Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

9 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Zoli on Szer. 28 Márc. - 14:56

Igen, erre a zombiságra természetszerűen hatnak a beidegződések, és az, hogy a napi szintű történéseinket feldolgozzuk általuk, valamilyen módon. 
Nem a tudatos állapotunk a hagyományos, bár nem tudom ez mennyire jó e vagy rossz, mert valószínű, hogy szükség lehet a hagyományos tudat nélküliségünkre is, bár ebben nem vagyok biztos. .

Hozzászólások száma : 9168

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Vendég on Szomb. 31 Márc. - 12:13

2018.03.31.

Hasonlót tapasztaltam már máskor is, de nem mondanám jellemzőnek, olyan értelemben nem hogy nem igazán szoktam beszélni álomban.
Na szóval tudatos lettem, örültem neki meg minden. A kezemben egy prospektus volt, vagy valami hosszúkás képeslap. Nagy, fekete betűkkel a következőt olvastam le róla: SZÖLIDALÁCSOLÁS
A következő pillanatban egy nagyon szép zongoradallam hangzott fel. Egészen elbűvölő volt. Egy ideig hallgattam és közben rájöttem hogy a képeslapon olvasott szó erre a dallamra utal, vagyis a zongorázás maga a szölidalácsolás. Azt kívántam bárcsak magammal tudnám hozni ezt a dallamot az ébrenléti világba, mert egyrészt nagyon tetszett, másrészt nem tudtam, hogy vajon hallottam valahol ezt a dallamot - mondjuk egy filmben - és így került a tudattalan tartalmak közé, vagy én magam vagyok az ALKOTÓ. Mert ha utóbbi az igaz, akkor rejtett tehetségem van a zene iránt és nagy művész lehetnék..
Akárhogy is, ez csak az egyik vonatkozása volt a tapasztalatnak, a lényegesebb hogy hangos szóval is kiejtettem a szölidalácsolás szót. Nagyon nehezemre esett megszólalni, a hangok torzan hagyták el a számat, és küzdenem kellett a betűk megformázásával, mintha a nyelvem lezsibbadt volna. Idegenül visszhangzott a térben a hangom.
Annyit fűznék még hozzá, hogy amíg egy normál álomban a beszéd és egyéb cselekvések könnyűek, addig a tudatos álmokban minden némi erőfeszítést kíván. Talán azért van ez így, mert olyan dolgokat akarunk végrehajtani, amik úgy mond nem természetesek az álmodó test számára, például az evés, ivás, beszéd, stb. Ezek a fizikai térhez tartoznak, illetve maga a tudatos figyelem által válnak nehézkessé. Hasonlóan mikor egy tárgyat próbálunk megfogni, az ujjaink ügyetlenek lesznek.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Efi on Szomb. 31 Márc. - 17:22

c.) eset:
 Nem a dallam volt gyönyörű, hanem benned keletkezett a gyönyörűség érzete.

Ha jobban meggondoljuk, gyönyörű dallam nincs befogadó nélkül. Az érzelem a hallgatóban keletkezik.
Elképzelhetőnek, sőt valószínűnek tartom, hogy az érzelem volt meg neked előbb, és ahhoz álmodtad hozzá a logikus kiváltó okot.

Admin

Hozzászólások száma : 699

http://kalandorok.hungarianforum.com

Témanyitás  Vendég on Szomb. 31 Márc. - 17:59

@Efi írta:c.) eset:
 Nem a dallam volt gyönyörű, hanem benned keletkezett a gyönyörűség érzete.

