Az első tudatos álmaim

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Re: Az első tudatos álmaim

Témanyitás  asd94 on Vas. 23 Dec. - 12:30

Szkepszis
Két tudatos álmom volt:
1. A buszmegállóban várakoztam többedmagammal, mikor felfigyeltem rá hogy porolót tartok a kezemben. Hosszú fanyélen narancsos tollak sűrűje. Mit keres ez itt? - kérdeztem magamtól, - Ez nem lehet itt! - döbbentem rá és felismertem hogy álmodom. Megnéztem a kezeimet, eléggé kontúrtalan, csak félig kialakult kezek voltak, szürkés/fehéres álommassza alkotta. Kicsit meglepett a ruhám, valami farmerszerű rövidnadrág volt rajtam, nem az a fajta amit egyébként felvennék... Egy részem folyamatosan le akart beszélni arról hogy álmodom és szabályosan rá kellett kiáltanom hogy elhallgattassam. Ragaszkodtam a tudatosságomhoz és nem hagytam eltántorítani magam. Egészen addig, amíg felszálltam a buszra, mert ott elvesztettem és csak bámultam magam elé...
2. Na ez igen különös egy helyzet volt. Azt hiszem háromszor jártam azon a helyen, mindig vissza kellett térnem, mert valami hiányzott. Rövid sorban álltam, és az emberek egy angyalszerű fiatalember elé járultak. Engem egy öreg mester vezetett elé. Én őt követtem. Az angyal belémlátott és látta, hogy még nem állok készen átkelni odaátra. Nem vagyok benne biztos hogy ez a halál volt-e? Minden alkalommal viszont mikor eljöttem hozzá, kicsivel már jobb voltam és az angyal elégedett volt a fejlődésemmel. Ez egy lelki fejlődés volt.
Utolsó alkalommal a szememmel a mestert követtem, aki már átkelt előttem a kapun és várt, én pedig ott álltam az angyal előtt. Ő becsukta a szemeit és lelki szemeivel vagy akármijével vizsgálta a lelkemet. Én is vele együtt láttam. Azaz mondjuk úgy hogy éreztem. Éreztem hogy nem vagyok tökéletes, mégis az angyal bólintott hogy már megfelelő vagyok az átkelésre. A mester is mosolygott, készen áll, jelezte ő is. A kezeimet imára kulcsoltam és ekkor elkezdtem kifakulni a létezésből, arany és lilás fény burkolt be, a lila volt kívül, mint egy aura és én eltűntem. Az egész álom során időnként felvillant hogy álmodom, körül is néztem még a sorban álltam és feltűnt hogy mindenfelé régies kézírással írt papírlapokat látok. Ezek valahogy kapcsolódnak hozzám? - nem volt időm jobban eltűnődni rajta. A széleken alacsony bútorokat is láttam. Az egész levegőt arany izzás járta át.

Hozzászólások száma : 320

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  asd94 on Vas. 23 Dec. - 12:31

Merevség
A repülésre koncentrálva aludtam el, ez lehetett az oka hogy álmomban egy nagy sebességgel haladó autóba kerültem. A két falu közötti úton voltam. Rögtön tudtam hogy álmodom és hogy mi váltotta ki ezt a képet. Egyedül voltam a kocsiban, az anyósülésen ültem. Kormányt, vagy sofőrt nem láttam. A műszerfal kicsit távolabb volt tőlem, mint kellene, tágas volt a tér. A dolgoknak sötét, narancsos színezete volt. Megnéztem a kezeimet: valódinak látszottak. Ekkor hirtelen megváltozott a helyszín és a házunk előszobájába kerültem. A földön feküdtem. Próbáltam feltápászkodni, de az egész testem elnehezült, csak a könyökömre tudtam valamennyire támaszkodni. A jobb kezemre pillantottam, a nagy és mutatóujj karomszerűen be volt hajlítva és nagyon merevnek éreztem őket. Feltételezem hogy talán a paralízis fizikai érzetének álomba való átszivárgása okozta a merevségemet, vagy az hogy éppen beteg vagyok. Bárhogy legyen is, a kéznézés után az álom szertefoszlott.

Ásatás
A hely az álom szerint egy szanatórium féle, de utólag felismerve a kanapémon ülök a szobámban. Tőlem jobra egy szép, fiatal lány ül, aki a nagyanyját jött meglátogatni. A néni mond valami butaságot, mire a lány szégyellni kezdi és dühös lesz. Összeszedem a bátorságomat és azt mondom a lánynak hogy ne haragudjon rá, nem tehet róla hogy szenilis. A lány szeme szép, zavarban vagyok.
Később kint vagyunk valahol, azt hiszem sírt ásnak, de elég tág és mély akna lesz belőle, gerendákkal van megtámasztva az oldala. Észreveszek egy botot, hosszú, barna pálca, felveszem és odamegyek az ásatáshoz. Ott van a lány is, mintha ő irányítaná a munkálatokat. Lemegyek hozzá és megkérdem tőle, hogy nem találtak-e néhány régi érmét?
A földre nézek és mintha csak a kívánságom teljesülne, érméket veszek észre. Izgatottan kapok utánuk és gyűjtöm a tenyerembe őket. Ekkor válok tudatossá. Megvizsgálom az érméket, többségében krajcárok, van itt egy 1711-es öt krajcáros, nagyon szép állapotban, de ami igazán lényeges az egy 2046-os dátumú érme. Persze nem veszem komolyan, mivel már tudom hogy álmodom, így azt is tudom hogy képtelenségekre kell számítani. Nem is vesztegetem az időt rá hogy ledörzsöljem a többi részéről a földet.
A lányhoz fordulok inkább, a két kezemmel kinyúlok a fejéért és magam felé fordítom. Azt akarom hogy figyeljen rám. A szemei fehéren ragyognak és csodálkozón, talán kicsit ijedten is néz rám.
Ez egy álom, - mondom neki - figyelj, ez egy álom.
Azt akarom hogy megértse. De úgy tűnik nem tud mit kezdeni az információval, csak áll előttem rezzenéstelenül. Egy darabig még nézelődöm a gödörben, aztán felébredek.

Oktatás
Rövid és átmeneti tudatosság volt, egyébként szokványos álomként kezdődött. Hirtelen repülni kezdtem, és ettől tisztában lettem vele hogy álmodom, de mégsem fordítottam rá tudatos figyelmet. Egyszerűen csak átadtam magam a repülés élvezetének. Az irányítás nálam volt és mikor a testemre figyeltem, bizsergő energiát éreztem a bal sarkamban, mintha a lebegésemhez szükséges erő itt összpontosult volna. Attól hogy erre a pontra koncentráltam, kissé nehézkesebbé váltam, de még mindig tudtam irányítani a repülést.
Elszálltam egy tábla mellett és részben letöröltem róla a sok odavetett hülyeséget. Azt gondoltam, mint máskor is, hogy csak a tudatalattim üres fecsegése. T. tanár úr állt a tábla előtt, éltem a helyzet adta előnyömmel és szándékosan nekimentem az orrának. A kezemmel mintegy ezt is letöröltem. Mivel csak egy álomalak volt számomra nem éreztem lelkifurdalást hogy gonoszkodok, habár felesleges játszadozás volt részemről.
Láttam még F-t és az Á-t is, csodálkozva néztek, én pedig csak élveztem a repülés adta könnyedséget és szabadságot. Mivel ennyire belemerültem, hamarosan normál álomba váltottam.

Témanyitás  asd94 on Vas. 23 Dec. - 12:32

Érmézés
Fent voltam a gyepüben, az  akácos előtt. A föld fel volt túrva egy részen, lehajoltam és a kezemmel kaparásztam benne. Ahogy azt titkon reméltem egy érme került elő belőle, olyan volt mint az 1812-es 1 krajcár. Mikor az évszámot próbáltam leolvasni, tudatossá váltam. Nagyon nehéz volt éles fókuszba hozni a dátumot, összefolyt a kép. Aztán meguntam, illetve nem tartottam érdemesnek foglalkozni vele, mert lehet akármilyen dátum, mivel ez egy álom, nincs igazából jelentősége, bármi lehet amit kigondolok. Talán az 1175-öt tudtam végül kivenni. Repülni akartam inkább és nagy lendülettel, behúzott lábfejekkel nekiindultam a lejtőnek. Rövid suhanás lett belőle, nem sikerült érdemben felemelkednem. Az álom hamar véget is ért. Érdekes volt hogy semmilyen izgalmat nem éreztem mint általában, inkább tűnt egy tudatos hipnagóg állapotnak a tapasztalat.

Séta
A szántó mellett megyek felfelé. Szépen, lassan, sietség nélkül. Fokozatosan ismerem fel hogy álmodok. Nagyon kontrollált érzés, nem önt el a szokásos izgatottság. Hűvösen, szinte kimérten kezdem el figyelni a környezetemet, ezzel segítve az álomtér megszilárdulását. És a dolog tényleg működik, azáltal hogy figyelmet szentelek rá, egyre jobban összeáll a világ. A fák például a távolban először masszaszerűek és homályosak, aztán stabilizálódnak a figyelmemnek köszönhetően. A környezetem nagyon valóságosnak néz ki. Az ég szürkés, fekete felhőcskékkel, kedvemre való, szinte művészi hatást kelt.
A szántó túloldalán jobbra meglátom az általános iskola épületét, vagy valamit amiről azt gondolom hogy az. Egy sor ablakot látok, melyen függönyök rejtik el félig a kontúrtalan vonású diákokat. Az asztaloknál ülnek. Sárgás fény szűrődik ki. Észreveszem az igazgatót, tréfás kedvem támad és mintegy gyakorlás gyanánt a levegőbe szökkenek. Kíváncsi vagyok mennyire megy a repülés. Nincs vele probléma. Belebegek az ablakon át az épületbe és megcsippentem az igazgató arcát kétoldalról. Úgy tűnik észre sem vesz. Ébredés.

Játékidő (féltudatos)
Azt hittem egy játékban vagyok, és hogy azért látok mindent olyan valószerűnek mert VR (virtual reality) szemüveget viselek. Lelkesedés kerített hatalmába, még soha nem volt ilyenben részem, kivéve a tudatos álmokat. Fura egy helyzet volt mert egyrészt tudtam hogy nem a valóságban vagyok, önmagam voltam az emlékeim birtokában, másrészt a fejlettebb VR tulajdonképpen ugyanazokkal a jellegzetességekkel bír mint egy TÁ. Körül tudtam nézni minden irányba, meg lehetett fogni a tárgyakat, el tudtam olvasni a plakátokat a falon, stb. A kezeim borostyán színezetűek és átlátszóak voltak. Tényleg olyan volt az egész mint egy klasszikus TÁ.
Megláttam egy lányt, aki mindig is tetszett és tudván hogy én alakíthatom a történéseket, azt kívántam magamban hogy jöjjön oda hozzám. Én ott álltam egy nagy ablak közelében, kívülről kellemes fény áradt be a helyiségbe. Ő megállt mellettem és látszott hogy tanácstalan, nem tudja mit akarok tőle. Én viszont tudtam: közelebb léptem hozzá, átöleltem a derekát és megcsókoltam. Először meglepődött, de aztán viszonozta. Nagyon izgalmas és bűnös élvezet volt, tudván hogy a valóságban ezt nem tehetném meg vele. Megszédített a gondolat hogy bármit megtehetek. Aztán kintről hangokat hallottunk és gyorsan szétváltunk.
Még nem engedtem el azonnal és a karomban tartva néztem őt: az egész teste aranysárgán fénylett, fehéres sávokkal keveredve. Rájöttem hogy azért lehet mert túl sokáig néztem, illetve a csók által túlságosan magamhoz láncoltam, kicsit összeolvadtunk és ezáltal megváltoztattam vagy valami ilyesmi. Végül elengedtem, újra normális lett és ment a dolgára. A továbbiakban inkább álomszerűbb események zajlottak, de továbbra is a játéktérben és továbbra is ebben a féltudatos állapotban.
Később találkoztam egy férfivel aki elvesztette a fiát (meghalt). Felajánlottam neki a VR szemüvegemet, mondván hogy ezáltal újra találkozhat vele. Felvette a szemüveget és megtörtént a találkozás. Én egy képernyőn keresztül figyeltem amint sírva ölelkeznek össze. Már nem voltam a játéktér része, azáltal hogy levettem a szemüveget kikerültem belőle, de figyelhettem az eseményeket. Ez ugye elég fura mert lényegében a monitoron keresztül egy másik álmot néztem. Megállapítottam hogy a VR-ben micsoda lehetőségek vannak, mert szabadon kiélheted a fantáziáidat, mert lelki vigaszt nyerhetsz mint a férfi, ugyanakkor az is fontos hogy ne felejtkezz meg a tényleges valóságról, az ember nem élhet csupán a képzeletének, a valódi élet az ébrenlét világában van.
Még annyit fűznék hozzá hogy a hajnali órákban ha túl erős a fény szemkötőt szoktam viselni hogy rendesen tudjak aludni és ez folyamatosan nyomja a szememet. Ez a testi érzet szerintem a VR szemüveg képében jelent meg egy tudatosnak induló álomban.

Témanyitás  asd94 on Vas. 23 Dec. - 12:33

Játékidő 2
Lefekvés előtt az járt a fejemben hogy mi mindenre használhatnám a tudatos álmodást. Valószínűleg ez a kérdés inspirálta az itt csak nagy vonalakban részletezett álmot. Eleinte normál álomként indult, volt egy kis fantasy beütése, képtelen dolgok váltották egymást. Én is csak egy ösztönösen cselekvő része voltam az egésznek, bár utólag tudom hogy minden amit láttam, az belőlem eredt. Aztán volt egy pillanat, mikor át kellett volna menni egy kapun és elmenni valahova, én azonban habozva álltam meg, nem tudva ki vagyok, mi vagyok, az emlékeim után kapkodva.
Aztán felismertem hogy ami körülvesz az nem a valóság. Akkor mi...? Az elmém rögtön magyarázattal szolgált: egy új fejlesztésű videójáték. Ezt aztán el is fogadtam és innentől kezdve már teljesen tudatosan viselkedtem, hasonlóan mint egy éber álomban. Elbűvölt a lehetőségek végtelenje, bármit megtehetek! Bármit ami belefér a játék kereteibe. Egyetlen dolog zavart csak, hogy nem emlékeztem a pillanatra és a körülményekre, mikor játszani kezdtem. Mindenesetre meggyőződésemmé vált hogy egyfajta virtuális térben vagyok.
Rengetegen voltak az utcán, egy város főterén sétálgattam. Az emberek nagyon sokfélék voltak, arcra és a ruházatuk alapján is különböztek. Volt az egésznek egy extravaganciája, mindenkinek megvolt a saját stílusa. Kísérletezni kezdtem a színekkel és formákkal. Csak rá kellett néznem valamire és elképzelni milyen színben szeretném látni. Ha valami piros volt, zöldet csináltam belőle, vagy barnát, kéket. A világot magát is megváltoztathattam, például szerettem volna látni hogy néznének ki az emberek, ha annak idején a nácik nyerik a háborút, és láss csodát a következő pillanatban militarista stílusú, zöld ruhákban flangált mindenki.
Többféle kort kipróbáltam és teljesen egyedieket, ami a legjobban tetszett az a viktoriánus/punk stílus keveréke volt. Érdekes módon mikor önmagamat próbáltam átformálni, nehézségekbe ütköztem. Habár valami elindult, mert szürke, ködszerű állaga lett a testemnek. Gondoltam újra kipróbálnám a csókolózást. A kiszemelt álomalakhoz léptem, átkaroltam a derekát és magamhoz húzva megcsókoltam. Kissé gumiszerű ajkai voltak és elég esetlenül viszonozta. Én tovább akartam volna menni, de mikor a vetkőztetéshez kezdtem, egy nyakörves, leopárdszerű állat ugrott nekem. Nem túl agresszívan, de egyértelműen kifejezte hogy húzzak el. Eszembe jutott hogy eltüntethetném, csak egy gondolat lenne az egész, de aztán rájöttem hogy igaza van, nem helyes amit teszek.
Innentől aztán újra sima álomba váltottam, részesévé válva a kibontakozó eseményeknek.
Megj: Már többször is előfordult hogy helyzetemre vonatkozóan a játék volt a magyarázat. Ez azért lehetséges, mert a mai játékok egyre valósághűbb látványvilággal rendelkeznek, és néhányuk tényleges szabadságot biztosít a játékos számára. Így tehát a mindig magyarázatokat kereső elménk számára kézenfekvő ötlet a játék, mint aktuálisan létező valóság.

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére