Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 2

4 posters

11 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Csüt. 14 Júl. - 6:54

taps
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Júl. - 11:26

Tűzlények . 

Kicsit zavaros a történet , mert elég sokat ugrott a helyszín , de amikkel találkoztam részletek azok érdekesek voltak . 

- Ebben az álomban  egy  kisgyerek volt nálunk , pontosabban ahol épp tartózkodtunk . Úgy tűnt ez az otthonunk és a gyereket egy olyan helyre tettük le ,mint egy kemencének a bemélyedése , vagy nem tudom . A lényeg az , hogy járt ott egy idegen és letett valamit a gyermek mellé , mondván az az övé . Pontosabban nem lett kimondva , de tudtuk , hogy a gyerek tulajdona .  Ez a valami egy tenyérnyi kör alakú fémdarab volt , benne valami díszes lenyomattal . 
A következő jelenetben , a padláson voltunk és egy tetőn lévő nyílást akartunk elérni , de ennek módja rejtvényszerű volt , mert ahonnan a létrák kiindultak , onnan lehetetlennek tűnt elérni a nyílást , pontosabban ha egészen a plafonig toltuk a létrákat , akkor is maradt kb fél vagy egy méternyi távolság , hogy elérjük a nyílást . 
Aztán ismét a kisgyereknél voltunk , aki egy kulcsot rajzolt egy rajzlapra , és a kezébe fogta azt a kör alakú valamit és felénk nyújtotta . Nos ez a jelzés egyértelműnek tűnt , hogy az a valami maga a kulcs . 
Az álom érdekessége az volt , hogy a gyerek még túl kicsi volt ahhoz , hogy összefüggően beszélni tudott volna , vagy egyáltalán lerajzolni egy kulcsot , ez a gyerek mégis megtette , és ez akkor sajnos nem tűnt fel , talán tudtam volna kezdeni a helyzettel valamit . 

- Folytatásként egy egészen már körülmények között találtam magamat és valamilyen lények szegődtek a nyomomban . Menekültem előlük .  Ezek a lények lángok vagy tűzoszlop szerű lények voltak .  Semmi sem állította meg őket , amíg rá nem jöttem , hogy egy bizonyos szakaszon a talajnak  olyan jellegzetességei vannak , mint a homoknak , csak mégis egészen különös és más . Belemarkoltam ebbe a talajba és az üldöző lángoszlopnak hajítottam . Úgy tűnt hatásos volt , mert a lángoszlop összerogyott és eltűnt . Ezt megismételtem még két lángoszloppal , és a negyedikkel is megpróbáltam volna , de ott nem sikerült . A lény vigyorgott és kiderült , hogy az nem is lángoszlop volt , hanem valamilyen zöld színű tüskés fejű lény .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Júl. - 15:47

Ahogy én látom ,mindkét álomban a szabadulás a közös momentum. Az elsőben az eszedre van szükség, meg kell oldanod egy rejtvényt, a másodikban csak a testi erődben bízhatsz. A menekülés és bezártság érzet gyakori az álmokban, hétköznapi problémákra hívják fel a figyelmet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Júl. - 22:22

Médea írta:Ahogy én látom ,mindkét álomban a szabadulás a közös momentum. Az elsőben az eszedre van szükség, meg kell oldanod egy rejtvényt, a másodikban csak a testi erődben bízhatsz. A menekülés és bezártság érzet gyakori az álmokban, hétköznapi problémákra hívják fel a figyelmet.

Az igazi szabadság érzet hiánya bizony elég  nagy hétköznapi problémának tűnik . Épp az álmok előtt néztem egy videót , amit be is tettem itt " ami megérint c" topikba , amiből nem nehéz kikövetkeztetni , hogy milyen távol is áll tőlünk az , amit szabadságnak hívhatnánk . Igen , lehet , hogy ez a szabadulni való vágy szülhette ezeket az álmokat , ahol mind az ember eszére , mind ügyességére , leleményességére , kitartására és erejére  is szükség volna a szabaduláshoz .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Pént. 22 Júl. - 7:49

Hárítasz, ha azt, ami személyes, általános érvényűnek állítod be. Persze, lehet ok a hárításra, én csak szóltam.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Pént. 22 Júl. - 8:02

efi írta:Hárítasz, ha azt, ami személyes, általános érvényűnek állítod be. Persze, lehet ok a hárításra, én csak szóltam.

Itt pont az a lényeg , hogy ha megnézed azt a videót , láthatod , ez esetben nincs olyan , hogy személyes . Vagy pedig mindenkinek ugyan az lehet a személyes problémája e tekintetben .
Rám szerintem ez hathatott és hozhatta ki belőlem ezt az álmot. Talán .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Júl. - 22:58

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:14-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 25 Júl. - 8:42

Áprilia írta:



Szerintem a kisgyerek te voltál. A kör alak arra is utalhat, hogy az a tárgy a gyerek önvalóját szimbolizálhatta. Mondta is az idegen, hogy az a gyerek tulajdona.

Hát a felfelé való törekvés valszeg a szellemiekben való törekve irányát jelenthette. Ám ez nem olyan könnyű dolog, mint ahogy azt egyesek elképzelik. Nem lehet csak úgy elérni a létráról.


A kisgyerek - azaz te - egy kulcsot rajzolt, majd az önvalóját szimbolizáló tárgyat felétek - azaz a felnőtt énedhez - nyújtotta. Talán egy kulcsot adott az önvalójához, azaz a te saját önvalódhoz. Vagy az van, hogy az Önvaló maga a kulcs ahhoz, hogy felfelé juss szellemileg. Az önvalóddal való kapcsolat kell ahhoz, hogy a létrán felmászva elérd a nyílást.

Tulajdonképpen egy segítőkész gyermek maga is megtestesítheti álomban az önvalót. Ilyenkor altalaban termeszetfeletti képességekkel is rendelkezik. Miként a te álmodban is: "még túl kicsi volt ahhoz , hogy összefüggően beszélni tudott volna , vagy egyáltalán lerajzolni egy kulcsot , ez a gyerek mégis megtette."
Az, hogy az Önvaló néha kisgyermekként, néha pedig mondjuk bölcs öregként jelenik meg, azt jelzi, hogy ő kortalan, örökkévaló, vagy mi....

Én azt szűrném le belőle , hogy . 

- Volt a gyerek mondjuk aki én vagyok . 
- Volt a kerek tárgy ami egy kulcs  és itt most bonyolódik a helyzet , azaz ketté válhat . 
- Volt egy törekvés ami felfelé mutat , és kérdés , hogy a szellemi világ felé , vagy az önvalóhoz ? 
- Másik kérdés , hogy ez a két dolog esetleg ugyan az volna ? 
- Ha a gyerek az önvaló , és ő adja a kulcsot , akkor nem e az van , hogy a szellemi világ az nem azonos az önvalóval , vagy pedig maga az önvaló próbál egy kulcs által segíteni  önmagamhoz ? 

Azt hiszem a történet sorrendjében keresendő a lényeg . 
- Gyerek egy tárggyal . 
- Elérendő cél egy magasabb szintre , vagy a szellemihez
- Újból a gyerek , aki egy kulcsot nyújt felénk , ami az ő tulajdona , esetleg az önvalója ami maga a kulcs szimbolikájaként jelenik meg mint tárgy .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Hétf. 25 Júl. - 10:35

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:15-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 25 Júl. - 10:52

Hmm elég érdekesek ezek a folyamatok és voltaképpen izgalmas is .  
Jó lenne feljutnunk oda mindnyájunknak , nagyon érdekes lenne . Nem tudom miért , vagy mit lehetne kihozni belőle , talán az egymáshoz való megértést .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Hétf. 25 Júl. - 10:59

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:15-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 25 Júl. - 11:11

Áprilia írta:
fortis írta:Hmm elég érdekesek ezek a folyamatok és voltaképpen izgalmas is .  
Jó lenne feljutnunk oda mindnyájunknak , nagyon érdekes lenne . Nem tudom miért , vagy mit lehetne kihozni belőle , talán az egymáshoz való megértést .

Eloszor az embernek saját magát kellene tudnia megérteni.

Természetesen . Bár a megértés itt eléggé kétértelmű , mert az elfogadásra gondoltam volna vele kapcsolatosan . Aztán persze lehet mondani , hogy a kettő kéz a kézben jár . 
Mondjuk azt megérteni , hogy miért gondolkodunk úgy ahogy  , az egy elég kacifántos és rögös út volna . De ez már egy másik fajta megértés  úgy gondolom .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Hétf. 25 Júl. - 13:12

Áprilia írta:"Ennek a teljességnek az újra elérésével (azaz a tudatalatti elemek tudatosításával) áll helyre a kapcsolat az önvalóval."
antropozófia
A gyerek nem teljes. Bizonyos lélekrészei nem is laknak még benne a megszületés után, hanem még angyalok őrzik, illetve az anyja étertestével van szimbiózisban, amíg apránként fel nem veszi a hiányzó "testeit" (nem fizikai) magába. Ezért valóban egyfajta egységet alkot a környezetével, amiről később leválik. A teljes megszületés még 21 évig tart. smile

Az önvalóval nem ismét kapcsolódik össze az ember, mert azzal sosem volt összekapcsolódva. Az életben lesz dolga ezt a kapcsolatot megteremteni, azaz az Én-t életre kelteni, "megszülni" egy csírából, amit minden ember hordoz.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Hétf. 25 Júl. - 13:28

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:15-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 1 Aug. - 11:07

Hogyan lépj ki . 2016 08 01 féltudatos

Ez egy nagyon különös álom volt, mert azt hiszem ritkák lehetnek azok a momentumok, amik felmerülhettek álom közben. Némi tudatosság végig volt bennem , de arra nem volt elég, hogy  másképpen  reagálhattam volna  mint egy hagyományos álomnál.

- Orvosi rendelőben voltam, vért akartak tőlem venni . A bal karomat nyújtottam oda, mire megkérdezte az orvos, hogy miért nem a jobb karomból szeretném?
Aztán hozzá tette, hogy érti már, bizonyára  azért, mert a bal  erősebb mint a jobb.  Aztán mégsem került sor vérvételre, hanem kimentem a váró helyiségbe. 
A doktornő hamarosan kijött utánam, és nekem volt egy olyan érzésem, hogy  ő tulajdonképpen egy pszichológus. Eléggé elkeseredett képet vágott, mire megkérdeztem mi a baj ? Azt felelte , hogy most derült ki, hogy elveszítette az egyik páciensét  egy 14 éves kislányt , aki autóbalesetet szenvedett és  nagyon ígéretes, tehetséges volt.  Sejteni véltem , hogy nem a művészi oldalára gondolhatott .
Egy pillanatra felvillant a kislány teljes valójában, mintha megjelent volna a váróban, szőke hosszú hajú, a haját hátul lófarokba kötve tartotta és egyszerű kis fehér ruhában volt.  Mind a ketten abba az irányba néztünk, míg  a jelenség el nem múlt . 
Aztán fura dolog történt . A doktornő megkérdezte tőlem, hogy J hogy van ? 
Hirtelen azt sem tudtam mit mondjak, na itt hiányzott igazán a tudatosság, mert ez esetben viszont válasz helyett kérdezhettem volna. E helyett viszont csak megvontam a vállamat és azt feleltem, hogy úgy ahogy. 
A folytatásban ismét egy jelenést pillantottam meg, de ez esetben inkább mintha csak egy filmet néztem volna.  Tudtam, hogy még mindig ugyan abban a helyiségben vagyok, de a figyelmemet a filmszerű jelenésre irányították.
Egy férfit láttam aki egyenesen állt, majd előre dőlve a lábaira nézett . 
A következő pillanatban, amint előre dőlt, kiesett a saját testéből , de ez csak egy pillanatig tartott, mert utána ugyan azzal a mozdulattal felágaskodva ismét a testében volt. Tehát mintha egy legyező szerű mozgást végzett volna és tudtam ez egy gyakorlat. Pontosabban  a testből való ki és visszalépés egy ilyenforma gyakorlatát láthattam , mert az illető ezt bemutatta még legalább tízszer . 
A látvány nagyon különös volt, mert az anyaginak tűnő test nem változott, ellenben ami kibukott belőle sem volt csak egy kicsit áttetszőbb légiesebb, szóval mondhatni, hogy bár energia test volt, mégis elég szilárdnak tűnt ahhoz. 
Ennek a gyakorlatnak a tudatával ébredtem föl , nagyon különös volt. 

Ez a kép itt talán jól szemlélteti, már jobban előrte kell hajolnia ahhoz, hogy a lábaira nézhessen.
álmok 2 - Page 11 Images__2__www.kepfeltoltes.hu_

Amit még fontosnak tartanék, hogy nem szokványos szerintem, hogy egy álom alak egy fizikai egyénről kérdezgessen, aki nem szereplője az álomnak . Ez nagyon meglepett, szóval ilyen is van .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Hétf. 1 Aug. - 12:47

Ha különösnek érezted, akkor biztos fontos, én viszont nem értem ennek az álomnak a jelképrendszerét.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 1 Aug. - 14:53

efi írta:Ha különösnek érezted, akkor biztos fontos, én viszont nem értem ennek az álomnak a jelképrendszerét.

Én sem értem Efi, ha mástól olvasnám, akkor egy része csak az, amiben jelképet vélnék felfedezni. Ez pedig az orvosi rendelő és a vérvétel. 
Szóval ez a két momentum a testiségre utalhat. Pontosabban a fizikai testre, hiszen a vér maga a test jelképe szerintem, legalábbis ebben az esetben. 
Szóval test és a kéz esete. Ha agyféltekékben gondolkodunk, akkor a bal oldal a jobb agyféltekéhez tartozó, míg a jobb oldal a bal agyféltekéhez. Ebből lehetne egy olyan megállapítást hozni, hogy ha a bal kéz az erősebb, akkor ebből a tekintetből a jobb agyféltekének is annak kell lennie. 
Ezt még tetézi, hogy az orvos pszichológus, tehát  ebből meg lehetne arra következtetni, hogy valóban az agyműködéssel lehet jelképesen kapcsolatos.
Tehát vér mint test és pszichológus mint elme kapcsolata jelképrendszerbe zárva, azaz jobb és bal oldal.

A folytatásban én sem látok jelképrendszert, de mi van ha nincs is benne, ez még elgondolkodtatóbbá teszi az egész esetet.
Pl mi közöm volna ahhoz, hogy volt egy kislány páciens aki ígéretes volt, de már nincsen? Autó baleset. Bár a baleset itt is lehetne jelképes, talán csak magát az elmúlást  jelképezi. Ami volt, az már nincsen.
Talán nem véletlenül voltam ott ahol, és a kislányban és bennem lehetséges valami ami közös.  Ő is, én is ugyan oda tartozunk . Páciens mind a kettő ugyan azon a vonalon. 
És akkor jött ez ember aki kilép a testéből. Ez elég durva, de ötletet adott. 

J-t pedig nem értem . Mi köze lehetett J-hez, hogy rákérdezett ? Az álom szempontjából semmi köze nem volt.  Olyan, mintha csak azt akarta volna szemléltetni, ez nem pusztán csak egy egyszerű álom . neki tudata van a fizikai valóságomról és arról, hogy mi történik körülöttem és mikor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Hétf. 1 Aug. - 15:09

A vér az nem pusztán a fizikai test egy alkotóeleme, az egy nagyon különös szubsztancia, kapcsolatban áll az éterivel bennünk.
Az a sokféle jelentés is bizonyítja, hogy különleges, amik a vérhez kapcsolódnak. Leggyakrabban a származás, rokonság értelmében használjuk.
Nem mintha így már értenék az álmodból bármit is.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 1 Aug. - 15:24

efi írta:A vér az nem pusztán a fizikai test egy alkotóeleme, az egy nagyon különös szubsztancia, kapcsolatban áll az éterivel bennünk.
Az a sokféle jelentés is bizonyítja, hogy különleges, amik a vérhez kapcsolódnak. Leggyakrabban a származás, rokonság értelmében használjuk.
Nem mintha így már értenék az álmodból bármit is.

Az, hogy kapcsolatban áll az éterivel, arról nem tudtam.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 1 Aug. - 20:52

Várom a ma estét, mert bár ébren nem hinném, hogy annyira könnyű lenne elérni azt amit itt láthattam álmomban, de szerintem az ha az ember a lábára néz legalább annyival felér, mintha a kezét kereste volna.  Arról meg tudjuk, hogy az energia test megszilárdításában játszhat szerepet.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Kedd 2 Aug. - 7:29

Kipróbáltam álmomban ezt a gyakorlatot.  Nem is gondolná az ember, mennyire nehéz.  Eleinte semmi sem történt, azt gondoltam jó, akkor ránézek a kezeimre. Az simán ment, semmi  erőltetés, a szokásos látvány, fehéren fénylő kezeim voltak mint máskor. 
Aztán ismét csak a lábaimmal próbálkoztam . Úgy tűnik sikerült, de egy émelygő szédüléses érzet kíséretében.  Ismeretlennek tűnő nadrág volt rajtam, nincs ilyen a valóságban a leltáramban.  A visszatérés automatikus volt, mert azt is érezhettem, hogy két helyen vagyok egy időben. Tehát működött a gyakorlat. Megismételtem még vagy kétszer és egy kicsit mindig képes voltam előrébb hajolni . Többet nem tudok róla mondani egyenlőre, legközelebb ismét megpróbálom.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Kedd 2 Aug. - 22:33

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:15-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 3 Aug. - 7:34

Elég nehéz ez a gyakorlat, lehet ébren is gyakorolni kellene, de ha már álomban csinálod elég fura hatásai vannak. Valójában a kéznézés gyerekjátéknak tűnik hozzá képest, legalábbis a számomra. 
Amúgy szeretem a fejtegetéseidet Áprilia, még ha sokszor nem is tudok vele mit kezdeni, de legalább rámutat valamire  Úgy vélem ezzel a tudat alatti megközelítésekkel ez is egy erős irányzat.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Szer. 3 Aug. - 16:32

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:16-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 3 Aug. - 16:36

Áprilia írta:
fortis írta:Elég nehéz ez a gyakorlat, lehet ébren is gyakorolni kellene.

Az álom olvasásakor az első benyomásom az volt, hogy ébren csináld.
Ki tudja, mit akart ezzel a gyakorlattal megmutatni az álom.

Nem tudom, de álomban működött. Szerintem ez a gyakorlat is olyan lehet mint a kéznézéses, annyi különbséggel, hogy itt valahogy kiválsz az álom testedből . De ennek mi a jelentősége azt még nem tudom .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Szer. 3 Aug. - 16:54

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:16-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Szer. 3 Aug. - 17:07

Érdekes a hasonlóság a meditációval, amit ma írtam be, mert abban is a testből való ismétlődő kilépés szerepel, amennyiben minden kilégzéssel a környezetbe való kiáramlást kell elképzelni. Periodikusan újra és újra.
Ma meg azt találta ott mondani Fortis, hogy szerinte állva is lehetne csinálni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 3 Aug. - 17:13

Hmm valóban .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Szer. 3 Aug. - 17:37

Ébren gyakorolva azt, amit Fortis álmodott félő, hogy orra bukik az ember, szerintem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Szer. 3 Aug. - 19:12

A kilégzéstől aligha bukik orra bárki is, de az előre dőléskor el lehet tévedni, hogy melyik "teste" dől előre az embernek. És ha a valóságos, abból baj lehet szerintem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 11 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

11 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.