Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A hit

+9
Blueeye
opos
Efi
Áprilia
Nilka
Lea.
Méhecske
Mayra1
Greywolf
13 posters

2 / 15 oldal Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Vas. 13 Jan. - 16:50

A HIT a tudatlanság kötőerejében:

A hit háromféle lehet: jó, szenvedélyes és tudatlan, attól függõen, hogy a megtestesült lélekre a természet melyik kötõereje jellemzõ. Hallj hát most ezekrõl!

MAGYARÁZAT: Ha valaki lustasága és tétlensége miatt felhagy az írások szabályainak és elõírásainak követésével — noha ismeri azokat —, akkor az anyagi természet kötõerõinek irányítása alá kerül.
Az ember a jóság, a szenvedély vagy a tudatlanság minõségében korábban végrehajtott tettei szerint sajátságos jellemre tesz szert. Az élõlény folytonos kapcsolatban áll a természet különféle kötõerõivel.
Az anyagi természettel kapcsolatban állva bizonyos mentalitást fejleszt ki annak az anyagi kötõerõnek megfelelõen, amellyel társul.

Ha azonban egy hiteles lelki tanítómesterhez fordul, s az írások utasításaival együtt az õ utasításait is betartja, akkor megváltoztathatja természetét, s a tudatlanságból vagy szenvedélybõl fokozatosan a jóságba emelkedhet. Mindebbõl levonhatjuk a következtetést, hogy a vak hit a természet egy adott kötõerejében nem segíthet a tökéletesség elérésében. Mindent gondosan, okosan kell megfontolni egy hiteles lelki tanítómester társaságában, így az ember változtathat helyzetén, s egy magasabb rendû kötõerõbe juthat.

Úgy mondják, az élõlény hitét a rá jellemzõ kötõerõ határozza meg.

MAGYARÁZAT: Minden ember rendelkezik sajátságos hittel, kilététõl függetlenül, hite azonban természetének megfelelõen lehet jó, szenvedélyes vagy tudatlan. Így aztán sajátságos hite szerint érintkezik más emberekkel.

Ezért van a világon annyiféle hit, s emiatt van annyiféle változata a vallásnak. A vallásos hit igazi elve a tiszta jóság szintjén található, de mivel a szív szennyezett, különféle vallásos elvek léteznek.

A jóság kötõerejében élõk a félisteneket, a szenvedélyben lévõk a démonokat, a tudatlanság kötelékének rabjai pedig a szellemeket és a kísérteteket imádják.

A szenvedély és a tudatlanság kötelékének rabjai általában szintén egy nagy hatalmú embert választanak ki istenüknek. Azt gondolják, hogy bárkit lehet istenként imádni, az eredmény minden esetben ugyanaz.

A tudatlanságban, sötétségben élõk a kísérteteket imádják. Vannak, akik egy halott sírjánál végeznek imádatot. A szexuális élvezettel egybekötött imádat szintén a sötétség kötõerejében van. India egyes eldugott falvaiban mind a mai napig élnek szellemimádók. Ezek a primitív emberek néha elmennek az erdõbe, és ha tudomást szereznek róla, hogy egy fában szellem lakozik, akkor imádni kezdik azt a fát, és áldozatokat mutatnak be neki. Az efféle imádatok nem nevezhetõk Isten-imádatnak. Isten imádata a transzcendentális, tiszta jóságban lévõ emberek számára való.

***

Tehát láthatjuk, attól függ egy ember hite, hogy melyik kötőerő hat rá, vagyis minden tudatosság szint függő, vagyis, minél több FÉNY van az emberben, annál közelebb kerül Istenhez.

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Vas. 13 Jan. - 16:53

Méhecske írta:

Ugyanis az alvó ember - sötétségében védtelen a szellemi hatásokkal szemben, ami teheti, álmában eléri...

Méhecske, ezt kifejtenéd bővebben?

Köszönöm smile

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 13 Jan. - 18:30

Méhecske írta:Igen a sok alvás jellemző, és igen, napi 5-6 órai alvás elegendő.

