2018 tudatos álmai

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Zoli on Szer. 10 Okt. - 6:46

A szerelőműhelyben
- Tulajdonképpen hol kezdődött azt nem tudom, de amikor felcsendült egy ének akkor kezdtem el gondolkodni, és tudatossá válni.  Az ének szövege valahogy így szólt, " Bár  meghaltam, de szeretlek") kicsit volt még tovább, de azt hiszem a tudatosságom elűzte a dalt, és arra gondoltam vajon ki lehet az a nő, aki már meghalt, de még szeret?  Kicsit ez olyan, mintha valóban lenne túlvilág.

- Aztán valahonnan érkezett egy instrukció, hogy a tudatos álmainkat illetően hol kellene folytatni a tanulmányainkat. Amíg ezen gondolkodtam, épületek között találtam magamat, és valamerre tartottam, azt nem tudom hová, mert a gondolataimtól függetlenül suhantam, és egyszer csak megláttam azt, amit nem emlékszem, hogy álmomba valaha is láttam volna, ez pedig a saját árnyékom volt. Belőlem nőtt ki, és a falra vetülve láthattam meg, és ez annyira megragadott hogy láthatom, hogy ki is estem a tapasztalatból. 

-  Felébredtem, hajnali három óra volt, majd visszaaludtam tovább.  Álmomban egy autószerelő műhelyben dolgoztam, de szinte semmit sem csináltam, új belépőként voltam jelen. Aztán itt is történt valami, egy ember méretű elektromos kisülés villant meg előttem, igaz hangtalan volt, de olyan fénylő mint egy villám.  Ettől megint csak tudatossá váltam, és azon kezdtem el gondolkodni, hogy mi tévő legyek ezzel a helyzettel. Úgy gondoltam csak szemlélni fogom a körülményeket, emberek jöttek be és távoztak a műhelyből, míg egy idősebb alak meg nem kérdezte tőlem akarok e marni, és mutogatott büszkén valami fém szerkentyűt, amire büszke volt, mert azt ő marta egy marógéppel.  Gondoltam miért ne, de nem jutottam el oda, hogy bár mit is megmutasson, mert egy sárkányrepülős suhant el felettünk. Ez felkeltette a figyelmemet, és némi körözés után a sárkány lezuhant, vagy landolt a hátsó udvaron, ezért hátra mentem, hogy megnézzem.  A sárkányt nem találtam ott, ezért vissza mentem a műhelybe, ekkor a többiek már egy hosszú asztal körül üldögéltek. Mondtam nekik, hogy a vitorlás a hátsó udvaron landolt, de én nem találtam.  Erre az egyik azt mondta, az nem vitorlás, mert a vitorlások azok a hajók szoktak lenni, és a szél fújja a vitorláikat.  Erre én vissza akartam vágni, hogy a sárkányt is a szél tartja fönt, ezért vitorlázik, és így a sárkány is vitorlás. Aztán rájöttem, hogy mégsem mondom, mert folyton ezt csinálom az életben is, hogy mindig mindenre rácáfolok, és megmagyarázom az ellenkezőjét.  Aztán arra gondoltam, mit szólnának ahhoz, ha azt mondanám nekik, hogy ők mind álom alakok, és csak az én álmomban léteznek.  Aztán mégsem mondtam ki, mert úgy éreztem ez elronthatja az álom menetét.  Végül is mindegy lett volna, mert sajnos felébredtem. Hajnal fél öt volt, így az álom másfél órásra sikeredhetett. Álmomban csak perceknek tűntek, talán vagy 20-30 percnek. Nagyjából ennyi lehet az ébrenlét és az álmok közötti eltolódás.

Hozzászólások száma : 9168

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  asd94 on Szer. 10 Okt. - 9:24

@Zoli írta:
1/ ...és egyszer csak megláttam azt, amit nem emlékszem, hogy álmomba valaha is láttam volna, ez pedig a saját árnyékom volt. Belőlem nőtt ki, és a falra vetülve láthattam meg, és ez annyira megragadott hogy láthatom, hogy ki is estem a tapasztalatból. 

2/ ...egy sárkányrepülős suhant el felettünk. Ez felkeltette a figyelmemet, és némi körözés után a sárkány lezuhant, vagy landolt a hátsó udvaron, ezért hátra mentem, hogy megnézzem.  A sárkányt nem találtam ott

1/ Ez nagyon tetszett és azt gondolom hogy remek álmodási cél lehet. Figyeljük meg az árnyékunkat!

2/ A "Veszélyes út" álmomban hasonló történt: "Egy nagy, sárga, kétszárnyú repülő zúg el felettem, vízre való leszállásra alkalmas talpakkal. Gyönyörű és veszélyes bravúrt hajt végre ahogy hirtelen irányt vált. Bukfencezik egyet a levegőben majd fehér párát hagyva maga után tovaszáll."

Közös pont az is hogy a repülők csak akkor kezdtek furcsán viselkedni amikor a figyelmünket ráfordítottuk. Talán azért van így mert soha nem tudunk teljesen független megfigyelők lenni, ösztönös vágy él bennünk a dolgok irányítása felé. Egy apró gondolatmorzsa is elég hozzá hogy a repülő irányt váltson vagy lezuhanjon.
asd94

Hozzászólások száma : 52

Témanyitás  Efi on Szer. 10 Okt. - 17:34

@Zoli írta:Aztán rájöttem, hogy mégsem mondom, mert folyton ezt csinálom az életben is, hogy mindig mindenre rácáfolok, és megmagyarázom az ellenkezőjét.

Bizony!

Admin

Hozzászólások száma : 699

http://kalandorok.hungarianforum.com

Témanyitás  Zoli on Szer. 10 Okt. - 18:11

@Efi írta:
@Zoli írta:Aztán rájöttem, hogy mégsem mondom, mert folyton ezt csinálom az életben is, hogy mindig mindenre rácáfolok, és megmagyarázom az ellenkezőjét.

Bizony!

Igaz ami igaz, ez az álmomban most eléggé tudatosult bennem.  Úgy tűnik ha az élet nem igazol, akkor az álmok igen.

Témanyitás  Zoli on Szer. 10 Okt. - 18:13

@asd94 írta:

Közös pont az is hogy a repülők csak akkor kezdtek furcsán viselkedni amikor a figyelmünket ráfordítottuk. Talán azért van így mert soha nem tudunk teljesen független megfigyelők lenni, ösztönös vágy él bennünk a dolgok irányítása felé. Egy apró gondolatmorzsa is elég hozzá hogy a repülő irányt váltson vagy lezuhanjon.

Ott vannak azok a bizonyos kvantum részecskék.  Most sajna nem jut az eszembe a kísérlet neve, vagyis hogy a részecskék egészen másképpen viselkednek ha megfigyelik őket, és másképpen, ha senki sincs jelen aki a figyelmét rájuk fordíthatná.  Elég fura ez, és meglehet az álmok során is így működhetnek a dolgok.

Témanyitás  Zoli on Szomb. 20 Okt. - 7:44

A kisbolygó
A sötét űrben lévő semmiben lebegett a kisbolygó, ami leginkább egy túlméretezett fehér golflabdára emlékeztetne, még a felszínét illetve is megadatott valamiféle rücskös jellegzetesség.  Semmi más nem volt ott található, a felszín teljesen kopár volt . ÁD-vel beszélgettem a felszínén, és ő nagyokat ugrott az alacsony gravitációs erők miatt. Gondoltam had tegyen amit akar, de aztán akkorát ugrott, hogy kisodródott az űrbe, és onnan nem volt visszatérés. Nem féltettem, hiszen tudtam hogy álmodok, ezért a földre huppantam és a talajra néztem.  Tudom hogy itt vagy valahol Áprilia, kezdtem el mondani hangosan, tudom, hogy valahol itt vagy, had lássalak! 
Sajnos kezdett elmosódni előttem minden és kiestem a tapasztalatból.

Témanyitás  Zoli on Pént. 2 Nov. - 7:44

Munkahely
Kiléptem az utcára a főportán keresztül, és semmi más nem volt rajtam, csak egy törülköző, amit próbáltam oly módon a derekamra csavarni amennyire csak lehet, mert túlságosan rövid volt. Az emberek furán néztek rám, és némelyik rá is kérdezett, mi az ördögöt csinálok itt abban az egy szál törülközőben?  Bár az idő őszies volt, a nap szépen sütött, és arra gondoltam meg kellene fürödni a Dunában, hogy legyen oka ennek a hülye a helyzetemnek. Aztán mégis úgy döntöttem vissza megyek a munkahelyemre, hiszen így hova máshová mehetnék?  Ahogy mentem és nézelődtem, rájöttem, hogy itt minden megváltozott. Új épületek vannak, és amelyik épületben dolgoztam, az is egészen más forma lett.  Felnéztem a tetőre, és egy macskát láttam a tetőn, amint a bádog lemezen óvatosan próbál felkapaszkodni.  Nem tudom miért éppen a macska, de ahogy őt bámultam vált az álom tudatossá, és fedeztem fel az álomban egyre több mindent. Észrevettem, hogy a hátamon van egy nagy zsák, amiben valamit cipelek. Ez eddig fel sem tűnt nekem.  Aztán arra is rájöttem, hogy nincs itt semmi keresnivalóm ezen a helyen. ( Megjegyzem, hogy a valóságban már félig lebontották ezt a helyet) Aztán arra gondoltam, ha már tudatos az álom, akkor miért ne próbálkoznék egy két dologgal? Azt akartam, hogy az ég sötétüljön el. Sajnos nem igazán történt semmi, és éreztem, hogy ki fogok esni az álomból.  Az ég elsötítését megpróbáltam még egyszer, de kiestem a tapasztalatból.

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Vissza az elejére

- Similar topics