Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A hit

+9
Blueeye
opos
Efi
Áprilia
Nilka
Lea.
Méhecske
Mayra1
Greywolf
13 posters

8 / 15 oldal Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next

Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Júl. - 8:57

Áprilia írta:
fortis írta:
Isten vigyáz rám , és mindnyájatokra .

Köszönjük fortis, hogy kegyet gyakorolsz felettünk!
 prayer-hands 

De hát nem én , hanem Isten .  öröm 
Nos az egésznek csak az a lényege , hogy én nem kérem , mert én tudom , hogy vigyáz ránk . Ha kérném , hogy vigyázzon rám , az azt jelentené , hogy kérni kell , mert eddig még nem tette meg . De én meg tudom , hogy folyamatosan azt teszi .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szomb. 5 Júl. - 9:04

Én meg arról beszélek, hogy milyen kegyes tőled, hogy imáidba foglalsz minket, megemlékezel rólunk, amikor Isten elé járulsz, hiszen többesszámot használsz, holott eredetileg rólad folyt a beszélgetés, de bölcsen kiterjesztetted ránk is. Nagyságodhoz ezért nem férhet kétség. Köszönjük fortis!
 prayer-hands 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Júl. - 9:11

A hit - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcS3o2hwKUlewbCYwl0pNz7PNBGKGAELWMYoCEVNhuZL8kmoHH0b Máskor is .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szomb. 5 Júl. - 9:30

Na végre, erre vártam! Az ájtatos manó-fortis helyett sokkal közelebb áll a valósághoz az az éned, amelynek humorérzéke van!  taps 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Júl. - 9:32

Áprilia írta:Na végre, erre vártam! Az ájtatos manó-fortis helyett sokkal közelebb áll a valósághoz az az éned, amelynek humorérzéke van!  taps 

A hit - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcQK_o-bwEgVbDozzq5DnqzNR_zTtEoL1vI0i_b0j1K7_GtUPH3lYUKXaP1o
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szomb. 5 Júl. - 9:56

 nono)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 17 Aug. - 11:09

A hit mint kapaszkodó....
-
A hit arculatainak egyike a remény.
Nem láthatóak eléréséhez történő ragaszkodás, képzetekkel.
-
Eddig még minden "képzetem" központosítottan hordozta magában - Isten Személyét.
Nem tudtam. Akkor is.
Mikor tudtam akkor pedig fokozottabban, s mint egy éjjeli lámpa fény csóvája, világított bele - az időbe, a jelen lévő térbe, dimenzióba.
-
Azonnal megragadtam!
-
Javasolhatok - neked...csak neked személyesen?
-
Ragadd meg!
Valamely hit eléd áll - ragadd magadhoz és úgy szorítsad mint tátongó sziklák szélén, meredélyek oldalán, a korlátot!
-
Lenézhess.
Láthass.
Eljöhess.

.........

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 17 Aug. - 13:25

Hát azt hiszem az ember hite elsősorban a neveltetéséből , aztán a megtapasztalásai és következtetésein alapul . Így mindenki  hisz végül is valamiben , ha a semmiben , akkor abban . Bár ez véleményem szerint  nem a legszerencsésebb állapot .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 17 Aug. - 15:18

Az összekapcsolásod jellegét értelmezve én fordítva írnám.
Hiszen a világ helyez elsőként nyomás alá.
Legyen az a család tradíciójaként hordozott és átadott, apától és anyukától testvérektől származó impúlzusok. S csak aztán a neveltetés.
A neveltetés korrekció volna, javítgatás, toldozgatás-foltozgatás. Több kevesebb sikerrel.
Hiszen el kell engedni, mindent ami görcsöt okozhat. - Kellene...
-
A HIT, a tiszta HIT - ADOMÁNY!
Bár hogyan legyen - felűlről van még az élteink is, a szusz bennünk!
Az Isteni esély egyenlőség - biztosíték!
-
A kéréshez!
Semmid sincs?
KÉRJ ÉS ADATIK!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 17 Aug. - 16:01

yes
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szer. 24 Szept. - 5:27

efi írta:Én tudok arról, hogy voltak korábbi életeim, nem pedig hiszek benne. Szóval a lélekvándorlás nem eszme, hanem a valóság.

Efi, erről a tapasztalatodról szívesen hallanék, ha nem indiszkrét a kérdés. Ouspensky (aki egyébként matematikus is volt  Wink ) azt állítja, hogy az ember azokra a pillanatokra emlékezhet az előző életeiből, amely pillanatokban ott és akkor emlékezett önmagára. És ebből az életünkből is csak azokra a pillanatokra fogunk emlékezni a következő életünkben - már ha lesz, merthogy a lehetőség nem ismétlődik a végtelenségig, mint ahogy iskolába sem járhatunk mindig, ha megbukunk, mert előbb-utóbb eltanácsolnak, ha látják, hogy nem tanulunk -, amely pillanatokban emlékszünk önmagunkra.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szer. 24 Szept. - 5:40

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:34-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szer. 24 Szept. - 13:41

Nos, kedves Áprilia 

- az a "típusú" hit amit felemlítsz mint írtam, nem egy "vallásalapító" személyhez és tevékenységéhez kötődik.
Tehát, a "tiszta forrás" jelenik meg és ebbe épül bele az egyén keresése. 
Amely már maga a "vonzás" következménye. Mondhatnám nem egy de, több szálon is fut ill. összefut a HIT! 
Mikor eléri a kellő stádiumot jön a valóságos megtapasztalás.  
Ez a SztSz Személy - személyes és személyre szóló "átadása" - kéztől kézbe - így történik meg!
A hármas kötelék mint Szent és Visszavonhatatlan (szimbólum) - jelen van!
Nem lehet másként, soha nem is hallottam, hogy ne így ment volna végbe!
-
Aki áthámozza magát ezeken a tényeken, azonnal lereagálja micsoda erő, hatalom tör a felszínre! 
Ha, itt nem áll meg az egyén és nem "kezd" "istentisztelésbe" - akkor soha sem fogja tenni. 
Magyarúl úgy kerűl a "pokolra" mint a "sicc".....
Ez az esélye vagy annak elutasítása!

Marad az én "szolgálatom" - a halál bekövetkezte előtti...vagy? Vége mint a görbebotnak....

Összegezve; az evangélista által, mint közlő által hitelesen közölt evangélium - hallása - már "megtapasztalásként" is felfogható!
-
A hitelesség - azaz a jó tanítás - elengedhetetlen.....-> 
A kóklerek és más deformáció alatt terjesztők "evangelisták" - így vagy úgy de, haszontalan gyümölcs termesztésre ítéltetnek. Közösségeik agonizálnak, s erejük nem lehet más a félelem erejétől!
A Szabadság nyújtotta értékeket - legelső sorban a "békesség" és az "öröm" - "lesugározzák" közénk, emberek, teremtmények közé - az Igazság Agapeját!
Az Igazság Agapeja - nem válogat, nem oszt meg, és nem kényszerít de, kimondhatatlan és szűnhetetlen - SZENT VONZÁS!
Nekem, aki "rátaláltam" és annak irányába, aki már az én vonzásban lévő létezésem által még "kereső" - vagy is - bárki számára - "AZ"!
-
Szövetség!
Megbonthatatlan Szövetség!......."hazatalálás"..."beérkezés"......

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szer. 24 Szept. - 13:55

Az Isten Ígéje "jelző" - akár lehetne egy db. könyv is!
-
Ám ez a könyv még ha a pusztai szél is hordta volna össze - egyértelműen - hatalommal bír!
-
Mi a hatalmának "titka" vagy jelentősége?
-
Úgy vélem, akik írták, egyetlen "hitelességet" képező "eszközzel" írták. Közös volt bennük és közös tartalmat is igyekezett átadni az "olvasóinak"!
Nem hazudhattak - ebben bizonyosan nem.
Mért tették volna?
Ki az a "gyogyós" aki ekkora "valamit" valamely okból képes volna elferdíteni de, nem is tudta volna megcselekedni, "természetétől" fogva!
Tehát, mindenképpen igaz; ISTEN AZ IHLETŐJE!
-
Nos, itt a kapaszkodási pont!
-
Isten a föld teremtője és alkotója - minden az Ő MŰVE!
SZENT MŰVE!
-
Nézz az égre és lássad a napot és lássad a csillagokat! - Az Univerzumot!
És - Higgy!
Vedd elő ismereteidet, tudásodat és készségedet a "VONZÁS" megérintéséhez! Van készséged! - És nem mellékesen - "kelliss-neked"!

