veszi a bátorságot és felhívja fortis figyelmét erre az egyáltalan nem jelentéktelen "apróságra"!
Többek között ezért sem veszek részt ezen a teszten: értelmetlenek a mondatok - nyelvtanilag is. Nem csoda, hogy többen nem is értettétek egyiket-másikat. Arra külön kíváncsi leszek, hogy fortis mit válaszol majd a kérdésedre, Nefer, mert amikor én próbáltam rávilágítani, rákérdezni az ilyen dolgaira, önvizsgálat helyett kizárólag az önigazolásról szólt a válasza.
(Úgy egyébként meg bele se merek gondolni, hogy fortis miféle logika, elv, rendszer, vagy ösztön, vagy akármi (?) szerint állította össze a kérdéseket és miféle következtetéseket fog levonni a válaszaitokból... facepalm )

 komolyigen

efi írta:
nofertiti a játszótérről áthelyzett topikban írta:olvasom tőled is az antropozófiából említett kemény munkát, ami pontosan ott is meg van határozva mi is az, amely az emberi morált formálja.

Ami az emberre hatással tud lenni, az a világ, ami körülveszi, de csak akkor, ha folyamatos kölcsönhatásban van vele, azaz elfogadja, amit a világtól kap, és aktív életet él, vagyis maga is visszahat a világra. Egyszóval ami az embert formálja, az a megélt élet. - az antropozófia ezt tanítja.
Száz százalékkal meg kell élni azt, ami jön, és köldöknézés helyett (ami nem jelenti azt, hogy ne akarnánk értelmezni, amit tapasztalunk, sőt!) aktívan cselekednünk is kell.

Azt tanítja az antropozófia, hogy figyelnünk kell a környezetünkben szépre, a jóra és az igazra, és ezeket a világból magunkba kell fogadni. Azonban utána vissza is kell áramoltatnunk a világba ugyanezeket, amit a cselekedeteinkkel tudjuk megtenni. Vissza kell adni a világnak azt, amit tőle kaptunk. Úgy is mondhatnám, hogy be kell "lélegeznünk" (átvitt értelemben) a világot, és utána önmagunkat (illetve amit magunkba fogadtunk, önmagunk minőségével átszínezve) ki kell a világba "lélegeznünk".
Csak ez a folyamatos, élő kapcsolat lehet az, ami fejleszt minket.
Ha például elfogadjuk a világból azt, amit a számunkra ad, de mi nem adjuk vissza, hanem megtartjuk magunknak, akkor elvágjuk az élő kapcsolatot a minket fejlesztő világ és önmagunk között, lassan megkeményedünk és elsorvadunk. Mert olyanná válunk, mint a növény, amit letépnek a gyökereiről.

Még az a hasonlat jutott az eszembe, hogy ahogyan az anyaméh táplálja, növeszti a magzatot a köldökzsinóron keresztül, úgy táplál és növeszt minket a világ, ami körülvesz. A "világ köldökzsinórjában" felénk áramlik mindaz, amit az érzékeinkkel felfogunk, kifelé pedig a cselekedeteink áramlanak.

Áthoztam ide Áprilia és hozzá, amit másik topikban írt efi, mert összefügg a kettő és számomra van tanító értéke.
Szóval.

Addig használunk dolgokat önigazolásra, amíg nem jutunk belátásra.
És szerintem minden egyes együtt eltöltött idő éppúgy formál minket, mint a másikat.

Nem azért fog valaki megváltozni, mert MI AKARJUK, hanem azért, mert amikor eljön az ideje levonja a megfelelő következtetéseket és megkeresi a változás HOGYANJÁT.
Az életben tapasztalt és kapott dolgok teszik lehetővé a számunkra, hogy járjuk a tanulás útját.
De ha valaki éppen nem tud vagy nem akar tanulni, attól még, hogy elmondjuk mit látunk engedjük meg neki, hogy azzal szeretne-e élni.

Én sosem támogattam azt a hozzáállást, hogy ne alkossunk véleményt, építő kritikát.
De miután megtettük az a mi részünk és felelősségünk, hogy elsajátítsuk azt, hogy emellett megengedjük a másiknak, hogy ne hallgasson ránk, vagy épp ne tanuljon belőle, mégha azt is hangoztatja, hogy tanulni szeretne vagy már tudja.

Tehát az, hogyha:
építő kritikát osztunk meg a másikkal, akkor is a menekülés útja, hogy önigazolással reagál a másik

romboló kritizálásnál (miért ne eshetnénk ebbe a hibába) önigazolásképpen az egyén felhasználhatja, hogy azt nézi mit hogyan mond az, aki kritizál  ahelyett, hogy a lényeget látná

így terel el minket a lényeges dolgokról a sötét oldalunk


szándék szempontjából szerintem az a különbség az építő kritika és a romboló kritizálás között, hogy az
építő kritika bár megosztjuk tapasztalatunkat, észrevételünket de nem várjuk el, hogy a másik változzon tőle és megengedjük neki, hogy hibázzon főként nem kelt bennünk idegességet, türelmetlenséget

romboló kritika közben pedig elvárjuk a változást és idegesség, türelmetlenség van bennünk közben

ezektől függetlenül az építő és romboló kritika is válhat hasznossá és hasztalanná
az építő akkor válik haszontalanná, mikor a befogadó van éppen olyan hangulatban vagy állapotban, hogy nem képes befogadni
a romboló pedig akkor válik hasznossá, ha éppen olyan állapotban vagy hangulatban van a befogadó, hogy nem azt nézi hogyan mondták, hanem azt, hogy van-e üzenetértéke


A hozzászólást nofertiti összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 25 Júl. - 15:44-kor.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  Áprilia Pént. 25 Júl. - 15:36

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 17:20-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  nofertiti Pént. 25 Júl. - 15:49

Áprilia, az egész hsz-ban nem csak az volt a lényeg, hogy fortis micsoda. Főként, mivel minden alkalom más és más.

A kérdés inkább az, hogy TE melyik kategória vagy?
Mond-e neked valamit az, hogy elvárod, hogy fortis változzon, esetleg még zavar is ha nem változik. Vagy észreveszed-e, amikor elvárás és düh van benned ezzel kapcsolatban.


A hozzászólást nofertiti összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 25 Júl. - 16:09-kor.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  nofertiti Pént. 25 Júl. - 15:53

Egy kicsit egyoldalúnak érzem éleslátásod, hogy fortis felé irányítod csak és magad felé kevésbé a konfliktusok közepette. Vagy csak figyelmetlen vagyok vagy itt nem osztod meg velünk és belül lezajlik.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  Áprilia Pént. 25 Júl. - 16:03

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 17:20-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  nofertiti Pént. 25 Júl. - 16:13

Nos Áprilia, így terel a lényeges dologról a lényegtelen.
Nem a vájkálódás volt a lényeg. Egyszerű önvizsgálat, hogy érzed-e az ITTENI megnyilvánulásaid közepette az elvárást és azt, hogy zavar ha fortis nem változik.

A háttérre meg annyit írtam, hogy lehet, hogy ez benned lezajlik csak nem osztod meg.
Nem érdekel a kettőtök magányügye. Szimplán beszédes az is, amit itt látok.
Hamár fortis levonhat következtetéseket, akkor te is.
Lám más is észreveszi ezt, mert már jelezte neked, de te csak azzal foglalkozol, hogy fortisnak mivel kellene szembesülni.

nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  Áprilia Pént. 25 Júl. - 16:17

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 17:21-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  nofertiti Pént. 25 Júl. - 16:18

Ja és a két dolog külön kezelendő, ez, amit itt vetettem fel egy másik történet, mint, amit fortisnak.
Ugyanúgy önigazolás és elvetése az önvizsgálatnak az, ha ezt húzza elő az embert, hogy ne tereld azt a témát erre. Nem ez egy másik téma.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  Áprilia Pént. 25 Júl. - 16:19

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 17:21-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  nofertiti Pént. 25 Júl. - 16:20

Áprilia írta:
nofertiti írta:Nos Áprilia, így terel a lényeges dologról a lényegtelen.

Azt hiszem, te vagy az, aki terelsz. Nézd csak meg, mitől próbálsz kőkeményen eltérni:

Áprilia írta:

Végülis a hsz-em, amit idehoztál a Játszótérről, arról szól, hogy lám te is észrevetted azt, hogy elég komoly hiányosságai vannak a fogalmazás terén, és ezt jelezted neki. Kíváncsian várom a rá adott válaszát. Ennyi.

Nem, külön kezelendő a két téma. Ezért választottam külön.
Nem gond Áprilia önvizsgálat helyett igazold csak magad. Ezért nem hatsz fortisra már 3 éve. Esélytelen az egót egóval kibillenti.


A hozzászólást nofertiti összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 26 Júl. - 14:34-kor.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  Áprilia Pént. 25 Júl. - 16:38

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 17:21-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  nofertiti Pént. 25 Júl. - 16:51

kuncog 
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  Mayra1 Pént. 25 Júl. - 18:14

Csak ámulok!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 18:45

röhögőgörcs 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  Vendég Pént. 25 Júl. - 20:24

Így hogy nem lehet tudni, min ámultok és min nevettek... töpreng 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  Vendég Pént. 25 Júl. - 20:53

Nofertiti írta:Nem azért fog valaki megváltozni, mert MI AKARJUK, hanem azért, mert amikor eljön az ideje levonja a megfelelő következtetéseket és megkeresi a változás HOGYANJÁT.
Az életben tapasztalt és kapott dolgok teszik lehetővé a számunkra, hogy járjuk a tanulás útját.
De ha valaki éppen nem tud vagy nem akar tanulni, attól még, hogy elmondjuk mit látunk engedjük meg neki, hogy azzal szeretne-e élni.
 komolyigen 
Én csak annyival gondolom másképpen, hogy úgy gondolom, kéretlenül el se kéne mondani. Ha eljön az ideje, akkor úgyis meg fogja keresni azt a szituációt, ahol a tudomására jut, amit már tudat alatt sejt. Ha más nem, megkérdezi a véleményünket.
A bírálatot általában az ember támadásnak érzi, főleg ha nem kész még arra, hogy változtasson azon, amire a bírálat irányul, a támadás pedig védekezést vált ki. Fal épül kettőnk közé.
Van egy olyan érzés is az emberben, hogy nehogy már a másik fölénk kerekedjen! Neki legyen igaza abban ami a legmélyebben hozzám tartozik: önmagammal kapcsolatban. Az olyan, mintha hatalmat szerezne fölöttem. Nem volt még olyan élményetek, hogy tudtátok, hogy a másiknak igaza van, de már csak azért se változtattatok, mert mondta? Tudtátok, hogy úgy lenne a helyes, de képtelenek voltatok emiatt úgy tenni?

Aztán.
Annak, hogy elmondjuk neki, mit látunk benne, nem csak, sőt nem elsősorban rá nézve vannak következményei, hanem ránk hat erőteljesen. Mert ezzel a szokással egyfajta kritikus alapállást veszünk fel a másikkal szemben, ez pedig észrevétlen egóerősítő magatartás.
Ha az önzetlen szeretetet ki akarjuk fejleszteni magunkban, akkor azt kell figyelni, mi a jó a másikban. Erre kell a figyelmünket fókuszálni. A hibájának a figyelése az ő dolga.
Én így gondolom.

Amúgy nagyon klassz kis írás volt Nofertiti, nagyon jól összeszedted a lényeget.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  Mayra1 Pént. 25 Júl. - 20:58

efi írta:Így hogy nem lehet tudni, min ámultok és min nevettek... töpreng 

Ámulok azon, hogy visszaköszönni latom pár évvel ezelőtti önmagam. Én már tudom, hogy nem kell a masikat pellengérre állítani.
A másik Nefer éleselméjűsége, amivel rávilágít a problémára.
Nagyott nőtt a szememben a leányzó  keblemre


A hozzászólást Mayra1 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 25 Júl. - 22:12-kor.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  Vendég Pént. 25 Júl. - 21:07

Na, ugye!  kúl 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 21:39

efi írta:Így hogy nem lehet tudni, min ámultok és min nevettek... töpreng 

Én azon nevettem ahogy a Mayra ámuldozott .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 21:45

Igen , valóban ügyes írások voltak , jó volt olvasni benneteket .
Amúgy meg az jutott még az eszembe , hogy önismeret eszközéül ott van akár a játszótér is , ahol  teszteket töltögethetünk ki , meg egyéb játékoknál is amiből leszűrhető , ki hogyan láthatja a másikat és miért , szóval ezek is mind segítségek lennének ahhoz , hogy az ember önmagába nézzen .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 25 Júl. - 21:46-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  Mayra1 Pént. 25 Júl. - 21:46

fortis írta:
efi írta:Így hogy nem lehet tudni, min ámultok és min nevettek... töpreng 

Én azon nevettem ahogy a Mayra ámuldozott .

Jó, ezt majd leverem Rajtad. Amúgy mindig is elismertem a tudást, ha megcsillanni látom. És itt nem a diplomára, vagy annak nemlétére gondolok.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 21:48

Mayra1 írta:
fortis írta:
efi írta:Így hogy nem lehet tudni, min ámultok és min nevettek... töpreng 

Én azon nevettem ahogy a Mayra ámuldozott .

Jó, ezt majd leverem Rajtad. Amúgy mindig is elismertem a tudást, ha megcsillanni látom. És itt nem a diplomára, vagy annak nemlétére gondolok.
 yes  Nyilvánvaló
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  Mayra1 Pént. 25 Júl. - 21:59

fortis írta:
Mayra1 írta:
fortis írta:

Én azon nevettem ahogy a Mayra ámuldozott .

Jó, ezt majd leverem Rajtad. Amúgy mindig is elismertem a tudást, ha megcsillanni látom. És itt nem a diplomára, vagy annak nemlétére gondolok.
 yes  Nyilvánvaló

Persze, hogy az! Kérek kölcsön egy harci szekercét és Rajtad gyakorlom a skalpolást.... iiiggennn  az indiánoknak 3 nyisszantás elég volt. Na, ezt szeretném begyakorolni..

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 22:22

Nem lesz könnyű dolgod a 3 mm-es hajammal .  öröm 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  Áprilia Pént. 25 Júl. - 22:45

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 17:21-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 22:50

Áprilia írta:
nofertiti írta:
15/ - Szeretsz e időt tölteni , a rövid életű dolgokra ? fortis ne haragudj meg -vagy haragudj-, de te észreveszed utólag, amikor magyartalanul fogalmazol?
Megfigyeled visszatekintve kicsit távolról legalább időnként, hogy mit teszel és rájössz ha hibázol észleled és változtatsz rajta vagy kijavítod?

Hát, a válasz nem érkezett meg...
 nocomment 

Nefernek válasz : Hát persze , számtalan esetben volt már rá példa , de nem hirdetem .  öröm 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők Empty Re: Rövid szösszenetek, elmélkedés és gondolatébresztők

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.