A hit

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

6 / 15 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Go down

Re: A hit

Témanyitás  Zoli on Szomb. 14 Dec. - 18:35

Azt hiszem inkább úgy kellett volna mondanom , hogy gyakran gondolok rá . Sokszor eszembe jut , de nem úgy , hogy na most van időm , leülök és elmélkednék rajta . Egyszerűen felbukkan a gondolataimban hívás nélkül is egyszerűen ott van .

Hozzászólások száma : 9168

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Áprilia on Szomb. 14 Dec. - 18:49

fortis írta:Azt hiszem inkább úgy kellett volna mondanom , hogy gyakran gondolok rá . Sokszor eszembe jut , de nem úgy , hogy na most van időm , leülök és elmélkednék rajta . Egyszerűen felbukkan a gondolataimban hívás nélkül is egyszerűen ott van .
Azt hiszem, én még nem tartok itt.

Áprilia

Hozzászólások száma : 4854

Témanyitás  Vendég on Szomb. 14 Dec. - 19:26

Én, az ember.
-
A keresést követően bele kerültem az un. "bárkába". (...és házam népe, a "kis" feleségem, aki naív volt és fiatalságában hiszékeny...
Miután eltelt egy év, a bárka fenekén - megállt a víz, és a rongyok "kiáztak" amivel az illetékesek tömték ki a lyukakat.
S a patkányok menekűlni kezdtek, igékbe öltöztek, azt állítván, ez nem ázik el, s ha nincs más tegyük talpunkat a bárka aljára!
-
Nos, innen kezdve fogyatkozott hajlandóságom az ige olvasása után. - MEGÚTÁLTATTÁK VELEM!
-
Egyszer úgy földhöz vágtam a bibliát, szét nem hasadt, s azt is elátkoztam aki kimondta Isten nevét!
-
Hümmmmmm...!
-
És az Úr - lehajolt érettem és szívembe pecsételte a szabadságot. Szabadságát a szent írásnak, szabadságát a "szolgálatnak"!
-
MERT!

Tudnotok kell a - biblia olvasása - nem  kegyelmi javadalom!
Az ige hallása - az örökség!
-
Az ige hallása - örökölt jog - az örökhagyó által - "sáfárságra"!
Papi elhívás!

BIZONY MONDOM  JÉZUS - FŐPAP!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Szomb. 14 Dec. - 20:09

Nem mindig értem , hogy mit mondasz Elek , de néha igen , és akkor látok benne igazságot .

Témanyitás  Zoli on Szomb. 14 Dec. - 20:20

@Áprilia írta:
fortis írta:Azt hiszem inkább úgy kellett volna mondanom , hogy gyakran gondolok rá . Sokszor eszembe jut , de nem úgy , hogy  na most van időm , leülök és elmélkednék rajta . Egyszerűen felbukkan a gondolataimban hívás nélkül is egyszerűen ott van .
Azt hiszem, én még nem tartok itt.

Áá dehogy is , ezt így nem lehet nézni Áprilia .
Hisz tudod amit tudsz én meg szinte semmit sem tudok . Velem csak megtörténnek a dolgok , te pedig tudod mikor mi történik veled . Tehát te sokkal tudatosabban közelítesz hozzá , mint én . Én meg inkább ösztönösen . Én csak szeretem és tisztelem tudatlanul is , te pedig azt is tudod , hogy miért .

Témanyitás  Vendég on Vas. 15 Dec. - 11:55

Ki mit és mért tisztel?
Mit is tud?
-
Én nem is "tudom" mit lehet igazán állítani ezzel kapcsolatba......

talán ezért is ragaszkodok ennyire görcsösen az apostoli közösség felébresztéséhez...

mert itt remélem megtalálni a választ...amiből ízelítőt kapott a föld....akkor és ott - Jézussal - Jézusban....nem másban..Ő BENNE ÉS Ő ÁLTALA!

leborulós 

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Vas. 15 Dec. - 11:59

fortis koma...nem gond...az Úr jár előtted, s az én őrültségem lesz a te békességed... yes 

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Vas. 15 Dec. - 14:38

töpreng Very Happy

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 16 Dec. - 4:05

@Elek írta:
Tudnotok kell a - biblia olvasása - nem  kegyelmi javadalom!
Az ige hallása - az örökség!
-
Az ige hallása - örökölt jog - az örökhagyó által - "sáfárságra"!
Papi elhívás!

Ezt erre a hozzászólásomra mondtad, Elek?

@Áprilia írta:
Én a múlt héten azt a kijelentést kaptam - csak kitöröltem azt a topikot -, hogy az Igét gyakorolni kell. Ez minden pillanatban lehetséges. És nem arra várni, hogy az embernek naponta majd lesz 3-4 szabad órája, amikor leülhet Bibliát olvasni és imádkozni.

Lehetséges, hogy az érez késztetést a Biblia napi 3-4 órai olvasására, akinek elhívása van?

Áprilia

Témanyitás  Áprilia on Vas. 22 Dec. - 22:51

Most olvastam Jálics Ferenc jezsuita szerzetes szemlélődő lelki gyakorlatáról.
"A szemlélődő, meditációs lelkigyakorlatokban a hangsúly Isten jelenlétének egyszerű megtapasztalásán van, szavak és gondolatok nélkül. Ennek útja a természetben töltött szemlélődéssel kezdődik. Az egyszerű érzékelés segítségével megpróbálunk pusztán jelen lenni, ítéletmentesen észlelni azt, ami van és körülvesz. Majd kintről, a természettől befele haladva a testünk egyszerű észlelésével, légzési gyakorlatokkal készülünk fel arra, hogy tudatosan időzzünk Isten tiszta és egyszerű jelenlétében, és a Jézus-ima gyakorlásával átadjuk magunkat az Ő vezetésének. Ebben a lelkigyakorlatban nyugodni hagyjuk szellemi képességeinket, és csak észlelni igyekszünk azt, aki VAN."
Érdekes, hogy prszichés problémákkal küzdőknek és pszichiátriai kezelés alatt állóknak nem ajánlják.

A don Juani tanokban is van szemlélődés. Még a neve is ugyanez.

Áprilia

Témanyitás  Vendég on Vas. 22 Dec. - 23:20

Az antropozófiában is javasolt a természet szemlélése, átélése.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Hétf. 23 Dec. - 7:00

Már tudjátok és említettem is - egyszerűségemet...

úgy vágyódok a természetbe -természethez, amint az előtörő kis forrás a csörgedezésre...
-
-
idézet. Áprilia...>..."A szemlélődő, meditációs lelkigyakorlatokban a hangsúly Isten jelenlétének egyszerű megtapasztalásán van,...<...>....... Ennek útja a természetben töltött szemlélődéssel kezdődik. Az egyszerű érzékelés segítségével megpróbálunk pusztán jelen lenni, ítéletmentesen észlelni azt, ami van és körülvesz. Majd kintről, a természettől befele haladva a testünk egyszerű észlelésével,...<...>... készülünk fel arra, hogy tudatosan időzzünk Isten tiszta és egyszerű jelenlétében, és ...<...>... átadjuk magunkat az Ő vezetésének. Ebben a lelkigyakorlatban nyugodni hagyjuk szellemi képességeinket, és csak észlelni igyekszünk azt, aki VAN."

-

legutóbb is amikor - "kérleltem" Istent - "fizetségemül" - a világ minden szegletét megcsodáló utakat kértem... nem vagyont és 120 évet a földön...stb... "A" természetet - kértem....!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 23 Dec. - 7:37

Én is, amikor megtértem, az volt a legelső dolgom, hogy rácsodálkoztam a természet (nevezetesen egy fa) szépségére.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Hétf. 23 Dec. - 8:24

@Áprilia írta:Én is, amikor megtértem, az volt a legelső dolgom, hogy rácsodálkoztam a természet (nevezetesen egy fa) szépségére.

Mennyivel más ránézni egy darab kőre úgy , ahogyan megszokásból néznénk és , mennyire más amikor arra gondolván , hogy az a darab kó Isten teremtésének része .

Témanyitás  Vendég on Hétf. 6 Jan. - 12:10

A hit!
-
Mindenképpen - fordító jelleg. Jézussal kapcsolatban halljuk - AJTÓ!
-
A hit, lehet még dialúgus is. - Jézus leültette a népet és beszélt hozzájuk, beszélgetett velük. -PÁRBESZÉD!
-
A párbeszéd - ismeret anyag közlése, szívből (lélek) szívbe tehát, az érzelmek eltolódása - így a kiáltás, az ima, az Ő MAGA SAJÁTOSSÁGA!
-
Az ima - megkapaszkodás, a rögzülés vágya, identitásunk elnyerése érdekében történő kibocsátás, hullámok parthoz közelítése!

Az Ima és a meditáció!
-
A meditáció fogalma bennem - egy kiüresedett állapot( idézőjelesen)) ahol ajtót, nyitottságot képezünk, ön erőnkből a kapcsolat felvételére!
Ez a kapcsolat - tartogatás, elkészített anyag átadására váró állapot.- FENNTARTOTT KÖZEG!
-
Az ima -val, esetében is eljutunk idáig de, a küszöböket tekintve korántsem egymagunk, nem az ön erőnk segítségével, kifejezésével!
-
Következésként felsejlik - nem azonos szellemi térről esik szó, s nem azonos adományokról szerzünk tudomást vagy megtapasztalásokat. - Veszünk át...
-
Az átvétel, azaz az adok kapok - a lebegtetésből - egyértelműen kétes kimenetelt prognosztizál.

Míg az ima - a stabilitás maga, perspektívikus kép a jövőt, - közelit és távolit tisztaságában bemutatva is!
-

A hit ennek tükrében, szakrális jelleg, s nem misztérium, nem emberi gondolkozás szerinti de, nagyon is az Isten által kibocsátott - egység - beazonosulás!

A Szent Szellem Személy tartja fenn, mozgatja és örökíti, Örök Isten Igazsággá!
-
A tanítás nem rejtett, nem önjelöltségen alapuló, nem tradíció, ám alapot képező, s mint olyan - kiszolgáló - tulajdonképpen a megtestesűlt - SZERETET!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 6 Jan. - 13:30

fortis írta:
@Áprilia írta:Én is, amikor megtértem, az volt a legelső dolgom, hogy rácsodálkoztam a természet (nevezetesen egy fa) szépségére.

Mennyivel más ránézni egy darab kőre úgy , ahogyan megszokásból néznénk és , mennyire más amikor arra gondolván , hogy az a darab kó Isten teremtésének része .
Látom, közel állnak hozzád a kövek, fortis.

Áprilia

Témanyitás  Vendég on Csüt. 9 Jan. - 17:35

...elfeledtem megválaszolni kedves Áprilia...

Igen.
A biblia olvasása is kegyelmi "ajándék" - eltérő a technikája, az ideje és maga a "tisztelet" megadása-gyakorlása is.
A biblia tudósítás - egy Isteni forgatókönyv létezéséről.
Mivel Isten az ihletője így az ihlet inspiráció és mint cselekvésbe érkező, ÁLDÁS!
-
Van aki sohse olvassa - különböző okok folytán de, az említett - ÁLDÁS az ő lelkében (szívében), hallás útján meggyökeresedik, s teremni fog, képes lesz, 30-60-100 annyit!
-
Tehát, a biblia olvasása valójában - ismeretszerzés és mint ilyen - a több - a jobb! Párosúlnia kell a megtapasztalásokkal, a tisztasággal amely képessé teszi a megméretés képességének elsajátítására! Mivel Isten nem fukar és még csak nem is féltékeny - ADAKOZIK!

ÖRÖKÖSSÉ LESZEL!
-
Az Örökhagyó és az Örökség - Szent - Komponenssé, beavatottá tesz, feljogosítottá és védetté, sőt "felkentté" - feljogosítottá, elhívásod "megtalálására" annak gyakorlására!
-
Csupa izgalom.....

Isten Szent és Szent Örömöt Adó!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Csüt. 9 Jan. - 18:59

@Elek írta:
Tehát, a biblia olvasása valójában - ismeretszerzés és mint ilyen - a több - a jobb! Párosúlnia kell a megtapasztalásokkal, a tisztasággal amely képessé teszi a megméretés képességének elsajátítására! Mivel Isten nem fukar és még csak nem is féltékeny - ADAKOZIK!

ÖRÖKÖSSÉ LESZEL!
-
Az Örökhagyó és az Örökség - Szent - Komponenssé, beavatottá tesz, feljogosítottá és védetté, sőt "felkentté" - feljogosítottá, elhívásod "megtalálására" annak gyakorlására!
-
Csupa izgalom.....

Isten Szent és Szent Örömöt Adó!

Ez nagyon izgalmas, igen, de azért talányos is. Nem mindenkinek adatik meg. Van, aki csak megízleli, aztán elillan előle. Utána pedig marad csak a küszködés. De nem Istenben van a hiba. Csak nem tudom, hogy hol rontottam el.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Csüt. 9 Jan. - 19:05

@Áprilia írta:
fortis írta:

Mennyivel más ránézni egy darab kőre úgy , ahogyan megszokásból néznénk  és  , mennyire más amikor arra gondolván , hogy az a darab kó Isten teremtésének része .
Látom, közel állnak hozzád a kövek, fortis.

Hmm nos igen . Csodálattal tölt el egy egy kődarab földtörténelmi kora .

Témanyitás  Vendég on Csüt. 9 Jan. - 19:36

>>>...Ez nagyon izgalmas, igen, de azért talányos is. Nem mindenkinek adatik meg. Van, aki csak megízleli, aztán elillan előle. Utána pedig marad csak a küszködés. De nem Istenben van a hiba. Csak nem tudom, hogy hol rontottam el....<<<

-
SENKI!
NEM VÁDOLHAT TÉGED!
-
ÖNÖN MAGADAT SEM!

-
A futó - fusson...nem ígényli a bátorságot - eltolja magától. - Tegye...
A "küszködés" erőtelenség! - Hitetés a megfogyatkozásra és a lassú kínhalálra!
-
EMLÉKEZZ!
-
Az ISTEN ÍGÉRETEK - NEM A HAZUGSÁG ATYJÁTÓL FAKADNAK FÖL!
-
HŰ AZ ISTEN, MEGVÁLTÓT ADOTT!

ÉRETTED IS!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Csüt. 9 Jan. - 20:34

@Elek írta:A biblia tudósítás - egy Isteni forgatókönyv létezéséről.
Mivel Isten az ihletője így az ihlet inspiráció és mint cselekvésbe érkező, ÁLDÁS!
-
Van aki sohse olvassa - különböző okok folytán de, az említett - ÁLDÁS az ő lelkében (szívében), hallás útján  meggyökeresedik, s teremni fog, képes lesz, 30-60-100 annyit!
Pont most hallottam azt, hogy már az is számít, ha a gyerekkorban valaki megismeri Jézus történetét. Mert  már magában a történetben  is egy olyan mágikus erejű szimbólum rejtőzik, hogy a puszta történet ismerete is hatással van az emberre.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Csüt. 9 Jan. - 22:30

...."a puszta történet ismerete is hatással van az emberre."...

-

Ámen!
-
A FOGLÁROK - a hamisat is megmásító tanítók, nem tagadják Jézust.
DE! ELÉ ÁLLANAK!
-
Így elfedik előled, nem láthatod őt, trónusán.
-
Amikor áldozatot viszel, a te felkészített lelked, a holnapokba, a túlélésbe fektetett erődet, a trónuson ülő - LÁTNI FOG!
-
Bizonyosan mondom; 25. évvel ezelőtt - mindenem elé vittem, a 3.X szívvel operált 10. -hónapos haldokló kisleányom is!
-
És mikor azt mondotta; " MEGKEGYELMEZEK" - felszabadúltak az erők, s a hála és a békesség áradt szét.
-
Mikor szembe jött velem egy anyuka a folyosón - ezt mondta; " mért a maguk gyere él és mért az enyém halt meg?"
-
Akkor áradt a békesség és jött a kegyelem, az elfogadásra, s a szeretetre!

-
NEM ÁLLHAT ISTEN ÉS KÖZÖTTED MÉG A HALÁL SEM! - A VÁDLÁS SEM!
-
Bizony mondom az acsarkodó farkassal is szembe kell nézni!

A jövőben - végy erőt, végy bátorságot - miként intve lett Józsué, vedd felruháztatásod!
-

( felemás igában élsz?... netán.....

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Pént. 10 Jan. - 10:32

@efi írta:
@Elek írta:A biblia tudósítás - egy Isteni forgatókönyv létezéséről.
-
Van aki sohse olvassa - különböző okok folytán de, az említett - ÁLDÁS az ő lelkében (szívében), hallás útján  meggyökeresedik, s teremni fog, képes lesz, 30-60-100 annyit!
Pont most hallottam azt, hogy már az is számít, ha a gyerekkorban valaki megismeri Jézus történetét. Mert  már magában a történetben  is egy olyan mágikus erejű szimbólum rejtőzik, hogy a puszta történet ismerete is hatással van az emberre.

Igen egyet értek és nagyon jók a filmek is amiket Jézus életéről készítettek , vagy a gyerekeknek szóló hasonló mesefilmek .

Témanyitás  Nilka on Pént. 10 Jan. - 21:24

hm...
és itt jön be a szokásos családi konfliktus:
kell-e hitoktatás a gyermeknek?

vallásos/hívő szülő: igen
nem vallásos/hívő: nem, majd felnőttként eldönti... és nem lehet megértetni a lüke-aladárral, hogy akkor már túl késő, ez a vonat elment... pedig a nagy melák önmaga a legjobb példa az állítás igazára... a felnőttkori döntés-szabadság csak akkor áll fenn, ha az ember tudja, hogy mi között választhat, és nemcsak előítéletek mentén képzelődik...

kimorogtam magam...

Hozzászólások száma : 283

Témanyitás  Vendég on Pént. 10 Jan. - 21:48

A gyerek naponta találja magát szemben a családi élet teljes lefolyásával.
Én ötöt neveltem a "hívő életben", s ma egyik sem követi azt amit "elvárhatónak" mondhatnánk. Bemerítettem őket és ennek ellenére sem orientálódnak ha, igen az az "eltávolodás"!
Miért történik így és meddig lesz ez így?
Hol keressük a választ?
-
A kulcsszó - ENGEDELMESSÉG! - Engedetlenség!
-
Az engedetlenség - bizony halált szült!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Szomb. 11 Jan. - 9:07

@Elek írta:A gyerek naponta találja magát szemben a családi élet teljes lefolyásával.
Én ötöt neveltem a "hívő életben", s ma egyik sem követi azt amit "elvárhatónak" mondhatnánk. Bemerítettem őket és ennek ellenére sem orientálódnak ha, igen az az "eltávolodás"!
Miért történik így és meddig lesz ez így?
Hol keressük a választ?
-
A kulcsszó - ENGEDELMESSÉG! - Engedetlenség!
-
Az engedetlenség - bizony halált szült!

És szerinted az mitől függ Elek, hogy valaki engedelmes, vagy engedetlen Istennek HÍVŐ LÉTÉRE? (ezt felnőttre is értem, nem csak gyerekre).
Szerintem attól, hogy mennyire erős a hite. (mi mástól?)
És az mitől függ, hogy mennyire erős a hite? ...

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Szomb. 11 Jan. - 14:30

@Áprilia írta:

És szerinted az mitől függ Elek, hogy valaki engedelmes, vagy engedetlen Istennek HÍVŐ LÉTÉRE? (ezt felnőttre is értem, nem csak gyerekre).

Talán a bölcsességétől ?

Témanyitás  Áprilia on Szomb. 11 Jan. - 15:51

fortis írta:
@Áprilia írta:

Talán a bölcsességétől ?
Hát a bölcsesség szerintem a már meglevő hit alkalmazásának a képessége.

Áprilia

Témanyitás  Vendég on Vas. 12 Jan. - 17:58

Nem!
- A bölcsességet kell először a helyére tenni!
És aztán a hitet és azt követően a hit és a bölcsesség összefonódását!
-
Most, három aspektust vettünk kézbe amiből külön kell egyet értelmezni, aztán még egyet kölön és a két letisztúltat - együtt!
-

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Vas. 12 Jan. - 19:55

@Elek írta:Nem!
- A bölcsességet kell először a helyére tenni!

Tegye helyre ki-ki magában.

Áprilia

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

6 / 15 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Vissza az elejére