Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A hit

+9
Blueeye
opos
Efi
Áprilia
Nilka
Lea.
Méhecske
Mayra1
Greywolf
13 posters

7 / 15 oldal Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Next

Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Ápr. - 18:21

A lélekvándorlás tanítását a mai ember szó szerint veszi. Ez a modern embernek az őskorral szemben táplált legnagyobb félreértése. A lélekvándorlás képe nem azt jelenti, hogy az egyéni emberi lélek – a Véda dzsivatmája – születik, meghal, újjászületik, a földi életből a túlvilági életbe, a túlvilági életből a földi életbe kering; forog, vándorol és tévelyeg. Ilyesmit csak a túltengő értelem által mechanizált, s ezért megvakult gondolkozás vallhat.

A lélekvándorlás nem az emberi individuumra, hanem az örök emberre vonatkozó őskép. Értelme pedig nem az, hogy a dzsivatma, a kis emberi Én ma meghal, s esetleg már holnap a föld más táján és más lényben ismét megszületik, hanem az, hogy az ősi ember a szellemi teremtésből lezuhant az anyagba, s ebből az anyagból mint emberiség ébred, mint egyénekre oszlott sokaság, s e sokaság minden egyes Énje az ősi ember egy-egy állomása, egy-egy „újjászületése” – reinkarnációja.

Automatikus le- és felmerülésről szó sincs. Egyéni újjászületést sem az őskor, sem Kelet nem ismert, ilyet soha a Véda, sem a buddhizmus, sem az egyiptomi, sem a pitagoreus, sem a platóni metafizika nem tanított. A lélekvándorlás az örök ember sorsának kolosszális mélységű ősképe, amely az egyéni emberi Én sorsát az Örök ember sorsába ágyazva látja, s önmagát az egyetemes emberiség összefüggésében mint újjászületett lényt érti meg.

(Hamvas Béla, Scientia Sacra)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Ápr. - 20:12

Minden tiszteletem Hamvasé, de ebben nincs igaza.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Ápr. - 20:48

efi írta:Minden tiszteletem Hamvasé, de ebben nincs igaza.

Helyesebben szólva nem értesz vele egyet. Amíg élünk, addig nem lehet biztos tudásunk Istenről, a szellemekről, vagy a halál utáni feltételezett életről. A lélekvándorlás eszméje is egy ilyen feltételezés. Nem egzakt tudáson, hanem a hiten alapul, és mint ilyen felcserélhető egy másik hittel.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Szomb. 26 Ápr. - 21:04

Etoile-sama írta:
efi írta:Minden tiszteletem Hamvasé, de ebben nincs igaza.

Helyesebben szólva nem értesz vele egyet. Amíg élünk, addig nem lehet biztos tudásunk Istenről, a szellemekről, vagy a halál utáni feltételezett életről. A lélekvándorlás eszméje is egy ilyen feltételezés. Nem egzakt tudáson, hanem a hiten alapul, és mint ilyen felcserélhető egy másik hittel.

Én el tudom fogadni a lélekvándorlást, csak abban nem hiszek, ha nem végezzük el itt a dolgunk, akkor újra leszületünk a földre emberi testbe, és ezer testetöltésen át próbálkozunk.

Abban hiszek, hogy a lélek addig születik le az anyagi világba, amig nem kész megtérni Istenhez.

Aztán hogy melyik csillagrendszerbe, vagy bolygóra vagy milyen formába, azt nem tudja senki, csak az Úr.

De nekünk nem is kell ezzel foglalkozni. Az ember hajlamos ilyesmivel időt tölteni, közben meg a jelenlegi testetöltése is romokban hever. Persze ez is csak menekülés. nem kell foglalkozni azzal, ami van.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 27 Ápr. - 7:16

Én tudok arról, hogy voltak korábbi életeim, nem pedig hiszek benne. Szóval a lélekvándorlás nem eszme, hanem a valóság.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Vas. 27 Ápr. - 8:19

A sátán is tud csodákat előidézni. Vannak halottlátók, szellemeket látók, azokkal kapcsolatot tartók, előző életet látók, jósolók, stb. Érdekesség, hogy a testelhagyás is csak egy illúzió, és a hozzá hasonló élmények is, mert igazából az ember nem tudja elhagyni a testét, de lehet ilyen élménye, úgy érzi, mintha elhagyta volna, de ilyen nincs. Csak módosult tudatállapot van, ami elheteti hogy egy ilyen nagyon fontos dolog történt az egyénnel.

Az a kérdés, hogy ki módosítja a tudatállapotot. A sátán vagy Isten?

Megmondta Jézus, hogy ha meghal valaki, akkor alszik a lelke, és nem tart kapcsolatot az élőkkel. És az is igaz, hogy a születéskor elveszik az emlékezet, nem véletlen, pontosan azért, mert nem kell az előzőekkel foglalkozni, és az ezután következővel sem.

http://adventista.hu/egwhite/honlap/nk/36.htm

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 27 Ápr. - 9:35

efi írta:Én tudok arról, hogy voltak korábbi életeim, nem pedig hiszek benne. Szóval a lélekvándorlás nem eszme, hanem a valóság.

Igen, a te személyes valóságod. Nem ismerhetlek, így azt sem tudom milyen élményekre hivatkozva vagy ennyire magabiztos, mégis úgy érzem, nem helyes a hittel kapcsolatban biztosnak vélt tudással rendelkezni. Kunfúciusz mondja:

Mi az igazi tudás? A tudottról tudni, hogy tudjuk, a nem tudottról pedig, hogy  nem tudjuk. Ez az igazi tudás.

Mit is mond valójában? Hogy legyünk alázatosak, ne tegyünk felelőtlen kijelentéseket, ismerjük el, hogy tudásunk a világról töredékes.

Blueeye írta:Érdekesség, hogy a testelhagyás is csak egy illúzió, és a hozzá hasonló élmények is, mert igazából az ember nem tudja elhagyni a testét, de lehet ilyen élménye, úgy érzi, mintha elhagyta volna, de ilyen nincs. Csak módosult tudatállapot van, ami elhiteti hogy egy ilyen nagyon fontos dolog történt az egyénnel.

A misztikus élmények összese valóban a módosult tudatállapothoz köthető, ilyennek nevezhető az egyszerű alvás is. Bizonyos dolgok csak azok, amiknek látni szeretnénk őket. Nem tudunk jobb magyarázatot, valószínűnek tűnik, a hitből bizonyosságot csinálunk, holott az egész csak szubjektív értelmezés.
Ellenvetésként lehetne mondani, hogy több millió ember él át ugyanolyan vagy hasonló élményeket, tehát igaznak kell lennie. De az istenekre, komolyan lehet mennyiségi kérdést csinálni a hitből?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 27 Ápr. - 9:45

Etoile írta:De az istenekre, komolyan lehet mennyiségi kérdést csinálni a hitből?

Helyesbítek: Lehet mennyiségi kérdést csinálni a misztikus tapasztalatokból? Minden ember közösen megegyezik abban, hogy egy színekből álló világban élünk. Ez a valóság természete, mondjuk. De ugyanilyen alapon a kutyák szerint, akik nem látnak színeket, a világ szürkeárnyalatos. A denevérek szerint meg minden hanghullámokból és azok visszaverődéséből áll.

Az érzékelés és a hozzá kapcsolt értelmezés tehát elsősorban fajra jellemző, de meg kell értenünk, hogy a világunk ennél messze több és a biztosnak hitt dolgaink talán alapjaiban tévesek.


A hozzászólást Etoile összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 24 Jan. - 22:13-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Vas. 27 Ápr. - 9:59

Igen, misztikus élményt több millióan éltek át, de attól még az nem biztos, hogy az a valóság. A megélő számára az az igazság, de mondom, nem a valóság.

Szerintem sok ember szívesebben él át misztikus élményt, minthogy leszálljon a realitásba, és törődjön a körülötte lévőkkel, mondjuk beteget ápolni a családban, lelkileg emelni  valakit, önzetlenül segíteni ha kell,stb... Az sosem olyan érdekes.

Jelenleg 7,2 miilárd, a sátán által megvezetett bűnös ember él a földön, abbó ha van 100 megvilágosodott, akkor lehet hogy sokat mondok.

A misztikus élmények arra valók, hogy magukat felértékeljék az emberek, kifejlesszenek egy spirituális egót, a többiekket pedig ezáltal leértékeljék. Mint ahogy látjuk is.



A hozzászólást Blueeye összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 27 Ápr. - 11:41-kor.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 27 Ápr. - 11:41

Kedves Blu...igen - hasonlóan vélekedek és mint száraz tényt el is fogadom....

(( idézet >>> 
A misztikus élmények arra valók, hogy magukat felértékeljék az emberek, kifejlesszenek egy spirituális egót, a többiekket pedig ezáltal leértékeljék....<<<))))


egy bizonyos, meghúzható határig.


A határvonalat átlépve tudom meg - előre és vissza is tekintve, a gyümölcsök polarizálnak mindent létezésünkben....
Vajon mi az oka annak, hogy sokan - nem képesek ezt felfogni és helyre tenni?...( Jézust?))
-
A gyümölcs "búra alatt" van tartva, ennél fogva ...ÍZLELHETETLEN!

Nos, el kell "érni" a felemeltetését!
Ha, küzdelem a földi élet egyik oldala akkor a másik oldalának - kegyelemből kell állnia!
- Így gyakorlatilag az a "variáns" van - a búra már régen nem akadály, csak nem vesszük észre!
-
Én néhányszor elmondtam, s ez komoly veszélyeket is rejt magában rám nézve, a kegyelem kiáradásának biztos kezdeti pontja akkor lesz ha, Jézust magában Izrael népében fogják hírdetni élő evangéliumként!
Addig mesterséges kómát szenved boldog és boldogtalan, népek nemzetek, az anyagi világ, hústesti világ összes borzalmával.
-
Jó ez?
Kinek jó?
Így szeretjük gyermekeinket? Unokáinkat? Leszármazottainkat?
-
A képlet az; megvonják tőlem a gyógyszereim és 6. óra alatt végem mint a görbebotnak!
Ellenlábas = "eltakarítva"!

Következésként aki koptatja a száját azzal az elmélettel, hogy Ő HISZ az bizony még nem fogyasztott gyümölcsöt, talán még nem is látta a terített asztalt sem....nem kész evangelizálni, "fiúnak" örökösnek lenni.
Éppen tegnap voltam a helyi kultúrotthonba, s ott feltettem egy biblia kutatónak egyetlen kérdést és a válasza az volt - Ő azt "érzi" most a kérdésből, hogy inkvizíció elé lett állítva!
-
Amennyiben ez a "kérdésem" inkvizíció - akkor mi lesz a trónján ülő Jézusé?
-
Értitek kedves fórumozó társak?
-
KIBEN VAN BÁTORSÁG?
Mi az a bátorság?
Szerintem sok fogalomnak kell valóban átértékelődnie de, nem a másik személy feltétlen leértékelésével... AKKOR HA FOGYASZTUNK A GYÜMÖLCSBŐL!

( szakasz közbenső kisseb szakaszainak egyikében ))

AZ APOSTOLI KÖZEG FELTÁMADÁSA KÜSZÖBÉN LÉPDELÜNK! (  leborulós  )

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 19 Május - 18:00

...áthozat a "nyársalóból";

Mivel én vagyok, az én életem az enyém így rám vonatkozóan kell azaz a Ján. 17. betőltve megélnem "sorsom" !
Istentől, eszközöket kapok, s azzal élhetek jog szerint, örökösként! Fiúként!
Mi az örökség vagy a biblikus kinyílvánítható formája?
-
Az evangélium.
Az evangélium gyakorlatilag az a közeg amely életképességében, közegében "létezik" és természetéből adódóan örömből örömöt örömért "produkál! 

EZ PEDIG; az Isten dicsőítésének jog gyakorlata, teljes szabadságában!
-
Ennek megértése és befogadása egyszerű, nem igényel különösebb fortélyokat, sem praktikákat, sem más eszköziséget!
Egyetlen eszközisége van!
Az elküldött SztSz Személye előtti meghajlás, azaz a befogadása bensőnkbe.....stb...stb...!
-
Ennek vetületében az én "sorsom" mi is lehet?
-
Mivel eddig, a bibliai tartalmat be nem töltve, azaz az öntörvényűség, engedetlenség útát jártam, ezt kell levetkőznöm, ennek "átkos" köreiből kell kilépnem. 
Ha, figyelmem amely nem egy misztérium csak csupán következetességem, akkor ezzel a pozitív matériával, megvilágosodhat előttem - miként kíván vezetni és rávezetni Isten - együttműködésemmel, akaratának betöltésére.
MI AZ ISTEN AKARAT?
Az amely minden formátumában igazolja előttem, végtelen Agapejával, mint "érkeztetik be" az univerzum egyesítése, velünk, a minden mindenekben! ...stb...stb...! ( Megtartatás és megtartás...pld. a szabadság is ilyen.
Tehát, az a világrend amely regnál, felbomlik, s úgy vesz fel új arculatot, hogy polarizálja magát miben azok a szereplők, akik felveszik a Jézus követő "formát", a nemkívánatos pólusra helyeződnek át!
EZT ISMERD FEL - JELENEDBEN!
Körülötted ki és mit vesz fel, mihez ér hozzá, mihez nyúl és legfőképpen - kiüresedik - e  előtte!
-
Én ebben örlődöm és ez ad választ nekem, azaz elkötelezettséget!
Mivel bűn nem örökölheti Isten országát - döntenem kell, gondolattal, szóval, cselekedeteimmel, hova tartozom!
-
HOVA TARTOZOM?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 19 Május - 18:26

Roppant sarkalatos; hova tartozom?
-
Nagyon nem lehet messze egymástól a kettő -  kérdés a választól, hogy melyik előzi meg a másikat, életünkben.
A fentiekben írt kis okfejtésem aktualitása lehet éppen az Ukrán válság is, hiszen a halál kíséri nyomon, s bizony az élet nagy kincs arrafelé!
Min vesznek össze az emberek?
Gyanítom a "gázon", s a gáz mint "elillanó" halmaz állapot - vagyoni értékében illant el - egyik kézből a másikba.
Tudjátok a végkifejlet nem lehet túl messzire, s igen megköveteli az állásfoglalásunkat!
Mi melegíti fel testünket és lelkünket, mi jön be a házunkba, s ég el lesz belőle füst, a másik elillanó!
A Sátán lelki töltetünket felfűti, elégeti, s hagyja, hagy távozzon - föl az égbe!
Meg kell mondjam minden oda távozik! A kialakított véleményem, bár mi módon engedtem be csak fölfelé távozhat, a magasba. A helytállás nem játék, szakadás van előtte, konfliktus, nem egyszer átláthatatlan. Valóban az? Miért az?
Szeretnéd, elkerűlni a buktatókat, s boldogan leélni az életed hátralevő részét? - Igen?
Vállald fel az apostoli közeg létrejöttét! Ami van csak a szél kellene hozzá, hogy hamvadásából izzó parázzsá és tűzzé legyen!
Mid van a "gáz" helyett?
Mert ne hidd, hogy a véren vett "anyag" melegétől sokáig melegedhetsz, s lakásod nem kell kiszellőztetned!
Hogy bebúvhatsz a paplan alá, s jót aludhatsz míg künn a világ "ébredezik" !
-
Az áldozati oltár megépíttetett!
Szépet és jót és hibátlant kell vigyél rája!
A Sátán is azt követeli meg magának!
Egyé kell legyél a gonoszsággal!
-
Egyé kell legyél a megszentelődéssel!
-
Hova fogsz tartozni?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 19 Május - 18:26

Roppant sarkalatos; hova tartozom?
-
Nagyon nem lehet messze egymástól a kettő -  kérdés a választól, hogy melyik előzi meg a másikat, életünkben.
A fentiekben írt kis okfejtésem aktualitása lehet éppen az Ukrán válság is, hiszen a halál kíséri nyomon, s bizony az élet nagy kincs arrafelé!
Min vesznek össze az emberek?
Gyanítom a "gázon", s a gáz mint "elillanó" halmaz állapot - vagyoni értékében illant el - egyik kézből a másikba.
Tudjátok a végkifejlet nem lehet túl messzire, s igen megköveteli az állásfoglalásunkat!
Mi melegíti fel testünket és lelkünket, mi jön be a házunkba, s ég el lesz belőle füst, a másik elillanó!
A Sátán lelki töltetünket felfűti, elégeti, s hagyja, hagy távozzon - föl az égbe!
Meg kell mondjam minden oda távozik! A kialakított véleményem, bár mi módon engedtem be csak fölfelé távozhat, a magasba. A helytállás nem játék, szakadás van előtte, konfliktus, nem egyszer átláthatatlan. Valóban az? Miért az?
Szeretnéd, elkerűlni a buktatókat, s boldogan leélni az életed hátralevő részét? - Igen?
Vállald fel az apostoli közeg létrejöttét! Ami van csak a szél kellene hozzá, hogy hamvadásából izzó parázzsá és tűzzé legyen!
Mid van a "gáz" helyett?
Mert ne hidd, hogy a véren vett "anyag" melegétől sokáig melegedhetsz, s lakásod nem kell kiszellőztetned!
Hogy bebúvhatsz a paplan alá, s jót aludhatsz míg künn a világ "ébredezik" !
-
Az áldozati oltár megépíttetett!
Szépet és jót és hibátlant kell vigyél rája!
A Sátán is azt követeli meg magának!
Egyé kell legyél a gonoszsággal!
-
Egyé kell legyél a megszentelődéssel!
-
Hova fogsz tartozni?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 19 Május - 20:59

girlsayyes
Az emberiségnek ez a kettéválása valóban be fog következni, én is úgy tudom. Lesznek, akik teljesen elállatiasodnak majd, és külsejükben is az állatokhoz fognak inkább hasonlítani.  Neutral  Számukra nem lesz út többé felfelé a mennyekbe.  girl-says-no

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Kedd 20 Május - 6:28

A hit eléggé komplex.
De, nem annyira, hogy felismerhetetlen legyen.
Jellemzője. Jegye a - cél!
Együtt jár - a személy és a Jegy - jegyesként, kézen fogva.
-
Nem jó egyedül lenni !
És az se jó ha, mindenki kezét fogni akarod!
-
 scratch

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szer. 18 Jún. - 0:02

Ajándék.
A hit konkrétan tapasztalom - ajándék.
És úgy oda van adva mint egy palacsinta, oda van lapúlva, igazodva hozzád!
Rád sült de, nem égett!
Egyéni.
Vizsgáljad csak meg egyszer unalmadban - hogy állítsz!
-
Meglátod....vagy örűlsz, vagy futásnak eredsz!

A HIT KÖZELSÉGE = ÉLET!

Ekkor szoktam új lendületet kapni.
Szóval kapok és kapok és kapok - Isten Atyától.
HITET!
-
Bizony mondom; erősödjél meg a te hitedben és nézz a holnap elé! Mikor eljő, hogy kezed nyújtsad és kiemeld a megnyomorítottat az ő verméből!
A hited lészen néki szeme világa és félelmének napsugára és tekintete pedig az ég szentségét kereső!

Ámen. Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szer. 18 Jún. - 5:53

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:31-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szer. 18 Jún. - 7:59

leborulós 
Jézus - Király.
És látja mint fogjuk meg egymás kezét ezen a fórumon...
MOST!
A Király fogta meg kezeinket, éppen!
-
Köszönöm Jézus!
-
Jézus, sokan nyújtják kezüket!
Kit vezessünk - eléd?
Kérlek mutass rá, s igyeksze(m)ünk elmenni...érette!
-
Köszönöm!

  cheers ...leborulós ...!

( találkoztunk, ugye, Áprilia - bizony öröm ez...evangélium!

KEDVES FÓRUMOZÓ TÁRSAK!

AZ AGAPE KONKRÉTAN - ITT VAN VELÜNK!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szer. 18 Jún. - 16:11

taps 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szer. 18 Jún. - 16:22

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:32-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szer. 18 Jún. - 21:09

Lélekben úgy hiszem körbe vagyok metélve!

Az utolsó idők analógiájában az van megírva, s a bibliára alapozom ezt - egy Izraelitába tíz "hitetlen" fog kapaszkodni.
Tehát, a lelkem körülmetéltsége - engem - kötelez!
Kettő fogja a kezemet, kettő a lábamat...és a többi?
Egyet a vállamra veszek. - Maradt öt.
Van tippetek hol csüngölőzhet a másik öt?
-
Kérem - a HITEMEN!
-
Atyám.
Mélységesen hajlok meg előtted és kiváltságosan kívánom minden tiszteletemet kifejezni néked!
Azért a morzsányi hitért amely ennyire erős!
Uram - előre tekintek és azt mondom; MÉG! - Töltsed be telhetetlenségem és teremts bennem tiszta szívet - a teljes Evangéliumra. És lészen akkor húsz és harminc és hatvan és száz annyi....
Atyám.
Köszönöm!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Pént. 20 Jún. - 16:42

Az , hogy Isten szeret bennünket nem azt jelenti , hogy nem történhet velünk baj , hanem a bizonyságot , hogy mellettünk lesz
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Pént. 20 Jún. - 16:53

A "tragédia" nem egyéb mint a "leselkedő"! - A KÉM!
Ma műholdról "kémlelik" magát a Földet és erről az eszközről az Univerzumot is!
Hova ellátnak?

Ugyan így van a Sátán.
Ő nem Isten de, Atyaként, a Bűn Atyjaként is le van írva.
Szolgálják őt. A kémek.
-
Következésként ha, leamputálják a lábam csak a "gázpedált" kell "gázkarra" kicserélni a - lakóautóban.....
Ennél fogva a kém hiába kémlelt, tőlem "elvinni" semmit nem fog!
Nincs semmi ami látóterébe kerűlhetne. És ha, van is az pedig, h füstölhet a nadrágja korca mert körmére nézek - lábatlan is - gyakorta!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Pént. 20 Jún. - 17:16

Elek néha azt érzem , hogy a jövőt vetíted ki önmagad számára . Kérlek ne fesd az ördögöt a falra , elég ha tudjuk , hogy valahol ott van .

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Pént. 20 Jún. - 20:03

Laughing

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Pént. 4 Júl. - 22:39

A hit - Page 7 10406698_668634709897096_2612365523001837831_n

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Júl. - 7:23

Ez nagyon aranyos volt  sun 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szomb. 5 Júl. - 7:54

Azon nevezek fortis, hogy te is pont ezt kérted az imádban Elek ablakában  Laughing:

fortis írta:Ígéretemhez híven :

Atyám !
Köszönöm , hogy vigyázol rám !


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Júl. - 8:48

Áprilia írta:Azon nevezek fortis, hogy te is pont ezt kérted az imádban Elek ablakában  Laughing:

fortis írta:Ígéretemhez híven :

Atyám !
Köszönöm , hogy vigyázol rám !


Hát igen , de én nem kértem , hanem köszöntem , mert tudom , hogy így van .
Isten vigyáz rám , és mindnyájatokra .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szomb. 5 Júl. - 8:54

fortis írta:
Isten vigyáz rám , és mindnyájatokra .

Köszönjük fortis, hogy kegyet gyakorolsz felettünk!
 prayer-hands 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 7 Empty Re: A hit

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

7 / 15 oldal Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.