Álmok 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

5 / 15 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next

Go down

Re: Álmok 4

Témanyitás  Zoli on Szer. 23 Nov. - 7:21

Ismét farkasok
Egy mezőn voltunk , több ember is volt, nem tudom hányan. Talán tízen, de nem biztos.  Farkasok jöttek és mindenkit megöltek valamilyen módon. Én és még valaki elbújtunk egy sziklafal tövében, pontosabban egy vagy két összevarrt birkabunda alá másztunk. A farkasok ott szimatoltak a bunda felett és én azt vártam, mikor tépik le rólunk. Nem tették. Úgy tűnik ott biztonságban voltunk. 
Amikor kimásztunk a bunda alól, a mező tiszta volt. Sem farkasok, sem emberek nem voltak sehol. Halott emberi maradványok sem voltak. Csak mi és a rét.

Lift
Nekem is volt egy liftes álmom az éjjel. Fölfelé akartam haladni, és meg is indult a lift fölfelé, de aztán gondolt egyet és egyre gyorsulva ereszkedni kezdett a pince felé. 

Misztikus tanoda
(Azt hiszem ez az álom ért a legtöbbet az éjszakából. )
Első lépésként kétféle  témakörről is írnom kellett valamit, de erre sajnos nem emlékszem már, mi volt a témája. Aztán egy teremben egy oktató magyarázni kezdett az ott lévő nagyjából 10 embernek, és különféle gyakorlatokat végeztetett velünk. 
Az egyik ilyen fura gyakorlat az volt, hogy rá kellett feküdni a társunkra, valamilyen energia csere céljából.  (A társam pont Áprilia volt, nem tudom miért mindig pont ő ugrik be a számomra, de hát így alakult.
Eme gyakorlat során nem igazán éreztem semmit, mondjuk ennek kicsit örültem is, hisze nem feküdhet egy férfi egy nőn csak úgy büntetlenül, és igyekeztem minél hamarabb leszállni róla. Még végigfutott a gondolataimon, hogy annyiból mégis csak szerencsés voltam, mert mi lett volna, ha egy másik férfi lett volna a társam?  cyclops Azt hiszem akkor bele se kezdtem volna a gyakorlatba. 
Aztán jött az álom eredményesebb része, ugyanis arra tanítottak meg minket, hogyan lehet megfogni valamit, ami amúgy megfoghatatlan. 
Ez a valami egy másik dimenzióban lévő alma volt. Eleinte simán átnyúlkáltunk rajta, lehetetlen volt megérinteni. Aztán az oktató megmutatta hogyan kell ezt csinálni és végül sikerült is mindannyiunknak. Igazából nem is fogtuk meg az almát, hanem valahogy a felszínét éppen hogy érintve, mintha hozzá tapadt volna a kezünkhöz, húztuk fel a földről. A gyakorlat a végén olyan jól alakult, hogy már kézből kézbe is dobálni voltunk képesek, és ami az érdekessége ennek, hogy sikerült úgy is elkapnom, hogy tulajdonképpen ökölbe volt szorítva a kezem, és a markom külső éléhez tapadt hozzá az alma, de még így is sikerült mintha csak mágnesesek lettünk volna. 
Még folytatódott az oktatás de azt már nem értettem mit kívánnának el tőlünk, hogy mit kell csinálnunk.
Zoli

Hozzászólások száma : 9253

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Zoli on Szomb. 26 Nov. - 14:56

Álom alakok különös viselkedése  / Az érintés

A napokban álmodtam. 
Egy templomhoz értem, városias környezetben. A templom bejárata egy kör alakú térbe torkollott, ami mélyebben húzódott mint a környező utcák szintje, így a tér körül két lépcsőfokon lehetőség adódott az üldögélésre.  Ha így körbe tekintek, kicsit olyan az egész, mint egy mini amfiteátrum, és a pap a kör közepére lépve valamilyen előadást tarthatott.  
Két lány ült a bal oldalamon, közvetlenül mellettem, a jobbomtól csak méterekre ültek még néhányan. 
Szemrevételeztem a két csajszit, semmi különös kirívó szépség, teljesen átlagosak voltak. ( Akkor ott ezt könyveltem el magamban) 
A két lány egymással beszélgettek és hallgatták a papot, és aztán egy különös dolog történt. A mellettem üldögélő, egyszerűen átnyúlt a hátam mögött és átkarolva a jobb vállamon pihentette meg a kezét. 
Ez annyira hihetetlen és váratlan volt a számomra, hogy azt sem tudtam hogy reagáljam le, így aztán fölébredtem.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Szer. 30 Nov. - 14:15

Tudatosság a hamis ébredésben. 
Ez jópofi volt. 
Hamis ébredésem volt. Felültem  és körül néztem a szobában.  Minden tökéletesen stimmelt, az asztalon a kis világító faágacskák, a TV mellett pedig az elektromos nagy kijelzős óra. J mellettem az ágyban  Megnéztem rajta mennyi az idő és az óra 3ó 18 percet mutatott. Első pillanatra nyugtáztam magamban, hogy van még időm az alvásra, de aztán csak motoszkálni kezdett valami az agyamban. Nem , ez nem lehet, rosszul mutatja az óra az időt, már biztosan elmúlhatott 4 óra.
 De hiszen  hamis ébredésben vagyok döbbentem rá hirtelen .
Ez nem álom, hanem egy hamis ébredés. 
A felismerés aztán csak csak kizökkentett és újra felébredtem, ezúttal már igaziból. Megnéztem az órát, 4ó 30 percet mutatott. 

Megjegyzés. Azt mondtam magamban, hogy ez nem álom, hanem egy hamis ébredés. Tulajdonképpen normál tudatállapotomban nem mondanám azt, hogy a hamis ébredés ne álom volna. Az álmodásnak legalábbis bizonyos formája.
- Ami még érdekes, az az időpont. Mivel nem voltam ébren, és mégis tudhattam, hogy az órával nem stimmel valami, ezért arra tudnék gondolni, hogy a testi és nem az elmei tudatosság volt az, ami itt meghatározó szerepet játszhatott. A test tudhatta , hogy mennyi az idő, míg az elmének erről fogalma sem volt.  Na ez is egy olyan dolog, ami megdöbbentő a számomra, de persze ezt csak azok fogják megérteni, akik tudják, hogy mit jelent a testi tudatosság .
Zoli

Témanyitás  Zoli on Hétf. 5 Dec. - 12:35

Az arc nélküli és a hang, ami tanít.

Egy nagy épület tetejére mentünk föl egy két ismeretlen ismerősömmel, nekem úgy rémlik, hogy parkour szenvedélyünknek hódolni  Fent a tetőn viszont találkoztunk pár ismeretlen kellemetlen alakkal, és bár nem kifejezetten akartak elüldözni, mégis nyakunkba vettük a lábunk.  Külön váltam a többektől és eljutottam valahová a lentebbi szintek egyikére.  Ott a falban találtam egy négyzet alakú nyílást, ami hasonló volt a régi épületek rakodó ablakához, ahol a pincékbe a szenet lelapátolták. Gondoltam  átmászok a nyíláson és egy rejtett helyiségben találtam magamat. Itt viszont egy nagyon meglepő jelenséggel találkoztam, ami annyira felzaklatott, vagy megrémített, ( bár ezek erős kifejezések a valósághoz) hogy kiestem az álomból. 
Odabent egy kis asztalnál egy arc nélküli alak ült, nem tudnám ránézésre megállapítani, hogy fiú e vagy lány volt, az arca helyén vagy előtt egy kerek álarc lebegett és az első gondolatom az volt, hogy ő egy olyan valaki , aki rég elveszett már és én most megtaláltam.  De az arc nélküliség teljesen leblokkolt.  Ha ez nem lett volna eddig még elég, jött a következő meglepetés.  A helység bal oldalán megszólalt egy láthatatlan hang, és emlékeim szerint megközelítően ezt mondta:
" Nem kell, hogy az álmok túl bonyolulttá és érdekessé váljanak "
megjegyzés: Ami az arc helyén volt, az olyan mintha egy felhős  nap vagy egy hold korong lebegett volna az arc előtt vagy annak  helyén. Nem volt egyértelmű a számomra, hogy pontosan hol is volt, a helyen e , vagy előtte. De nekem az arc nélküliség ugrott be az első  gondolatomra a látványtól.

Egyébként eltöprengtem az egészen és nekem már van egy gondolatom, hogy miről is szólt tulajdonképpen ez a hang. Ez a hang magához ehhez a bizonyos álomhoz szólhatott.  Azt akarhatta kifejezni, hogy ne vegyem alapul az egész bonyolult álmot, csak azt a részletet, ami belőle a legfontosabb a számomra. És ez pedig ez a szoba és amit ott tapasztalhattam. Ennyi volna az egész és így már teljesen szinkronban van a mondanivalója .  Ez lehet a lényeg és nem az ébrenléti hozzáállásom az álmaimhoz . 
Zoli

Témanyitás  Zoli on Hétf. 5 Dec. - 12:39

Áprilia a szobámban. 
Több szoba volt ott, ahol el voltunk szállásolva.  Azt nem tudnám megmondani, hogy hosszabb, vagy rövidebb időszakra, de mindenki kapott egy különálló szobát. Aztán a társaság gyarapodott egy nagyobb testű kutyával, és a szervezők úgy döntöttek, hogy Áprilia szobáját adják oda az ebnek. Ápriliát pedig átvezényelték az én szobámba  mondván, hogy osszuk meg egymással azt amink van.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Szomb. 10 Dec. - 20:10

Baj van?

Álmomban csörgött a mobilom és a kollégám felesége volt a vonal másik felén. 
Azt mondta N ( kollégám)  elájult. 
Azt kérdeztem mit szeretne, hogy beszéljek én a főnökünkkel?
Sajnos nem érkezett válasz, mert az álom véget ért. 

- Na ebből mi fog kisülni? 
Ha N-nek nem lesz semmi baja, amiről csak kedden lesz majd tudomásom, akkor nem fogom érteni, hogy mire volt jó ez az egész.  Bár inkább kívánnám azt, hogy valóban ne legyen baja.
Zoli

Témanyitás  Vendég on Szomb. 10 Dec. - 21:35

fortis írta:Áprilia a szobámban. 
Több szoba volt ott, ahol el voltunk szállásolva.  Azt nem tudnám megmondani, hogy hosszabb, vagy rövidebb időszakra, de mindenki kapott egy különálló szobát. Aztán a társaság gyarapodott egy nagyobb testű kutyával, és a szervezők úgy döntöttek, hogy Áprilia szobáját adják oda az ebnek. Ápriliát pedig átvezényelték az én szobámba  mondván, hogy osszuk meg egymással azt amink van.
Erre nem reagáltam, mert elfelejtettem.
Szóval Áprilia helyére valami nagykutya kerül.
Remélem, nem lesz igaz.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Szomb. 10 Dec. - 22:08

@efi írta:
fortis írta:Áprilia a szobámban. 
Erre nem reagáltam, mert elfelejtettem.
Szóval Áprilia helyére valami nagykutya kerül.
Remélem, nem lesz igaz.

Ebben a felállásban amire gondolsz, remélem valóban ne. 
Bár nem lehet tudni igazán mi is lenne jobb a számára. A rosszabb néha jobb.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Kedd 13 Dec. - 14:20

fortis írta:Baj van?

Álmomban csörgött a mobilom és a kollégám felesége volt a vonal másik felén. 
Azt mondta N ( kollégám)  elájult. 
Azt kérdeztem mit szeretne, hogy beszéljek én a főnökünkkel?
Sajnos nem érkezett válasz, mert az álom véget ért. 

- Na ebből mi fog kisülni? 
Ha N-nek nem lesz semmi baja, amiről csak kedden lesz majd tudomásom, akkor nem fogom érteni, hogy mire volt jó ez az egész.  Bár inkább kívánnám azt, hogy valóban ne legyen baja.

Nos az álomnak nem volt alapja, mert a kollégámnak elmondása szerint kutya baja sem volt. Így pedig érthetetlen a mibenléte.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Kedd 13 Dec. - 17:50

Sajna nem álmodtam, hisz 36 órája nem aludtam.  Very Happy Talán még 16 órát fenn kell, hogy maradjak.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Szomb. 17 Dec. - 7:52

Virágok
Az asztal mellett volt egy festő állványom, és virágokat festettem rá egy ecsettel. A virágoknak szép pirosas szirmuk volt, a száruk pedig hosszú és zöld. Most éppen a szárukat húztam az ecsettel, és úgy gondoltam, hogy megfelelő legyen a hosszúsága, ezért a vásznon túl az egyik szárát folytatásként az asztal lapjára festettem, míg egy másik virág szárát pedig a padlóra húztam egy darabon.  Ahogy nézegettem a virágaimat, és hogy mit műveltem, kicsit olyan 3D-s hatást kölcsönözhetett az egész képnek. 
Később valaki keresett telefonon, de nem vettem fel, nem volt kedvem most beszélgetni senkivel sem.  Ezek után ért egy kis meglepetés, amikor átmentem a másik szobába, mert Médeát láttam ott üldögélni az egyik heverőn.  Rájöttem, hogy ő lehetett az aki telefonált, de nem igazán értettem, hogy most mit keres itt. Nem utcai, hanem valamilyen szabadidő ruhában volt, mackó nadrág és egy póló , legalábbis emlékeim szerint ilyennek tűnt. 
Visszamentem a másik szobába, ő pedig utánam jött. A virágokat nézte, és hogy a szárát a padlóra festettem. Kicsit úgy tűnt, mintha zavarban volna és nem értené az egész lényemet. Vagy értené, de nem tudná mit gondoljon erről az egészről, és tulajdonképpen ezzel én is így voltam, mert én sem értettem, hogy miért van itt, hogyan kerülhetett  egyáltalán ide.
Zoli

Témanyitás  Vendég on Szomb. 17 Dec. - 10:58

Bárkinek is láttál vagy gondoltad hogy vagyok, az csakis te lehettél, talán az álmodó tudatod szimbólumaként jelentem meg, aki fel akart téged ébreszteni, megérteni, tudatosítani vagy akármi. A művészet erre a legjobb terep, az önkifejezés magasiskolája.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Szomb. 17 Dec. - 11:52

Médea írta:Bárkinek is láttál vagy gondoltad hogy vagyok, az csakis te lehettél, talán az álmodó tudatod szimbólumaként jelentem meg, aki fel akart téged ébreszteni, megérteni, tudatosítani vagy akármi.
Ehhez már csak azt teszem hozzá, hogy teljesen világos, mit művel ebben az álomban Fortis, és mi az, amiben nem akarja, hogy megzavarják: a szép képet, amit festeget, át akarja hozni a valóságos életbe.

(ami a vásznon van, azt meghosszabbítja a vásznon kívüli világba, ezáltal lesz eggyel több dimenziója a képnek, és nem hajlandó tudomást venni a telefonon érkező hívásról, ami ebben kizökkentené - ha valaki nem értette volna egyből, miért mondtam fentebb azt, amit. )

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Szomb. 17 Dec. - 12:23

Médea írta:Bárkinek is láttál vagy gondoltad hogy vagyok, az csakis te lehettél, talán az álmodó tudatod szimbólumaként jelentem meg, aki fel akart téged ébreszteni, megérteni, tudatosítani vagy akármi. A művészet erre a legjobb terep, az önkifejezés magasiskolája.

Elképzelhető, de azért nem zárnám ki,  hogy  esetleg  lennének más lehetőségek is.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Szomb. 17 Dec. - 12:25

@efi írta:
Médea írta:Bárkinek is láttál vagy gondoltad hogy vagyok, az csakis te lehettél, talán az álmodó tudatod szimbólumaként jelentem meg, aki fel akart téged ébreszteni, megérteni, tudatosítani vagy akármi.
Ehhez már csak azt teszem hozzá, hogy teljesen világos, mit művel ebben az álomban Fortis, és mi az, amiben nem akarja, hogy megzavarják: a szép képet, amit festeget, át akarja hozni a valóságos életbe.

(ami a vásznon van, azt meghosszabbítja a vásznon kívüli világba, ezáltal lesz eggyel több dimenziója a képnek, és nem hajlandó tudomást venni a telefonon érkező hívásról, ami ebben kizökkentené - ha valaki nem értette volna egyből, miért mondtam fentebb azt, amit. )

öröm Efi néha valóban zseniális vagy.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Vas. 18 Dec. - 8:34

Valami nem stimmel velem mostanában. Rengeteg kép ugrik be álmomba, amik nem állnak össze történetekké. Ez igen zavaró, ráadásul a képek mellé hangok is társulnak. Tudatában vagyok annak, hogy álomképeket látok, de nem tudok velük mit kezdeni. A képek néha összeállnak apró jelenetekké, de csak egy két másodperces időszakokra. 
Pl láttam mit fogok kapni karácsonyra és örültem neki. Aztán Efivel találkoztam álmomba, és feltűnt egy idegen város képe és Efi mondott egy dátumot és a pontos időt is, hogy abban az időpontban ott fog tartózkodni azon a helyen. 
Szóval csupa olyasmik amikkel nincs mit kezdenem. Ez a két dolog volt amit igazán ki tudnék emelni a kavalkádból.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Csüt. 22 Dec. - 7:51

Áprilia a szomszédban. 
Szóval igen, közvetlen szomszédok voltunk, de ez még hagyján, a két lakást elválasztó fal közepén  akár csak egy ablak, nem volt fal, így akár mikor átláthattunk egymáshoz. Ezen az ablakon keresztül át is lehetett mászni , de egy idő után Áprilia párja besokallt ettől, és ez az átláthatóság így már inkább vált kellemetlenné, mint pozitív hatásúvá. 
Valami oda került az ablak elé, talán egy függöny, de nem foglalkoztam tovább a szomszéddal. 
Később egy mozi, vagy egy színház előtt álltam, úgy tűnt éppen vége volt a műsornak, Áprilia vagy nem jött még ki, vagy csak egyszerűen ott volt megbeszélve a találkozó, ezt hirtelen nem tudom. Aztán történt valami. Vagy látomásként jelentkezett akár egy álom és én megéltem a látomást, vagy valóban megtörténtek az események ott az álomban, nem tudnám meghatározni, de inkább egy álmon belüli álomnak vélném az eredeti álmomban.
Egyedül indultam el a színháztól, és észrevettem, hogy valaki követ.  Nem törődtem vele, de ennek tudata kicsit mégis csak kellemetlen volt.  Sötét volt az utca, a kandeláberek fénye épp, hogy megvilágította itt ott. 
Aztán a járda szélén belebotlottam valami kerámia vagy üveg váza féleségbe , felkaptam és odahajítottam az útra. A váza csörömpölve darabjaira tört az aszfalton, én pedig  meglepődve konstatáltam, hogy mennyire tiszta volt ez a hang, és ahogy felidéztem magamban, újra hallani véltem. Ezen elgondolkodtam és ennek fényében tudatára ébredtem, hogy álmodom. 
Tudtam, hogy álmodom, de azt még mindig nem tudtam  csak éreztem, hogy valami furcsa dolog történik velem, tehát nem tudtam hogy ez most egy az álmomban lévő plusz álom élmény lehet e , vagy maga az álombéli eredeti valóság? 
Megpillantottam azt az árnyat amely követhetett az utcán és elindultam az ellenkező irányba.
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Pént. 23 Dec. - 10:02

fortis írta:Áprilia a szomszédban. 

Leakadhatnál már rólam.

Áprilia

Hozzászólások száma : 4897

Témanyitás  Zoli on Pént. 23 Dec. - 11:38

@Áprilia írta:
fortis írta:Áprilia a szomszédban. 

Leakadhatnál már rólam.

Az álmok maguktól jönnek, nem kívánságlista. 
De ha kívánság lenne, akkor azt kívánnám, bár ne jelennél meg többé,  az álmaimban. 
Remélem így lesz.
Zoli

Témanyitás  Vendég on Szer. 28 Dec. - 11:04

fortis írta:belebotlottam ... felkaptam és odahajítottam az útra. ... csörömpölve darabjaira tört ... én pedig  meglepődve konstatáltam, hogy mennyire tiszta volt ez a hang
...
éreztem, hogy valami furcsa dolog történik velem
...
Megpillantottam azt az árnyat amely követhetett az utcán és elindultam az ellenkező irányba.
 semleges

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Csüt. 29 Dec. - 9:49

Zűrös éjszaka
Csak panaszkodásból írom le, amúgy semmi sem utalna arra, ami ezeket kiválthatta volna. 
Autóval közlekedtem, az utca úgymond kihalt volt, eltekintve attól a néhány kóbor kutyától, amik az út közepén sétáltak. Lassan hajtottam, azt hittem majd odébb mennek, de eszük ágában sem volt. Aztán megjelent még két nagytestű, és csatlakozott a társaságukhoz.  
Egy hülye ötlettől vezérelve kiugrottam az autóból és elszaladtam a legközelebbi kertes ház kerítéséig, hogy ott gyorsan átmászhassak rajta. A terv az volt, hogy elcsaljam a kutyákat az autótól, de arra már nem gondoltam, hogy hogyan fogok tudni visszamenni, talán benne volt a tervben, hogy ha nem látnak majd ráunnak és odébb mennek az úton. 
Megkerültem a házat, szögletes épület volt, egy emeletet is húztak rá, én pedig feltornáztam magam az emeletre egy a ház oldalának támasztott fagerenda oszlopon.  Azt hittem nincs itthon senki, de az emelet kiugró teraszán egy sötét öltönyös férfi álldogált és nemtetszését kimutatva kérdőre vont. 
Elmagyaráztam neki, hogy a kutyák elől menekültem a házba, mert félő volt, hogy ha átjutnak a kerítésen akkor elkaphattak volna az udvaron. 
Az ember kinyitott egy tömör ajtót és betessékelt az épületbe. Nagy meglepetésemre a félhomályos belső helyiségben bár a helyükön álltak a bútorok, de rajtuk semmi egyéb tárgy nem volt található, teljesek voltak a szekrények és az asztalok. Ami még riasztóbbá tette ezt az egész környezetet, hogy a bútorokat vastagon belepte már a por, és néhány helyen pókhálók lógtak a sarkokból. 
Egy csigalépcső vezetett le az alsóbb helység felé,  amin most megjelent még egy férfi és egy nő. Ők is jól öltözöttek voltak,a nő igen hasonlított  valakire, innen a fórumról, de ez nem publikus. 
A nő felém hajolt, mintha meg akart volna a szájával érinteni, eközben mosolyra húzta ajkát és a fehéren ragyogó fogai közül kivillant kétoldalt a természet ellenesen nagyobbra nőtt éles két szemfog. 
Vámpírok ugrott be azonnal, és hirtelen félre húzódva azon töprengtem, hogy minél előbb elhúzzam innen a csíkot. 

- valahogy sikerülhetett az akció, mert álomváltás történt, és egy belvárosi házban nézegettük családtagjaimmal azt a helyet, ahová költözni fogunk. 
Nem igazán tetszett a hely, de laktunk már hasonlóban, a belső terek nagyok és tágasak voltak.  Az épület fel volt újítva, a lépcsőház szépen kifestve, úgy hogy javítanivaló nem igazán lett volna. 
Gondoltam körül nézek a környéken, és megtekintem a mellettünk lévő lépcsőházakat is, hogy azok is felújítottak e vajon?
Kettővel mentem be odébb az egyik kapualjba, és a lépcsőn haladtam fölfelé.  Megtapogattam a falat, érdesnek és hűvösnek találtam a vastag öreg mész réteg miatt, és megállapítottam, hogy itt bizony jó sok munka volna.  Feljutottam az emeletre, ahol egy nagy hasú cigány ember beszélgetett néhány társával, és persze azonnal rákérdeztek, hogy mi keresnivalóm van az ő házukban?
Építésznek adtam ki magam, és a ház szerkezetét tanulmányozom feleltem, és nyomatékkal hozzá fűztem az épületben fellelhető hiányosságokat, jogy melyik az a rész amit fel kellene újítani, melyik az a rész ami lebontásra vár és hasonlók.  Úgy tűnt, hogy megnyertem az embert a szavaimmal, mert beszélgetésbe elegyedett volna, de ekkor berohant az épület udvarára három öltönyös férfi, az egyik azt kiáltotta, hogy ott vannak és rohanni kezdtek fel a lépcsőn. A cigányok felszaladtak a következő szint felé, nekem erre már nem érkezett lehetőségem, az egyik öltönyös felém ugrott a revolverével hadonászva, mire én ettől betojva átlendültem a folyosó korlátján, és a villámhárítóba kapaszkodva villám sebesen lecsúsztam a kikövezett udvarra. 
Még jó, hogy volt annyi eszem, hogy a kabátomat félig lerántva azzal kapaszkodva csúsztam le a dróton, különben a kezemet biztosan megégette volna.
 Kirohantam az épületből, és a legközelebbi kapualjba beugrottam.  Itt elég sok ember volt, idővel rá kellett jönnöm, hogy lagzi van, illetve éppen a helyükre tessékelték az embereket, egy tágas udvarra lerakott asztalok és padok közé, egy fenti teraszon is ugyan ez történt , én úgy gondoltam, hogy ott talán jobban eltűnhetek az üldözőm elől. 
Közben végig gondoltam az egész történést, és rájöttem, ezeknek hiába magyarázkodhattam volna, hogy csak rossz időben voltam a rossz helyen és hogy nekem semmi közöm nem volt azokhoz az emberekhez, ez a magyarázat őket nem érdekelte volna. 
A teraszon körül nézve láttam, hogy páran leültek már, a hátam mögött egy kövérebb nő volt és egy soványka 30 -as éveit taposó hölgy, ez utóbbi vászonnadrágot hordott, végigvizslattam tetőtől talpig.  Észrevettem, hogy az üldözőm közeledik a lépcsőn, ezért oda léptem ez utóbbi hölgy elé, kértem, hogy bocsásson meg, magamhoz öleltem és a száját csókoltam. 
Három  gondolatsor villant át az agyamon, az egyik az üldözőé volt, amint körül néz a teraszon, de csak egy csókolózó párt lát és néhány lézengő embert, a keresett személyt nem találja, a másik gondolatom az volt, hogy remélni mertem, hogy a nő nem taszít el magától és egy nagy pofonnal honorálja tettemet, mert akkor azonnal lebukok, a harmadik gondolat pedig a hölgy gondolata volt, pontosabban , hogy egészen jól csókolok.  Very Happy
(Itt ezen a helyen kicsit tudatossá is váltam, attól a pillanattól, amikor a nőt jól megnéztem magamnak, de a történések visszazökkentettek a normál álomba, így nem dicsekednék vele túlzottam.. csak néhány pillanat volt. )

- A történések után kavarogni kezdtek a képek és a gondolatok a fejemben, és arra gondoltam, hogy egy réten vagy egy vízparton szeretném találni magamat. Végül is megtörtént, és talán a Balaton parthoz hasonló vízparton találtam magamat. Anyám kicsit feljebb üldögélt a fűben és arra kért, hogy valamit hozzak el a vízből. Lapos homokos volt a part, és derékig ráfeküdtem az enyhén érkező hullámokra.  Aztán jött néhány nagyobb hullám, és azt vettem észre, hogy a part ahol a víztükörrel érintkezhettem, beszakadt alattam. Épp, hogy elkerülhettem, hogy ne zuhanjak bele a kavargó mélységbe, és mérgesen tápászkodtam fel négykézlábra. 
Ez nem igaz ! - morogtam fennhangon, még mindig nincs vége a megpróbáltatásaimnak ! 

Megjegyzés: Érdekességként még megjegyzem, hogy J is azt álmodta, hogy egy belvárosi nagy házba költöztünk. Ez a helyszín azonos lehetett.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Szomb. 31 Dec. - 8:47

Tulajdonképpen majdnem minden naposakká váltak már a tudatos részek,  de minőségükben elég gyengécske színvonal. Példának okáért, azt kívántam, hogy egy virágos mezőn találjam magamat, és ez meg is történik ilyenkor, de csak szellemben vagyok jelen, külső megfigyelőként.  Akár egy kamera, repülök a pitypangok között, a fűszálak erdőként hatnak, és az egészre nincs befolyásom. 
Inkább tűnnek számomra képzelgésnek mint valódi álmoknak, de azt hiszem tudom mit kell tennem, hogy tovább léphessek ebből az állapotból.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Csüt. 5 Jan. - 8:41

A szellem odaát
Nagyon nehéz akár leírni, akár megérteni ezt az álmot. Volt egy hozzám tartozó kislány, aki nem közöttünk volt, hanem odaát. ( Én magamnak úgy értelmeztem az álomban, mintha meghalt volna valamikor) Mégis láttam, és nem csak őt, hanem azt a másik oldalt, a másik világot. 
Itt volt egy férfi és egy nő, akikkel közeli kapcsolatom volt, ( talán hozzátartozók) és meg voltak ijedve, mert azt hitték valami nincs rendben velem, talán megbolondulhattam.  Tulajdonképpen egy kis labdát dobtam odaát, és a kislány pedig visszadobta. Szóval  labdáztunk, de ez egy másik perspektívából csak úgy tűnt, mintha csak a falról visszapattanó labda lett volna az, amit ide oda dobálhattam. 
Pár pillanattal később a sajnáló tekintetek között, azt próbáltam elmagyarázni nekik, hogy vegyék már észre azokat a papírokat, amik ott lebegnek a fejük körül,. Ez is egy odaátról való tevékenység volt, de ők semmit sem érzékeltek belőle. Rájöttem, hogy kívülről nézve  valóban olyannak tűnhetek, akár egy bolond.

Részlet az újratöltve c topikomból
Azt mondja a hang. Az átlátásért meg kell dolgozni, nem jön csak úgy magától.  "
Ez egy tegnapi álmomban volt. Elképzelhető talán, hogy a kettőnek köze lehet egymáshoz? Hmm talán. 
Zoli

Témanyitás  Zoli on Szomb. 14 Jan. - 20:39

Ezt az álmot, a milyennek látjuk a másikat és önmagunkat , játszótérről hoztam, tulajdonképpen Efinek címeztem, de talán ott nem volt igazán jó ötlet. 

Szülés
Képzeld az éjjel azt álmodtam, hogy nő voltam, és szültem egy ikerpárt. 
Ráadásul teljesen egyedül kellett lerendeznem az egészet, mert nem volt segítség. Nagyon fura érzés volt megérinteni az éppen belőlem kibújó  újszülöttet 
Normális esetben biztosan elájultam volna. Az álomban viszont bíztam az ösztöneimben, hogy azt fogom tenni amit tennem kell. Ez a gondolat megnyugtatott. 
Ha jól emlékszem elharaptam a köldökzsinórt. 
Hmm fura volt, hogy szárazföld nem létezett, én egy roncs hajón voltam. Akik a bolygón éltek, azok a tenger mélyén lévő piramis forma építményekben lakoztak. 
Nos ilyen álmokat egyáltalán nem kívánnék magamnak, mégis megélem .  Az , hogy egy állat testébe költözve éljek meg egy álmot  nincs ellenemre, de az ilyen tapasztalatok többnyire akaratlanul kialakult  események voltak.

Mayrával beszélgettem erről az álomról, ő úgy gondolta, hogy talán egy alternatív valóságban élő alteregóm történéseibe érezhettem bele magamat. 
Végül is a szitut tekintve talán még ez lenne a legelfogadhatóbb magyarázat, más ötlet úgysincsen. 
Az álomhoz még hozzá tenném, hogy annyira valóság hű érzeteim voltak a tapintás terén, hogy a kellő pillanatban amikor odatettem a kezeimet teljesen érzékeltem azt amit a kezemben tartok. 
Fájdalmaim ellenben nem voltak. 
Ébredés után az első mozdulatom az volt, hogy oda tettem a kezemet, nem e bekakiltam.  Very Happy Nem, szó sem lehetett ilyesmiről .  leborulós
Zoli

Témanyitás  Vendég on Szomb. 14 Jan. - 23:04

olvastam ott is, de nem tudok hozzászólni.

Talán nincs rendesen leírva az egész álom, ha igen, akkor passz.

Nekem az benne a különös, hogy ikerpárt szültél.

Bár aztán ahogy az élményeidet leírod, az már mintha egy gyerekről szólna.

most jut eszembe, én is álmodtam már, hogy ikreket szültem, szerintem be is van ide írva a fórumra. Azt az álmot se értettem.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Szomb. 14 Jan. - 23:08

Azért köszi Efi !
Zoli

Témanyitás  Vendég on Szomb. 14 Jan. - 23:20

megkerestem az én álmomat (a 11. oldalon van), de szülés nincs benne, csak iker babák, rosszul emlékeztem.
Ez érdekelne, hogy miért ikrek, gondoltam a két álom együtt ad valami támpontot, de nem.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Vas. 15 Jan. - 8:50

semleges Ez is rejtély marad.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Hétf. 23 Jan. - 16:14

1

- Egy idegen konyhában voltam.  Homályos volt a kép és eltünedező. A figyelmemet az egyik csempén lévő narancssárgás-barackos színű díszítésre fókuszáltam, majd vissza a gáztűzhelyre. E két pont között váltogattam a figyelmemet, mikor hirtelen egész közel, talán egy méterre kerültem a csempén lévő ábrához. Olyan érzés volt ez a tapasztalat, mintha valahonnan kívülről láttam volna be erre a helyre, majd mintha  a bentre való fókuszálás rántott volna belülre.  Próbáltam mást is befogni a fókuszomba, de kiestem a tapasztalatból.

2
- Egy liftben voltam és felfelé közlekedtem.  Tettem pár próbát a lebegéshez, és megváltozott a közeg.  Lebegni kezdtem a levegőben , miközben tapasztaltam, hogy a lift barnás színű burkolata zöldessé és szemcséssé vált. 
Megcsináltam ! - futott át rajtam. 
A jobb oldalamban belül fura nyomást érzékeltem. Szédülni kezdtem. 
8 Itt mintha átment volna normál álomba, de az érzet megmaradt)
Megállt a lift  és támolyogva  kiszálltam. A lépcsőfordulóban kis kamasz lányok leselkedtek. Odatámolyogtam az ajtóhoz és még mindig borzasztóan szédültem. 
A zárba alig sikerült betennem a kulcsot. Kinyílt az ajtó és beléptem. Aztán újra kinyitottam az ajtót és a lányok ott toporogtak, a fülüket hegyezve , hallgatózva, hogy mi történhet odabent. Elzavartam őket.

3
Talán 6-8 tudatos álom szakasz volt az éjszaka, míg a végére teljesen be nem adtam a kulcsot. Ezeket az alkalmakat mind fix pontok közötti  nézetváltogatásra alkalmaztam. Próbáltam kitolni az időt , egyenlőre nem voltam túl elégedett magammal.

4
Hamis ébredés volt. J fél karjára feltámaszkodva felém fordult, és magyarázni kezdett,személyes észrevételeit sorolta velem összefüggésben.  Én nem nyitottam ki a szemeimet, azt tettettem, hogy alszom, de tulajdonképpen meditációs állapotban voltam és elernyesztettem a testemet.  Nem is igazán értettem, hogy mit mondott mert önmagamra figyeltem.
Ami az egésznek az érdekessége volt, az az , hogy bár csukva voltak a szemeim, mégis az egész jelenetet láttam, ráadásul a saját testem szemszögéből nézve.

5
Amint a lakóparkban sétáltunk, egyszer csak a fejemre szállt egy kis játék drón. 
Azonnal észrevettük, hogy egy földszinti erkélyről jöhetett és már szaladt is felénk a gazdája.  Egy nagyon cuki kislány volt az, tetőtől talpig felöltözve, sapkában, és az egész gyerkőc kb csak 20 centis volt, biztos, hogy nem nagyobb. Vissza is akart szaladni az erkélyhez, de elé fektettem a karomat, ami áthatolhatatlan akadályként tornyosulhatott elé. Aztán vissza adtam a drónt az egyik hölgynek aki vele volt, az apró lányka pedig visszaszaladt hozzájuk. A következő pillanatban viszont már normál méretűként láthattam , megmosolyogtuk és tovább mentünk. 
Egy családsegítő központba értünk, mert kiderült gyerekünk lesz.  A prof mondott is valamit a hivatalban, hogy ezt a gyereket védeni és óvni kell és mindent meg fognak tenni ennek érdekében. 
Később egyedül sétáltam még mindig itt a lakóparkban és a tudatosság spontán érkezett. Mindjárt gondoltam is, hogy teszek egy valóság tesztet, és felugrottam a levegőbe. Nos kellett hozzá egy kis akarat erő, de fenn maradtam a levegőben. Láttam, hogy az egyik erkélyen kint áll egy család, egy nagyjából 5-6 év körüli kisfiúval. Oda lebegtem, de az emberek bementek a és hangosan szólongattam őket, hogy " na mi van, nem látják, hogy itt lebegek előttük? "
A család bement a szobába és becsukták az erkély ajtót, de számomra ez nem jelentett akadályt. Átlebegtem az ajtón keresztül utánuk. Ekkor úgy tűnt, mintha mégis csak érzékelnének. Körbe körbe repültem a szobában, ők meg a fejükkel követték a röptömet. Néha keresztűl lebegtem a falon, de mindig visszatértem.  Aztán az orrom elé emeltem a kezemet és grimaszt vágva mozgattam az ujjaimat, hogy jobb kedvre derítsem őket, és hogy lássák nem kell tartaniuk tőlem.  Ez sikerült is, végre mosolyt is láttam, majd kirepültem az ajtón keresztül és újra ott voltam a ház előtt . 
A kisfiú utánam szaladt és hamarosan ott állt egy nagy kő tetején és nyújtotta a kezét, azt akarta , hogy reptessem meg. 
Oda lebegtem és mondtam ugorjon fel a hátamra és ő így is cselekedett. 
Az akció viszont nem járt sikerrel, mert a súlya alatt a földre huppantam, nem bírtam el. 
Aztán gondoltam megmutatom neki, hogyan kell repülni, és nekifutottunk egy kis lejtőnek és felkapálóztam magamatt néhány méter magasságba. Vissza néztem és láttam a kisgyereknek is sikerült. Annyira boldogok voltunk ettől, hogy oda lebegve egymáshoz elkaptuk egymás kezét, és úgy lebegtünk tovább a tér felett. 
Megjegyzés:  Különös érzés volt, hogy eleinte nem bírtam el a gyereket, de amikor neki is sikerült akkor az nagy örömmel járt .

6
Olyan volt, mint egy online MMORPG .
Tudtam, hogy álmodok, de annyira magával ragadott a környezet, hogy inkább hagytam történni az eseményeket. 
Két mellém szegődött társammal eljutottunk egy nagyobb városba, ( nem a mi világunk béliekhez hasonló) , ahol egy nagyobb épületbe tértünk be.  Üzletek voltak az épületen belül , de egyenlőre nem voltak még nyitva.  Beléptünk egy helységbe, ami leginkább egy osztályteremhez volt hasonló. Odabent 10-15 ember tartózkodott, különböző korosztályé és mint kiderült, mind játékosok. 
Innentől kezdve inkább hasonlított az egész egy kollektív álmodásra, hiszen az egyik tag akivel elbeszélgettem , is ilyesmire utalhatott. 
Mire kijöttünk a teremből, az üzletek is kinyitottak. Volt némi pénz vagy bónusz nálam, amit be lehetett váltani, és az egyik ablaknál a lehetőségekről kérdezősködtem. 
A nálam lévő bónuszt kétféle dologra cserélhettem volna be, egy farkaskutyára, aki minden parancsomat teljesíti, vagy pedig adtak volna a világhoz egy olyan szereplőt, akitől sok információt, legendákat, meséket hallhattam volna. Ez egy cigányasszony szerepében tűnt volna fel a játékban. 
A boltostól azt is megtudhattam, hogy a világ amiben vagyunk, sok álomszereplővel rendelkezik, és csak néhányan vagyunk benne mint játékosok. De a különbségeket nem fogom tudni észrevenni, mert míg egy szereplő halála véglegesen kivonja őt a játékból, addig az igazi játékosok mint én is, egyszerűen csak felébrednek a játékból ( álomból ). 
Útra keltünk, és hihetetlen fura vidékeken voltunk. Nagyon klassz volt ez az álom, pláne, hogy tudtam is, hogy álmodunk, egyszer néztem csak meg a kezeimet benne, fehér kis kezeim voltak, de a játék élmény a világ teljesen magával ragadott. 
Megjegyzés. Kb 3 éve már, hogy nem játszom PC-s játékokkal, az online-hoz  ezeknek meg amúgy sem sok köze volt.

Hozzá tenném még így utólag, hogy az álom annyira valósághű volt, hogy még a cipőimre ragadó sár , vagy fűszálak is éles valóságot kaphattak az álomban. Ez nagyon felvillanyozott.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Hétf. 23 Jan. - 16:16

7
- A  szoba berendezését láthatatlanná tette, a körülöttem gomolygó ködszerű sötétség. Tisztában voltam vele, hogy álmodom  és próbáltam akaratomat rákényszeríteni a  világra. Nem sikerült.  A szobámban  a köd maradt tovább , az egyetlen igazán kivehető, az ablakon túli világ. 
Amit odakint láthattam, idegen volt a számomra. A tornyosuló épületek fényei eltompultan pislákoltak, kivéve azt az egy ablakot odaát.  
Az  ablak szögletes volt  akár az enyém, de míg itt a sötétség, ott a fény honolt.  Megragadta a figyelmemet és sebesen húzott magába. 
Semmit sem láttam a fénytől, az álom véget ért.

8
Csak később világosodott meg a számomra, hogy egy fotelban ülök, egy üres szoba közepén. 
Azt mondja a hang. Az átlátásért meg kell dolgozni, nem jön csak úgy magától. 
Aztán észrevettem hogy rajtam kívül még ketten vannak a szobában. 
Az egyik azt mondja a másiknak. Kötözd a fotelhoz!
Minek? kérdezi a másik. 
Mert ez egy bokor ugró mondja az előző, és ugrani fog. 

Megjegyzés : Tudatomnál voltam és úgy éreztem tudom miről beszélnek. Most így ébren már elbizonytalanodtam. Nem voltak ellenségesek, úgy gondolnám a fotelhoz való kötözés jelképes jelentést hordhat. 
Néha olyan, mintha nem lennénk egyedül, hanem társaságban lennénk, persze elképzelhető, hogy azok is mind mi magunk volnának.

9
9
Az esemény egy álom volt, tehát az első betűtől az utolsóig. 
- Az ágyamban feküdtem, és jött ez a régről ismert érzés. 
Na hála Istennek!- mondtam ki magamban, és örültem annak amit átélek.
A bizsergés betöltötte az egész testemet, és látni kezdtem a körülöttem lévő valóságot. 
Testen kívüli élményben van részem, nyugtáztam magamban, és körülnéztem a szobámban. Minden a helyén volt, az ágyam a sarokban, az asztalok és a fotelok is, a TV, és így tovább. Aztán visszakerültem valahogy a testembe, és kinyitottam a szemeimet. Ismét körülnéztem, semmi változás.  Aztán mégis csak történt valami szokatlan dolog, ugyanis Mayra sétált be a szobámba, valamit megnézett, vagy felvett és aztán vissza kisétált.  
A szememmel követtem a történést,és közben valahonnan megszólalt egy hang. 
Te már átlépted a tükröt többször is, de ő még csak rá sem néz. 
Hirtelen ráeszméltem, hogy a hang nem hétköznapi, hanem olyan, amelyik néha jelentkezni szokott álmaimban. 
Felébredtem, és rájöttem, hogy nem lehetett testen kívüli élményem, hiszen a szoba ahol jártam nem az itteni szoba ahol feküdtem éppen, hanem a gyermekkori szobám még anyuéknál. Tehát az egészet csak álmodtam, de ettől az érzés még igazi volt.

- Úgy érzem a tükrös mondanivalónak jelképes jelentése lehet, bár ez esetben inkább vonatkozna Mayrára, mint rám, de nem biztos. 
Ha elgondolkodom a jelenségen, akkor tulajdonképpen volt egy hamis tudatosságom, egy hamis testen kívüli élményem, és egy hamis ébredésem a történtek során. 
Aztán még az is eszembe jutott, hogy nem e egy régi emléket élhettem újra?
Zoli

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

5 / 15 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next

Vissza az elejére

- Similar topics