Bemutatkozó

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Bemutatkozó

Témanyitás  Amadea on Kedd 4 Dec. - 19:30

Sziasztok!
Köszönöm az ablakot!
Még ott tartok, hogy siratom az előző álomnaplómat, ami úgy tűnik, örökre elveszett.
De akkor legyen itt az új kezdet.
Nagyon-nagyon régóta foglalkozom a tudatos álmodással. Meg se kérdezzétek, milyen régóta Very Happy Ettől függetlenül nem vagyok guru, mivel hosszú éveket kihagyok, majd visszatérek.
Engem a tudatos álmodásnak csak a tudományos oldala érdekel, az ezoterikus rész hidegen hagy. Jobban foglalkoztat a kvantumfizika, mint Castaneda vagy a tibeti álomjóga.
Persze elolvastam pár könyvet, mint itt szerintem mindenki. Most éppen Charlie Morley könyvét olvasom.
Általában ez nálam úgy működik, hogy amikor foglalkozom vele, szép eredményeket érek el, de amint leállok valamiért, már csak elszórtan vannak TÁ-im.
Pár éve "fénykoromban" még WILD-oztam is, most inkább a napközbeni tudatosság és ellenőrzés hoz eredményeket.
A következő posztomban leírom a ma éjjeli tudatos álmomat.

Amadea

Hozzászólások száma : 38

Vissza az elejére Go down

Re: Bemutatkozó

Témanyitás  Zoli on Kedd 4 Dec. - 19:40

Hát akkor üdvözlet a csapatban Amadea! Néhányunk szintén álomnaplóként használja az ablakát, reméljük mi nem fogunk úgy járni, hogy egyszer csak törölve lesz minden.  Erre a célra amúgy talán jobban megfelelne egy blog, de ez a fórum sem most született, úgy hogy bízunk benne, hogy még sokáig békén hagyják.  Ami az álmodás tudományos részét illeti, gondolom Asd-vel jól kijöttök majd, neki nincs ablaka, a közös oldalra ír csak, keresd a Tudatos álmok főcím alatt. Amúgy sok egyéb dolog is van itt, játékok, tesztek és miegymás. Szóval ha úgy gondolod maradsz, érezd jól magad!

Hozzászólások száma : 9253

Témanyitás  Amadea on Kedd 4 Dec. - 20:14

Köszönöm, Zoli! smile

Amadea

Témanyitás  Áprilia on Kedd 4 Dec. - 20:32

@Amadea írta:
A következő posztomban leírom a ma éjjeli tudatos álmomat.

Írd le légyszi, kíváncsi vagyok! öröm

Áprilia

Hozzászólások száma : 4897

Témanyitás  Amadea on Kedd 4 Dec. - 20:44

Az álmom:
Normál álomban férjemmel beszélgetek, amikor egyszer csak bevillan, hogy álmodom.
Rögtön kirepülök a házból. Tudom, mit akarok. Charlie könyvében olvastam, hogy ha kérdést akarok feltenni, az álomalakok helyett jobb, ha az éghez intézem.
Emlékszem a kérdésekre, hangosan kimondom. Először nincs válasz. Újra megkérdezem ugyanazt, erre már határozott igen a válasz, háromszor is, mintha visszhangozna ugyanaz a hang. A másik kérdésemre szintén háromszoros igent kapok, ami nagy megnyugvással tölt el.
Éhes és szomjas leszek, egy bisztróban eszem és iszom valamit, és bár tudom, hogy ez nem valódi, nagyon élvezem az ízeket.
Örvendezve, hogy még mindig nem estem ki a TÁ-ból, sportolni akarok. Először futok, majd úszok a levegőben, végül elhatározom, hogy teremtek magamnak egy kosárlabdapályát.
Becsukom álomszemem, de úgy tűnik ez hiba volt, mert kezdek zuhanni kifelé.
Visszaszenvedem magam, kitisztul a kép, és tényleg ott a pálya. De milyen bèna pálya!
Tele akadályokkal, inkább építési területhez hasonlít. Ezen bossszankodva ki is esek végül, és felébredek.

Amadea

Témanyitás  Amadea on Kedd 4 Dec. - 20:47

Üdv Áprilia!
Jó látni, hogy itt van élet smile

Amadea

Témanyitás  Áprilia on Kedd 4 Dec. - 21:14

Üdv Neked is, nagyon jó kis álmod volt!
Igen, talán ez az egyetlen tudatos álommal foglalkozó fórum van jelenleg a neten (a facebookot leszámítva), de túl nagy mozgás itt sincs. Azt a másik fórumot, amit kerestél, de már nincs, én is nagyon sajnálom! Javában írogattam én is oda, minden nap be is néztem, mert oda rengetegen írtak, erre az egyik nap hiába nézem, nincs sehol. Teljesen váratlanul tűnt el, egyik napról a másikra. Sajnalom, hogy az a sok tudatos álmodó is mind szétszéledt, egy szempillantás alatt. Nem tudtak hol összejönni újra, illetve még egymás elérhetőségét se lehetett megtudni, olyan hirtelen lett vége a fórumnak.
Zoli már említette neked asd-t, az ő fantasztikus tudatos álmait itt találod ezen a fórumon belül:

http://kalandorok.hungarianforum.com/t493p330-tudatos-almok-mindenkitol-mindenkinek

Áprilia

Témanyitás  Amadea on Kedd 4 Dec. - 22:00

Igen, én is nagyon sajnálom. Ott Gyógymacs néven vezettem naplót. Szerencsére sok régi álmom leìrtam egy füzetbe is, de sok odaveszett.
Elvileg van egy csapat, akik rendszeresen találkoznak, láttam a videójukat a youtube-on.
Nagyon helyes fiatalok, akinek van erre kapacitása, szerintem tud csatlakozni hozzájuk.
Amennyire tudom, ők azon a régi fórumon szerveződtek meg.
Kevesen vagyunk, az tény. A tudatos álmodáshoz nagy-nagy szorgalom és kitartás kell, nem feladva.
Aki még nem próbálta, el sem hiszi, hogy milyen élmény ez.
Az egyik meghatározó TÁ-m az volt, amikor repültem egy völgyben, körülöttem minden gyönyörű színekben pompázott, és eufórikus állapotban kiabáltam, hogy igen, ez a valódi élet!!
Pedig szép életem van itt is. smile
Te mióta foglalkozol a tudatos álmodással, Áprilia?

Amadea

Témanyitás  Áprilia on Kedd 4 Dec. - 22:39

Én 7 éve.

Áprilia

Témanyitás  Amadea on Kedd 4 Dec. - 23:01

Az sem kevés smile
Köszönöm a linket, olvasgattam, nagyon érdekes volt smile

Amadea

Témanyitás  Zoli on Szer. 5 Dec. - 16:57

Amadea " Charlie könyvében olvastam, hogy ha kérdést akarok feltenni, az álomalakok helyett jobb, ha az éghez intézem. ". 
- Nos ahogy értelmeztem a hozzáállásodat, logikusan próbálod meg az álmok világát kezelni, vizsgálgatni azt.  Ez a részlet amit hoztam tőled elgondolkodtatott egy kicsit, vajon te mit gondolnál róla?  Szóval ha úgy vesszük, hogy az álom teret mi teremtjük meg annak minden részletével, akkor az álom eget épp úgy mi teremtjük, mint az álom alakokat.  Szerinted mi a különbség egy kő, egy ember, vagy az ég között, ha már egyszer mind a te álmaidban szerepelnek? Erre lennék kíváncsi.

Témanyitás  Amadea on Szer. 5 Dec. - 19:30

Az ég az egyetemes tudatalattit jelképezi az álmainkban, az álomalakok pedig a mi tudatalattinkat. Legalábbis így olvastam.
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha az éghez intézem a kérdéseimet, mindig hasznos tanácsokat kapok. Az álomalakok legtöbbször érthetetlenül motyognak, vagy olyanokat mondanak, aminek nincs értelme, mint amikor azt mondta nekem egy lány, hogy óvakodjak a 11-esektől Very Happy Módosult tudatállapotban könnyebben tudunk meríteni a nagy közös tudatalattiból, ébren is lehetséges, csak nehezebb.

