Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyéb tapasztalatok

+4
Blueeye
fortis
Greywolf
Mayra1
8 posters

3 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Blueeye Vas. 14 Feb. - 16:53

fortis írta:
efi írta:
Believe írta:Már láttalak .
Képzeljétek mi történt velem  ! Éjjel álmomban beszélgettem egy idősödő emberrel , akit előtte még sosem láttam , tehát idegen volt . Erre ma látogatókat kaptunk és amikor beléptek az ajtón majd hanyatt estem . Az álmomban látott illető ott állt előttem teljes valóságában és kezet nyújtott .

Azta! Ez nem mindennapi történet!!!

De ugye, egyébiránt maga a találkozás ezzel az emberrel nem különösebb jelentőségű?

Az lett volna , de még  nem derült ki , hogy azzá is válik e vajon ( ? )
Képzeljétek annyira  ugyan az volt az illető , hogy még a szemüvege is ugyan az volt , a magassága a ruházata minden stimmelt .  Gondolhatjátok milyen meglepő volt .


Nem semmi.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 14 Feb. - 16:59

öröm  Igen , hihetetlen , de ilyesmik is megtörténhetnek az emberrel .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Blueeye Vas. 14 Feb. - 17:01

Áprilia írta:
Believe írta:

Esetleg beszélnek még olyan lehetőségről , amit prekognicióként  említenek

Prekogníció. "Kevesek által ismert, hogy a jövőérzékelés képessége ma már a tudományosan bizonyított tények közé tartozik":

http://www.tarrdaniel.com/documents/Parapszichologia/prekognicio.html


Lehet hogy nem ide tartozik, de muszáj leírnom, hogy jártam vagy 14-15 évesen. Smile

A nagyszüleim régen mindig kiadtak egy szobát a házukban, Ibusz, vagy maszek vendégeknek. A szomszéd házban lakott a nagymamám húga, nála voltam.

Egy szép nyári napon, indulok vissza a nagyimhoz, eléggé unalmas nap volt, és arra gondoltam: de jó lenne ha itt lenne most egy jó pasi. töpreng Very Happy

És ahogy befordultam a sarkon, kilépett az ajtón egy magas, szőke jóképű fiatalember, farmerszerkóban, és rámköszönt németül. Shocked Shocked Shocked Smile

Én meg ott rögtön gyökeret is eresztettem, még visszamakogni se tudtam semmit. Ő elment valahová, én meg álltam ott, mint egy határ szerencsétlenség.

Tanulság: ha rögtön megkapod amit kívánsz, az nem biztos hogy jó. Vagy csak én voltam béna.
Persze nem akartam én semmit, csak eljátszottam a gondolattal, és bejött. lányvigyor

Ez mi volt szerintetek?

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Vas. 14 Feb. - 17:46

fortis írta:- Később napközben próbáltam szunyókálni egy kicsit , csendespihenő volt idehaza . Nem sikerült elálmosodnom , ellenben jött egy liftező érzés . Egész testhosszában éreztem , hogy fel , majd le , fél , majd le , fel , majd le  lebegő érzetet . Hmm biztosra venném , hogy ez az asztrális test érzékelése lehetett éber állapotban .

A könyvek is írják hogy a délután és a kora reggeli órák a legalkalmasabbak az ellazulásra és az ilyen gyakorlatokra. Reggel több óra rendes alvás után már kipihentek vagyunk és könnyebb koncentrálni, délután pedig a test már kezd fáradni, de még nem annyira hogy ne tudj ellenállni az elalvásnak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 14 Feb. - 18:25

Blueeye írta:


Ez mi volt szerintetek?

Nem tudom , de néha valóban hihetetlenül összejön minden .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 14 Feb. - 18:29

Médea írta:

A könyvek is írják hogy a délután és a kora reggeli órák a legalkalmasabbak az ellazulásra és az ilyen gyakorlatokra. Reggel több óra rendes alvás után már kipihentek vagyunk és könnyebb koncentrálni, délután pedig a test már kezd fáradni, de még nem annyira hogy ne tudj ellenállni az elalvásnak.

Fura mert én meg szerettem volna aludni , csak nem sikerült . Ez a lebegő érzet meg magától jött , el is csodálkoztam rajta . Szóval nem akaratlagos volt , nem volt ez irányú szándékom .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Hétf. 15 Feb. - 10:33


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Hétf. 15 Feb. - 10:42

Biztos jók lehetnek , belenéztem , szerintem fűznék is hozzá a témához , de pillanatnyilag ilyen videókat nem tudok végignézni , mert korlátozott a netem . De majd ha lesz korlátlan , akkor majd mindent bele ! öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Csüt. 18 Feb. - 18:31

Szóval nem tudom ez melyik kategória , de már nem először történik velem ilyesmi . 
Kórházban jártam és tudtam , hogy egy ismerősöm ott dolgozik , csak a sürgősségi osztályon . A sürgősségi közel van a kijárathoz , ezért eljátszottam a gondolattal , hogy ha a kijáratnál összefutnék vele kifelé menet , akkor azt mondanám neki , hogy : " Nicsak nicsak  nálad van a bicsak ? "  Very Happy 
Éppen végigfutott a gondolat a fejemben , mikor valaki a nevemen szólított a kórház udvarán . Az ismerősöm volt az .  
Hmm éppen rád gondoltam mondtam neki , azaz arra gondoltam , ha összefutnék veled , akkor azt mondanám , hogy " Nicsak nicsak , nálad van a bicsak ? " és elvigyorogtuk magunkat . Micsoda véletlen .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Csüt. 18 Feb. - 21:53

szinkronicitás

Ajánlom a témában Mark Holland, Allan Combs, Szinkronicitás című könyvét és Michael Talbot, Holografikus univerzumát. Mindkettő tele van hasonló esetekkel és magyarázatokat is kínál.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 19 Feb. - 7:46

Médea írta:szinkronicitás

Ajánlom a témában Mark Holland, Allan Combs, Szinkronicitás című könyvét és Michael Talbot, Holografikus univerzumát. Mindkettő tele van hasonló esetekkel és magyarázatokat is kínál.

Igen azt hiszem hasonló tapasztalatai bárkinek lehetnek .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 11 Szept. - 13:32

Pénteken voltam J-vel az Auchanban lévő OTP-nél ügyintézés céljából.  Sorba kellett állni egy ideig, J pedig megkérdezte tőlem, mit nézelődök annyira? Én akkor azt válaszoltam, Hogy Katiékat keresem a tekintetemmel , akiket már kb  2 éve nem találkoztunk. 
Mit adj Isten ma ismét az Auchanban voltunk és találkoztunk Katiékkal. 
Nem hinném, hogy az egész történet és egybeesés a véletlen műve volna.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Vas. 11 Szept. - 20:41

Áprilia írta:
fortis írta:Pénteken voltam J-vel az Auchanban lévő OTP-nél ügyintézés céljából.  Sorba kellett állni egy ideig, J pedig megkérdezte tőlem, mit nézelődök annyira? Én akkor azt válaszoltam, Hogy Katiékat keresem a tekintetemmel , akiket már kb  2 éve nem találkoztunk. 

Merthogy az Auchanban laknak, vagy mi?

röhögőgörcs

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 11 Szept. - 21:04

Na már !  Ez egy megérzés volt, hogy találkozni fogunk. . Méghozzá azon a helyen.  Ezt valahogy előre megérezhettem , ezért kereshettem a tekintetemmel őket már két nappal korábban. Aztán beteljesedett. 
De ez így  ugye már  nem  is annyira nevetséges.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Vas. 11 Szept. - 21:12

Azt találtam viccesnek, ahogy Áprilia értetlenkedett.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 11 Szept. - 21:16

efi írta:Azt találtam viccesnek, ahogy Áprilia  értetlenkedett.
Nem, Efikém , nem értetlenkedett ő , csak vicces hangulatában volt.
Amúgy annyit még hozzá tennék, hogy ezek az emberek akikkel találkoztunk nem közvetlen ismerőseink, hanem csak a lakásunkat adtuk el nekik 2 évvel ezelőtt.  Egyszer összefutottunk velük ebben az áruházban, de annak is kb másfél  két éve lehetett már.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Hétf. 12 Szept. - 6:12

Én értettem. Nem kulcsinfó, hogy egyszer már találkoztak itt.
Az a mondanivaló, hogy előre megérezte, hogy találkozni fognak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Hétf. 12 Szept. - 7:09

efi írta:Én értettem. Nem kulcsinfó, hogy egyszer már találkoztak itt.
Az a mondanivaló, hogy előre megérezte, hogy találkozni fognak.
yes
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Hétf. 12 Szept. - 7:14

Áprilia írta:Nem voltam vicces hangulatban. Ui. olvasd el magad: az Auchanban járattad körül a tekintetted, majd az Auchanban történt az is, hogy találkoztatok velük, mintha csak ott laknának.  A kulcs infót, ami eloszlathatta volna a félreértést - ti. miszerint korábban egyszer már összefutottatok velük az Auchanban -,  csak utólag adtad meg. cowboy

De hát mindenki tudja , hogy az Auchanba csak dolgozni vagy vásárolni járnak  az emberek. Ez nem olyan dolog volt szerintem amit félre lehetett volna érteni, vagy értelmezni.  Ezért lehettél csak is tréfás hangulatban. Ha nem abban voltál, akkor viszont mégis Efinek volt igaza és értetlenkedtél.


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 12 Szept. - 8:57-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 25 Szept. - 20:22

Fura dolgot fedeztem fel az egyik álmomban.  Egy üres félhomályos  szobában álltam  egy fehéren világító két szárnyas ablakkeretre meredtem, de az ablakon nem lehetett kilátni, mert maga az üveg teljesen sötét volt.  A mozdulatlanságban egyszer csak megmozdult a jobb oldali szemem sarkában egy pók, ez teljesen felrázott a mélázásomból, hogy álmodom. 
A pók eltűnt, de én még mindig az ablakra meredtem és úgy döntöttem az ablaktól elfordulok. Nagy meglepetésemre az ablak velem együtt fordult. 
Bámultam még rá egy darabig, majd tovább próbálkoztam. Aztán egy kicsit  mégis  csak odébb csúszott, pontosabban mintha nem tudta volna követni a hirtelen tett mozdulatom. 
Amúgy irtózom a pókoktól, nem is csoda ha úgy felrázott.
Ui: Ide illesztem gyorsan, mert volt itt még egy nagyon érdekes dolog !
Amikor a pók megjelent a jobb felső perifériámban, érzékeltem, ahogy a szemem, a fizikai oda ugrik, azaz oda néz. Tehát érzékeltem magát a reem fázist . Ez roppant érdekes szerintem . Fizikailag érzékeltem, de nem akaratlagosan . Sem a szemem mozgása , sem az ez irányba történő érzékelésem nem akaratlagos, hanem autómatikus volt.


A hozzászólást fortis összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 25 Szept. - 20:52-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Vas. 25 Szept. - 20:35

Ez olyan, mintha érzékelted volna alvás közben, hogy a szemed csukva van, és ezt egy álomba szőtted volna. A kétszárnyú ablak a szemed, nem lehet kilátni rajta, mert valójában csukva van, és persze hogy megy veled, ha elfordulsz.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 25 Szept. - 20:48

efi írta:Ez olyan, mintha érzékelted volna alvás közben, hogy a szemed csukva van, és ezt egy álomba szőtted volna. A kétszárnyú ablak a szemed, nem lehet kilátni rajta, mert valójában csukva van, és persze hogy megy veled, ha elfordulsz.
Most jutott eszembe még egy eléggé lényeges momentum, azt még gyorsan oda illesztem a végére, olvasd el Efi, mert tényleg nagyon fura!
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 2 Okt. - 8:25

Az elmúlt napokban,  amikor lefekvéskor álmodási gyakorlatba kezdtem , fura dologra lettem figyelmes. Egy szem tűnt fel, ami figyel . Ez kitölti  a látómezőmet. Kíváncsi leszek, ma is felbukkan e vajon.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 7 Okt. - 16:14

fortis írta:Az elmúlt napokban,  amikor lefekvéskor álmodási gyakorlatba kezdtem , fura dologra lettem figyelmes. Egy szem tűnt fel, ami figyel . Ez kitölti  a látómezőmet. Kíváncsi leszek, ma is felbukkan e vajon.
Mára már tudom mi volt ez. Egy ismerősöm figyelme volt.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 7 Okt. - 16:20

Marha érdekes dolog történt.  Meg tudtam figyelni a saját figyelmemet.  Egyéb tapasztalatok - Page 3 Icon_biggrin
Elmagyarázni már nehezebb. Feküdtem az ágyon és hallgattam egy hangos könyvet . Aztán észre vettem, hogy a figyelmem valami egészen másra figyel. 
Álomképek úsztak be a tudatomba és a figyelmem erre kezdett irányulni.  A második figyelmemmel megpróbáltam az első figyelmemet visszaterelni a szöveg hallgatására, de közben a testemre is figyelmes lettem. A testem aludt, csak a figyelmem volt éber. Ez az elkószált figyelmem olyan volt, mintha tőlem független lett volna. Mégis az, hogy mit voltam képes érzékelni, az azon múlott, hogy mire összpontosulhatott. Többször is kitért, én meg többször is vissza tereltem a megfelelő pozícióba
Nahát, nem tudom megértetek e ebből valamit, ahogy leírtam .

Megjegyzés: Ilyesmi történt már velem álmomban, de ezúttal ez nem álomban történt, hanem valamiféle köztes állapotban.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Pént. 7 Okt. - 18:03

Ez jó fejlemény.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 7 Okt. - 18:14

efi írta:Ez jó fejlemény.

Fura volt, mert egymás után többször is előfordult.  Azt még hozzá kell tennem, hogy amikor visszatereltem a figyelmemet a hangoskönyv hallgatására, akkor egy időre csak arra összpontosultam. A másik figyelem csak akkor lépett elő , amikor újra és újra elkalandozott az első figyelmem.
Amit nem tudnék leírni, vagy elmagyarázni, az az , hogy hogyan mi módon tereltem vissza az első figyelmemet.  Talán akarat vagy szándék vagy valami ilyesmi volt az ami felébredhetett második figyelemként és ennek az akaratnak  a szándéka lehetett a mérvadó, ami hathatott.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Pént. 7 Okt. - 20:03



Nem kell elmagyarázni, tudom, miről beszélsz.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 12 Okt. - 22:48

Valami egészen fura dologra jöttem rá. 
Nos arra , hogy nem is tudok vizionálni. Hihetetlen, mert azt hittem tudok, de ma rájöttem, amit teszek  az nagyon elmarad attól amit elvárnék tőle. 
Tulajdonképpen  ha helyesen vizionálok, akkor csukott szemeim előtt is ugyan azt kellene látnom amit nyitott szemeimmel láthattam.  Ez viszont elmarad a várttól.  Ha becsukom a szemeimet akkor előttem a világ sötétbe borul és max éles körvonalak maradnak csak amik nem is biztos, hogy a helyükön megállnak. 
Este gyakoroltam egy óra hosszát , csukott szemekkel járkáltam egy folyosón és próbáltam a két oldalamon lévő  ajtó kilincseire rátenni a kezeimet. Néha sikerült eltalálnom , de nem vagyok elégedett.
Azt hiszem roppantul sokat kellene tanulni a vizionálást ahhoz, hogy normál módon elsajátíthatóvá váljék  az ébren álmodás.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Csüt. 13 Okt. - 6:21

Ébren álmodás? Fortis az katasztrófa! Az is, hogy ebbe az irányba törekszel. Sad

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok - Page 3 Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.