Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Éber tudatosság

4 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  Blueeye Pént. 20 Nov. - 19:53

Áprilia írta:Azaz: azokban a pillanatokban vagyunk tudatosak, amikor emlékszünk önmagunkra. 
Ezek sajna ritka pillanatok, mert még ha sikerul is néha, a következő pillanatban már elfeledkezünk magunkról és újból csak automaták leszünk. 
Ki-ki próbálja ki, hogy emlékszik-e önmagára. Pár másodpercnél nem fog tovább tartani. girlsayyes


Én már észrevettem magamon ezt. Ahogy elemezni akartam, hogy -hű de jó érzés, -  máris kívül voltam újra.

Tudatosságban élni, kiválasztottság. És semmi rossz nem érint meg.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  Áprilia Pént. 20 Nov. - 20:09

Blueeye írta:
Áprilia írta:Azaz: azokban a pillanatokban vagyunk tudatosak, amikor emlékszünk önmagunkra. 
Ezek sajna ritka pillanatok, mert még ha sikerul is néha, a következő pillanatban már elfeledkezünk magunkról és újból csak automaták leszünk. 
Ki-ki próbálja ki, hogy emlékszik-e önmagára. Pár másodpercnél nem fog tovább tartani. girlsayyes


Én már észrevettem magamon ezt. Ahogy elemezni akartam, hogy -hű de jó érzés, -  máris kívül voltam újra.

Tudatosságban élni, kiválasztottság. És semmi rossz nem érint meg.

Hű de jó Blueeye, hogy te is megtapasztaltad, akkor tudod, miről beszélek. Nekem egyszer sikerult kb. 5 percig fenntartanom (akkor már hónapok óta gyakoroltam, illetve erofeszitest tettem ezügyben, akkoriban volt az is, hogy olyan nagyon ment a tudatos álmodás), és sikerult kozben megfigyelnem, hogy az az állapot volt az igazi, békés, erofeszites-mentes, tudatos, gondolkodás mentes, illetve belső párbeszéd nélküli állapot. Azaz az az állapot (lenne) az igazi, természetes állapotunk. Az egy nagyon békés, gondolatoktól mentes, "jelen" állapot. Aztán kiestem belőle (beindult a belso párbeszéd), és azonnal érezni lehetett a különbséget, hogy ez a mostani állapot sokkal erőfeszítésekkel telibb és szinte nem is normális, vagyishogy nem ez az eredeti, alap állapotunk. Ez csak egy kialakult, felvett, elkorcsosult valami.
A másik pedig a "kiválasztottság", amit mondasz. Szóval igen. Akinek megadatik, hogy abban az önemlékezős, tudatos állapotban leledzzen, az valóban egyfajta kiválasztottság. Mert ezt az állapotot nehéz kifejleszteni - pedig ez a feladat.
Gurdjieff azt is tanítja, hogy tulajdonképpen a meditáciok során is arra kellene törekedni, hogy ne csak "bambuljunk", hanem próbáljunk meg aközben is emlekezni magunkra. Mert Különben a meditálásnak sincs az égvilágon semmi értelme. (Én nem szoktam úgymond meditálni, de ezek után ha tenném, akkor biztos, hogy arrol szólna, hogy kozben megprobálnék emlekezni magamra.).

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  Blueeye Pént. 20 Nov. - 22:13

Ezt majd kitárgyaljuk! öröm

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  Blueeye Szomb. 21 Nov. - 13:58

Jó pár éve történt egy ilyen tapasztalásom.

Mentem hazafelé, és láttam az utcán egy Krisna hívő lányt. Egyszer csak azt éreztem, hogy hatalmas szeretet és béke támad bennem. Oda is mentem hozzá.
Teljesen kiüresedtem, nem voltak gondolataim, vagy személyes érzéseim.

Ahogy mentem hazafelé, azt gondoltam. Ha most összedőlne a világ, akkor is békét éreznék. Aztán sajnos visszakerültem a kettősség börtönébe.

Azóta többször is előfordult velem, de valóban jó ha pár másodpercig tart.

Ez a két video is ennek az állapotnak az eléréséről szól. Tulajdonképpen ezt keressük mindannyian. De mi emberek, nagyon kis elveszett lények vagyunk, hatalmas öntudattal.

A videóban elmesélik a tanítványok az élményeiket. A 2. rész 27:35-től igazán gyermeklelkű az a férfi, aki anno taxis volt. Annyira látszik rajta, hogy ebben él.

De ehhez a legjobb egy élő Mester. Papaji ingyért tanított! Ingyért!!! De nagyon sok pénzt kapott, mert volt aki csak így tudta megháláni. Úgy látom nem magára költötte! öröm Eszméletlen jó fej lehetett. Minden előadásán hülyére röhögik magukat. Very Happy

Az önvaló felismerése:

1.

http://lelkunktitkai.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1112623

2.

http://lelkunktitkai.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1146125

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  fortis Csüt. 24 Dec. - 21:15

Ájuláskor néha  sajnos se kép , se hang . Egy ismerősöm aki kómából ébredt fel egy hét után , ő is hasonlóan a semmiről számolt be . 
Vajon merre járhat ilyenkor a tudat , amikor semmi tapasztalás ? 

Érdekelne Efi véleménye is , mond e erről valamit az antropozófia , de mindenki véleményét is várnám, a saját elképzelései alapján .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  Áprilia Csüt. 24 Dec. - 23:33

fortis írta:Ájuláskor néha  sajnos se kép , se hang . Egy ismerősöm aki kómából ébredt fel egy hét után , ő is hasonlóan a semmiről számolt be . 
Vajon merre járhat ilyenkor a tudat , amikor semmi tapasztalás?

"5.6. GONDOLATVÍRUSOK

       Gondolatvírus: a számítógépes programvírusok fogalmának analógiájára alkotott kifejezés, mely az intelligencia hatékony mûködését gátló ideahalmaz, programhiba. Az értelmet a megismerés, a kölcsönhatásban levés során a számára nem kívánatos új ideák, tapasztalatok fertõzhetik meg. Ezek degeneratív, bomlasztó, diszharmónikus hatásokat váltanak ki a személyiségben, az elmében, amely védekezni igyekszik a gondolatvírusok ellen.
       Minden olyan tapasztalat, idea gondolatvírusnak minõsül, amely megbontja a személyiség mûködésének harmóniáját adott körülmények között, adott szempontból vizsgálva, azaz bûnbe rántja az ártatlant, rossz cselekedetre késztetve azt. A létezésük szükségszerû, a logikai rendszerek mûködésébõl és tökéletlenségébõl, azaz a létezési törvényekbõl következik. Terjedésük a szellem tapasztalásai, a megismerés és a viszonyulás folyamata során történik.
       A fertõzés: a létesülés egyetemes problematikájának következménye. A másokkal való kapcsolatban levés, kölcsönhatás során jöhet létre, vagyis elkerülhetetlen. A gondolatvírusok a szellem betegségei. Súlyosságuk egyenesen arányos az entitás tökéletlenségének, rugalmatlanságának, intoleranciájának és inkompetenciájának mértékével. Minden olyan tapasztalat, melyet nem tudunk megfelelõen és megnyugtatóan értelmezni, megemészteni, behuzalozni, integrálni magunkba, méregként, zavaró tényezõként hat a szellemünkre.
       Minden entitás védekezik a gondolatvírusok ellen. Ezen módszerek a fókusz irányítása, az érzékelt információk többszöri szûrése, válságkezelõ és méregtelenítõ, immunizáló programok fejlesztése, tudati sokk és amnézia alkalmazása, a felejtés, vagyis a feltudati információk törlésének használata, valamint tudati zárványok képzése.
       A zárvány olyan információs halmaz, melyet az emlékezetben nem kötnek össze huzalok vagy csak nagyon kevés a többi információval. Az emlékek, személyiségprogramok elfalazása lényegében csak palliatív (tüneti) kezelés, az entitásról történõ leválasztásuk hozza létre a kyilkhort, a küszöb õrzõjét. A szellemben mûködõ programhibák megfékezése, kijavítása és gyógyítása a lelki fejlõdés elkerülhetetlen velejárója. A hibát meg kell ismerni, tudatosítani és akarattal megváltoztatni, felülírni a hibás programot. A fájó, kellemetlen emlékeket a legjobb újraélni és újraértelmezni, elfogadni, hogy a részünkké válhassanak, majd fokozatosan el kell felejteni õket."

Forrás: http://frankwinking.van.hu/keret.cgi?/11gondol.html

Váljék egészségedre fortis, ha már megkérdezted!
Minden jel arra mutat ismét, hogy nem úszod meg a tudatod/szellemed fejlesztése, gyengeségeid cserkészése nélkül, pusztán álmodgatással. Laughing

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  fortis Pént. 25 Dec. - 9:57

Köszi , érdekes olvasmány volt !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  Áprilia Pént. 25 Dec. - 10:38

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 9:29-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  fortis Pént. 25 Dec. - 11:09

A helyzet az  , hogy pontosan tudom  mi az oka annak , ha netán  összecsuklanék . Tisztában vagyok a fizikai és a szellemi okainak ez nem nagy dolog . 
De itt most nem is ez érdekelt , hanem az , hogy a tudat hol van olyankor , amikor se kép se hang , és nem kifejezetten egy ájulás alkalmával , hanem pl bizonyos kómás állapotoknál , amikor semmi emlék nincsen .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  Áprilia Pént. 25 Dec. - 11:17

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 9:29-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  fortis Pént. 25 Dec. - 11:27

Áprilia írta:
fortis írta:A helyzet az  , hogy pontosan tudom  mi az oka annak , ha netán  összecsuklanék . Tisztában vagyok a fizikai és a szellemi okainak ez nem nagy dolog . 
De itt most nem is ez érdekelt , hanem az , hogy a tudat hol van olyankor , amikor se kép se hang , és nem kifejezetten egy ájulás alkalmával , hanem pl bizonyos kómás állapotoknál , amikor semmi emlék nincsen .

Ezzel a hozzáállással nem is fogod megtudni soha.

Félre érted  , nem azért nem nagy dolog , mert bagatel , hanem azért , mert pontosan tisztában vagyok annak okaival .  Legalábbis ami önmagamat illeti . 
De mint mondottam a kérdésem nem erre vonatkozott .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  Áprilia Pént. 25 Dec. - 12:02

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 9:30-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  fortis Pént. 25 Dec. - 12:17

Áprilia írta:Biztosíthatlak, hogy nem értettem félre. kávé

Mindenesetre köszönöm a fáradozásod Áprilia , örültem annak a szövegrésznek amit hoztál !

Kíváncsi lennék Efire is mit gondolna erről az antropozófia tükrében , 
na meg Blueeye az ayurveda szerint ?
De jöhetnek szabad gondolatok is . 

Szóval hol van a tudat , az észlelés hiányában ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  Áprilia Pént. 25 Dec. - 12:58

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 9:31-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  Blueeye Pént. 25 Dec. - 13:07

A gondolatvírusokról.

Érdekes, hogy sok tanítás leírja ugyanezt, ( egymástól függetlenül), mi a folyamat, és hogyan lehet kijönni belőle. Pl. A védák, Bhagavad gíta, az ayurveda kibillent dosháknak hívja ugyanezt, a buddhizmus, ezen kívül testi szinten is jelentkeznek majd a "mérgeződések" előbb vagy utóbb...

A tudatosság a megoldás.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Éber tudatosság  - Page 2 Empty Re: Éber tudatosság

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.