Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Erősen szimbolikus álmok

+3
Efi
Áprilia
Mayra1
7 posters

2 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Szomb. 29 Júl. - 6:16

Ma Ápriliával álmodtam, egy lépcsőházban laktunk, ugyan olyan lakásban, mert egy emelettel pontosan alattam lakott.
Végül is én mentem le hozzá, és ki is nyitotta az ajtót, de be nem engedett, mert egy másik női hang erre biztatta.  Valami olyasmi lehetett az ok, az indok, ami mondva csinált, ami csak rám lett fogva, de Áprilia nem engedte, hogy bár mit is magyarázkodjak. Vissza felkísért az emeletre, hogy maradjak csak otthon, aztán visszaballagott a lépcsőn a saját lakásához. 
Hmm azt hiszem ez már olyan véglegesnek tűnik, hiszen az igazság helyett inkább elutasító volt. Azt hiszem az érdektelenség lehet valami hasonló.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 29 Júl. - 10:07

fortis írta:Ma Ápriliával álmodtam, egy lépcsőházban laktunk, ugyan olyan lakásban, mert egy emelettel pontosan alattam lakott.
Végül is én mentem le hozzá, és ki is nyitotta az ajtót, de be nem engedett, mert egy másik női hang erre biztatta.  Valami olyasmi lehetett az ok, az indok, ami mondva csinált, ami csak rám lett fogva, de Áprilia nem engedte, hogy bár mit is magyarázkodjak. Vissza felkísért az emeletre, hogy maradjak csak otthon, aztán visszaballagott a lépcsőn a saját lakásához. 
Hmm azt hiszem ez már olyan véglegesnek tűnik, hiszen az igazság helyett inkább elutasító volt. Azt hiszem az érdektelenség lehet valami hasonló.
Mindenkinek a saját útja.... mondhatjuk, hogy Áprilia útja elkanyarodik a Tiédtől. Ha nagyon feszegetni akarnám ezt az álmot, abból tuti sértődés lenne. Persze az is benne van, hogy az általad komponált álmok nem sima álmok, így amit írnék sem lenne helytálló

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Szomb. 29 Júl. - 13:35

Azt hiszem ez egy egyszerű álom lehetett, bár igaz ami igaz, néha a dolgok eléggé egybecsúszhatnak. 
Amúgy nekem volt egy olyan gondolatom, hogy Áprilia lakásában mind a két hölgy ő lehetett. Az egyik nyitottabb, aki ajtót nyit, a másik viszont elutasító, és azt hiszem ez utóbbi  lehetett az erősebb.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Kedd 7 Nov. - 16:44

Ebben az álomban, úgy érzem van jó néhány jelkép.
         Pilangók

  • A nejemmel sétáltunk az utcán, pontosabban mentünk valahová, de hová arra sajnos már nem emlékszem. Lényegében ami szembetűnő volt az álomban, azok az út széli fák ágain szárnyaikat billegtető óriás pillangók voltak, amik legalább tenyér méretűek lehettek talán. A szárnyaik szép színesek voltak, meg fehér is nagy karikákkal, és azon tűnődtem, honnan kerülhetett ide ez a sok pillangó. Mutattam is a nejemnek, aki a globális felmelegedéssel magyarázta a jelenséget.
    Tovább ballagtunk.
  • Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQu_ZkMZg_6sPcBWqFFKGGfaAP4Vq8FEpXGqsFPaV13sqnTGaAG5A
  • Madártoll



  • Aztán észrevettem a járdán egy madártollat. Már rég nem láttam ilyet, talán csak egy egyszerű galambtól származhatott, de gyerek koromban sokat játszottam effélékkel. Szóval a kezembe vettem, és arra gondoltam, elhajítom, megnézem hogy repül. A nejemmel csodálkozva figyeltük a toll röptét, nagyon szép pályát írt le, mintha nem is hatna rá a gravitáció. Ekkor arra gondoltam, érdemes lenne építeni egy kis modell repülőt, a madártollhoz hasonlító felépítéssel.
  • Tovább ballagtunk
  • Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcTPGVRiXeZba_S2jb5mriW3dp3P6uYwQr6Dr9winZRmDA2JAN5eIw
  • Cipők
  • Egy nagy árok volt az út túlsó oldalán, ahol én magam is jártam. Miután visszatértem a megfelelő oldalra vettem észre, hogy hiányoznak a lábaimról a cipők. Visszamentem az árokhoz, és megláttam a cipőimet, még néhány idegen lábbeli társaságában. Közben oda érkezett két idegen, akik leültek az árok szélére. Én oda szóltam nekik, hogy ne maradjanak ott, mert ha elidőznek, akkor cipő nékül távozhatnak, ahogyan én magam is, és azok akiknek a cipőik még mindig ott voltak. Ellenben én mégis visszamentem és magamhoz vettem a cipőimet, de arra sajnos már nem emlékszem, hogy sikerült e visszaszereznem, vagy örökre ott ragadhattak.  
  • Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcT2lCVLcxhJPJJ2DacjJBY4K-IwN9H1vU4J2qhVylIfIFJMYJNOow


______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Kedd 7 Nov. - 17:40

Esetleg még hozzá tenném, hogy az álmot követően miután felébredtem, jött számomra egy felismerés.  Ez arról szólt, hogy  ha másokat kihozunk a sodrunkból, az nem kifejezetten csak annak az illetőnek a saját problémája, hanem éppen úgy a miénk is egyúttal, mert  ez egy felelősség, hogy hogyan hatunk másokra. 
Nekem alap természetem volt itt a fórumon szurkálódni, ami tulajdonképpen nem annak készült, de most belátom, hogy sokszor azzá vált. 

Lehet ennek semmi köze az álomhoz, de utána következett, ezért döntöttem így, hogy ide írjam.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  Áprilia Kedd 7 Nov. - 19:16

fortis írta:Esetleg még hozzá tenném, hogy az álmot követően miután felébredtem, jött számomra egy felismerés.  Ez arról szólt, hogy  ha másokat kihozunk a sodrunkból, az nem kifejezetten csak annak az illetőnek a saját problémája, hanem éppen úgy a miénk is egyúttal, mert  ez egy felelősség, hogy hogyan hatunk másokra. 
Nekem alap természetem volt itt a fórumon szurkálódni, ami tulajdonképpen nem annak készült, de most belátom, hogy sokszor azzá vált. 

Lehet ennek semmi köze az álomhoz, de utána következett, ezért döntöttem így, hogy ide írjam.

Úgy látszik, ez most a nagy felismerések ideje. Én meg a pusztítót láttam meg magamban a minap, le is írtam itt valahova, a Lovas álomhoz ("érdekes álmok és értelmezésük"). Egyszer csak éjszaka lefekvés előtt volt egy látásom múltbeli élethelyzetekről (veled kapcsolatban is és másokkal is), amelyeknek ott voltam a közepén, és mindenfelé szétcsaptam, kíméletlenül terjeszkedtem. És férfi voltam (animus). Mintha csápjaim lettek volna, jó hosszúak, és bekúsztak minden élet helyzetembe és törtek zúztak anélkül, hogy észrevettem volna.
(Amúgy te nem is annyira szurkálódtál, mint inkább kekeckedtél, értetlenkedtél és mintha direkt csináltad volna, ezzel kergettél a sírba engem, Blueeye-t és Efit.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Kedd 7 Nov. - 19:19

peace kecmeckedtem igen .  Twisted Evil

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  Áprilia Hétf. 13 Nov. - 21:29

fortis írta:Ismét a tenger és a nő volt az álmomban mint jelenség. 
Valahol a part közelében találkoztunk, fekete színű haja és hosszú egyszerű  kék ruhája volt. 
A víz vonaláig egymás mellett haladtunk, majd a nő belelépkedett a hullámok közé, én pedig mögötte haladtam. Egyszer egyszer vissza nézett, talán hogy követem e egyáltalán, majd elmerült a habokban. Utána buktam a víz alá és úsztam amilyen gyorsan csak tudtam. Ő egyre távolodott, de aztán hirtelen vissza fordult, és elkapta a karomat. Sebesen húzott távol a parttól, ahol aztán hirtelen megálltunk. Elengedte a kezemet, és ő nyomtalanul eltűnt.  Egy sziklaszírt volt a közelemben, de előszór a mélységet fürkésztem, hátha odalent volna. Látni lehetett a tenger fenekét, de a nőt nem láttam sehol.  Aztán a szírt víz alatti falát mustráltam, hátha lehet ott egy víz alatti barlang, mert meg voltam róla bizonyosodva, hogy itt lakhat valahol a víz alatt. Sajnos barlangot sem találtam, így egy idő után feladtam, és vissza úsztam a partra. 

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcSDhGOCbdfheUVoFBp9J_ITZEkbJ0NZfdzQ4EocUDMxOeq-We8Vdg

Ez a sellő-anima szépen lukra futtatott.
Bocs, ez a megjegyzés kétértelműre sikeredett.... Laughing Embarassed
Ha jól tudom, a férfiakban rejlő animának is van egy fejlődési pályája. Az első a testi nő (pl. Éva alakja), a második a csábító femme-fatale típusú nő (tulajdonképpen idetartoznak a sellők, szirének is, de vigyázni kell velük, mert ezek negatív anima figurák, az anima veszélyes aspektusát személyesítik meg, végzetesek, néha halál-démonok), a harmadik az érző nő (pl. Mária alakja), a negyedik pedig a bölcsességgel vezető nő (pl. Sophia).
Más álmaidban is voltak sellők, úgy látom, a te animád megragadt a sellő szakasznál. Smile

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  Áprilia Hétf. 13 Nov. - 21:46

fortis írta:Én a vízilovakkal vagyok.  öröm

Egy modernebb településen húzódott keresztül a folyó, amelyben vadállatok éltek.  
Az álom kezdetén éppen arra eszméltem, hogy egy víziló hátába kapaszkodva siklok a víz felszíne alatt.  Körül néztem, és láttam, hogy több víziló is úszik velünk együtt, az enyémé olyan közepes termetűnek számíthatott. 
Kicsit ijesztőnek tűntek a nagyobb példányok körülöttem, de tudtam amíg együtt vagyok a vízilovammal , addig nem érhet bántódás.  
Aztán elérkezett az idő, hogy kijöjjek a partra, de amint kijutottam nekem támadt egy nagy medve, és elkapta a bal karomat.  Még időben kirántottam a markai közül, de a karmai felhasítottak a bőrömet, amin kiserkent a piros vérem. Felkapaszkodtam egy korláton a közelben lévő háznál, és felkúsztam az emeletre.  Onnan lenézve a függő folyosón láttam két nőt, amint egy nyitott ajtónál beszélgettek.  Észrevettek, és úgy tűnt, hogy nem vették jó néven, hogy rájuk láttam a magasból, ezért félre húzódtak előlem.  Elindultam lefelé reménykedve abban, hogy eddigre talán tovább mehetett már a medve. 

Efi ha van ötleted, szívesen olvasnám!

Már megint ez a támadó medve! Sok ilyen medvés támadós álmod volt régebben is. Pont a napokban olvastam, hogy valamelyik álmos topikodban össze is gyűjtötted őket.
Szóval a bennünk lakozó állat az ösztöneinket szimbolizálja. Nem szabad elbagatellizálni és letagadni, hogy belül valahol állatok vagyunk yes Laughing , azaz vannak ösztöneink, néha nem árt ösztönösen cselekedni és nem csak mindig megfontoltan. "Az embernél az "állati lény" - mely benne mint ösztönös lélek lakozik - veszélyessé válhat, ha nem ismeri fel és nem integrálja. Az ember az egyetlen olyan lény, aki saját akarata által képes ösztöneit kontrollálni, de arra is képes, hogy elnyomja, eltorzítsa, kárt tegyen bennük, és az állat - képletesen szólva - akkor igazán vad és veszélyes, ha megsebesítik. Az elfojtott ösztönök felülkerekedhetnek az emberen és el is pusztíthatják. Az olyan álom, amelyben az álmodót valamilyen állat üldözi, majdnem mindig azt jelzi, hogy egy ösztön kihasadt a tudattalan szférából és integrálni kell. Minél veszélyesebb az álombeli állat viselkedése, annál inkább tudattalan az álmodó primitív és ösztönös lelke, és annál hangsúlyosabb a felszólítás az integrációra, hogy valamilyen jóvátehetetlen rosszat megelőzzön.   Az elfojtott és megsebesített ösztönök jelentik azt a veszélyt, amely a civilizált embert fenyegeti:....az állati lélek elfogadása jelenti a teljessé válás es a teljesen megélt élet feltételét. A primitív embernek meg kell szelidítenie a benne levő állatot, míg a civilizált embernek meg kell gyógyítania a benne levő állatot, és barátjává kell tennie."

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  Áprilia Hétf. 13 Nov. - 22:01

fortis írta:Cápák és stégek
- Az álom során egy tengeri stégen álltam két ismeretlen ismerősömmel.  A stégek csak úszva vagy csónakkal voltak megközelíthetők, így elég vacak érzés volt, amikor két nagy fehér cápa bökdöste ki az orrát közvetlenül a stég közelében, hogy hátha elkaphatják valamelyikőnket.  Hála Istennek egy kicsit odébb úsztak, így az egyikőnknek sikerült a parthoz valamivel közelebb eső stéghez átjutnia, a két stéget összekötő drótkötél pályán.  Én voltam a következő aki megpróbálta, nekem is sikerült, így annyi lehetőséget kaphattunk, hogy egy kevésbé veszélytelennek tűnő pillanatban a vízbe ugorva, kikecmereghessünk a partra. 

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQIdOGtnWjzIrtUjTYN6UsZMobwlEkZ1ecZj-NbF1Se7Io5lXv43g

Na itt is ugyebár az állat általi fenyegetettség....
Megismételhetném a fenti önmagamat.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Kedd 14 Nov. - 17:54

Köszi Áprilia az észrevételeidet, egészen más szemszögből látsz rá ezekre az álmokra, mint ahogyan  fejtegetnénk általánosságban.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Csüt. 23 Nov. - 17:40

Áprilia és a bunyó
-Ápriliával közeledtünk az épület kapujához, és be akartunk menni , de három fiatal az utunkat állta, hogy beszélgetésbe elegyedjünk velük. 
Nem nagyon álltunk rá erre a kapcsolatteremtésre, és én be is léptem a kapunk, a háromból két fiatal utánam is érkezett.  Úgy tűnt, mintha ez valami különös  kifőzde, labor, vagy vízipipázó hely keveréke lenne, mert az egyik fiatalnak egy csövön keresztül töltöttem is valamit, de idő közben rájöttem, hogy valami nem stimmel velük. 
Valahogy erőszakos volt a viselkedésük, és eszembe is jutott Áprilia, hogy ő nem jött be a kapun, és az egyik fiatal is odaát maradt.  Összeesküvést sejtettem, és kimentem vissza az utcára, ahol éppen azt láthattam, hogy a kint maradt fiatal Ápriliát püfölte éppen. Ekkor előtört a bennem szunnyadó vadállat, és nekiugrottam a fickónak, és ott ütöttem ahol csak értem. Közben kijött a bent lévők közül is az egyik, így már kettejüket püföltem.  Miután véget ért a bunyó, és a fiatalok eltakarodtak, Ápriliát vettem górcső alá, és megállapítottam, hogy megváltozott, mert amikor megérkeztünk a helyre, akkor még a normál korát élhette, most viszont olyan 20 évesnek nézhettem.  Megvizsgáltam a kezein lévő pirosló foltokat, amivel védekezhetett, és arra gondoltam ez mind be fog majd lilulni neki. Arra is gondoltam, hogy esetleg látleletet kellene vetetni.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  Efi Csüt. 23 Nov. - 19:12

Egyelőre nem áll össze a kép, viszont "a pirosló foltok, amivel Áprilia védekezett", itt láthatóak (tegnap 22.03):
https://kalandorok.hungarianforum.com/t483p120-a-forum-atszerkesztesevel-kapcsolatos-kerdesek#52015
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Csüt. 23 Nov. - 22:24

Ha értelmezném nekem olyan, mintha önmagától akartam volna megvédeni. Csak nem értem hogyan kapcsolódik ide a fiatalság, és a jelenlegi valós korunk. De ez csak egy tipp, lehet totál másról volna szó. Amúgy a verés maga , lehet valami pszichikainak  a leképezése, szóval érdekes ez az egész, nem sok ötletem volna.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  Efi Pént. 24 Nov. - 6:06

Te magad 20 évesen nem voltál verekedős?
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Pént. 24 Nov. - 18:11

Efi írta:Te magad 20 évesen nem voltál verekedős?

De igen, de csak védekezésből. Verekedést sosem kezdeményeztem.  Mondjuk előfordult, hogy addig bosszantottak, amíg neki nem ugrottam a másiknak.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Csüt. 14 Dec. - 7:19

Korona?
-Úgy tűnik mostanában sokat utazgatok. Két napja vonaton utaztam az éjszakában, célom a magaslatok vidéke volt. Amikor a vonat végre megállt, mégis sík vidéken voltunk. Néhány utas felszállt, tőlük érdeklődtem a hegyek iránt, de mint kiderült a vonat nem állt meg azon a vidéken. Idegen földön voltam, úgy döntöttem jobb lenne hazatérni.

- Az éjjel hajóra szálltam, a tenger sötétkék  színben játszott, akár az éjszaka. Egyedül utaztam, mintha a hajó csak magától haladt volna. Délnek tartottunk, míg el nem értük azt a távoli szárazföldet, ami eléggé zord vidék volt. A parton álltam egyedül, és egy farkas horda közeledett felém, és a fejükön arany korona volt. Aztán oroszlánok közeledtek, és az ő fejükön is arany korona volt. Aztán az egyik oroszlán a fejemre helyezett szintén egy koronát. A távolban egy jégből készült palotát láttam, nemsokára el is haladtam a falai előtt, de nem akartam betérni.

Magába szippantott egy másik álom, éjjel majd folytatom.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  Efi Csüt. 14 Dec. - 8:10

Nahát, milyen erőteljes szimbólumok!

Nem inkább farkasfalka? A horda szónak negatív kicsengése van, és úgy érzem, a farkasfalkát inkább valami pozitív jelző érzékelteti helyesen.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  Áprilia Csüt. 14 Dec. - 9:45

Nahát, a belső vadállataid/ösztöneid (farkasfalka) - akik eddig álmaidban támadtak - megkoronáztak?
Az oroszlán az állatok királya és mint királyi szimbólum jelentheti a teljességet (?). Vagy legalább az egyik felét, mert csak a hím volt ott. Hacsak nem te jelentetted a másik felet, a megkoronázott nőstényt (?) Very Happy
Érdemes lenne álomszimbolikát tanulnod, hogy megfejthesd az álmaidat, mert nagyon gyakran a kollektív tudattalanból származó archetípusok vannak benne.
Jungnak sok jó könyve van erről, pl. Az ember és szimbólumai, vagy A kollektív tudattalan és az archetípusok.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  Vendég Csüt. 14 Dec. - 10:31

fortis írta:
1/ Úgy tűnik mostanában sokat utazgatok. Két napja vonaton utaztam az éjszakában, célom a magaslatok vidéke volt. Amikor a vonat végre megállt, mégis sík vidéken voltunk. Néhány utas felszállt, tőlük érdeklődtem a hegyek iránt, de mint kiderült a vonat nem állt meg azon a vidéken. Idegen földön voltam, úgy döntöttem jobb lenne hazatérni.

2/ Az éjjel hajóra szálltam, a tenger sötétkék  színben játszott, akár az éjszaka. Egyedül utaztam, mintha a hajó csak magától haladt volna. Délnek tartottunk, míg el nem értük azt a távoli szárazföldet, ami eléggé zord vidék volt. A parton álltam egyedül, és egy farkas horda közeledett felém, és a fejükön arany korona volt. Aztán oroszlánok közeledtek, és az ő fejükön is arany korona volt. Aztán az egyik oroszlán a fejemre helyezett szintén egy koronát. A távolban egy jégből készült palotát láttam, nemsokára el is haladtam a falai előtt, de nem akartam betérni.

Nekem mindkét részlet hasonlónak tűnik. Mindkét alkalommal utazol, ám célhoz nem érsz. A látszat ellenére nem valamilyen külső körülmény játszik ebben szerepet, hanem a saját választásod. Az első alkalommal idegen földön vagy, de nem vállalod az ebből fakadó kockázatot hogy rajta átutazva elérd a hegyeket. Legközelebb a választásaid a trónig juttatnak, a koronázás a vágyott cél jelképes megjelenése, de a palotába már nem lépsz be. Tehát az utolsó pillanatban mindig visszafordulsz és kifogásokat keresel. Ez álom szinten nyomasztó képekben manifesztálódik: sík, üres vidék, zord tájak, vadállatok, hideg, jeges falú palota. Utóbbi a tudatodnak egy olyan helye lehet ahová nem szívesen lépnél be, viszont nem lehetsz addig igazi király amíg ki nem nyitod azt az ajtót. A királyság ott vár bent. Az Énünkkel való találkozás jelenti a királyságot, önmagunk teljesebb megismerése. Enélkül csak az állatok ura lehetsz, az ösztönvilágé.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Csüt. 14 Dec. - 21:10

Efi írta:Nahát, milyen erőteljes szimbólumok!

Nem inkább farkasfalka? A horda szónak negatív kicsengése van, és úgy érzem, a farkasfalkát inkább valami pozitív jelző érzékelteti helyesen.

Hát igen, inkább falka, de reggel még nem fogott úgy az agyam, meg rohantam is, ezért a folytatással még tartozom is.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Csüt. 14 Dec. - 21:14

Áprilia írta:Nahát, a belső vadállataid/ösztöneid (farkasfalka) - akik eddig álmaidban támadtak - megkoronáztak?
Az oroszlán az állatok királya és mint királyi szimbólum jelentheti a teljességet (?). Vagy legalább az egyik felét, mert csak a hím volt ott. Hacsak nem te jelentetted a másik felet, a megkoronázott nőstényt (?) Very Happy
Érdemes lenne álomszimbolikát tanulnod, hogy megfejthesd az álmaidat, mert nagyon gyakran a kollektív tudattalanból származó archetípusok vannak benne.
Jungnak sok jó könyve van erről, pl. Az ember és szimbólumai, vagy A kollektív tudattalan és az archetípusok.

