álmok 1

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

3 / 34 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 34  Next

Go down

Re: álmok 1

Témanyitás  nofertiti on Hétf. 28 Júl. - 22:15

atyám a robikkockával pont a hiperkockára asszociáltam, erre leírtad

nofertiti

Hozzászólások száma : 455

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  nofertiti on Hétf. 28 Júl. - 23:30

@efi írta:
@Áprilia írta:
- Én pont a Margit híd és a Petőfi híd között közlekedem autóval, nap, mint nap, de nem a budai, hanem a pesti oldalon. A Petőfi hídnál lakom és a Margit hídnál dolgozom.

öröm
És a kettő között volt egy hiperkocka Fortis álmában?
 öröm
Kicsit későn álmodta.
 öröm

Későn, ezt hogy érted?
nofertiti

Témanyitás  Áprilia on Kedd 29 Júl. - 3:49

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:02-kor.

Áprilia

Hozzászólások száma : 4854

Témanyitás  Vendég on Kedd 29 Júl. - 5:56

"Későn, ezt hogy érted?"

Úgy, hogy már mögötte van az eseményeknek.
Habár nem írta, mikor álmodta, az a gyanúm, nem mostani álom.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Méhecske on Kedd 29 Júl. - 6:58

@Áprilia írta:
fortis írta:Csak józanul közelíts !

Nagyon érdekes álmom volt , vélhetően tele szimbolikával .
A Budai oldalon a Petőfi és a Margit híd közé eső szakaszon  volt egy vélhetően nagy kocka alakú kő , amit én nem láttam , csak egyszerűen tudtam , hogy ott van és , hogy úgy néz ki . Valaki azt mondta nekem , hogy az ott egy erő pont és csak józanul lehet megközelíteni , mert aki nem így tesz az belehalhat  az erőpont hatásaiba .
Aztán egy embert láttam lóháton aki egyenesen belelovagolt  a Dunába , tett egy kis kitérőt és vélhetően így akart közeledni ahhoz a bizonyos erőponthoz .  A lovat láttam külső szemlélőként ahogyan úszik , ahogy fordítja a fejét és kanyarodik , majd az utasa akiről immár kiderült , hogy egy nő volt valami világos színű hosszú ruhában  , elengedi a gyeplőt és ernyedten  csúszik le a ló hátáról , és vitte magával tova a sodrás , talán már halott is volt , a ló meg elkezdett kiúszni a partra , neki nem számított , hogy van e vagy nincs erőpont nem hathatott rá , hiszen ő egy ló volt .

Amik eszembe jutottak:

- Én pont a Margit híd és a Petőfi híd között közlekedem autóval, nap, mint nap, de nem a budai, hanem a pesti oldalon. A Petőfi hídnál lakom és a Margit hídnál dolgozom.
- az álomban "erő pont"-ot írtál, azonban a castanedai tanokban "erőhely" van. Tudni kellene, mint jelent pontosan az erőhely, ezt most nem tudom fejből, utána kellene nézni. Ha már kő, akkor ott a nullás kilométer kő ezen a szakaszon (a budai oldalon). Lehetséges, hogy a nullás kő egy erőhely?
- Annak is lehet esetleg jelentősége, hogy ezen a szakaszon egyetemek vannak. (Vagy csak egy?  Nem tudom. Embarassed ) A castanedai tanokban van az egyetemi végzettség szükségessége, mert ott tanítják meg az absztrakt gondolkodást. A végtelen, mellyel a castanedai tanok szerint egy harcosnak szembesülnie kell, absztrakt. És józanságot követel! Az egyetemi végzettséget  - vagy inkább azt, amit megtestesít - épp ezért sokszor hangsúlyoztam itt, és fortis minduntalan kicsit zokon vette, magára vette. Az absztraktot - mint amilyen egy erőhely is - csak józanul lehet megközelíteni. Juan Matus sokszor hangsúlyozta, hogy egy harcos az életével jatszik, minden rossz mozdulat vagy döntés az életébe kerülhet.
Az a nő az álomban feltehetőleg így járt. Talán például szolgált neked a tanulás, az absztrakt gondolkodás elsajátításának  - ezzel együtt a józanságnak, mellyel a végtelennel sikerrel szembesülhetünk, különben meghalunk - szükségességét illetően.
De ki tudja...
Efi, elárulod nekem, honnan származik az álomfejtési módszered?
Olvasgattam fortis álmát, de nem akartam szólni, csak most, hogy igen, én is a "0" km kő felé gondoltam, főleg akkor, amikor Budapest szívének mondtad.
És az egyetemek...; igen, a szívben nagy erők rejlenek, és azt csak józanul szabad használni.
Ehhez egyetem kell, azaz magasabb szintű spirituális értelem (és a kép megfejéséhez is, hogy a fizikai képet szellemi szintre - értelemre vetítsük), ami a józanságot és az értelmet is meghozza. A szív erejét főleg a nők képesek érzelmekbe, indulatokba (józanságot elhagyva) kivetíteni, ami a halálukat hozza. Nem véletlen, hogy nő volt, aki a vízbe lovagolt.
A lónak is lehet jelentősége, talán az álom; ami szintén nem a józanság.
Méhecske

Hozzászólások száma : 280

Témanyitás  Méhecske on Kedd 29 Júl. - 7:02

Szerintem az álmod értelme: az álmok helyett a szív gondolatára kell figyelni, de nem az indulati, hanem a józan értelem felé.
Méhecske

Témanyitás  Méhecske on Kedd 29 Júl. - 7:03

@efi írta:
@Áprilia írta:
Efi, elárulod nekem, honnan származik az álomfejtési módszered?
Belőlem.
Próbálok ráérezni, mit akar kifejezni. Gyakorlattal kialakult egy kis érzékem.
smile szerintem kőkemény matematikai logika.
Méhecske

Témanyitás  Áprilia on Kedd 29 Júl. - 7:50

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:02-kor.

Áprilia

Témanyitás  Áprilia on Kedd 29 Júl. - 7:57

törlés

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 29 Júl. - 8:24

@efi írta:

"Későn, ezt hogy érted?"

Úgy, hogy már mögötte van az eseményeknek.
Habár nem írta, mikor álmodta, az a gyanúm, nem mostani álom.
Mostani álom volt , pontosabban aznap írtam be amikor álmodtam .
Zoli

Hozzászólások száma : 9168

Témanyitás  Zoli on Kedd 29 Júl. - 8:57

Nagyon érdekes dolgokat mondtatok , köszönöm szépen .
Az a baj , hogy sok a lehetőség és mindegyikben vélni lehet némi igazságot .
A Budapesti 0 kilométer kő amiről mondjuk nem tudtam hol van , a Lánchíd Pesti hídfőjénél található , és inkább egy nagy O-t kellett volna leképeznie álmomban , mint egy kockát , bár letagadhatatlan , hogy az alap amin áll valóban egy nagy kocka volna . Ez így néz ki :

Ezen felül  ha a józanságra  és erőpontra gondolok , akkor az egyetem , vagy a Batthyány térnél a Szent Anna plébánia is szóba jöhetne , hiszen mindkét esetben a tudásnak vagy a józanságnak mint gyűjtőpontnak  szerepe kell , hogy legyen .
Megvallom Őszintén , hogy a Kába kő nekem is eszembe jutott és Efi azt emelte ki elsőként , így valami vallási oldalát nézve a dolognak , akkor a templom  felé billenne a mérleg . Ebben a templomban amúgy  még nem voltam .
Érdekes elgondolásnak tűnik a Hiperkocka téma is , az univerzummal és az ismeretlennel való kapcsolatában . Bizony maga az univerzum is egy erő hely tulajdonképpen és az életben maradáshoz józanságra van szükség benne .
Castanedai értelemben , az erő hely egy olyan hely , ahol az ember védelmet érezhet az ártalmas hatások ellen , és ahol feltöltődni képes , visszanyerni az energiáját . Minden embernek meglehet a saját erőhelye , de  úgy vélem elképzelhető , hogy lehetnek kollektív erőhelyek is , és itt ismét csak a templom felé billenne a mérleg .
Nos erő helyről beszéltem , de véleményem szerint az erő pont egy koncentráltabb hely lehetne , bár lehet nincs jelentősége , hogy erő hely , vagy erő pont , hisz elő jön ilyenkor , a mihez képest . nagy mércével nézve erő hely , kis mércével nézve erő pont .
Szóval nagyon érdekes volt ez az egész álom , és minden hozzászólás is amit írtatok , és az intelem is Efi által , hogy legyen az ember józan / vagyis ne legyen KÁBA /, Szóval köszönöm mindenkinek , mert mindannyian tettetek hozzá egy részt , amit érdemes figyelembe venni és megfontolni , pláne , ha az ember azon a környéken jár .
Bár még az is megfordult a fejemben , hogy minden jelképes értéket hord magában és maga a helyszín nem is annyira fontos .
Zoli

Témanyitás  nofertiti on Kedd 29 Júl. - 9:16

Fotrtis, szerintem nezz utana jobban mit irtal, mert hibadzik valahol. Utolso hsz-odban
nofertiti

Témanyitás  Zoli on Kedd 29 Júl. - 10:30

@nofertiti írta:Fotrtis, szerintem nezz utana jobban mit irtal, mert hibadzik valahol. Utolso hsz-odban

Pontosíts légyszi mire is gondolsz ? Elolvastam , de nem ugrik be , mi hibádzik benne .
Zoli

Témanyitás  nofertiti on Kedd 29 Júl. - 10:54

ebben most nem fogok segíteni
eddig sokszor, szívesen segítettem bárkinek, de mivel az álmod a józanságról és körültekintésről szól, most rád vár a feladat, hogy lépésről - lépésre "ellenőrizd" újra utána nézz annak, amit írtál, hogy hol lehet benne a "hiba"
persze csak ha szeretnéd
és ezt utána szimbolikusan is végigviheted, ha szeretnéd.
nofertiti

Témanyitás  Zoli on Kedd 29 Júl. - 11:15

fortis írta:Nagyon érdekes dolgokat mondtatok , köszönöm szépen .
A Budapesti 0 kilométer kő amiről mondjuk nem tudtam hol van , a Lánchíd Pesti hídfőjénél található , és inkább egy nagy O-t kellett volna leképeznie álmomban , mint egy kockát , bár letagadhatatlan , hogy az alap amin áll valóban egy nagy kocka volna .

Ez eddig oké semmi gondot nem találtam

Ezen felül  ha a józanságra  és erőpontra gondolok , akkor az egyetem , vagy a Batthyány térnél a Szent Anna plébánia is szóba jöhetne , hiszen mindkét esetben a tudásnak vagy a józanságnak mint gyűjtőpontnak  szerepe kell , hogy legyen .
Megvallom Őszintén , hogy a Kába kő nekem is eszembe jutott és Efi azt emelte ki elsőként , így valami vallási oldalát nézve a dolognak , akkor a templom  felé billenne a mérleg . Ebben a templomban amúgy  még nem voltam .
Ebben sem találtam kivetnivalót

Érdekes elgondolásnak tűnik a Hiperkocka téma is , az univerzummal és az ismeretlennel való kapcsolatában .
Tudom , hogy Efi a Hiperkockát Ápriliával kapcsolatban említette , de aztán Áprilia a hiperkockát az univerzummal és gondolom az abban rejlő energiával hozta kapcsolatban , amivel utalt arra , hogy az  ehhez   való közelítéshez nagy józanságra van az embernek szüksége . Úgy érzem ezzel sem volt gond

Bizony maga az univerzum is egy erő hely tulajdonképpen és az életben maradáshoz józanságra van szükség benne .
Castanedai értelemben , az erő hely egy olyan hely , ahol az ember védelmet érezhet az ártalmas hatások ellen , és ahol feltöltődni képes , visszanyerni az energiáját . Minden embernek meglehet a saját erőhelye , de  úgy vélem elképzelhető , hogy lehetnek kollektív erőhelyek is , és itt ismét csak a templom felé billenne a mérleg .
Nos erő helyről beszéltem , de véleményem szerint az erő pont egy koncentráltabb hely lehetne , bár lehet nincs jelentősége , hogy erő hely , vagy erő pont , hisz elő jön ilyenkor , a mihez képest . nagy mércével nézve erő hely , kis mércével nézve erő pont .
Az alap álomban erő pont volt megnevezve , de az elmélkedésem  által arra a következtetésre jutottam , hogy Castanedai szempontból nézve az , hogy erő hely e vagy csupán erő pont , e tekintetből mindegy . Úgy érzem itt sem hibáztam .