Találj békét! - Kedves olvasó....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 10:19

Elek, erről mi a véleményed? (Áthozat az Ablakomból, az Ouspensky topikból):

Áprilia írta:Gurdjieff - akitől Ouspensky tanult - azt mondta, hogy az igazi vallás két részből áll. Az egyik rész leírja magát a tanítást - ez az exoterikus, a külső rész. A másik rész azt tanítja, hogyan kell megvalósítani az első rész tanait - ez az ezoterikus, a belső rész. Amikor az ezoterikus rész elvész, a vallás elértéktelenedik, csak szavakból, tiltásokból fog állni. Ez történik ma.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 10:44

Csak azt tudom mondani; igen.
Ez kifejtve részemről nem más mint a nagy zűrzavar, a tanítások tanítása, tanítók egyéni tanításának megítélése szerint....mert mindenki a maga elméje szerint bölcsessége vagy bölcstelensége által jut következtetésekre. Azaz mire eljutunk az egyénhez, bizony - jobb ha, nem is hallott volna semmit!
-
Következésként; nem tudom felemlíti - e Gurdjieff - a SztSz Személyt mint egyetlen igaz tanítót!
-
Ugyan is a SztSz Személy hitelessége nem más mint a jelek és a csodák, manifesztációk... tiszta "élmények", találkozások Isten "Igazságával".
Az Igazsággal történő egyesülés pedig nem tan, nem is tanítható, sem elmebéli sem gyakorlati síkon. Hiszen nem lehet portékaként adni és venni. Nem lehet "kígyókat botokká" változtatni....
-
Az Igazság. - Megtapasztalás!

Igazság-ként ÁLL az UNIVERZUMBAN A HETEDIK ÉGIG!

Magyarán; a földi lét és egyáltalán Jézus eljövetele - nézetem szerit egy "restaurációs folyamat" maga - egy szakasz a mozgásban amely benne van az örökkévalóságban!
-
Nem vallás de, megvallható - tény!
Elfogadható vagy elutasítható! ( tan "faragás" alapköve))
-
A megtapasztalás - kérhető.
Ez viszont tanítható - mint kérjen valaki - Igazságot - magának!
Sőt!
Jog!
Jézus joggá tette!
...stb...stb...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 11:40

Elek írta:
...Az Igazság. - Megtapasztalás!
...
A megtapasztalás - kérhető.
Ez viszont tanítható - mint kérjen valaki - Igazságot - magának!
Sőt!
Jog!
Jézus joggá tette!
...stb...stb...

Aztaaa! Mondasz valamit! Ez is kijelentés-gyanús számomra! Köszi! öröm
És akkor az micsoda, hogy "a hit hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által?"
Ez hogy egyeztethető össze a megtapasztalással?
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szer. 1 Okt. - 13:21

Írtam itt valahol az imént;

az erő nem más mint a tiszta - "VONZÁS"!
Presszió mentes, apadhatatlan Agape.
Nos, az Agape mint vonzás "gyakorlatilag" piározza magát...kellékeivel, eszköztárával, önön magából "valókkal"...
Önön magából való az a személy is, aki már bevonzott személy és felszabadúltságából fakadó öröme nem szorítható rácsok mögé.....

beszél, beszél beszél és a teljes Igazságot beszéli.
Vannak bizonyságai - bizonyítékai.
Most nem sorolom föl, nem ez a cél....
-
Tehát a hallás, nem is az amikor a piározás történik valójában ha nem az amikor a vérfolyásos asszony  "megérinti" !
Mivel a föld az érintés és érintetlenség együttese, azaz a határok elmosódottsága, így szükségszerű a bizonyíték felvétele  vagy megtagadása is.
-
Hangsúlyozom; az Agape egyetemes tiszta vonzása!

"Taszítás mentessége"....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 14:06

Áprilia írta:
És akkor az micsoda, hogy "a hit hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által?"
Ez hogy egyeztethető össze a megtapasztalással?

Elek írta:
Tehát a hallás, nem is az amikor a piározás történik valójában hanem az amikor a vérfolyásos asszony  "megérinti" !

Azt hiszem, értem, köszi! öröm
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Okt. - 14:08

Elek írta:
Hangsúlyozom; az Agape egyetemes tiszta vonzása!

"Taszítás mentessége"....

A szeretet taszításmentes, ez jó! Nagyon találó! Very Happy
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 2 Okt. - 9:02

Gondolj bele kedves Áprilia...

az a "fajta hit"...

amely "már feldolgozta" a megváltás lényegiségét, s valójában az univerzum egységesített jövőképében gondolkozik.
Az Isten Atya által "kifejtett" Agape uralom szentségében!
-
AZ MÁST LÁT!
NEM A "RÉGIT"!
-
Igen árúlkodó némely hsz. és teljes totálban mutatja meg a megtévesztő trükkjeit...
DE! - A "szeretet" sem tétlenség - annál inkább egy megölelő és magához "szorító" - "mozgás"!
-
Tehát, nem áll meg mert sorban állanak előtte azok akiket még soha nem ölelt meg senki, s főleg nem az Isten Szent Hármassága!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 2 Okt. - 9:06

Ámen... hallelujah, hallelujah, hallelujah...-> a MI ISTENÜNK Szabaddá Tesz Mindőnket az Ő Nevének Dicsőségéért, Jézus Krisztusban és Elküdött Szent Szellemében!
Ámen. ... Halellujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Csüt. 2 Okt. - 9:06

Elek írta:

AZ MÁST LÁT!
NEM A "RÉGIT"!

Igaz, hogy ez esetben Isten eltörölte a múltat? Ha igen, ez azt jelenti hogy az illetőnek nincs többé "személyes múltja"?
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 2 Okt. - 9:15

Személyes véleményem; - IGEN!
-
Hiszen az a megtérés és ujjászületés már garancia - erre!
-
Isten Atyával történő egység, új látásmóddal jár, szemlélettel...stb...!
Persze ezek földi "megfogalmazások" de, Jézus sem "mennyei-nyelveken" kommentelt !

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 2 Okt. - 9:17

Ui; az apostoli közeg az ami éppen erre épül.
azok közössége akik minden formában "hozzák"....amiről egyáltalán szó eshet...stb...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Csüt. 2 Okt. - 9:37

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:35-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Hétf. 6 Okt. - 15:58

Aki csak a tapasztalatokban hisz, annak nincs is hite. Aki csak azt hiszi el, amit megtapasztal, azt már nem csak hiszi, hanem tudja. A hit lényege az, hogy elhiszek valamit akkor is, ha nem tudom, hogy úgy van. töpreng
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 6 Okt. - 16:50

Nos, az a hit amiről szót ejtsz mint mondottam; a hamis tanítások hamis Istenét ábrázolja.
Akár csavargatod akár nem ez tény!
Ezen estem át a 25 éves "kereszténységem" alatt történt néhány "gyülekezetváltás" következtében.
Voltak!
Akik úgy féltek mint egy kis pincsi a nagy buldog láttán, s úgy is "viselkedtek", viselkednek tán a mai napig...
Értetlenkednek, sunyítanak, lapúlnak, lavíroznak és produkálnak - az aktuális megtapasztalásaik alapján.
Amit rájuk presszionálnak. 
Voltak!
Bátrak akik, példámat tekintve, s némi idő elteltével, "elszöktek"....
Voltak!
Stb...stb...->
-
Tehát, amit tapasztaltak az őket megvezetők hatásvadászataiból, azt követték!
EZ HIT?
A kéztől kézbe adott - hatásvadászat?
-
Nem túl régen - nekem azt mondta egy "újkori" -"prófétanő"; id... " Magának megvan a gyógyulása! Menjen haza és mérje meg a cukorját"!... id.v.
-
Ez a kedves Hölgy - ugyan kitől vette a "prófétikus kijelentést"?
Megtehette azt? Az én életemben? - Hogy gátlástalanúl "alkudozott" sorsom fölött?
-
Hát persze, hogy megvan a gyógyulásom - a megváltásban minden "megvan"!
De, az Igazság elvesztését senki - senki nem jön velem - "megkeresni"!
Magam voltam és magamra is maradtam - tapasztalatommal!
-
Mikor Isten Atyát kértem és megtapasztaltam az Ő Szent Személyét!
Lyukas szívvel született gyermekem - MEGGYÓGYÚLT!
-
Ismét mondom; semmiféle csűrés csavarás nem vezethet jóra. Sem belemagyarázás sem tézisek összekapcsolgatása!
-
Istenbe kapaszkodó hitem volt és megáldatott az a kicsike - valóságos megtapasztalás által!
-
Nem "hihető"?
Szabadságod van azt "hinni" ami neked tetszik!
Tedd!
Nem az első és nem is az utolsó leszel benne! - Nagyon sokan élnek így!
Megszámlálhatatlan sokan.....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Hétf. 6 Okt. - 16:54

Szerintem félreértettél (mostanában fölöttébb gyakran teszed. Mintha előítéleted lenne velem szemben.)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 6 Okt. - 16:57

Én meg azt vélem - unatkozol!
-
Nekem nem probléma hiszen eddig is "vezettél", s ez módfelett alkalmat adott - az Igazság-ra!
Most?
Más a "stílus" - és - annyi.....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 8 Empty Re: A hit

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

8 / 15 oldal Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.