Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beszélgetős oldal

+4
Veszna
fortis
Blueeye
Áprilia
8 posters

7 / 14 oldal Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next

Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Vas. 26 Feb. - 9:44

Áprilia írta:Egy szóval se mondtam, hogy bánom. Megfigyeléseket tettem és azokat leírtam. Nem kell kiforgatni a szavaimat és helytelen következtetést levonni belőlük.

Már bocsánat, de én ebből erre következtettem :
Csak túl soknak és nehézkesnek találom mindehhez a "fejlődéshez" az itt eltelt 5 évet.  "
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Vas. 26 Feb. - 10:55

fortis írta:
Áprilia írta:Egy szóval se mondtam, hogy bánom. Megfigyeléseket tettem és azokat leírtam. Nem kell kiforgatni a szavaimat és helytelen következtetést levonni belőlük.

Már bocsánat, de én ebből erre következtettem :
Csak túl soknak és nehézkesnek találom mindehhez a "fejlődéshez" az itt eltelt 5 évet.  "

Téves.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Vas. 26 Feb. - 11:08

Áprilia írta:
Téves.

Jól van, akkor örülök, hogy tévedtem .  flower
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Vas. 26 Feb. - 14:34

Áprilia írta:
efi írta:
Áprilia írta:


Látod, van értelme a fórumozásnak.

Ebből a szempontból igazad van. Ha az ember olvasgatja a régi önmagát dögivel - azaz kap egy zuhanyt saját magából -, akkor ha szerencséje van, rálát magára.
(Csak túl soknak és nehézkesnek találom mindehhez a "fejlődéshez" az itt eltelt 5 évet. Tehát időarányosan nem biztos, hogy megéri. Mert ezt az időt fordíthattam volna/fordíthatnám a befelé figyelésre is, nem pedig a kifelé figyelésre. A fórumozás a kifelé figyelésről szól és én nagyon elvetettem a súlykot. A jovoben erre is figyelnem kell.)


Szereted a minőségi beszélgetést, - írtad egyszer. Akkor már ketten vagyunk. Kommunikálni röviden, tömören és egyszerűen kell.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Vas. 26 Feb. - 14:35

Áprilia írta:
efi írta:
Áprilia írta:


Látod, van értelme a fórumozásnak.

Ebből a szempontból igazad van. Ha az ember olvasgatja a régi önmagát dögivel - azaz kap egy zuhanyt saját magából -, akkor ha szerencséje van, rálát magára.
(Csak túl soknak és nehézkesnek találom mindehhez a "fejlődéshez" az itt eltelt 5 évet. Tehát időarányosan nem biztos, hogy megéri. Mert ezt az időt fordíthattam volna/fordíthatnám a befelé figyelésre is, nem pedig a kifelé figyelésre. A fórumozás a kifelé figyelésről szól és én nagyon elvetettem a súlykot. A jovoben erre is figyelnem kell.)

yes

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Vas. 26 Feb. - 14:38

Áprilia írta:Egy szóval se mondtam, hogy bánom. Megfigyeléseket tettem és azokat leírtam. Nem kell kiforgatni a szavaimat és helytelen következtetést levonni belőlük.

Fortissal vigyázni kell, mert  "belevonó" típus, szereti nyújtani a dolgokat mint a rétestésztát, a végére pedig a maga képére fordítja a témát.

Bocsi Fortis. lányvigyor béke peace

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Vas. 26 Feb. - 14:57

Blueeye írta:
Áprilia írta:Egy szóval se mondtam, hogy bánom. Megfigyeléseket tettem és azokat leírtam. Nem kell kiforgatni a szavaimat és helytelen következtetést levonni belőlük.

Fortissal vigyázni kell, mert  "belevonó" típus, szereti nyújtani a dolgokat mint a rétestésztát, a végére pedig a maga képére fordítja a témát.

Bocsi Fortis. lányvigyor béke peace

Hát biztosan ilyen is lehetek, ha már egyszer ilyennek ismertek. 
Én kicsit másképpen gondolkodom, ezért valószínűleg másképpen is látom. 
De ha rajtatok múlna, és mindig mindent rátok hagynék, annak nem lenne jó vége.  Very Happy Very Happy Ezért figyellek ám benneteket és néha elterelem a figyelmet, hogy hátha másképpen is értelmezhetnétek mint ahogy alapból teszitek.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Vas. 26 Feb. - 20:29

fortis írta:
Blueeye írta:
Áprilia írta:Egy szóval se mondtam, hogy bánom. Megfigyeléseket tettem és azokat leírtam. Nem kell kiforgatni a szavaimat és helytelen következtetést levonni belőlük.

Fortissal vigyázni kell, mert  "belevonó" típus, szereti nyújtani a dolgokat mint a rétestésztát, a végére pedig a maga képére fordítja a témát.

Bocsi Fortis. lányvigyor béke peace

Hát biztosan ilyen is lehetek, ha már egyszer ilyennek ismertek. 
Én kicsit másképpen gondolkodom, ezért valószínűleg másképpen is látom. 
De ha rajtatok múlna, és mindig mindent rátok hagynék, annak nem lenne jó vége.  Very Happy Very Happy Ezért figyellek ám benneteket és néha elterelem a figyelmet, hogy hátha másképpen is értelmezhetnétek mint ahogy alapból teszitek.

Vagy Te! Laughing

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Vas. 26 Feb. - 20:56

Jud  egyszer azt mondta, hogy én vagyok a legkedvesebb, és  a legidegesítőbb barátja.  Very Happy  Hát ti is csak elviseltetek  eddig valahogy. semleges
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Vas. 26 Feb. - 21:38

fortis írta:Jud  egyszer azt mondta, hogy én vagyok a legkedvesebb, és  a legidegesítőbb barátja.  Very Happy  Hát ti is csak elviseltetek  eddig valahogy. semleges

Úgy néz ki. Very Happy

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Hétf. 27 Feb. - 8:28

De örülök neki ! 
Oscar díjas lett a Mindenki című kis magyar rövid film, szerintem nagyon megérdemelték, mert valóban üzenet értékű, és jó alkotás.
Gratulálok nekik ! taps

https://www.youtube.com/watch?v=waEkU9YGKs8


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 4 Márc. - 6:32-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Kedd 28 Feb. - 16:54

efi írta:
Áprilia írta:


 

A napokban el kezdtem olvasni itteni régi hsz-eimet. Nagyon tanulságos volt.
Látod, van értelme a fórumozásnak.

A másik, ami lejött nekem az olvasgatás során, hogy leginkább fortisszal beszélgetsz, Efi. De tényleg. (Még olyankor is, amikor más is hozzászól.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6450

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 28 Feb. - 19:00

Én hálás vagyok Efinek, hogy elvisel.  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Kedd 28 Feb. - 19:00

Már én is észrevettem, hogy leginkább Fortisnak mondok valamit. Gondoltam is rá, hogy mások esetleg zokon veszik. Azonban nemigen tehetek mást, mert szólnék én másokhoz is, mert figyelek mindenkire.
Akkor szólok, ha tudok mit mondani, látom értelmét elmondani és a megfogalmazásához van elég energiám. Blueeye gyakran a saját véleményét teszi közzé. Ha egyetértek, szoktam hozzászólni. Ha más a véleményem, fölöslegesnek tartom vitába szállni, mindenkinek joga van a saját véleményéhez. Néha meg nem érdekel túlságosan, amit Blue felvet, ilyen a férfi-nő barátság például.
Te, ha témákat hozol, rendszerint Gurdijeff- vagy Ouspensky-idézettel támasztod alá. Ezek rendszerint valami olyasmik, amiket valahogy úgy gondolok én is, de ezeknek saját fogalomrendszerük van (pláne az van Castanedának, akiről ráadásulnincs nagy véleményem), amiket meg kéne tanulnom, mint egy másik nyelvet. Ehhez nincs kedvem, mert az én olvasmányaim minden igényemet kielégítenek, fölöslegesnek érzem más gondolati rendszereket megtanulni. Amiket te hozol, azoknak az önmagam számára való lefordítása is erőfeszítéseket igényel. De a lgnehezebb a saját válaszom megfogalmazása lenne, nem csak a másféle szóhasználat miatt. Te sokszor lényeges kérdéseket feszegetsz, de a választ Ádámnál-Évánál kellene kezdeni. Mert nem lehet valamit rész szerint megérteni, az egész világ egységes, logikus összefüggés szerint működik. (Nem mintha érteném az egész világ működését Smile )
De azért ha kérdést intézel hozzám, azt mindig becsülettel megválaszolom. Például - igaz, ez nem látszik -, mióta felvetetted, hogy beszélhetnénk a gondolkodásról, egyfolytában dolgozom rajta. Remélem, előbb-utóbb kikristályosodik egy-két értelmes mondat.
Fortis a saját "nyelvét" használja, mert a saját élményeiről beszél, így könnyű vele szót érteni, és nyitott is arra, amit mondok.
És olyanokat álmodik, amik sokszor értelemmé állnak össze nekem.


A hozzászólást efi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Feb. - 19:06-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 28 Feb. - 19:04

öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Kedd 28 Feb. - 19:42

efi írta:Már én is észrevettem, hogy leginkább Fortisnak mondok valamit. Gondoltam is rá, hogy mások esetleg zokon veszik. Azonban nemigen tehetek mást, mert szólnék én másokhoz is, mert figyelek mindenkire.
Akkor szólok, ha tudok mit mondani, látom értelmét elmondani és a megfogalmazásához van elég energiám. Blueeye gyakran a saját véleményét teszi közzé. Ha egyetértek, szoktam hozzászólni. Ha más a véleményem, fölöslegesnek tartom vitába szállni, mindenkinek joga van a saját véleményéhez. Néha meg nem érdekel túlságosan, amit Blue felvet, ilyen a férfi-nő barátság például.
Te, ha témákat hozol, rendszerint Gurdijeff- vagy Ouspensky-idézettel támasztod alá. Ezek rendszerint valami olyasmik, amiket valahogy úgy gondolok én is, de ezeknek saját fogalomrendszerük van (pláne az van Castanedának, akiről ráadásulnincs nagy véleményem), amiket meg kéne tanulnom, mint egy másik nyelvet. Ehhez nincs kedvem, mert az én olvasmányaim minden igényemet kielégítenek, fölöslegesnek érzem más gondolati rendszereket megtanulni. Amiket te hozol, azoknak az önmagam számára való lefordítása is erőfeszítéseket igényel. De a lgnehezebb a saját válaszom megfogalmazása lenne, nem csak a másféle szóhasználat miatt. Te sokszor lényeges kérdéseket feszegetsz, de a választ Ádámnál-Évánál kellene kezdeni. Mert nem lehet valamit rész szerint megérteni, az egész világ egységes, logikus összefüggés szerint működik. (Nem mintha érteném az egész világ működését Smile )
De azért ha kérdést intézel hozzám, azt mindig becsülettel megválaszolom. Például - igaz, ez nem látszik -, mióta felvetetted, hogy beszélhetnénk a gondolkodásról, egyfolytában dolgozom rajta. Remélem, előbb-utóbb kikristályosodik egy-két értelmes mondat.
Fortis a saját "nyelvét" használja, mert a saját élményeiről beszél, így könnyű vele szót érteni, és nyitott is arra, amit mondok.
És olyanokat álmodik, amik sokszor értelemmé állnak össze nekem.


Áthoztam az idézetek topikból:

Áprilia hozta

"Az ember tanulmányozása szorosan összefügg az ember fejlődésének ide­ájával, csak éppen az ember fejlődését a megszokottól kissé eltérően kell értel­meznünk. Rendszerint, amikor azt mondjuk, hogy az ember vagy bármi más
fejlődik, előfeltételezünk egyfajta gépies fejlődést, vagyis azt, hogy bizonyos
dolgok, bizonyos ismert vagy ismeretlen törvények hatására, átalakulnak más
dolgokká, amik szintén átalakulnak valami mássá és így tovább. Ám ennek a
szisztémának a nézőpontjából ilyesfajta fejlődés egyáltalán nem létezik - nem
általánosságban beszélek, hanem konkrétan az emberről. Fejlődése, ha bekövet­kezik, csakis tudás és erőfeszítés eredménye lehet, amíg csak azt tudja, amit hét­köznapi úton megismerhet, nincs lehetősége a fejlődésre, és soha nem is volt. (Ouspensky)"



Efi:

"Amiket te hozol, azoknak az önmagam számára való lefordítása is erőfeszítéseket igényel. "

yes  Pont arra van szükség, erőfeszítésre. És az is igaz, más a nyelvezet, ezt is meg kell tanulni. yes
Nem is tudom hogy mondjam. Nagyon rá kell hangolódni egy komolyabb spirituális tanításra, akkor indulnak be a dolgok. Persze akit a hétköznapi dolgok érdekelnek jobban, az képtelen erre. (általánosságban gondoltam)

Mivel Fortis értetlenkedik a legtöbbet, neki kell a legtöbb magyarázatot adni. virág

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Kedd 28 Feb. - 19:59

Egyébként valóban minden jó tanításnak más a nyelvezete, Pl. más Steineré, más Ouspenskyé, más az Ayurvéda, stb.

DE!!!

Le lehet fordítani a nyelvezetüket, hogy érthetőek legyenek. Múltkor írtam Steiner gondolatairól, az Ayurvédáról, és a mai orvostudományról az érelmeszesedéssel kapcsolatban. Mindegyik ugyanazt mondja, csak máshogy. De engem érdekel, és szeretem ezt, ha ilyesmit felfedezek, ami távolról sem jelenti azt hogy mindent értek.

Először az Ayurvéda nekem kínai volt. Kapha, Pitta, Vata? Laughing Laughing  De azt éreztem, nekem ezzel dolgom van, szeretném megtanulni, átlátni, és használni. Gyakorlatilag mindenkinek szüksége lenne rá, hogy megismerje a testét, a lelkét és a gondolkodását valahogy. Az Ayurvéda tele van Természeti Törvényekkel, és elmagyarázza az ember élettani folyamatait, megmutatja hogy éljen, azért, hogy minél kevesebbet szenvedjen itt a földön. De Rudolf Steiner munkássága is erről szól.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szer. 1 Márc. - 6:25

Blueeye írta:Mivel Fortis értetlenkedik a legtöbbet, neki kell a legtöbb magyarázatot adni. virág

- De ez a te magánvéleményed Blueeye, és ha más is így gondolja esetleg, akkor az is egy magánvélemény lesz majd. 
Erről esetleg érdemes pár szót szólni, mert bizony én magam is sok példát és körülírást szoktam a mondanivalóim mellé tűzni, és nem véletlenül. Teszem ezt úgy, hogy egyszer sem említettem soha, hogy valamelyikőtök is értetlen volna. 
Mégis sokszor úgy érzem muszáj. 
- Ha másfelől közelítek ahhoz amit írtál, viszont mivel nem egyoldalú a gondolkodásmódom, ezért természetesen néha valóban rákérdezek, hogy amit valaki ír, mit jelent az az ő  számára? Ilyesmi gyakran előfordulhat, mert egy egy gondolatmenetről nem biztos hogy két ember ugyan azt gondolja. 
Nagyon sokszínűek vagyunk. Már az az egy kifejezés, hogy " fal," sem biztos, hogy ugyan azt jelenti a számunkra. Ha becsukod a szemedet e szó hallatán, elképzelhető, hogy te egészen mást fogsz látni mint más. 
Szóval így odadobni valakihez az értetlenkedő kifejezést, szerintem nem túl helyén való.
Amúgy egyébként kedvelem a magyarázatokat, pláne ha valamit valóban nem tudok, vagy nem ugrik be róla semmi kihámoznivaló.  Ehhez meg kérnék egy kis türelmet, mert néha én meg ilyen vagyok.  semleges
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Szer. 1 Márc. - 8:38

Leírnám egyszerűbben.

Ha valamit megtapasztalok, és leírom, nem akarom részekre szedni, és elmagyarázni, hogy más is megértse, és meggyőzni se akarok senkit. 

Pl. az álmos topikokhoz közöm nincs, nem is láttok ott.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szer. 1 Márc. - 8:47

Blueeye írta:Leírnám egyszerűbben.

Ha valamit megtapasztalok, és leírom, nem akarom részekre szedni, és elmagyarázni, hogy más is megértse, és meggyőzni se akarok senkit. 

Pl. az álmos topikokhoz közöm nincs, nem is láttok ott.

Nem volt szükséges, hogy egyszerűbben is leírd Blueeye, mert ez nyilvánvaló volt a számomra.  Amit leírtam  föntebb, az pusztán egy vélemény volt  a részemről a megjegyzésedhez.
Ami pedig az erőfeszítéseket illeti, én továbbra is fogok erőfeszítéseket tenni, hogy elmagyarázzam a nézőpontomat, ha az valakit érdekel.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Szer. 1 Márc. - 9:03

Már lehet hogy írtam egyszer, de a spirit. fejlődés nem arról szól, hogy egymás nézőpontjait hasonlítsuk össze, vagy kerekasztal beszélgetés alakuljon ki. Smile

A valódi fejlődés lényege nem a nézőpontok, hanem hogy feladjuk-e a nézőpontunkat, és meghasonulunk-e az igaz tanításokkal. yes  Képesek vagyunk-e egy új gondolkodást felvenni? Méghozzá az egyetlen helyeset.

A nézőpontos beszélgetés az a hétköznapi ember sajátossága, ami nem vezet sehova.

Ezért ért véget egy 11 éves párkapcsolatom. Nem akarok nézőpontokat hasonlítani össze, mert abból mindig vita van, és a vita negatív érzelmeket szül.

Rég rossz, ha valaki a tanításokat felülírja az egojának megfelelő okoskodással.

A szétválasztás elindult.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szer. 1 Márc. - 9:24

Blueeye írta:Már lehet hogy írtam egyszer, de a spirit. fejlődés nem arról szól, hogy egymás nézőpontjait hasonlítsuk össze, vagy kerekasztal beszélgetés alakuljon ki. Smile

A valódi fejlődés lényege nem a nézőpontok, hanem hogy feladjuk-e a nézőpontunkat, és meghasonulunk-e az igaz tanításokkal. yes  Képesek vagyunk-e egy új gondolkodást felvenni? Méghozzá az egyetlen helyeset.

A nézőpontos beszélgetés az a hétköznapi ember sajátossága, ami nem vezet sehova.

Ezért ért véget egy 11 éves párkapcsolatom. Nem akarok nézőpontokat hasonlítani össze, mert abból mindig vita van, és a vita negatív érzelmeket szül.

Rég rossz, ha valaki a tanításokat felülírja az egojának megfelelő okoskodással.

A szétválasztás elindult.

De ha bele gondolsz melyik az igaz tanítás? 
Az e az igaz tanítás amit a jelenlegi tudomány képzel a világról? 
Vagy az az igaz tanítás, amit az Iszlámban tanítanak a dzsihádról?
Vagy a keresztényi add oda mindenedet, és mindent viselj el? 
Vagy a karma, vagy a Buddha, vagy az , hogy ne higgyél semmiben? 
Melyik az igaz tanítás, létezik olyan egyáltalán? 
Melyikkel akarsz meghasonulni, melyik fog megfelelni a számodra?

Volna egy elképzelésem az igaz tanításokról, úgy nevezném tapasztalat. 
Tapasztalat légyen az akár fizikai, akár szellemi, akár mi amit megélünk. 
( De vélhetően még ebben sem lehetünk teljesen biztosak. Az adott pillanatban viszont nincs más lehetőség, csak amit megélünk.)
Ez egy saját szemszög, igen. Lehet a tiéd is, vagy bár kié, mindenkinek a magánügye.  Erőltetni semmit sem szabad . Nem igazán lehet meghatározni mit nevezzünk igaz tanításoknak.  Szerintem egy igaz tanításokhoz való meghasonulás, tévútra vezetheti az embert. 
A szempontok szemszögek lehetőséget nyújtanak viszont pont arra, amit az igaz tanításokkal kapcsolnál össze. Lehetőséget ad arra, hogy feladhasd saját nézőpontodat, vagy meghasonulj, illetve , hogy képessé váljunk egy új nézőpont felvételére. 
Ezt hívják rugalmasságnak szerintem.  Ez tesz minket elfogadóvá. 
Egyetlen dologhoz ragaszkodni, az bebetonoz bennünket. 
Nem mondom, hogy ne lennének nagy tanítók, akiknek a szavára ne lenne érdemes oda figyelni. csak annyit mondok, ha az embernek van agya, akkor próbáljon vele gondolkodni is.

Remélem nem haragszol meg ezért, mert ezek is csak gondolatok.  Nem szeretnék senkire  semmit sem erőltetni.  Ezért részemről minden bejegyzés és gondolat csak játék, csak beszélgetés, ahol könnyen megváltozhat a vélemény. Legalábbis ennek jogát fenntartom magamnak.  Very Happy
- Mindez nem jelenti azt, hogy ne lenne hitem. Hiszek az Atyában, , hiszek Krisztusban a megváltóban, mert szeretek hinni bennük. Nekem az jó, hogy bízhatok a létezésükben, és amíg nekem ez jó, addig ezt fenn is tartom magamnak.  leborulós De ha valaki másban hisz, akkor legyen, engem nem zavar.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Márc. - 9:48

Blueeye írta:
A valódi fejlődés lényege nem a nézőpontok, hanem hogy feladjuk-e a nézőpontunkat, és meghasonulunk-e az igaz tanításokkal. yes  Képesek vagyunk-e egy új gondolkodást felvenni? Méghozzá az egyetlen helyeset.
De Blueeye, akinek nézőpontja van, az mindenki igaz tanításnak gondolja azt. Az igaz tanítás terjesztése nem más, mint az egó terjeszkedése. Én leszek nagyobb, ha az én igaz tanításom (amit én tartok annak) teret nyer másokban.

Lehetne mondani, hogy az az igaz tanítás, ami az emberiség nagy szent könyveiben le van írva. De azt is lehet mondani, hogy ami azokban le van írva, az akkor volt igaz, amikor leírták, az akkori embereknek, akik mások voltak, mint a maiak.

Egy szó mint száz, nincs ma az embernek semmi kapaszkodó, egyetlen lehetősége van: el kell jutnia oda, hogy megszerezze azt a képességet, amit igazságérzéknek nevezünk. Önmagunkban kell felnevelni az igazságot. Nem a régi könyvekben leírt (és százszor megmásított) konzerv igazságokhoz ragaszkodni rugalmatlanul.
Ez a fejlődés lényege. Szerintem. Ez az én "igaz tanításom". És nem, nem ugyanarról szól minden tanítás. Vannak átfedések, de lényegi különbségek is.

A fórumozás pont arra jó, hogy megtanuljunk egymás igazságával összeférni. Teret hagyni mások igazságának (= egójának), és korlátok közt tartani a magunkét. És így is utat találni egymáshoz.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Márc. - 9:52

Na, Fortis, most meg veled írtam egyszerre ugyanazt.
:tenyérbe csap:

(nekem mobilon lassabb, meg félbe is hagytam egy hosszabb telefon miatt, azért a nagyobb időkülönbség)


A hozzászólást efi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 1 Márc. - 9:58-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szer. 1 Márc. - 9:57

Egyet értek veled Efi yes, kivéve egy dologban nem:
De Blueeye, akinek nézőpontja van, az mindenki igaz tanításnak gondolja azt. "
Szerintem ez nem így van. Én a magamét csak elképzelésekként kezelem, és biztos vagyok benne, hogy még nagyon sokan. Ha az ember tudja, hogy a sajátja csak egy vélemény, az adott pillanatban lévő sajátos gondolat, akkor tudja jól, hogy ezek változhatnak. Akkor hogy lehetne igaz tanításokként kezelni azokat?  Ez ugyan olyan dolog lenne, mint bár mely dogma. De hát az ember tudja jól magáról, hogy nem mindenható mindent tudó lény, mert ha mégis ezt gondolná, akkor ott már igen nagy baj volna. 


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 1 Márc. - 9:59-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szer. 1 Márc. - 9:58

efi írta:Na, Fortis, most meg veled írtam egyszerre ugyanazt.
:tenyérbe csap:

shaking-hands  Igen, épp hogy megelőztelek, de amúgy klafa, hogy van aki hasonlóan gondolja. öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Márc. - 10:01

Akkor úgy módosítom, hogy rajtad kívül mindenki igaznak gondolja a saját véleményét. smile
Mert hiszen azért az a véleménye, mert azt gondolja igaznak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szer. 1 Márc. - 10:04

efi írta:Akkor úgy módosítom, hogy rajtad kívül mindenki igaznak gondolja a saját véleményét. smile
Mert hiszen azért az a véleménye, mert azt gondolja igaznak.

Lehet, hogy így van.  Very Happy . De inkább azért gondolja úgy, mert nem tud jobbat. Ettől még nem biztos, hogy igaz.
De amúgy klafán megfogalmaztad, mert ha nem tudod, hogy amit mondasz igaz, akkor miért is mondanád? De hát akkor az ember ez esetben soha meg sem szólalhatna. Szóval megmaradnék akkor a vélemény és a szerintem kifejezéseknél.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Márc. - 10:14

Képzeld, vannak emberek, akik meg se szólalnak, ha nem gondolják úgy, hogy amit mondani akarnak, az igaz.
kacsint
Persze nehéz dolguk van azoknak, akik soha semmit nem gondolnak igaznak. Ők ezt nem tehetik meg, ha nem akarnak örökre némák maradni, én ezt megértem.
kacsint

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Szer. 1 Márc. - 10:43

fortis írta:

De ha bele gondolsz melyik az igaz tanítás? 
Az e az igaz tanítás amit a jelenlegi tudomány képzel a világról? 
Vagy az az igaz tanítás, amit az Iszlámban tanítanak a dzsihádról?
Vagy a keresztényi add oda mindenedet, és mindent viselj el? 
Vagy a karma, vagy a Buddha, vagy az , hogy ne higgyél semmiben? 
Melyik az igaz tanítás, létezik olyan egyáltalán? 
Melyikkel akarsz meghasonulni, melyik fog megfelelni a számodra?


Tőlem kérdezed? Én válaszoljam meg a felvetődő kérdéseidet? Laughing Én tudom mit követek.

Ma tanultam Mireisz László videojából, hogy van hit alapú vallás, és megismerés alapú vallás. Na, magamtól ezt se tudtam volna így megfogalmazni. Igen, tudjuk ezt valahol, de mégis más mondja ki.

Neked kell eldöntened milyen vallás vagy filózófia érdekel. Te választasz, te döntesz. Keresd a választ magad. yes

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 7 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

7 / 14 oldal Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.