Beszélgetős oldal

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

3 / 13 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Zoli on Vas. 22 Jan. - 17:27

@efi írta:Hát nem tudom, közösek-e az álmok házaspároknál. Mitől lennének közösek? Házasságkötéskor megszűnnek önálló személyiségeknek lenni? Az nagy baj volna.

Nem , nem ilyesmiről volna szó Efi. 
Arról lenne szó, hogy onnantól inkább csak közösek a célkitűzések. Szép lakás, gyermekek, biztonság, boldog élet, és ilyesmik. 
A lényeg az együttes. Tehát nem külön külön, hanem együtt. 
Ha csak az egyik fél boldogságára összpontosítanak egy kapcsolatban, az nem igazi kapcsolat.  
Külön külön meg ismét csak semmi értelme. 
Egy kapcsolatban együtt kell boldognak lenni, nem külön külön.
Zoli

Hozzászólások száma : 9253

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Blueeye on Hétf. 23 Jan. - 18:18

@Blueeye írta:
fortis írta:Médea margójáról
" Nem lehet, hogy
mindannyian alvajáróként jutunk el az öregségig, csak várunk,
várakozunk arra a csókra?
Mark Lawrence "

Szerintem igen. Mind alvajárók vagyunk, de legalább megpróbálunk néhányan kitőrni ebből az állapotból. 
Hajrá kalandorok ébresztő!!!

Én már kaptam egy ilyen puszit, ( jó hogy nem csók volt), több év volt mire feldolgoztam. yes

Én úgy értelmeztem, hogy fel kell ébredni, amíg ebben a testben él az ember, jó lenne öregségünkre megtérni. ha alvajáróként élünk, - mert valóban alszunk,- akkor ez a "csók" a kegyelem csókja, ami felébreszt az álomból.

Az én tapasztalásom arról szólt, hogy egy pillanat töredéke alatt megnyílt a tudatom, erre a rövid időre, és újra visszazárult, de nem teljesen, és emlékszem. Ezért írtam, hogy csak puszi volt ez, nem csók, mert ha igazi csók lett volna, akkor már híres tanító lennék. Very Happy

"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Hozzászólások száma : 1102

Témanyitás  Blueeye on Hétf. 23 Jan. - 18:24

Igazából minden alszunk, akkor is, ha nem úgy érezzük. Álom állapotban élünk, ez az illúzió, a képzelődés, az álmodozás és a hazugság, de ezt Ouspensky bőven kifejti, és még a Krisnások is, és még sokan mások. És még fantáziálni is szeretünk. Very Happy

Az éjszakai álom az álom az álomban. Bizony! Abból felébredünk, és tudjuk hogy álmodtunk, de most azt hisszük hogy ébren vagyunk, pedig éppen álomban vagyunk, és bizony nem ébredünk fel.

Szóval a puszi arról szólt nálam, hogy ebből az alvásból fel lettem egy pillanatra ébresztve, és én tudom hogy legtöbbször én is álom állapotban vagyok, de van hogy ébren vagyok rövid ideig, és tudom vagyis tapasztaltam, hogy milyen ébren lenni, vagyis hogy ébren vagyok. De érdekes módon, már akkor sem tudom elfelejteni az ébrenléti állapotot, amikor alszom. Elég paradox.

Érdekesség, hogy sokszor "felébredek" és rájövök megint belekerültem Maya bűvkörébe, amikor az élet dolgai, vagy személyek belevonnak a játszmába, ami az álom színpadán zajlik, ahol mi vagyunk a színészek. ( Vagy a sakktáblán  a figurák. Amúgy nagyon vicces ez az egész, és mégis véresen komolyan vesszük. Madzagon rángatott bábuk vagyunk, ennyi az egész). És röhej, hogy közben azt hisszük, hogy mi irányítunk.  röhögőgörcs röhögőgörcs röhögőgörcs
És úgy belevonnak, hogy észre sem veszem.  töpreng  

Ébren töltve leélni egy életet az illúziók nélkül, az ám a királyság!!!! king king king leborulós leborulós leborulós

"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Témanyitás  Zoli on Hétf. 23 Jan. - 19:26

Egyet értek Blueeye, bár szerintem erre  a  krisnások és Ouspensky  nélkül is lassacskán ráébrednek idővel az eberek.  Valahogy a korszak vagy az ember szellemi evolúciója hozhatja magával. 
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 23 Jan. - 21:22

Törölve

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 11:34-kor.

Áprilia

Hozzászólások száma : 4897

Témanyitás  Zoli on Kedd 24 Jan. - 7:19

@Áprilia írta:
fortis írta:Egyet értek Blueeye, bár szerintem erre  a  krisnások és Ouspensky  nélkül is lassacskán ráébrednek idővel az eberek.  Valahogy a korszak vagy az ember szellemi evolúciója hozhatja magával. 

Pont ez az, ami nem létezik. Nincs automatikus szellemi evolúció. Ez csak egy hiú ábránd, ami még jobban alvásban tartja az embert. Aki nem tesz semmilyen erőfeszítést az önmagán való munka irányába és mégis felébredettnek hiszi magát, az képzeleg.
Én nem beszéltem automatikus szellemi evolúcióról ( legalábbis nem olyan értelemben, ahogyan azt te gondolod, a sült galamb effektusként). 
 Az ember sem automatikusan jött le a fáról, és egyenesedett ki. Ahogyan a fizikai evolúciónk, úgy a szellemi is hosszú idők folyamán alakult ki olyanná, amilyenné lett napjainkig.  Tehát az átalakulás nem áll meg, hanem folyamatosan mozgásban van, még ha ez a pillanat töredéke alatt nem is látható. Nem egyéni fejlődésről van szó, hanem kollektívról, amelyben Ouspensky  mint porszem talán még megtalálható.  És ide sorolnék mindenki mást is, aki gondolkodásra bírná az elmét, mert ezen az úton ez az a létfontosságú elem, ami főként meghatározó. 
Azt hiszem hiba lenne egy egy elméletre alapozni csupán, ha szeretnénk meghatározni a szellemi evolúciónk meglétét, vagy éppen az irányvonalát.
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Kedd 24 Jan. - 8:59

Törölve

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 11:35-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 24 Jan. - 9:00

@Áprilia írta:

Nem azt írtam, amikre itt hivatkozol.
Én sem azt amire te hivatkoztál. Ezért nem egyezik, mert nem is egyezhet.
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Kedd 24 Jan. - 9:03

Csak egyéni szellemi fejlődés létezik, és az is rendkívül ritka.
Ouspenskyt pedig még csak meg sem említettem.
Összemosod a dolgokat, hsz-eket.

A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 24 Jan. - 9:08-kor.

Áprilia

Témanyitás  Vendég on Kedd 24 Jan. - 9:04

Nem-nem, Fortis, az egyéni evolúció hat a kollektívre. Az egyéni evolúcióktól lesz kollektív is. Vagy nem lesz. Az egyéni nemfejlődés a revolúció irányába viheti el a folyamatokat, és akkor hiába volt annyi egyéni küszködés.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Kedd 24 Jan. - 9:05

Egyszerre írtunk ÁPpriliával.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Kedd 24 Jan. - 9:06

@efi írta:Nem-nem, Fortis, az egyéni evolúció hat a kollektívre. Az egyéni evolúcióktól lesz kollektív is. Vagy nem lesz. Az egyéni nemfejlődés a revolúció irányába viheti el a folyamatokat, és akkor hiába volt annyi egyéni küszködés.

Egyszerre írtuk lényegében ugyanazt, ahogy az már lenni szokott nálunk. öröm

Áprilia

Témanyitás  Áprilia on Kedd 24 Jan. - 9:06

@efi írta:Egyszerre írtunk ÁPpriliával.

Ó, még ezt is egyszerre írtuk! taps

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 24 Jan. - 9:12

@Áprilia írta:Csak egyéni szellemi fejlődés létezik, és az is rendkívül ritka.

Persze, hogy nem említetted Ouspensky -t. Azt én említettem abban a hozzászólásban amit te lereagáltál.  Amivel nem értettél egyet. 
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Kedd 24 Jan. - 9:21

fortis írta:

Persze, hogy nem említetted Ouspensky -t. Azt én említettem abban a hozzászólásban amit te lereagáltál.  Amivel nem értettél egyet. 

Ouspenksyt meg sem emlitettem, a hsz-emre adott válaszodban mégis őrá hivatkoztál, mintha én példálóztam volna Ouspenskyvel, mint elmélettel:

fortis: "Nem egyéni fejlődésről van szó, hanem kollektívról, amelyben Ouspensky  mint porszem talán még megtalálható.  
Azt hiszem hiba lenne egy egy elméletre alapozni csupán, ha szeretnénk meghatározni a szellemi evolúciónk meglétét, vagy éppen az irányvonalát."

Ezt legfeljebb Blueeye hsz-ére válaszolhattál volna, mert ő hozta fel Ouspenskyt, én nem. Ezért mondtam azt, hogy kevered a hsz-eket.
Mindezt tisztázásképp írtam. Nem helyes a dolgokat ilyen módon összekeverni, majd ha valaki tisztazni akarja, akkor meg még tovább csúsztatni.
A helyes, tiszta gondolkodás, a tények, a leírtak pontos figyelembevétele nagyon fontos. Arrol van szó ui., hogy mennyire tesszük oda a figyelmünket az adott hsz-re, azaz arra, hogy mit mondott ott konkrétan a másik. Ne keverjük, mossuk össze másvalakiéval. Mindez csak figyelem kérdése. A figyelmet élesíteni kell, nem tompítani.

Áprilia

Témanyitás  Blueeye on Kedd 24 Jan. - 9:24

@Áprilia írta:
fortis írta:Egyet értek Blueeye, bár szerintem erre  a  krisnások és Ouspensky  nélkül is lassacskán ráébrednek idővel az eberek.  Valahogy a korszak vagy az ember szellemi evolúciója hozhatja magával. 

Pont ez az, ami nem létezik. Nincs automatikus szellemi evolúció. Ez csak egy hiú ábránd, ami még jobban alvásban tartja az embert. Aki nem tesz semmilyen erőfeszítést az önmagán való munka irányába és mégis felébredettnek hiszi magát, az képzeleg.

like

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Témanyitás  Zoli on Kedd 24 Jan. - 9:24

@efi írta:Nem-nem, Fortis, az egyéni evolúció hat a kollektívre. Az egyéni evolúcióktól lesz kollektív is. Vagy nem lesz. Az egyéni nemfejlődés a revolúció irányába viheti el a folyamatokat, és akkor hiába volt annyi egyéni küszködés.

Ugyan már Efi, ezt nem vitatja senki. Egy tapasztalat olyan tapasztalat, amiből mások is okulhatnak, vagyis az egyéni hathat a kollektívre, de ami a kollektívet illeti, az ugyan úgy visszahathat az egyénire. Én pedig erről beszéltem nem másról., ez utóbbiról és arról, hogy nem egy forrásból merít a kollektív, hanem számtalan sokból.  És ezt akartam kiemelni lényegként, ha nem lenne félremagyarázva a téma azzal, hogy ez nem létező dolog.
Tessék itt van a 100 majom esete, amiről meg vagyok győződve, hogy te magad is tudsz, de rengeteg emberkísérletet is fel lehetne kutatni a témában. 

"A 100. majom elmélet egy 30 évet felölelő, a japán makákó majmon végzett megfigyelésen alapul.
Ezt a metaforát Lyall Watson alkotta a kritikus tömeg meghatározására (Életfolyam: a tudattalan biológiája). Később, ilyen címmel jelent meg Ken Keyes (A századik majom című) könyve, melyben magát a megfigyelést is leírja, és a 100. majom kifejezést metaforaként használja.

A Csendes-óceán Japán délnyugati partjainál lévő egy részét Hyuga-nada-tengernek nevezik. Itt (Miyazaki megyében) található Kōjima sziget, a Kushima nevű település van hozzá legközelebb.

Ez a sziget elsősorban a vadon élő japán makákó kolóniáiról ismert. Az állatok megfigyelése 1947-ben kezdődött, és 1952-től minden egyedet megjelölnek, hogy a szaporodást, az egyedek családi szálait nyomon lehessen követni.

A japán makákó (Macaca fuscata) igen értelmes faj, "hómajom"-nak is nevezik. Fürdőzésre használja a vulkánok melegítette kellemes hőmérsékletű tavakat, illetve hógolyókat formál saját szórakoztatására.

A Kiotói Egyetem Főemlős-kutató Intézete a főemlősök nemzeti kutatási központja is tanulmányozza az itt élő állatokat. A megfigyelések az állatok csoportos viselkedési szokásaira irányulnak, illetve kísérletek is zajlanak.

Az alábbi megfigyeléseket 1952 és 1958 között jegyezték fel (ezt a megfigyelést tartalmazza Ken Keyes könyve):

A szigeten élő vad kolóniát a kutatók folyamatosan a homokba dobott édesburgonyával látták el. A majmoknak ízlett az édesburgonya, az ételre ráragadt homok azonban zavarta őket. Az Imo-nak nevezett tizennyolc hónapos nőstény megmosta a burgonyákat, és ezzel megszüntette a zavaró motívumot. A fortélyra anyját is megtanította. Játszótársai szintén elsajátították az új módszert, és szüleiknek is megmutatták. Rövidesen az összes fiatal egyed megmosta burgonyáit, de csak a gyermekeiket utánzó felnőttek tanulták meg ezt a viselkedést.

1958 őszén az eképpen eljáró majmok száma a szigeten már jócskán megnövekedett, a szám nagyságrendjét Dr. Watson 100 egyedben határozta meg. Ekkor csaknem az összes, a szigeten élő majom, minden további behatás nélkül, egyszerre csak mosni kezdte a burgonyákat.

Ha az esemény kizárólag azon az egy szigeten történt volna meg, alighanem úgy gondolták volna, hogy létezik valamiféle kommunikáció a majmok között, s hozzákezdtek volna ennek a kommunikációs módnak a felkutatásához.

Ám a környező szigeteken élő majmok szintén mosni kezdték a burgonyákat. Még a japán szárazföldön honos majmok is így cselekedtek. Semmiképpen sem lehetséges tehát, hogy ezek a majmok bármilyen, általunk ismert módon kommunikáltak volna egymással.

Ez volt az első eset ilyen megfigyelésre. Feltételezték, hogy léteznie kell valamiféle, ezekre a szigetekre kiterjedő morfogenetikus struktúrának vagy mezőnek, amelyen keresztül a majmok képesek voltak egymással kapcsolatba lépni. "
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Kedd 24 Jan. - 9:31

Akkor már az elején, ezzel a reakcióddal félrértetted, hogy a mi (Blueeye, Efi és én) mit értettünk szellemi fejlodes alatt. Az ember spirituális fejlődését.
És nem a majmok agyának kapacitását.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 24 Jan. - 9:32

@Áprilia írta:
fortis írta:

Ouspenksyt meg sem emlitettem, a hsz-emre adott válaszodban mégis őrá hivatkoztál, mintha én példálóztam volna Ouspenskyvel, mint elmélettel:

fortis: "Nem egyéni fejlődésről van szó, hanem kollektívról, amelyben Ouspensky  mint porszem talán még megtalálható.  
Azt hiszem hiba lenne egy egy elméletre alapozni csupán, ha szeretnénk meghatározni a szellemi evolúciónk meglétét, vagy éppen az irányvonalát."

Ezt legfeljebb Blueeye hsz-ére válaszolhattál volna, mert ő hozta fel Ouspenskyt, én nem. Ezért mondtam azt, hogy kevered a hsz-eket.
Mindezt tisztázásképp írtam. Nem helyes a dolgokat ilyen módon összekeverni, majd ha valaki tisztazni akarja, akkor meg még tovább csúsztatni.
A helyes, tiszta gondolkodás, a tények, a leírtak pontos figyelembevétele nagyon fontos. Arrol van szó ui., hogy mennyire tesszük oda a figyelmünket az adott hsz-re, azaz arra, hogy mit mondott ott konkrétan a másik. Ne keverjük, mossuk össze másvalakiéval. Mindez csak figyelem kérdése. A figyelmet élesíteni kell, nem tompítani.

Még egyszer leírom, hátha megérted. A Ouspenskyt-t én hoztam fel , én említettem és te arra a hozzászólásomra reagáltál. nem említetted a nevét, de arra reagáltál, amiben én említettem. 
Szerintem ezen teljesen felesleges ércelődni, mert semmit sem befolyásol a téma lényegén. Írhattam volna bár ki mást is ha éppen úgy jött volna ki a lépés. 
Idézlek: " A helyes, tiszta gondolkodás, a tények, a leírtak pontos figyelembevétele nagyon fontos. "
Jó lenne ha tartanád magad ahhoz, amivel példálózól.

Témanyitás  Zoli on Kedd 24 Jan. - 9:35

@Áprilia írta:

Akkor már az elején, ezzel a reakcióddal félrértetted, hogy a mi (Blueeye, Efi és én) mit értettünk szellemi fejlodes alatt. Az ember spirituális fejlődését.
És nem a majmok agyának kapacitását.

Nem lett félreértve. Szerintem ezek a kísérletek igazolják, a kollektív szellemi fejlődés evolucióját.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Kedd 24 Jan. - 9:38

Na mindegy, szerintem jól el lett terelve a téma, kár érte. Kár , hogy nem lehetett a lényegnél maradni.
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Kedd 24 Jan. - 9:54

fortis írta:
Még egyszer leírom, hátha megérted.
....

fortis írta:Na mindegy, szerintem jól el lett terelve a téma, kár érte. Kár , hogy nem lehetett a lényegnél maradni.

Ezekkel a megjegyzéseiddel fordítottad személyeskedésbe az eddig normálisan folyó beszélgetést. És minden témádat rendszerint így zárod - személyeskedéssel. Figyeld majd meg.
Ellenszenved irányomban az ilyen személyeskedéssel nyilvánvaló, de pl. írhatnál verset is, mint legutóbb én (csak törölted.)
Szóval ha már itt vagyunk összezárva ezen a forumon, akkor próbáljuk meg valamennyire "minőségi" mederbe terelni az egymással szembeni ellenszenvünket. A nyilvanvalo személyeskedés a legegyszerűbb és a legdurvább megoldás, ami semmilyen intelligenciát és kreativitást nem igényel. De valami olyanra kellene törekedni, ami túlmutat a szokványos ellenségeskedésen. Mert az már nem is ellenségeskedés lenne, hanem valami egészen más.
Nekem példaul ilyen helyzetekben az utobbi időben mindig a segítségemre siet a humor és a kreativitás. Erre rá is lehet hangolódni, azaz felgerjeszteni magunkban olyankor, amikor úgy érezzük, hogy valami más készülne bennünk felgerjedni.
De te már-már nem bírod elviselni a jelenlétemet, személyeskedésed leginkább erre utal. Tehat ezt a helyzetet meg kell oldani valahogy. Ez a forum a tied, a te életed, te csináltad, admin. Es minden egyéb jogaid vannak, kizárhatod, aki nem tetszik neked, és akkor Médea ismét tapsikolhat Very Happy ), bár ha belegondolsz, színtelenebb lenne nélkülem a forum és írtad is, hogy hiányoznék. Akkor viszont megfelelő mederbe kell terelni a kölcsönös ellenszenvünket. Erre írtam a fentieket.

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 24 Jan. - 11:40-kor.

Áprilia

Témanyitás  Blueeye on Kedd 24 Jan. - 11:20

yes

Nahát manapság az egyéni nem fejlődés kezd ijesztővé válni.

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Témanyitás  Zoli on Kedd 24 Jan. - 11:59

@Blueeye írta:

yes

Így van Blueeye, és a Nem-nem-en kívül minden másban egyet értek Efivel. 
Tudod itt a lényeg az lett volna, hogy az egyéni fejlődéssel direkt nem is akartam volna foglalkozni, mert az magától értetődő.  Azt viszont sajnálom, hogy az oda vissza hatással nem értetek egyet, bár igaz, hogy ez már kicsit komplikáltabb és mélyebben fekvő .
Zoli

Témanyitás  Zoli on Kedd 24 Jan. - 12:39

@Áprilia írta:
fortis írta:
Még egyszer leírom, hátha megérted.
....

fortis írta:Na mindegy, szerintem jól el lett terelve a téma, kár érte. Kár , hogy nem lehetett a lényegnél maradni.

1 / Ezekkel a megjegyzéseiddel fordítottad személyeskedésbe az eddig normálisan folyó beszélgetést. És minden témádat rendszerint így zárod - személyeskedéssel. Figyeld majd meg.
2 / Ellenszenved irányomban az ilyen személyeskedéssel nyilvánvaló, de pl. írhatnál verset is, mint legutóbb én (csak törölted.)
3/ Szóval ha már itt vagyunk összezárva ezen a forumon, akkor próbáljuk meg valamennyire "minőségi" mederbe terelni az egymással szembeni ellenszenvünket. A nyilvanvalo személyeskedés a legegyszerűbb és a legdurvább megoldás, ami semmilyen intelligenciát és kreativitást nem igényel. De valami olyanra kellene törekedni, ami túlmutat a szokványos ellenségeskedésen. Mert az már nem is ellenségeskedés lenne, hanem valami egészen más.
4/ Nekem példaul ilyen helyzetekben az utobbi időben mindig a segítségemre siet a humor és a kreativitás. Erre rá is lehet hangolódni, azaz felgerjeszteni magunkban olyankor, amikor úgy érezzük, hogy valami más készülne bennünk felgerjedni.
5/ De te már-már nem bírod elviselni a jelenlétemet, személyeskedésed leginkább  erre utal. Tehat ezt a helyzetet meg kell oldani valahogy.
6/ Ez a forum a tied, a te életed, te csináltad, admin. Es minden egyéb jogaid vannak, kizárhatod, aki nem tetszik neked, és akkor Médea ismét tapsikolhat Very Happy ), bár ha belegondolsz, színtelenebb lenne nélkülem a forum és írtad is, hogy hiányoznék.
7/ Akkor viszont megfelelő mederbe kell terelni a kölcsönös ellenszenvünket. Erre írtam a fentieket.

1
- Az ismétlést komolyan gondoltam, hátha átgondolod, de nem így történt.
- Amit a példálózásodról írtam, szerintem abban sincs semmi kivetnivaló. Az ember vegye észre, hogy ha mást okít, az önmagára is érvényesnek kellene lennie. 
-A téma szerintem valóban elterelődött, ezt magad is láthatod.
2 /
- Tévedsz, ha azt gondolod, hogy ellenszenvem lenne irányodba.  Neked viszont valóban az lehet, erre rá is térnék az utolsó sorokban. Én még Annatolláékat sem tartottam ellenszenvesnek, bár az elveikkel nagyon nem értettem egyet, de ezen ez semmit sem változtat. ( És ez nem müzli)
3 /
- Értsd meg, hogy nincs egymással szembeni ellenszenvünk. Olyanod csak neked van, amint írod. Engem ebből nyugodtan kihagyhatsz. 
- Amit a személyeskedésről írsz Áprilia, ha valóban teszek, vagy tettem ilyet, sajnos te százszorosan is felülmúlod azt. A legnagyobb baj az, hogy ezt te nem veszed észre, és látatlanban nyugodtan kimondhatom talán, hogy ezt bár ki igazolhatná ezen a fórumon. De én minden nemű megaláztatás után is kedveltelek és kedvelni is foglak. Még ha ez felfoghatatlan cselekedet is volna a számodra. 
- Amúgy nézd meg ezt a burkolt kifejezésedet és ebből és hasonlóból rengeteg példát lehetne felhozni "( a személyeskedésemre utalva írtad: ) "semmilyen intelligenciát és kreativitást nem igényel. " Tehát az intelligenciámra rengetegszer utaltál már negatívan.  öröm
4/
-Szóval írtál amit írtál a személyeskedésemről, amit intelligencia hiányában szoktam felsorakoztatni, és ezt elítéled.  Ellenben utalsz arra amit idézek tőled, azaz neked " mindig a segítségemre siet a humor és a kreativitás "
Te valóban úgy gondolod, hogy ha humorral és kreativitással végzed azaz a mögé dugod a személyeskedéseidet, akkor azok már nem is volnának azok? Elárulom, hogy tévedsz.  Bántani lehet valakit nyílt szavakkal , és ugyan úgy versbe foglalva, vagy viccesen, ugyan az a lényeg. 
5 /
-Azt írod nem tudom elviselni a jelenlétedet. Dehogyisnem. Ezt már többször kifejtettem nyílt szavakkal. Az, hogy te az ellenkezőjét gondolod, az tőled származó, és ha bár miből erre következtetsz az megint a te bajod. Félrenézed.  Amit ellenségesnek hiszel az pusztán védekezés, hiszen nem én vagyok az agresszív, ezt bár kitől megkérdezheted.  Nem szoktam káromkodni és másokat lehülyézni és stb stb. Én mindenkit ugyan olyannak látok és vélek. Csupán amit az egyén képvisel az különböztet meg benneteket egymástól, semmi más. 
6 /
- Igen, színtelen lenne nélküled a fórum és valóban hiányoznál. Ez nem kétséges. 
- De a fórum nem az enyém, és soha nem is volt az. Katával csináltuk és nem nekem, vagy neki, hanem a közösségnek. Ezért is teljesen mindegy, hogy most Efi csinálta ezt a fórumot a többi után, ( korszerűbb és előnyösebb)  Mára csak annyi változott, hogy a fórum életéről csak a bölcsek dönthetnek. Ilyen pedig csak egy maradt és az Efi. Nem azért, mert ő az egyetlen, hanem azért, mert mindenki más lemondott róla, így ő maradt egyedül, én pedig mint tartalék, mert tartaléknak lennie kell, hiába nem igazán fűlik a fogam hozzá, de a társaságért nyilván nem mondhattam nemet.  
Tudod mindent igazol, ha rákérdezel, régebben minden döntés közösen történt, és el lett vetve, ha csak egyetlen ember is kimondta a nemet. 
7/
- Fentebb írtam, hogy az általad kölcsönösnek ítélt ellenszenv csak a tiéd. 
Engem az ilyesmi, mint ellenszenv nem érdekel.
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Kedd 24 Jan. - 13:09

Na erre írtam, hogy jó lenne valami színvonalat vinni a hozzám intézett válaszaidba es nem a személyeskedést. Miért nem szeded össze magad?
Írhattad volna ezt is:

Áprilia kisanyám,
Én nem személyeskedem ám,
Azt próbálom csak veled érzékeltetni,
Hogy nekem ilyen a (nem létező) vehemenciám.
És bár próbálod megtalálni velem a hangot,
javaslataid számomra hiábavalók.
Mert nekem ez az egész szárnyalósdi-naguálosdi
Nem kenyerem,
A szellemi fejlődést és minden egyebet is
Az én sajátos módomon értelmezem,
Igaz, hogy annak se füle-se farka,
De ettől szép itt az élet 5 éve tartó
mozdulatlansága."

Blablabla...
Minek magyarázzam tovább.
Akkor egyedül szárnyalok. Azaz elszárnyalok.  repül

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 24 Jan. - 13:57-kor.

Áprilia

Témanyitás  Áprilia on Kedd 24 Jan. - 13:31

Visszarepültem egy hsz erejéig.

röppróba

fortis írta:
@Blueeye írta:

yes

1. Így van Blueeye  
2. Tudod itt a lényeg az lett volna, hogy az egyéni fejlődéssel direkt nem is akartam volna foglalkozni, mert az magától értetődő.  
3. Azt viszont sajnálom, hogy az oda vissza hatással nem értetek egyet, bár igaz, hogy ez már kicsit komplikáltabb és mélyebben fekvő .

1. Nahh, most meg egyetértesz azzal, amivel előzőleg végig ellenkeztél. Very Happy
2. Mi pont azt ecseteltük, hogy az egyéni fejlődés egyáltalán nem magától értetődő.
3. "....ezért rólatok, mint gyengeelméjűekről nem is feltételeztem, hogy megértitek." Laughing

Áprilia

Témanyitás  Áprilia on Kedd 24 Jan. - 14:28

"Van még egy kézenfekvő megoldásom számodra fortis:
nyiss valahol egy másik forumot, és vidd oda a többieket is.
Nekem ne szólj.
Lám, milyen egyszerű.
Mégse jutott eddig eszedbe, pedig nagyszerű.
De változtassatok nevet is, hogy ha netalántán rátok keresek,
Ne találjalak meg benneteket.
Te pikk pakk meg tudod ezt csinálni,
És akkor az Áprilia-rémálomnak
Egyszersmind végeszakad.
Isten veled Ouspensky, Gurdjieff, önemlékezés,
Csupa móka és kacagás lesz ezek nélkül a "szellemi fejlődés".
Na milyen vagyok hozzád,
Még a megoldást is kitalálom helyetted, meglásd.
Nyicc Very Happy egy másik forumot,
S Áprilia bottal ütheti a nyomod.
Így most megszabadulhatsz tőle hirtelen,
De keresni fogod majd a következő életben.
Amikoris de ja vu érzést fognak benned kelteni
Az általad kiirtott versikéi.
Gondolkozol akkor majd bőszen,
Ki ez a némber állandóan az eszemben?
Csak nem régebbi életeim kísértője ez a fránya de ja vu? - próbálod magad kérdezgetni.
S akkor egy ködben sétáló hosszú hajú lány árnyalakja kezd majd derengeni.
Mígnem elviselhetetlenné válik majd az érzés,
hogy hagytad elúszni életed élményét."

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 24 Jan. - 15:03

Ha ezt én írtam volna, akkor már hozzám vágták volna, hogy önsajnálatba estem.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Kedd 24 Jan. - 15:06

Azért remélem Efi még meg fogja találni, hogy miben miért, és miért nem értettem vele egyet.
Te rájöttél Április, hogy veled miben miért és miben nem?
Zoli

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

3 / 13 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Vissza az elejére