Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Világunk történései

+5
Elek
Lea.
Mayra1
Blueeye
Rhea Sylvia
9 posters

1 / 7 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Világunk történései Empty Világunk történései

Témanyitás  fortis Csüt. 6 Aug. - 11:20

Megszólaltak a harangok Hirosimában csütörtökön helyi idő szerint reggel 8 óra 15 perckor. A városban egy perces csenddel emlékeztek a tragédiára, amikor egy amerikai bombázó fedélzetéről 1945. augusztus 6-án atombombát dobtak a japán városra.


-  Mi kelhetett ahhoz  az emberben , hogy ilyen döntést hozhasson .  Ráadásul egy második   bombatámadást is ,  nem volt elég egy engedélyezése . 


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 21 Nov. - 10:07-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Vendég Csüt. 6 Aug. - 11:28

( írhatok ide is? )

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Csüt. 6 Aug. - 12:40

Elek írta:( írhatok ide is? )

Persze Elek nem is értem miért kérdezed . De próbálj meg a témához kapcsolódóan ha lehet .  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Csüt. 6 Aug. - 12:51

Németországban ismét erőszakos incidens történt egy menedékkérőket befogadó állomáson, ezúttal a Hessen tartománybeli Gießenben - közölte szerdán a helyi rendőrség.
A közlemény szerint a sátortáborban röviddel éjfél után egy 40-50 fős csoport rárontott egy sátorra. Ütötték és rúgták a sátorban lakókat és "különböző dolgokat elemeltek" - olvasható a rendőrség közleményében, amely szerint a támadók közül néhányan lécekkel vagy botokkal voltak felfegyverkezve.
    
A sátor lakói közül ketten életveszélyes sérülésekkel kórházba kerültek. Az incidens háttere egyelőre nem ismert.
    
Az utóbbi napokban több más befogadó állomáson is történt erőszakos összetűzés menedékkérők között. Heidelbergben, Drezdában és a türingiai Suhlban tömegverekedés tört ki, Bonnban pedig a rendőrség különleges bevetési egységének egyik különítménye tett ártalmatlanná egy késelő menedékkérőt.
MTI

http://www.atv.hu/kulfold/20150805-lincselesre-keszultek-egy-nemet-menekulttabor-lakoi-2-ember-eletveszelyben/hirkereso
-Azt hiszem így nehéz lesz beilleszkedni . Mondjuk azt sem értem , hogy mi motiválhatja az olyan menekülteket akik egy keresztény világban próbálnának meg letelepedni , holott annyira útálják a keresztényeket , hogy arra vetemednek , hogy a hajóról amivel Európához közelednek a tengerbe taszítják  a velük hasonló sorsú de eleve keresztény menekülteket ? 

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Vendég Csüt. 6 Aug. - 14:00

Khümmmm mint ha erről már szóltam volna...vázlatosan...következetesen...


-Azt hiszem így nehéz lesz beilleszkedni . Mondjuk azt sem értem , hogy mi motiválhatja az olyan menekülteket akik egy keresztény világban próbálnának meg letelepedni , holott annyira útálják a keresztényeket , hogy arra vetemednek , hogy a hajóról amivel Európához közelednek a tengerbe taszítják  a velük hasonló sorsú de eleve keresztény menekülteket ? 


-
A mediterrán és a mérsékelt égöv zsúfoltsága - megjelenő probléma!
Láncolat, egymásba kapaszkodó zavarodott indulatok halmaza.
Szituáció a szituációval...
Nép a néppel.
Ember - jelemével, a másik jelemmel szemben!
-
Sorsok!
A létezésért!
-
Nem lesz háború?
-
Percek kérdése...


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 6 Aug. - 14:11-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Csüt. 6 Aug. - 14:06

Elek írta:Khümmmm mint ha erről már szóltam volna...vázlatosan...következetesen...



-Azt hiszem így nehéz lesz beilleszkedni . Mondjuk azt sem értem , hogy mi motiválhatja az olyan menekülteket akik egy keresztény világban próbálnának meg letelepedni , holott annyira útálják a keresztényeket , hogy arra vetemednek , hogy a hajóról amivel Európához közelednek a tengerbe taszítják  a velük hasonló sorsú de eleve keresztény menekülteket ? 



Azt hiszem nem csoda , ha gyanút ébreszt az emberekben .  Néha olyan érzésem van , mintha a Trójai falóval állnánk szemben . 
Bár ki tudja , lehet a fehér embernek el kell tűnnie már a rendszerből , lehet , hogy lejárt az ideje .  
Sok kultúra és birodalom született már a múltban és mind eltűnt  valahol a süllyesztőben .  Nem csodálkoznék ha ez  a globális melegedéssel meg a jegesmedvékkel együtt velünk is bekövetkezne .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Vendég Csüt. 6 Aug. - 14:14

Nem!
Nem ez van megírva...más van megírva.
Pld olyan, h ez az idő megrövidíttetik a választottakért!
-
Maga Isten "rámered" az események tükrében a végkifejletre, s un. gyors, hatékony, (még)könyörülő(bb) intézkedést hoz!
-

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Csüt. 6 Aug. - 14:37

Elek írta:Nem!
Nem ez van megírva...más van megírva.
Pld olyan, h ez az idő megrövidíttetik a választottakért!
-
Maga Isten "rámered" az események tükrében a végkifejletre, s un. gyors, hatékony, (még)könyörülő(bb) intézkedést hoz!
-

Jó lenne megérni kíváncsi lennék .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Csüt. 6 Aug. - 14:47

A falú amire ráesett 4 atombomba.
Na erről sem hiszem , hogy eddig nagyon dicsekedtek volna róla . Nem is értem igazán az amcsik miért nem odahaza játszadoznak a hülye játékszereikkel . 

http://index.hu/tudomany/til/2015/08/06/a_falu_amire_raesett_negy_atombomba/
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Vendég Csüt. 6 Aug. - 16:28

...Nem is értem igazán az amcsik miért nem odahaza játszadoznak a hülye játékszereikkel . 

Megvolt a meló meg lesz a fizetség is...
Erre gondoltál?
Mert ha, ők erre gondolnának, nem ekkora vehemenciával és nem ennyire át gondolatlanúl ügyködnének.
Vagy többet tudnak - nálunk - nálunk nincs aduász + effélék, nálunk a hit és a görcsösen kapaszkodása van...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Rhea Sylvia Szer. 19 Aug. - 11:50

Egy rövid időre bekukkantottam, és az egyik témához kapcsolódva leírtam a gondolataimat. Örülök, hogy mindnyájan megvagytok, jól vagytok, sőt új tagokkal bővült a kalandorok tábora.

Kívánok mindenkinek további kellemes együttműködést, sok szép gondolatot, gyümölcsöző tapasztalatot.

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Blueeye Szomb. 22 Aug. - 9:10

fortis írta:
Elek írta:Nem!
Nem ez van megírva...más van megírva.
Pld olyan, h ez az idő megrövidíttetik a választottakért!
-
Maga Isten "rámered" az események tükrében a végkifejletre, s un. gyors, hatékony, (még)könyörülő(bb) intézkedést hoz!
-

Jó lenne megérni kíváncsi lennék .


Sziasztok!

Erre én is kíváncsi vagyok!!

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Blueeye Szomb. 22 Aug. - 9:17

Mi újság Budapesten menekültügyben? Ti, néhányan ottlakók, hogy látjátok a helyzetet?

A fiam is ott lakik, a Népszínház!!! utcából nyílik az az utca ahol lakik. Azt mondta nagyon sokan vannak, valamit sürgősen kellene csinálni! A lakosság tehetetlen.

És nem arról van szó hogy az emberek rasszisták, csupán csak arról, hogy nem akarják, hogy mások szétbarmolják az életüket, mert nem ismernek se Istent, se embert.

Először nem foglalkoztatott a téma, de már igen, mert már látni azt is, hogy ez csak rosszabb lesz, és nincs megoldás rá. A gépezet beindult.


https://kalandorok.hungarianforum.com/t99p600-onismeret#31998

  pale

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Vendég Szomb. 22 Aug. - 15:51

A pletyka úgy "tálalja" itt felénk, h a helyi közösség útcáin is megjelentek, volt akit "feltartóztattak" és volt idős házaspár akit meg is vertek!
-
Európa harangja megkondúlt!
Az jár jól, akinek rövidet szabott az élet sorsból...aki képes összezsugorodni - hangyányi méretre...vagy vissza bújni, a legelső kanyar mögé...oda ahol csak apja járt, régen...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Vendég Szomb. 22 Aug. - 16:01

(( nagyon ki kéne fizetni a "hitelemet", s elhúzni mondjuk a pingvinek közé, jó messzire, s imádkozni fóka húsért mert "répát" már úgy is vinni fogunk, zsákkal....))) ( az én nejem öntörvényű (eddig) és tojik mint a tyúk, az egészre, most mikor mondom neki mi az ábra, aszongya "kűűűűdtem képet skypen...)))

Hát, ezek vannak, ja és az én evangéliumommal, így, ez van!!
Tehetem zacskóba!
-
Egy kedves és tényleg jóra való ember ismerősöm azt mondta; "nem lehet"? - H ezen keresztűl lesznek "megtérők" (áttérők) ...???
-
Deee!
És holnap a tarka kandúr a tükör előtt fogja bajszát igazítani - vagy talán borotválkozni is fog? - Igen! Ez a helyes válasz.....és kérem - EZT! TANÍTJÁK IS! Közösségekben...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Vendég Szomb. 22 Aug. - 16:08

A Kedves Szent Szellem?
-
Nos, Vele mostanában én sem találkoztam, holott Ő tudja mit szeretne Cselekedni!
Mert addig a gyülekezet vezetők és más vezetők agymenései áldozatai maradunk!
Pld. a Pápa Ő Szentségéé meg más Szentségé!
Avatároké...
Azokat komálom leginkább, jó vének legyenek, ráncosak és nagyhatalmúak...elmeszaggatók, elsőként a józanésssz szétszaggatók!   

facepalm

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Blueeye Szomb. 22 Aug. - 17:00

Elek írta:(( nagyon ki kéne fizetni a "hitelemet", s elhúzni mondjuk a pingvinek közé, jó messzire, s imádkozni fóka húsért mert "répát" már úgy is vinni fogunk, zsákkal....))) ( az én nejem öntörvényű (eddig) és tojik mint a tyúk, az egészre, most mikor mondom neki mi az ábra, aszongya "kűűűűdtem képet skypen...)))

Hát, ezek vannak, ja és az én evangéliumommal, így, ez van!!
Tehetem zacskóba!
-
Egy kedves és tényleg jóra való ember ismerősöm azt mondta; "nem lehet"? - H ezen keresztűl lesznek "megtérők" (áttérők) ...???
-
Deee!
És holnap a tarka kandúr a tükör előtt fogja bajszát igazítani - vagy talán borotválkozni is fog? - Igen! Ez a helyes válasz.....és kérem - EZT! TANÍTJÁK IS! Közösségekben...


A megtérésig még sok szenvedés lesz a földön. A folyamat már javában elkezdődött. Sírjunk, vagy nevessünk?

Mindekettőnek ideje van, felváltva.  Crying or Very sad  öröm


Azért Isten megmutathatná magát az emberiségnek. Én várom! Mikor jön Jézus, mikor?

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Vendég Szomb. 22 Aug. - 17:15

Amennyiben - "igazat" látnak szemeink!
Már pedig itt van ez az Exodus.
Akkor még van idő mert a bűnnek és a jónak is ki kell teljesednie!
"Csúcsrajáródnia" - kell !
-
Nyugodtan tedd le a "magyarázók" tudományát és a mindenkori lelkiismereted szavára figyelj!
OTT VAN AZ IGAZSÁG!
-
...a lelkiismeret nem enged -> kárhoztatni!
Ez - fontos és elsők közötti cselekménye!
Nem szól szájával pusztítót és nem is cselekszik felgerjesztett pusztításra ösztönzőt!
-
ÁD!
Reményt!
Biztatást! - Bátorítást! A helyzetben történő helyt állásra, annak előmozdítására...-> stb...stb...stb...!
-
...talán érted miről beszélek, értened kell ha, igazság leánya vagy!
Ha! - Nem?
Ne kesered elj!
CSAK LÉGY ŐSZINTE! - MAGADDAL!
Hogy az lehess aztán -> másokhoz!

Légy áldott! - Jézus nevében! Ámen. ... Hallelujah!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Szomb. 22 Aug. - 17:17

Very Happy  Lehet hamarosan megtérünk . Felvesszük az iszlám vallást . A trójai faló már itt van és én roppantul sajnálom őket . Szűkös lehet odabent , terjeszkedni kell .  Az atya megmondta , sokasodjatok !  Ők eleget tesznek a feladatnak . Mi meg egy kifutóban lévő faj vagyunk már , át kell adni a helyet az újnak .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Vendég Szomb. 22 Aug. - 17:18

fortis....




"erről" írtam a piros levélkében, erről váltottunk szót....


a Blu-nak adott válaszban benne van minden!
A további! - Létezés alap...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Vendég Szomb. 22 Aug. - 17:22

...aszondod?
-
Mért kéne áttérni az "Iszlám-ra" ?
-
...hát ha asszony szült engem és sokakat még Európában?
Az mind legyen "Iszlám"?
-
..ejnye...grogot ittál? ...s imbolyog lábad a füvön?

Matróz vagy, részeges?
Avagy az életed kapitánya?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Szomb. 22 Aug. - 17:29

Nem , csak arra gondolok , egy civilizáció sem végtelen . Volt már jó néhány  a földtörténelem során amik jöttek , felvirágoztattak és aztán nyomtalanul eltűntek a homályban .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Vendég Szomb. 22 Aug. - 17:30

No, akkor csapjunk a lecsóba....