Amadea

Témanyitás  Zoli on Szer. 5 Dec. - 19:38

Ha nem haragszol, kicsit még feszegetném a témát. Elmondtad mit jelképezhet az ég és az álom alakok a tudat alatti szempontjából. De például mit mondanál egy fára, egy kőre, a hegyekre, vagy a folyókra? 
-Megjegyzem egy alkalommal szerettem volna beszélni egy fával, és hiába próbálkoztam, a fa nem szólalt meg. Ellenben felbukkant egy kisfiú, aki viszont beszélt már velem a fa helyett. Szóval talán természetesebbnek tűnhet ha olyasmi szólal meg, ami tud hangot képezni az általunk ismert tartományban. Ha ez nem lehetséges, akkor jöhetnek a testetlen hangok, amik megszólalhatnak a semmiben.

Témanyitás  Amadea on Szer. 5 Dec. - 20:32

Nem tudom, engem sosem zavartak a lehetetlen dolgok álmomban. Ezért tudtam talán viszonylag könnyen teremteni a semmiből, vagy belenyúlni tárgyakba, kirepülni az űrbe. Az éggel való beszélgetés számomra nem a semmivel való társalgást jelenti, hanem egy mélyebb bölcsességgel. Tárgyakkal még nem próbáltam, de akkor ez lesz a következő kísérletem.

Amadea

Témanyitás  Amadea on Szer. 5 Dec. - 20:55

Ma megnéztem az álomnaplómat, amit régen otthon egy füzetbe írtam. 2013-ban írtam bele utoljára, 2012-ben pedig az elveszett internetes naplóba.
Amit újra megállapíthattam: ha gyakorlom, megy, ha nem foglalkozom vele, akkor nem.
Álomnapló, valóságteszt, visszatérő álmok, álomjelek keresése, mind-mind unalomig ismert, de tényleg nélkülözhetetlen kellékei a TÁ-nak.
Aztán a WILD technika, ami segít, amikor lebegek az álom és ébrenlét határán.
Persze mindenkinek más a módszere.
Azt írtátok, sokszor nem tudjátok TÁ-ban, hogy mit csináljatok. Egy ötlet: lehet sportokat gyakorolni, állìtólag javul a teljesítmény ébrenlétben is.

Amadea

Témanyitás  Zoli on Szer. 5 Dec. - 21:08

@Amadea írta:Nem tudom, engem sosem zavartak a lehetetlen dolgok álmomban. Ezért tudtam talán viszonylag könnyen teremteni a semmiből, vagy belenyúlni tárgyakba, kirepülni az űrbe. Az éggel való beszélgetés számomra nem a semmivel való társalgást jelenti, hanem egy mélyebb bölcsességgel. Tárgyakkal még nem próbáltam, de akkor ez lesz a következő kísérletem.

Nem, ne érts félre kérlek, itt nem a lehetetlen dolgokról lenne főként szó, hanem az elméletekről, azaz, hogy miért gondolod azt, hogy az álom alakok a mi tudat alattink, míg az ég az egyetemes tudat alattit hozná közelebb . Lényegében azt feszegetném, hogy miben lenne más az ég egy fától, vagy egy hegytől, vagy bár mi mástól az álomban, amikor mindez a mi fantáziánk termékei csupán. Nos írtad, hogy olvastál a témában ami az eget illeti, de ezt most felejtsd el, és a saját elgondolásaidról szeretnék hallani.

Témanyitás  Zoli on Szer. 5 Dec. - 21:13

Én már kipróbáltam a sportot. Pontosabban kollektív tornásztunk , és felmerült bennem, hogy ez nem árthat e?  Aztán az egyik tag azt felelte aki végül is sok mindent elárult, hogy nem kell félnem, ez a test sosem kopik el. Very Happy

Témanyitás  Amadea on Szer. 5 Dec. - 22:18

Logikus a kérdésed, Zoli. Én hiszek benne, hogy az ég álmunkban is egy magasabbrendű tudat lakóhelyének szimbóluma, egy láthatatlan szellemszemélyé, számomra Ő Isten. Minden más a teremtett világ, ami itt a földön van. Amikor egyszer TÁ-ban kirepültem az űrbe, szerettem volna látni Istent. De a feltett kérdésemre, hogy ez hogyan lenne lehetséges, azt a választ kaptam az égtől/űrtől, ami a Bibliában is benne van: Isten az emberek számára láthatatlan.
Azt írtam, hogy tudományos oldalról közelítem meg a tudatos álmodást, de ugyanakkor keresztény hívő vagyok. Ezért távol tartom magam Castaneda könyveitől és a buddhista tanoktól.
Persze tiszteletben tartom mások véleményét és hitnézetét.

Amadea

Témanyitás  Zoli on Csüt. 6 Dec. - 11:44

Értelek Amadea, és úgy gondolom ha te így közelítesz, akkor ezt tiszteletben kell tartani.

Témanyitás  Amadea on Csüt. 6 Dec. - 12:10

Köszönöm, Zoli smile

Amadea

Témanyitás  Amadea on Csüt. 6 Dec. - 12:54

Visszatérő álmaim:
- Hurrikán
- Sok kisállat
- Aprópénz a földön szétszórva
- Üldöznek, menekülök.

Ma éjjel azzal álmodtam, hogy tele volt a föld a házunk előtt poloskával, a bokrokon, mindenhol poloskák lógtak. Jó lehetőség lett volna a felismerésre, hogy álmodom.

Amadea

Témanyitás  Zoli on Csüt. 6 Dec. - 13:00

@Amadea írta:Visszatérő álmaim:

- Üldöznek, menekülök.

Azt tartják, hogy a nők nagy hányadát elkísérik ezek az üldözős és menekülős álmok. Ez valami ősi mélyen bennük rejtőző ok lehet, hiszen sok esetben a régmúlt időkben a nők prédáknak számítottak.

Témanyitás  Amadea on Csüt. 6 Dec. - 14:10

A nagy közös tudatalatti smile

Amadea

Témanyitás  Áprilia on Csüt. 6 Dec. - 15:32

@Zoli írta:
sok esetben a régmúlt időkben a nők prédáknak számítottak.

Ezt azért nem jelenteném ki ilyen kategorikusan. Az utcalányok, azok lehet. De azok most is, nem csak régen.

Áprilia

Témanyitás  Efi on Csüt. 6 Dec. - 15:52

Ráadásul Zolinak is vannak néha üldözős álmai, ha jól emlékszem.

Admin

Hozzászólások száma : 711

http://kalandorok.hungarianforum.com

Témanyitás  Zoli on Csüt. 6 Dec. - 16:04

@Efi írta:Ráadásul Zolinak is vannak néha üldözős álmai, ha jól emlékszem.

Lehet előző életemben nő voltam?  Very Happy

Témanyitás  Efi on Csüt. 6 Dec. - 17:50

Én meg férfi. Szóval az elmélet nagyon billeg.

Admin

Hozzászólások száma : 711

http://kalandorok.hungarianforum.com

Témanyitás  Zoli on Csüt. 6 Dec. - 18:10

@Efi írta:Én meg férfi. Szóval az elmélet nagyon billeg.

Talán ebből a cikkből emlékezhettem, bár elég sok mindent össze olvashattam már a témáról régebben, manapság ezek nem igazán érdekelnek már, de ettől még megmaradhattak bennem. 

Egy német kutatásból, amelyben a férfiak és nők rémálmait vizsgálták, az derült ki: a férfiak nagyobb arányban álmodnak erőszakról, vagy arról, hogy kirabolják őket, míg a nők rémálmainak főszereplői a gyász és a szexuális bántalmazás." 

Témanyitás  Áprilia on Csüt. 6 Dec. - 18:30

@Zoli írta:
@Efi írta:Én meg férfi. Szóval az elmélet nagyon billeg.

Talán ebből a cikkből emlékezhettem, bár elég sok mindent össze olvashattam már a témáról régebben, manapság ezek nem igazán érdekelnek már, de ettől még megmaradhattak bennem. 

Egy német kutatásból, amelyben a férfiak és nők rémálmait vizsgálták, az derült ki: a férfiak nagyobb arányban álmodnak erőszakról, vagy arról, hogy kirabolják őket, míg a nők rémálmainak főszereplői a gyász és a szexuális bántalmazás." 

De ebből nem lehet arra a következtetésre jutni, hogy “sok esetben a régmúlt időkben a nők prédáknak számítottak.”

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Csüt. 6 Dec. - 20:11

Ha a szexuális bántalmazás, akkor első soron a nemi erőszak az, ami az eszembe jut. Ami pedig a háborúkat illeti, ahogyan a régi időkben, úgy napjainkban is gyakran megtörténik .hogy a győztes hadak megerőszakolják a legyőzöttek lányait asszonyait. Ezért  préda a megszerzett nő, akár elrabolják őket, akár nem.

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére