Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A hit

+9
Blueeye
opos
Efi
Áprilia
Nilka
Lea.
Méhecske
Mayra1
Greywolf
13 posters

4 / 15 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 7 Ápr. - 2:36

nos, eltalicskázunk egymás mellett...
-
nincs önmegváltás. nincs hajamnálfogva kimászok - elmélet.
-
az evangélium a kiemelő.
- az emberhítből. - emberhitetlenségből.
-
legyen az beleábrándulás vagy kiábrándulás.
-
a hit - viszonyulás.
-
az ember viszonya - nem több és nem kevesebb az eszköziségnél.
- én nem tudom mit hoztak már le a tudósok vagy agykurkászok ebben a témában.
az bizonyos. - eszköz - vagyok.
-
Isten az - AKI "A - VAGYOK AKI VAGYOK!
-
ez lényegi különbözőség.
annyiban, till én vagyok ebben a dimenzióban, Ő pedig itt és még a többiben....

-
igazán ott tapinthatunk a lényegre.
elismerjük-e?
Isten és a "sátán" - egyugyan az a személy?
-
nézetem szerint erre is van válasz....
HISZEM a HISZEMET!
-
no, erre varrunk gombot - ismét...holnap...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Méhecske Vas. 7 Ápr. - 6:53

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 17:06-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Nilka Vas. 7 Ápr. - 9:58

Méhecske írta:Ha nem lehetnél a legteljesebb ördög, nem lehetsz legteljesebb angyal sem.

sunny

van egy másik mondás is:
"csak aki megjárta a poklot, az tudja igazán értékelni a mennyeket."

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Nilka Vas. 7 Ápr. - 10:09

Elek írta:nos, eltalicskázunk egymás mellett...
-
nincs önmegváltás. nincs hajamnálfogva kimászok - elmélet.

girlsayyes Isteni Kegyelem van...
ami elméletben mindenkié. Isten nem pártunk és kormányunk. Ő valóban senkit sem hagy az út szélén.
ám emberként nem értem, miért nem robban be ez a Kegyelem mindenki szívébe. miért nem csinál forradalmat odabent? miért nem képes mindenki megérteni, elfogadni?
a fentiek szerintem egy fajta válaszok ezen kérdésekre. a Kegyelemhez fel kell nőni. el kell tudni fogadni. aki nem az arany középúton jár, annak a Kegyelem egy értelmezhetetlen valami.
így végül az Isteni Kegyelem mégsem lesz mindenkié.
mert valahol igazad van, Elek... az arany középút megtalálása is tekinthető önmagában egy fajta Kegyelemnek... mondjuk ez a választóvonal. van, akiben ott van, van akiben nincs.

Elek írta:
igazán ott tapinthatunk a lényegre.
elismerjük-e?
Isten és a "sátán" - egyugyan az a személy?

végre ugyanarról beszélünk. jeee

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 7 Ápr. - 10:44

felébredtél...? jó reggelt mindenkinek...!
-
aztán...lassabban írj kérlek, az én agyam a lassú és idő kell a megértéshez...... Laughing ......
-
az egyről beszélünk?....kényes téma.
vallásháborúk alfája és omegája. és mindennek alfája és omegája.
-
kellő forradalmi szellemiség hiányérzeted támadt?
-
nos, ne vágjuk arcúl a "Jézust", aki közel 33. évet várt arra, hogy néhány órában, meghaljon a bitófán.
nézz arra, mennyi-mennyi tisztázatlan kérdés merűlt fel azóta és képtelenség a végére érni.
-
mi a teendő?
-
hümmmm... az van.... első, a BÉKÉRE, a megbékélésre történő "rátekintés".....hiszen sok kapkodó és nyúlkálós és bottal piszkálgatós között óhatatlan a JAJJ-szó!
-
egy kis mese;
volt egy hajó, és azon utazott a hajóinas aki még legényke volt. nővő gyerek és folyton éhes. a legénységi asztalnál, a marcona matrózok, vacsorakor, nyúltak és nyúltak és elfogyasztották a legényke elől. és ez nap nap után így történt. - ifjoncunk - egy napon megelégelte a dolgot, s így ordított, KENYERET!
mire is csoda történt. - egy kenyérke, ott maradt. - egyetlen egy - kenyérke.....
-
LÉGY BÁTOR KENYERET ORDÍTANI - a maga idejében...nem előbb, nem később, AKKOR - OTT - KENYERET!
-
ez a politika ma, a ma élő emberének stratégiája, a SztSz erejét magunkba szívni és kifújni - HANG ALAKBAN! = KENYÉR! = KENYÉR!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Méhecske Szer. 15 Május - 20:18

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 17:06-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Csüt. 17 Okt. - 6:09

Angol nyelvlecke a hitről Ronald Reagan előadásában (kb. 4 perc):
https://www.youtube.com/embed/OvN1jTkzXbY?rel=0

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Okt. - 16:24

Sajnos csak egy két szót tudok elkapni belőle , összességében nem igazán értettem,
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Okt. - 16:51

Szerintetek Istennek mi a jó abban , ha az emberek megtérnek és hinni kezdenek benne , és annak megfelelő viselkedési formát öltenek magukra ?
Ezt a kérdést azért teszem fel , mert ha az emlékeim nem csalnak meg , úgy emlékszem azt olvashattam , hogy Isten boldog , ha boldognak lát bennünket , és szomorú , ha szenvedni lát .
Volna erről véleményetek ?
Mondjuk én mint apa , boldog vagyok , ha a gyermekemet boldognak láthatom . Ez nekem ugyan olyan jó , mint a gyerekem számára . Mondhatom e azt , hogy ez önzetlenség ? - hisz kamatoztatni tudom magamban az érzéseket .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Csüt. 17 Okt. - 17:24

fortis írta:Szerintetek Istennek mi a jó abban , ha az emberek megtérnek és hinni kezdenek benne , és annak megfelelő viselkedési formát öltenek magukra ?
Nem vagy megtérve, ha ilyet kérdezel. Elárultad magad.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Csüt. 17 Okt. - 17:29

fortis írta:... ha az emlékeim nem csalnak meg , úgy emlékszem azt olvashattam , hogy Isten boldog , ha boldognak lát bennünket , és szomorú , ha szenvedni lát .
Volna erről véleményetek ?
Nagyon sarkítod a dolgot. Ha Isten szomorú, mert engem szomorúnak lát, az nem azért van, mert Őt is az a dolog szomorítja el, mint engem. Hanem ilyenkor Ő azért szomorú, mert az én szomorú lelkiállapotom arra bizonyság, hogy nem vagyok képes követni az Ő akaratát. Isten akaratának követésében ui. nincs szomorúság.


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 17 Okt. - 17:32-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty megtérés-hit

Témanyitás  Áprilia Csüt. 17 Okt. - 17:31

fortis írta:... kamatoztatni tudom magamban az érzéseket .
Számomra nem értelmezhető ez a mondat.
Egyébként abban, hogy a gyereked örömének örülsz, mi a hit cselekedet? Nem tettél ezzel semmit másokért. Se önzetlenül, se önzőn. Efi cikke azokról a cselekedetekről beszél, amiket másokért teszünk önző, vagy önzetlen módon.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Efi Csüt. 17 Okt. - 18:03

Áttettem ide ezt a beszélgetést az antropozófia témából, mert ahhoz semmi köze.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Csüt. 17 Okt. - 18:12

Admin írta:Áttettem ide ezt a beszélgetést az antropozófia témából, mert ahhoz semmi köze.
Egyetértek!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Okt. - 19:00

Jó akkor világosabbá próbálom tenni a gondolatom . A pirossal jelölt résznél Áprilia szépen meg is válaszolhattad a szintén pirossal kijelölt mondanivalóm lényegét .

1-
fortis írta:

Szerintetek Istennek mi a jó abban , ha az emberek megtérnek és hinni kezdenek benne , és annak megfelelő viselkedési formát öltenek magukra ?
Lilla: Nem vagy megtérve, ha ilyet kérdezel. Elárultad magad.

2-
fortis írta:

... ha az emlékeim nem csalnak meg , úgy emlékszem azt olvashattam , hogy Isten boldog , ha boldognak lát bennünket , és szomorú , ha szenvedni lát .
Volna erről véleményetek ?
Lilla : Nagyon sarkítod a dolgot. Ha Isten szomorú, mert engem szomorúnak lát, az nem azért van, mert Őt is az a dolog szomorítja el, mint engem. Hanem ilyenkor Ő azért szomorú, mert az én szomorú lelkiállapotom arra bizonyság, hogy nem vagyok képes követni az Ő akaratát. Isten akaratának követésében ui. nincs szomorúság.

3-
fortis írta:

... kamatoztatni tudom magamban az érzéseket .
Lilla:Számomra nem értelmezhető ez a mondat.
Egyébként abban, hogy a gyereked örömének örülsz, mi a hit cselekedet? Nem tettél ezzel semmit másokért. Se önzetlenül, se önzőn. Efi cikke azokról a cselekedetekről beszél, amiket másokért teszünk önző, vagy önzetlen módon.
fortis: A magyarázat , hogy megértsd , arról szól , hogy Isten ugyan úgy örül az ember boldogságának , mint ahogy egy apa örülni tud gyermeke boldogságának . Maga az öröm a kamat azért , amit gyermekeinkben megélhetünk , akár szülők , akár maga Isten mint szülő formájában . Hisz nem lehet Isten  e tekintetben érdektelen , nem hinnék ebben  , hogy az volna . Úgy gondolnám , hogy örülni tud az örömömnek és hogy ez neki is jó .

A továbbiakban . Azzal hogy örülni tudok a gyermekem örömének , az mindenkinek jó . Jó látni mások örömét Áprilia . Ezek az esetek , hogy mások látják a boldogságod , látják az örömöd , őket is jó érzésekkel tölti el . Így önzetlenül tettél vele jót , de ezzel önmagadért is tettél , hisz ezzel segítettél másokon . Tudnék mondani példát ha szeretnétek .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Pént. 18 Okt. - 6:41

Számomra továbbra is nyakatekert a fenti gondolkodásod. Főleg, hogy eredetileg abban a szöveg kontextusban hoztad a fenti gondolataidat (csak onnan áthelyezésre került), hogy csak az önzetlen cselekedet minősül szeretetnek. Ebbe keverted bele valahogy azt, hogy "ha mi örülünk, Isten is örül, és ha mi szenvedünk, Isten is szenved".
Isten mindig önzetlen. Ennyi.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Pént. 18 Okt. - 15:05

Áprilia írta:Számomra továbbra is nyakatekert a fenti gondolkodásod. Főleg, hogy eredetileg abban a szöveg kontextusban hoztad a fenti gondolataidat (csak onnan áthelyezésre került), hogy csak az önzetlen cselekedet minősül szeretetnek. Ebbe keverted bele valahogy azt, hogy "ha mi örülünk, Isten is örül, és ha mi szenvedünk, Isten is szenved".
Isten  mindig önzetlen. Ennyi.
Azért íródott az a bizonyos hozzászólás , mert  abban a szöveg környezetben amit olvastam ez jutott az eszembe , ezeket a gondolatokat ébresztette bennem , ezért írtam le akkor és ott .  Be kell vallanom , hogy néha nem konkrétan a megfelelő kérdés válasz születik belőlem ami ahhoz az adott gondolatmenethez passzol , hanem az amit kihoz belőlem az a bizonyos gondolat menet és ami akkor végig fut rajtam és megszületik bennem , leírom . Ha nem így lenne , talán sohasem írnék .
Tegnap este megfogalmazódott bennem még egy gondolat az önzetlenség és a szeretet kapcsán . Azt hiszem önzetlenségnek nevezitek azt , amikor valaki esetleg inkognitóban de legfőképpen   viszonzatlanul cselekszik mások érdekében és hasznukra .
Az én gondolatmenetem pedig azokból a szempontokból szólt , ahol már nem létezik  ismeretlen  az ok okozatok függvényében .
Jézust említettétek és én úgy véltem , Jézus tudhatta miért áldozza fel magát legalábbis a mi fogalmaink szerint . Szerintem tudhatta mi a tét és ez nagy erőt adhatott a számára .

Képzeljétek el , írjátok le , ti mit gondoltok hogy állnánk , hol tartanánk , mi történt volna , ha mondjuk Jézus sohasem jött volna el , és nem történt volna meg a megváltás ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Pént. 18 Okt. - 15:28

fortis írta:
Jézust említettétek és én úgy véltem , Jézus tudhatta miért áldozza fel magát legalábbis a mi fogalmaink szerint . Szerintem tudhatta mi a tét és ez nagy erőt adhatott a számára .
Persze, hogy tudta! De ettől még önzetlen cselekedet volt a részéről. Attól, hogy valamilyen cselekedet tudatos, attól még lehet önzetlen.
Megint kevered a szezont a fazonnal.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  nefer Pént. 18 Okt. - 15:35

itt szerintem nem arról van szó, hogy mi alakult az adott tett-ből

hanem

hogy az adott tett mögött mi volt a mozgató energia

szerintem Áprilia és efi arról beszéltek, hogy az ISTENI feltétel nélküli szereteten alapuló önfeláldozás mögött nincs adott cél, elvárás, hanem történik és kész
a mozgató energia nem maga a cél vagy elvárás vagy hogy legyen valami hatása
hanem maga az ISTENI SZERETET HAT, ami mögött nincs a haszon várásának energiája
ez a fizikai ingerületek feletti dolog, hát ezt jól megaszontam...

azaz maga a mozgató energia más
az egyik lényben ott van a haszon, mint mozgató energia
a másikban nincs ott

hogy eléggé lekurtítva fogalmazzak

az, hogy abból alakul haszon az már az ok-okozat folyamat és nem azé, hogy akarta azt vagy sem

ez az igazi önfeláldozás, ami mondjuk úgy minden vágytól mentes

fizikai felett álló energiából táplálkozó de attól még lesz annak eredménye, hatása


nefer
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  nefer Pént. 18 Okt. - 15:38

hát igen és attól még lehet tudatos is

nefer
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Pént. 18 Okt. - 15:58

nefer írta:

hogy az adott tett mögött mi volt a mozgató energia

szerintem Áprilia és efi arról beszéltek, hogy az ISTENI feltétel nélküli szereteten alapuló önfeláldozás mögött nincs adott cél, elvárás, hanem történik és kész
a mozgató energia nem maga a cél vagy elvárás vagy hogy legyen valami hatása
hanem maga az ISTENI SZERETET HAT, ami mögött nincs a haszon várásának energiája

azaz maga a mozgató energia más
az egyik lényben ott van a haszon, mint mozgató energia
a másikban nincs ott...
Az önzetlen szeretet-cselekedet mögötti, általad említett "mozgató energiát" úgy fordítanám le, hogy na ez az "Isten akaratában levés" energiája. Azaz amikor a "letisztult/krisztusi/újjászületett szellem-tudat" hallgat a benne levő Szent Szellemre és megcselekszi annak akaratát. (Hogy a te terminológiáddal éljek, Nefer. Lassan elsajátítom. Így könnyebben találkoznak a gondolatok).

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Pént. 18 Okt. - 16:55

Áprilia írta:
fortis írta:
Jézust említettétek és én úgy véltem , Jézus tudhatta miért áldozza fel magát legalábbis a mi fogalmaink szerint . Szerintem tudhatta mi a tét  és ez nagy erőt adhatott a számára .
Persze, hogy tudta! De ettől még önzetlen cselekedet volt a részéről. Attól, hogy valamilyen cselekedet tudatos, attól még lehet önzetlen.
Megint kevered a szezont a fazonnal.
Én csak azt mondtam , hogy a fény világ győzedelmeskedett a sötétség felett , és ez a fényvilág minden szülöttének jó . Ez pedig ha  nem nevezhető veszteségnek , akkor nem lehet más , mint haszon . Fekete vagy fehér . Még ha önzetlennek is neveztetik az .
Amúgy tulajdonképpen azt hiszem nem a cselekmény az amin lovagolunk , hanem a kifejezés . Erre az egész elgondolásra pedig ily módon nem éppen a legszerencsésebb ez a szó , hogy önzetlenség . Hisz ha az ember vagy Isten  nem önzetlenül cselekedne , akkor azt kellene mondanunk , hogy önzésből . Pedig ez sem volna igaz . De most nehogy hozzá keverjétek véletlenül a direkt önös haszonszerzés fogalmát !!!
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Pént. 18 Okt. - 18:03

fortis írta:Én csak azt mondtam , hogy a fény világ győzedelmeskedett a sötétség felett , és ez a fényvilág minden szülöttének jó . Ez pedig ha  nem nevezhető veszteségnek , akkor nem lehet más , mint haszon . Fekete vagy fehér . Még ha önzetlennek is neveztetik az .
Persze! De ez nem Jézus "haszna" volt, hanem az emberiségé. (merthogy azt is mondtad "A szeretet szerepe a világban" topikban, hogy a megváltás Jézus haszna volt: "Én nem értelek titeket . Jézus haszna a megváltás volt . Megválthatta az emberiséget . Megmenthetett rengeteg lelket . Ez szerintetek nem haszon ? Csupán csak szeretetből senki sem megy a keresztfára . Oda azért mennek , hogy megváltsák vele az emberiséget.")

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Pént. 18 Okt. - 18:24

Áprilia írta:
fortis írta:Én csak azt mondtam , hogy a fény világ győzedelmeskedett a sötétség felett , és ez a fényvilág minden szülöttének jó . Ez pedig ha  nem nevezhető veszteségnek , akkor nem lehet más , mint haszon . Fekete vagy fehér . Még ha önzetlennek is neveztetik az .
Persze! De ez nem Jézus "haszna" volt, hanem az emberiségé. (merthogy azt is mondtad "A szeretet szerepe a világban" topikban, hogy a megváltás Jézus haszna volt: "Én nem értelek titeket . Jézus haszna a megváltás volt . Megválthatta az emberiséget . Megmenthetett rengeteg lelket . Ez szerintetek nem haszon ? Csupán csak szeretetből senki sem megy a keresztfára . Oda azért mennek , hogy megváltsák vele az emberiséget.")
Az emberiség haszna , Jézus haszna is egyben és az egész fényvilágé . Jézus hasznát nyilván nem önös érdekű haszonként kell értelmezni , hanem olyan módon , mint ahogyan az apa is örül a gyermeke sikerének . és itt a gyermek sikere az , hogy közelebb kerül az atyához  és  távolabb a sötétségtől . Ebből kifolyólag mondom , hogy semmi sem haszontalan . A nem haszontalan , pedig az , ami hasznos a fény világnak , így magának az atyának és Jézusnak is . Ezért mondom , hogy az atya örül az örömünknek , és bánatos a bánatunk miatt .  nem érdektelen , hisz ami nekünk jó , az neki is az .  De nincs már mit ragozni ezen , nevezhetitek önzetlenségnek , én nem fogom használni ezt a kifejezést .
Jézus haszna pedig a  győzelem volt , ami maga a megváltás .
Azt hiszem ezt meg kell tudni érteni . Sosem tudtatok még örülni más örömének , legyenek azok akár idegenek is a számotokra ?  Légyen ez a boldogság akár általatok , akár tőletek független forrásból származtatva ?
Mindezektől függetlenül úgy gondolnám , hogy Jézus átlátta a tervet , és mint egy forgatókönyvet alapul véve folytatta útját . Vissza is léphetett volna , vagy elfogadhatta volna a Sátán ajánlatát . Mégsem tette , egy részről mert ez egy kemény harc és a harcosok sohasem adják fel . A vereség sosem nyújt hasznot az ember számára sem a sötétség , és Jézus győzni érkezett a földre amit ti szeretetnek hívtok .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Pént. 18 Okt. - 18:45

fortis írta:
Azt hiszem ezt meg kell tudni érteni . Sosem tudtatok még örülni más örömének , legyenek azok akár idegenek is a számotokra ?  Légyen ez a boldogság akár általatok , akár tőletek független forrásból származtatva ?
Szerinted?....
Amúgy meg valami olyan irányba vitted el a beszélgetést - Jézus győzelme, fény győzelme a sötétség felett stb. -, amivel szerintem valamennyiünknél nyitott kapukat döngetsz.
Azzal viszont változatlanul nem értek egyet, hogy a megváltást (eredetileg) Jézus hasznaként tüntetted fel.
És igen. Szeretetnek hívjuk mert ez A szeretet. Ha valamire, erre még azt is ráfoghatjuk, hogy köztudott.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Pént. 18 Okt. - 19:21

Áprilia írta:
fortis írta:
Azt hiszem ezt meg kell tudni érteni . Sosem tudtatok még örülni más örömének , legyenek azok akár idegenek is a számotokra ?  Légyen ez a boldogság akár általatok , akár tőletek független forrásból származtatva ?
Szerinted?....
Amúgy meg valami olyan irányba vitted el a beszélgetést - Jézus győzelme, fény győzelme a sötétség felett stb. -, amivel szerintem valamennyiünknél nyitott kapukat döngetsz.
Azzal viszont változatlanul nem értek egyet, hogy a megváltást (eredetileg) Jézus hasznaként tüntetted fel.
És igen. Szeretetnek hívjuk mert ez A szeretet. Ha valamire, erre még azt is ráfoghatjuk, hogy köztudott.
Nincs erről a témáról több mondanivalóm . Amit szerettem volna már elmondtam ahogyan ti is .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Kedd 22 Okt. - 10:01

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:15-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Okt. - 10:11

Harcossal?? Hogyhogy harcossal? Miféle harcossal, valami küzdősportot űz?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Kedd 22 Okt. - 10:15

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:16-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Okt. - 10:22

Jaaa. A jegyzeteidből kiderült, de nem tudtam, hogy követői is vannak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 4 Empty Re: A hit

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 15 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.