A hit

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

13 / 15 oldal Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Go down

Re: A hit

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 9:10

Nem szenvedés->>> ÖRÖM!

Vendég
Vendég

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Blueeye on Szer. 13 Jan. - 9:12

@Elek írta:???

Hála Istennek még időben.

???

Most akkor Istennek vagy....Bhagavad gitát -nak ??? ("báli gidának")) ( mert lehet szép az öltözéke és táncol a bálon - nem Istennek táncol) (táncol annak aki neki hisz -> benne gyönyörködik, az ő szépségének és TÁNCÁNAK!)

A SztSz Személy ! Ő az Isten ez idő szerinti "KÜLDÖTTE"!

Az Tőle származik. A Bibliával se csúfoskodunk, és mással sem kellene.

A hozzászólást Blueeye összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 13 Jan. - 9:13-kor.

"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Hozzászólások száma : 1102

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 9:13

Ébrednünk "kell-ene"...

asszhiszemm - itt az ideje - ekkora kegyelmet mostanában nem tapasztaltam - csak a "szolgálataimban" - itt még nem nagyon,...MOST IGEN!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 9:16

Erre is azt tudom mondani - Igen!
Ám ne feledd kérlek a a a Bhagavad gitát - MÁS AKOLBA ADTA ISTEN!
Ott van az jól!
Nekünk - KÉZTŐL KÉZBE ADJA A SztSz Által és végtelen nagy örömmel élhetjük meg - "átadásra"!
Az átadás így az evangélium és persze annak is a maga kifejezett és célirányos örömeivel...stb...stb...pld gyorsaságával és mindent elsöprő hatékonyságával...

A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 13 Jan. - 9:24-kor.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 9:21

( javallat a mostani reggelre!    -> adjunk időt az "emésztésre" !!!  )))))

mert nem kívánom "kihányni" ezt a DICSŐSÉGET!
mert úgy vártam már mint a kései esőt!
mert oly tikkadt volt a lekem és ímé!
mert az Úr Szeret és most!

TUDOMÁSUL KELL VENNI!
Hogy szeret!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 9:29

(( khümmm...most lett kalászos a "kép-em"...na hát !!!!........)))) (( én nem hagyom kifosztani az örömöm, megyek  folytatom a szolgálatom az agyvérzéses barátom és családja felé és közbe hálát mondok - Istennek, Jézusnak és a SztSz-nek!!  )))

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Szer. 13 Jan. - 11:50

@Elek írta:???

Hála Istennek még időben.

???

Most akkor Istennek vagy....Bhagavad gitát -nak ??? ("báli gidának")) ( mert lehet szép az öltözéke és táncol a bálon - nem Istennek táncol) (táncol annak aki neki hisz -> benne gyönyörködik, az ő szépségének és TÁNCÁNAK!)

A SztSz Személy ! Ő az Isten ez idő szerinti "KÜLDÖTTE"!

Elek nem kell Istent és a bhavagad gitát egy kalap alá venni .  Isten szellemi tényező a másik pedig életformát okító tan . 
Egyik  jelenléte a szellemed és a lelked táplálja , a másik meg azt tanítja , hogy maradj egészséges .
Zoli

Hozzászólások száma : 9342

Témanyitás  Zoli on Szer. 13 Jan. - 12:26

Efi nem térnék ki írásodból a részletekre , de nagyon szépen értelmesen összefoglaltad,  mit is akarhattam kihozni a kérdésemmel . 
Szóval ha volnának saját példák , még jöhetnek . 
Én speciel még nem csalódtam , a hitemet még semmi sem ingatta meg . De mondhatni úgy is , hogy a hiedelmeimet még nem . 
Talán ennek az is oka lehet , hogy nem igazán voltak beton kemény elvárásaim  hogy valamiknek az elvárásoknak megfelelően történniük kellene . Sokkal inkább rácsodálkozásaim voltak a világra és azokra a dolgokra amik velem életem során megtörténhettek . A hitem esetleg abban nyugszik , hogy ami egyszer megtörténhetett , az megtörténhet máskor is és ezek a dolgok események utat mutathatnak , valamerre vezethetnek . De arról nincs igazán tudomásom , hogy hová , ezért nem is várhatok el semmit sem tőle . 

A düh  amiről fentebb írtam azokra az eseményekre vonatkoznak amiket mások által tapasztalhattam és  helyzetüket érinthettem a beleélésemmel . Erre Elek által hozott példa nagyon szemléltető volt , és nagyon is hálás vagyok neki érte , hogy azt amihez és amiért ragaszkodik , általa megérthettem . De az ő példája nem egyedüli rengetegen járhatnak ebben a cipőben . Nem tudom eljutok e magam is erre a szintre valaha ,  mert bár szeretném hogy visszaigazolásokat nyerjek a környezetből és megerősítéseket , de elvárásként  nem annyira lényeges . De legalább már tudom és ezért ha szorgalmazok is valamit  bár  szeretném és nem adom fel , de mivel nem ismerem az univerzum törvényeit és talán elfogadni sem tudok igazán semmit ami törvényszerű , ezért nem is várhatom el .
Zoli

Témanyitás  Vendég on Szer. 13 Jan. - 16:56

értem koma, ha olvasod, írtam is, egyik akol egyik ága...
én, a bárány "A" "csobánnal" akarok lenni ha fene fenét eszik is!
röviden ennyi.
hosszan?
mindent elmondtam már ami elmondható volt Jézust illetőleg!

( csobán az aki az esztena-ban él állandóan és olyan birkaszaga van, folyik bőre alól a faggyú........no, ez fordítva is igaz - Jézus illat - számomra "A" FŐ ILLAT!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Csüt. 14 Jan. - 10:25

Már világos, miért nem fedted fel a saját példádat, fortis, bocsánatot kérek.

bang-head

Áprilia

Hozzászólások száma : 4928

Témanyitás  Vendég on Csüt. 14 Jan. - 11:12

fortis...A düh  amiről fentebb írtam azokra az eseményekre vonatkoznak amiket mások által tapasztalhattam és  helyzetüket érinthettem a beleélésemmel . Erre Elek által hozott példa nagyon szemléltető volt , és nagyon is hálás vagyok neki érte , hogy azt amihez és amiért ragaszkodik , általa megérthettem . De az ő példája nem egyedüli rengetegen járhatnak ebben a cipőben . Nem tudom eljutok e magam is erre a szintre valaha ,  mert bár szeretném hogy visszaigazolásokat nyerjek a környezetből és megerősítéseket , de elvárásként  nem annyira lényeges . De legalább már tudom és ezért ha szorgalmazok is valamit  bár  szeretném és nem adom fel , de mivel nem ismerem az univerzum törvényeit és talán elfogadni sem tudok igazán semmit ami törvényszerű , ezért nem is várhatom el .

Eljuthatsz  "erre" "A" "szintre"...minden bizonnyal...- "megértés" "lépcsőfokai-val"....

Mi ez a "lépcsőfok"?
Nos, én úgy vélem, a gyakorlat alapján, semmit sem kaptam volna meg az élettől melyet egyenes következtetésként - Istennek "mondok" ha, nem tört volna rám, "vad és gyilkos ösztönével" - a halál!
Az életellenessége!
Azonnal "reagálnom" kellet, kifejezetten és fokozottan figyelnem a "problémára" - annak összes körülményére - a szereplőkre ÉS - nem utolsó sorban a magam "kitartására".
Beletettem a "mindent vagy semmit" erejébe ÉS ezzel az "erővel" tettem meg - lépéseimet - "A" "gyerünk" - "előre"-t !

((volt "erőm" szemébe nézni az öldöklőnek és keserűen és haraggal és minden indulatommal - ordítani; NEM!  )))

Soha eddig még nem maradtam alúl!
Most a legeslegnagyobb kihívás kapuját döngetem, s nézek fel a toronyba, ahol ott áll az Őr!
-
Már nem konkrétan a -> mindent vagy semmit <- késztet leginkább, azaz megmaradt motorikusan de, beleforrta magát az "Evangéliumba"!
Miért?
Mert megértettem, h az eddigi nekifutásaim és átadottságaim az engem elhívó Istennek köszönhetőek, s pont az Ő AKARATÁBÓL MARADTAM KI!
-
Ha, ezt megérted - fortis - "Eljuthatsz" !

Erre mérget vehetünk, a "Kegyelem" nem hazudtolta meg magát, soha nem is fogja - ez az "A" törvény is melyet szintén "keresel"!
-
Én is - MOST - ÉRKEZTEM IDE!
Te is...
Itt a fórumon, közel mindőnk - most - "érkezett" "ide"...

Csak!

Még - most - "eszméltek rá"....
-
Én?
Én eddig "vértpisiltem" és talán még kell is pisilnem egy kicsikét - MÁR NEM SOKAT!
-
Bizony mondom; nektek sem!

Jézus a Krisztus nevében most és mind örökkön örökké!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Csüt. 14 Jan. - 12:40

@Áprilia írta:Már világos, miért nem fedted fel a saját példádat, fortis, bocsánatot kérek.

bang-head

simi virág
Zoli

Témanyitás  Áprilia on Csüt. 14 Jan. - 13:09

Jó nagy dudor nőtt a fejemen a falba veréstől. Very Happy

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Csüt. 14 Jan. - 16:07

@Áprilia írta:Jó nagy dudor nőtt a fejemen a falba veréstől. Very Happy

Majd befáslizzuk neked .  öröm
Zoli

Témanyitás  Zoli on Csüt. 14 Jan. - 16:08

Elek  shaking-hands
Zoli

Témanyitás  Zoli on Kedd 26 Jan. - 18:32

Mit gondoltok melyik a helyes  fohász a  könyörgés , vagy a hálálkodás inkább ? Szóval tudom , mert sok helyűtt hallottam már , hogy a dolgokat már megtörténtként  kellene elkönyvelni , így pl mondjuk a gyógyulást . De hogy lehet valamiért hálát adni ami szemmel láthatólag nem történt még meg ?
Vagy itt egy vicces példa , ez hmm mondhatni ezós körökben elterjedtebb ? - szóval pl valaki fél életén keresztül imitálhatja , és képzelheti el , tudatosíthatja magában , hogy neki pl autója van . Lehet ennek ellenére úgy költözik a másvilágra , hogy soha az életében neki nem lett . 
Ráfoghatjuk , hogy rosszul csinálta , de valóban csak ez lehet az oka ? Csak ugyan ez lehet az oka az ima fohászkodását is illetően ? 
Vagy ráfoghatjuk , hogy valami mondjuk azért nem történik meg , mert  szembe megy az életútjával . Na de hát mennyi mindent elkövetünk ami szembe megy, ezekkel nincsen baj ?

A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 26 Jan. - 19:28-kor.
Zoli

Témanyitás  Vendég on Kedd 26 Jan. - 18:52

"Vagy ráfoghatjuk , hogy valami mondjuk azért nem történik meg , mert szembe megy az életútjával . Na de hát mennyi mindent elkövetünk ami szembe megy ezekkel nincsen baj ?"

De, ezekkel is baj van. Viszont ezek olyan dolgok, amiket tudunk csinálni, hiába nem kéne. Mert egyszerű. Valakit fejbeverni egyszerű. Lottó ötöst nyerni nem az, mert a primitív akaratunk nem elég hozzá.

És még sokkal több dolog van, amit nem teszünk meg, pedig az élettervünk alapján meg kéne tennünk. Kétségtelen, hogy rengeteg ponton rontjuk el az életutunkat, mert alvajáróként éljük az életünket.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Blueeye on Kedd 26 Jan. - 19:13

fortis írta:Mit gondoltok melyik a helyes  fohász a  könyörgés , vagy a hálálkodás inkább ? Szóval tudom , mert sok helyűtt hallottam már , hogy a dolgokat már megtörténtként  kellene elkönyvelni , így pl mondjuk a gyógyulást . De hogy lehet valamiért hálát adni ami szemmel láthatólag nem történt még meg ?
Vagy itt egy vicces példa , ez hmm mondhatni ezós körökben elterjedtebb ? - szóval pl valaki fél életén keresztül imitálhatja , és képzelheti el , tudatosíthatja magában , hogy neki pl autója van . Lehet ennek ellenére úgy költözik a másvilágra , hogy soha az életében neki nem lett . 
Ráfoghatjuk , hogy rosszúl csinálta , de valóban csak ez lehet az oka ? Csak ugyan ez lehet az oka az ima fohászkodását is illetően ? 
Vagy ráfoghatjuk , hogy valami mondjuk azért nem történik meg , mert  szembe megy az életútjával . Na de hát mennyi mindent elkövetünk ami szembe megy ezekkel nincsen baj ?

Ez olyan mint az agykontrollozás, képzeld el ezt, azt...hogy már van egy autód,- amikor nincs is,- nem elképzelni kell, hanem megdolgozni érte a jelenben, és spórolni.

Az ember szeret illúziókat kergetni, és álmodozni, aztán soha nem fog megvalósulni semmi.

A jelenben kell élni, a valós vágyakért, ( anyagi szükségletek, kapcsolatok), megdolgozni, az egészségért tenni, és a természet törvényeivel összehangban élni. Nincs más út.

"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Témanyitás  Áprilia on Kedd 26 Jan. - 19:27

@efi írta:
Kétségtelen, hogy rengeteg ponton rontjuk el az életutunkat, mert alvajáróként éljük az életünket.

@Blueeye írta:
Ez olyan mint az agykontrollozás, képzeld el ezt, azt...hogy már van egy autód,- amikor nincs is,- nem elképzelni kell, hanem megdolgozni érte a jelenben, és spórolni.

yes
Bírom a józanságotokat! yes

Áprilia

Témanyitás  Blueeye on Kedd 26 Jan. - 19:35

@Blueeye írta:
fortis írta:Mit gondoltok melyik a helyes  fohász a  könyörgés , vagy a hálálkodás inkább ? Szóval tudom , mert sok helyűtt hallottam már , hogy a dolgokat már megtörténtként  kellene elkönyvelni , így pl mondjuk a gyógyulást . De hogy lehet valamiért hálát adni ami szemmel láthatólag nem történt még meg ?
Ráfoghatjuk , hogy rosszúl csinálta , de valóban csak ez lehet az oka ? Csak ugyan ez lehet az oka az ima fohászkodását is illetően ? 
Vagy ráfoghatjuk , hogy valami mondjuk azért nem történik meg , mert  szembe megy az életútjával . Na de hát mennyi mindent elkövetünk ami szembe megy ezekkel nincsen baj ?

Az ember szeret illúziókat kergetni, és álmodozni, aztán soha nem fog megvalósulni semmi.

A jelenben kell élni, a valós vágyakért, ( anyagi szükségletek, kapcsolatok), megdolgozni, az egészségért tenni, és a természet törvényeivel összehangban élni. Nincs más út.

Fortis, a betegség egy folyamat, amibe bele lehet szólni, lehet befolyásolni, ha tudja az ember a módját. A tudatban dől el minden.

És igen, az ember mindig mástól várja a segítséget, mindig kívülről, az orvostól, a gyógyszertől, ahelyett hogy megismerné magát, mindennek utána járna, tapasztalatokat szerezne, és mindent megtenne, amit csak lehet, önmaga gyógyulásáért.

Nem szabad teljesen kiszolgáltatni magunkat a külső dolgoknak.

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Témanyitás  Blueeye on Kedd 26 Jan. - 19:38

@Áprilia írta:
@efi írta:
Kétségtelen, hogy rengeteg ponton rontjuk el az életutunkat, mert alvajáróként éljük az életünket.

@Blueeye írta:

yes
Bírom a józanságotokat! yes

Régen én is elhittem ezt a sok sületlenséget, de aztán felébredtem belőle, mert nem működött. yes

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Témanyitás  Áprilia on Kedd 26 Jan. - 19:39

@efi írta:

Mit csináljak, hogy ne legyek alvajáró?

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 26 Jan. - 19:41

Látni amerikai filmekben , hogy mielőtt dolgozni indul az illető odaáll a tükör elé és azt mondja  fennhangon . Sikeres vagyok , okos vagyok , szerencsés napom van stb stb .  Sokan csinálják , sokan hisznek benne . Van akiknek bejön , mást meg elgázol az autó miután kilépett az utcára . Szóval eléggé érdekes ez . 
De akkor nézzük a hit oldaláról .  Azt mondjátok tenni kell az egészségért . Én ismerek olyan embereket , akik annyi rosszat tettek , hogy más már réges régen elpatkolt volna és túlélnek bár milyen egészséges embert . Ja igen , szóval az élet út  . Nekik biztosan az lett megírva , hogy jó sokáig éljenek . Ez van . Persze vannak akik nem ilyen szerencsések és a helytelen életvitel elviszi őket hamar .  Szóval úgy tűnik azért kicsit bonyolultabb ez az egész . 
Vagy itt van az egyik volt szomszédunk , aki tüdőrákban halt meg . Egész életében egészségesen élt , nem volt oka ennek a betegségnek . 
Ja igen szóval a hit . Kérni kell , vagy megköszönni ?  Mit gondoltok van egyáltalán a fentebbieket elemezgetve az egésznek értelme ?

Ugyan megkérdeztem , de ne gondoljátok , hogy a kérdésemnek köze van hozzám , egyszerűen csak érdekel a véleményetek .
Zoli

Témanyitás  Blueeye on Kedd 26 Jan. - 19:49

Fortis, és is sokat gondolkodtam rajta, hogy van ez, hogy van aki a két végén égeti a gyertyát, és nem lesz súlyos baja, a másik meg egészségesen él, és mégis kap valami súlyos nyavaját.

Nekem erre az ayurvéda adta meg a választ. A természet törvényeivel összhangban élni, a megelőzést jelenti, vagy a betegségből a felépülést.

Lehet hogy helytelen életmódot folytat valaki, de nem lesz baja, de hiába vigyáz magára más, ha megöli a stressz. A stressz a legnagyobb gyilkos, én ebben hiszek.
Nézzünk csak egy alkoholistát, nem stresszel, mert homály fedi az egész tudatát, de a körülötte lévők, meg fognak pusztulni. Ők előbb lesznek betegek, mint aki vedel.

A feldolgozatlan érzelmi traumák betegséget okoznak, ez ezer %.

A hozzászólást Blueeye összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 26 Jan. - 19:52-kor.

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Témanyitás  Blueeye on Kedd 26 Jan. - 19:50

Aki betartja a törvényt, az a hit is egyben. szerintem.

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Témanyitás  Zoli on Kedd 26 Jan. - 19:51

@Blueeye írta:
És igen, az ember mindig mástól várja a segítséget, mindig kívülről, az orvostól, a gyógyszertől, ahelyett hogy megismerné magát, mindennek utána járna, tapasztalatokat szerezne, és mindent megtenne, amit csak lehet, önmaga gyógyulásáért.

Azt hiszem Déri János is ezt tette hasztalan .  Mindent megtett és mindennek utána járt .

Témanyitás  Zoli on Kedd 26 Jan. - 19:53

@Áprilia írta:
@efi írta:

Mit csináljak, hogy ne legyek alvajáró?

Hát a legtöbben biztosan alvajárók vagyunk . Várom én is Efi válaszát .  öröm
Amúgy nem lehet , hogy a körülményeink elvonják a figyelmünket és ezért vagyunk alvajárók ? Nem tudom létezhet e olyasmi , hogy valaki folyamatosan tudatos maradjon ?
Zoli

Témanyitás  Blueeye on Kedd 26 Jan. - 19:55

fortis írta:
@Blueeye írta:

Azt hiszem Déri János is ezt tette hasztalan .  Mindent megtett és mindennek utána járt .

Várjál csak. Ez azon múlik, hogy egy betegség visszafordítható-e? ha igen, meggyógyul a beteg, de ha a folyamat irreverzibilis, tehát visszafordíthatatlan, akkor nem segít semmi.

De hogy hol a határ, azt nem tudni. legalábbis, mi nem tudjuk, próba szerencse.
Egy jó ayurvedikus diagnoszta, biztos tudja.

- Farid ud-Din Attar

Blueeye

Témanyitás  Zoli on Kedd 26 Jan. - 19:57

@Blueeye írta:Fortis, és is sokat gondolkodtam rajta, hogy van ez, hogy van aki a két végén égeti a gyertyát, és nem lesz súlyos baja, a másik meg egészségesen él, és mégis kap valami súlyos nyavaját.

Nekem erre az ayurvéda adta meg a választ. A természet törvényeivel összhangban élni, a megelőzést jelenti, vagy a betegségből a felépülést.

Lehet hogy helytelen életmódot folytat valaki, de nem lesz baja, de hiába vigyáz magára más, ha megöli a stressz. A stressz a legnagyobb gyilkos, én ebben hiszek.
Nézzünk csak egy alkoholistát, nem stresszel, mert homály fedi az egész tudatát, de a körülötte lévők, meg fognak pusztulni. Ők előbb lesznek betegek, mint aki vedel.

A feldolgozatlan érzelmi traumák betegséget okoznak, ez ezer %.

Igen erre csak bólogatni tudok Kékszem !  De elképzelhetetlen , hogy valaki az ayurvédának megfelelően él és mégis beüt a krakh ? Jó gondolom erre lehetne azt felelni , hogy akkor mégsem úgy élt . De ha mégis ?
Zoli

Témanyitás  Zoli on Kedd 26 Jan. - 20:03

@Blueeye írta:
fortis írta:
@Blueeye írta:

Várjál csak. Ez azon múlik, hogy egy betegség visszafordítható-e? ha igen, meggyógyul a beteg, de ha a folyamat irreverzibilis, tehát visszafordíthatatlan, akkor nem segít semmi.

De hogy hol a határ, azt nem tudni. legalábbis, mi nem tudjuk, próba szerencse.
Egy jó ayurvedikus diagnoszta, biztos tudja.

Hááát igazság szerint  azért volt már jó pár precedens arra , hogy olyan emberek jöttek helyre akikről teljesen lemondott az orvostudomány . Olyan esetek , ahol az illetőnek pár hete vagy napja volt már csak hátra  és egyik pillanatról a másikra mégis meggyógyult . Meggyógyult úgy , hogy szinte a probléma teljesen eltűnt , felszívódott . 
Néha maga a hit ereje segített , néha mondhatni maga a csoda .
Néha azt állítják , hogy visszaküldték őket , mondván nekik itt még dolguk van .  És ehhez az ayurvédának nem sok köze volt . 
Persze nagyon jó dolog az ayurvéda és hasznos .  De láthatod nem mindig csak ez létezhet mint  megoldás és akkor itt visszatérhetnénk magára a hit erejéhez .
Zoli

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

13 / 15 oldal Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Vissza az elejére