Álmok 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

6 / 15 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Go down

Re: Álmok 4

Témanyitás  Zoli on Hétf. 23 Jan. - 16:23

10
Álmodtam, de semmit sem értettem abból, amit láttam. Egyetlen dologban voltam csak biztos, hogy ez valami absztrakt. Szóval inkább csak mint tudatos megfigyelő bámultam azt amit láttam .
Ilyen és ehhez hasonló képek húzódtak be a látómezőmbe és időnként váltották egymást. Erre a két formációra tudtam visszaemlékezni leginkább, a többi már túl bonyolultnak bizonyult, hogy valamit is visszaadhassak belőle a számotokra. 

Médea:  Entoptikai mintáknak mondanám őket. A szem vérerei tükröződnek.
http://mek.oszk.hu/02900/02938/html/klug5b.htm "

Még úgy ahogy el tudtam képzelni, hogy az előző entoptikai minta lehet, na de amikor ilyen szabályos valamivel találkozik az ember, az már gyanús nem? Akár egy vonalas füzet
Ez a ma éjszakai  termés, és igen, kifejezetten kék és piros csíkokkal.

Zoli

Hozzászólások száma : 9168

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Vendég on Csüt. 26 Jan. - 11:34

Ha ez volna az a fura álom, amihez remélted, hogy van ötletem, hát nincs. semleges

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Csüt. 26 Jan. - 12:20

@efi írta:Ha ez volna az a fura álom, amihez remélted, hogy van ötletem, hát nincs. semleges
Nem nem ez volt Very Happy , hanem ez lesz itt: 

Négy öt nyulat láttam az úton, de ezek a nyulak hatalmasak voltak.  Akkorák voltak akár a farkasok, és bár aranyosnak tűntek, mégis rám támadtak. be kellett menekülnöm előlük az autómba, de valamilyen úton módon mégis úgy éreztem, mintha valahogy behatoltak volna, éreztem az autón belül a jelenlétüket, de őket magukat mégsem láttam.  Kimenekültem az autóból és ekkor álmot váltottam. 
Az álom úgy folytatódott, hogy az utcán valamilyen parkos részen összefutottam egy ismeretlen ismerős nővel, akivel megörültünk egymásnak, hogy összetalálkozhattunk. Tehát régi ismerősként örültünk egymásnak.  A nőnek viszont volt egy érdekessége, hogy az arca fekete volt.  Egymásba karolva indultunk el egy irányba, ahol néger emberek beszélgettek egymással. KB 4-5-en  Elhaladtunk mellettük, és észrevettem, hogy az ismerősöm néha oda fordul és fürkészve tekint rájuk.  Nem mondta ki, de valahogy értettem a gondolatait, mintha azt mondaná, hogy nicsak, még csak fel sem figyeltek rá, észre sem vették.  Erre hangosan azt feleltem neki, hogy attól, hogy be van kenve vastagon szénporral a képe, attól még nem fog kinézni úgy, mint egy néger.  semleges
Zoli

Témanyitás  Zoli on Csüt. 26 Jan. - 12:48

Egy másik alkalomnál, meg találkoztam 3 ismeretlen ismerős nővel. Az egyik lefényképezett az egyikőjükkel és miközben fényképezett azt mondta. Ti teljesen egyformák vagytok ( nem az alkatunkra utalt) , mire azt feleltem neki, hogy hát persze, hiszen testvérek vagyunk !  öröm
Zoli

Témanyitás  Vendég on Csüt. 26 Jan. - 13:21

Igen, ezt az utóbbit már olvastam.
Sajnos nincs ötletem egyikhez se.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Csüt. 26 Jan. - 13:34

@efi írta:Igen, ezt az utóbbit már olvastam.
Sajnos nincs ötletem egyikhez se.
De hát a fényképezőst még csak most álmodtam a napokban.  nem emlékszem, hogy beírtam volna valahová. 

- A nyulasnak pedig talán lehet ezzel a másik álommal valamilyen összefüggése.
Az ajtón túli világ topikból: 
Már haladhattam egy ideje, amikor a sziklafal teteje alatti barlangokból oroszlánokat láttam kihajolni , és engem fürkésztek kíváncsi tekintetükkel.  Biztonságban éreztem magamat, a sziklafal túl magason volt ahhoz, hogy a vadállatok kockáztatni merhették volna az ugrást. "
Zoli

Témanyitás  Vendég on Csüt. 26 Jan. - 13:38

fortis írta:De hát a fényképezőst még csak most álmodtam a napokban.  nem emlékszem, hogy beírtam volna valahová. 
Ó! Akkor álmodtál korábban valami hasonlót. töpreng

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Csüt. 26 Jan. - 14:16

Nem tudom, most hirtelen így nem emlékszem.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Vas. 29 Jan. - 9:48

Fekete csók
Leparkoltam egy helyen  és egy cukrászdához mentem. Meg akartam volna kérdezni valakitől, hogy fizetős e ez a hely, a parkolás szempontjából? 
Egy férfi kikiabált az egyik kirakat mögül, hogy nem. Rendben, de azért én még úgy gondoltam, körülnézek. Pár méterre onnan, egy beugró részen találtam egy  parkoló automatát , de az működésképtelen volt. Vissza sétáltam az előbbi helyre, hogy kérdőre vonjam az illetőt, hogy miért nem fizetős, amikor van automata. Ekkor kiderült, hogy a pasas maga volt a parkolóőr, és ő szedte volna be a díjakat. 
Visszamentem a cukrászdához, de nem mentem be, mert két nő jött oda az ajtóhoz belülről, és igen furán néztek ki. Az egyiknek feketére volt festve a fél arca, a másiknak meg a szája volt feketére mázolva.  A fekete ajkú rányomta az üvegre a száját, és úgy nyomott oda egy csókot.  nagyon fura volt ez az egész jelenet, úgy hogy le is blokkoltam a látványtól.

megjegyzés:
Annyira hihetetlen, nem tudnám elképzelni, hogy ilyen meglepő cselekményeket az én tudatom generálna, mint ezek az események.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Vas. 29 Jan. - 10:36

Valahol a Dunántúlon
Az álmom szerint valahol távol a Dunántúlon jártam, egy dimbes dombos környéken.  A falú (vagy kisváros ?) egyik utcájában nézelődtem, jobbról és balról kertes házak voltak. Leginkább a jobb oldalt nézegettem, mert tudtam Médea valahol erre felé lakik, ezen az oldalon, és a kerítésükön van egy jellegzetes szakasz, ami jól elkülöníti a többi épületétől. 
Elképzelhető, hogy túl mehettem, mert nem láttam meg ezt a jelet és egy kis beugró füves rész is volt egy kis templommal.  Ez furának is tűnt a számomra, mert nem jellegzetes egyáltalán, hogy ilyen helyen templom legyen, vagy a házak nem illettek oda, mindegy, nem foglalkoztam ezzel sokáig, inkább mentem tovább az utcában. 
Az utca egyszer csak kiszélesedett, és ez ovális térbe torkollott. Nahát amit itt láthattam, az igazán meglepő volt, mert a tér túlsó végén, egy nagyon ódon kis templom félét láthattam. Öreg barnás feketés kőfalai igazán ősi idők emlékeit hordozhatta.  Egészen közel mentem és közben arra gondoltam, milyen jó is lenne ez egy álmodási helyként, de aztán jöttek a további meglepetések. 
A templom mögött hirtelen véget ért minden, és egy meredek lejtő, mondhatni szakadék tátongott.  A szakadék túloldalán viszont kúpos alakú kopasz sziklás hegyek voltak, amik különböző színekben tükröződtek a napfényben.  Mindjárt az jutott eszembe, hogy Efi mennyire örülne ennek ha láthatná, ezek a kopasz hegyek kékes, zöldes, sárgás, fényükkel azt sugallták, hogy tele lehetnek különböző érdekes ásványokkal.  Azon járt az eszem, hogy Efit rá kellene beszélni, hogy jöjjön el, és derítsük fel ezt a különös vidéket.

Ezt itt gimppel festegettem, alkottam, kicsit hasonlóan nézett ki a környék:

Zoli

Témanyitás  Vendég on Vas. 29 Jan. - 11:05

Oké, megpróbálok segíteni a felderítésben, bár így elsőre tanácstalan vagyok, hogyan is értelmezzem az álmot.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Vas. 29 Jan. - 11:06

@efi írta:Oké, megpróbálok segíteni a felderítésben, bár így elsőre tanácstalan vagyok, hogyan is értelmezzem az álmot.
Köszi Efikém !  öröm  
Lehet, hogy a felderítés az álomelemzésről szólna és nem is a hegyek kincseiről?
Zoli

Témanyitás  Vendég on Vas. 29 Jan. - 11:42

fortis írta:
@efi írta:Oké, megpróbálok segíteni a felderítésben, bár így elsőre tanácstalan vagyok, hogyan is értelmezzem az álmot.
Köszi Efikém !  öröm  
Lehet, hogy a felderítés az álomelemzésről szólna és nem is a hegyek kincseiről?
Az álomelemzésnek mindenféleképpen szól szerintem, de elképzelhető, hogy azon kívül is van valami.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Vas. 29 Jan. - 11:43

@efi írta:
fortis írta:
Köszi Efikém !  öröm  
Az álomelemzésnek mindenféleképpen szól szerintem, de elképzelhető, hogy azon kívül is van valami.
Tetszik a kép? A tesómnak is megmutattam, azt mondta elég dedósra sikeredett.  Very Happy
Zoli

Témanyitás  Vendég on Vas. 29 Jan. - 11:49

Nem rossz. Ha úgy érzed, visszaadja az álmot, akkor meg pont jó.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Vas. 29 Jan. - 12:31

@efi írta:Nem rossz. Ha úgy érzed, visszaadja az álmot, akkor meg pont jó.
öröm  Igén, tényleg ilyen volt, mondjuk azt nem tükrözi, hogy ez volna az utca vége.
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Vas. 29 Jan. - 16:41

Törölve

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 19 Feb. - 22:07-kor.

Áprilia

Hozzászólások száma : 4854

Témanyitás  Zoli on Vas. 29 Jan. - 18:34

@Áprilia írta:
fortis írta:Valahol a Dunántúlon
Az álmom szerint valahol távol a Dunántúlon jártam, egy dimbes dombos környéken.  A falú (vagy kisváros ?) egyik utcájában nézelődtem, jobbról és balról kertes házak voltak. Leginkább a jobb oldalt nézegettem, mert tudtam Médea valahol erre felé lakik, ezen az oldalon, és a kerítésükön van egy jellegzetes szakasz, ami jól elkülöníti a többi épületétől. 

Én is azt álmodtam, hogy őt keresed. Amióta tegnap beírta, hogy elmegy a fórumról.
Neked mindig szükséged lesz egy nőre, akit kereshetsz. Ezt nagyon jól tudom, mert eddig én voltam az.
Jó önismereti téma lehetne neked, hogy miért van ez így? Miert keresel mindig egy álomnőt?
(A kérdés költői, nem nekem kell megválaszolnod, hanem önmagadnak.)

Tényleg azt álmodtad? Elmeséled? 
 Amúgy nem tudatosan kerestem Médeát, igen valószínű, hogy amit tett, az lehetett rám nagy hatással. Mindig megrendít, ha elveszítünk valakit a csoportunkból. 
Áprilia téged viszont nem kell keresgéljelek álmomban, mert időnként amúgy is fel szoktál bukkanni automatikusan, csak mert megkértél, hogy hagyjalak békén, azért nem írogattam be. semleges
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Vas. 29 Jan. - 19:54

fortis írta:
Tényleg azt álmodtad? Elmeséled? 

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Vas. 29 Jan. - 20:38

öröm  Ezt  a képet jobban szeretem .
Zoli

Témanyitás  Vendég on Hétf. 30 Jan. - 8:48

Fortis, tegyünk egy kísérletet. Gondolatban menj be abba a régi templomba (amikor lesz rá időd), aztán írd le, mit találtál.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Hétf. 30 Jan. - 8:56

@efi írta:Fortis, tegyünk egy kísérletet. Gondolatban menj be abba a régi templomba (amikor lesz rá időd), aztán írd le, mit találtál.
öröm  Jó ötlet . Ha sikerül beírom azonnal.
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 30 Jan. - 9:26

Törölve

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 19 Feb. - 22:08-kor.

Áprilia

Témanyitás  Vendég on Hétf. 30 Jan. - 9:53

@Áprilia írta:
@efi írta:Fortis, tegyünk egy kísérletet. Gondolatban menj be abba a régi templomba (amikor lesz rá időd), aztán írd le, mit találtál.

Ez nem köti az asztrál világhoz? Shocked  yes

(Nagyon jó lett a templomos kép, misztikus!)

Nem, ha gondolatban megy be oda, azaz az éber tudatát megőrizve.
De ha - ahogy gyanítom - meditációban teszi, akkor is azt remélem, a szimbólumhoz jutunk közelebb, mert ami a figyelmének a tárgya, az az álmában megjelent szimbólum, nem az asztrálvilág csábító színes kavalkádja.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Hétf. 30 Jan. - 10:12

@Áprilia írta:

Ez nem köti az asztrál világhoz? Shocked  yes

(Nagyon jó lett a templomos kép, misztikus!)

Hát távolabbról nézve mutat valahogy, közelről meg nem szabad mustrálni, mert akkor kiderül, milyen elnagyolt. 
J azt mondta, nem érti, hogy a háttérben a dombok ( hegyek) miért rózsaszínűek lettek, ezt én sem tudom, de  a kopasz sziklás csupasz felszínt  nekem jobban vissza tudja adni valahogy. 

Amúgy nem értem mi ez az asztrál világhoz való kötést, kötődést, mi a baj vele?
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 30 Jan. - 10:20

Törölve

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 19 Feb. - 22:09-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 31 Jan. - 8:32

Odabent a templomban
Bejutottam a templomba.  A belső tere szűkös folyosószerű hatású volt, de nem éreztem magamat kényelmetlenül, mert azért akadt bőven hely.  A boros pince talán jó hasonlat volna, bár a beugró kis részektől kicsit mégis  olyan zegzugos. . 
A falai érdes négyzetes gránittömbökből kirakott szürkés árnyalatú.  Igaz az egész épületben sejtelmes  világosság volt, valahol az általam fel nem fedezett kis ablakokon vagy nyílásokon áramolhatott be a fény. 
Bal oldalon valahol félúton a szemben lévő oltár felé, egy kőemelvényen egy Mária szobor állt, nagyjából olyan 30-40 centis lehetett és kék színű volt.  A helység végében egy kis kőoltár, amin egy feszület állt.  A feszület és a Mária szobor meglepően világos volt a bent uralkodó félhomály ellenére, de mivel semmi más nem volt az épületben, ezért ez valahogy természetesnek tűnt a számomra. 

- Csak szemlélőként voltam jelen, de annak tudatos. Egy pillanatra láttam csak a templomot kívülről, aztán máris bent voltam az előtérben valahol. Olyan fura érzés volt ez az egész, hogy tisztában voltam vele, hogy hol vagyok. Mondhatni szabályosan meglepődtem.  Jól megfigyeltem mindent, hogy leírhassam és csöppnyi kétség sem volt bennem, hogy megfeledkezhetnék esetleg erről az álmomról .Nem tűnt egyszerű álomnak, de nem tudnám milyen kategóriába lehetne besorolható.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Kedd 31 Jan. - 8:49

Ezt átmásolom az ajtón túli világba is, mert inkább oda tartozna, de a beszélgetések miatt itt  meg nélkülözhetetlen volna.
Zoli

Témanyitás  Vendég on Kedd 31 Jan. - 8:57

Szóval álmodtad. szomorúkocka Kár. Így a megérteni kívánt szimbólumot más szimbólumokkal toldottad meg, egyébként sem vagyok benne biztos, hogy ebben az álmodban ugyanott voltál, mint a másikban.

Csak annyi lett volna, hogy megpróbálod magad elé képzelni azt a templomot a szakadék szélén, a szép hegyeken innen, és kitalálni/elképzelni, mi lehet benne.

Az éber tudatunkkal akartuk megérteni az álom jelentését. Ehhez az éber tudatunkra van szükség.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Kedd 31 Jan. - 9:06

@efi írta:Szóval álmodtad. szomorúkocka Kár. Így a megérteni kívánt szimbólumot más szimbólumokkal toldottad meg, egyébként sem vagyok benne biztos, hogy ebben az álmodban ugyanott voltál, mint a másikban.

Csak annyi lett volna, hogy megpróbálod magad elé képzelni azt a templomot a szakadék szélén, a szép hegyeken innen, és kitalálni, mi lehet benne.

Az éber tudatunkkal akartuk megérteni az álom jelentését. Ehhez az éber tudatunkra van szükség.

Nem egyszerű álom volt Efi.  Éber álom.  Teljesen biztos voltam benne, hogy ez a hely, ugyan az a hely. Ilyenkor, a tudatosságom nem különbözik az ébrenléti tudatosságomtól, szóval tisztában van az ember minden fontos tényezővel.  Igen furcsa érzés volt, mert a templomot ugyan úgy láttam, mint legutóbb , de csak pillanatokig tartott, mert egyszerűen magába rántott. 
Úgy eszméltem fel, hogy atya ég (!), hogy kerültem én ide be?  Very Happy De tudtam, hogy ott vagyok, szóval igen különös volt.  
Azt hiszem még abban is biztos lehetnék, hogy a szándék vitt oda el .
Zoli

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

6 / 15 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Vissza az elejére

- Similar topics