2018 tudatos álmai

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

3 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: 2018 tudatos álmai

Témanyitás  Efi on Szer. 11 Júl. - 8:08

Figyelembe vettem, hogy kitágult a látókör, amikor azt mondtam, hogy tablet. A tableten keresztül kitágul az ember látóköre, olyan dolgokba lát bele, amibe egyébként nem tudna.

A szemellenzőt meg nem én találtam ki, csak nem hagytam figyelmen kívül, ahogy te. Te egy racionális magyarázattal letakartad ezt a szót.

Admin

Hozzászólások száma : 744

http://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Zoli on Szer. 11 Júl. - 18:57

öröm Köszi Efi, aranyos vagy, hogy eldiskuráltál erről velem !

Hozzászólások száma : 9342

Témanyitás  Zoli on Pént. 13 Júl. - 15:34

Az idő
Oké, ez nem volt valami nagy álom, de az idő miatt mégis csak érdekes volt. 
Azt álmodtam, hogy felébredtem, és kimentem a mosdóba.  Aztán ránéztem az órára, és láttam, hogy öt óra van. Ekkor spontán tudatosult bennem hogy álmodok, és valójában nem mentem ki a mosdóba, hanem még mindig fekszem az ágyamban. Aztán azt mondtam magamban még az álom során. "Na ha felkelek, fogadni mernék, hogy tényleg öt óra van."
 Felébredtem, és ránéztem az órára. Pontosan öt óra volt.

Témanyitás  Áprilia on Pént. 13 Júl. - 17:09

@Zoli írta:A szemellenzőn át.

Este azzal a gondolattal feküdtem le, hogy már pár hete nem volt tudatos álmom. Talán ez a gondolat szűlhette az eredményt.

Egy boltban voltam, szép rendezett volt, és bár sok minden volt benne, mégis szellős és tágas. Két fiatal eladónő beszélgettek a pénztárnál, én pedig egy az arcom elé emelt táblán keresztűl figyeltem őket. Tulajdonképpeni tudatosságomnak ez volt a fő mottója, hogy átláthattam a szemem elé emelt tárgyon, mintha csak üvegből lett volna. 
Aztán szóba elegyedtem a két fiatal nővel, és mivel érdeklődést mutattak, elmagyaráztam nekik a tudatos álmodás fogalmát.  Gyakorlatkép, az egyikőjüket odahívtam magam mellé, és az arcunkat egymáshoz érintve együtt néztünk a lemezen át. Az hogy akár az üvegen át láthattuk a másik nőt nagy tetszést keltett a számukra. Később kiléptem az utcára, odakint nagy tömeg volt. Még mindig a táblán keresztül figyeltem a világot, talán ez tűnhetett fel annak a férfinak, aki idegesen felhívta erre a figyelmet, de ez másokat nem igazán bosszantott. Nekem sem kellett több, a férfihez léptem, és éreztem, hogy fél tőlem. Én meg viccesen odaszóltam neki, hogy ez még semmi, és hogy akkor ehhez mit szól? Felugrottam a levegőbe és körözni kezdtem közvetlenül az emberek feje felett. Aztán kiestem az álomból.

Megjegyzés. Ezúttal úgy érzem, a szemellenző, vagyis a lemez  szimbolikus értéket hordozhatott. Talán a jelképe az az elválasztó fal lehetett, ami a hagyományos álombtól elválasztja a tudatosságot. Én képes lehettem rajta keredztűl látni, ami meghozhatta a tudatosságot.  Ez számomra is jó lecke volt. A kettő között vékony a határ, akár csak ez a lemez, ami szemellenzőként valahol ott lebeghet tudatosság és álom között.

Itt mikor történt a tudatosodás? Jó lenne, ha mindig beírnád.

Áprilia

Hozzászólások száma : 4928

Témanyitás  Zoli on Pént. 13 Júl. - 17:49

@Áprilia írta:
Itt mikor történt a tudatosodás? Jó lenne, ha mindig beírnád.

Igazság szerint maga az álom egy kockában kezdődött. Mintha egy kockában lettem volna, és háromdimenziós volt.  Már ott tudatos voltam. Aztán a kocka távolodni kezdett tőlem, és kiderült, hogy a kezemben tartott táblává alakult. Tehát végig tudatos voltam, és spontán jött. Hogy az előtt mi volt, azt viszont nem tudom sajnos.

Témanyitás  Zoli on Hétf. 16 Júl. - 18:37

A földszint.
Nos a lifttel kezdődött az egész. Haladtam lefelé a földszintre. Kezdettől fogva tudtam, hogy ez egy álom, de annyira nem voltam tudatos, hogy mást is csináljak annál, mint hogy megfigyeljem a történéseket. 
A lift leért, én kiszálltam és az ajtón kívüli világ megszólított.  Sajnos nem emlékszem már rá mit mondott, de semmi kellemetlent, inkább jó érzéssel eltöltő dolgokat. 
Vissza szálltam a liftbe, felmentem az emeletre, de nem szálltam ki, hanem ismét lementem a földszintre.  Kiléptem az ajtón, a kinti világ ismét megszólított, amire ugye ismételten nem emlékszem vissza. Aztán visszaszálltam a liftbe, ismét fölmentem az emeletre, majd vissza le a földszintre.  Kiszálltam a liftből, és a kinti világ egy színes foltként kavarodott, különböző absztrakt formákat öltve. Hirtelen vissza húzódtam a lift ajtajához, amikor ez a különös kavargó absztrakt világ szintén megszólított. Azt mondta nekem.
 " Na mi van, már egy pillantás is elég volt, hogy megrémülj tőlem? "
Visszaszálltam a liftbe, és felmentem az emeletre, olyan kilenc emelet magasságig. Kiszálltam a liftből, és kinéztem a lépcsőház ablakán, hogy megnézzem odafentről azt a világot, ami a frászt hozta rám.  De nem láttam semmi különöset, minden hétköznapi és normális volt.

Témanyitás  Efi on Hétf. 16 Júl. - 19:53

Az a meglepő gondolatom támadt, hogy a földszinten való kiszállásaid egy-egy földi inkarnáció.
Aztán a földi élet is folyton változik, az utolsónál olyan színes, kavargó és bonyolult, hogy megrémülsz tőle. Hogy ez az utolsó a mostani-e, vagy egy elkövetkező, azt nem tudom. Mindkettőt lehetségesnek tartom.

Admin

Témanyitás  Zoli on Hétf. 16 Júl. - 19:59

Hát lehet, hogy utazók vagyunk, egy végtelen időgalaxisban. 
Amúgy nem tudom mit gondoljak. Váratlanul ért ez az egész , nem számítottam hasonlókra.

Témanyitás  Efi on Hétf. 16 Júl. - 20:30

Az is lehet, hogy nem a te élményed, hanem valaki másé. Ezekben a nagy másokba bújkálásokban teljesen elmosódik, hogy hol vagy te és hol van más.

Admin

Témanyitás  Zoli on Hétf. 16 Júl. - 20:56

Köszi Efi, jól esett, hogy beírtad a gondolstaidat!

Témanyitás  Zoli on Szer. 25 Júl. - 6:06

Kéz
Egy fűszálat tartottam a tenyeremben, és a kezemet magam elé emeltem, hogy láthassam. Tudtam hogy álmodok, de ettől függetlenül meglepő volt a tapasztalás, ugyanis a kezeim nem az én kezeim voltak, hanem két fehér merev műanyagszrű kéz, és ezt nagyon furcsáltam. Leengedtem a kezeimet, hogy ismét fölemelhessem magam elé, de a kezek nem változtak, ismételten ugyan az a két kézforma emelkedett elém.

Megjegyzés. Ha valaki látott már VR játékot , akkor abban jelenthet meg hasonló kéz forma, ha jól tudom. Engem mindenesetre igen meglepett , hogy nem a saját álomkezeimet láthattam mint saját testrészt, ellenben abból a szempontból mégis hasznos volt a tapasztalás, hogy erőteljesebben átérezhettem, az elme írányítását.

