Jézus - Biblia - Kereszténység

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

16 / 16 oldal Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Go down

Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  asd94 on Pént. 2 Nov. - 18:14

Az angyalokkal kapcsolatban nekem egy pap mesélte, hogy ez csupán metafora. A régi időkben galambokat használtak hírközlésre - egyes helyeken még ma is - az angyalokat pedig mint isten hírnökeit a képzőművészet és az emberi fantázia szárnyakkal ékesítette fel, hogy így fejezze ki a gyorsaságukat és hírnök mivoltukat. A görögöknél Hermész ugyanebben a szerepben, szintén szárnyakat visel a lábán.

Hozzászólások száma : 52

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Efi on Pént. 2 Nov. - 20:42

@Zoli írta:Jobb ötletem nem lévén ide írom a kérdésemet.  
Szerintetek miért ábrázolhatják úgy az Istent mint aki az égben lakik? Az angyalok miért az égből érkeznek? Miért ábrázolják ezt a filmek így és miért ábrázolhatja így a biblia is?
A pokol mért alant van, és miért tüzes, néhol meg hideg?  
Mik lehetnek ezeknek a magyarázatai?
Mert a felül levő van hatalmi helyzetben. Az egész gondolkodásunkba ez van beleégetve. Aki győztes, az felülkerekedett, aki lent van, az alárendelt, ami erősebb, az felülírja az alacsonyabb rendű akaratot, ami nemesebb, az felsőbb rendű, stb. estig sorolhatnám. Talán mert a kicsi az alacsony, tehát lejjebb van, ami nagy, az magas, feljebb van. Úgy gondolom, a gravitációhoz (nehézkedéshez) lehet köze, ami lehúz, hogy a hierarchiát (alá-fölérendeltségi viszonyokat) a fent és lent térbeli elrendeződéssel fejezzük ki.
Ebből pedig egyenesen következik, hogy az istenit fentre tegyük, fent pedig a térben az ég van felettünk. És akkor a pokol helye meg alattunk van, értelemszerűen. Mellesleg valóban működnek is sötét erők a föld mélyében, bár ezekről nem sokat tudok. Na és az izzó magma is a talpunk alatt van.

Nem hallottam még olyat, hogy a pokol hideg lenne, de ha van is ilyen vélelmezés, az teljesen hűen tükrözi, hogy az isteni tervvel szemben álló erők nem egyformák. Jelenleg alapvetően kétfélével van dolga az emberiségnek. A tüzes, aki az érzelmeket korbácsolja fel, lelkesedést szít, az a luciferi erő, a másik, ami jeges, hideg, józan és okos, ami a technika világa, az pedig arimáni erő.

Admin

Hozzászólások száma : 699

http://kalandorok.hungarianforum.com

Témanyitás  Zoli on Pént. 2 Nov. - 20:55

Igen ez az értelmezés is egészen jó Efi, bár ehhez tudnék egy kis ellentétet is hozzá fűzni.  Nemrég olvastam a magyar ős gondolkodásból egy részletet, sajnos már nem tudom ide idézni, de a lényege az volt, hogy a harcnál ami a testvérek között zajlott, ott a lényege az volt, hogy az erősebb a gyengébbet maga fölé emeli.  Azt hiszem ezt tükrözheti a boksznál is, amikor a győztes kihirdetésénél a győztes megfogja a vesztes csuklóját, és a magasba emeli. Szerintem ez egy nagyon szép gesztus, és valami olyasmit jelenthet többek között, hogy én sem vagyok különb a másiknál.  ha esetleg még egyszer összefutnék ezzel a meghatározással, akkor ide hozom eredetiben.

Hozzászólások száma : 9168

Témanyitás  Efi on Pént. 2 Nov. - 21:02

@Zoli írta:Asd nagyon szépen megfogalmaztad. Tehát akár az írást nézzük, akár a hiedelmeket, tulajdonképpen a természet erőire vezethető vissza ...

Az angyalok szárnyai esetleg a mai technika vívmányaihoz hasonló hátra szerelhető rakétameghajtók lettek volna, amit az őseink szárnyaknak véltek? 

Az írás nem. Ahogyan elképzeljük a túlvilágot, az alapszik a Földön tapasztalt élményeinken, hiszen nem tudunk olyat elképzelni, ami teljesen más. 
Ha valaki, akinek tudomása van erről a másvilágról, el akarná magyarázni a többieknek, hogy az milyen, milyen lények, milyen törvények uralják, nincs már eszköze, mint az, hogy földi hasonlatokat keres. (Te is folyton hasonlatokban fejezed ki magad, pedig általában hasonlatok nélkül is érthető, amit mondani akarsz, már ha rendesen fogalmazol.) Szerintem az Írás ilyen hasonlatokból áll.

Az angyalok szárnya is szerintem efféle hasonlat. Arra utalhat, hogy olyan lény, akire nem hat a gravitáció, nincs afféle járkálásra kényszerítve, mint az ember, ha ott akar lenni valahol. Hanem hipp-hopp, odarepül bárhova.

Admin

Témanyitás  Efi on Pént. 2 Nov. - 21:17

@Zoli írta:Igen ez az értelmezés is egészen jó Efi, bár ehhez tudnék egy kis ellentétet is hozzá fűzni.  Nemrég olvastam a magyar ős gondolkodásból egy részletet, sajnos már nem tudom ide idézni, de a lényege az volt, hogy a harcnál ami a testvérek között zajlott, ott a lényege az volt, hogy az erősebb a gyengébbet maga fölé emeli.  Azt hiszem ezt tükrözheti a boksznál is, amikor a győztes kihirdetésénél a győztes megfogja a vesztes csuklóját, és a magasba emeli. Szerintem ez egy nagyon szép gesztus, és valami olyasmit jelenthet többek között, hogy én sem vagyok különb a másiknál.  ha esetleg még egyszer összefutnék ezzel a meghatározással, akkor ide hozom eredetiben.

Mióta emeli a magasba a győztes a vesztes csuklóját?  Rolling Eyes  Tudtommal a bíró emeli a magasba a győztesét.
De ha újabban van is olyan, amit leírtál, a magyarázatod, hogy ez egy önzetlen gesztus, hogy a legyőzöttet felemeli, pont aláhúzza azt, amit én mondtam, vagyis, hogy magasabban lenni jelenti a fölényt. 

(Jó lenne, ha nem dicsérnéd soha többet a hozzászólásomat, az elég lekezelő tud lenni, és mint ilyen, nagyon bicskanyitogató. Annak örülnék, ha csak úgy simán hozzászólnál.)

Admin

Témanyitás  Efi on Pént. 2 Nov. - 21:19

Na lám, Asd-nek is azt mondták az angyalszárnyakról, hogy metafóra.

Admin

Témanyitás  Zoli on Szomb. 3 Nov. - 8:24

Jól van Efi, na de ha egyszer tetszik amit írtatok? Na de oké, nem fogom dicsérni ha úgy akarod.

Hozzászólások száma : 9168

Témanyitás  Efi on Szomb. 3 Nov. - 9:08

Az jó lesz, köszi.

Admin

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom