A hit

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

5 / 15 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next

Go down

Re: A hit

Témanyitás  Vendég on Kedd 22 Okt. - 10:25

@Áprilia írta:Ameddig HISZEL benne, ADDIG NEM TUDHATOD.
Abszolút így van.

Vendég
Vendég

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Áprilia on Kedd 22 Okt. - 10:48

@efi írta:
@Áprilia írta:Ameddig HISZEL benne, ADDIG NEM TUDHATOD.
Abszolút így van.
Igen, igen, erre nagyon felkaptam a fejem, amikor mondta! Tudtam, hogy ez valami olyan, amin el kell gondolkodnom.
Van is egy Ige, lehet, hogy a hit végül a tudásba torkollik?
"Efézusi levél:4:13 Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való HITNEK és az Ő MEGISMERÉSÉNEK EGYSÉGÉRE, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére:"

Áprilia

Hozzászólások száma : 4854

Témanyitás  Zoli on Kedd 22 Okt. - 11:16

@Áprilia írta:Nemrég egy olyan élményben volt részem, hogy egy épp Magyarországon tartózkodó, amúgy külföldön élő harcossal válthattam pár szót. Röviden felvázoltam neki az Isten Igéjébe vetett hitem és a castanedai érdeklődésem összeegyeztethetősége/összeegyeztethetetlensége közötti dilemmámat. Azt mondta, hogy "ameddig nem TUDOD, hogy minek vagy a birtokában, addig mindez HIT kérdése. Ameddig HISZEL benne, ADDIG NEM TUDHATOD. Mindenről magadnak kell megbizonyosodnod. Nem akarhatod, hogy a harcosi út és Isten között válassz."
Na tessék , lehet sikerült végre bevonzanod a számodra megfelelő mestert . Addig üsd a vasat Áprilia amíg meleg , hátha kamatoztathatod általa a tudásod .
Zoli

Hozzászólások száma : 9168

Témanyitás  Áprilia on Kedd 22 Okt. - 11:32

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:17-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 22 Okt. - 11:40

Tulajdonképpen valahol minden harcos egy kis mester . A bölcs harcos pedig tanító .
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Kedd 22 Okt. - 11:41

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:17-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 22 Okt. - 12:46

@Áprilia írta:
fortis írta:Tulajdonképpen valahol minden harcos egy kis mester .  A bölcs harcos pedig tanító .
Szerintem nem (bocs).
Nincs semmi baj , akkor ne is feszegessük inkább .
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Pént. 22 Nov. - 19:37

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:18-kor.

Áprilia

Témanyitás  Áprilia on Kedd 10 Dec. - 13:04

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:19-kor.

Áprilia

Témanyitás  Vendég on Kedd 10 Dec. - 13:09

Persze, hogy nonszensz!
-
A tojást nézve - felépítettségét - nos így vagyunk  - MI - VÁNDOROK!
-
A vándor nem céltalan - csak - sokat gyalogoló................ Very Happy...a "szellemiben".....

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Kedd 10 Dec. - 13:11

Aki Jézust kiált - szellemit kiált!
Aki nem kiált Jézust - szintén szellemit - (el)hallgat!

A hozzászólást Elek összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 10 Dec. - 15:25-kor.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Kedd 10 Dec. - 14:56

@Áprilia írta:Áthozat a Jézus, Biblia, Kereszténységből:

Etoile-sama írta:
Mindössze azt szeretném,ha elismernétek a tényt,hogy nagyszerű hitetek nem több GONDOLATI ÉPÍTMÉNYnél,s mint ilyen,könnyen elvethető vagy egy másikkal felcserélhetől.

Ezzel azt állítod, hogy az ember - bár van szellemi része - nem tapasztalhatja meg a szellemit. Lásd be, ez nonszensz. (még ha csak ránk értetted, akkor is.)

Félreértesz,semmi ilyesmit nem állítok. Csak azt mondom,hogy minden misztikus jellegű élményt óvatossággal és körültekintéssel kell kezelni. Mivel mindent meg akarunk magyarázni,nincs más választásunk,minthogy az általunk ismert világképbe rendezzük azt. Más szóval a tonál részévé akarjuk tenni. De te is jól ismered a don Juani tanítást és tudnod kell,hogy ez lehetetlen. Egyszer írtad,ha jól emlékszem,hogy szeretnéd összhangba hozni a nagualista és a keresztény világképet,de a véleményem szerint ez lehetetlen. Nem lehet egyszerre két úton haladni. Javaslom neked és Eleknek is - ha még hajlandó szóba állni velem -, hogy olvassátok el a Belülről izzó tűz, az ember mintájára vonatkozó részeket.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Kedd 10 Dec. - 15:10

