A hit

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

12 / 15 oldal Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Go down

Re: A hit

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 11 Jan. - 11:58

fortis írta:
@Elek írta:Neked nincs hited?
Mint ha, kétkednél magadba, s ennek aspektusából kérdeznél!

Nem tudom mit gondoljak Elek . Azt hittem van , néha viszont csak dühöt érzek . Néha minden olyan hiábavalónak és értelmetlennek tűnik és ez dühít .
Ott van pl a te és a fiad betegsége . Feltehetően nagy hittel és elszántsággal álltok és várjátok a csodát . Mégsem történik semmi csak a leépülés . Miért nem segít a hitetek és amit energiát fordítotok beléje ?
Most téged említettelek , de még rengetegen vannak ezzel így .

Ez nem volt szép tőled fortis. Leirhattad volna a saját példádat, hogy mi az, ami "olyan hiábavalónak és értelmetlennek tűnik, és ez dühít." Erre a helyett, hogy a saját konkrét példáddal folytatnád, Elekkel példálózol. Honnan van merszed kimondani rájuk azt, hogy "nem történik semmi, csak a leépülés"?!
Szégyelld magad.

Áprilia

Hozzászólások száma : 4854

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Blueeye on Hétf. 11 Jan. - 13:08

fortis írta:Mit gondoltok arról , hogy ami körülöttetek zajlik inkább megerősít e benneteket abban amiben hitetek van , vagy inkább arra késztet benneteket , hogy erőt vegyetek magatokon , hogy képesek legyetek fenntartani azt , annak ellenére ami hiteteknek  ellent mondana ? 
Szóval mivel találkoztok leginkább a megerősítéssel , vagy az ellentmondással ?- és ezt hogyan élitek meg ?

Fortis: "...ami körülöttetek zajlik inkább megerősít e benneteket abban amiben hitetek van..."

Igen, megerősíti.

"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Hozzászólások száma : 1102

Témanyitás  Blueeye on Hétf. 11 Jan. - 13:09

@Áprilia írta:
fortis írta:

Nem tudom mit gondoljak Elek . Azt hittem van , néha viszont csak dühöt érzek . Néha minden olyan hiábavalónak és értelmetlennek tűnik és ez dühít .
Ott van pl a te és a fiad betegsége . Feltehetően nagy hittel és elszántsággal álltok és várjátok a csodát . Mégsem történik semmi csak a leépülés . Miért nem segít a hitetek és amit energiát fordítotok beléje ?

Ez nem volt szép tőled fortis. Leirhattad volna a saját példádat, hogy mi az, ami "olyan hiábavalónak és értelmetlennek tűnik, és ez dühít." Erre a helyett, hogy a saját konkrét példáddal folytatnád, Elekkel példálózol. Honnan van merszed kimondani rájuk azt, hogy "nem történik semmi, csak a leépülés"?!
Szégyelld magad.

Sajnos van egy határ, ami után csak az van. Mint anyukámnál.
De akkor is ez várható, ha valaki tudna dönteni, de nem dönt. Bár az is egy döntés.

"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Hozzászólások száma : 1102

Témanyitás  Zoli on Hétf. 11 Jan. - 14:32

@Áprilia írta:
fortis írta:

Szégyelld magad.

Elek ha nem akarsz ne válaszolj , de fontos volna számomra a véleményed 
Fontos lenne számomra , hogy te hogy éled  meg ,mert nem mindegy számomra , hogy mi történik veled .

Ápriliának .  A merszem onnan származik nagyon kedves Áprilia girl-says-no  , hogy csupán Elek szavait adtam benne vissza  , NEM ÉN TALÁLTAM KI .

A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 11 Jan. - 14:46-kor.
Zoli

Hozzászólások száma : 9168

Témanyitás  Zoli on Hétf. 11 Jan. - 14:42

@Blueeye írta:

Fortis: "...ami körülöttetek zajlik inkább megerősít e benneteket abban amiben hitetek van..."

Igen, megerősíti.

Az jó . Arra gondolok , hogy akik úgy vélik , hogy a körülöttük zajló események inkább megerősítik őket a hitükben , azok a helyükön lehetnek . Egyensúlyban önmagukkal és a környezetükkel . 
Akik csalódnak , vagy dühösekké válnak , vagy kétkedőkké , azoknál a kettő valószínűleg kibillenhetett az egyensúlyából .
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 11 Jan. - 15:14

Ellenben te - szokás szerint - adós maradtál a saját példáddal (ellenben Elek helyzetét idecitáltad), amikor elindítottad itt a lavinát... girl-says-no

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Hétf. 11 Jan. - 16:08

@Áprilia írta:Ellenben te - szokás szerint - adós maradtál a saját példáddal (ellenben Elek helyzetét idecitáltad), amikor elindítottad itt a lavinát... girl-says-no

Ellenben Elek nincs rászorulva , hogy helyette háborogjál  és ellenben az ő példája nem egy egyedi példa , és ellenben a téma nem arról szól , hogy engem kioktassál . 
Ellenben ha szeretnél a témához szólni , akkor légyszi a témához szóljál és ne ahhoz , hogy ki írja le , vagy ki nem a saját példáját . 
Én kérdeztem valamit , mert érdekel , de válaszolni egyáltalán nem muszáj . 
Ennyit a lavináról  amiről írtál .
Zoli

Témanyitás  Vendég on Hétf. 11 Jan. - 16:18

Nem érzem személyeskedésnek...

A hit ketrecének és rab madarainak fordított világa - varázslat!
Bűbáját a szenvedés adja!

Szabadság vagy szenvedés!
-
Az én bűbájom a "tehetetlenség"!
Mivel túl vagyok már - a düh állapotán, elvitt bájával a tehetetlenségbe!
-
Nézzek vissza? A dühre?
Nézzek előre? A tehetetlenségre?
-
Jézusra nézek!
Ott hajlok meg - előtte - háládatossággal!

Blu.....Igen, megerősíti.

Igen! - Megerősít!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Hétf. 11 Jan. - 16:28

@Elek írta:Nem érzem személyeskedésnek...

A hit ketrecének és rab madarainak fordított világa - varázslat!
Bűbáját a szenvedés adja!

Szabadság vagy szenvedés!
-
Az én bűbájom a "tehetetlenség"!
Mivel túl vagyok már - a düh állapotán, elvitt bájával a tehetetlenségbe!
-
Nézzek vissza? A dühre?
Nézzek előre? A tehetetlenségre?
-
Jézusra nézek!
Ott hajlok meg - előtte - háládatossággal!

Blu.....Igen, megerősíti.

Igen! - Megerősít!

Köszönöm Elek , hogy megértetted miért kérdezlek és hogy kérdésemet annak vetted aminek szántam . 
Tehát túl vagy a dühön és  előtted a tehetetlenség . 
Tudod engem ez dühít . Hogy ott van az az átok tehetetlenség . 
Jézusra nézel és ez nagyon is jó  , de egyben ez  az amit nem értek . 
Jézus élményem nekem is  volt már . Hitem benne  csalhatatlan . Mégis nem értem , miért van annyi szenvedés . Annyira sokan néznek Jézusra és mégis csak a szenvedés marad . Miért ?
Zoli

Témanyitás  Zoli on Hétf. 11 Jan. - 16:34

Aztán ott vannak akiket a környezetük csak megerősít a hitükben . 
Úgy vélem ezek az emberek egyensúlyban élnek önmagukkal és a környezetükkel . 
De kérdés , hogy ezek az emberek annyira profik e , és szellemben magasabbra léptek , vagy őket esetleg nem kísért annyira a gonosz , hogy eltántorítsa őket meggyőződésüktől  ?

A következő kérdésem a témában , hogy a kísértés és a fájdalom vajon az egyensúly hiánya e , vagy  esetleg egy kihívás amin az embernek túl kell  tudnia  lépnie ?
Ide megint csak vonatkoztatnálak téged Elek ha nem haragszol , mert jó példaként szolgálsz . Szóval lehet , hogy a szenvedésed nem véletlen és esetleg egy kihívás volna a hited megerősödésében ?
Zoli

Témanyitás  Vendég on Hétf. 11 Jan. - 16:40

Most, azonnal a legfrissebb bizonysággal alá is támasztom;...

közel egy hónapja hordom az idős missiós (strokos) barátom feleségét a fogklinikára a Szt.Kir. u.-ba.

Reggel amikor oda értem azzal fogadtak, h a "barátomat" IS be kell vinni a kórházba mert romlott az állapota, egy hete hány és több esetben elesett a lakásba maga tehetetlenül!
Korábban a látogatásaim alatt, - folyamatosan megtapasztalhattam Isten "kenetét" és ott tartunk, h ugyan azt a lelki szolgálatot végzem amelyet "szoktam" csak az ő esetükben még fokozottabban!
-
a, felhívtam a figyelmét - ne keljen fel a kályhát rakni, gyújtsák be a konvektort.
    (nem terheltek vele, nem mondták, h felkeleget és elesik sokszor)
b, felhívtam a figyelmét egyen, joghurtot, sajtot, tejet, tojást - könnyű és tápláló étkeket.
    (nem terheltek vele, nem mondták meg, h sokat hány és gyengül)
c, felhívtam a figyelmét - beszélgessen a feleségével sokat a múltról és az ék közöttük szűnjön meg, legyen az          elengedés  öröme a kínok ellenére is velük. a halálfélelem ne kapjon helyet és éledjen fel a "remény".
d, a Szt.Kir. u. után visszafelé bementünk hozzá a Dél-Pestibe.
     (sírt és a halálfélelem gyötrelme kínozta, szétszórt volt és azt hittem kettétörik az én lelkem is az ő láttán)

Ezek a bizonyságok engem - MINDENKOR!

ERŐBEN TARTANAK, ott ahol lennem kell!

A "SZOLGÁLATOMBAN"!
-
A fiam és a magam gyógyulása - az a bizonyos "tehetetlenség érzete" - az a tipizált "bosszúvágy" amely úgy fejezhető ki; ISTEN IMÁDAT!
Az az Istenimádat - amikor SEMMI, de! SEMMI el nem választ a kiteljesedett Istennel (akarata) egyező kapcsolatomtól amely teljes megszentelődésében ("szolgálat") IMÁDHATJA ŐT!
-
VAN MIÉRT!
-
Akinek van füle az hallja!

Ámen. ... Hallelujah!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Hétf. 11 Jan. - 16:59

fortis......Mégis nem értem , miért van annyi szenvedés . Annyira sokan néznek Jézusra és mégis csak a szenvedés marad . Miért ?

"Elek"....A fiam és a magam gyógyulása - az a bizonyos "tehetetlenség"  "érzete" - az a tipizált "bosszúvágy" amely úgy fejezhető ki; ISTEN IMÁDAT!
Az az Istenimádat - amikor SEMMI, de!  SEMMI el nem választ a kiteljesedett Istennel (akarata) egyező kapcsolatomtól amely teljes megszentelődésében ("szolgálat") IMÁDHATJA ŐT!
-
VAN MIÉRT!

.....

Ezt a hiányt az emberekben semmi nem pótolhatja!
Nincs vallás ami korrigálhatná!
-
Egyetlen közeg létezik mint "ellenszer"!

AZ APOSTOLI SZENTEK KÖZÖSSÉGE!

Ez az a tér amely egy azon matériával teljes és nem feszűl meg mert már - az ELVÉGEZTETETT! - Elvégezte a "belefeszülést".......

én ezért szolgálok és szolgálhatok teljes hittel és tudom, h újabb szolgálatok készíttettek el számomra - MERT SOK AZ ARATNI VALÓ és kevés az arató munkás!
Akár betegen akár egészségesen!
Mért "tetszik" Istennek az én és fiam állapota? - Így?
Te magad írtad le és én és a kettő együtt igaz!

Mert "motor", inspiráció ÉS NEM KÍNOZTATÁS de, "kényszerű eszköziség" - ADDIG!

MÍG A KERESZTÉNYSÉG, tudatos célirányos célzattal - helyére nem áll!
MÍG életre nem hívják a már életre hívottat, az apostolságot! Az "állapotot".....

Joggal állítom - jajjjj a hamisat is hamisan tanítóknak mert ők tudják és tudva - nem azt tanítják....amit kéne....

A hozzászólást Elek összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 11 Jan. - 17:28-kor.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Hétf. 11 Jan. - 17:04

Következésként!

Eljutott a történelmi idő oda amely felnyitja a szemeket!
Mikor rálát a vak is, miként fél a haláltól az, aki szolga volt, s szolgaságában ingatag vagy csak szolgának mondták mások, amiről maga is tudta, h nem szolgaság!
És eljutott oda a történelmi kor, h az utolsóból, első legyen mert sohse volt utolsó csak - megtört és leköpött!
Bizony mondom; akinek van füle az hallja!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Hétf. 11 Jan. - 17:23

fortis..........De kérdés , hogy ezek az emberek annyira profik e , és szellemben magasabbra léptek , vagy őket esetleg nem kísért annyira a gonosz , hogy eltántorítsa őket meggyőződésüktől  ?

mindenki tántorog még nem regnál az apostoli közeg.
én is.
azért jő a SztSz kenetével és ott és akkor ad erőt amikor szükséges!

fortis......A következő kérdésem a témában , hogy a kísértés és a fájdalom vajon az egyensúly hiánya e , vagy  esetleg egy kihívás amin az embernek túl kell  tudnia  lépnie ?

ez egy szerteágazó kérdés és összefüggéstelenségében rosszúl fogalmazott-> valami.
- a kísértés az - Van! ha te jóskapista vagy akkor is.
- a fájdalom is van - ami szentség-telen az minden -Van!
-
az általad nevezett "kihívás" - nem célozhatja meg a - Van legyőzését mert a "semmit" markolássza! A - Van-ban nem lehet győzedelmeskedni a VAN ellen!
Tehát holmi kihívás az gyakorlatilag álság - egy véget nem érő tartósított , keretek közötti, tartatás!
-
egy "van" !
"A" VAGYOK! - AKI - VAGYOK!
-
amúgy ennek is nekifutottunk már sokszor a sok év alatt!
-minekutána szorgalmazom én a hetenkénti összejövetelt, az értelmes növekedés érdekében....

AMI! - "A" nem "cső" kategória.....DE! Ti tudjátok!

ha cső akkor cső......

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 11 Jan. - 17:40

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 22:13-kor.

Áprilia

Témanyitás  Vendég on Hétf. 11 Jan. - 18:00

Áprilia.....Úgy gondoltam - es mivel eddig azt hittem, hogy ezen a forumon gondolat- és szólás szabadság van 

Azokban az emberekben fog ez a nemességet sugárzó de, ez idő szerint csak kisugárzás - megmaradni, akik valóságosan rá állanak és tényként fundamentálják Isten Előtt - eltökéltségüket!
Szándékukat, h gondolattal szóval és cselekedetekkel - kitartóan járnak el minden ez irányú ellen tevékenység, megoltására!
A megoltást az 1. Kor. 13.-ban leírtak mentén teszik, jó példával elől mutatkozván, zászlóvivőkként!
-
itt !!! - köhintenem kell -> khümmmmm!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Hétf. 11 Jan. - 18:22

Elek nagyon jól leírtad a kérdéseimre a választ és megértelek . 
Néhány dologban hasonlóan gondolom én is . Talán pont ezért értelek meg . 
Köszönöm , hogy ilyen részletesen kifejtetted . 
Talán Áprilia is megérti felesleges saját példákkal előhozakodnom , hiszen  a te példád adná meg neki a választ . 
Amit te tehetetlenségnek nevezel a saját példádban az az én dühöm és minden emberre vonatkoztathatóan .  De a példád nagyon jó és rájöttem , hogy a düh közelebb visz Istenhez mint a magatehetetlen bizalom ahol az ember hite csupán csak elméleti oldal .
Igen most sok mindent megértettem veled  és magammal is kapcsolatosan .
Zoli

Témanyitás  Vendég on Hétf. 11 Jan. - 18:56

Very Happy ...!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 11 Jan. - 19:47

törlés

A hozzászólást Áprilia összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 22:14-kor.

Áprilia

Témanyitás  Vendég on Hétf. 11 Jan. - 20:08

Példát kérsz, Fortis, bizonyosságra, tessék, friss, meleg példa.
A mostani beszélgetéseteket elolvastam, aztán arra gondoltam, olvasgatni kéne egy bizonyos gyűjteményt valaki írásaiból, akitől nagyon sokat tanultam. Találomra bele is olvastam, és pont olyat találtam (anélkül, hogy kerestem volna), ami pont neked szól, a most felvetett kérdéseidhez való. (Beidéztem az antropozófiához.) Egy ilyen eset lehetne véletlen, de tömegesen fordul elő velem hasonló. Nem lehet másképp értelmezni, csak úgy, hogy láthatatlanul vezetve van a "kezem", hogy oda nyúljon, ahova kell.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Hétf. 11 Jan. - 20:22

@efi írta:Példát kérsz, Fortis, bizonyosságra, tessék, friss, meleg példa.
A mostani beszélgetéseteket elolvastam, aztán arra gondoltam, olvasgatni kéne egy bizonyos gyűjteményt valaki írásaiból, akitől nagyon sokat tanultam. Találomra bele is olvastam, és pont olyat találtam (anélkül, hogy kerestem volna),  ami pont neked szól, a most felvetett kérdéseidhez való. (Beidéztem az antropozófiához.) Egy ilyen eset lehetne véletlen, de tömegesen fordul elő velem hasonló. Nem lehet másképp értelmezni, csak úgy, hogy láthatatlanul vezetve van a "kezem", hogy oda nyúljon, ahova kell.

Eloszor az antropozófiát olvastam el, és pont ugyanerre gondoltam, amit itt feketével kiemeltem: milyen jól beletrafáltál.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Hétf. 11 Jan. - 23:20

@efi írta:Példát kérsz, Fortis, bizonyosságra, tessék, friss, meleg példa.
A mostani beszélgetéseteket elolvastam, aztán arra gondoltam, olvasgatni kéne egy bizonyos gyűjteményt valaki írásaiból, akitől nagyon sokat tanultam. Találomra bele is olvastam, és pont olyat találtam (anélkül, hogy kerestem volna),  ami pont neked szól, a most felvetett kérdéseidhez való. (Beidéztem az antropozófiához.) Egy ilyen eset lehetne véletlen, de tömegesen fordul elő velem hasonló. Nem lehet másképp értelmezni, csak úgy, hogy láthatatlanul vezetve van a "kezem", hogy oda nyúljon, ahova kell.

Elolvastam Efikém , csak ugyan ügyes vagy , szerintem ez nálad már egy érzék . öröm
Zoli

Témanyitás  Vendég on Kedd 12 Jan. - 6:24

Puff neki. Ha az én érzékem ( volna), akkor nem lehet bizonyosság a szellemi világ jelenléte felől. Szerinted tehát nem az. Mindegy, nekem mégis megerősítés.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Kedd 12 Jan. - 9:22

@efi írta:Puff neki. Ha az én érzékem ( volna), akkor nem lehet bizonyosság a szellemi világ jelenléte felől. Szerinted tehát nem az. Mindegy, nekem mégis megerősítés.

Nahát , szinte 100 %-jg biztos voltam benne , hogy ezt meg fogod jegyezni , de miután  leírtam neked az érzékről a gondolatom ,  már akkor  megfogalmazódott bennem erre a felvetésedre a válasz . 
Szóval  a kettőt , az érzéket és a szellemi felől való bizonyosságodat nem kellene külön választani . 
Arra , hogy érzéked van valami felé , ez lehet szellemi benyomás .  Ezzel azt akartam kifejezni , hogy ha nem lenne érzéked a szellemi benyomások felé , akkor a szellem hiába is kopogtatna nem reagálnál . Így viszont a kellő pillanatban azt teszed és oda nyúlsz ahová kell .  Tehát érzéked van hozzá . Ez nem zárja ki a szellemi ráhatást ami ez által  hozhat számodra bizonyosságot , hú remélem sikerült átadnom mi járt az agyamban .
Zoli

Témanyitás  Mayra1 on Kedd 12 Jan. - 15:51

fortis írta:Mit gondoltok arról , hogy ami körülöttetek zajlik inkább megerősít e benneteket abban amiben hitetek van , vagy inkább arra késztet benneteket , hogy erőt vegyetek magatokon , hogy képesek legyetek fenntartani azt , annak ellenére ami hiteteknek  ellent mondana ? 
Szóval mivel találkoztok leginkább a megerősítéssel , vagy az ellentmondással ?- és ezt hogyan élitek meg ?
Gyerekkoromtól tántoríthatatlan a hitem, mert a tapasztalataim egybevágnak azzal. Vagyis, a tapasztalat megerősíti azt, amit és ahogyan hiszek. Valójában a tapasztalatok indítottak el a hit felé, ami felnőtt koromra már annyira a véremben van, hogy semmi és senki tapasztalatai nem tudnak eltéríteni. 
Ebból adódik, hogy sajnálom azokat, akik nem tapasztalnak semmit (nyilván észre se vennék valami miatt), hanem fejest ugranak egy vallási ágazat gépezetébe.

Hozzászólások száma : 1229

Témanyitás  Mayra1 on Kedd 12 Jan. - 16:00

fortis írta:Aztán ott vannak akiket a környezetük csak megerősít a hitükben . 
De kérdés , hogy ezek az emberek annyira profik e , és szellemben magasabbra léptek , vagy őket esetleg nem kísért annyira a gonosz , hogy eltántorítsa őket meggyőződésüktől  ?

A következő kérdésem a témában , hogy a kísértés és a fájdalom vajon az egyensúly hiánya e , vagy  esetleg egy kihívás amin az embernek túl kell  tudnia  lépnie ?
Ide megint csak vonatkoztatnálak téged Elek ha nem haragszol , mert jó példaként szolgálsz . Szóval lehet , hogy a szenvedésed nem véletlen és esetleg egy kihívás volna a hited megerősödésében ?
Pfff.....nem léptek "magasabbra"  és a gogosz....ááá
Ha valaki képes kapcsolatot teremteni a -magasabb énjével- az még nem jelent magaswbb szintet, csak minőségileg mást, valamint a körülöttünk érzékelhető "lelkek" -érzékelése is más minőséget jelent es nem magasabb szintet.
A gonosz nem egy külső -rémálom-. A gonoszság és az arra való hajlam mindenki sajátja, ha kordában tudod tartani oké, ha nem akkor nyugodtan lehetsz baltás gyilkos például.

Hogy hoztad össze a kisértést a fájdalommal? Ha pl. kisértést érzek arra, hogy játékterembe menjek és elszórjam az összes pénzem, az másnap nem fájdalmat okoz, hanem gazdasági csődöt. Ez nem -fáj. 
A kisértés pusztán a bennünk lévő energiák furcsa játéka, ami attól működik eleg pocsékul, ha elhiszed, hogy túljárhatsz az Egyetemes egy "eszén". Ha hiszed, hogy -mindenható vagy-, akkor a bukás lehet fájdalmas, bár csak arról szól, hogy leckét kapsz kicsinységedből.

Témanyitás  Zoli on Kedd 12 Jan. - 16:48

@Mayra1 írta:
Gyerekkoromtól tántoríthatatlan a hitem, mert a tapasztalataim egybevágnak azzal. Vagyis, a tapasztalat megerősíti azt, amit és ahogyan hiszek. Valójában a tapasztalatok indítottak el a hit felé, ami felnőtt koromra már annyira a véremben van, hogy semmi és senki tapasztalatai nem tudnak eltéríteni. 
Ebból adódik, hogy sajnálom azokat, akik nem tapasztalnak semmit (nyilván észre se vennék valami miatt), hanem fejest ugranak egy vallási ágazat gépezetébe.

Hmm , na de az sem lehetetlen , hogy valaki fejest ugrik egy vallási ágazat gépezetébe , és ennek hatására egyszer csak elárasztják a tapasztalatok amiktől akár plusz megerősítéseket is nyerhet .

A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 12 Jan. - 17:17-kor.
Zoli

Témanyitás  Zoli on Kedd 12 Jan. - 17:16

@Mayra1 írta:
fortis írta:Aztán ott vannak akiket a környezetük csak megerősít a hitükben . 

fff.....nem léptek "magasabbra"  és a gogosz....ááá
Ha valaki képes kapcsolatot teremteni a -magasabb énjével- az még nem jelent magaswbb szintet, csak minőségileg mást, valamint a körülöttünk érzékelhető "lelkek" -érzékelése is más minőséget jelent es nem magasabb szintet.

-Ha az ember analfabéta az egy állapot . Ha megtanul írni olvasni , az is egy állapot . Igen , mondhatjuk rá nyugodtan , hogy  a különbség nem jelent magasabb szintet , csak minőségit , de szerintem e tekintetből ezek csak szavak , értelmében mégis a minőség szintlépéssel jár . Nos azt esetleg még hozzá tenném , hogy ezt nem külső személyekhez viszonyítva kellene viszonyítanunk , hanem saját bensőnk állapotaként . 
A gonosz nem egy külső -rémálom-. A gonoszság és az arra való hajlam mindenki sajátja, ha kordában tudod tartani oké, ha nem akkor nyugodtan lehetsz baltás gyilkos például.
- Ez esetben magam is ezen a véleményen voltam és erre is gondoltam , de ettől függetlenül  én nem zárnám ki annak lehetőségét , hogy ha a magunk értékrendjében valamire  gonoszként tekintünk , az külső tényezőként is megkörnyékezhet bennünket .  Ilyesmi pl az átok . 

Én saját részről  speciel a saját oda nem illő  olyan gondolataimra gondoltam , amik hátráltatnak és a káromra vannak egy cél elérésében . .

Hogy hoztad össze a kisértést a fájdalommal? Ha pl. kisértést érzek arra, hogy játékterembe menjek és elszórjam az összes pénzem, az másnap nem fájdalmat okoz, hanem gazdasági csődöt. Ez nem -fáj. 
A kisértés pusztán a bennünk lévő energiák furcsa játéka, ami attól működik eleg pocsékul, ha elhiszed, hogy túljárhatsz az Egyetemes egy "eszén". Ha hiszed, hogy -mindenható vagy-, akkor a bukás lehet fájdalmas, bár csak arról szól, hogy leckét kapsz kicsinységedből. 

-Kísértés és fájdalom összefüggésében .  Van egy cél amit el szeretnék érni , de mindenféle olyan gondolat  kúszik be ami képes elterelni a figyelmemet . Ez számomra kísértés mert elterel az utamról és ráadásul még  ínyenc is volna a számomra . Erre jó példa volna mondjuk a fiatal papok  képzelgései , akik cölibátust fogadtak . A gondolataik igen is , hogy kísértőek és  ha nem elég erősek ez lelki fájdalmat okozhat a számukra . De ilyen lehet az italról vagy a dohányzásról való leszokás is . Emlékszem amikor egy szilveszteri fogadalomként soha többé nem gyújtottam többé rá , egy ideig álmaimban előfordult , hogy mégis csak rágyújtottam . Az események után mindig lelkiismeret furdalásom volt ( fájdalom kategória) , persze ébredés után  mindig jött a megkönnyebbülés , hogy eddig mégis csak kibírtam  . 
Zoli

Témanyitás  Mayra1 on Kedd 12 Jan. - 17:23

Fortis írja: ....Van egy cél amit el szeretnék érni , de mindenféle olyan gondolat  kúszik be ami képes elterelni a figyelmemet . Ez számomra kísértés mert elterel az....

Ez nem kísértés, hanem figyelemzavar....

A lelkiismert furdalás nem -fájdalom- kategória...egyszerűen energiapazarlás...

Témanyitás  Zoli on Kedd 12 Jan. - 17:32

@Mayra1 írta:Fortis írja: ....Van egy cél amit el szeretnék érni , de mindenféle olyan gondolat  kúszik be ami képes elterelni a figyelmemet . Ez számomra kísértés mert elterel az....

Ez nem kísértés, hanem figyelemzavar....

A lelkiismert furdalás nem -fájdalom- kategória...egyszerűen energiapazarlás...

Lehet , hogy neked figyelem zavar , nekem kísértés . 
Pont ezért hoztam fel a cigaretta vagy az alkohol példáját , hogy lásd . 
Ezek nem figyelemzavar tárgyai , hanem a kísértésé  véleményem szerint .
De mindentől függetlenül ki tudnék egyezni abban , hogy a kettő nem üti egymást . Jön a kísértő gondolat , ami eltereli a figyelmed és ezért figyelem zavar lép fel .  Very Happy

A lelkiismeret furdalás természetesen energia pazarlás , de egyben egy érzés is . Az érzés meg lehet fájdalmas . 
Egyszerű példa , hogy értsd mire gondolnék . Ha valakinek meghal pl a gyermeke , akkor ez egy óriási űrrel jár és ez egy érzés . Egy fájdalmas érzés , mert fájdalom nem csak  fizikailag van . 
Zoli

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

12 / 15 oldal Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Vissza az elejére