Szeretetláng tegnap írt az alvásról:

"Az alvás elfekteti az akaratot egészen addig, amíg a lélek fénybe nem öltözik
Mert a fénybe öltözött lélek az alvásában is úr, és minden eltévedt menekül fényétől"

Ugyanis az alvó ember - sötétségében védtelen a szellemi hatásokkal szemben, ami teheti, álmában eléri... és amikor eléri az éberalvás állapotát, akkor mindig pihentető lesz az álma és éjszakánként nem gyötri a sötétség.

Méhecske a tudatos álmodásról beszélsz ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 13 Jan. - 18:41

Blueeye írta:Méhecske:

"Mert a fénybe öltözött lélek az alvásában is úr, és minden eltévedt menekül fényétől
A pokol és mennyország az nem hely, hanem állapot"

Olvastam, hogy egy indiai guru azt mondta, hogy ő tudja hogy a teste alszik, de közben mégis tudatos, nála nem olyan az alvás, mint nálunk.

Mi nem vagyunk tudatában éjszaka Önmagunknak, de a számunkra is megszűnik a világ addig, amiíg fel nem ébredünk, de nem tudjuk hol jártunk. Nem vagyunk tudatában.

Ennek semmi köze pl. az álomhoz, lehet az bármennyire tudatos, mert az álmot az elme szövi, a megvilágosodott gurunak pedig nincs egoja, múltja, és jövője, mert mindig jelen van, és az elméje is Istennek alá van rendelve, alázattal, és még az "álma" is a tudatossággal, a világossággal, fénnyel van átitatva.

yes






Szeretném ha elmondanátok , hogy mi a különbség a tudatos álmok és a guru általi állapot között ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Az álom keletkezése

Témanyitás  Blueeye Vas. 13 Jan. - 19:13

Így keletkezik az álom. Mindegy melyik, mert egyik sem a valóság..

Sőt, még az "ébrenléti" tudatállapotunk is álom.

http://lelkunktitkai.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1112880


Azért nem lesz könnyű ebből felébredni. Neutral

De hogyan, hogyan ébredünk fel?

A SZABADÍTÓ megszabadít!

Mikor?

HA ELJÖTT AZ IDEJE Exclamation

prayer-hands









A hozzászólást Blueeye összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 13 Jan. - 19:20-kor.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 13 Jan. - 19:19

Megpróbálom átvarázsolni valahogy az oldalunkra
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Vas. 13 Jan. - 19:21

fortis írta:Megpróbálom átvarázsolni valahogy az oldalunkra

Még írtam hozzá smile
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 13 Jan. - 19:22

fortis írta:Szeretném ha elmondanátok , hogy mi a különbség a tudatos álmok és a guru általi állapot között ?

Visszakérdezek. Szerinted van különbség az éber tudatod és a tudatos álombeli tudatod között?
Ugyanaz a teljes ember vagy álmodban is, mint ami ébren?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 13 Jan. - 19:26

Blueeye írta:Így keletkezik az álom. Mindegy melyik, mert egyik sem a valóság..

Ez is egy vélemény. Aki írta, nem ismer mindent, ami álomban történhet velünk. Nem értek egyet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Vas. 13 Jan. - 19:33

efi írta:
Blueeye írta:Így keletkezik az álom. Mindegy melyik, mert egyik sem a valóság..

Ez is egy vélemény. Aki írta, nem ismer mindent, ami álomban történhet velünk. Nem értek egyet.

Az ébredést félelem előzi meg.

HALÁLFÉLELEM.

Személyes élet illúziója Arrow kukába.

És mégis ÉLNI fog az ember. jeee



Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 13 Jan. - 20:23

efi írta:
fortis írta:Szeretném ha elmondanátok , hogy mi a különbség a tudatos álmok és a guru általi állapot között ?

Visszakérdezek. Szerinted van különbség az éber tudatod és a tudatos álombeli tudatod között?
Ugyanaz a teljes ember vagy álmodban is, mint ami ébren?

Igen Efi . A különbség a világok között van . Tudatos álomban pont ugyan úgy éber vagyok , mint a fizikai valóságban , a különbség az , hogy míg a fizikai világ ideái hatnak rám , addig az álmodásban lévő világ ideáit félre tudom tenni a tudatosságom miatt . Tehát ha ott is hat a gravitáció , ezt a tudatosságomból kifolyólag képessé válok elkerülni ha úgy akarom .
A másik különbség hogy a fizikai világban ennek a világnak a valósága tölti ki tudatom egészét , addig egy tudatos álomban tisztában vagyok mindkét világ létezésével .
Ha durva hasonlattal élnék ez olyan lehet , mint amikor az ember meghal , de a tudata tisztában marad azzal , hogy létezik abban a közegben amiben jelenleg van és létezik egy közeg amiben a testét hagyta .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 13 Jan. - 20:30

efi írta:
Blueeye írta:Így keletkezik az álom. Mindegy melyik, mert egyik sem a valóság..

Ez is egy vélemény. Aki írta, nem ismer mindent, ami álomban történhet velünk. Nem értek egyet.
Még nem olvastam el , mert át szeretném hozni az álmokról általában topikba , de azzal egyet értenék , hogy a vélemények tengerében úszkálunk .
Legjobb a személyes megtapasztalás , de még ott sem biztos , hogy helyesen értelmezünk .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Vas. 13 Jan. - 20:39

Fortis
quote]Tudatos álomban pont ugyan úgy éber vagyok , mint a fizikai valóságban ..... [/quote]


Egyikben sem vagy éber! Hanem ALSZOL. Persze mi is. Ezt az egész életet álmodjuk.

Ezt onnan tudom, hogy kaptam egy mákszemnyi bepillantást.
Amit éberségnek mondunk itt, az egy álom állapot. Ebből kellene felébredni.

De nem kell erőltetni.

Meg kell érni rá. A banán se jó zölden. Laughing



Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 13 Jan. - 20:48

Blueeye írta:

Egyikben sem vagy éber! Hanem ALSZOL. Persze mi is. Ezt az egész életet álmodjuk.

Ezt onnan tudom, hogy kaptam egy mákszemnyi bepillantást.
Amit éberségnek mondunk itt, az egy álom állapot. Ebből kellene felébredni.

De nem kell erőltetni.

Meg kell érni rá. A banán se jó zölden. Laughing




Persze Blueeye én ezzel tisztában vagyok . De a jelenlegi szóhasználatunk erre utal .
Olyan ez mint mikor a futásról beszélünk például . Azt mondod az ember gyorsan tud futni ? Prsze pedig egyáltalán nem , mert a kutya sokkal gyorsabban fut . A kutya gyors futó ? Hát persze ,pedig a gazella sokkal gyorsabban fut .
Ilyen a tudatosság is . A jelenlegi tudatosságunkat a magunk szintjén tudatosságnak nevezzük , pedig messze meghaladó szintekről is beszélhetnénk amiket még elérhetünk .Azokhoz a szintekhez képest a jelenlegi pedig lehet csak egy álomnak tűnt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Vas. 13 Jan. - 20:55

Igen Fortis! smile

Az utolsó mondatod nagyon tetszik.
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 13 Jan. - 21:26

Blueeye írta:Igen Fortis! smile

Az utolsó mondatod nagyon tetszik.
Igen az lehet Blueeye . De ez igaz lehet arra a szintre is amiről azt mondanánk , hogy na az már valóban tudatosság és ahonnan nézve világunk csak egy álom , Pedig más perspektívából nézve az a tudatosság sem tűnik másnak mint egy álom .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 13 Jan. - 21:31

fortis írta:
efi írta:Szerinted van különbség az éber tudatod és a tudatos álombeli tudatod között?
Ugyanaz a teljes ember vagy álmodban is, mint ami ébren?

Igen Efi . A különbség a világok között van .

Igen? Ugyanúgy van családod, barátaid, munkahelyed, vannak emlékeid, múltad, érzékeny pontjaid, vívódásaid, konfliktusaid, világnézeted? Van egyáltalán neved?
Ugyanazzal a teljességgel élsz ott, mint ebben a világban? Amit olyan dolgok szemléltetnek, mint itt a buszbérlet, folyószámla, karácsonyra kapott ajándékok, nyáron eltett befőtt a spájzban?

Ha álomban van befőtt a spájzban, emlékszel is rá, ha ránézel, ahogyan a nyáron befőztétek? Vagy arra, mikor vetted a hipermarketben?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Méhecske Vas. 13 Jan. - 21:38

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:40-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Méhecske Vas. 13 Jan. - 21:43

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:40-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Jan. - 7:24

efi írta:
fortis írta:
efi írta:Szerinted van különbség az éber tudatod és a tudatos álombeli tudatod között?
Ugyanaz a teljes ember vagy álmodban is, mint ami ébren?

Igen Efi . A különbség a világok között van .

Igen? Ugyanúgy van családod, barátaid, munkahelyed, vannak emlékeid, múltad, érzékeny pontjaid, vívódásaid, konfliktusaid, világnézeted? Van egyáltalán neved?
Ugyanazzal a teljességgel élsz ott, mint ebben a világban? Amit olyan dolgok szemléltetnek, mint itt a buszbérlet, folyószámla, karácsonyra kapott ajándékok, nyáron eltett befőtt a spájzban?

Ha álomban van befőtt a spájzban, emlékszel is rá, ha ránézel, ahogyan a nyáron befőztétek? Vagy arra, mikor vetted a hipermarketben?

Igen Efi így van , de itt biztosan mellé lőttél , mert mondhatom az álom béli tudatomban épp úgy visszaemlékszem az itteni családomra , a befőttre a spejzban és arra is ha felülök a metróra jegyet kellene lyukasztanom . Sőt még azzal is tisztában vagyok , ha majd ismét itt lesznek a fizikai síkon , akkor beírom neked majd ezt a tapasztalatot , vagy álmot , hogy elolvashassad és jót szórakozhassál rajta , hiszen tudom , hogy szereted olvasni amiket álmodom . Ezekkel a dolgokkal épp úgy tisztában vagyok akkor ott mint itt . Az ottani világra vonatkozóan pedig tudom , hogy egy olyan helyen vagyok ami hasonló lehet sőt lehet akár még ugyan olyan is mint az itteni világunk , de ott tisztában vagyok vele , hogy az ott egy másik világ . Nem az ami itt .
Tehát az éber tudatom és a tudatos álombeli tudatom között ebben a tekintetben szinte semmi különbség nincs .
Amúgy visszakérdeznék .
Itt a fizikai valóságban amikor bár milyen tevékenységet művelsz , vagy éppen semmit nem csinálsz , hányszor jut eszedbe , hogy a kamrában a polcon ott van a befőtt , vagy hogy a metrón jegyet kell lyukasztani , vagy hogy az anyósnak mondjuk fáj a lába , és a mariska néni tegnap rothadt almát vett a zöldségesben ? Nem gondolnám , hogy a tudatod egyszerre átfogja az egész világot amiről tudatában volna , hanem inkább éppen arra a tevékenységre koncentrál amit éppen cselekszel , teszel , vagy gondolkodol rajta . Nos a tudatos álomban épp így működik ez is . Eszembe juthat , hogy itt a Mariska néni mit csinált tegnap , de jobban lefoglal saját tevékenységem épp úgy , ahogyan itt is .
Az , hogy ott nincs nevem , személyi igazolványom , családom ? Neked van amikor éppen egy lyukat fúrsz a falba ? ha akarod van , ha nem akarod nincs . Volt már olyan tudatos álmom amikor igen ott volt a családom , épp az aki itt is . Sőt barátokkal is találkoztam már . Szóval helytelen lenne azt mondani , hogy ott nincs semmi .
De amúgy hozzá tenném , ha nem tudatos hanem egy egyszerű álomban álmodik az ember is előfordulhat , vagy fordult már elő velem is , hogy mondjuk kisgyerek voltam és volt apám és anyám és emlékeim is voltak .

Amúgy végsőkként beidézném neked Méhecske írását ami talán mindenre magyarázatot ad a számodra és azt hiszem valahol leképezi azt amit most neked itt felvázoltam .
Nos szóval Zümi : " A tudatosság nem mindennek a tudása, hanem egy figyelő állapot. "
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Jan. - 7:41

Méhecske írta:
fortis írta:
Blueeye írta:Méhecske:

"Mert a fénybe öltözött lélek az alvásában is úr, és minden eltévedt menekül fényétől
A pokol és mennyország az nem hely, hanem állapot"

Olvastam, hogy egy indiai guru azt mondta, hogy ő tudja hogy a teste alszik, de közben mégis tudatos, nála nem olyan az alvás, mint nálunk.

Mi nem vagyunk tudatában éjszaka Önmagunknak, de a számunkra is megszűnik a világ addig, amiíg fel nem ébredünk, de nem tudjuk hol jártunk. Nem vagyunk tudatában.

Ennek semmi köze pl. az álomhoz, lehet az bármennyire tudatos, mert az álmot az elme szövi, a megvilágosodott gurunak pedig nincs egoja, múltja, és jövője, mert mindig jelen van, és az elméje is Istennek alá van rendelve, alázattal, és még az "álma" is a tudatossággal, a világossággal, fénnyel van átitatva.

yes






Szeretném ha elmondanátok , hogy mi a különbség a tudatos álmok és a guru általi állapot között ?
A jelenlét.
A guru esetében abszolút, és aláveti magát a történéseknek, a tudatos álmodó pedig maga irányít, a maga által kitalált keretek közt játszik.

De ez nem így van Zümi . Azért nem , mert a tudatos álmodó ha úgy dönt , akkor ő maga is aláveti magát a történéseknek . Egy időben elég sok tudatos álmom volt heti többszöri alkalommal is . Szóval akkor még nem tudtam mit kezdhetnék vele és rá is untam arra , hogy én irányítsak . Akkor aztán hagytam , vagyis alá vetettem magam az események történéseinek .
Ezért nem értem , hogy mi a különbség .
Próbálj valami más magyarázatot találni kérlek .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Blueeye Hétf. 14 Jan. - 9:15

Inkább előny a csendes elme. befog
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Mayra1 Hétf. 14 Jan. - 10:33

efi írta:
fortis írta:
efi írta:Szerinted van különbség az éber tudatod és a tudatos álombeli tudatod között?
Ugyanaz a teljes ember vagy álmodban is, mint ami ébren?

Igen Efi . A különbség a világok között van .

Igen? Ugyanúgy van családod, barátaid, munkahelyed, vannak emlékeid, múltad, érzékeny pontjaid, vívódásaid, konfliktusaid, világnézeted? Van egyáltalán neved?
Ugyanazzal a teljességgel élsz ott, mint ebben a világban? Amit olyan dolgok szemléltetnek, mint itt a buszbérlet, folyószámla, karácsonyra kapott ajándékok, nyáron eltett befőtt a spájzban?

Ha álomban van befőtt a spájzban, emlékszel is rá, ha ránézel, ahogyan a nyáron befőztétek? Vagy arra, mikor vetted a hipermarketben?

Ezt nemes egyszerűséggel lájkolom.
Ahogy én látom Efi nem arra kérdezett rá, hogy tudatos álomban emlékszel-e itt mikor mit művelsz....

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Jan. - 11:32

Mayra1 írta:
efi írta:
fortis írta:
efi írta:Szerinted van különbség az éber tudatod és a tudatos álombeli tudatod között?
Ugyanaz a teljes ember vagy álmodban is, mint ami ébren?

Igen Efi . A különbség a világok között van .

Igen? Ugyanúgy van családod, barátaid, munkahelyed, vannak emlékeid, múltad, érzékeny pontjaid, vívódásaid, konfliktusaid, világnézeted? Van egyáltalán neved?
Ugyanazzal a teljességgel élsz ott, mint ebben a világban? Amit olyan dolgok szemléltetnek, mint itt a buszbérlet, folyószámla, karácsonyra kapott ajándékok, nyáron eltett befőtt a spájzban?

Ha álomban van befőtt a spájzban, emlékszel is rá, ha ránézel, ahogyan a nyáron befőztétek? Vagy arra, mikor vetted a hipermarketben?

Ezt nemes egyszerűséggel lájkolom.
Ahogy én látom Efi nem arra kérdezett rá, hogy tudatos álomban emlékszel-e itt mikor mit művelsz....

Így van Mayra . Efi arra kérdezett rá , hogy éber tudatom és a tudatos álombeli tudatom között van e különbség szerintem . Nem is értettem miért kérdezett rá aztán a befőttesüvegekre . A legegyszerűbben úgy lehetett volna megválastolni ahogyan Méhecske fogalmazta meg , hogy " A tudatosság nem mindennek a tudása, hanem egy figyelő állapot. " Ehhez meg semmi köze sem a BKV jegynek , sem a spejzban lévő beföttnek , de még a családnak sincs .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 14 Jan. - 11:36

fortis írta:
Blueeye írta:Méhecske:

"Mert a fénybe öltözött lélek az alvásában is úr, és minden eltévedt menekül fényétől
A pokol és mennyország az nem hely, hanem állapot"

Olvastam, hogy egy indiai guru azt mondta, hogy ő tudja hogy a teste alszik, de közben mégis tudatos, nála nem olyan az alvás, mint nálunk.

Mi nem vagyunk tudatában éjszaka Önmagunknak, de a számunkra is megszűnik a világ addig, amiíg fel nem ébredünk, de nem tudjuk hol jártunk. Nem vagyunk tudatában.

Ennek semmi köze pl. az álomhoz, lehet az bármennyire tudatos, mert az álmot az elme szövi, a megvilágosodott gurunak pedig nincs egoja, múltja, és jövője, mert mindig jelen van, és az elméje is Istennek alá van rendelve, alázattal, és még az "álma" is a tudatossággal, a világossággal, fénnyel van átitatva.

yes


Szeretném ha elmondanátok , hogy mi a különbség a tudatos álmok és a guru általi állapot között ?
Értem, mire célzol, Fortis. Érdekes kérdés, mert Amint Blueeye is írja, az álmokat az elménk szövi, a gurunak meg meg van tisztulva az elméje. Érdekes lehet, amikor pl. a guru tudatos álomba csöppen. Mivel a tudatos álmot mi alakítjuk, azaz ott az van/az is lehet, amit mi akarunk, kérdés, hogyan alakulna a guru tudatosan álma? Mit csinálna ő a tudatos álmában, ha annyira meg van tisztulva? (nincsenek vágyai, múltja, jelen, jövője, mindig a mában van stb.). És erre nemigen íródott itt válasz, de gondolom, mivel még senki nem élte át a "guru" állapotot, nem is tudhatjuk a választ.
Kilogikázni viszont ki lehetne, gondolom. Logikailag szerintem ő ilyenkor más valóságos világokba kerül, ami nem álomvilág.
Azt nem tudom értelmezni, hogy tudatos álomban hogyan tudom "alá vetni magamat a történéseknek", mivel ott én alakítom a történéseket.
Fortis, pl. amikor te tudatos álomban alávetetted magadat a történéseknek, mert már untad, hogy te irányítasz (ahogy fentebb írtad), mit történt?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 14 Jan. - 11:44

Blueeye írta:
Azért nem lesz könnyű ebből felébredni. Neutral
De hogyan, hogyan ébredünk fel?
A SZABADÍTÓ megszabadít!
Mikor?
HA ELJÖTT AZ IDEJE Exclamation
prayer-hands
A "Szellemi fejlődés" topikban írtam le egy tapasztalatomat. Na, az tipikusan olyan volt, mintha egy álomból felébredtem volna.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Jan. - 11:57

Párduc Cica írta:
Azt nem tudom értelmezni, hogy tudatos álomban hogyan tudom "alá vetni magamat a történéseknek", mivel ott én alakítom a történéseket.
Fortis, pl. amikor te tudatos álomban alávetetted magadat a történéseknek, mert már untad, hogy te irányítasz (ahogy fentebb írtad), mit történt? [/justify]

Megfigyelő maradtam .
Amúgy jó kérdés , mert előfordult , hogy két tudatossággal rendelkeztem egy időben . Egyik a megfigyelő a másik a szereplő én . A szereplő én tette amit egy állom állapot megkívánt , a másik én pedig kívülről figyelte azt . Gondolom csak egy pillanat kérdése lett volna hogy a kettő összeolvadjon , ha úgy akartam volna , vagy pedig a külső énnel teremthettem volna tetszésem szerint . A megfigyelő ilyenkor sokkal nagyobb tudatosságú , mint ami a cselekvő énből átjön .
Persze nem pont ilyen eseményre , de meséltem már olyan tapasztalatról amikor egyszerre a megfigyelő két önmagamból származó megnyilvánulást figyelhetett meg .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11327

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 14 Jan. - 12:02

efi írta:
fortis írta:Szeretném ha elmondanátok , hogy mi a különbség a tudatos álmok és a guru általi állapot között ?

Visszakérdezek. Szerinted van különbség az éber tudatod és a tudatos álombeli tudatod között?
Ugyanaz a teljes ember vagy álmodban is, mint ami ébren?
Erre vonatkozóan Fortis először belebonyolódott abba, hogy a világok között van különbség, majd később leírta a kérdésre vonatkozó választ: nincs különbség az éber tudata és a tudatos álombeli tudata között.
Ez azért lehet így szerintem, mert ugyanarról az énről van szó az álmodó állapotban is és az éber állapotban is, illetve egyazon énnek a két részéről. Ezt az ént, amikor ébren vagyunk, "egó"-nak/fizikai tudatnak hívjuk, álomállapotban pedig álmodó énnek. Tehát evilágbeli énünknek van egy álmodó én része is, az álmok világában ui. nem az egó vesz részt, hanem az álmodó én. Amíg alszunk és az álmodó énünk funkcionál, addig az egó alszik, ezért alvó énnek is nevezhetjük ilyenkor. Tudatos álmodás során az álmodó én sohasem feledkezik meg az alvó énről.
Feltehetőleg vannak olyan lehetséges valoságok, annak megfelelő énekkel, akiknek nincs szükségük álmodásra, így álmodó énre sem ahhoz, hogy (más vilagokban járjanak, vagy) feltöltődjenek. Az itteni, fizikai világbeli énnek szüksége van erre. Szerintem.


A hozzászólást Párduc Cica összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 14 Jan. - 18:23-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 14 Jan. - 13:51

Párduc Cica írta:
fortis írta:
efi írta:

Visszakérdezek. Szerinted van különbség az éber tudatod és a tudatos álombeli tudatod között?
Ugyanaz a teljes ember vagy álmodban is, mint ami ébren?

Igen Efi . A különbség a világok között van . Tudatos álomban pont ugyan úgy éber vagyok , mint a fizikai valóságban , a különbség az , hogy míg a fizikai világ ideái hatnak rám , addig az álmodásban lévő világ ideáit félre tudom tenni a tudatosságom miatt . Tehát ha ott is hat a gravitáció , ezt a tudatosságomból kifolyólag képessé válok elkerülni ha úgy akarom .
A másik különbség hogy a fizikai világban ennek a világnak a valósága tölti ki tudatom egészét , addig egy tudatos álomban tisztában vagyok mindkét világ létezésével .
Ha durva hasonlattal élnék ez olyan lehet , mint amikor az ember meghal , de a tudata tisztában marad azzal , hogy létezik abban a közegben amiben jelenleg van és létezik egy közeg amiben a testét hagyta .
Egyébként attól függetlenül, hogy itt nem Efi kérdésére válaszoltál (mert a világok közti különbséget taglaltad és nem azt, hogy a két világban ugyanazzal a tudatoddal/éneddel vagy-e jelen), nekem tetszik, amit itt leírtál, Fortis.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 14 Jan. - 14:08

Méhecske írta:
A tudatosság nem mindennek a tudása, hanem egy figyelő állapot.
Nem az elme lázas gondolkodása ez, hanem képesség a szívben való elmerülésre, a szívemben, ha megtalálom Istent, akkor szeret a szívem.
Ezt így ahogy van, nagyon tökéletes megfogalmazásnak találom mind a "tudatosság"-ra, mind a "szeretet"-re. Különösen nagyon találó, és nagyon szeretem, amikor valaki a szeretetet "képesség"-nek (és nem érzésnek) titulálja.
shaking-hands gimme-five

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 2 Empty Re: A hit

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 15 oldal Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.