A hozzászólást Zoli összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 25 Júl. - 18:21-kor.

Témanyitás  Efi on Szer. 25 Júl. - 7:05

Milyen irányítását???

Admin

Témanyitás  Zoli on Szer. 25 Júl. - 18:29

@Efi írta:Milyen irányítását???

Van úgy, hogy felemeled a kezedet, hogy rátekinthess a tenyeredre. Ez egy automatikus folyamat, és teljes mértékig természetszerű.  
Van egy olyan folyamat is, amikor megteszed ugyan ezt, de az akaratod által. Itt az akaratod emeli magad elé a kezeidet, mint egy parancsra. 
A kettő között elég nagy a különbség, és talán érthetőbbé is válik, ha el tudod képzelni azt, hogy a kezeid mondjuk egy tőled független részek. 
Tehát az első alkalomnál természetes folyamatként van jelen mert hozzád tartozó rész, a másik esetben meg ennek ellenkezője.  Ezért azt a tudatoddal irányíthatod, és ezt az álom során ezt az irányítást most erőteljesebben érzékelhettem. Nem, ne úgy értsd, hogy centiről centire felemelhettem, mint egy telekinetikus befolyással történő eseményt, hanem úgy hogy az akarat  érzékelhető volt, a cselekvésre bírásban. 
Amúgy elgondolkodtatott a kérdésed, és nagyon jó, hogy feltetted, mert talán azért is lehetett ennyire különös, és érzékelhető az akarat és annak befolyása, mert talán külső szemlélő is lehettem egyben, aki megfigyelhette saját akaratát.

Témanyitás  Zoli on Vas. 29 Júl. - 7:14

A váróban
Ez az álom egyszerű is, féltudatos is, meg tudatos részt is tartalmazott. A teljesen tudatost majd jelzem, a többinél vékony volt a határ. 

Egy váróban üldögéltem, valamiféle orvosi rendelő, de nem magam miatt, hanem valakit csak elkísértem. Hogy kit, az nem derült ki, mert csak olyan volt mintha elkísértem volna, végül is nem volt ott velem senki. 
Üldögéltem a folyosón, ami T alakban ágazott el, és én nem ott tartózkodtam ahol a többi ember sorban állt, hanem a másik szakaszán ahol emberek üldögéltek. 
Eleinte nagyokat kacagtam, mert jött két cigány fiatal, és krumplis hálót fogtak a kezükben, amelyben négy nagyobb szemű krumpli volt.  A mulatságos az volt benne, hogy az egyikőjük a zsák két sarkát fogva megrázta azt, és a krumplik mint a rugók ugráltak a zsákban, és ez számomra roppantul mulatságos volt.  Ezt észre is vették a srácok, és direkt nekem megismételték a mutatványt, egészen közel hozva az arcomhoz, és én ismét csak nevettem, de eszembe jutott közben az is, hogy mintha meg akarnának hipnotizálni, így örültem neki, amikor tovább sétáltak a folyosón. 
Aztán leült mellém egy tőlem kicsit idősebb fazon, aki újságot olvasott. Aztán gondolt egyet és odébb ült, de két régifajta személyi igazolványt ott hagyott a padon. 
Gondoltam oda szólok neki, mert elég intelligensnek és okosnak tűnt a megjelenése által, hogy volna itt egy rejtély, amit jó lenne, ha megoldana. 
Kíváncsian nézett rám, és várta a kérdésemet.  Én pedig belefogtam , hogy kifejtsem a kérdésemet. 
" Szóval van három hordó, amik egymás alatt tartózkodnak, és amik csövekkel vannak összekötve. A legfelső hordóba vizet töltök, ami aztán a csöveken keresztül lefolyik a legalsó hordóba, de egy idő után a víz egy vékonyabb csövön ismét megjelenik, ami ezen a csövön keresztül ismét képes visszafolyni a legfelső hordóba. Hogy lehetséges ez? "
Az ember gondolkodóba esett, majd elkezdett egy papírlapra rajzolgatni. Elég sokáig gondolkodott, így én egy kis sétára indultam, de felelősségteljesen mindig visszanéztem az ülésekhez, nehogy lenyúlja valaki a férfi igazolványát, mert most a gondolkodással van amúgy is elfoglalva.  .
A folyosó eme szárnya egy üvegajtóba torkollott, amin ki lehetett látni a szabadba. Odakint nagy köd gomolygott, és én megláttam ott Mayrát. 
Néha belement a ködbe és eltűnt, de egy idő után visszajött és újra láthattam. 
Egy érzés futott át rajtam, és megkérdeztem Mayrától, mi lehet a baj?
A válaszát magamra vonatkoztattam. 
Mayra azt felelte, hogy a tetővel és a padlózattal lehetnek gondok, és hogy érdemes lenne a beavatkozás, mert a bajok csak gyűlnek, és nem kellene megvárni amíg elhatalmasodnak.  ( Ez a rész már féltudatosba ment át, bár a rejtvényt illetően is már némileg tudatosulhattam.)
Mayra miután elmondta a magáét eltűnt ismét a ködben. 
Gondoltam utána megyek, de hiába léptem ki az épületből, és néztem körül a vad természetben, ködöt sehol sem találtam. 
Ez nagyon meglepett, és mikor visszább sétáltam volna, kis ágak és fűcsomók akadtak bele a lábamba. Négykézlábra estem úgy kúsztam tovább, úgy éreztem, mintha a természet fogva akarna ejteni, de sikerült kiszabadulnom. 
Immár a lábamon állva ismét nekilódultam, mert ismét megláttam Mayrát a kutyájával. Volt ott egy másik nő is, szintén a kutyáját sétáltatva, így nem szóltam közbe a beszélgetésükbe, hanem a kutyákkal kezdtem el játszani. Aztán egy kis tető nélküli épületre bukkantam, aminek olyan kicsi ajtaja volt, hogy le kellett görnyednem, hogy beférjek rajta. A falai fehérek voltak, és mikor kiléptem ismét a szabadba, még meg is jegyeztem Mayrának, hogy milyen kicsi ez az egész, de akkor esett le a tantusz, hogy ez épp olyan, mintha egy különös játszótér volna.  Aztán tovább kergetőztem a kutyákkal, és nagyokat kezdtem el ugrálni. Ez a rész volt az, amikor tudatossá válhattam. Élveztem a magasra ugrálást, amiikor épp arra jött egy idegen, aki a rendelőhöz sietett volna. Amikor meglátta az ugrásaimat, felszólalt. 
' Azta mekkora ugrások! kiállotta, fel fogom írni a nevedet folytatta. 
Én nem tudtam mire gondolhatott, de iszonyú ugrásokkal visszaugráltam a rendelőhöz, és még az épület belsejében is a plafonig ugrálhattam. 
Aztán megtelepedtem egy nagyobb asztalon, talán pelenkázó lehetett vagy valami hasonló, egy csaj feküdt már rajta, én meg mellé heveredtem, de ez senkit sem zavart. 
Az embert figyeltem, aki még mindig a rejtvényemen töprengett a széken ülve, és fölébredtem.

Témanyitás  Zoli on Vas. 29 Júl. - 16:00

- Megjegyzés: Nos előző napon Mayrával volt egy kis telefon beszélgetésünk, amiben egy bizonyos házról is szó esett, aminek a tetőszerkezetét ki kellene cserélni, és valószínűleg a vízvezetéket is, ami talán a padló alatt megy, úgy hogy lehet ez a beszélgetés hatást gyakorolhatott az álmomra. Ami viszont ennek ellent mondana az a bizonyos érzés, és annak tudata, hogy a célzás nekem szólt. Ez esetben nem tudom hogyan fonható össze a két jelenség, esemény, de nem tartom kizártnak, hogy jelképesen Mayra valamit így mutathatott. 
- Voltak olyan gondolataim is, ami a tetőt illeti, hogy ugye ott volt az elvileg ködös számomra mégis világos területen az a kis épület, aminek nem volt teteje.  Tehát a tető nélküliség, és a tetővel való problémák szerintem egybe vághatnak.  A padló pedig az alapokról is szólhatna, azaz az épület alapjairól. Sok álom értelmezésben úgy tartják, hogy az ember lelkülete azonos azzal az épülettel amiben jár, bár igaz ez leginkább az otthonára vonatkozik. Mégis ha most az épületet önmagammal hoznám összefüggésbe, akkor az valami olyasmit jelenthetne, hogy nincs tető ami visszatarthatna , de az alapok  is ingatagok, amiken megvethetném szilárdan a lábamat.  Ezért inkább csak játszótérnek tűnik körülöttem minden, ( Ez a kis fehér tető nélküli házra vonatkozva értendő jelképesen), és ez valahol össze is vág a saját világommal.  Ez talán egy ködös beláthatatlan terület, de számomra nem az, sőt még veszélyeket is rejthet, amint ahogy az a csapdába esés is mutathatta, amikor a fűcsomók beleakaszkodhattak a lábaimba.

Témanyitás  Áprilia on Vas. 29 Júl. - 17:01

Nem szilárdak az alapjaid, mégis a tetőt akarod ostromolni, nem veszed komolyan az egészet, játszótérnek tekinted.
Ezeréve mondom, de hiába. Az álmaidnak se hiszel, ezért nem is akartam leírni. Úgyis megbánom majd, mert tudom, mi következik: kifogásolás, vég nélküli vitatkozás, önigazolás, és önmagad dicsőítése, hogy benned aztán semmi hiba nincs, minden tökéletes (aminek a lehellete már a fenti hsz-edből is kitűnik).
Csak remélni tudom, hogy mindezzel elejét vettem mindannak, amit leírtam.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Vas. 29 Júl. - 19:24

Én sosem állítottam .hogy tökéletes lennék. Sőt......
Amúgy nem lehetetlen, hogy azért nem rendelkezem szilárd alapokkal, mert még nem találkoztam vele. Még nem volt olyan  amit elfogadhatatlan volna annak. 
A tető? Az meg ismét egy olyan dolog, hogy nem látom a határokat. Meddig ugrálhat az ember. 
Amúgy fura, hogy a rendelőben a plafon tartott vissza.
És akkor még itt volnának a legérdekesebb momentumok is.
A köd, ami csak az épületen belülről nézve tűnt annak.
A növényzet, ami ott akart tartani.
És Mayra intelme, a veszélyekre figyelmeztetve.

Témanyitás  Áprilia on Vas. 29 Júl. - 19:31

Idézet az álmodból:

.."Egy érzés futott át rajtam, és megkérdeztem Mayrától, mi lehet a baj?
Mayra azt felelte, hogy a tetővel és a padlózattal lehetnek gondok, és hogy érdemes lenne a beavatkozás, mert a bajok csak gyűlnek, és nem kellene megvárni amíg elhatalmasodnak."

A fentiekre vonatkozott, amit alább írtam:

@Áprilia írta:Nem szilárdak az alapjaid, mégis a tetőt akarod ostromolni, nem veszed komolyan az egészet, játszótérnek tekinted.
Ezeréve mondom, de hiába. Az álmaidnak se hiszel, ezért nem is akartam leírni. Úgyis megbánom majd, mert tudom, mi következik: kifogásolás, vég nélküli vitatkozás, önigazolás, és önmagad dicsőítése, hogy benned aztán semmi hiba nincs, minden tökéletes (aminek a lehellete már a fenti hsz-edből is kitűnik).
Csak remélni tudom, hogy mindezzel elejét vettem mindannak, amit leírtam.

Áprilia

Témanyitás  Efi on Vas. 29 Júl. - 19:38

A köd, ami csak az épületen belülről nézve tűnt annak
Szerintem nem ez volt. Hanem Mayrát körülvette a köd, téged meg nem.

Admin

Témanyitás  Zoli on Vas. 29 Júl. - 19:49

@Efi írta:
A köd, ami csak az épületen belülről nézve tűnt annak
Szerintem nem ez volt. Hanem Mayrát körülvette a köd, téged meg nem.
Efi ebben csak az a bibi, hogy amikor kimentem az épületből, akkor már Mayrát sem takarta el a köd. Megtaláltam a fák között, kutyát sétáltatott.

Témanyitás  Efi on Vas. 29 Júl. - 22:50

valami olyasmit jelenthetne, hogy nincs tető ami visszatarthatna , de az alapok is ingatagok, amiken megvethetném szilárdan a lábamat.
Ahogyan leírtad az álmot, abban nincs utalás arra, hogy a tető funkciója az volna, hogy téged visszatartson. Vagy mikor visszaugráltál az épületbe, akkor tartott vissza tető?
Arra meg végképp nem utal semmi, hogy az alapok ingatagok. És hogy ezért nem tudod szilárdan megvetni a lábadat.
Volt valami az álomban, ami miatt az alapokra azt a jelzőt használod, hogy ingatag?

Admin

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 30 Júl. - 0:52

@Efi írta:
Volt valami az álomban, ami miatt az alapokra azt a jelzőt használod, hogy ingatag?

"Egy érzés futott át rajtam, és megkérdeztem Mayrától, mi lehet a baj?
Mayra azt felelte, hogy a tetővel és a padlózattal lehetnek gondok, és hogy érdemes lenne a beavatkozás, mert a bajok csak gyűlnek, és nem kellene megvárni amíg elhatalmasodnak."

Áprilia

Témanyitás  Efi on Hétf. 30 Júl. - 2:06

Azt én értem, hogy gond van a padlózattal, de honnan derül ki, hogy az a baj vele, hogy "ingatag"?

Admin

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 30 Júl. - 2:19

@Efi írta:Azt én értem, hogy gond van a padlózattal, de honnan derül ki, hogy az a baj vele, hogy "ingatag"?

Ha gond van egy padlózattal, akkor az mi más lehet, mint a stabil, meg a megalapozott ellentéte, vagyishogy ingatag?

Áprilia

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 30 Júl. - 2:25

@Zoli írta:A váróban
...
A folyosó eme szárnya egy üvegajtóba torkollott, amin ki lehetett látni a szabadba. Odakint nagy köd gomolygott, és én megláttam ott Mayrát. 
Néha belement a ködbe és eltűnt, de egy idő után visszajött és újra láthattam. 
Egy érzés futott át rajtam, és megkérdeztem Mayrától, mi lehet a baj?
Mayra azt felelte, hogy a tetővel és a padlózattal lehetnek gondok, és hogy érdemes lenne a beavatkozás, mert a bajok csak gyűlnek, és nem kellene megvárni amíg elhatalmasodnak.

"A képzelődés olyan erő, ami azért lett az emberekbe táplálva, hogy jelenlegi állapotukban tartsa őket."

- G. I. Gurdjieff

Áprilia

Témanyitás  Efi on Hétf. 30 Júl. - 3:10

@Áprilia írta:
@Efi írta:Azt én értem, hogy gond van a padlózattal, de honnan derül ki, hogy az a baj vele, hogy "ingatag"?

Ha gond van egy padlózattal, akkor az mi más lehet, mint a stabil, meg a megalapozott ellentéte, vagyishogy ingatag?

Lehet lyukas, vagy helyenként korhadt például. Az nem ingatag.
Mivel a szavaknak jelentőségük van, nem használhatunk olyan szavakat az elemzésnél, amikhez következtetéssel jutottunk, de nincs benne az álomban.
Ettől függetlenül lehetett Zolinak olyan élménye, hogy a padló ingatag, nem stabil, de ezt nem írta le, csak azt, hogy probléma van vele, ezért kérdeztem rá.

Admin

Témanyitás  Efi on Hétf. 30 Júl. - 3:47

"Hangosan" gondolkozom:

Ha a lelki szemeink elé képzeljük azt a képet, amit Zoli feladványnak adott fel az álombeli kétszemélyis fickónak, akkor három üreget látunk egymás alatt, amiket cső köt össze, és azon folyadék áramlik lefelé. Az alsóból pedig visszajut a felsőbe.

Ez nekem a keringési rendszert mutatja, vagy a szívet azon belül, vagy pedig az erek valamelyik szakaszát.

Nekem inkább úgy tűnik, valami egészségügyi problémáról van szó, ami a keringési rendszerrel kapcsolatos.

Ha a fel-le ugrálást vesszük figyelembe, lehet vérnyomás probléma. Hogy az alappal és a tetővel is probléma van, ez utalhat arra, hogy az alsó érték sem jó, meg a felső sem (szisztolés sem, diasztolés sem). Bár az zavarólag hat ebben, hogy élvezted a fel-le ugrálást, az valahogy nem illik ide.

Jó lenne tudni, hogy a feladványban probléma volt-e, hogy a víz visszajutott a felső hordóba.
Ha azt vesszük figyelembe, hogy problémaként jelentkezik, hogy a folyadék visszajut az alsó edényből a felsőbe, akkor mondjuk valami szívbillentyű hiba is lehet, ezt a szív-vonalat Mayra jelenléte is megerősítené (bár ő lehet csak a valóságban lefolytatott beszélgetés miatt is az álomban). A szívbillentyű az egyik üregben alap, a másikban tető, és a visszaáramlást akadályozza meg.

A négy krumpli, ami rugóként összevissza ugrál a zsákban, az megint a szív négy üregét ábrázolhatja, de az ugrálás meg szívritmuszavarra emlékeztet. Valami fibrillációra (nem vagyok járatos egészségügyi kérdésekben). Bár nem tudom, ez is mitől lenne mulatságos.
töpreng
Igen, ez eléggé zavarólag hat az értelmezésemben, hogy Zoli annyit szórakozott az álomban. Ha egészségügyi problémáról szólna, aligha lenne olyan élvezetes.

Admin

Témanyitás  Zoli on Hétf. 30 Júl. - 6:28

Nagyon érdekeseket írtatok. 
A hordós feladvány egy valós kísérlet, régebben videón láthattam. A poénja az volt, hogy a víz valóban visszafolyt a felső edénybe, ami a közlekedő edények élve alapján nem kellene, hogy működjön.
Efi gondolata az egészséggel kapcsolatosan is érdekes, mert ma azt álmodtam, hogy beteg voltam. A valóságban viszont elvileg a hőháztartásra tudnék tippelni,mert eléggé ingadozó a hőmérséklet, és ez esetleg engem is megvisel.
Áprilia idézete Gurdjiefftől is érdekes, kicsit el is gondolkodtam.jó lenne tudni a mondanivaló miértjeit. 
Szóval köszi, jó munka volt!

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 30 Júl. - 7:45

@Efi írta:
@Áprilia írta:

Lehet lyukas, vagy helyenként korhadt például. Az nem ingatag.
Mivel a szavaknak jelentőségük van, nem használhatunk olyan szavakat az elemzésnél, amikhez következtetéssel jutottunk, de nincs benne az álomban.
Ettől függetlenül lehetett Zolinak olyan élménye, hogy a padló ingatag, nem stabil, de ezt nem írta le, csak azt, hogy probléma van vele, ezért kérdeztem rá.

Ő maga írta azt is, hogy ingatag. Ő érezte, az ő álma.
Másfelől az ingatagság instabilitást jelent. A lyukas is az.
Még használatos is a kifejezés, hogy valami "INGATAG ALAPOKON ÁLL", azaz NEM STABIL.

Áprilia

Témanyitás  Efi on Hétf. 30 Júl. - 8:08

De nem az álma leírásában írta, hogy ingatag, hanem az elemzésben.

Admin

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

3 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére