álmok 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

5 / 12 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Re: álmok 2

Témanyitás  Zoli on Pént. 4 Márc. - 20:50

Csak csak megkerestem nektek , gondoljátok , hogy egy egyszerű álom alak így viselkedik ? Megmozgatja a fantáziát . Most nem bánom , hogy elraktároztam pár emlékezetes álmom . Akkor még nem ismertem Don Juan tanításait , de ez a fényfüggöny szóval megmozgatja a fantáziát . 

Egy pályaudvaron láttam meg ismét a sötét alakot és utána mentem , hogy megkérdezzem ki ő tulajdonképpen és mit akar tőlem ?  De ő nem válaszolt , csak felszállt a vonatra . Gondoltam nem hagyom annyiban és utána mentem . 
Válaszokat szeretnék folytattam  , ő meg megnyugtatott , hogy meg fogom kapni azokat . 
Leszálltunk a következő állomásnál , és egy kőhöz vezetett  amin valami fura jelek voltak , vagy írás .  Aztán egy különös dolog történt , mert a sötét alak fényleni kezdett , és mint egy egy világító függöny úgy törtek fel az ég felé valamilyen fényszálak . Elcsodálkoztam a jelenségen , de aztán vettem csak észre , hogy én is ugyan úgy nézek ki . Rengeteg fényszál indult ki belőlem vagyis inkább úgy mondanám , hogy vált láthatóvá . 
Látod ez történik amikor két rész összetalálkozik mondta a sötét alak és aztán köddé vált .
Soha többé nem láttam utána .
Zoli

Hozzászólások száma : 9342

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Áprilia on Pént. 4 Márc. - 21:00

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:02-kor.

Áprilia

Hozzászólások száma : 4928

Témanyitás  Áprilia on Vas. 6 Márc. - 9:59

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:02-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Vas. 6 Márc. - 10:15

Köszi , hogxy utána néztél !  virág
Zoli

Témanyitás  Zoli on Vas. 6 Márc. - 11:51

Ma sokat beszélgettem egy öreg indiánnal egy sziklás pusztában a tábortüze mellett . Úgy utálom , hogy semmire sem emlékszem belőle . Már az álom végére is mindent elfelejtettem . 

Zoli

Témanyitás  Vendég on Vas. 6 Márc. - 12:04

Talán elalvás előtt vagy nap közben ha lazítasz majd előjönnek az emlékek.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Vas. 6 Márc. - 13:14

Médea írta:Talán elalvás előtt vagy nap közben ha lazítasz majd előjönnek az emlékek.

Nem tudom , jó lenne , de nem mondanám , hogy nagyon jellemző lenne .  Crying or Very sad
Zoli

Témanyitás  Vendég on Vas. 6 Márc. - 13:38

Ez is olyan gyakorlat mint egy bizonyos helyre álmodni magad, de könnyebb mert van előzménye. Koncentrálj a tűzre, idézd fel a lehető legjobban az álmot, az érzéseket se hagyva ki, lazán, erőltetés nélkül hagyni kell hogy bekússzanak a képek és talán nemcsak emlékezni fogsz, hanem újraálmodhatod az egészet. Én legalábbis így csinálom, ha van egy erős emléked akkor azt megragadva lépésről lépésre kibonthatod az álmot.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Vas. 6 Márc. - 13:42

HMM  ha nem alszom bele teljesen , akkor kipróbálom .
Zoli

Témanyitás  Zoli on Hétf. 7 Márc. - 7:50

Áthozat 2016 márc 
Azt álmodtam , hogy álmodok . Álmomban szerettem volna valamit áthozni ebbe a valóságba , ez egy medál , vagy gyűrű valami ilyesmi volt . Álmomban volt ott egy középkorú fiatal egészen világos  kleopátra frizurás nő is  , aki azt mondta , hogy majd ő segíteni fog nekem , és amikor átlépek a másik világba , kapjam el a kezét  .  Ez így is történt , nem tudom hol járhattam már , de elkaptam a kezét a gyűrűvel . Átkerültem ebbe a világba , de meglepetésemre a nő is jött velem . ( Persze ez még mindig csak álom volt , azaz álomváltás ) 
J meglepődve kérdezte , hogy ez meg kicsoda itten ?  Fogalmam sem volt , hogy magyarázzam meg ,   de aztán csak elmondtam , hogy egy álomvilágból jött velem és elmondtam neki a sztorit .  Elég hülye helyzet volt , mert fogalmam sem volt róla , hogy mit kezdhetnénk vele . J azt mondta , hogy talán tudna gyógyítani . Ááá nem hiszem , legyintettem a kezemmel , hiszen azt sem tudja mi az a betegség , nem hogy a gyógyítás !  Elképzeltem magamban , hogy még az utcára sem lehet magában leengedni , hiszen nem e világból való . Aztán felébredtem .