Szóval nagyon érdekes volt ez az egész álom , és minden hozzászólás is amit írtatok , és az intelem is Efi által , hogy legyen az ember józan / vagyis ne legyen KÁBA /,
Itt Efit idézném " Kába, Fortis, leesett? Ne legyél kába, hanem józan.  " Úgy tűnik ezzel sincs probléma

Szóval köszönöm mindenkinek , mert mindannyian tettetek hozzá egy részt , amit érdemes figyelembe venni és megfontolni , pláne , ha az ember azon a környéken jár .
És igen , itt volt még Méhecske hozzászólása is ami szintén nagyon fontos és megszívlelendő  ,idézem :
" És az egyetemek...; igen, a szívben nagy erők rejlenek, és azt csak józanul szabad használni.
Ehhez egyetem kell, azaz magasabb szintű spirituális értelem (és a kép megfejéséhez is, hogy a fizikai képet szellemi szintre - értelemre vetítsük), ami a józanságot és az értelmet is meghozza. A szív erejét főleg a nők képesek érzelmekbe, indulatokba (józanságot elhagyva) kivetíteni, ami a halálukat hozza. Nem véletlen, hogy nő volt, aki a vízbe lovagolt. "
de úgy éreztem a mindenkinek való köszönetem ő rá is vonatkozott .  Amiért nem emeltem ki külön az azért volt , mert főleg a nőkre vonatkoztattam , de az utolsó mondatom  ami elvonatkoztatott illetve jelképes lehetőségként  Méhecskét igazolná , itt összeérnének a gondolataink mint  lehetőség  és valóban igen nagy jelentőséggel bír  az álmomat illetően  így nem elhanyagolható mint alternatíva .

Bár még az is megfordult a fejemben  , hogy minden jelképes értéket hord magában és maga a helyszín nem is annyira fontos .

A hozzászólást fortis összesen 9 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 29 Júl. - 12:49-kor.
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Kedd 29 Júl. - 11:41

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 8 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:02-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 29 Júl. - 11:47

@Áprilia írta:
@nofertiti írta:ebben most nem fogok segíteni
eddig sokszor, szívesen segítettem bárkinek, de mivel az álmod a józanságról és körültekintésről szól, most rád vár a feladat, hogy lépésről - lépésre "ellenőrizd" újra utána nézz annak, amit írtál, hogy hol lehet benne a "hiba"
persze csak ha szeretnéd
és ezt utána szimbolikusan is végigviheted, ha szeretnéd.

Zseniális!  befog 

Pláne akkor , ha kiderül , hogy nem lesz alapja , én meg böngészhetek több oldalon keresztül , hogy vajon mire gondolhatott . Na az lesz aztán a zseniális . Egyedül csak Nefer iránti szeretetem hajt , hogy utána nézzek dolgoknak .
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Kedd 29 Júl. - 11:49

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:03-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 29 Júl. - 11:54

Nyilvánvaló .
Zoli

Témanyitás  Zoli on Kedd 29 Júl. - 12:51

Nefer ha Méhecske gondolataival kapcsolatban szóltál , akkor köszönöm , más hiányosságot nem találtam .
Zoli

Témanyitás  nofertiti on Kedd 29 Júl. - 13:03

Jöhet a megfejtés?
nofertiti

Témanyitás  Zoli on Kedd 29 Júl. - 13:12

@nofertiti írta:Jöhet a megfejtés?

Igen .
Zoli

Témanyitás  nofertiti on Kedd 29 Júl. - 13:18

fortis írta:
fortis írta:Nagyon érdekes dolgokat mondtatok , köszönöm szépen .
A Budapesti 0 kilométer kő amiről mondjuk nem tudtam hol van , a Lánchíd Pesti hídfőjénél található , és inkább egy nagy O-t kellett volna leképeznie álmomban , mint egy kockát , bár letagadhatatlan , hogy az alap amin áll valóban egy nagy kocka volna .

Ez eddig oké semmi gondot nem találtam

Ebben sem találtam kivetnivalót

Érdekes elgondolásnak tűnik a Hiperkocka téma is , az univerzummal és az ismeretlennel való kapcsolatában .
Tudom , hogy Efi a Hiperkockát Ápriliával kapcsolatban említette , de aztán Áprilia a hiperkockát az univerzummal és gondolom az abban rejlő energiával hozta kapcsolatban , amivel utalt arra , hogy az  ehhez   való közelítéshez nagy józanságra van az embernek szüksége . Úgy érzem ezzel sem volt gond

Bizony maga az univerzum is egy erő hely tulajdonképpen és az életben maradáshoz józanságra van szükség benne .
Az alap álomban erő pont volt megnevezve , de az elmélkedésem  által arra a következtetésre jutottam , hogy Castanedai szempontból nézve az , hogy erő hely e vagy csupán erő pont , e tekintetből mindegy . Úgy érzem itt sem hibáztam .

Szóval nagyon érdekes volt ez az egész álom , és minden hozzászólás is amit írtatok , és az intelem is Efi által , hogy legyen az ember józan / vagyis ne legyen KÁBA /,
Itt Efit idézném " Kába, Fortis, leesett? Ne legyél kába, hanem józan.  " Úgy tűnik ezzel sincs probléma

Szóval köszönöm mindenkinek , mert mindannyian tettetek hozzá egy részt , amit érdemes figyelembe venni és megfontolni , pláne , ha az ember azon a környéken jár .
És igen , itt volt még Méhecske hozzászólása is ami szintén nagyon fontos és megszívlelendő  ,idézem :
" És az egyetemek...; igen, a szívben nagy erők rejlenek, és azt csak józanul szabad használni.
Ehhez egyetem kell, azaz magasabb szintű spirituális értelem (és a kép megfejéséhez is, hogy a fizikai képet szellemi szintre - értelemre vetítsük), ami a józanságot és az értelmet is meghozza. A szív erejét főleg a nők képesek érzelmekbe, indulatokba (józanságot elhagyva) kivetíteni, ami a halálukat hozza. Nem véletlen, hogy nő volt, aki a vízbe lovagolt. "
de úgy éreztem a mindenkinek való köszönetem ő rá is vonatkozott .  Amiért nem emeltem ki külön az azért volt , mert főleg a nőkre vonatkoztattam , de az utolsó mondatom  ami elvonatkoztatott illetve jelképes lehetőségként  Méhecskét igazolná , itt összeérnének a gondolataink mint  lehetőség  és valóban igen nagy jelentőséggel bír  az álmomat illetően  így nem elhanyagolható mint alternatíva .

Bár még az is megfordult a fejemben  , hogy minden jelképes értéket hord magában és maga a helyszín nem is annyira fontos .
nofertiti

Témanyitás  Zoli on Kedd 29 Júl. - 13:25

" A Budapesti 0 kilométer kő amiről mondjuk nem tudtam hol van , a Lánchíd Pesti hídfőjénél található "

Ajh hát persze , hogy nem Pesti , hanem Budai , hisz az egész álom a Budai oldalon játszódott ! Irgum burgum  ez egy elírás , én meg azt hittem valami illetlenség volt a baki , hogy összekevertem a dolgokat , vagy nem figyeltem valakire oda .
Mondjuk nem baj , hogy szóltál , mert Méhecske írását így többször is elolvastam és komoly következtetéseket vontam le belőle . De hogy miért írtam Pesti oldalt és miért nem Budait , talán az zavarhatott össze , hogy Áprilia azt írta , ő a Pesti oldalon szokott járni , na mindegy , azért köszi , hogy szóltál ! Már nem javítom ki , mert így tanulságos .  yes
Elismerem bakiztam  öröm 
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Kedd 29 Júl. - 13:27

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:03-kor.

Áprilia

Témanyitás  Áprilia on Kedd 29 Júl. - 13:30

törlés

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 29 Júl. - 13:33

@Áprilia írta:
fortis írta:
1. ... komoly következtetéseket vontam le belőle .
2. De hogy miért írtam Pesti oldalt és miért nem Budait , talán az zavarhatott össze , hogy Áprilia azt írta , ő a Pesti oldalon szokott járni ,

1. Na, ezt hiányolom!!!!!! Nem írtad le, hogy amiket írtunk, abból magadra nézve milyen következtetéseket vontál le. Azaz magadra nézve mit jelent neked a saját álmod.
2. Pedig direkt felhívtam rá a figyelmet, hogy nem Budán, hanem Pesten járok.

Felhívtad igen , de hiába , ha a Pest mint Duna part rögzült az agyamban .
 semleges  béke 
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Kedd 29 Júl. - 13:35

törlés

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 29 Júl. - 13:38

Az 1-es pontot nem merem leírni .  Shocked Azt hiszem megtartom magamnak bocsánat , de nagyon sokat segítettetek ! Köszönöm !
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Kedd 29 Júl. - 14:43

törlés

Áprilia

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

3 / 34 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 34  Next

Vissza az elejére

- Similar topics