Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tábortűz a Barátság nevében:

+7
Áprilia
Lea.
Blueeye
Mayra1
Veszna
ionon
fortis
11 posters

15 / 23 oldal Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 23  Next

Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Efi Vas. 24 Dec. - 6:39

Boldog karácsonyt mindenkinek!
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  fortis Vas. 24 Dec. - 8:09

Efi írta:Boldog karácsonyt mindenkinek!
Boldog karácsonyt Efi!

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Dec. - 9:47

Boldog Karácsonyt kíván Extra Dark Chocolate Rénike a konyha asztalomról! rendeer

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Image39

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Efi Vas. 24 Dec. - 10:22

smile
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  fortis Vas. 24 Dec. - 10:57

De megenném azt a sütit, olyan guszta!

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Dec. - 15:08

fortis írta:De megenném azt a sütit, olyan guszta!

thanks

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Blueeye Vas. 24 Dec. - 18:51

Efi írta:Boldog karácsonyt mindenkinek!

Köszi, Neked is! öröm

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Blueeye Vas. 24 Dec. - 18:52

fortis írta:
Efi írta:Boldog karácsonyt mindenkinek!
Boldog karácsonyt Efi!


Neked is Fortis, boldog karácsonyt! öröm

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Blueeye Vas. 24 Dec. - 18:54

Áprilia írta:Boldog Karácsonyt kíván Extra Dark Chocolate Rénike a konyha asztalomról! rendeer

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Image39

no MESTER!

Ez már művészet! Very Happy

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Dec. - 19:34

dance

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Blueeye Hétf. 25 Dec. - 9:04

Áprilia írta:dance

Áprilia Neked dolgod van a sütizéssel! Very Happy Közöd van hozzá! Very Happy

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Áprilia Hétf. 25 Dec. - 11:41

Köszi Blueeye!
Na még egy kis hazai.... virág

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 93561a10

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 857cf010

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 91641610

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Áprilia Hétf. 25 Dec. - 21:06

Blueeye írta:
Áprilia írta:dance

Áprilia Neked dolgod van a sütizéssel! Very Happy Közöd van hozzá! Very Happy

Ahhoz erősen pályát kellene módosítanom, ha cukrászattal szeretnék foglalkozni. De hobbi szinten jó lenne, csak több idő kellene..... virág

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Blueeye Kedd 26 Dec. - 8:20

Áprilia írta:Köszi Blueeye!
Na még egy kis hazai....  virág

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 93561a10

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 857cf010

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 91641610

Szemet gyönyörködtető a hobbid! Magas szinten űzöd. Azok a Rénikék és a többiek! Very Happy 

A bal oldali tepsiben az milyen süti? Nagyon guszta az is.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Áprilia Kedd 26 Dec. - 10:17

Blueeye írta:
A bal oldali tepsiben az milyen süti? Nagyon guszta az is.

Úgy hívjuk a családban, hogy "barna torta" (a Brownie-ra hajaz). öröm

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Blueeye Szer. 27 Dec. - 6:53

yes

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  fortis Szomb. 30 Dec. - 20:10

Áprilia ha megkérdezhetem melyik volt az a topik, ahol a sötét oldalunkkal való találkozásunk szükségszerűségéről írtál?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Áprilia Szomb. 30 Dec. - 20:49

fortis írta:Áprilia ha megkérdezhetem melyik volt az a topik, ahol a sötét oldalunkkal való találkozásunk szükségszerűségéről írtál?

Ez a te odúdban a Tudatos álmok első oldalán van, és keresem a többit is (a te odúdban van a többi is, csak meg kell keresni, melyik topikban):

Vagyok aki vagyok írta:Ő az "árnyékod" lehet. Azaz mindannak a dolgoknak a megtestesítője,amit valaha elfojtottál magadban és száműztél a tudattalanodba. A kócossága is erre utal. Én is láttam már az árnyekomat álmomban úgy,hogy belenéztem egy tükörbe. Vad és kócos. A felszínre akar törni,tehát jobb kiegyezni vele.

