Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

+8
Áprilia
Blueeye
fortis
Nilka
Rhea Sylvia
Mayra1
Méhecske
Efi
12 posters

2 / 19 oldal Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Szer. 9 Jan. - 18:48

Én esetleg csak annyit tennék hozzá , hogy Isten már akkor is létezett , amikor még nem létezett semmi sem .

Jézusról vagy a Szent Szellemről meg esetleg annyit , hogy Jézus maga istennek egy olyan megjelenési formája része amit az elménk még felfogni képes lehetett .
Az emberek többsége a maga korában megérteni őt még így sem volt képes . De érdemesnek mégis érdemes volt , mert voltak akikben már megszületett a szellem , voltak akik már fogékonyak voltak erre a nagyszerű tettre .
Mondanivalóim most nem a Krisztus tetteiről szóltak abba inkább nem mennék bele , mindenki ismeri eme történelmet legalábbis ahogyan megismerni lehetőségünk adódhatott .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Mayra1 Szer. 9 Jan. - 21:26

fortis írta:Én esetleg csak annyit tennék hozzá , hogy Isten már akkor is létezett , amikor még nem létezett semmi sem .

Jézusról vagy a Szent Szellemről meg esetleg annyit , hogy Jézus maga istennek egy olyan megjelenési formája része amit az elménk még felfogni képes lehetett .
Az emberek többsége a maga korában megérteni őt még így sem volt képes . De érdemesnek mégis érdemes volt , mert voltak akikben már megszületett a szellem , voltak akik már fogékonyak voltak erre a nagyszerű tettre .
Mondanivalóim most nem a Krisztus tetteiről szóltak abba inkább nem mennék bele , mindenki ismeri eme történelmet legalábbis ahogyan megismerni lehetőségünk adódhatott .
Tisztában vagyok a Szentháromság fantasztikusságával, azt nem mondanám, hogy szeretem a bonyolult dolgokat, de ettől még megvan.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Csüt. 10 Jan. - 7:19

kacag Igen , bár minden egyszerű és nagyszerű , a dolgok bonyolultsága annak függvénye , hogy honnan nézzük . Ezért néha egyszerűbb elfogadni dolgokat , mint megérteni azokat .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 10 Jan. - 10:18

nem nehéz átlátni.
miért van az érthetetlenség(em).

ez látszat. (érthetetlenség)(száz okkal)).... a "sík" összeér egy másik síkkal. talán, néhánnyal egyszerre.......- nem fog ez változni mind addig. míg tapintható nem lesz. mind addig. - egy szakasznak kiterjedése van. és most még nem érte el a váltás pillanatát. - az. értelemét.
a "kereszténység" ébredésnek mondja. - csodáknak. jeleknek. - lásd. Jézus jelensége sem hozott eredményt. ("") . te magad erősíted meg. kimondott szóval ajkadon. >>" Talán nem gondolom, hogy más szeretnék lenni, mint ami.
Nemcsak mostanában, hanem mindig ilyen voltam, vagyok, leszek."<<
-
igen. nem kötelező befogadni az "értelmét" ennek a kolosszális, univerzumot tartó és mozgató valaminek. maradhat "elveszettségében" beláthatatlan ideig! - beláthatatlan? a tudósok állítják. a nap meg fog halni és stb...stb...gondok lesznek....MI KELL? - az értelem - bemutatásához? mit kell tennie az univerzumnak. összességében? mint mondottam. tokkal-vonóval. MEGÉRTESSE EZZEL A KICSINY FÖLD BOLYGÓVAL?
-
SZAKASZBAN ÉLÜNK!
-
NEM?.....akkor nem, van még hétmilliárdnyi ember, s ha az utolsó is hallot; az "értelemről" - LEZÁRÚL A SZAKASZ!
-
MERT; így igazságos és így "értelem" ...! pondering ..................VAGY efféle tockos kell mindenkinek??dope-slap ....... fetreng .....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 10 Jan. - 10:30

....óh. igen...elfelejtettem mondani..az erővel kapcsolatban ..még..no, ne gondolja azt. itt.. egyikőnk sem. - GYENGE VAGYOK ÉS FÖLÖTTEM OTT. AZ A NAGY UNIVERZUM!
-
igen erős egyén vagy; Mayra. szavad meghatározó. amikor is elfogadsz. amikor is eltolsz. - valamit - egy irányba.
-
nézzed meg.
szakasz. és annak iránya.
-
azt mondom; "cssszed meg" ! - elmozdítok egy halom érzelmet, AZ IRÁNYÁBA! (duh, gúny, megvetés, elutasítás...)))( békesség? öröm? felszabadulás? amely tképpen a szakasz bevégzésének előmozdítása, " a " szeretet jegyében)))

ennek a szakasznak le kell záródnia.
-
ebben tevőlegesen mindenképpen benne van az egyén.
-
és hát stb...stb...stb...
-
prayer-hands

A FÖLDÖN ÉLNI! - ÖRÖM "fázis" - volna ha, az volna és.....stb....stb....ha, az a "sík" összeérne..... thanks


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 10 Jan. - 11:20

A Szentharomság nekem semmit nem mond. Pontosítok, ez a többistenhit egy kicsit misztikus formája.
De ettől még elfogadom a keresztény hit velejarójaként.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Csüt. 10 Jan. - 12:31

Egyszer olvastam régen gyerek koromban egy nagyon érdekes könyvet , de jól visszaemlékszem a történetre .
A lényege az volt , hogy egy hobbi tudós létre hozott a pajtában egy energia burkot, egy gömböt amiben atomrobbantás szerű jelenséget hajtott végre . Fizikai kísérlet volt , de az eredménye az lett , hogy az energia gömb belsejében különböző világok galaxisok jöttek létre . Pontosabban leutánozta magát a nagy bummtól létre jövő fizikai jelenségeket . Nem is gondolta , hogy ezekben a világokban még élet is születhet és született is . Egy nagy teljesítményű mikroszkóppal figyelte a gömbben lévő életek fejlődését . A Gömb belsejében más időegység létezett mint világunkban , így minden sokkal gyorsabban zajlott . Persze elképzelhető , hogy Isteni mércével mérve a mi világunk sem tartott 7 napnál tovább , azt hiszem a teremtés könyve valami ilyesmiről is szólhatott .
Szóval kialakultak a civilizációk , és a fejlődés olyan fokot ért el , hogy csillagközi birodalmak jöttek már létre . Olyan StarWars féle jelenség zajlott le aminek aztán meg is lett a következménye . A történet vége valami olyasmi volt , hogy nagy hatótávolságú fegyverekkel lőni kezdték a tér egy pontját , ahol féregjárat keletkezet . lyuk a pajzson , rés át a mi világunkba és a lázadók menekülő hajója áttörte a pajzsot így belevesztek a mi világunkba.
Nos a történet nagyjából erről szólt , de a lényeget eztán jegyezném csak meg .
A gömbben saját törvényszerűségek uralkodtak , a bent élők azt hitték amit látnak tapasztalnak az a világ , talán még olyasmit is gondolhattak , hogy az a világ maga Isten . megvolt a maguk vallása hite , élték és fejlödték az evoluciónak azt a belső lényegét . Az általuk meghatározott minden féle törvényszerűségekről azt gondolták már mindent tudnak , és hogy nem lehet másképp csak úgy , ahogyan azt ők ismerik . Micsoda meglepetés érhette a lázadókat amikor átkerültek a mi világunkba és az addig általuk ismert törvényszerűségek , hiedelmeik , egy pillanat alatt a semmibe foszlottak .

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 10 Jan. - 13:41

scratch
-
igen.
nagyon szépen és választékosan szóltál.
megértem.
- a hálám nem maradhat el. semmiképpen sem. azért, hogy vagyok, aki vagyok. közöttetek. - prayer-hands

-
ez a gömb, s benne az a világ és ebből egyenesen következtethetően. minden más világ.

A SZERETET PILLÉRÉN KELL NYUGODJON!
-
mondj ezzel eltérőt.!...?...! ....bounce

-

minden mozgás(mert az) az állandóságban kell megtérjen-betérjen!
-
a-no-no - súlyos szembenézés(meghasonlás) előtt van az emberiség. - az egyének. mikro és makro környezetükben és környezetükkel....
-
ha, a környezetük? - valóban csak a földre terjed ez ki?
-
castaway - megfontolandó. inkább elgondolkodtató. hányadán is állunk.
-
MINDENKI! én hiszem. MINDŐNK! - HARANGOK VAGYUNK!
-
eltérünk, azoktól, akik pld. sörrel a kezükben ülnek és sorozatokat bámulnak.....
-
ELTÉRÜNK!
- szép szó és kifejező.
SÚRLÓDIK!
-
konkrétan én köszönöm! eme gépezetben betöltött helyemet....
-
ÖRÖM! - HÁLA! ..... kacag taps prayer-hands és újra az öröm... kacag
-
ez egy folyamat. ezt élem meg a fórumon.
JÓ ITT A FÓRUMON. AZ EGYETEMESSÉGBEN!
-
(ez az én gömböm? akkor?).... gimme-five

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Csüt. 10 Jan. - 14:19

Igen Elek valószínűleg amit látsz az a te univerzumod . Légy benne boldog a mi atyánk ajándéka !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Csüt. 10 Jan. - 15:07

nos, elértünk az "erőszakosság-megtérítés" küszöbére.
-
a gömb("") útja a szeretet kisugárzása. Ő A VONZÁS! - ( Zümi-sen)
-
szóljatok rám- feltétlenül - kérem, kifejezetten! a jövőben..... a-no-no

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Pént. 11 Jan. - 19:01

fortis írta:
...néha egyszerűbb elfogadni dolgokat , mint megérteni azokat .
like
Amikor meg akarjuk érteni, akkor el kezdjük össze-vissza hasonlítgatni azzal, amit már tudunk, és ha abba nem passzol, akkor...
Pedig némely dolgok úgy jók, ahogy vannak. jeee

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Pént. 11 Jan. - 19:14

Elek írta:
-
ez a gömb, s benne az a világ és ebből egyenesen következtethetően. minden más világ.

A SZERETET PILLÉRÉN KELL NYUGODJON!

- valóban csak a földre terjed ez ki?
Elek, ezek szerint minden más univerzum is a szeretet pillérén kell, hogy nyugodjon, vagyis Isten Megváltási Terve nem csak a Földre korlátozódik? Minden más univerzumban is érvényes?
Hiszen írod valahol, hogy a szeretet gömbben van a többi gömb. Tehát a szeretet a cél mindenütt és univerzuma válogatja, hogy ott ez hogyan valósul meg? Illetve a Megváltásnak más és más a megnyilvanulási formája a szellemi fejlettséghez képest? Azaz mindenütt mást és mást testesít meg? Elgondolkodtató! pondering thinking-hard

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Pént. 11 Jan. - 19:26

Elek írta:
SZAKASZBAN ÉLÜNK!
-
NEM?.....akkor nem, van még hétmilliárdnyi ember, s ha az utolsó is hallott; az "értelemről" - LEZÁRÚL A SZAKASZ!

II. Péter levél:3:9 "Nem késik el az ígérettel az Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elvesszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson."
De érdekes, ezt az Igét még senkitől sem hallottam így magyarázni ebben a megvilágításban, mint tőled, Elek. Addig vár az Úr, amíg mindenki nem hallott róla.
cheers

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Pént. 11 Jan. - 19:33

Elek írta:....óh. igen...elfelejtettem mondani..az erővel kapcsolatban ..még..no, ne gondolja azt. itt.. egyikőnk sem. - GYENGE VAGYOK ÉS FÖLÖTTEM OTT. AZ A NAGY UNIVERZUM!
Miért ne? pondering scratch
Azért, mert ha bennem van a szeretet és ha az univerzum is szeretetből van (fentebb volt ilyesmire utalás), akkor nem eshet semmi bajom?
phew

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Pént. 11 Jan. - 22:52

Mayra1 írta:A Szentharomság nekem semmit nem mond.

"Szellem, lélek, test az ember mikrokozmoszában – Atya, Fiú, Szentlélek Isten makrokozmoszában"

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 12 Jan. - 0:16

efi írta:
Mayra1 írta:A Szentharomság nekem semmit nem mond.

"Szellem, lélek, test az ember mikrokozmoszában – Atya, Fiú, Szentlélek Isten makrokozmoszában"

Korrekt lenne, ha Isten is ember lenne, de nem az.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Szomb. 12 Jan. - 6:06

Mayra1 írta:
efi írta:
Mayra1 írta:A Szentharomság nekem semmit nem mond.

"Szellem, lélek, test az ember mikrokozmoszában – Atya, Fiú, Szentlélek Isten makrokozmoszában"

Korrekt lenne, ha Isten is ember lenne, de nem az.

Lehet azt nézni másképpen is Mayra , nyilván nem emberi mércével kellene azt elgondolni .
Mutatok egy másik nézőpontot , neked .
– Atya, Fiú, Szentlélek Isten makrokozmoszában" vagyis Istenség Atya mint maga a teremtő , A fiú mint a teremtett aki az atyától származó , és végül is a Szent lélek mint maga a teremtő erő .

- Egy másik nézőpontból viszont azt mondanám , hogy az Atya, Fiú, Szentlélek ugyan az , három az egyben , ezért szent háromság .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Jan. - 6:54

efi írta:...Atya, Fiú, Szentlélek Isten makrokozmoszában"
Ezzel még így ilyen formában nem találkoztam: akkor a Szent Szellem, mint test, mint cselekvő Isten. Nagyon jó!
shaking-hands


A hozzászólást Párduc Cica összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 12 Jan. - 7:07-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Méhecske Szomb. 12 Jan. - 7:02

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:38-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Jan. - 7:09

Méhecske írta:... Jézus az ebben a végtelen szeretetben megszülető gondolat...
Entitás. Wink Wink Wink

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Jan. - 9:54

Párduc....Elek, ezek szerint minden más univerzum is a szeretet pillérén kell, hogy nyugodjon, vagyis ....


minden gondolatoddal amely felmerűlhet - egyet értek.
- csak azt meg ne kérdezd mely bolygó(stb)..... mely stádiumban van. az ige a "hetedik" égig - szót használja valahol. a hetedik égig "rendezi" a szeretet "állapotát" mint egy Mű alkotást! jeee king

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Jan. - 10:17

Ezzel még így ilyen formában nem találkoztam: akkor a Szent Szellem, mint test, mint cselekvő Isten. Nagyon jó!

-

a kalandorkodás jó. pihenőket tart. megáll és kifújja magát.
-
ez az idézet némi pihenőt kíván.
-
nekem mindenképpen.
-
a SztSz. - szent személy -
-
nem is "ereszkedik le" a bűn(ös) testébe, holmi megcsavarodott és kitekert formát magára öltve.
-
az ember a bűntestével, hústestével. nem adhat otthont. az univerzum három fő, kiemelkedő személyének. sem más szellemi lényeknek. amelyek a már említett három fő, Atya Fiú SztSz egységében - egységben álló.
-


- a szellemtest, a számunkra nem látható környezetében, az érintetlenség állapotában. semmiképpen sem hasonlítható össze semmi mással.
Mózes együtt volt Istennel és korábbról tudjuk Ádámot és Évát.
-
nem társítanám.....
ne társítsuk a test fogalmát ennyire, hogy úgy mondjam"alpári módon" a - "szabadsághoz" és vagy a "szabadossághoz"...!
-
hiszen !
az élet elszáll és a test - romlandóságát betöltve veszi fel az - IGAZSÁGÁT!
-
én javaslok némi fékhatást....gyakorlását.
-
-
AZ ISTEN TISZTELETÉT! - vagy elugrunk valahova?
KI? - A - FÖLDÜNKÖN? - KÍVŰLRE ?

-
fetreng kacag kacag kacag


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Méhecske Szomb. 12 Jan. - 19:27

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:38-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Jan. - 13:23

mindannyian azon munkálkodunk örömben, hogy örömöt adjunk...gondolattal, szóval, cselekedettel.....

ez jó... thanks

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Hétf. 18 Feb. - 16:29

"... ki kell hangsúlyoznunk, hogy a szellemi tanulmányok egyetlen aspiránstól sem kívánják, akár a fizikai világtól való elfordulást, akár a racionális gondolkodás feladását. Ráció nélkül el sem indulhat senki a belső úton, anélkül, hogy szinte azonnal luciferi káprázatok áldozatává ne válna. Az anyagi világot nem megvetni kell, hanem szellemivé alakítani. A szellemi valóság bármikor elbírja a ráció, az értelem kritikus világosságát."
(Bistey Zsuzsa)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Hétf. 18 Feb. - 16:45

efi írta:"... ki kell hangsúlyoznunk, hogy a szellemi tanulmányok egyetlen aspiránstól sem kívánják, akár a fizikai világtól való elfordulást, akár a racionális gondolkodás feladását. Ráció nélkül el sem indulhat senki a belső úton, anélkül, hogy szinte azonnal luciferi káprázatok áldozatává ne válna. Az anyagi világot nem megvetni kell, hanem szellemivé alakítani. A szellemi valóság bármikor elbírja a ráció, az értelem kritikus világosságát."
(Bistey Zsuzsa)
like

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Hétf. 18 Feb. - 16:47

"Ha unatkozol, az az egyik legbiztosabb jele annak, hogy csak önmagadért élsz. A másokért való élet sohasem unalmas."
(Párduc Cica Laughing Wink )

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Hétf. 18 Feb. - 17:41

efi írta:"... ki kell hangsúlyoznunk, hogy a szellemi tanulmányok egyetlen aspiránstól sem kívánják, akár a fizikai világtól való elfordulást, akár a racionális gondolkodás feladását. Ráció nélkül el sem indulhat senki a belső úton, anélkül, hogy szinte azonnal luciferi káprázatok áldozatává ne válna. Az anyagi világot nem megvetni kell, hanem szellemivé alakítani. A szellemi valóság bármikor elbírja a ráció, az értelem kritikus világosságát."
(Bistey Zsuzsa)

Érdekes ez az írás , de eszembe jutott közben róla valami :
Az anyagi világot nem megvetni kell . -Azt hiszem az ember nem veti azt meg , legfeljebb a nyomorúságától szabadulna leginkább , szóval ez olyasféle menekülés szituáció . Ha a nyomorult el tudja fogadni nyomorúságát , véleményem szerint épp annyira szereti az anyagi világot , mint aki dúskál a javakban . / Ne a pénzre gondoljatok ! / A világ szép és ezt mindenki tudja , csak a nyomorúság olykor elhomályosítja azt .
A másik ami eszembe jutott róla , hogy az anyagi világot kellene szellemivé alakítani . Ez azért érdekes , mert valószínűnek tartanám , hogy a szellemi lett anyagivá alakítva . Először minden szellemben születik és abból alakul át esetleg anyagivá . Anyagi megtestesülés , anyagi forma . Tehát a szellemi megtestesülése a szellem anyagi formája . Ez esetben nem szellemivé hanem szellemivé vissza ? Ezen jó lenne még elgondolkodni , hogy ami megteremtett mint pl anyag visszafordítható e szellemivé egyáltalán ? nem vagyok benne ilyen módon biztos , esetleg hacsak nem lebomlást követően minden visszatér energetikusan a teremtés fazekába .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Vendég Hétf. 18 Feb. - 18:23

fortis írta:. Ez esetben nem szellemivé hanem szellemivé vissza ?

Pontosan!

ami megteremtett mint pl anyag visszafordítható e szellemivé egyáltalán ?

Vissza. Az emberiség feladata ezt megtenni. Valahogy úgy, hogy igazán megismeri - ez a pont még nem világos nekem.

Továbbá az emberiség örökre el is herdálhatja az anyagot, azaz örökre a mefisztói hatalmak kezére juttathatja, ha hagyja, hogy ezek a hatalmak a saját szellemi tartalmukkal töltsék ki az anyagot, azaz ha átadja magát megtévesztő képzeteknek, vagy mi...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  fortis Hétf. 18 Feb. - 18:37

efi írta:
fortis írta:. Ez esetben nem szellemivé hanem szellemivé vissza ?

Pontosan!

ami megteremtett mint pl anyag visszafordítható e szellemivé egyáltalán ?

Vissza. Az emberiség feladata ezt megtenni. Valahogy úgy, hogy igazán megismeri - ez a pont még nem világos nekem.

Továbbá az emberiség örökre el is herdálhatja az anyagot, azaz örökre a mefisztói hatalmak kezére juttathatja, ha hagyja, hogy ezek a hatalmak a saját szellemi tartalmukkal töltsék ki az anyagot, azaz ha átadja magát megtévesztő képzeteknek, vagy mi...

Ez nekem egy kicsit magas Efi , de elég érdekes téma
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások - Page 2 Empty Re: Okosságok, érdekességek, idézetek, fura mondások

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 19 oldal Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.