Szeretnék majd olvasni Jungtól, de erre most nincs még igazán időm, még mindig a Csodás álmok jönnek könyvnél tartok. 
Ami a farkasfalkát illeti, azok valóban eddig támadóak voltak, most pedig ellenkezőleg. Ez nagyon érdekes.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Csüt. 14 Dec. - 21:21

asd94 írta:


Nekem mindkét részlet hasonlónak tűnik. Mindkét alkalommal utazol, ám célhoz nem érsz. A látszat ellenére nem valamilyen külső körülmény játszik ebben szerepet, hanem a saját választásod. Az első alkalommal idegen földön vagy, de nem vállalod az ebből fakadó kockázatot hogy rajta átutazva elérd a hegyeket. Legközelebb a választásaid a trónig juttatnak, a koronázás a vágyott cél jelképes megjelenése, de a palotába már nem lépsz be. Tehát az utolsó pillanatban mindig visszafordulsz és kifogásokat keresel. Ez álom szinten nyomasztó képekben manifesztálódik: sík, üres vidék, zord tájak, vadállatok, hideg, jeges falú palota. Utóbbi a tudatodnak egy olyan helye lehet ahová nem szívesen lépnél be, viszont nem lehetsz addig igazi király amíg ki nem nyitod azt az ajtót. A királyság ott vár bent. Az Énünkkel való találkozás jelenti a királyságot, önmagunk teljesebb megismerése. Enélkül csak az állatok ura lehetsz, az ösztönvilágé.

Hmm érdekeseket írtál. Olvasd el majd a folytatást, mert lehet meglepő lesz a felvázolt gondolataiddal összefüggésben.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Csüt. 14 Dec. - 21:36

fortis írta:Korona?
-Úgy tűnik mostanában sokat utazgatok. Két napja vonaton utaztam az éjszakában, célom a magaslatok vidéke volt. Amikor a vonat végre megállt, mégis sík vidéken voltunk. Néhány utas felszállt, tőlük érdeklődtem a hegyek iránt, de mint kiderült a vonat nem állt meg azon a vidéken. Idegen földön voltam, úgy döntöttem jobb lenne hazatérni.

- Az éjjel hajóra szálltam, a tenger sötétkék  színben játszott, akár az éjszaka. Egyedül utaztam, mintha a hajó csak magától haladt volna. Délnek tartottunk, míg el nem értük azt a távoli szárazföldet, ami eléggé zord vidék volt. A parton álltam egyedül, és egy farkas horda közeledett felém, és a fejükön arany korona volt. Aztán oroszlánok közeledtek, és az ő fejükön is arany korona volt. Aztán az egyik oroszlán a fejemre helyezett szintén egy koronát. A távolban egy jégből készült palotát láttam, nemsokára el is haladtam a falai előtt, de nem akartam betérni.

Magába szippantott egy másik álom, éjjel majd folytatom.

Bocsánat, csak most van időm folytatni, reggel már nem volt időm befejezni. 

- Magába szippantott egy másik álom, ahol egy elhagyatottnak tűnő házban találtam magamat.  Bár pókhálók lógtak a falon,  és mondhatni elhanyagoltnak tűnt a ház, mégis erős falai voltak, ami olyan hatást keltett, mintha ellen állna akár a viharoknak, az időnek, és minden más behatásnak. 
Aztán kinyitottam azt a vaskos faajtót, ami az udvar felé nézett.  Az udvart magas vastag fal vette körül, és a szemben lévő oldalon megláthattam azt a másik ajtót. 
Oda szerettem volna benézni, de ehhez keresztül kellett volna haladnom az udvaron, ami most úgy tűnt nem fog sikerülni, mert egy vad oroszlán vicsorgott rám vissza az udvarról.  Az ajtót még éppen , hogy vissza be tudtam csapni az orra előtt, hogy nekem ne ugorjon.  Kicsit később még kilestem az ajtó melletti apró ablakon ami az udvar felé nyílott, és láthattam az oroszlánt amint körbe sétált az udvaron.  Az a szemben lévő ajtó nagyon foglalkoztatott, nem tudtam mi lehetett ott, de nagyon be szerettem volna menni hogy körülnézzek mit találhatnék ott, de az oroszlán az utamat állta. 
Igy nem maradt más, mint beszippantott egy másik álom. 

- Itt már anyuék panel lakásában találtam magamat, ismerősök és családtagok között.  és a levegőben lebegve közlekedtem egyik szobából a másikba. Meglepődve konstatáltam, hogy a lebegésem senkit sem érdekel, így arra terelődött a figyelmem, hogy milyen technikával vagyok képes magamat fenntartani a levegőben. A technika egyszerű volt, a lábaimat ha felrántottam a testemhez, és ha a kezeimet ökölbe szorítottam, akkor ez olyan energiával látott el, ami lehetővé tette a repülést. 
Aztán felébredtem.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  Vendég Pént. 15 Dec. - 8:59

fortis írta:Magába szippantott egy másik álom, ahol egy elhagyatottnak tűnő házban találtam magamat.  Bár pókhálók lógtak a falon,  és mondhatni elhanyagoltnak tűnt a ház, mégis erős falai voltak, ami olyan hatást keltett, mintha ellen állna akár a viharoknak, az időnek, és minden más behatásnak.

Az ódon épület egyetemes motívum lehet. Magam is sokszor kerültem már lepusztult helyekre. Az is gyakori hogy tele van ócskaságokkal, én az ilyet a tudatalatti lomtárának hívom. Egy olyan része az elménknek amit elfeledtünk vagy nem fordítunk rá elég figyelmet. Később írod hogy ki akarsz innen lépni de az oroszlán utadat állja. Mint egy őrző, talán nem vagy még felkészülve arra amit ott találhatsz, de az is lehet hogy az álom így fejezi ki hogy szentelj nagyobb figyelmet annak a helynek ahol éppen vagy.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Pént. 15 Dec. - 9:09

asd94 írta:
Az ódon épület egyetemes motívum lehet. Magam is sokszor kerültem már lepusztult helyekre. Az is gyakori hogy tele van ócskaságokkal, én az ilyet a tudatalatti lomtárának hívom. Egy olyan része az elménknek amit elfeledtünk vagy nem fordítunk rá elég figyelmet. Később írod hogy ki akarsz innen lépni de az oroszlán utadat állja. Mint egy őrző, talán nem vagy még felkészülve arra amit ott találhatsz, de az is lehet hogy az álom így fejezi ki hogy szentelj nagyobb figyelmet annak a helynek ahol éppen vagy.

Igen, nekem is a lomtár jutott az eszembe, de a helyről való kilépést ne úgy értelmezd szerintem, mert az udvar, és a szemben lévő ajtó és a mögötte lévő hely, még mindig az épülethez tartozott. Tulajdonképpen a hangulata is ugyan az volt.  Szóval nem kilépni, hanem mélyebbre jutni szerettem volna, amit az oroszlán  jelenléte viszont megakadályozott. Abban viszont lehet, hogy igazad van, hogy nem voltam  még arra felkészülve, amit ott találtam volna  . De ez csak borzasztóbbá teszi az egész történetet, mert most furdalhat a kíváncsiság, hogy ugyan mi a csuda lehetett  ott?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  Áprilia Pént. 15 Dec. - 10:47

Az ódon épület a személyiséged szimbóluma. Pókhálós is az álomban, mert nem foglalkozol vele. Szoktad is hangoztatni, hogy neked nincs szükséged önismeretre, mert már ismered magad. Az ódon épületet, a főépületet kell szerintem először megismerned, nem a mellékvágányokat. A személyiséged megismerésével szép sorjában, fokozatosan kell haladni.
Az álom fentebb (tegnap) leírt elején (mindkét esetben) egyedül indultál útnak. A hosszú magányos út a belső utunkon való elindulás tipikus szimbóluma. Te elindultál, amelyet az oroszlán (mint a teljesség szimbóluma) egyfajta "jutalomként", vagy ösztönzésként, biztatásként koronával jutalmazott. De visszafordultál. Az álom ma leírt folytatásában a személyiségedet szimbolizáló ódon épületnél, a kiinduló fázisnál (?) találtad magad. Az ordító oroszlán szerintem azt jelképezte, hogy ne fordulj vissza, azaz ne kacsintgatások más irányba, hanem menj csak tovább abban a sorrendben az önismeret útján, ahogy kell. De ez az értelmezés itt a végén nem biztos. Mindenestre már amikor tegnap telefonon elmondtad a folytatást, azóta mocorog bennem, hogy ahova visszakerültél az egy, az álom elejéhez képesti korábbi (fejlődési) stádium.
Az oroszlánról sokat ír Jung, ha lesz időm, utánanézek. De rémlik, hogy a teljességgel kapcsolatos (ld. pl. Júda Oroszlánja alatt is a Bibliában Krisztust kell érteni.) És a teljesség állati formában történő szimbolizálása pluszban még azt is kifejezi, hogy a teljességhez igenis hozzátartoznak az ösztöneink is. Azoknak is teret kell engedni, nem szabad elfojtani őket.
Korábban (is) voltak gondjaid az álmaidban téged fenyegető, megtámadó vadállatokkal. Hosszasan írtam már ennek jelentéséről. A mostani álomban a farkasfalka nem támadott, sőt aranykoronával a fejükön masíroztak. Az oroszlán úgyszintén, még meg is koronázott. Ez mindenképp pozitív előrelépés a korábbi vadállatos álmokhoz képest. Mindez a belső úton való haladásod ösztönzését, bátorítását is jelképezi az állatok részéről, azaz megvan az a reménységük, hogy a belső úton, amin elindultál, az ösztöneid is kifejezést nyerhetnek majd, nem fogod majd olyan szinten elfojtani őket, hogy arra kényszerüljenek, hogy megsebesítsenek. De mivel visszafordultál, és továbbhaladni sem akartál a személyiséged ódon épületében, hanem kifelé, elfelé kacsintgattál onnan is, az történt, ami történt, megint a támadás stb.
Nekem van egy olyan érzésem, hogy akarod is az önismeretet, meg nem is. Amikor úgy tűnik, hogy akarod, az sem igazi akarás, hanem csak a mi itteni ráhatásunk. Bár az álmaid egyértelműen jelzik ennek szükségességét.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Pént. 15 Dec. - 11:25

De jókat írtál Áprilia, később még reagálok.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  fortis Pént. 15 Dec. - 12:41

Hú ezeket most csak mint gondolatokat írom le, nem vita tárgya, mert nem állítom, hogy igazam is volna, de sok mindent eszembe juttattál:

" Az ódon épület a személyiséged szimbóluma. Pókhálós is az álomban, mert nem foglalkozol vele."
- Szóval én úgy tudtam, hogy az ilyesmi az álombéli otthonunkra utal, de végül is nem tartom lehetetlennek, hogy amerre járunk az is a saját benső világunkat adja vissza,  végül is majd minden a saját személyiségünkről szól.


"Szoktad is hangoztatni, hogy neked nincs szükséged önismeretre, mert már ismered magad. "
-Végül is talán  mégsem ismerheti  az ember teljesen önmagát, hiszen nem láthatunk lelkünk legmélyére , arra, mik, vagy kik vagyunk voltaképpen. 
Azt viszont valóban tudom és ismerem magamról, hogy bizonyos szituációkban mire, hogy reagálnék, akár lelkileg, szellemileg, vagy fizikai alkatomat mérten.  Tudom, hogy mikor mit miért gondolok, bár azt valóban néha nem ismerem fel, hogy ez milyen hatást fejthet ki, másoknál. 


" Az ódon épületet, a főépületet kell szerintem először megismerned, nem a mellékvágányokat. A személyiséged megismerésével szép sorjában, fokozatosan kell haladni.  "
- Igen, ezzel egyet is értek, de sajnos nem minden úgy működik, ahogyan szeretnénk. Talán valóban ehhez kellene a több tudatosság, mert ha el is döntenék ilyesmit, és a szituációban benne is vagyok, leggyakrabban nem jönnek elő ezek a késztetések.  Ez mindig is foglalkoztatott, és bágyaszt is egyben, mert kicsit érthetetlen, hogy miért gondolkodunk ott máshogy, miért értékelődnek át a számunkra fontosnak vélt dolgok.


"Az álom fentebb (tegnap) leírt elején (mindkét esetben) egyedül indultál útnak. A hosszú magányos út a belső utunkon való elindulás tipikus szimbóluma. Te elindultál, amelyet az oroszlán (mint a teljesség szimbóluma) egyfajta "jutalomként", vagy ösztönzésként, biztatásként koronával jutalmazott. De visszafordultál."
- Igen, valóban, de a hegyeket tekintve a visszafordulás egy elúszott esélynek tűnt leginkább.  Ahová érkeztem ott nem volt keresni valóm, semmi olyasmi ami érdekelt volna. A hegyeken való áthaladást viszont átaludhattam a vonaton, pedig a célom az lett volna.  A legbosszantóbb az egészben, hogy ott nem volt megálló, nem volt kiszállás.  Tehát ha a szándék megfelelő méretű lett volna, akkor ugranom kellett volna. Eddig viszont már nem terjedt ki a tudatosságom, mert jobban érezhettem magamat a jó meleg kényelmes kabinomban.
- A hajó viszont célba ért.  Talán ez olyasmi lehetett, mint egy második nekifutás a vasúttal való utazást követően?  Igen, talán olyan ez itt mint egy jutalom. Igazság szerint nem volt ilyen érzésem, inkább olyan, mint hogy ne lógjak ki a sorból, vagy a közösségbe való tartozást jelképezte volna.  Hiszen itt mind koronát hordtak. Ettől függetlenül hajlok a gondolataidra Áprilia. Ha valaki koronát kap, az olyan , mint valaminek a megkoronázása.  tehát elképzelhető, hogy a magányos úton valóban eljuthattam valahova? Szeretném, hogy igazad legyen igen. 


'De visszafordultál.'
- Nem tudom. nem tudom ez visszafordulásnak tekinthető e?  Nézzük az álmot a folyamatában. 
1 / Elszalasztott lehetőség, mint hegyek. 
2/ Koronázás
3 /Eljutva az elhagyatott házba
Tudod arra gondoltam, hogy a hegyek egy hideg zord vidék volt. Aztán eljutottam délnek, ami szintén egy rideg zord vidék volt a maga jégpalotájával.  Nos igen, bár a hegyekre kíváncsi lettem volna, abba a jégpalotába nem szívesen léptem volna be.  nem szeretem az ilyen fagyos helyeket, bár akkor és ott számomra úgy tűnt, hogy ez a ridegség csak illúzió. 
Aztán ugye beszippantott az a másik álom, az elhagyatott házzal.  Ott bár az elhagyatottság volt a jellemző, de erő lengte be a teret, minden a vaskos falaktól kezdve az erős ajtón át, minden az erőt szimbolizálhatta akkor. Tulajdonképpen ha bele gondolunk, még maga az oroszlán is, az ő vadságával.  
Itt minden áron be akartam volna jutni oda arra a helyre, és ha ezt vesszük alapul, nem biztos, hogy ez visszafordulás. 
Sajnos a kihagyott lehetőségeket tekintve mégis mondható lehetne annak, de az egyik álom szippantott be a másik után, nem akarattal hagytam ott egyik helyet sem. Egyedül a vasutasnál volt olyan, hogy vissza akartam fordulni, hiszen ott ahová érkeztem nem volt keresni valóm. 


- Amiket a folytatásban leírtál, azok is igen érdekes dolgok, és ügyes, hogy észrevetted, hogy az eddig támadó lények, most barátságosak voltak. Én ezt nem vettem észre magamtól.  Az önismeret. Az biztos, hogy erre ösztönöztök, de ha legalább egy kis bepillantást nyerhettem volna, számomra vonzóbbá tette volna az egész  értelmét, így viszont csak az ösztönzés maradt. 
Nos nem akartam volna én otthagyni ezt az utolsó állomást sem, mert az ablakon át kinézve az udvarra, még sokáig lestem azt a másik ajtót, azon gondolkodva, hogy játszhatnám ki az oroszlánt, de nem jutott semmi értelmes dolog az eszembe.  Így szippanthatott magába az ezt követő álom, ami ugye már nem volt annyira érdekes.

Amúgy érdekességként itt egy novemberi álmom.
- A második álmomban egy oroszlán üldözött.  Itt sík volt a terep és jól belátható.  Itt is berohantam az épületbe, de ez az épület az előzőhöz képest sokkal masszívabb, stabilabb volt, hiszen a falai kemény homokkőből épültek és jó vastagok is voltak.  Egy kör alakú folyosón szaladtam, az oroszlán meg utánam.  Ahogy szaladtam, elkaptam hirtelen egy kötelet ami a mennyezetről lógott a fal síkjában, és  megrántottam.  Abban a pillanatban egy erős kovácsolt vasrács csapódott le az oroszlán útjába, így az hiába nyújtogatta a karmait a rácson keresztül felém, képtelen volt elérni már. 
A helyzetet látván, egy hirtelen gondolat ugrott be :" lám az ember az egyetlen olyan lény, aki csapdába képes csalni egy nálánál sokkal erősebb vadállatot. ""
Hát nem érdekesek az egyezések?  Stabil vastag erős falak, meg a vad oroszlán?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  Áprilia Pént. 15 Dec. - 14:17

fortis írta:

1.
'De visszafordultál.'
- Nem tudom. nem tudom ez visszafordulásnak tekinthető e? 

Igen, a hegyekből és a hajóútból is, mint amelyek a belső utat szimbolizálják, visszafordultál, itt van:

fortis írta:Idegen földön voltam, úgy döntöttem jobb lenne hazatérni.
...
A távolban egy jégből készült palotát láttam, nemsokára el is haladtam a falai előtt, de nem akartam betérni.

2.
fortis írta:Tudod arra gondoltam, hogy a hegyek egy hideg zord vidék volt. Aztán eljutottam délnek, ami szintén egy rideg zord vidék volt a maga jégpalotájával

A belső út, az ismeretlen felfedezése, azoknak a tudatalatti tartalmaknak a felfedezése, amiket azért száműztünk magunban mélyre, hogy ne kelljen velük szembesülnünk, milyen lenne más, mint barátságtalan, hideg és fagyos. Tudod, először az árnyékunkon keresztül találkozunk önmagunkkal. Mókára és kacagásra senki se számítson.  

3.
fortis írta:Aztán ugye beszippantott az a másik álom, az elhagyatott házzal.  Ott bár az elhagyatottság volt a jellemző, de erő lengte be a teret, minden a vaskos falaktól kezdve az erős ajtón át, minden az erőt szimbolizálhatta akkor. Tulajdonképpen ha bele gondolunk, még maga az oroszlán is, az ő vadságával.  
Itt minden áron be akartam volna jutni oda arra a helyre, és ha ezt vesszük alapul, nem biztos, hogy ez visszafordulás. 

De az a hely nem az ódon épület felfedezése, hanem az udvaron túli másik kicsi ajtó volt. Kifelé kacsintgattál a személyiségedet szimbolizáló ódon épületből az udvar túloldalán levő kisebb ajtó felé. Azaz megintcsak nem vállalkoztál az személyiséged felfedezésére irányuló feladatra, az ódon épület felfedezésére, szép sorjában. Egy mellékvágány vonta el a figyelmedet, arra voltál kíváncsi, arra a kis ajtóra az udvar túloldalán. Erre az oroszlán támadott, hogy maradj csak szépen a helyes irányban.

4.
fortis írta: Amiket a folytatásban leírtál, azok is igen érdekes dolgok, és ügyes, hogy észrevetted, hogy az eddig támadó lények, most barátságosak voltak.Én ezt nem vettem észre magamtól.

Pedig nemrég írtam erről a vadállatos témáról egy hosszút az álmaidnál, talán elkerülte a figyelmedet. Azt hittem, ki lesz hegyezve a figyelmed erre a témára, mivel sok vadállatos álmod volt, ahol támadnak. Túl szembetűnő, hogy most nem támadtak, sőt aranykorona volt a fejükön es téged is megkoronáztak

5. 
fortis írta:Az önismeret. Az biztos, hogy erre ösztönöztök, de ha legalább egy kis bepillantást nyerhettem volna, számomra vonzóbbá tette volna az egész  értelmét, így viszont csak az ösztönzés maradt. 

Hogy érted, hogy nem nyertél bepillantást? Az álomban az önismereti fejlődésedbe? De hisz ha azt vesszük, hogy arrol szólt, akkor pont azt mutatja, hogy a döntő pillanatban a meghátrálsz. És ezt vonatkoztasd az itteni életedre. Az ilyen álmok azért vannak, hogy megmutassák, hogy itt és most az önismeret terén hol tartasz.

6.
fortis írta:Nos nem akartam volna én otthagyni ezt az utolsó állomást sem, mert az ablakon át kinézve az udvarra, még sokáig lestem azt a másik ajtót, azon gondolkodva, hogy játszhatnám ki az oroszlánt. 

Akkor félreértetted, amiket írtam. Mert pont azt fejtegettem hosszasan, hogy az ódon épületet, mint a saját személyiségedet kellett volna felfedezned, de te kifelé kacsintgattál onnan az udvarra, lesve egy másik ajtót.

7.
fortis írta:Amúgy érdekességként itt egy novemberi álmom.
- A második álmomban egy oroszlán üldözött.  Itt sík volt a terep és jól belátható.  Itt is berohantam az épületbe, de ez az épület az előzőhöz képest sokkal masszívabb, stabilabb volt, hiszen a falai kemény homokkőből épültek és jó vastagok is voltak.  Egy kör alakú folyosón szaladtam, az oroszlán meg utánam.  Ahogy szaladtam, elkaptam hirtelen egy kötelet ami a mennyezetről lógott a fal síkjában, és  megrántottam.  Abban a pillanatban egy erős kovácsolt vasrács csapódott le az oroszlán útjába, így az hiába nyújtogatta a karmait a rácson keresztül felém, képtelen volt elérni már. 
A helyzetet látván, egy hirtelen gondolat ugrott be :" lám az ember az egyetlen olyan lény, aki csapdába képes csalni egy nálánál sokkal erősebb vadállatot. ""
Hát nem érdekesek az egyezések?  Stabil vastag erős falak, meg a vad oroszlán?

De, nagyon érdekes az egyezés. Mondanom sem kell, hogy szerintem itt is a személyiségedet szimbolizálta ugyanaz az épület. Ugyebár a személyiségünk nem teljes, mert egy csomó minden a tudatalattiba van zárva. Teljességnek mondják azt, amikor valaki már integrálta a tudatalattit a tudatosba. Na jó, ezek nagy szavak, de végülis erről van szó az önismeret folyamán. Az álomszimbolikában a teljesség szimbóluma mind az oroszlán (de mostmár tényleg utána nézek majd, mert nagyin érdekel), mind a mandalára hajazó kör alakú folyosó, ahol szaladtál.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Erősen szimbolikus álmok - Page 2 Empty Re: Erősen szimbolikus álmok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.