A hit

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

13 / 15 oldal Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Go down

Re: A hit

Témanyitás  Mayra1 on Kedd 12 Jan. - 20:21

fortis írta:
@Mayra1 írta:Fortis írja: ....Van egy cél amit el szeretnék érni , de mindenféle olyan gondolat  kúszik be ami képes elterelni a figyelmemet . Ez számomra kísértés mert elterel az....

Ez nem kísértés, hanem figyelemzavar....

A lelkiismert furdalás nem -fájdalom- kategória...egyszerűen energiapazarlás...

Lehet , hogy neked figyelem zavar , nekem kísértés . 
Pont ezért hoztam fel a cigaretta vagy az alkohol példáját , hogy lásd . 
Ezek nem figyelemzavar tárgyai , hanem a kísértésé  véleményem szerint .
De mindentől függetlenül ki tudnék egyezni abban , hogy a kettő nem üti egymást . Jön a kísértő gondolat , ami eltereli a figyelmed és ezért figyelem zavar lép fel .  Very Happy

A lelkiismeret furdalás természetesen energia pazarlás , de egyben egy érzés is . Az érzés meg lehet fájdalmas . 
Egyszerű példa , hogy értsd mire gondolnék . Ha valakinek meghal pl a gyermeke , akkor ez egy óriási űrrel jár és ez egy érzés . Egy fájdalmas érzés , mert fájdalom nem csak  fizikailag van . 
Amennyiben a szülő mulasztott myilván élete végeig elkiséri a lelkiismeret furdalás, ebben a formában elképzelhető a fájdalom is, igen.

Az alkohol probléma nem kisértés, hanem rossz szokás (nem, nem betegség). Úgy vélem pont hasonlóan rossz szokás a dohányzàs is, csakhogy.....amíg egy alkoholista bódult állapotában tömeggyilkolászásra is képes, addig egy dohányos max. kiszakít magának 10 percet, ami 10 percben nyugit teremt, mert hótbiztos, hogy a mendohányzók a közelébe se mennek  Twisted Evil

Hozzászólások száma : 1229

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 2:35

Azt hiszem, Fortis, hogy félreértettem a beszélgetést indító kérdésedet. Az általad említett hit alatt nem istenhitet kell érteni, hanem valamilyen hiedelmet. Valójában az a kérdésed, hogy szembesültünk-e már azzal, hogy hittünk valamit a világról, és a valóság rácáfolt.

Az ezoterikus irodalom ilyen hamis hiedelmektől hemzseg. A legtöbb ember azért nem szembesül azzal, hogy tévhiteket vall, mert ezeket a tévhiteket csak a szólamok szintjén érinti, csak társalgási téma neki, és ahogy az életét éli, annak semmilyen eszméhez nincs köze. Amit megél, az el van választva attól, ami a fejében van. Ezért aztán észre sem veszi, ha a valóság szembemegy a hiedelmeivel, mert nem keresi az életében a szellemi törvényeket.

Példa hiedelmre szerintem - bár rejlik benne igazság -, hogy mindent lehet, csak erősen akarni kell. Mintha legalábbis az ima valami fizetőeszköz volna, amiből ha eleget előállítunk, akkor be lehet váltani a kívánságunkra. Ezzel szemben, az a valóság, hogy ha teljesül, amit az imában kérünk, az kegyelem, amit vagy megkapunk, vagy nem. Nem az érdemeinktől függ, és nem attól, hogy milyen erősen szeretnénk. Be kell azt látni, hogy valójában semmit sem tudunk a világban működő törvényekről, arról, hogy minek miért kell úgy lenni, ahogy éppen van, és erős naivitás azt hinni, hogy az egyetlen dolog, ami a világot rendezi, az a mi kívánságunk.

A hozzászólást efi összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 13 Jan. - 2:59-kor.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 2:51

Még nem fejeztem be, csak elküldtem, nehogy a hosszú idő miatt kidobjon a rendszer, és elvesszen, amit bepötyögtem.

Bár talán már csak az a gondolat van hátra, hogy el tudok képzelni olyan helyzetet, amikor egy erős kívánság pont azért nem teljesülhet, mert épp a hamis véleményünkben erősítene meg minket. A valóság olyan bölcsen van megteremtve (olyan bölcsen teremtjük meg magunk köré egy olyan énünkkel, akitől elválasztva vagyunk), hogy kényszerűen azzal szembesít, amivel szembesülnünk kellene. Drasztikus (érzelmileg fájdalmas) módszerre azért van szükség, mert másból nem értünk. Gyakran még ebből sem.

Azt gondolom, hogy a lelki fájdalomnak a tudatlanságunk az oka. A vakságunk. Csak a vágyainkat látjuk, és a dolgok értelmét nem.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Szer. 13 Jan. - 8:23

@efi írta:
A valóság olyan bölcsen van megteremtve (olyan bölcsen teremtjük meg magunk köré egy olyan énünkkel, akitől elválasztva vagyunk), hogy kényszerűen azzal szembesít, amivel szembesülnünk kellene.

Egy felsőbb énünk irányítja az életünket?
Akkor az itteni énünk (egó) mit csinál "önmagától", semmit? Csak automatikusan végrehajtja/éli a felsőbb én által elrendezett életet? Semmilyen ráhatása nincs?
Amikor fájdalom van stb., akkor az itteni én csak rosszul "interpretálja" a felsőbb én szándékát?
Tehát akkor szerinted "eleve elrendeltség" van?

Áprilia

Hozzászólások száma : 4854

Témanyitás  Blueeye on Szer. 13 Jan. - 8:51

@efi írta:Példát kérsz, Fortis, bizonyosságra, tessék, friss, meleg példa.
A mostani beszélgetéseteket elolvastam, aztán arra gondoltam, olvasgatni kéne egy bizonyos gyűjteményt valaki írásaiból, akitől nagyon sokat tanultam. Találomra bele is olvastam, és pont olyat találtam (anélkül, hogy kerestem volna),  ami pont neked szól, a most felvetett kérdéseidhez való. (Beidéztem az antropozófiához.) Egy ilyen eset lehetne véletlen, de tömegesen fordul elő velem hasonló. Nem lehet másképp értelmezni, csak úgy, hogy láthatatlanul vezetve van a "kezem", hogy oda nyúljon, ahova kell.

Ezt én is tapasztalom, és érdekes, hogy ez elvisz a tévútra is, hogy aztán megtapasztaljam azt, ami nem jó nekem, utána már mehetek tovább. Valószínű sokszor nem ismerem fel még a nekem való utat, így kell egy kis kerülőt tennem.

Nem baj, az is tapasztalat.

"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Hozzászólások száma : 1102

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 8:53

Eddig nem olvastam bele,kotnyeleskedtem, most "itt vagyok"!

efi...Bár talán már csak az a gondolat van hátra, hogy el tudok képzelni olyan helyzetet, amikor egy erős kívánság pont azért nem teljesülhet, mert épp a hamis véleményünkben erősítene meg minket. A valóság olyan bölcsen van megteremtve (olyan bölcsen teremtjük meg magunk köré egy olyan énünkkel, akitől elválasztva vagyunk), hogy kényszerűen azzal szembesít, amivel szembesülnünk kellene. Drasztikus (érzelmileg fájdalmas) módszerre azért van szükség, mert másból nem értünk. Gyakran még ebből sem.

Azt gondolom, hogy a lelki fájdalomnak a tudatlanságunk az oka. A vakságunk. Csak a vágyainkat látjuk, és a dolgok értelmét nem.

