Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Világunk történései

+5
Elek
Lea.
Mayra1
Blueeye
Rhea Sylvia
9 posters

6 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Csüt. 30 Aug. - 10:01

Egy férfi ököllel ütött arcon egy 67 éves nőt Budapesten, a 76-os trolin. A bántalmazott nő lánya elmondta, hogy édesanyja stresszhelyzetben, pláne meleg időben pszichés fulladással küzd, gégeműtéten is átesett.
Az asszony fülledt időben tartott hazafelé, a nyitott ablaknál keresett helyet, hogy jobban kapjon levegőt - mondta a Blikknek  az áldozat lánya. Egy 50-60 év körüli férfi ült mögötte, aki megkérte, hogy csukja be az ablakot, mert fáj a füle, mire a nő elmondta, hogy nehezen lélegzik, ezért szeretné nyitva hagyni. „Ezután a férfi előrenyúlt, majd becsukta, anyukám pedig kinyitotta” – mondta az érintett lánya, hozzátéve, hogy ez többször megismétlődött.
A férfi ezután szitkozódott, majd ököllel arcon vágta a nőt, aki még csak vissza sem szólt. Az arca kicsit bedagadt és belilult, a bal szeme és az orra között érte az ütés.
A történtek miatt rendőrségi feljelentést készülnek tenni, a lap által megkérdezett ügyvéd szerint öt év börtönre is ítélhetik a dühöngő férfit, ha megállapítják, hogy a megvert asszony nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedhetett volna."


Jó, tudom ez eléggé negatív, de rá szeretnék mutatni, merre halad a világ, ha már egy ilyen apróságon is  erőszakkal kell reagálni. A férfi mondjuk felállhatott volna és elmehetett volna egy kevésbé huzatos helyre, de egyszerűbbnek tűnhetett a pofon. 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Csüt. 30 Aug. - 15:46

Szerintem is úgy kellene működnie a dolognak, hogy ha nyár van és meleg, hadd lehessen már kinyitni az ablakokat.
Akinek ez nem tetszik - az a kisebbség - üljön arrébb, dugja be a fülét, öltözzön fel, húzzon sapkát.
Ahol 30 emberből 25-nek melege van pláne rosszul van a melegtől legyen azoknak a szava a döntő, a kisebbsêg pedig oldja meg valahogy.
Ez nem a másik elnyomása.
Az ütlegelőt pedig csak nyomdafestéket nem tűrő módon tudnám most minősíteni!  anger anger
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Csüt. 30 Aug. - 16:02

Egyébként Anyukám is fülfájós, az az alap, hogy huzatban bedugja vattával a fülét...

Van sok civizálatlan, antiszociális, önző személy.
Reméljük, minket és a hozzátartozóinkat elkerülik az ilyenek, sajnos a társadalom kénytelen együtt élni ezekkel...
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Csüt. 30 Aug. - 16:13

Múltkoriban nagyon "vagány" voltam.  töpreng Very Happy
A kozma utcai temetőhöz mentem.
Mit nekem Népszínház utca, Kőbánya...
Hát rendesen be voltam tojva, amilyen alakok felszálltak a 28-as villamosra.
Ujjongva mentem utána haza Kápmegyerre!

Lehel téren is vannak figurák, meg "csodás", környezet, de kénytelen vagyok hazafelé útbaejteni, amíg nincs erre metró.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Csüt. 30 Aug. - 16:18

Lea. írta:Egyébként Anyukám is fülfájós, az az alap, hogy huzatban bedugja vattával a fülét...

Van sok civizálatlan, antiszociális, önző személy.
Reméljük, minket és a hozzátartozóinkat elkerülik az ilyenek, sajnos a társadalom kénytelen együtt élni ezekkel...

Az a baj, hogy szemmel láthatóan hülyül el a társadalom, és minél több lesz a számuk, az antiszociális  önző és civilizálatlan emberből is egyre csak több lesz.  A szipusokról nem is szólva.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Csüt. 30 Aug. - 16:26

Jaja. Sajnos..  semleges semleges
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Csüt. 30 Aug. - 16:38

Különben én a fiatalok alkaholfogyasztásán is ki vagyok akadva.
Lányok is már, és isznak mint a kefekötő.
Tudom én, hogy sz@razélet meg minden, de ez nem megküzdési stratégia, hogy iszunk meg drogozunk.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Csüt. 30 Aug. - 16:46

Lea. írta:Különben én a fiatalok alkaholfogyasztásán is ki vagyok akadva.
Lányok is már, és isznak mint a kefekötő.
Tudom én, hogy sz@razélet meg minden, de ez nem megküzdési stratégia, hogy iszunk meg drogozunk.

Én olyasmiről is hallottam, hogy a lányok a hüvelyükbe dugják fel az alkoholos  tampont vagy mit tudom én mit, mert a nyálkahártyán keresztül gyorsabban felszívódik, így hamarabb be tudnak rúgni, kevesebb alkoholtól.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Csüt. 30 Aug. - 17:07

Mélyszegénységben el tudok ilyet is képzelni...  pislog

Ez a tetoválásőrület is elgondolkodtató...
Szerintem ennyire nem tudnak emberek mit kezdeni a saját átlagosságukkal.

Borzasztó, ahogy a fogyasztói társadalom kicsinálja az embereket!!

Néha, úgy érzem, ez csak egy rossz álom, de nem az...
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Csüt. 30 Aug. - 18:10

Igen, elég rondán néz ki egyik másik. Mondjuk a lemoshatóval nincsenek gondok, de az örök életűek ha kifakultak jó rondák tudnak lenni. Arról nem is beszélve, hogy az ember megöregszik, akkor hogy fognak kinézni?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Motan Csüt. 30 Aug. - 19:00

A tetoválásokkal - főleg a non-figuratívakkal, az a baj, hogy azt sem tudják sokan hogy mit szimbolizál.
És magukra rakják, közben meg azt sem tudják mit jelent... amikor rezgést hordoznak...

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Csüt. 30 Aug. - 19:35

Tulajdonképpen egyetértek mindkettőtökkel.

Motan, remélhetőleg sokszor semmit nem jelentenek és akkor talán semmit nem hoznak magukra velük. smile

Zoli, öregség szempontjából meg fakulás miatt engem nem zavarna. Ha öreg lennék szerintem már úgyis mindegy lenne, szerintem smile

Én azt tartom igazi problémának, hogy megint valami, ami a belsőről tereli el a figyelmet és valami, ahogy írtam, hogy különlegesnek érzi tőle magát.

Szóval szomorú, ami eszembe jutott róla, ami az előbb is, ahogy más dolgokról is, hogy az a menő, aki ilyen-olyan külső tulajdonságokkal tűnik ki, mert így tudja eladni magát.
Nem önmagukat szeretik és fogadják el, hanem a menőség a cél.
Mégsem boldogok sajnos így sem, azért sem, mert tovább kellene fokozniuk ezeket a dolgokat.

Hasonlónak érzem a veszélyét, mint a plasztikai műtéteknél.
Az is csak egy bizonyos szintig jó szerintem. Pl. Ha valakinek valamilyen tényleg komolyabb szépséghibája van.

Ez a tetkó is, ha lenne 1-2 valahány emberen, mert attól érzi megvalósítva önmagát.
De elég gyanús már ez a mánia.
Ráadásul már lassan ott tartunk, hogy az lesz a különleges, akinek nincs, szóval ez teljesen visszafelé is elsülhet végül.

Szomorú, hogy az emberek nem tudják úgy szeretni magukat, ahogy vannak..
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Motan Csüt. 30 Aug. - 19:38

nekem nincs. soha nem is tudnék magamra rakni semmit. egyszerűen nem tudom minlehetne az amivel olyannyira azonosulni tudnék hogy egész életen át hordanám

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Csüt. 30 Aug. - 19:43

Motan írta:nekem nincs. soha nem is tudnék magamra rakni semmit. egyszerűen nem tudom minlehetne az amivel olyannyira azonosulni tudnék hogy egész életen át hordanám
Pontosan!!
Én egyébként biztos megbánnám, ismerem magam annyira!  Very Happy 
Ráadásul számomra a bőrt inkább elcsúfítja, nem szépíti.
Vannak, akik szülők, gyerekek nevét születési dátumát tetováltatják fel.
(Mondván, hogy azt soha nem fogják megbánni)
Ez egy haláleset után nem lenne borzasztó?
Egy gyerek halála esetén ki tudja valaki számolni előre, hogy jó lelki hatással lesz-e rá az a tetoválás?


A hozzászólást Lea. összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 30 Aug. - 19:50-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Csüt. 30 Aug. - 19:48

Nekem ezek a tetovált szemöldökök sem tetszenek, az eredetik sokkalta szebbek.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Csüt. 30 Aug. - 19:57

Zoli írta:Nekem ezek a tetovált szemöldökök sem tetszenek, az eredetik sokkalta szebbek.
Te, azt ne is mondd.
Szerintem enyhén szólva is butuska, aki szemöldököt tetováltat, mert jövőre meg azután egész más lesz a divat, akkor mit csinál?
Amúgy meg soknak nem is áll jól ez a vastag most... Régen meg a vékony, na mindegy...

Én őszintén szólva élvezem, hogy amikor semmi kedvem foglalkozni az egésszel, akkor hagyom a fenébe. Very Happy
Ha meg épp van kedvem, akkor kiszedem vékonyabbra. 
Mondjuk az már nem én vagyok úgy érzem, de az biztos, hogy jobb úgy. smile
Szerintem az volt a hülye, aki az egész szemöldökkel való babrálást kitalálta, senkit nem zavart addig, ahogy a többi szőr sem egy nőnél, maximum a nagyon szőrős láb.
Régi szép idők!  Very Happy Very Happy

Kiszel Tünde szemöldöke se volt senkinek sem furcsa anno... Később meg cikizték érte.
Emberi hülyeség az egész!
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Vas. 16 Szept. - 19:52

Erről Mandula olvasott valahol. 
Egy nő utazott a férjével autóval valahová.  A férj rosszul lett, valamilyen szív problémák.  Félreálltak az út szélére, és a nő stabil oldalfekvésbe helyezte a férjét, majd felhívta a mentőket.  A mentősök instrukciókat adtak a nőnek a telefonon, a végén szív masszást kellett alkalmazni.  
Mindeközben megjött egy másik autó, ami megált a közelükben, és látva hogy mi történik, kihasználva a helyzetet, az egyikőjük beugrott a szabadon hagyott autóba, és elhajtottak vele. A szerencsétlenül járt nő még utánuk kiabált, hogy ne vigyék el az autót, a férje haldoklik, segítsenek neki, de a könyörgés süket fülekre talált. 
A mentősök végig hallhatták mi történhetett, és gondolom ők értesíthették a rendőrséget, mert a nő a férjével volt elfoglalva. 
A rablók veszte aztán az lett, hogy GPS volt elrejtve az autóba, így a rendőrök hamar az autó nyomára bukkantak, egy cigányputri előtt. A tetteseket el is fogták, remélem a dutyiban kifehérítik majd a bőrüket.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Vas. 16 Szept. - 19:55

Szerintem simán történik ilyen és nem egyedi eset!
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Motan Vas. 16 Szept. - 20:09

erről én is hallottam... sajnos elképesztő állapotban van az ország.
elég csak a gyakorikerdesek.hu oldalra felmenni, fröcsögnek a gyűlölettől

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Vas. 16 Szept. - 20:13

Jah... gyakorikerdesek.hu már szinte valami állati meg sokszor a tanácsok is hülyeségek.

A durva, hogy a port.hu filmes oldala is egyre keményebb, pedig az egy kultúroldal volt valamikor...
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Vas. 16 Szept. - 20:16

Igen ez a fröcsögés manapság eléggé jellemző. Lassan aki meg nem fröcsög azt vagy gyengének, vagy hülyének nézik.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Vas. 16 Szept. - 20:18

De mit szóltok a csillagászati obszervatóriumos esethez?  Az FBI megszállta, vajon mit találhattak a napnál odafent?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Vas. 16 Szept. - 20:21

Ma, ezen meg a kommenteken röhögtem sírva... De nem tudom, hogy azok látszanak-e így itt.

https://ketkes.com/a-fiugyermeket-nevelo-edesanyak-sokkal-boldogabbak-10-ok-hogy-miert/


Vagy itt...
Ehhez mondjuk be kell lépni a FB-ra:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2348039868555738&id=162525467107200&anchor_composer=false


A hozzászólást Lea. összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 16 Szept. - 20:31-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Motan Vas. 16 Szept. - 20:22

durva ez a csillagvizsgálós sztori.
nyílván nem kötik azbirrunkra mit találtak. csak ha késő

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Vas. 16 Szept. - 20:29


Azt nem mondom, hogy mindenben, de sok mindenben volt igazsága.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Vas. 16 Szept. - 20:31

Motan írta:durva ez a csillagvizsgálós sztori.
nyílván nem kötik azbirrunkra mit találtak. csak ha késő

Azért kíváncsi leszek, mert meglehet ez más csillagászokat is elkezdhet érdekelni majd, és akkor megtörténhet, hogy a hétköznapi halandók is némi infóhoz juthatnak.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Vas. 16 Szept. - 20:33

Zoli írta:

Azt nem mondom, hogy mindenben, de sok mindenben volt igazsága.
Persze van benne igazság, de minden fiúra és minden nem vetíthető le.
A legjobban azon nevettem, hogy a fiús anyukáknak jó alakja van!  Very Happy  Very Happy
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Motan Vas. 16 Szept. - 20:39

"akkor megtörténhet, hogy a hétköznapi halandók is némi infóhoz juthatnak"

ha becsapódik az aszteroida, az némi infó, meg még annál is több smile

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Pént. 28 Szept. - 18:43

Amilyen morcos és rosszkedvű voltam ma, olyan nagy öröm ért engem délután! taps
Semmi "nagy durranásra" ne számítsatok, de én mégis nagyon boldog voltam, amikor megtörtént! taps

Ott kezdem, hogy a BB-tízparancsolatban van egy olyan mondat: "Örömmel tölt el, ha másokért valamit tehetek"
Igazából, ez volt az első, amit megtapasztaltam, amikor régen elkezdtem hallgatni és most is ez történt.
Abszolút teljesen világosan látom, hogy ezzel a mondattal vonzottam be egy mai eseményt! smile

A Deák téri aluljáró, ahol a 3 metró össze van kötve egymással elég szövevényes és később a metrópótlást is megkeresni elég bonyolult, nincs rendesen kitáblázva az átszállás, könnyű elkeveredni mindkét helyen.
Már a két metró közötti folyosón tartottam, amikor láttam, hogy egy idősebb asszony próbál eligazítani egy másik idősebb asszonyt, nénit.
Látszott rajta, hogy kétségbe van esve. Láttam, hogy rám néz, és kérdezni akar. (Kivettem a fülhallgatómat a fülemből!! Ugye-ugye, hogy azzal együtt is lehet figyelni másokra! smile ) Mondta, hogy Újpest felé szeretne eljutni a metró vonalán, de már teljesen össze van zavarodva. Később derült ki, hogy valaki megígérte neki, hogy visszafelé is jön majd vele, de nem jött valamiért. Próbáltam magyarázni neki, de nem értette, hogy hol kell felmennie. Kérdeztem tőle, hogy helyileg Újpesten hová, mert én is arra megyek, csak azon belül mégis melyik irányba megy? Eredetileg nem arra mentem volna, amerre ő, de láttam, hogy mennyire tanácstalan és rémült, nem akartam magára hagyni. Így nem villamossal jöttem haza, hanem egy kis kerülővel a metrópótló busszal mentem vele és utána szálltam vissza a villamosomra. Beszélgettünk sokmindenről. Mondta azt is, hogy Isten küldött engem. smile, majdnem mondtam neki, hogy szerintem is... de nem akartam ájtatosnak tűnni, így csak annyit mondtam, hogy örülök, hogy segíthetek. smile Szóval tényleg örülök, komolyan, olyan jó érzés volt! smile

Ahogy közeledtünk a megállóhoz, ahol leszállt már megnyugodott.

Ez most egy kis hitet is ad nekem, hogy ott vagyok, ahol kell... még, ha van egy csomó kellemetlen dolog is vagy olyan dolgok, amit feleslegesnek érzek vagy fájónak...
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Motan Pént. 28 Szept. - 18:47

mindig azt mindom, megéri jónak lenni smile
büszke vagyok Rád Very Happy

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 6 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.