Jajj ne máá....

csak figyelj a lényegre...az nem annyira bonyolúlt amint - azt, ahogy bele helyezik a főző üstbe.
Persze, vannak összetevői de, mint mondani szoktam; Bözsi néni és Jóska bácsi is képes "kifőzni"!
Tehát, a szeretet nem mechanizmus, nem technika, s ezt követni sem tudja senki így, ezen keresztűl a maga nyersességében.
Létezik az olaj, meg kell hagyni nagyon találóan megfogalmazva - a kenet - "benne"!
Viszont ez már az eszenciája, az élhetősége!
Lássad az - APOSTOLOKAT!
-
Még mindég nem tetted ki az asztalra mért járogatod ekkora vehemenciával körbe az "össze" "temperálást"!
Mi az oka - igazi benső okod?
-
Némi fortélyon már túl vagyunk - mindannyian......
-
Teológus vagy?
Valláskutató.... sima hívő... "mely" hívő.......???

ÉN! Az Autonómba jártam még jártam de, kihullottam sőt, kihullottam mára mindenhonnan!
Leszel -é?
Őszinte?
-
A kereszténység mint ideológia - izzó anyag - alján fűtött - nem bensejében!

JÉZUS A BENSŐBEN LAKOZIK!

A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 10 Dec. - 15:22-kor.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Kedd 10 Dec. - 15:21

@Elek írta:Aki Jézust kiált - szellemit kiált!
Aki nem kiált Jézust - szintén szellemit - hallgat!
Ez zseniális!

Áprilia

Témanyitás  Vendég on Kedd 10 Dec. - 15:28

Jáájjj kicsit kozmetikáztam - utólag - így még zséniálisabbbb!

No, JÉZUSÉRT TETTEM!
BÁR' Ő ÉRETTE - TETT - A SZENT SZELLEM!
-
NEM KEVESET!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Kedd 10 Dec. - 17:31

Maga egy reménytelen alak Elek. Honnan ez a fanatizmus? Honnan ez a szűklátókörűség? Egyáltalán érti,amiket leír? Ezek valóban az ön gondolatai,vagy csak azokat tudja visszhangozni ostobán,amiket hallott? Egyáltalán vette a fáradságot és elolvasta,amit ajánlottam? Mert ha nem,akkor nem tudunk intelligensen beszélgetni tovább.

Áprilia,rólad pedig többet feltételeztem. Én őszintén kedvellek,mindig szívesen beszélgettem eddig veled bármiről,de csalódást okoztál. Te,aki jól ismered az indián varázslók világát,a harcosi élet egyszerű tisztaságát,hogy vállalhatsz közösséget olyan maradi emberekkel,mint a fenti személy? Ne értsd félre,nem bírálni akarlak,csak arra kérlek,gondolkodj el alaposan az elhangzottakon és fontold meg,mennyire éri meg neked feladni a szabadságot. Mert félek,a vége ez lesz...

Nincs bennem harag,csak szomorúság.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Kedd 10 Dec. - 17:49

Szerintem tegezheted Eleket.

Áprilia

Témanyitás  opos on Kedd 10 Dec. - 18:05

Etoile-sama írta:Maga egy reménytelen alak Elek. Honnan ez a fanatizmus? Honnan ez a szűklátókörűség? Egyáltalán érti,amiket leír? Ezek valóban az ön gondolatai,vagy csak azokat tudja visszhangozni ostobán,amiket hallott? Egyáltalán vette a fáradságot és elolvasta,amit ajánlottam? Mert ha nem,akkor nem tudunk intelligensen beszélgetni tovább.

Áprilia,rólad pedig többet feltételeztem. Én őszintén kedvellek,mindig szívesen beszélgettem eddig veled bármiről,de csalódást okoztál. Te,aki jól ismered az indián varázslók világát,a harcosi élet egyszerű tisztaságát,hogy vállalhatsz közösséget olyan maradi emberekkel,mint a fenti személy? Ne értsd félre,nem bírálni akarlak,csak arra kérlek,gondolkodj el alaposan az elhangzottakon és fontold meg,mennyire éri meg neked feladni a szabadságot. Mert félek,a vége ez lesz...

ne szomorkodj azzal negatív energiát generálsz. emlékszem annamamának sokszor írtam sosem értette meg.

tudod a világot megváltani nem lehet. a mai tudásunk szerint az egyes spirituális utakat nem lehet össze mosni a változó energia rezgés miatt.

pl egyszerű gyakorlat.

figyeld meg mit érzel a 3.szem nél ha oda gondolsz. egész másfajta bizsergése van mint pl ha fejed tetejére irányítod a figyelmed.

ezek a rezgések "érzetek" a földünkön szintén más érzetet adnak. ha szomorú vagy - de tényleg - akkor az alacsony rezgés. szív csakra ez miatt hogy oda irányítod a figyelmed már is alacsonyabban "rezgesz" és hamar letudsz betegedni.

ne legyél szomorú csak engedd át magad az érzésnek és lépj tovább. éld meg a szomorúságot majd engedd el.

nem kell meggyőznöd senkit ahogy eleknek sem.

Hozzászólások száma : 86

Témanyitás  Áprilia on Kedd 10 Dec. - 18:53

Etoile-sama írta:Maga egy reménytelen alak Elek. Honnan ez a fanatizmus? Honnan ez a szűklátókörűség? Egyáltalán érti,amiket leír? Ezek valóban az ön gondolatai,vagy csak azokat tudja visszhangozni ostobán,amiket hallott? Egyáltalán vette a fáradságot és elolvasta,amit ajánlottam? Mert ha nem,akkor nem tudunk intelligensen beszélgetni tovább.

Amúgy szerintem téged nem ilyen fából faragtak. Ez most olyannak tűnik nekem, mintha csak megjátszanád, mármint az egész hsz-t.

Áprilia

Témanyitás  Vendég on Kedd 10 Dec. - 18:59

thumb 

Így igaz!
Senkit sem kell legyőznünk, győzködnünk!
-
Tehát, a "reménytelen és fanatikus alak = Elek"...??? kiállta a próbát, holott én volnék az az állítólagos "keresztény"!
-
Ennyi!
A tanítás méltó tevékenységgé csak akkor válik ha, maga a közlő a forrás volt, az egyetlen igaz isten.
-
Ezt! Írjuk le nagybetűvel!

IGAZ ISTEN!
-
IGAZ ISTEN VOLTÁL?
-
Ezzel azt akarom mondani, az egységed a tannal - és annak ajkadra helyezése - bizonyság!
-
Bizony mondom; én még nem vagyok azonosságban Jézus Krisztussal!
DE!
Hiszem, talaját szerkesztem az életnek - művelem azt, s kezeimmel - vetek és aratok!
Vetésem; inspiráció és aratásom, az együtt haladás!

( tegezz bátran.....és meg ne állj...

Konklúzió!
Ennyi ? - A tudatosodott-at megrekeszteni?
Tudod te aztatat....kedves Etoile az a nézőpont amelyet képviselsz mikor életképes?
Amikor száz és ezer annyi kalász terem általa!

A remény - Jézus visszajövetele - királyságának "restaurációja" !
A Minden Mindenekben!

-
JÉZUS MINDEN - MINDENEKBEN!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Kedd 10 Dec. - 19:06

opos koma.

A "szomorúság" nem más mint egy démon a sok közül...egy vagy még egy - számít az?
Elűzöd?
Mivel magadba sem te engedted ha nem beléd ment - titkon vagy nyíltan - KIŰZNI SEM TUDOD!
-
Egészen idíóta vagyok?
-
JÉZUS SZABADÍTOTT!
-
Némát...
Süketet...
Vakot...
Bénát...
Bolondot...
Epilepsziást...
Agyvérzésest...

-
JÉZUS KRISZTUS - MEGVÁLTÓ!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Kedd 10 Dec. - 19:12

Maradi!
-
Megrekedt?
-
A szekérkerék rekedt meg a sárban - régen - mikor még nem állott rendelkezésre a köves út!
MA!
Kikövezett út van lábaink alatt!

Jézus az út az igazság és az élet!

AZ ÚJSZÖVETSÉG!
JÉZUS A REFORMER!
-
A REFORMER ÚTON JÁROK - JÉZUS NYOMDOKAIN!

Vendég
Vendég

Témanyitás  opos on Kedd 10 Dec. - 19:18

@Elek írta:opos koma.

A "szomorúság" nem más mint egy démon a sok közül...egy vagy még egy - számít az?
Elűzöd?
Mivel magadba sem te engedted ha nem beléd ment - titkon vagy nyíltan - KIŰZNI SEM TUDOD!
-
Egészen idíóta vagyok?
-
JÉZUS SZABADÍTOTT!
-
Némát...
Süketet...
Vakot...
Bénát...
Bolondot...
Epilepsziást...
Agyvérzésest...

-
JÉZUS KRISZTUS - MEGVÁLTÓ!

Nem vagy idióta! tanuló vagy ahogy én is.

gyakorlatilag mikor elesel elesek fel kell állni.  van hogy lesz segítség hozzá van hogy nem de a lényeg mindig ugyan az. felállsz és mész tovább.

A szomorúság is ilyen megtörténik meg kell élni majd tovább kell engedni. nem szabad megőrizni csak érzelmi feloldás és mint ilyen hasznos.

Hozzászólások száma : 86

Témanyitás  Áprilia on Kedd 10 Dec. - 19:39

@Elek írta:Maradi!
-
Megrekedt?
-
A szekérkerék rekedt meg a sárban - régen - mikor még nem állott rendelkezésre a köves út!
MA!
Kikövezett út van lábaink alatt!
Ez is de jó! Hát, Elek, te tényleg sziporka-cukorkát ettél!

Áprilia

Témanyitás  Vendég on Kedd 10 Dec. - 19:41

Most illene előhalásznom valami hasznos "keleti" mondást...
-
Igen - kérlek.... REV TEWJE = egyrészt és másrésztjéből azt mondom - amint közeledik az ember útainak vége felé, ragyogása a déli fény ragyogása kell legyen!
-
JÉZUS A VILÁG VILÁGOSSÁGA!
-
Sikert sikerre halmozva hagy háta megett megtapasztalásokat, hogy a következő generáció, addig vehessen abból - táplálékúl, míg meg nem erősödik a maga útán - férfiúvá nem válik.
Az elődök erőssége, az ifjak - evangélium vétele!
-
A BUKDÁCSOLÁS - PENÉSZES KENYÉR!
-
MEGBETEGÍT!
-
JÉZUS AZ ELEVEN = KENYÉR!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Kedd 10 Dec. - 19:44

Jézus? - Fénykenyér?
-
Jézus FÉNY - KENYÉR!
-
A búzaliszt kenyér a test tápláléka.
Jézus a lélek, a szellem tápláléka!
-
JÉZUS!
ÉHEZEM!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Szomb. 14 Dec. - 15:26

@Elek írta:Jézus? - Fénykenyér?
-
Jézus FÉNY - KENYÉR!
-
A búzaliszt kenyér a test tápláléka.
Jézus a lélek, a szellem tápláléka!
-
JÉZUS!
ÉHEZEM!

Arra gondoltam aki éhezik az egyen . A folyamatos evés itt a megoldás Elek . ha folyamatosan eszel nem éhezel . Éhezni csak akkor fogsz , ha abba hagyod az evést .

Témanyitás  Áprilia on Szomb. 14 Dec. - 15:52

fortis írta:
. A folyamatos evés itt a megoldás Elek . ha folyamatosan eszel nem éhezel . Éhezni csak akkor fogsz , ha abba hagyod az evést .
Hát ezt szajkózom én is régóta. Hogy az Igét folyamatosan enni kell. Nekem legalábbis csak így működik. És neked, fortis?

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Szomb. 14 Dec. - 16:07

@Áprilia írta:
fortis írta:
. A folyamatos evés itt a megoldás Elek . ha folyamatosan eszel nem éhezel . Éhezni csak akkor fogsz , ha abba hagyod az evést .
Hát ezt szajkózom én is régóta. Hogy az Igét folyamatosan enni kell. Nekem legalábbis csak így működik. És neked, fortis?

Nem tudom tudnék e erre helyes választ adni . Szóval mondhatni én vele élek . Vagyis mindig gondolok rá Persze nem minden pillanatban , nem minden percben , de nagyon sokszor eszembe jut nap nap után . Hogy éhezem e , nem mondanám . Néha elszomorít , hogy megfeledkezem , de végül is úgy érzem mindig velem van .

Témanyitás  Áprilia on Szomb. 14 Dec. - 16:10

fortis írta:
@Áprilia írta:
fortis írta:

Nem tudom tudnék e erre helyes választ adni . Szóval mondhatni én vele élek . Vagyis mindig gondolok rá Persze nem minden pillanatban , nem minden percben , de nagyon sokszor eszembe jut nap nap után . Hogy éhezem e , nem mondanám . Néha elszomorít , hogy megfeledkezem , de végül is úgy érzem mindig velem van .
Én a múlt héten azt a kijelentést kaptam - csak kitöröltem azt a topikot -, hogy az Igét gyakorolni kell. Ez minden pillanatban lehetséges. És nem arra várni, hogy az embernek naponta majd lesz 3-4 szabad órája, amikor leülhet Bibliát olvasni és imádkozni.
Gyakorlatilag ez az, amit te írtál.

Áprilia

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

5 / 15 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next

Vissza az elejére