Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üzenetek, gondolatok, idézetek

+9
fortis
opos
Kilendin
nofertiti
Greywolf
Blueeye
Mayra1
Áprilia
Méhecske
13 posters

5 / 12 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty SZENTLELKEM BETÖLTHETI ÜRESSÉGETEKET

Témanyitás  Méhecske Hétf. 8 Szept. - 6:58

"Az én békémet adom neked. Hallgass meg: Szentlelkem, a háromszorosan Szent, az Életadó és a lélekben szegények Trónja kiáltja ma: "Jöjjetek! Jöjjetek, akik vágyakoztok utánam és az igazságot szomjazzátok! Nem lehettek addig az én gyermekeim, amíg nem táplálkoztok gazdagságomból!"
  Ó, közületek mily sokat kötöz meg az élvezet és a sötétség lánca! Pedig Szentlelkem betöltheti ürességeteket, hogy Szavam teljes dicsőségében és mindenek feletti uralmában lakhasson bennetek. 
  Jöjjön ide, aki tévedett! Jöjjetek, alázzátok meg magatokat és tartsatok bűnbánatot, hogy gyönyörködhessen bennetek szemem. Jöjjön, aki nem él szentül! Jöjjetek hozzám és tartsatok bűnbánatot! Új szívet adok nektek. Kiáltson hozzám, aki még a világhoz kötődik. Kérjétek, hogy oldozzam meg láncaitokat! Miért kötődtök rendetlen világi hajlamaitokhoz, ami megtámadja lelketeket? A belső tisztaságnak és az őszinteségnek kellene ékeskednie bennetek, hogy Szentlelkem ne húzódjon vissza tőletek…
 


"Jaj neked, ingatag, állhatatlan ember" !

  Nem hallottátok?
 
"Akik félik az Urat, keresik a kedvét".

Hogyha nem tudtad ezt, jöjj, alázd meg magad, kövess engem és légy azon, hogy szereteted növekedjen bennem, nehogy újból elforduljon tőlem a szíved! Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Heartb 
 Ó ..., gyermekem, ezt mondd nekem: 

 
Jézus Krisztus, Te vagy életem,
Te vagy Sziklám,
Te vagy Üdvösségem,
Te vagy Íjászom!


  És így fogok válaszolni:
Gyermekem, az enyém vagy,
az én ivadékom,
az én örömöm vagy,
te vagy céltáblám,
amelyre áldást adok áldás után
azzal az egyedüli céllal,
hogy megmentselek…
Jöjj, ne feledd,
én mindenkor veled vagyok!

Én, Jézus Krisztus, megáldalak benneteket!" Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Sjesfishb  
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Hétf. 8 Szept. - 8:50

id..."Lélek akkor nyiladozik meg, s benne az Apostoli Szentek Közössége akkor lesz valóság számomra, mikor kilépek a bűn természetéből, és ürességem vágya az érzékenységre megnyitja szívemet...."!
-

Iluska!

Mikor is?
Holnap?
Jövőhéten?
Karácsonyra már kilépsz?
-
...és Vassulával nektek ketten szép karácsonyotok lesz!
-
Gyuri úr?
Ő hol és hogyan ünnepel?
-
...na és én a vágy embere, "aki tud dinamitot szerelni", én velem mi lesz?
Amíg  - TI? - ÜNNEPELTEK?
-
Szent szívem - csak érzed - valami nagyon nem stimmel ám...?

KI SZABADÍT MEG ENGEM?
"A" feleségem?
-
Iluska!
Bukik a "tanítás"!


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Kedd 9 Szept. - 6:31

A nagyság vágyában bukik a tanítás.
Nagyságom, gőgségem jól behálóznak engem.

Jézus az egyedüli szabadítóm.
Figyelmemmel megkeresem, megragadom, és nem engedem.
Első, hogy lemondjak nagyságomról.
Keresem a csöndet és figyelem, hogyan szólal meg hozzám.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty ÍGY IMÁDKOZZ A MENNYEI ATYÁHOZ!

Témanyitás  Méhecske Kedd 9 Szept. - 6:36

"Béke legyen veletek, gyermekeim! Én, a ti Szent Édesanyátok arra készítelek fel benneteket, hogy találkozzatok az Úrral. Lelki növekedésetekben segítek nektek. Kegyelmekkel árasztalak el, hogy megsegítselek és bátorítsalak benneteket. Értsétek meg, hogy rendkívüli napok ezek, amelyekben éltek. Ezek a napok előzik meg az Úr eljövetelét, ezek nyitják meg az utat, amelyen eljön. E napok készítenek fel Királyotok érkezésére. 

Imádkozzatok, hogy mindenki felkészüljön rá. Buzgón imádkozzatok gyermekeim azokért a lelkekért, akik nem akarnak hallani és nem akarnak látni. 

Így imádkozz mennyei Atyádhoz:

Irgalmas Atyám,
add, hogy akik hallván hallanak,
de meg nem értenek,
most meghallják hangodat,
és megértsék,
hogy Te vagy a Szentek Szentje.
Nyisd fel azok szemét,
akik látván látnak,
de fel nem ismernek,
hogy most meglássák
Szent Arcodat és dicsőségedet!
Érintsd meg, nyisd meg szívüket,
éreztesd velük a Te hűségedet!
Esedezve kérlek igazságos Atyám,
hogy szeretett Fiad,
Jézus Krisztus Sebei által
térjen meg és
gyógyuljon meg minden nép!
Ámen.


Kérd az Atyát, hogy bocsásson meg a megátalkodott lelkeknek, akik nem akarnak hallani és látni. Az Atya irgalmas, és valamennyi gyermekére figyel. Igen kicsinyeim, Istenhez szálló tömjénfüst vagytok, amikor testvéreitek üdvösségéért imádkoztok. Minél komolyabban imádkoztok, annál hatékonyabbak lesznek imáitok. Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Heartb Köszönjétek meg az Úrnak, aki hívott benneteket, és kegyelmével segített meghallani hívását. 

Imádkozzatok azokért, akik nem akarják meghallani. Az idő sürget, még sokan nem tudják, és mélyen alszanak. A napok elszállnak, és Szívem mély szomorúságba merül, amikor a magasból a mai fiatalságra tekintek... Nincs szeretet... de hát egyikük sem találkozott sohasem szeretettel. Sokan sohasem érezték édesanyjuk melegségét vagy szeretetét, mivel anyjuknak sem volt miből adnia. Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Heartb A világ hideggé vált, jéghideggé. A szülők egymás ellen fordulnak, a gyermekek szüleik ellen, mert nincs szeretet. Az anya nem tudja megérteni, hogy gyermeke szeretetre vágyik. A világból kihalt a szeretet. A világ mély sötétségbe borult, gyűlölet, kapzsiság és önzés uralja az egész Földet, átjárva belsejét is. Megrendülök amikor a borzalmakat, e sötét világ gonoszságát és hitehagyását látom, amely még a szentélybe is behatolt. A csapásokat, az éhséget, a szerencsétlenségeket, a háborút és a járványokat mind ti magatok okoztátok. Minden, ami a földből való, visszatér a földbe. A Föld pusztítja el önmagát, és nem Isten adja nektek a csapásokat, ahogy sokan hiszik. Isten igazságos és irgalmas, de a gonoszság gonoszságot szül. 

Buzgón imádkozzatok! A szívetekkel imádkozzatok korszakotok megtéréséért és megmeneküléséért! Gyermekeim, imádkozzatok velem! Szükségem van imátokra! Imádkozzatok, és felajánlom Istennek. Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Heartb Legyetek biztosak abban, hogy veletek vagyok, bárhová mentek. Sohasem hagylak el benneteket, hiszen gyermekeim vagytok. Megáldalak benneteket!"Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Heartb 
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Kedd 9 Szept. - 8:34

Elek írta:Iluska!

... "aki tud dinamitot szerelni", én velem mi lesz?
"Szükségesek lemondásaim, hogy a lelkemre tapadt föld robajjal leváljon"


Vagy én akarok robbantgatni, vagy lemondásaimban robajjal leválik rólam a föld.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Kedd 9 Szept. - 12:00

Dehogy vagyok gőgös!

Mért gőgös az aki vágyik? Éppen a házasság kötelékével "elvett" fiatal és szép felesége után?
-
Hát nem a katonaság volt az erőszak fölöttem?
-
Iluska! Te egyem a szent szívedet,....egy hónap és kiborúlnál!
Megerőszakoltak az un. "hazáért"!
MI A HAZA? ( volt akkor?))
-
Nem egy erőszak szervezet a nép fölött?
Iluska te drága...asszony és a tanítása! - Belátásra kell térni!
-
Izraelben a friss házasok egy évig nem lehetnek katonák!
Isten népe? "Hibbant volna" és nem szereti a hazáját? 
-
Tudod - meg kell maradni amellett, hogy egy férfi egészen másként lát mint a nő!
Tedd a szent szívedre a kezed! - Nem igazam van?
-
És látod a csípőből jövő válaszod kit is szedett ízekre?
Persze - a férfit "A" VÁGYAIÉRT?
-
Hát a nejem addig "fából volt"?
Ő nem vágyott utánam?
-
Óh, szent szívei a világnak akik toldozgatnak és foltozgatnak...elveket és izmusokat!
No, meg a családalapítás öröme......hogy örültünk volna? Mikor kezembe vehettem volna gyermekem.
Ehejett!

Az "anyósom" kotorászott rajta és én voltam az utolsó aki megfoghatta!
Nem elmaradt az apai áldás?
A szentség kenete?
-
Ejnye kedves nő tanítók!  ( médiumok, Vassula, Annatolla és más "vajákosok"...))
-
Nehéz...igen nehéz az én dolgom veletek!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Kedd 9 Szept. - 12:01

...ez a robbantós és összekapart válasz...Iluska...no, nem is szólok semmit.... facepalm...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Kedd 9 Szept. - 12:12

( simán be kéne perelni az államot amiért szétszakítottak minket 18. - hónapra!.....))) - ( az akkori pártállami vezetőket.... és stafétásaikat! )))
( ráadásúl szegregáltak mert a kétcsaládos felezett időt töltött míg a három családos be sem vonúlt))) - ( nesze neked népköztársasági ifjú magyar!!! ))
( jó hogy bajjj vóóót a "hanc..léccel"))) - ( SORRY )))))))

Iluska te nem vagy "tábornok" véletlen?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Szer. 10 Szept. - 6:35

Fájhat a világ, ellenségként szemlélhetem környezetemet, de két dolgot jól elfelejtek közben:
Sosem véletlen a helyzetem,
ami helyzetben vagyok, legyen az ellenemre, lássam mindenféle hazugságát, egyetlen dolgom van, minden felém nehezedő erőszak-szervezetet elfogadni, mert az akkor az én keresztem.
Ezt én Fausztina nővértől tanultam meg, és ezóta nem háborog a szívem, ha rámtelepszik olykor valami; ugyanis, a próba után érkezik a szeretet.
Minden próba Istenért van, és a kérdés minden nehézségben: hűséges maradsz-e MOST is hozzám?
Ha szívem telve háborgással, ha a vágyamat nem megtartom, hanem indulatot veszek, akkor vágyamnak rabja vagyok, ezt igazoltam.
És gyengeségemet fedezem amivel tudom: ez ilyen, az olyan, amaz igazságtalam, a másik a gonosz....de ÉN.. ez a gőgségem.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty NE VÉDD MAGADAT!

Témanyitás  Méhecske Szer. 10 Szept. - 6:37

"Béke legyen veled! Veled van a Szeretet. Tudsz betű szerint engedelmeskedni nekem? Szeretném, ha e megpróbáltatás miatt nem veszítenéd el az én békémet! Én vagyok ennek az üzenetnek a Szerzője, ezért ne hagyd abba! Meg foglak menteni. Talán nem szabad próbára tennem téged és másokat? Talán nem szabad téged a megpróbáltatások által megerősítenem? Így kiáltasz hozzám:
"Uram súlyosan megsebesültem!", de ..., hiszen én is... Így panaszkodsz: "Uram kegyetlenül bánnak velem!", és azt mondom neked, hogy hiszen velem is így bánnak.

Választottamra házam belsejéből vertek rá, és minden azért történt, hogy beteljesedjen, amit Atyám mondott neked...
És most azt mondom, ha bármelyik papi lélek nyíltan mellém áll a világ előtt, én is mellé fogok állni annakidején Atyám előtt!
  Neked pedig azt mondom: Ne védd magadat! Tegyenek tanúságot melletted és hirdessék nyíltan az igazságot azok, akik téged hallgattak. De a gonosz lélek el fog hallgattatni közülük néhányat azáltal, hogy néma lelket küld nekik.
  El fogják rejteni a lámpást, amelyet én adtam nekik és a sötétségbe teszik, hogy senki ne lássa, és "okosságnak" nevezik ezt a sötétséget. IC'
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Szer. 10 Szept. - 8:35

"...Istenben az alkotás nemcsak az alkotás, hanem a megtartás
A megtartás az a nehezebb, többet is ad nekem, bár alkotás nélkül nem tarthatok

Az állhatatosság és a hűség, hosszú leckéim, ott vannak azok tél és nyár mindennapjaiban

Ha szerelmet adsz, nem öncélú az sem a céljában
Ha megajándékozol gyermekekkel, nincs abban öncélúság semmi
Isten mindig mindenben gondolkodik, én pedig le vagyok kötve magamtól magamhoz, a megtartásban sok mindenre rálátok
...
Amikor elkezdek úgy alkotni, hogy megtartok, akkor kezdődik az igazi és értékes utam

Ha eljössz hozzám, és megtartom azt a kapcsolatot, megtartom, és használom, és örülsz, hogy használom
Sok munka megtartani a kapcsolatot, az a legnagyobb áldozat, telve van lemondással a világról"
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Szer. 10 Szept. - 9:01

No, Fausztína, Vassula, Gyuri úr és még néhányan...stb...sutyorgó "fenevadak".....! 
Ti "vérlázító" - "népség"... facepalm...!...> 


(( itt nem személyeskedek, azt tudnod kell és hiszem; tudod is - Iluska! )))))


Még mindég nem fogod föl jelentőségét annak - AMIT TESZTEK?


-
Mért kellene hétrét görnyedni és birka létben leledzeni?
Jézus tán így tett?
-
Hogy lehet nem veszitek észre a klerikáris begyűrűzést magatokon ill. annak káros terjeszkedését a már amúgy is megnyomorított népen? - Vagy szinte már hisztérikus fenntartásában?
Az egyszerű ifjú ember legyen igása a "hatalmi" követeléseknek, hagyja ifjúságának szeletkéjét - érettük - "veszni"?
-
Nem leírtam Izrael-t ahol nem vetnek ki semmi kötelezettséget, mértékében - legalább egy évig?
Nem - e az ismert szövetséget tapossátok? - Magát az Isten Akaratot?
Hát, ennyire nyíltan - "mellébeszélni" - már tényleg "arculat - szükségeltetik"!
És bocsássa meg nékem a világ de, erre csak egy nő képes - "lelkületéből" - így színt vallani....."Jézabell-i uralmáért"!
-
Nem érted azt, mennyire szenvednek a családok, hogy fiaikat nem az apák áldják meg és nem ők indítják útjaikra? És nem töltik fel kenettel sorsaikat, elhívásaikat?.......->...stb...stb...!
-
Igen káros a tan!
Iluska!
Betegesen káros!
Itt ezen a fórumon is  csak a vak nem látja rombolását és azt míly nehéz is megértetni és felébreszteni a lelkeket és a szelem "szabadságát"!
Nem látod míly vitákat gerjeszt a "provokáció" - szerteszét verve a "kicsinyke kis harmóniát"? 
Mint fordítja el fülét a közönyösség burkába vont egyén vagy a tagadáséba vagy éppen az "elvadúlt indulatokéba?

MÉRT JÓ EZ?
KINEK JÓ EZ?
-
A pártoskodás!
-
Elfogadtatni az "eszmét" az IGAZSÁGOT "felcserélve" rabságon vett kenyérré?
-
KINEK JÓ EZ?
-
Nekem!
Nekem jó mert ezerszer is leírhatom!
SZENT AZ ÚR!
SZENT AZ Ő IGAZSÁGA!
ÉS SZENT AZ EVANGÉLIUM!
AMELY MOST ELŐTÖKBE ADATOTT!
-
Jézus Krisztus nevében!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Szer. 10 Szept. - 9:14

id....."Ha eljössz hozzám, és megtartom azt a kapcsolatot, megtartom, és használom, és örülsz, hogy használom
Sok munka megtartani a kapcsolatot, az a legnagyobb áldozat, telve van lemondással a világról"...id.v.
-


Ez kérem maga az"elme - vágtája"!
Hegy magasságú önsajnálat és a totális kilátástalanság reklámja - a "REMÉNY" NYÍLT TAGADÁSA!
-
Nincs önmegváltás mert még senki el nem vihette a Gellért hegyet és a Dunát sem állíthatta meg!


Következésként a Megváltás Szentségébe - így és ennyire eldeformáltan, mondhatnám aljasúl bele erőltetni az emberi halandó "igyekezetet" - "szorgosságot" - SZINTÉN! - VÉRLÁZÍTÓ!
-
Nem utolsósorban !
HÁNY ÉVSZÁZAD?
-
Hány telt el - a semmiért? Ugyan úgy és vágtában haladva az Armageddon felé?
-
Iluska?
-
Bal lábbal keltél?
Mit adsz reggelire az "olvasóknak"?
Ezt?
-
Óh, Atyám!
-
"Tele a gatyám"! - sorry...)))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Szer. 10 Szept. - 10:07

(( Iluska. A te szemléletváltásod ideje is a küszöbön van. Ez jutott így az eszembe. Netán megbánthattalak. Nem állott szándékomban újból leírom nem személyeskedek. "Kórképet" állítok és azt sem a magaméból - presszionálva vagyok. Két irányból. Az égből és a létezésből. - Te nem ? - Mindenki így van! - No, ez a küszöböd mostanság! Maradok tisztelettel feléd és láss, hasznodra válna - hidd el! )))))
(( A párbeszéd nem mindég lojális úgy gondolom, kell az ellenkezés és kell bele a bátorság. Őszinteség tisztasága. - Az garancia a növekedésre. Vagy megrekedésre születtünk? És fiaink? Leányaink is? - KIZÁRT!...))))))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Csüt. 11 Szept. - 6:20

Elek írta:
Mért kellene hétrét görnyedni és birka létben leledzeni?
Jézus tán így tett?
Igen, Jézus így  tett, mikor a keresztet magára vette.
Azt mondta, hogy kövessük Őt...
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Csüt. 11 Szept. - 6:21

Az ellenségszeretetben önmagunkon kell győzedelmeskednünk: azon az ösztönös és jogosnak tűnő, kielégülést kereső hajlamon, hogy visszavágok. Az ehhez vezető első lecke: szeretni testvéremet, szeretni enyéimet, de nem álcázott szeretettel, hanem odáig menve, hogy ha kell, feladom napirendemet, étrendemet, ízlésemet, eltekintek esetleges nagyobb tudásomtól, ha ezzel a lemondással lelki javát szolgálhatom. Általánosabban: örömmel le tudok mondani akár életre szólóan is olyan dolgokról, amelyek számomra nem bűnök, de őket megbotránkoztatná vagy rosszra vezetné.

Ha szeretteink szeretetében soha nem kell önmagunkon erőt venni, önmagunk természete ellen cselekedni irántuk való tapintatból, akkor az nem igazi evangéliumi szeretet. Az igazi szeretetben igenis erőszakot kell tennünk néha magunkon, egyébként előbb-utóbb szeretteink ellenére élünk és elviselhetetlenek, botránykő leszünk számukra. Aki tehát itt a földön a szeretetet azonosítja azzal, hogy mindig érezze a szeretet édességét, az kizárólag magát szereti: ez a szeretet tisztátalan, álcázott szeretet, amely nem marad meg örökre, mert ez bűnös önszeretet. Csak az igazi szeretet marad meg mindörökké. Az igazi szeretet pedig meg van jelölve a kereszthordozással.

http://barsitelekmm.blogspot.hu/
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Csüt. 11 Szept. - 8:54

id....


Elek írta:
Mért kellene hétrét görnyedni és birka létben leledzeni?
Jézus tán így tett?

Igen, Jézus így  tett, mikor a keresztet magára vette.
Azt mondta, hogy kövessük Őt...
Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty
Hát kénytelen vagyok ezt írni; "marhaság"!
Semmiféle kereszt cipekedésről nem eshet szó!
Már ezerszer leírtuk! Kitárgyaltuk!
Holmi "mártíromszemlélet" többet árt mint használ!
Adok 10.000 ft - ennyim van - vidd az enyémet is Iluska!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Csüt. 11 Szept. - 9:03

A ...barsitelekomm ...féle "igeniserőszak" sem egyéb mint "marhaság"!

Attól, hogy milliószor belinkeled nem változik semmi a "jóirányba".
Till. az egyházpolitika eddigi produktuma hát finoman szólva nem semmi kívánalmat hagy maga után...A politikuspápaiság - csere elengedhetetlen!
Nem Érted? - Nem is kívánod? - Még csak számba sem veszed?
-
Az idő mindent meg fog oldani.....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Szomb. 13 Szept. - 7:08

Keresztünk így is, úgy is megtalál.
Vagy szeretetben veszem magamra, és akkor könnyű lesz nekem, vagy elutasításban, és akkor szenvedéssé, betegséggé nő bennem.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Szomb. 13 Szept. - 7:40

"Nemde úgy van, hogy Isten egyszülött Fiát adta nékünk váltságért?
És nemde úgy van, hogy Jézus mellettünk maradt a lélek útjain?
És nemde a szellemem képes befogadni Jézust, és az akaratom teszi, hogy azt engedi, vagy nem?
Az Atya soha nem hagy el bennünket, Fia velünk van, hogy egyesülve bennünk, kiemeljen az életbe
Isten kimondta ránk, legyetek, meghívott maga mellé az istenségbe, a részesedés befogadásában
Amire kimondja, hogy legyen, az örök, hiszen amit alkot, azt az örök életre teszi
Isten az örök életbe hívott, mégis mint gyermeke dönthetek, választom Isten mellett, ami élet, vagy nélküle, ami a halálom
Az örök halálom az, hogy kizárom magam Isten szeretetéből
Halálomban ítéletem van, hogy szembe álljak magammal, és megismerjem magamat
Isten egyszülött Fiát adta, hogy felismerjem az igazságot, és megragadjam, és nem mond le rólam, akkor sem, ha kitaszítom magam Isten szeretetéből
A Fiú jóvá tette bűnömet az áldozatban, ha elfogadom az áldozatát, enyém a jóvátétel
Hogy Isten gyermeke vagyok, az nem kérdés
Hogy tékozló Fiú vagyok, és azért vagyok a Földön, az igazság
Éveket töltök avval, hogy nem gondolok az igazsággal, a Fiú pedig minden pillanatban adja a helyzeteket a felismerésre
A nagyságom tolja el tőlem a Fiút, ha megvallom, de maradok a nagyságomban, akkor a lényegben tagadom
Ha tagadom, ha mélységesen percről percre ellene teszek, és mégis rálépek az alázat útjára, mellém lép, és megmutatja magát a lélek útjain
Értem van a Föld, értem a méltatlanért, a tékozló gyermekért
Méltó vagyok származásomban, és méltó vagyok megtisztulásomban, és a méltatlant el nem hagyod, hogy bevidd a méltóságába, hogy visszataláljon az elveszett
Erőszakkal nem teszed, hanem hosszútűréssel várod, hogy találkozzam magammal, és felismerjem magamat
Jézus felvállalta az ostorozást, a töviskorona fájdalmát és gúnyát, a megaláztatás kelyhét, és a test halálát
És feltámadt, hogy eljöjjön értem, és kiragadjon a halálból
Kétezer év alatt nem hagyott el egyetlen lelket sem
A halálomban az első felismerésem az igazságra, hogy nincs véletlen, bár máshogyan fordítom magam felé a tartalmát a gondolatnak
A halottat ébreszti Jézus az életre
Élet és halál nagy kérdés, a választ a Fiú tartja a kezében
El nem hagy, mert az Atya akaratát követi
Lelkét adja, magából ad
És ha testem halálában lelkem még nem élő, akkor is felteszi a Fiú még egyszer a kérdést - akarod az életet?
El nem hagysz, én tudlak elhagyni Téged
Ami ellene mond a szeretetnek, azt nem teszed
A legnagyobb áldozatod, hogy megadtad az akaratom szabadságát, és abban a szabadságban magam is keresztre feszítem a Fiadat
Minden látható értem van, a legtávolabbi csillag célja is az életem
El nem hagysz, az nem lehetséges
Én döntök, hogy tudlak, vagy nem
Hogy aki arcul csap, és annak mutassam a másik orcámat, annál többet teszel
Úgy adod a Szavadat nekem, hogy közben Rád rontok
És amikor révbe érek, akkor szégyellem magamat
Visszacsinálnám a fájdalmakat, amiket okoztam
Amiket vakságomban testvéreimben okoztam Neked
És szégyenemben minden erőmmel a szeretetemet adom, hogy jóvátegyem, amit tettem a Fiaddal
Te el nem hagysz, minél későbbre halogatom a figyelmet, annál több szégyent kell elviselnem magam megbántásaiért, amiket okoztam 
Magam előtt szégyellem magamat, Te pedig átölelsz a szégyenemben
És bennem a szégyenem a felismerés előtt, nagy visszafogó az, hogy felismerjek, hiszen akkor rá kell bólintanom a szégyenemre
Nagyságom nem kívánja szégyenemet, lelkem pedig vágyja az igazságot
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Kedd 16 Szept. - 6:34

Ó Uram, add, hogy szeresselek: Téged és azokat, akiket Szereteted nekem adott, hogy életemet értékesebbé és gazdagabbá tegyék. Add, Uram, hogy oly mértékben s oly módon szeresselek, mint Te akartad, s oly szeretettel, aminőre engem teremtettél. Add, hogy e szeretet engem megszenteljen, tanítványoddá, gyermekeddé tegyen. Hogy az élő vizek forrását megnyissa bennem, és hordozzam és osztogassam az emberek között a Te Szeretetednek léleknevelő édességét. Ámen.

(Prohászka Ottokár)
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Blueeye Kedd 16 Szept. - 21:09

Felgyorsultak a dolgok, folyamatos változás van a világban és az emberek életében, ahogy a miénkben is.
Nem is kell semmin csodálkozni.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Kedd 16 Szept. - 22:17

Úgy tűnik nincs meg az a foggal körömmel egymáshoz ragaszkodás . Kár , pedig szép álomnak indult ez a hely .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Mayra1 Kedd 16 Szept. - 22:19

fortis írta:Úgy tűnik nincs meg az a foggal körömmel egymáshoz ragaszkodás . Kár , pedig szép álomnak indult ez a hely .
?????? Te miről beszélsz?
Megnézheted a számlaértesítőmet telefon ügyben, visszamenőleg 8 évre!


A hozzászólást Mayra1 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 16 Szept. - 22:35-kor.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Kedd 16 Szept. - 22:22

fortis írta:Úgy tűnik nincs meg az a foggal körömmel egymáshoz ragaszkodás . Kár , pedig szép álomnak indult ez a hely .

Fortis, ébresztő!!! Ez egy virtuális világ! Ne álomvilagban élj, hanem tessék kimenni a valóságba! Menj el úszni, vagy járd az erdőt, kirándulj, menj el egy jó moziba stb. Stb. Az élet szép, és nem egy bezárt virtuális világ! Ébredj fel!!!!Hahó!!!!!
a-no-no
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  fortis Szer. 17 Szept. - 6:50

Elek üzent gyerekek . 
Azt írta , hogy nagyon beteg , elájult az utcán úgy kellett hazakísérnie két idegennek . A vérnyomásával vannak problémák , meg gondolom az egyéb kockázati tényezők . 
Ezt üzente amúgy mindnyájunknak , idézem :
" Ölelek mindenkit, kérlek add át!
Maradok  köszönettel - tisztelettel feléd, öleléssel, kézfogással, az emberi megbecsülés és szeretet értékeivel! - (Mindőtök felé!) " 


Azt szeretném még elmondani és amire a hosszú évek során mindig is utalni próbáltam , hogy mennyire  fontos lenne a béke és az egymásba kapaszkodás ezen a helyen .Kata halála és  Elek betegsége ezt a gondolatot és érzést még jobban megerősítette bennem . Gondoljatok Katánkra , mennyire hiányzik a fórumról és mindazok akik távol maradnak . Egyszer csak elfogyunk mind  és ennek legfőbb oka a saját hülyeségünk lesz   , de tudom mert látom ezt úgysem látjátok be .  Mind annyira borzasztóan okosak vagyunk  és a magunk érdekeit védjük . Egy közösségi oldalon lehetne a közösséget is védeni . 
Szégyen ide , szégyen oda , Annatolláékat ennyiből becsülöm , ők sosem fognak széthullani és tudjátok miért ?  Nem azért mert van egy karizmatikus vezetőjük aki egyben tartja őket , hanem mert ragaszkodnak egymáshoz és kiállnak egymás mellett . 
Esetleg még  felléphet az érdektelenség , de hát ha ennek így kell lennie , ti tudjátok , ez is bekövetkezhet . 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Blueeye Szer. 17 Szept. - 8:19

Túl sötéten látod a dolgokat Fortis, ez is jó közösség, és ne hidd hogy máshol nincsenek félreértések vagy viták, csak nem teszik ki közszemlére. Very Happy Emberek vagyunk, és rendelkezünk ilyen-olyan tulajdonságokkal.

Én 2006-ban regiztem a LVándorra, azóta rövidebb hosszabb szünetekkel jelen vagyok. Van amikor az ember magánéletében fontossabb dolgok vannak, mint a fórumozás, ezt meg kell érteni. Mindenkinek lehetnek problémái, Te is eltűnsz időnként és mindenki elfogadja, és ha valaki egy ideig nincs jelen, nem azt jelenti hogy elfelejtette a többieket, vagy nem fontosak számára.

Én magam pedig nem is akarok függeni senkitől, főleg egy fórumtól nem, sem ragaszkodni nem akarok, hanem inkább a szeretet számít, hogy elfogadom az itteni rendszert, és a tagokat, szabadon, ahogy akarják.

öröm

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Blueeye Szer. 17 Szept. - 8:21

Eleknek jobbulást kívánok!

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Áprilia Szer. 17 Szept. - 8:26

Blueeye írta:
Van amikor az ember magánéletében fontossabb dolgok vannak, mint a fórumozás, ezt meg kell érteni.
...
Én magam pedig nem is akarok függeni senkitől, főleg egy fórumtól nem...

Pont ezt akartam mondani.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Blueeye Szer. 17 Szept. - 8:30

Áprilia írta:
Blueeye írta:
Van amikor az ember magánéletében fontossabb dolgok vannak, mint a fórumozás, ezt meg kell érteni.
...
Én magam pedig nem is akarok függeni senkitől, főleg egy fórumtól nem...

Pont ezt akartam mondani.

Egészséges kapcsolatok. öröm Ez kell.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 5 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 12 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.