Akár így is lehetett. Az álomhoz még hozzátartozik bár nem tartottam fontosnak leírni - mert csak a tudatos részt akartam kiemelni - hogy nem voltam egyedül. Valaki után mentem, aki a kalauzom volt, pár lépéssel haladt előttem, az alakja fénybe burkolózott. Mikor tetszésemet fejeztem ki a dallam iránt, ő hátrafordult és mosolygott rám. Többre nem emlékszem, így nem tudom hogy a gyönyörűséget mi válthatta ki a te értelmezésed szerint, hacsak nem a vezetőm jelenléte.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Hétf. 2 Ápr. - 12:45

Szerintem ez nem olyan ritka, hogy az ember sosem hallott gyönyörű dallamot halljon álmában.  Nekem is volt már, hogy egy egész szimfonikus zenekar dallamát hallottam, és próbáltam volna megjegyezni, volt, hogy magam alkottam hasonlót, de olyan is volt, hogy egy gyönyörű éneket hallottam egy szellemek lakta szigeten, és annak a szövegét akkor és ott meg is tudtam jegyezni. Talán a lélekvándoron még fönn lehet a tapasztalatnál leírva maga a szöveg, amiből csak egy egy részletre emlékszem már, de a dallam maga az megmaradt így sok év múltán is.  öröm

Témanyitás  Vendég on Szer. 4 Ápr. - 8:33

2018.04.04.

Nem volt előzményálom, mintha csak az égből pottyantam volna le, ott találtam magam az udvaron. Nappali fényesség volt. Álmodom! - ismertem fel. A szokottnál is jobban örültem neki. Megcsináltam! Egy gyors pillantást vetettem csak a kezeimre, sötét árnyékoknak tűntek csak és a testem sem volt teljesen szilárdnak mondható. Az első ami feltűnt hogy a régi garázsunk mellett állok. A zöld fala közvetlenül előttem magasodott. A valóságban már rég lebontottuk. Beugrott amit a minap Tholey könyvében olvastam, azt írja hogy felkérték az álmodókat hogy kérjenek valamit az álomalakoktól. Itt most nem volt senki, de az az ötletem támadt hogy megkérem a garázsfalat, rajzoljon nekem valamit. Eszembe jutott az a korábbi tapasztalatom is, amelyben szintén a garázsfalon egy különös ábrát láttam. Most ezt kezdtem el keresni. Sehol se láttam. Néhány lépést hátráltam hogy jobban szemügyre tudjam venni a falat, és akkor fehér krétával írt szavakat és betűket fedeztem fel rajta. Először egy nagy, nyomtatott H betűt, alatta valamivel jobbra a HEAL szót, amíg ez alatt szintén jobbfelé a HELAS szó volt olvasható. Nagyjából a H-val egyvonalban egy L betűt láttam. Az alsó kép mutatja az elrendezést. Meg akartam jegyezni, ezért magamban ismételgetni kezdtem. A szavaknak volt egy ritmusa, és arra gondoltam hogy ez talán egy varázsige, amit az álomtól kaptam. Talán van egy funkciója amivel előhívhatok valamit. Ezért egyre eltökéltebben ismételtem őket: H HEAL HELAS.. Közben végig egy helyben ácsorogtam, csak a fejemet fordítottam el jobbra, a pad felé, arra számítottam hogy ott fog megjelenni az a valami. De csak sötétség érkezett és hirtelen felébredtem.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Szer. 4 Ápr. - 18:08

Akkor a szavak, talán mégsem varázsigék voltak. 
Amúgy fura mert ha elhatározol valamit T álomban, az többnyire beteljesül, vagy megvalósítható. Ez  az eset most azért ennyire elgondolkodtató, mert ha tévedünk az meghatározhatja e  a T lombéli történéseket, szóval ezt nem tudom, de mi van ha igen?

Témanyitás  Vendég on Szer. 4 Ápr. - 18:35

Nos kértem a falat hogy mutasson valamit és ezeket a szavakat kaptam, ha nem is varázsigék azért valami kapcsolat lehet közöttük. A HELAS mintha a HEAL ragozott alakja lenne egy idegen nyelvben.. De persze valószínűbb hogy semmi jelentésük nincsen, esetleg a HEAL mint gyógyítani.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Szer. 4 Ápr. - 19:08

A nyelv az mindegy,a jelentésével úgyis tisztában vagy, és annak értelme a lényeg, nem a nyelvezete szerintem.

Témanyitás  Vendég on Csüt. 5 Ápr. - 9:03

Áprilia, az ablakodba nem tudok írni valamiért, úgyhogy itt szólok hozzá az álmodhoz.

"hagyom magam sodorni az eseményekkel. Nem is erőltettem, hogy álmodási feladat jusson az eszembe. Olyan régóta nem volt már tudatos álmom, hogy csak élvezni akartam az egészet."

Szerintem ez nagyon jó megközelítés. Gyakran épp azért ér véget hamar egy TÁ, mert mindent te akarsz irányítani, azt hiszed kézben tudod tartani a dolgokat, aztán mégsem és idő előtt felébredsz. Persze annak is megvan a veszélye ha túlságosan átadod magad a történéseknek, mert a tudatosságod csökkenhet. A kutyás meg a WC-s jelenetnél  is az ösztönök vették át az irányítást egy időre. Utóbbinál ráadásul - de ezt csak te tudhatod - talán egy munkahelyi konfliktus öltött formát. De nagyon jól helyt tudtál állni, megőrizted a tudatod és a végére még egy klassz álmodási feladatot is végrehajtottál a tükörrel. yes

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Csüt. 5 Ápr. - 10:03

Én mondjuk moderátorként nem látom, hogy zárolt lenne, de ha igen, akkor bocs.

Témanyitás  Áprilia on Csüt. 5 Ápr. - 10:15

@asd94 írta:Áprilia, az ablakodba nem tudok írni valamiért, úgyhogy itt szólok hozzá az álmodhoz.

"hagyom magam sodorni az eseményekkel. Nem is erőltettem, hogy álmodási feladat jusson az eszembe. Olyan régóta nem volt már tudatos álmom, hogy csak élvezni akartam az egészet."

Szerintem ez nagyon jó megközelítés. Gyakran épp azért ér véget hamar egy TÁ, mert mindent te akarsz irányítani, azt hiszed kézben tudod tartani a dolgokat, aztán mégsem és idő előtt felébredsz. Persze annak is megvan a veszélye ha túlságosan átadod magad a történéseknek, mert a tudatosságod csökkenhet. A kutyás meg a WC-s jelenetnél  is az ösztönök vették át az irányítást egy időre. Utóbbinál ráadásul - de ezt csak te tudhatod - talán egy munkahelyi konfliktus öltött formát. De nagyon jól helyt tudtál állni, megőrizted a tudatod és a végére még egy klassz álmodási feladatot is végrehajtottál a tükörrel. yes

Szerintem nincs zárolva a topikom, nem tudom, mi van vele.
Átviszem oda a hsz-edet, hogy meglegyen.
Meglepődtem azon, hogy megjelent a tükör a semmiből hirtelen. Nem illett a környezetbe és olyan érzésem volt, mintha valami/valaki titkon direkt úgy rendezte volna, hogy ott legyen a feladat végrehajtása céljából.
Meglepően alakult az is, hogy a kezdeti gyávaság hirtelen elillant. Mintha azt sem én csináltam volna.
Na mindegy, valszeg belém ivódott a Fázis könyv, pedig vagy két hónapja bele se néztem, nem is olvastam végig és valójában csak kb 2-3 hétig erőltettem anno azokat a feladatokat, bezzeg akkoriban nem jött össze egyszer sem.

Áprilia

Hozzászólások száma : 4854

Témanyitás  Vendég on Csüt. 5 Ápr. - 11:36

fortis írta:Én mondjuk moderátorként nem látom, hogy zárolt lenne, de ha igen, akkor bocs.

Csak a(z) privát engedéllyel rendelkező felhasználók válaszolhatnak egy hozzászólásra ebben a fórumban.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Csüt. 5 Ápr. - 11:40

@asd94 írta:
fortis írta:Én mondjuk moderátorként nem látom, hogy zárolt lenne, de ha igen, akkor bocs.

Csak a(z) privát engedéllyel rendelkező felhasználók válaszolhatnak egy hozzászólásra ebben a fórumban.

Állítgattam most valamiket a profilomban a Beallításoknál, amit tudtam. Többet én nem tehetek sajna. Sad Talán az adminok.

Áprilia

Hozzászólások száma : 4854

Témanyitás  Efi on Csüt. 5 Ápr. - 17:20

Orvosoltam a problémát.

Admin

Témanyitás  Zoli on Csüt. 5 Ápr. - 17:32

@Efi írta:Orvosoltam a problémát.
Efi hogyan kellett orvosolni, mert amikor délelőtt néztem, akkor még az volt az ablaka szerkesztésénél kiírva, hogy nyitott.

Témanyitás  Efi on Csüt. 5 Ápr. - 18:49

Az admin oldalon az Áprilia ablaka fórum jogosultságai valamiért úgy voltak beállítva, hogy a sima regisztrált tagok nem írhattak kommentet. Ezt kellett módosítani.

Admin

Témanyitás  Zoli on Csüt. 5 Ápr. - 18:55

Köszi!

Témanyitás  Zoli on Szer. 2 Május - 6:23

Szándékoztam volna ma is eljutni az erdőbe a kúthoz, már félálomban voltam, amikor arra gondoltam, hogy emlékeznem kell.
Erre egy hang megszólalt a fejemben, ami ezt mondta.
'Emlékezned nem itt kell, hanem odaát.'
Ez egy kicsit meglepő volt, de aztán rá kellett jönnöm, hogy lehet benne igazság.

Témanyitás  Zoli on Pént. 7 Szept. - 15:31

- Nekem úgy tűnik, hogy a tudatos álmok világába való jutás az valóban egy harcos út. Harcos, mert kell egy bizonyos erőfeszítés a szinten tartáshoz. Ha az ember eltunyul, akkor vége, és a visszatérés meglehet több energiát vonhat el az embertől, mint a kezdeti állapotokban. 
- Más részről az  sem árt, ha az ember tud beszélni valakivel róla, és az a legjobb, ha az a másik is álmodó.  A beszélgetések is hozzá segíthetnek a szinten tartáshoz, és inspirálhatják vele az emberek egymást, ami új és új lendületet adhat  az állapot fenntartásához.

Témanyitás  asd94 on Szer. 26 Szept. - 14:09

Lufi (2018.09.26.)

Kilépek a teraszra a házból. A kútnál észreveszem az igazgatót, az ezt közvetlenül megelőző álmom egyik szereplőjét. Ekkor még nem vagyok tudatos. Fel akarok vágni az igazgató előtt, hogy valami olyat tudok amit más nem, ezért repülni kezdek. Nem úgy tűnik mintha érdekelné mit csinálok. De ez nem is zavar különösebben mert nagyon élvezem a lebegésemet. Az udvar közepén körbe-körbe repdesek. Közben egy gondolat ötlik fel bennem, hogy olyan vagyok mint egy szabadjára engedett lufi. Röhögőgörccsel küzdve ismételgetem hogy LUFI-LUFI-LUFI. A hasonlat alakot ölt és a testem felfúvódik mint a Balfácán című filmben Pierre Richard mikor megcsípte egy darázs. Fehér ing van rajtam, a gombok majd lepattannak a hasamról.
A helyzet képtelensége fokozatosan ráébreszt hogy álmodom. Uralkodom az örömöm felett, nem hagyom hogy a lelkesedés kizökkentsen. Szinte közönyös állapotba hozom magam. Szép, nyárias idő van, hétágra süt a nap. Meglátom anyámat az ablaknál, úgy tűnt észrevett, de hirtelen visszafordult. Talán megijesztettem.. A kapu felé repülök. Eszembe jut hogy korábbi alkalmakkor már kísérleteztem azzal hogy elhagyjam a házunk környékét és messzebb kalandozzak. De általában hamar szétoszlott ilyenkor az álom. Most újra elhatározom hogy megpróbálom. Átrepülök a kapu fölött és már kint vagyok az utcán.

Izgatottá tesz a gondolat hogy esetleg ez egy testen kívül élmény és nemcsak álom, ezért nagyobb figyelmet fordítok a szomszédok házaira és általában mindenre amit látok. Végigrepülök az utcán, elhúzok a házak és az útszéli fák mellett. Feltűnik hogy a fák lombozata szokatlanul dús, szép, lágy, zöldes lombkoronájuk van. Kerekre nyírtak, szabályosak. Egy autó jön felém. Ilyet még nem láttam, azaz a hétköznapokban, mert hasonlók már korábbi tapasztalatokban is voltak. Szóval a kocsi elég régiesnek tűnt olyan Rolls-Royce félének. Fehér színű volt, a motorháznál faburkolatú hűtőbordákat vettem észre, de lehet csak díszítés volt. A kocsi amint közelebb ért hozzám, gyorsított és már el is húzott. Közvetlenül utána jött egy másik. Ez is régies stílusú volt, hosszúkás, amerikai típus. Középtájt ennek is volt csíkos faburkolata. Ez is amint közelebb ért hozzám, lehúzódott az út átellenes sávjába és mindent megtett hogy minél távolabb kerüljön tőlem. Nagy igyekezetében csaknem lefutott az útról. Emlékeztem hogy ilyet már tapasztaltam máskor is, az emberek vagy járművek kerültek, szinte menekültek előlem.
Függőleges pózban repültem, kb. fél méterre az út felett. A bal lábamat behajlítottam. Enyhén előredőltem. Közben kiértem a faluból és nem maradt más körülöttem mint szántók és mezők.

Az álmot stabilnak éreztem és némi büszkeséggel töltött el hogy sikerült messzebbre jutnom az otthonomtól. Különös dolgok bukkantak elő az útból. Időnként póznák, lámpa vagy villanyoszlopok tűntek fel a semmiből. Régiesnek tűntek nekem, zöld festésűek voltak és az alsó részükön valami számlap féleséget vettem észre. Olyanok voltak mint a délibáb, az út közepén jelentek meg, de nem volt szilárd anyagiságuk, el-eltünedeztek. Felötlött bennem a gondolat hogy talán ezek is a régi korok szellemképmásai mint a korábban látott autók.
Gyorsítottam a tempón és nagyobb sebességre kapcsoltam. Nagyon élveztem ezt a féktelen száguldást az úton, szabadnak és mindenhatónak éreztem magam. Ezeket az érzéseket csak fokozta, mikor Superman pózba váltottam és úgy száguldottam előre. Hogy a hangulat is meglegyen, felidéztem a Superman zenéjét és akartam hogy az álom létrehozza. Hamarosan fel is csendült a dallam körülöttem, ami a hősiesség és elégedettség érzését keltette bennem. Mondom, mindent megtettem hogy elkényeztessem az egomat.
Egyre több akadály bukkant fel az úton, amíg végül egyre szűkült a hely. Úgy tűnt valami építkezés folyik, mert állványok és félig kész falszakaszok között húztam el. Nagy volt a zsúfoltság. Aztán hirtelen felébredtem.
asd94

Hozzászólások száma : 52

Témanyitás  Zoli on Szer. 26 Szept. - 18:30

Jó kis álom, csak egy kicsit nyomasztó ez az egyedüllét nem?

Témanyitás  asd94 on Szer. 26 Szept. - 19:53

@Zoli írta:Jó kis álom, csak egy kicsit nyomasztó ez az egyedüllét nem?

Egyáltalán nem érzek ilyet, de ez az ember beállítottságától és kedvétől is függ. Közhelyszerű hogy az álomalakokkal való munka az önmegismerést szolgálja. De a magam részéről ennek nem érzem szükségét. Amit tudnom kell magamról azt most is tudom, nincsenek bennem kérdések önmagamra vonatkozóan, és ami eddigi tapasztalatom van velük kapcsolatban az az hogy főképp a saját gondolatainkat visszhangozzák. A minap volt épp egy ilyen eset, tudatos lettem és megszólítottam egy álomalakot: "Te egy álomalak vagy!" - mondtam neki, mire azt felelte: "Na végre rájöttél!" Persze mondhatnánk azt hogy lehet néhány álomalak nem a saját teremtményünk hanem valami külső erő megnyilvánulása. De itt ismét előjön az hogy ha leállsz vele beszélgetni akkor olyanokat fog mondani amit hallani akarsz, vagy csak értetlenül bámul rád. Mindkettőre van sok példa. És akkor ugye itt jön a képbe a látás fogalma, hogy ha valódi entitás, akkor megkülönböztethető energia alkotja, csakhogy ebben az esetben is ott vannak azok a képzetek amiket a látásról gondolsz. Az álmok világa pedig olyan hely ahol a gondolatok könnyen testet öltenek. Tehát nagy eséllyel azt látod amit látni akarsz. Nehéz így objektívnek maradni. Sokan számolnak be spirituális élményekről, meg vannak győződve hogy beszéltek istennel, meg az angyalokkal, vagy épp az ördöggel, holott csak saját elborult fantáziájuk űzött velük csúfot. Ilyenek az előző élet emlékek is. Nem akarok túl negatív lenni és tagadni minden beszámoló hitelességét, de szerintem egészségesebb a kételkedés, különösen ha az ember álmodik. Semmit nem kell készpénznek venni. Arra törekszem hogy élvezzem az álmot és ne boncolgassam.
asd94

Témanyitás  Zoli on Csüt. 27 Szept. - 6:15

A látást illetően és az álom alakokkal való visszaigazolással is egyet értek, főként a gondolatok megnyilvánulását is bele értve .mert marha nehéz megkülönböztetni egy álom elemet, egy valóságos történéstől. Ez sok problémát okoz  számomra is, és örök kételkedést. 
Ellenben mégis megtörténik néha, hogy egy álom alak nem az elvárásaink szerint válaszol, vagy reagál. Volt ilyen esetem, amikor még voltam győződve arról, hogy mit fog válaszolni a kérdésemre, és valami egészen más elgondolkodtató dolgot kaptam helyette válaszul.

Témanyitás  asd94 on Csüt. 27 Szept. - 12:14

Álmodási feladat lehetne az is hogy kérjük meg az álomalakot hogy olyat mondjon amit nem tudunk. "Lepjél meg!" - mondhatnánk neki.
asd94

Témanyitás  Zoli on Csüt. 27 Szept. - 17:56

@asd94 írta:Álmodási feladat lehetne az is hogy kérjük meg az álomalakot hogy olyat mondjon amit nem tudunk. "Lepjél meg!" - mondhatnánk neki.

Jó ötlet.

Témanyitás  asd94 on Csüt. 4 Okt. - 9:44

Veszélyes út (2018.10.04.)

Nagyon kora van, gyakorlatilag még éjszaka. Fent vagyok a kertben a galamboknál. Először ki akarom engedni őket, de leállok és kilépek a katrócból mert túl korainak találom az időt. Nem is értem mit keresek ilyen korán idekint..? Lefelé indulok vissza a házba. Útközben csak a rutinnak engedelmeskedve felteszem magamnak a kérdést hogy mit tennék ha álmodom? Körülnézek. Semmi szokatlant nem látok. Már épp folytatnám az utat, de aztán komolyan gyanakodni kezdek és hirtelen világos lesz előttem: "Na várjunk csak: ÁLMODOM!" - jelentem ki meglepett örömmel. Ellentmondásokat nem találok, kivéve hogy nem kellene ebben az időpontban itt lennem, de ez is elég hogy biztos legyek a dologban. Próbálok higgadt maradni. Megnézem a kezeimet: rendben vannak, olyanok mint a valóságban, szép, meleg árnyalatú a bőröm.
Felnézek az égre és tele van csillagokkal. Az álomidő szerint tehát még javában benne vagyok az éjszakában, de azért nincs egyiptomi sötétség, jól látok mindent. Közvetlenül a fejem felett ott ragyog az égen a  göncölszekér. Az alakzatot alkotó csillagok sárgásan fénylenek, feltűnően elütnek a többitől. A göncöl jelentősen kisebb a valóságosnál. Más csillagképeket is felfedezni vélek, de nem nézem meg jobban őket.
A csillagokról az ismert dalra asszociálok és dúdolni kezdem magamnak:

"Csillagok, csillagok mondjátok el nekem,
Merre jár, hol lehet most a kedvesem.."

A dal kedélyes állapotba hoz.
Egyszer csak távoli zúgást hallok. Olyan a hangja mint egy repülőnek. Közeledik. Emlékeztetem magam hogy az álom eseményei tőlem függenek, valami kalandosra vágyom, ezért erősen arra összpontosítok hogy jelenjen meg egy UFO. Nem tagadom, kicsit beijedek az egyre közeledő hangtól, mert hallottam beszámolókat arról hogy az álmokon keresztül fel lehet venni velük a kapcsolatot..
Ám a félelmem/vágyam mégsem válik valóra, mivel UFO helyett egy hidroplan jelenik meg. Egy nagy, sárga, kétszárnyú repülő zúg el felettem, vízre való leszállásra alkalmas talpakkal. Gyönyörü és veszélyes bravúrt hajt végre ahogy hirtelen irányt vált. Bukfencezik egyet a levegőben majd fehér párát hagyva maga után tovaszáll.

A dal még mindig ott motoszkál a fejemben és tovább dúdolom:

"Veszélyes út, amin jársz, veszélyes út, amin járok,
Egyszer te is hazatalálsz, egyszer én is hazatalálok."

A "veszélyes út" kifejezés megragadja a figyelmem. Ott és akkor biztos vagyok benne hogy az álom szándékosan meg akar ijeszteni a korábbi ufós dolog miatt. Elmélázom rajta egy pillanatig hogy talán tényleg veszélyes lehet földönkívüliekkel vagy idegen erőkkel keresni a kapcsolatot.. Az álom talán így figyelmeztet. A környezetem is megváltozik, az égen sötét felhők jelennek meg és baljóslatú érzés uralkodik el rajtam, mintha valaki figyelne. Megőrzöm azonban a hidegvéremet és ismét emlékeztetem magam hogy az álmom tőlem függ. Nem hagyom magam megfélemlíteni. Ez működik, és visszatér a nyugodt hangulatom.

A kapu felé indulok. Eszembe jut hogy előző tudatos álmomban kimentem az utcára és hogy a valóságban is elhatároztam hogy jobban felfedezem a környezetemet. Balfelé egészen az út végéig ellátok, illetve a kanyarig. Házakat nem látok arrafelé, fák takarják a kilátást. Talán húsz méterre észreveszem a postást amint a biciklijével távolodik. Hideg, kissé ködös idő van. Megkísért a gondolat hogy menjek be a szomszéd házába, mivel az van a legközelebb, de nem érzek hozzá nagy kedvet mert nem szeretem a lakót. Kimegyek az utcára és a járdán haladva szemügyre veszem a házakat. Amennyire meg tudom ítélni a valóságnak megfelelően néznek ki. Tanácstalan vagyok viszont hogy melyikükbe menjek be? Ugyanis hiába tennék így, mert bármit tapasztalnék is, a valóságban nem tudnám visszaigazolni. Nem mondhatnám nekik azt hogy álmomban/projekcióban jártam náluk és szeretném ellenőrizni a részleteket, meg amúgy sem vagyunk olyan kapcsolatban hogy látogatást tegyek náluk.
A kutyák felfigyelnek rám és sorra az utcában ugatni kezdenek. Egy kis tacskó különösen élénken fog, a kerítés mellett haladva a túloldalon végig kísér, amíg el nem hagyom a területét. Ez a kutya a valóságban egy másik portához tartozik, nem kellene itt lennie. A céltalan járkálás végül felébreszt.
asd94

Témanyitás  Zoli on Csüt. 4 Okt. - 21:12

Nem értem miért vagy ennyire céltalan.

Témanyitás  asd94 on Csüt. 4 Okt. - 22:38

A vágyak kielégítésén túl milyen érdemi célja lehet az álmok tudatos irányításának?
asd94

Témanyitás  Motan on Pént. 5 Okt. - 15:38

mondjuk fóbiák legyőzése.
Trenírozhatod magad hogy pl. ne félj a pókoktól, akár mászhat is rajtad hisz egy álomban mi bajod lehet (-> az életben)

Motan

Hozzászólások száma : 196

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

9 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Vissza az elejére

- Similar topics