Megjegyzés : Nehéz leírni , de az álomváltás amikor elkaptuk a nővel egymás kezét , olyan volt , mintha egy átlátszó hártya , vagy  mintha  egy függőleges  víztükör   lett volna közöttünk és én valószínűleg átránthattam ezen a falon . Nem volt ilyen szándékom , mert csak a gyűrűt tartó kezét fogtam és azt hittem csak a tárgy jön majd át , vagy legalábbis elengedi a tárgyat , de nem , ő nem engedte el , így kerülhetett át ő is erre az oldalra . Véletlen volt e  , vagy át lettem vágva ? - nem tudom . De azt igen , hogy azon a másik oldalon mintha semmi sem lett volna , sötét ködös világ , csak a nőre emlékszem belőle és amit a kezében tartott .
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 7 Márc. - 9:07

törlés

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Hétf. 7 Márc. - 9:12

@Áprilia írta:Akkor már csak az a lépés van hátra, hogy onnan ide hogy hozhatnád át azt a gyűrűt.  Very Happy
Ilyen tárgy áthozós álmom nekem is volt. Egy fehér kristályhegyről lepergő kristály darabokat hoztam át egyik álomból egy másikba, de mire áthoztam, fehér virágszirmok lettek a kristályokból.
Neked a gyűrű megmaradt gyűrűnek? Végülis arra nem tértél ki, hogy a gyűrű átkerült -e, csak azt írtad, hogy a nő átjött.

Sajnos a gyűrűre nem emlékszem , mert a nő megjelenése , azaz hogy átjött , vagy áthúztam én magam , az elég megdöbbentő volt és így minden más lényegét veszítette .
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 7 Márc. - 9:19

törlés

Áprilia

Témanyitás  Vendég on Hétf. 7 Márc. - 9:28

A gyűrű szerves része volt a nőnek, bár te csak a gyűrűt akartad jött vele ő is. Az is valószínű hogy a nő jobban lekötötte a figyelmedet, mert férfi vagy és mert alapból is érdekesebb egy személy mint egy tárgy. A szándékod hogy áthozz valamit onnan továbbra is élt és mivel a nőre figyeltél azt rántottad magaddal.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Hétf. 7 Márc. - 11:07

Nagyon érdekeseket írtatok és a te tapasztalatod is megér egy misét Áprilia !
Megvallom őszintén , csak az álom után kaptam a fejemhez , hogy mi is történt valójában . Persze ott is meglepő volt mint cselekmény , de nem gondoltam mélyebben bele . 
- Szóval a nő azt mondta , hogy ő  majd segít . 
Én a gyűrűt akartam , azt sem tudtam mi lesz ebből az egészből , de a nő azt mondta kapjam el a kezét . 
Én úgy vélném , mintha tudtomon kívül  vittek volna bele valamibe , azaz tanítottak volna valamit . Mondjuk a gyakorlatot mindig jobban szerettem , mint magát az elméletet . 
Szóval a gyűrű . A gyűrű a kézben volt . Az által , hogy a gyűrűt akartam , a kezet is figyelnem kellett mert a kettő össze tartozott .  Arra gondolnék , hogy a gyűrű mint egy hipnotikus valami oda koncentrálta a figyelmemet a kézre amit elkaptam . 
Még az is megfordult a fejemben , hogy talán minden fordítva volt , csak az én tudatom képzelhette másképpen , mint ahogyan a cselekmény zajlott . 
Tehát lehet , hogy én kaptam el a nő kezét , de lehet az is , hogy ő az enyémet . Lehet nem is én ránthattam át őt ennek a világnak a hasonmásába , hanem ő ránthatott át engem . Szóval elég csalóka .
Azt mondta majd ő segít . Kérdés , hogy aki segít az kapja e el a másikat , vagy akinek segítenek az kapja e el a segítő kezét ?  De lehet ez lényegtelen , lényegében a kézelkapás a fontos . 
Most már csak azon rágom a kefét , hogy ez valóban csak egy álom alak lehetett , vagy merhetnék e gondolni valami másra valami többre esetleg ? 
Örülök ennek a tapasztalatnak , mert ilyen esetem még nem történt . Nem is volt sem eszemben , sem akaratomban , mégis megtörtént .  öröm

Nem találtam olyan képet amit beilleszthetnék , de a kézelkapást úgy kell elképzelni , hogy az ujjak behajlításával tulajdonképpen a másik ujjait kaptuk el . Tehát akár a kampók amikor egymásba kapnak .
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 7 Márc. - 12:54

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:03-kor.

Áprilia

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 7 Márc. - 15:09

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:03-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Hétf. 7 Márc. - 15:16

@Áprilia írta:Egymás álmába lehet egymást átrántani. És mivel te akartad a gyűrűt áthozni ide magaddal, és ő az idevaló áthozatalba ajánlotta fel neked a segítségét, te rántottad át őt a te álmodba. Írtad is, hogy ebben a világban találtátok magatokat.
Szerintem.

Igen ez  így lehet , de ami elgondolkodtató , hogy az ember ezt megteheti vajon egyszerű álom alakokkal is ?  Ez az egész úgy ahogy van  kicsit fura ahhoz , hogy egy egyszerű  álom alak lett volna , hacsak nem arról szólt az egész álom , hogy na ennek így kellene működnie .
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 7 Márc. - 15:22

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:03-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Hétf. 7 Márc. - 15:25

Igen , ez meg a másik helyzet , mert ez valóban álom volt az álomban .
Zoli

Témanyitás  Zoli on Szer. 9 Márc. - 17:00

Áprilia fekszik az ágyon  2016  márc 9

Az álmom úgy tűnt , mintha ugyan abban az erdőben kezdődött volna , ahol a medvék voltak . Most ezúttal viszont tudatában voltam annak , hogy a tisztáson húzódik egy nagyobbacska épület , akár egy erdei ház , csak méreteiben valamivel nagyobb . Ezek szerint itt voltunk elszállásolva de kinek a jóvoltából , azt nem lehetett tudni . 
Az épület polcain itt ott sok könyv volt , és valaki vagy ajánlhatta , vagy megmutathatta számomra azt a helyet , vagy magát a könyvet , ami a kezem ügyébe akadhatott . Ez egy nagyon érdekes könyv volt , a borítója mély fekete , de a szélein körbefutó arany cirádás vonalakon kívül semmi más nem volt látható . Ez egy olyan könyv , aminek nincsen sem címe , sem az írója feltüntetve , állapítottam meg magamban . magammal viszem gondoltam , majd beleolvasgatok . 
Kiléptem az épületből , és valahogy Ápriliáék lakásában találtam magamat . Ez nem az a lakás volt mint eredetileg ,de tudtam , hogy az övéké és hogy ott laknak .  
Áprilia is és a férje is otthon voltak , nagyjából olyan 35 as esetleg 40 évesek lehettek tehát fiatalok voltak . Áprilia férjének mutattam a könyvet éppen , aki nagy érdeklődéssel tanulmányozta és kijelentette , hogy egy ilyen könyvre neki is szüksége volna . Bele lapoztunk és a könyvben néhol  fényképek voltak , olyan 40 es 60 as évekbeli divat szerint öltözködött nők pózoltak . Persze más jellegű képek is voltak , de annyira nem néztük át . Megígértem , hogy megpróbálok neki is beszerezni egy példányt , és aztán átmentem a másik helyiségbe , úgy tűnt , hogy a nappaliba .  Itt Áprilia feküdt egy kanapén és valamit tartott a kezében amit nézett , de hogy mi volt az , könyv e , vagy valami más , azt nem figyeltem meg sajnos . Váltottunk néhány szót , de nem sokat , mert lekötötte a figyelmét az , ami a kezében volt . 
Lassan megérkezett Áprilia anyukája is , olyan 60 - 65 körülinek néztem , kedves tekintetű asszonynak ítéltem , vele is váltottam néhány udvarias gesztust , de aztán ő is tevékenykedett valamit , így hát nem zavartam . 
A szobában nézelődtem még egy ideig , felszedtem a szőnyegről néhány szétdobált kacatot , mintha rendet akartam volna tenni , de aztán ugrott a kép , úgy gondoltam ideje haza mennem elköszöntem és végül azt hiszem fel is ébredhettem az álomból 
Áprilia végig a kanapén feküdt , el volt mélyedve azzal amit nézett amit a kezében tartott . ( amint írtam nem tudom mi lehetett az , talán könyv , vagy akár az Ipadja nem tudom . ) 

megjegyzés :
Az álom maga talán nem is lenne annyira érdekes , de az , hogy Áprilia is azt álmodta , hogy feküdt  az ágyban és nézett egy filmet az Ipadján ami teljesen lekötötte a figyelmét , ez már az én álmomat is érdekesebbé teszi egy kicsit .
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Szer. 9 Márc. - 17:08

törlés

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Szer. 9 Márc. - 18:31

@Áprilia írta:Fortis: "felszedtem a szőnyegről néhány szétdobált kacatot , mintha rendet akartam volna tenni..."

Jesus!
Ez nem lehet igaz! Pont veled egyidejűleg írtam be én is magamhoz egy másik álmomat, amit az éjjel álmodtam, melyben szintén volt egy olyan jelenet, hogy kacatokat szedtem fel a nappaliban a szőnyegről, és mindenféle idegen vendégek voltak nálunk. Shocked

Amugy az életkorok, amiket írsz, nagyjabol stimmelnek! Shocked
És az iPad is igen, és a fekvő helyzet! Shocked

Igen , elég különösek ezek az egybeesések , és jó jelnek is tartom azokat , de azért ettől még többet szeretnék , talán találkozhatnánk is valóban tudatosan  minden eltérést kiküszöbölvén , szerintem akár még ez is elérhető volna , de ehhez valóban el kellene kapnunk egymást és jól megrázni , hogy ami történik abban jelen legyünk az álom akár hol is van .
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Szer. 9 Márc. - 19:53

törlés

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Csüt. 10 Márc. - 16:31

@Áprilia írta:Azért egy év kihagyás, azaz veszekedés után ez se rossz, ami van.
yes
Zoli

Témanyitás  Zoli on Pént. 11 Márc. - 7:50

Galamb
Ez az álom talán csak valamilyen jelképet hordoz , ezért írom le.
Volt egy fehér galamb a szobánkban és amikor gondolt egyet hol ide , hol oda repült . Aztán arra gondoltam kinyitom az ablakot , odakint mégis csak tágasabb , had repüljön ha akar . Eleinte még csak a párkányig repült , de aztán csak kiszállt az égre , de nem repült túl messzire , visszaszállt a szobába . 
Talán később elrepülhetett , nem tudom ,az ablakot nyitva hagytam neki .

Kísértethajó
Egy öreg hajó belső terében voltam , odabent félhomály volt és mindent vastagon belepett a por . Lépteket és hangokat hallottam , így nem volt időm kinyitni azt a nagy ládát , ami mellett álltam az egyik sarokban . A hangok közeledtek , sok hely nem igazán volt ahová ebújhattam volna , ezért annyi port húztam magamra a környezetemből amennyit csak tudtam .  A két alak odaért a ládához és én külső szemlélőként láthattam őket és magam . A láda mellett feküdtem a portól betakartan , arcvonásaim akár egy szoboré  , mozdulatlan voltam . A két alak felfigyeltek rám , de valószínűleg ők is azt hihették , hogy csak egy por lepte szobor voltam , így nem sokat tétováztak , visszamentek ahonnan jöttek , gondolom a fedélzetre talán .   Kinyitottam a ládát és benne könyvekre és papirusz tekercsekre találtam . Elolvastam a tekercsekből néhányat és rájöttem , ezek varázstekercsek voltak . 
Onnan jöttem rá erre , hogy miután elsuttogtam belőlük a szavakat , egy lényt idéztem meg  ezen a porlepte helyen ,  de hogy hogy nézett ki , azt nem igazán tudnám elmagyarázni , mert ez túl bonyolult volna . Talán egy gömb egy kígyó és egy kobold formát ha összegyúrnánk adná ki ezt az alakot . 
Gondoltam ez egy harcos őr lehet , ami a helységet óvja , így már nincs mitől tartanom , ha a két alak visszatért volna .
Zoli

Témanyitás  Vendég on Pént. 11 Márc. - 8:19

A két álom annyiban hasonlít hogy kinyitottál valamit hogy elérj valamit. Egy célt amely talán a szabadság. A galamb a szellem jelképe, arra vágyik hogy szárnyalhasson, de még bizonytalan, nem szokta meg a szabad élet kínálta lehetőségeket. A varázstekercsek mutatják a vágyaidat amelyeket elzárva tartasz, a varázslat, rejtély, misztikum, izgalom utáni sóvárgást jelképezhetik. Nem vagy vele tisztában pontosan mire is vágysz, ezért lehet az őr egy kiméra, zavaros egyveleg.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Pént. 11 Márc. - 10:10

Igen , azt hiszem ez jó elemzés lehet . 
Szabadság utáni vágy a misztikumba az ismeretlenbe .
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Pént. 11 Márc. - 10:17

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:04-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Pént. 11 Márc. - 15:52

@Áprilia írta:

És mivel a galamb a (Szent) Szellemet is jelenti (az Igében Szent Szellem, aki Jezus megkeresztelésekor leszállt rá galamb képében), az álmodban az is benne van, hogy a galamb, azaz a szellem/erő maga akarja és hozta el a kibékülésünket. Maradjon is így. yes
Igen , maradjon is így !  öröm
Zoli

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

5 / 12 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére