Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beszélgetős oldal

+4
Veszna
fortis
Blueeye
Áprilia
8 posters

4 / 14 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next

Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Jan. - 15:15

Törölve


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 11:42-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Jan. - 15:18

fortis írta:Azért remélem Efi még meg fogja találni, hogy miben miért, és miért nem értettem vele egyet.
Te rájöttél Április, hogy veled miben miért és miben nem?

Neked kellett volna rájönni,
hogy a beszélgetéseket hol siklatod ki.
Az értetlenkedés terén Efire se számíts,
inkább tanulj a nem túl régmúltból,
amikoris messzire üldözted őt a fórumtól.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Kedd 24 Jan. - 15:44

fortis írta:Azért remélem Efi még meg fogja találni, hogy miben miért, és miért nem értettem vele egyet.
Persze, be-benéztem, és elolvastam, amit írtatok, csak párbeszédbe elegyedni nincs időm, sajnos.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 24 Jan. - 16:30

efi írta:
fortis írta:Azért remélem Efi még meg fogja találni, hogy miben miért, és miért nem értettem vele egyet.
Persze, be-benéztem, és elolvastam, amit írtatok, csak párbeszédbe elegyedni nincs időm, sajnos.

Oké Efikém, én örülök  ha észreveszed , mert szerintem ezek fontos momentumok. Nem azért, mert hogy valakinek valamiben igazának kellene lennie a másikkal szemben, hanem azért, mert megmutat  más látásmódot.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Kedd 24 Jan. - 17:31

Áprilia írta:
fortis írta:Ha ezt én írtam volna, akkor már hozzám vágták volna, hogy önsajnálatba estem.

fetreng

Jó a vers Áprilia!! Very Happy

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Kedd 24 Jan. - 17:38

fortis írta:
efi írta:
fortis írta:Azért remélem Efi még meg fogja találni, hogy miben miért, és miért nem értettem vele egyet.
Persze, be-benéztem, és elolvastam, amit írtatok, csak párbeszédbe elegyedni nincs időm, sajnos.

Oké Efikém, én örülök  ha észreveszed , mert szerintem ezek fontos momentumok. Nem azért, mert hogy valakinek valamiben igazának kellene lennie a másikkal szemben, hanem azért, mert megmutat  más látásmódot.

Nagy baj, nagy baj, lányvigyor hogy az emberek a maguk igazát és látásmódját hasonlítgatják össze, vajon melyik a helyesebb, melyik az igazabb??

Az IGAZSÁG-hoz kell igazodni, nem egymás igazságához, mert az nem sokat ér, ahhoz jobb ha senki nem igazodik.

Ezért nincs igazi szellemi fejlődés, mert az ember nem akarja feladni a maga téves igazságait, és alárendelni magát az igazi Törvénynek. Az egóknak nincs igazságuk, az is csak a képzelet szüleménye.

Megjegyzem Ápriliával ezért megy olajozottan a társalgás köztünk, mert valami nagyobbhoz igazodunk, vagy legalábbis megvan bennünk az akarás. smile Nem a saját nézőpontjainkat egyeztetjük, vagy hozzuk közös nevezőre véres verejtékkel vagy vitákkal, hanem egy irányba nézünk.

Bezony. yes

Érzitek a különbséget?


A hozzászólást Blueeye összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 24 Jan. - 18:28-kor.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 24 Jan. - 18:28

Blueeye írta:

Nagy baj, nagy baj, lányvigyor hogy az emberek a maguk igazát és látásmódját hasonlítgatják össze, vajon melyik a helyesebb, melyik az igazabb??

Az IGAZSÁG-hoz kell igazodni, nem egymás igazságához, mert az nem sokat ér, ahhoz jobb ha senki nem igazodik.

Ezért nincs igazi szellemi fejlődés, mert az ember nem akarja feladni a maga téves igazságait, és alárendelni magát az igazi Törvénynek. Az egóknak nincs igazságuk, az is csak a képzelet szüleménye.

Megjegyzem Ápriliával ezért megy olajozottan a társalgás köztünk, mert valami nagyobbhoz igazodunk, vagy legalábbis megvan bennünk az akarás. smile 

Bezony. yes
Nem tudok veled egyet érteni Blueeye, egyszer azért nem, mert itt szó sem volt olyasmiről, hogy esetleg kinek a látásmódja lehet az igazibb, kivéve azokat a momentumokat, amikor olyan kijelentések történnek, hogy ez nem így van, meg nem igaz, meg hasonlók. Ezeknél az eseteknél pontosan azt nyilvánítja ki az ember, hogy amit ő mond, vagy gondol,  abban lehet csak is az igazság. Én az ilyesmi ellen mindig is tiltakoztam és fogok is, mert az igazságot senki sem képviselheti, senki sem tudhatja. Minden igazságnak vélt elmélet csak puszta vélemény , emberi elmétől származó. 
Vélemények és látásmódok viszont lehetnek, és úgy vélem ezekkel az ég világon nincs is semmi baj. Ezek nem alkotnak törvényeket, hacsak az emberi egó nem emeli azzá. Tudni kell hol a határ, és amennyire tudom, és lehetséges, a lehetőségeim szerint sosem lépem át.  El tudom mondani, hogy nem értek egyet, de nem állítom azt, hogy igazam volna. Ellenben azzal sem értenék egyet, hogy az csak is úgy lehet, ahogyan azt a másik állítja. 
Ez nem menekülés, hanem a csapda elkerülése. Annak a csapdának az elkerülése, amikor az ember önmaga igazságának csapdájába kerül.  Valahol mindenkinek igaza lehet és senkinek sem.  Erről a nézetemről nem vagyok hajlandó lemondani. Nem azért mert ez egy igazság, hanem azért, mert képtelen vagyok másképpen elképzelni.
Nézd csak a tudományt. Hosszú időn keresztül sokan állították, hogy igen, a föld bizony gömbölyű, pedig szó sincs ilyesmiről . A föld krumpli alakú. Mégis akár így nézed, akár úgy, találhatsz benne igazságot, a kérdés csak annyi, hogy milyen szempontok szerint tekinted a kérdést.


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 24 Jan. - 18:34-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Kedd 24 Jan. - 18:31

fortis írta: "Én az ilyesmi ellen mindig is tiltakoztam és fogok is, mert az igazságot senki sem képviselheti, senki sem tudhatja.

Az igazság az Isten Törvénye, és már leírták.


Semmit nem kell csinálni vele, csak alárendelni magunkat neki.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 24 Jan. - 18:36

Blueeye írta:
fortis írta: "Én az ilyesmi ellen mindig is tiltakoztam és fogok is, mert az igazságot senki sem képviselheti, senki sem tudhatja.

Az igazság az Isten Törvénye, és már leírták.


Semmit nem kell csinálni vele, csak alárendelni magunkat neki.

Attól tartok, hogy szerintem Isten törvénye, emberi elmével fel nem fogható. 
A világ túl nyúlik és mutat rajtunk porszemeken, vagy mikrobákon , attól függ milyen távlatokból tekintünk alá.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 24 Jan. - 18:40

Szóval a földünk jelenleg nagyjából így néz ki, meg így:

Beszélgetős oldal - Page 4 9k= Beszélgetős oldal - Page 4 Z
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Kedd 24 Jan. - 18:47

A Törvényt ma nem találja meg az ember a külvilágban (a szent könyvekben sem!), önmagából kell felhozni azt az embernek. Belül nem csak az egó van, bár az egó többnyire elnyomja azt a másikat. Csak ha önmagában felnövesztette, ha belül felnő az Igazsághoz, ha a lelkében eléri, akkor ismeri fel azt a külvilágban.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Kedd 24 Jan. - 19:05

"Attól tartok, hogy szerintem Isten törvénye, emberi elmével fel nem fogható"


A valódi, élő gondolatok, amik maguk az igazság, valóságosan létező dolgok, amiket az ember elérhet. Sőt, ma ez az egyetlen lehetősége az embernek, hogy eljusson az istenihez. Az igazsághoz való hozzáférés nem függ az ember fizikumától, tehát nem függ az agyának a felépítésétől, mindenki számára elérhető.

Persze nem fog sikerülni, ha az ember az ellenkező irányba megy, ha olyan állapotokra törekszik, amikben a tiszta, világos, éber tudatát kikapcsolja. Önként félreállítja.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 24 Jan. - 19:09

efi írta:A Törvényt ma nem találja meg az ember a külvilágban (a szent könyvekben sem!), önmagából kell felhozni azt az embernek. Belül nem csak az egó van, bár az egó többnyire elnyomja azt a másikat. Csak ha önmagában felnövesztette, ha belül felnő az Igazsághoz, ha a lelkében eléri, akkor ismeri fel azt a külvilágban.
yes
Annyiból térne csak el a véleményem, hogy szerintem az ember nem tud ehhez teljesen felnőni. Fel tud nőni hozzá és el tudja érni, amennyire a lehetőségei szerint  csak képes lehet, de ez nem lehet a végső tudás még szerintem. A végső tudás,  béke, vagy megvilágosultság, vagy nevezzük annak aminek csak akarjuk.
A felismerés szerintem egy végtelen folyamat, egy végtelen mezőben.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Kedd 24 Jan. - 19:23

fortis írta:A végső tudás,  béke, vagy megvilágosultság, vagy nevezzük annak aminek csak akarjuk.
Az sem a végső tudás.
Különben is mi tudás van békében? Semmi. Az egy érzés. Lelkiállapot. Tulajdonképpen a szamádhi állapotra egy értelmi fogyatékos, aki a világból semmit se fog fel, az is képes lehet.

Mindazonáltal ha a végső tudást nem is foghatjuk fel, sőt még azt sem, aki ezt a végső tudást birtokolja, már akkor sokkal többek volnánk (szabadabbak), ha csak kicsivel többet meg tudnánk érteni abból, mivégre ez az egész. Szóval mégiscsak érdemes lenne erőfeszítéseket tenni. Különben is, ki a fene akarja egyből a végső tudást?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Kedd 24 Jan. - 19:41

efi írta:
fortis írta:A végső tudás,  béke, vagy megvilágosultság, vagy nevezzük annak aminek csak akarjuk.
Az sem a végső tudás.
Különben is mi tudás van békében? Semmi. Az egy érzés. Lelkiállapot. Tulajdonképpen arra egy értelmi fogyatékos, aki a világból semmit se fog fel, az is képes lehet.

Mindazonáltal ha a végső tudást nem is foghatjuk fel, sőt még azt sem, aki ezt a végső tudást birtokolja, már akkor sokkal többek volnánk (szabadabbak), ha csak kicsivel többet meg tudnánk érteni abból, mivégre ez az egész. Szóval mégiscsak érdemes lenne erőfeszítéseket tenni. Különben is, ki a fene akarja egyből a végső tudást?

- Akik félre értik. Azok akarhatják a végső tudást, de pont a tudatlanságuk hozhatja el a félreértelmezést. 
- "Különben is mi tudás van békében? " Én arra gondolnék, hogy a tudás meghozza az emberben a békességet. Eleinte talán haragot, vagy kétségbeesést, de aztán a végkifejlet talán a békesség lehet. Nos szóval a békességet ebben a fordulatban a tudással, vagy a tudatossággal hoztam összefüggésbe.  Az értelmi fogyatékosok békessége egészen más kategória. De ha már felvetetted, lehet  úgynevezett békessége annak aki a világból semmit sem fog fel? A békesség a békétlenség ellentéte. Aki a békétlenséget nem érzékeli, az hogy érzékelheti, vagy élheti meg a békességet? Hogy élheti meg valaki a fényt, ha nem ismeri a sötétséget?

- Erőfeszítéseket mindig érdemes tenni ez nyilvánvaló szerintem is. 
A szellemi evolúció kapcsán sem mondtam ennek ellent. Csupán az egyén és a kollektív oda vissza csatolást pedzegettem.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Kedd 24 Jan. - 19:52

Szerinted aki eljut ebbe a békébe, amit te leírtál, az érzékeli a békétlenséget?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Kedd 24 Jan. - 19:58

Csak az egótudat szintjén igazak ezek a kettősségek, szerintem, vagyis hogy a béke a békétlenség ellentéte, és csak a másikkal való viszonyban van értelme, a fény a sötétségé, és így tovább.
Magasabb tudatszinten valamiféle egységet alkotnak ezek, azt hiszem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Kedd 24 Jan. - 20:05

Ez egy ilyen ellentétekre széttöredezett világ, amiben közönségesen élünk. A kettőssegek világa nem a végső valóság.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Kedd 24 Jan. - 20:10

fortis írta:
Blueeye írta:
fortis írta: "Én az ilyesmi ellen mindig is tiltakoztam és fogok is, mert az igazságot senki sem képviselheti, senki sem tudhatja.

Az igazság az Isten Törvénye, és már leírták.


Semmit nem kell csinálni vele, csak alárendelni magunkat neki.

Attól tartok, hogy szerintem Isten törvénye, emberi elmével fel nem fogható. 
A világ túl nyúlik és mutat rajtunk porszemeken, vagy mikrobákon , attól függ milyen távlatokból tekintünk alá.


Nem is elméből kell, hanem szívből. öröm

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Jan. - 21:34

Blueeye írta:
Áprilia írta:
fortis írta:Ha ezt én írtam volna, akkor már hozzám vágták volna, hogy önsajnálatba estem.

fetreng

Jó a vers Áprilia!! Very Happy

thanks

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Jan. - 21:35

Törölve


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 11:39-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Jan. - 21:37

efi írta:fortis: "Attól tartok, hogy szerintem Isten törvénye, emberi elmével fel nem fogható"


A valódi, élő gondolatok, amik maguk az igazság, valóságosan létező dolgok, amiket az ember elérhet. Sőt, ma ez az egyetlen lehetősége az embernek, hogy eljusson az istenihez. Az igazsághoz való hozzáférés nem függ az ember fizikumától, tehát nem függ az agyának a felépítésétől, mindenki számára elérhető.

Persze nem fog sikerülni, ha az ember az ellenkező irányba megy, ha olyan állapotokra törekszik, amikben a tiszta, világos, éber tudatát kikapcsolja. Önként félreállítja.

Blueeye írta:
fortis írta:
Attól tartok, hogy szerintem Isten törvénye, emberi elmével fel nem fogható. 
Nem is elméből kell, hanem szívből. öröm

like

Efi, Blueeye, köszönöm!
Olyan jól mondjátok!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Kedd 24 Jan. - 21:44

öröm

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Vendég Szer. 25 Jan. - 13:49

Nagyon tetszett a Westworld, ha minden igaz jövőre jön a következő évad. Sok kérdést felvet a sorozat, mitől lesz valaki élő, mit jelent öntudattal rendelkezni, mi az öntudat, istenné válhat-e az ember..?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szer. 25 Jan. - 14:39

efi írta:Szerinted aki eljut ebbe a békébe, amit te leírtál, az érzékeli a békétlenséget?
Inkább úgy mondanám, hogy az ismerheti, és tisztában lesz annak  fogalmával
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szer. 25 Jan. - 14:45

efi írta:Csak az egótudat szintjén igazak ezek a kettősségek, szerintem, vagyis hogy a béke a békétlenség ellentéte, és csak a másikkal való viszonyban van értelme, a fény a sötétségé, és így tovább.
Magasabb tudatszinten valamiféle egységet alkotnak ezek, azt hiszem.
Igen,  ehhez valószínűleg már szūkség lehet némi egótudatra szerintem is.  E nélkül amiről beszélgetünk nem lenne más csak egy kifejezéstelen állapot.
Ami a magasabb tudatszintet illeti, szerintem az valahol a bölcsességgel is kézen fogva kellene, hogy járjon.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szer. 25 Jan. - 15:10

efi írta:Ez egy ilyen ellentétekre széttöredezett világ, amiben közönségesen élünk. A kettőssegek világa nem a végső valóság.
Ezt nagyon szépen mondtad.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szer. 25 Jan. - 15:12

Blueeye írta:
fortis írta:
Blueeye írta:
fortis írta: "Én az ilyesmi ellen mindig is tiltakoztam és fogok is, mert az igazságot senki sem képviselheti, senki sem tudhatja.

Az igazság az Isten Törvénye, és már leírták.


Semmit nem kell csinálni vele, csak alárendelni magunkat neki.

Attól tartok, hogy szerintem Isten törvénye, emberi elmével fel nem fogható. 
A világ túl nyúlik és mutat rajtunk porszemeken, vagy mikrobákon , attól függ milyen távlatokból tekintünk alá.


Nem is elméből kell, hanem szívből. öröm
Ebben sem lennék biztos, hogy ehhez itt felérhetnénk
Attól tartok van olyan, mint emberi szeretet és van olyan, mint ember feletti. 
Ezen lehet érdemes lenne elgondolkodni.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  fortis Szer. 25 Jan. - 15:21

Médea írta:Nagyon tetszett a Westworld, ha minden igaz jövőre jön a következő évad. Sok kérdést felvet a sorozat, mitől lesz valaki élő, mit jelent öntudattal rendelkezni, mi az öntudat, istenné válhat-e az ember..?

Nagyon kíváncsi leszek  hogyan  folytatódik, mert végül is már mindenki meghalt az élők közül aki számított valamit.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Blueeye Szer. 25 Jan. - 17:47

fortis írta:
Blueeye írta:
fortis írta:

Attól tartok, hogy szerintem Isten törvénye, emberi elmével fel nem fogható. 
A világ túl nyúlik és mutat rajtunk porszemeken, vagy mikrobákon , attól függ milyen távlatokból tekintünk alá.


Nem is elméből kell, hanem szívből. öröm
Ebben sem lennék biztos, hogy ehhez itt felérhetnénk
Attól tartok van olyan, mint emberi szeretet és van olyan, mint ember feletti. 
Ezen lehet érdemes lenne elgondolkodni.

Egos, vagy ego nélkülit akartál mondani, ugye?

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Beszélgetős oldal - Page 4 Empty Re: Beszélgetős oldal

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 14 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.