Szinte mindenben egyet értek, szinte nagyon meglepődtem és szinte nem is kifogásolnék és nem volnék Elek!
De!
Az utolsónak írt mondat az eszencia! A többi is! Csak ez kiemelten foglalja össze...
A lelki fájdalom és a tudatlanság - NEM VÁLASZTHATÓ SZÉT úgy, ahogy itt "átjönni" "megmutatni kívánja magát! AZ egy-sége sem egység!
Akkor mi?
-
Ez kérem az amelyről eddig beszéltem = ÉRINTETLENSÉG!
"A" nemérintem mert szabad vagyok <------útja! És tényleg egy kényszerűsített út mert a bűn kényszerében élünk Jézus kettedik eljöveteléig!
-
AZ ÉRINTETLENSÉG ÁLLAPOTÁNAK - elérése - itt jön az általam oly kedves rész -> "A" SztSz Személy képes képviselni!
Semmi - praktika, semmi tudomány sem annak tanítója mint ember aki bölcs és úton járó megpróbált!
SENKI ÉS SEMMI!
-
Így következésként a dolgokból történő kiesést a SztSz Személy kizárása okozza - NEM MÁS!
A SztSZ milliószor képes bizonyságot tenni Magáról - EZ A HIVATÁSA, Ő a Profi ÉS AZ EGYETLEN! 
Bizony mondom; még ma reggel is megajándékozott a növekedés "apró kulcsaival", amint felkeltem már -Y JÖTT ÉS ADOTT - Tanácsolt és Vezetett!
Természetesen magamtól soha sem értem volna ide és megvalósítani sem tudnám soha ha kettő életem volna se!
Ma a családom egységéről tanított a SztSz és tette elém elemzésre - ÍGY NEM KÍN ÉS SZÜKSÉG SZÁMOMRA SEMMI!
ANNÁL INKÁBB - ÖRÖM és kitartás mert látom a célt és látom, -> nem test és vér ellen küzdök - azaz "küzd helyettem a SztSz"! <-- Én nem tudhatom azt mennyire elfogadható amit mondok, hiszen én vagyok a kis bunkó közöttetek!
De, lám én látom azt a fejlődést, a mostanit, ami napok alatt előbújt ÉS ÉVEK ÓTA NEM!
Miért?

MERT!
A SztSz Személy jött a végére én előttem ott volt de, utánam - MÉG INKÁBB!
ÍGY SZERET ISTEN MINDŐNKET!

HA EZ NEM ELÉG NEKTEK?

El fogtok pusztúlni - a magatök -->>> "gödreibe".....

-
A mai napért...is...hallelujah, hallelujah,...hallelujah,...köszönöm Isten Atya, Jézus aki a Krisztus és Szent Szellem Személy!

Jézus nevében!

Ámen.

(( még volna gondolatom efihez de, nem mondhatom el mert nincs itt az ideje és...nem posztom, ám annyit igen!
keményen "rúgódoztál" ellenem, még most is töröltél legutóbb és íme, eszközzé lettél - Isten kezében a "fönti kommenteddel" - nagy és jó és kedves eszköz, a többi kedves "eszköz" embernek a fórumon!  )))))

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 8:58

Igen! - Áprilia - igen, igen, igen,....és ez nem a "rossz" - EZ! - "A" JÓ!
-
Akkor mért kell Eleket "kibelezni" ???

Elek nem volt kibelezve!
Elek a hosszútűrésben lépett előrébb - kivéve a "baszódjmegbeszólást" !!!

És ti ???
-
Az a helyzet- MINANNYIAN - ITT VAGYUNK AZ ÖRÖM KAPUJÁBAN!

hallelujah.....-> hallelujah...-> ...

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 9:00

Igen! Blu.....gyakorlatilag még ha belegondolsz is a megbocsátás is már előre elvégeztetett!
Az agyam eldobom ekkora növekedés és ennyire gyors növekedés láttán!
Mi ez?

EZ!

AZ!
IDŐK!

(jelei) ( nekünk) (akiket kiválasztott az Úr) (mire?) (honnan tudjam !!! )

ui; kérdezzük meg Tőle! szabad kérdezni...

A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 13 Jan. - 9:01-kor.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Blueeye on Szer. 13 Jan. - 9:01

@Mayra1 írta:
fortis írta:
@Mayra1 írta:Fortis írja: ....Van egy cél amit el szeretnék érni , de mindenféle olyan gondolat  kúszik be ami képes elterelni a figyelmemet . Ez számomra kísértés mert elterel az....

Ez nem kísértés, hanem figyelemzavar....

A lelkiismert furdalás nem -fájdalom- kategória...egyszerűen energiapazarlás...

Lehet , hogy neked figyelem zavar , nekem kísértés . 
Pont ezért hoztam fel a cigaretta vagy az alkohol példáját , hogy lásd . 
Ezek nem figyelemzavar tárgyai , hanem a kísértésé  véleményem szerint .
De mindentől függetlenül ki tudnék egyezni abban , hogy a kettő nem üti egymást . Jön a kísértő gondolat , ami eltereli a figyelmed és ezért figyelem zavar lép fel .  Very Happy

A lelkiismeret furdalás természetesen energia pazarlás , de egyben egy érzés is . Az érzés meg lehet fájdalmas . 
Egyszerű példa , hogy értsd mire gondolnék . Ha valakinek meghal pl a gyermeke , akkor ez egy óriási űrrel jár és ez egy érzés . Egy fájdalmas érzés , mert fájdalom nem csak  fizikailag van . 
Amennyiben a szülő mulasztott myilván élete végeig elkiséri a lelkiismeret furdalás, ebben a formában elképzelhető a fájdalom is, igen.

Az alkohol probléma nem kisértés, hanem rossz szokás (nem, nem betegség). Úgy vélem pont hasonlóan rossz szokás a dohányzàs is, csakhogy.....amíg egy alkoholista bódult állapotában tömeggyilkolászásra is képes, addig egy dohányos max. kiszakít magának 10 percet, ami 10 percben nyugit teremt, mert hótbiztos, hogy a mendohányzók a közelébe se mennek  Twisted Evil

Ha valaki olvasta a Bhagavad gitát, akkor pontosan tudja, hogy a melyik gúna/kötöerő van hatással rá.
Nem is tudnak róla az emberek, hogy ezek az erők irányítják az életüket. Így azt sem értik, hogy miért függenek valamitől, és azt sem, miért nem tudnak leszokni róla.

Aki alkoholizál, vagy dohányzik, testi/lelki függőségben szenved, aminek következménye súlyos betegség lehet.
Mindenképp szennyezi a testét és tudatát, aki csinálja, de sokszor ez sem tudatosul az emberben. Már 7-8 éve nem dohányzom, amióta leszoktam, azóta látom a súlyát ennek, amíg csináltam nem érdekelt, pedig már rendesen köhögtem, és miután leszoktam róla, elmúlt a köhögés. Hála Istennek még időben.

"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Témanyitás  Blueeye on Szer. 13 Jan. - 9:03

@efi írta:Még nem fejeztem be, csak elküldtem, nehogy a hosszú idő miatt kidobjon a rendszer, és elvesszen, amit bepötyögtem.

Bár talán már csak az a gondolat van hátra, hogy el tudok képzelni olyan helyzetet, amikor egy erős kívánság pont azért nem teljesülhet, mert épp a hamis véleményünkben erősítene meg minket. A valóság olyan bölcsen van megteremtve (olyan bölcsen teremtjük meg magunk köré egy olyan énünkkel, akitől elválasztva vagyunk), hogy kényszerűen azzal szembesít, amivel szembesülnünk kellene. Drasztikus (érzelmileg fájdalmas) módszerre azért van szükség, mert másból nem értünk. Gyakran még ebből sem.

Igen, a tudatlanságtól szenvedünk!!!! yes

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 9:06

???

Hála Istennek még időben.

???

Most akkor Istennek vagy....Bhagavad gitát -nak ??? ("báli gidának")) ( mert lehet szép az öltözéke és táncol a bálon - nem Istennek táncol) (táncol annak aki neki hisz -> benne gyönyörködik, az ő szépségének és TÁNCÁNAK!)

A SztSz Személy ! Ő az Isten ez idő szerinti "KÜLDÖTTE"!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 9:10

Nem szenvedés->>> ÖRÖM!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Blueeye on Szer. 13 Jan. - 9:12

@Elek írta:???

???

Most akkor Istennek vagy....Bhagavad gitát -nak ??? ("báli gidának")) ( mert lehet szép az öltözéke és táncol a bálon - nem Istennek táncol) (táncol annak aki neki hisz -> benne gyönyörködik, az ő szépségének és TÁNCÁNAK!)

Az Tőle származik. A Bibliával se csúfoskodunk, és mással sem kellene.

A hozzászólást Blueeye összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 13 Jan. - 9:13-kor.