A fenti szöveget ehhez az álmodhoz írtam:

fortis írta:Az álom alak. 
Egy erdőben voltam.  Tudtam , hogy álmodok, de lekötötte  figyelmemet az a bizonyos dolog, amit nemrég fedeztem fel magamban, és nem csak álom során, hanem ami a konkrét ébrenlétemben is olykor jelen van. 
Ez esetben ez a jelenség ott ért el az erdő közepén állva.  Egy férfi közeledett felém, arcvonásait kifejezetten jól láthattam. Öszes haja kicsit kócosan ült meg a fején. 
El akartam hessegetni magamtól ennek az alaknak a képét, és az erdőben kezdeni valamit magammal. ebben a tudatos álomban.
Szinte mondhatni erőfeszítést is tettem már, de az őszes alak egyre csak közeledett felém. Azt nem tudom, hogy hol volt, merre járt, csak annyit tudtam, hogy gyorsan közeledik, de azzal is tisztában voltam, hogy nem abban a közegben, ahol én éppen tartózkodom. 
Nem volt más választásom, rászóltam az alakra. 
Mit akarsz tőlem te álom alak! ( ?)
Az alak nem válaszolt, de mintha megtorpant volna.  kiestem a tapasztalatból.


Ez pedig szintén az odúdban a "Különös álmok egyéb kategória" 4. oldalán van:

asd94 írta:Itt van fortis említett álma, Álmok 1/31. oldal:

Szintek  2015 aug

Egy szerpentinen haladtam lefelé , és meglepődve  konstatáltam , hogy hiányzik a korlát , semmi sem akadályozza meg az embert , hogy a mélybe zuhanjon , ha egy kicsit gyorsabban halad a kanyarokban lefelé . 
Végül is biztonságban leértem ahhoz a helyhez és beléptem egy ott lévő épületbe .  Ez egy nagyon különös hely volt ,( emlékeim nem igazán maradtak meg róla ), de az épületen belül mintha egy  tiszta és sekély vizű , lassú sodrású folyó folyt volna .  Különös , mert a folyó , számomra idegennek tűnt , azaz már maga a közege is ( nem értem miért ) ezért óvatosan kezdtem el tanulmányozni . Beledugtam a mutató ujjamat , és figyeltem a körülötte keletkező kis hullám karikákat . Kicsit mintha más lett volna a közeg mint normál esetben , de lehet az én észlelésem volt csupán más , mert mintha a vizet kicsit sűrűbbnek érzékeltem volna a normálisnál .  Aztán nézőpont váltás történt és a víz alól láttam magamat , amint az ujjam a víz alá hatol , átbökve annak felszínét akár egy hártyát .  
Mostanra már egészen a víz alatt voltam és annak fenekén kotorásztam . Különböző tárgyak akadtak a kezeim közé , és rájöttem , hogy ezek elveszett tárgyak . ( Megfordult a fejemben , hogy a tárgyak esetleg emlékek jelképei , de ezek a tárgyak nem az enyéimé voltak . )   Aztán felfedeztem egy nagyon különös dolgot .  A folyó alatt , egy másik folyó is folyt .  Ezt nem tudom hogyan érzékeltem , talán mintha egy vastag üvegen keresztül láthattam volna , és felmerült bennem a gondolat , hogy tovább merüljek arra a szintre , de egy hirtelen jött gondolattól gyorsan visszakoztam . Az a folyó ott lent a szennycsatorna , érkezett a felismerés , és nekem semmi kedvem ahhoz , hogy a mocsokban kotorásszak . Ekkor ismét a felszínre bukkantam , és elmondtam egy ott álló lánynak , hogy a tárgyak amiket találhattam , talán az ő elveszett tárgyai lehettek valamikor a múltban .

Áprilia írta:Ez is nagyon jó álma fortisnak, valamiért anno nem olvastam.  Shocked
Folyó a folyó alatt, nagyon durva! Maga a folyó lélek szimbólum, ami alatta van az meg a tudatalatti része (léleknek).
Esett pár szó mostanában arról, hogy önmagunkhoz az árnyékunkon keresztül vezet az út....
(Nemrég volt egy vizes álmom, ott sokmindent leírtam erről.)


A szennycsatorna is stimmel, pont ma olvastam Jungtól (szinkronicitás?):

"Ha túlzott haragot érzünk, amikor valamelyik barátunk szemünkre veti egyik-másik hibánkat, akkor bizonyosak lehetünk benne, ezen a ponton húzódik meg saját árnyékunk egyik, tudattalan része. Mit mondhatunk akkor, amikor a saját álmainktól, saját belső bíránktól kapjuk a szemrehányást? Ez az egó tettenérésének pillanata, az eredmény pedig általában zavart hallgatás. Ezután hosszú és fájdalmas önnevelő munka kezdődik, olyan, amely Herkules 12 munkájának pszichológiai megfelelője. Ennek a tragikus hősnek az első munkája Augiász istállójának kitakarítása volt, meghozzá egy nap alatt. Ám az évtizedek óta halmozódó trágya kitakarítása olyan hatalmas feladat, aminek a puszta gondolata is elrettentheti az egyszerű halandót."

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Áprilia Szomb. 30 Dec. - 21:21

És nálam az Álmok 3. második oldalán van ez:

Áprilia írta:
Áprilia írta:
2017.12.02.  Fülhallgató és mélység

A szoba egyik fala hiányzik. Lenézek ott a mélységbe. Egy barlang hatalmas oldalfalát látom, végigfut rajta a tekintetem lefelé, majd lenn a mélyben egy csúnya, sötét, tószerű képződmény. Az még ott lenn is üreges, vagyis a víz alatt is vannak üregek, barlangok. Mire felocsúdok, a kislányom leugrik a vízbe. Utánakapok, de nem érem el. Nem ugrok, nézegetem még egy ideig a mélységet, a koszos, sötét víz alatti üregeket, és azon gondolkodom, hogy ha pont egy üregbe csobbannék bele, nem tudnék feljönni a víz felszínére, mert felfelé jőve nem találnám el a szűk kijáratot.

Ezt találtam a vízről:

Ha szétmállott már minden természetes örökségünk, akkor a szellem is leszáll a tüzes magasságokból. Ha azonban nehéz a szellem, akkor vízzé válik, az értelem pedig luciferi önteltséggel foglalja el a trónt, amely korábban a szellemé volt. A szellem lehet a lélek atyja, az ember kardja és kalapácsa, a földön született értelem viszont nem lehet az, mert nem tud szellemi világokat teremteni, nem lehet a lélek atyja. Oly korban élünk, amikor a szellem már nem fenn, hanem lenn lakozik, nem tűz már, hanem víz. A lélek útja ezért a víz felé vezet. A víz sötét tükör a lélek legalján. Aki mindig a lelki szegénységet, a következetesen végigvitt protestantizmus igazi örökségét választotta, az a psziché (lélek) útjára kerül, amely a vízhez vezet.


A vizet felborzoló szellő a szellem (az álmomban nem volt ilyen, de ezt is leírom, mert a víz álombeli jelentésének megfejtéséhez fontos ez is):

Félelmetes a sötét víz felett száguldó szél-szellemfuvallat, mint minden, aminek nem mi vagyunk az eredete, vagy amit nem ismerünk.
A víz mindig lefelé tartó útján kell járnia annak, aki a kincset, atyáink értékes örökségét újra napvilágra akarja hozni. A forrás vizéből kiemelt hal a gyógyulás hozójának szimbóluma.
(Emlékszel fortis erre az álmodra? Ami a fórumozók sorozatos szinkronicitás élményével találkozott anno?)

A víz a tudattalan leggyakoribb szimbóluma. Lélektani szempontból a víz jelentése: tudattalanná vált szellem. A felemelkedést mindig megelőzi a mélybe való alászállás. A világos magasságok felé törekvő álmodónak először szükségszerűen le kell szállnia a sötét mélységbe, amely elkerülhetetlen előfeltétele az emelkedésnek.
Ebben a mélységben veszély honol, amelyet elkerül az okos, de ezzel megfosztja magát azoktól a jótéteményektől is, amelyekre egy bátor, de botor vakmerő szert tehetne.
(Jung: Az archetípusok és a kollektív tudattalan.)



______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  fortis Szomb. 30 Dec. - 21:34

Köszönöm, hogy így összeállítottad!
Esett pár szó mostanában arról, hogy önmagunkhoz az árnyékunkon keresztül vezet az út....
(Nemrég volt egy vizes álmom, ott sokmindent leírtam erről.) "
Igen ez most fontos lehetett. 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Áprilia Szomb. 30 Dec. - 21:36

fortis írta:Köszönöm, hogy így összeállítottad!
Esett pár szó mostanában arról, hogy önmagunkhoz az árnyékunkon keresztül vezet az út....
(Nemrég volt egy vizes álmom, ott sokmindent leírtam erről.) "
Igen ez most fontos lehetett. 

Az itt említett vizes álmot írtam le fentebb.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Áprilia Szomb. 30 Dec. - 21:38

Továbbá a te topikjaidban a vadállatos álmok miatt szó volt még arról, hogy az ösztönöket valamilyen szinten ki kell engedni. Szerintem ezeket is a Különös álmok egyéb kategóriában elemeztem hosszan.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  fortis Szomb. 30 Dec. - 21:39

Igen, valóban. Én kerestem a témát itt is ott is, csak a saját ablakomban nem.  Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Áprilia Szomb. 30 Dec. - 22:16

fortis írta:Igen, valóban. Én kerestem a témát itt is ott is, csak a saját ablakomban nem.  Very Happy

Az árnyékával senki sem szeret találkozni...... Smile
De az árnyék téma más, mint a vadállatok által megtestesített elfojtott ösztönök. Ez 2 különböző dolog.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Blueeye Vas. 31 Dec. - 8:47

Áprilia írta:
fortis írta:Áprilia ha megkérdezhetem melyik volt az a topik, ahol a sötét oldalunkkal való találkozásunk szükségszerűségéről írtál?

Ez a te odúdban a Tudatos álmok első oldalán van, és keresem a többit is (a te odúdban van a többi is, csak meg kell keresni, melyik topikban):

Vagyok aki vagyok írta:Ő az "árnyékod" lehet. Azaz mindannak a dolgoknak a megtestesítője,amit valaha elfojtottál magadban és száműztél a tudattalanodba. A kócossága is erre utal. Én is láttam már az árnyekomat álmomban úgy,hogy belenéztem egy tükörbe. Vad és kócos. A felszínre akar törni,tehát jobb kiegyezni vele.

A fenti szöveget ehhez az álmodhoz írtam:

fortis írta:Az álom alak. 
Egy erdőben voltam.  Tudtam , hogy álmodok, de lekötötte  figyelmemet az a bizonyos dolog, amit nemrég fedeztem fel magamban, és nem csak álom során, hanem ami a konkrét ébrenlétemben is olykor jelen van. 
Ez esetben ez a jelenség ott ért el az erdő közepén állva.  Egy férfi közeledett felém, arcvonásait kifejezetten jól láthattam. Öszes haja kicsit kócosan ült meg a fején. 
El akartam hessegetni magamtól ennek az alaknak a képét, és az erdőben kezdeni valamit magammal. ebben a tudatos álomban.
Szinte mondhatni erőfeszítést is tettem már, de az őszes alak egyre csak közeledett felém. Azt nem tudom, hogy hol volt, merre járt, csak annyit tudtam, hogy gyorsan közeledik, de azzal is tisztában voltam, hogy nem abban a közegben, ahol én éppen tartózkodom. 
Nem volt más választásom, rászóltam az alakra. 
Mit akarsz tőlem te álom alak! ( ?)
Az alak nem válaszolt, de mintha megtorpant volna.  kiestem a tapasztalatból.


Ez pedig szintén az odúdban a "Különös álmok egyéb kategória" 4. oldalán van:

asd94 írta:Itt van fortis említett álma, Álmok 1/31. oldal:

Szintek  2015 aug

Egy szerpentinen haladtam lefelé , és meglepődve  konstatáltam , hogy hiányzik a korlát , semmi sem akadályozza meg az embert , hogy a mélybe zuhanjon , ha egy kicsit gyorsabban halad a kanyarokban lefelé . 
Végül is biztonságban leértem ahhoz a helyhez és beléptem egy ott lévő épületbe .  Ez egy nagyon különös hely volt ,( emlékeim nem igazán maradtak meg róla ), de az épületen belül mintha egy  tiszta és sekély vizű , lassú sodrású folyó folyt volna .  Különös , mert a folyó , számomra idegennek tűnt , azaz már maga a közege is ( nem értem miért ) ezért óvatosan kezdtem el tanulmányozni . Beledugtam a mutató ujjamat , és figyeltem a körülötte keletkező kis hullám karikákat . Kicsit mintha más lett volna a közeg mint normál esetben , de lehet az én észlelésem volt csupán más , mert mintha a vizet kicsit sűrűbbnek érzékeltem volna a normálisnál .  Aztán nézőpont váltás történt és a víz alól láttam magamat , amint az ujjam a víz alá hatol , átbökve annak felszínét akár egy hártyát .  
Mostanra már egészen a víz alatt voltam és annak fenekén kotorásztam . Különböző tárgyak akadtak a kezeim közé , és rájöttem , hogy ezek elveszett tárgyak . ( Megfordult a fejemben , hogy a tárgyak esetleg emlékek jelképei , de ezek a tárgyak nem az enyéimé voltak . )   Aztán felfedeztem egy nagyon különös dolgot .  A folyó alatt , egy másik folyó is folyt .  Ezt nem tudom hogyan érzékeltem , talán mintha egy vastag üvegen keresztül láthattam volna , és felmerült bennem a gondolat , hogy tovább merüljek arra a szintre , de egy hirtelen jött gondolattól gyorsan visszakoztam . Az a folyó ott lent a szennycsatorna , érkezett a felismerés , és nekem semmi kedvem ahhoz , hogy a mocsokban kotorásszak . Ekkor ismét a felszínre bukkantam , és elmondtam egy ott álló lánynak , hogy a tárgyak amiket találhattam , talán az ő elveszett tárgyai lehettek valamikor a múltban .

Áprilia írta:Ez is nagyon jó álma fortisnak, valamiért anno nem olvastam.  Shocked
Folyó a folyó alatt, nagyon durva! Maga a folyó lélek szimbólum, ami alatta van az meg a tudatalatti része (léleknek).
Esett pár szó mostanában arról, hogy önmagunkhoz az árnyékunkon keresztül vezet az út....
(Nemrég volt egy vizes álmom, ott sokmindent leírtam erről.)


A szennycsatorna is stimmel, pont ma olvastam Jungtól (szinkronicitás?):

"Ha túlzott haragot érzünk, amikor valamelyik barátunk szemünkre veti egyik-másik hibánkat, akkor bizonyosak lehetünk benne, ezen a ponton húzódik meg saját árnyékunk egyik, tudattalan része. Mit mondhatunk akkor, amikor a saját álmainktól, saját belső bíránktól kapjuk a szemrehányást? Ez az egó tettenérésének pillanata, az eredmény pedig általában zavart hallgatás. Ezután hosszú és fájdalmas önnevelő munka kezdődik, olyan, amely Herkules 12 munkájának pszichológiai megfelelője. Ennek a tragikus hősnek az első munkája Augiász istállójának kitakarítása volt, meghozzá egy nap alatt. Ám az évtizedek óta halmozódó trágya kitakarítása olyan hatalmas feladat, aminek a puszta gondolata is elrettentheti az egyszerű halandót."

Ez nagyon tetszik, ez a szennycsatorna!!

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Blueeye Vas. 31 Dec. - 8:50

Áprilia írta:
fortis írta:Igen, valóban. Én kerestem a témát itt is ott is, csak a saját ablakomban nem.  Very Happy

Az árnyékával senki sem szeret találkozni...... Smile
De az árnyék téma más, mint a vadállatok által megtestesített elfojtott ösztönök. Ez 2 különböző dolog.

thumb

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Blueeye Vas. 31 Dec. - 8:55

Ma éjjel a halott hörimmel ámodtam. Sad Álmomban kicsit máshogy nézett ki, hiányos volt a szőre, de boldogan futkozott a munkagyemen.

Én is boldog voltam hogy ott volt. öröm

Hm...még mindig a másik szobában van a kecója. facepalm MInden nap látom. Lehet hogy ideje lenne eltenni szem elől. facepalm

Most nem tarthatok állatot, mert ha elutazok hosszabb időre, nem tud senki gondoskodni róla. De remélem hamarosan változik a helyzet.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Blueeye Vas. 31 Dec. - 9:01

Ezt nem hiszem el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Most léptem be a FB-ra, ez a kép fogadott, egy éve tettem fel, ilyenkor kidob a FB egy emléket!!!

Tucika éppen almát eszik.  öröm


Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Tucika11


A hozzászólást Blueeye összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 31 Dec. - 9:03-kor.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  fortis Vas. 31 Dec. - 9:02

Lehet a mai álmom neked szólt Blueeye?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Blueeye Vas. 31 Dec. - 9:03

fortis írta:Lehet a mai álmom neked szólt Blueeye?

Milyen álmod? Tettem be egy fotót és írtam hozzá. Ehhez mit szólsz?

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Tábortűz a Barátság nevében: - Page 15 Empty Re: Tábortűz a Barátság nevében:

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

15 / 23 oldal Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 23  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.