-
Én hülye és oktalan szókimondó barom vagyok... MÉG A ZSIDÓ EMBERTÁRSAINK SEM ÉRTIK JÉZUST!
-
Akkor az "Iszlám"?
-
DE!
Bátran tegyük le ezeket a szóhasználatokat! Előítéletek vad szemléletek levetkőztetésével!

Egyetlen ma élő keresztény közösség sem gyárt robbanó szerkezetett - tudtommal - s nem erőszakolja hitét, népvándorlás útján - senkire! Sem más eszközökkel!
Ami vészesen terjed - az kérem - a teljes "életellenesség" összes kivetíthető formája!
Globálisan!
-
A NEVE: EGÓ ! "A" - CSAK! - NEKEM!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Vendég Szomb. 22 Aug. - 17:33

Áh, erről szó sincs - kevered a hetet - havat!
-
Mért tekingetsz hátra?
Ki a bánatot érdekli a "múlt"!
-
A telefonnal rohangáló és kifestett körmű tinik hada - "A" párját keresi!
-
Tedd már le a múltat!
-
Már 50. éves vagy és nézz szembe elmúlásoddal és nézz fiadra...(mindenki a magáéra)...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Vendég Szomb. 22 Aug. - 17:41

A migránsok tömege nem a "jövőért jön"?

Mért jön?
Az másodlagos, h "beleszőtt" vallási tradíció megtartására is törekszik vagy az a háttérben szunnyad!
-
AZ EGÓ!
-
A csak nekem elmélet pedig a jövő!
-
A JÖVŐ?
-
Nos, a jövő akkor létezik ha, a szeretet a birtokosa!
A szeretet szeretetben szeretettel szeretetért - birtokol!
Hatalommal!
A hatalom ebben az esetben "tiszta" hatalom és tiszta jövő! 
A jövő így, az örökké, azaz a változatlan!
-
ISTEN A NEM VÁLTOZÓ ISTEN!
-
...szerette apámat, szerette nagyapámat, szerette dédapámat és szerette az öreg kunt, aki szerette az őzikét és mindent mit Isten adott néki!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Szomb. 22 Aug. - 19:27

Elek koma , ha jól körbe nézel és elgondolkodol , semmi sem változik . Minden csak ismétlődik újra és újra .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Blueeye Szomb. 22 Aug. - 19:28

fortis írta:Nem , csak arra gondolok , egy civilizáció sem végtelen . Volt már jó néhány  a földtörténelem során amik jöttek , felvirágoztattak és aztán nyomtalanul eltűntek a homályban .

Hát ez is lehetőség, nem marad így minden örökké, és hogy a folyamat hogy zajlik, sok mindentől függ. Az ok-okozat már nem lényeges a változás szempontjából...
Szerintem ebben az esetben sem az a zavaró, ha eltűnik egy civilizáció, hanem attól félünk hogy most nem más tűnik el a süllyesztőben, hanem mi vagyunk a sorosak. Ez is egyfajta önzés, az ego halálfélelme.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Blueeye Szomb. 22 Aug. - 19:29

fortis írta:Elek koma , ha jól körbe nézel és elgondolkodol , semmi sem változik . Minden csak ismétlődik újra és újra .


"Nincs új a nap alatt".

Ebből a szamszara kerékből jó lenne kiszállni. Végleg.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Szomb. 22 Aug. - 19:49

Blueeye írta:
fortis írta:Nem , csak arra gondolok , egy civilizáció sem végtelen . Volt már jó néhány  a földtörténelem során amik jöttek , felvirágoztattak és aztán nyomtalanul eltűntek a homályban .

Hát ez is lehetőség, nem marad így minden örökké, és hogy a folyamat hogy zajlik, sok mindentől függ. Az ok-okozat már nem lényeges a változás szempontjából...
Szerintem ebben az esetben sem az a zavaró, ha eltűnik egy civilizáció, hanem attól félünk hogy most nem más tűnik el a süllyesztőben, hanem mi vagyunk a sorosak. Ez is egyfajta önzés, az ego halálfélelme.

Én azt hiszem ettől csak az árja nemzeti lelkületűek tarthatnak , mert örökre semmi sem tartható fenn . Egy nép egy faj lehet büszke de a büszkeség egyszer elmúlik . Elmúlik a bőrszínnel egyetemben .  De azt hiszem valamiről amúgy megfeledkeznek . Valamikor  réges régen minden ember barna bőrű volt .  Már bocsika Blueeye , de hoztam valahová már egy cikket ami azt illusztrálja , hogy a kék szem csak genetikai mutáció .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Blueeye Szomb. 22 Aug. - 19:58

Ja, erről hallottam. Hát, ez van. smile Aminek eleje van, annak vége is van.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Világunk történései Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 7 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.