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 9:13

Ébrednünk "kell-ene"...

asszhiszemm - itt az ideje - ekkora kegyelmet mostanában nem tapasztaltam - csak a "szolgálataimban" - itt még nem nagyon,...MOST IGEN!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 9:16

Erre is azt tudom mondani - Igen!
Ám ne feledd kérlek a a a Bhagavad gitát - MÁS AKOLBA ADTA ISTEN!
Ott van az jól!
Nekünk - KÉZTŐL KÉZBE ADJA A SztSz Által és végtelen nagy örömmel élhetjük meg - "átadásra"!
Az átadás így az evangélium és persze annak is a maga kifejezett és célirányos örömeivel...stb...stb...pld gyorsaságával és mindent elsöprő hatékonyságával...

A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 13 Jan. - 9:24-kor.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 9:21

( javallat a mostani reggelre!    -> adjunk időt az "emésztésre" !!!  )))))

mert nem kívánom "kihányni" ezt a DICSŐSÉGET!
mert úgy vártam már mint a kései esőt!
mert oly tikkadt volt a lekem és ímé!
mert az Úr Szeret és most!

TUDOMÁSUL KELL VENNI!
Hogy szeret!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 9:29

(( khümmm...most lett kalászos a "kép-em"...na hát !!!!........)))) (( én nem hagyom kifosztani az örömöm, megyek  folytatom a szolgálatom az agyvérzéses barátom és családja felé és közbe hálát mondok - Istennek, Jézusnak és a SztSz-nek!!  )))

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Szer. 13 Jan. - 11:50

@Elek írta:???

???

Elek nem kell Istent és a bhavagad gitát egy kalap alá venni .  Isten szellemi tényező a másik pedig életformát okító tan . 
Egyik  jelenléte a szellemed és a lelked táplálja , a másik meg azt tanítja , hogy maradj egészséges .
Zoli

Hozzászólások száma : 9168

Témanyitás  Zoli on Szer. 13 Jan. - 12:26

Efi nem térnék ki írásodból a részletekre , de nagyon szépen értelmesen összefoglaltad,  mit is akarhattam kihozni a kérdésemmel . 
Szóval ha volnának saját példák , még jöhetnek . 
Én speciel még nem csalódtam , a hitemet még semmi sem ingatta meg . De mondhatni úgy is , hogy a hiedelmeimet még nem . 
Talán ennek az is oka lehet , hogy nem igazán voltak beton kemény elvárásaim  hogy valamiknek az elvárásoknak megfelelően történniük kellene . Sokkal inkább rácsodálkozásaim voltak a világra és azokra a dolgokra amik velem életem során megtörténhettek . A hitem esetleg abban nyugszik , hogy ami egyszer megtörténhetett , az megtörténhet máskor is és ezek a dolgok események utat mutathatnak , valamerre vezethetnek . De arról nincs igazán tudomásom , hogy hová , ezért nem is várhatok el semmit sem tőle . 

A düh  amiről fentebb írtam azokra az eseményekre vonatkoznak amiket mások által tapasztalhattam és  helyzetüket érinthettem a beleélésemmel . Erre Elek által hozott példa nagyon szemléltető volt , és nagyon is hálás vagyok neki érte , hogy azt amihez és amiért ragaszkodik , általa megérthettem . De az ő példája nem egyedüli rengetegen járhatnak ebben a cipőben . Nem tudom eljutok e magam is erre a szintre valaha ,  mert bár szeretném hogy visszaigazolásokat nyerjek a környezetből és megerősítéseket , de elvárásként  nem annyira lényeges . De legalább már tudom és ezért ha szorgalmazok is valamit  bár  szeretném és nem adom fel , de mivel nem ismerem az univerzum törvényeit és talán elfogadni sem tudok igazán semmit ami törvényszerű , ezért nem is várhatom el .
Zoli

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 16:56

értem koma, ha olvasod, írtam is, egyik akol egyik ága...
én, a bárány "A" "csobánnal" akarok lenni ha fene fenét eszik is!
röviden ennyi.
hosszan?
mindent elmondtam már ami elmondható volt Jézust illetőleg!

( csobán az aki az esztena-ban él állandóan és olyan birkaszaga van, folyik bőre alól a faggyú........no, ez fordítva is igaz - Jézus illat - számomra "A" FŐ ILLAT!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Csüt. 14 Jan. - 10:25

Már világos, miért nem fedted fel a saját példádat, fortis, bocsánatot kérek.

bang-head

Áprilia

Témanyitás  Vendég on Csüt. 14 Jan. - 11:12

fortis...A düh  amiről fentebb írtam azokra az eseményekre vonatkoznak amiket mások által tapasztalhattam és  helyzetüket érinthettem a beleélésemmel . Erre Elek által hozott példa nagyon szemléltető volt , és nagyon is hálás vagyok neki érte , hogy azt amihez és amiért ragaszkodik , általa megérthettem . De az ő példája nem egyedüli rengetegen járhatnak ebben a cipőben . Nem tudom eljutok e magam is erre a szintre valaha ,  mert bár szeretném hogy visszaigazolásokat nyerjek a környezetből és megerősítéseket , de elvárásként  nem annyira lényeges . De legalább már tudom és ezért ha szorgalmazok is valamit  bár  szeretném és nem adom fel , de mivel nem ismerem az univerzum törvényeit és talán elfogadni sem tudok igazán semmit ami törvényszerű , ezért nem is várhatom el .

Eljuthatsz  "erre" "A" "szintre"...minden bizonnyal...- "megértés" "lépcsőfokai-val"....

Mi ez a "lépcsőfok"?
Nos, én úgy vélem, a gyakorlat alapján, semmit sem kaptam volna meg az élettől melyet egyenes következtetésként - Istennek "mondok" ha, nem tört volna rám, "vad és gyilkos ösztönével" - a halál!
Az életellenessége!
Azonnal "reagálnom" kellet, kifejezetten és fokozottan figyelnem a "problémára" - annak összes körülményére - a szereplőkre ÉS - nem utolsó sorban a magam "kitartására".
Beletettem a "mindent vagy semmit" erejébe ÉS ezzel az "erővel" tettem meg - lépéseimet - "A" "gyerünk" - "előre"-t !

((volt "erőm" szemébe nézni az öldöklőnek és keserűen és haraggal és minden indulatommal - ordítani; NEM!  )))

Soha eddig még nem maradtam alúl!
Most a legeslegnagyobb kihívás kapuját döngetem, s nézek fel a toronyba, ahol ott áll az Őr!
-
Már nem konkrétan a -> mindent vagy semmit <- késztet leginkább, azaz megmaradt motorikusan de, beleforrta magát az "Evangéliumba"!
Miért?
Mert megértettem, h az eddigi nekifutásaim és átadottságaim az engem elhívó Istennek köszönhetőek, s pont az Ő AKARATÁBÓL MARADTAM KI!
-
Ha, ezt megérted - fortis - "Eljuthatsz" !

Erre mérget vehetünk, a "Kegyelem" nem hazudtolta meg magát, soha nem is fogja - ez az "A" törvény is melyet szintén "keresel"!
-
Én is - MOST - ÉRKEZTEM IDE!
Te is...
Itt a fórumon, közel mindőnk - most - "érkezett" "ide"...

Csak!

Még - most - "eszméltek rá"....
-
Én?
Én eddig "vértpisiltem" és talán még kell is pisilnem egy kicsikét - MÁR NEM SOKAT!
-
Bizony mondom; nektek sem!

Jézus a Krisztus nevében most és mind örökkön örökké!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Csüt. 14 Jan. - 12:40

@Áprilia írta:Már világos, miért nem fedted fel a saját példádat, fortis, bocsánatot kérek.

bang-head

simi virág
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Csüt. 14 Jan. - 13:09

Jó nagy dudor nőtt a fejemen a falba veréstől. Very Happy

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Csüt. 14 Jan. - 16:07

@Áprilia írta:Jó nagy dudor nőtt a fejemen a falba veréstől. Very Happy

Majd befáslizzuk neked .  öröm
Zoli

Témanyitás  Zoli on Csüt. 14 Jan. - 16:08

Elek  shaking-hands
Zoli

Témanyitás  Zoli on Kedd 26 Jan. - 18:32

Mit gondoltok melyik a helyes  fohász a  könyörgés , vagy a hálálkodás inkább ? Szóval tudom , mert sok helyűtt hallottam már , hogy a dolgokat már megtörténtként  kellene elkönyvelni , így pl mondjuk a gyógyulást . De hogy lehet valamiért hálát adni ami szemmel láthatólag nem történt még meg ?
Vagy itt egy vicces példa , ez hmm mondhatni ezós körökben elterjedtebb ? - szóval pl valaki fél életén keresztül imitálhatja , és képzelheti el , tudatosíthatja magában , hogy neki pl autója van . Lehet ennek ellenére úgy költözik a másvilágra , hogy soha az életében neki nem lett . 
Ráfoghatjuk , hogy rosszul csinálta , de valóban csak ez lehet az oka ? Csak ugyan ez lehet az oka az ima fohászkodását is illetően ? 
Vagy ráfoghatjuk , hogy valami mondjuk azért nem történik meg , mert  szembe megy az életútjával . Na de hát mennyi mindent elkövetünk ami szembe megy, ezekkel nincsen baj ?

A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 26 Jan. - 19:28-kor.
Zoli

Témanyitás  Vendég on Kedd 26 Jan. - 18:52

"Vagy ráfoghatjuk , hogy valami mondjuk azért nem történik meg , mert szembe megy az életútjával . Na de hát mennyi mindent elkövetünk ami szembe megy ezekkel nincsen baj ?"

De, ezekkel is baj van. Viszont ezek olyan dolgok, amiket tudunk csinálni, hiába nem kéne. Mert egyszerű. Valakit fejbeverni egyszerű. Lottó ötöst nyerni nem az, mert a primitív akaratunk nem elég hozzá.

És még sokkal több dolog van, amit nem teszünk meg, pedig az élettervünk alapján meg kéne tennünk. Kétségtelen, hogy rengeteg ponton rontjuk el az életutunkat, mert alvajáróként éljük az életünket.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Blueeye on Kedd 26 Jan. - 19:13

fortis írta:Mit gondoltok melyik a helyes  fohász a  könyörgés , vagy a hálálkodás inkább ? Szóval tudom , mert sok helyűtt hallottam már , hogy a dolgokat már megtörténtként  kellene elkönyvelni , így pl mondjuk a gyógyulást . De hogy lehet valamiért hálát adni ami szemmel láthatólag nem történt még meg ?
Vagy itt egy vicces példa , ez hmm mondhatni ezós körökben elterjedtebb ? - szóval pl valaki fél életén keresztül imitálhatja , és képzelheti el , tudatosíthatja magában , hogy neki pl autója van . Lehet ennek ellenére úgy költözik a másvilágra , hogy soha az életében neki nem lett . 
Ráfoghatjuk , hogy rosszúl csinálta , de valóban csak ez lehet az oka ? Csak ugyan ez lehet az oka az ima fohászkodását is illetően ? 
Vagy ráfoghatjuk , hogy valami mondjuk azért nem történik meg , mert  szembe megy az életútjával . Na de hát mennyi mindent elkövetünk ami szembe megy ezekkel nincsen baj ?

Ez olyan mint az agykontrollozás, képzeld el ezt, azt...hogy már van egy autód,- amikor nincs is,- nem elképzelni kell, hanem megdolgozni érte a jelenben, és spórolni.

Az ember szeret illúziókat kergetni, és álmodozni, aztán soha nem fog megvalósulni semmi.

A jelenben kell élni, a valós vágyakért, ( anyagi szükségletek, kapcsolatok), megdolgozni, az egészségért tenni, és a természet törvényeivel összehangban élni. Nincs más út.

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Témanyitás  Áprilia on Kedd 26 Jan. - 19:27

@efi írta:
Kétségtelen, hogy rengeteg ponton rontjuk el az életutunkat, mert alvajáróként éljük az életünket.

@Blueeye írta:
Ez olyan mint az agykontrollozás, képzeld el ezt, azt...hogy már van egy autód,- amikor nincs is,- nem elképzelni kell, hanem megdolgozni érte a jelenben, és spórolni.

yes
Bírom a józanságotokat! yes

Áprilia

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

13 / 15 oldal Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Vissza az elejére