Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jézus - Biblia - Kereszténység

+11
fortis
Blueeye
Áprilia
Nilka
Greywolf
Rhea Sylvia
Mayra1
nofertiti
Méhecske
opos
Efi
15 posters

1 / 17 oldal 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Efi Hétf. 31 Dec. - 12:40

Ez a régi fórum uccsó hozzászólása a témában.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Hétf. 31 Dec. - 15:31

vettem a bátorságot és bemásoltam ide ezt a már leírt mondandót.
maradok tisztelettel felétek.....Elek !

-


üdv minden kedves fórumozónak !



- egyben a bennem lévő őszintén ragaszkodó- megbecsülő szeretet érzésből, tiszteletből, eredményes és a boldogságot elérő új esztendőt kívánok !
a reménység soha el ne távozzék szemléleteitekből amely; úgy motiválja a világot, hogy az szebb és élhetőbb legyen az utókor számára !



az utókor jövője "A" MEGSZENTELŐDÉS!
a tisztaság.
a bűntől a mocsoktól való távol maradás.

ennek közössége "A" MEGSZENTELŐDÖTTEK közössége, akik tudatosan alapozzák meg fiaik és leányaik "sorsát"
- NEM ALKUDOZVA de, erőben a Szent Szellem-től vezettetve !



higgyetek és tartsatok ki..!

az IGAZSÁG SZENT-ség a legkitartóbb közöttünk !

mert; ugyan közösségben leledzünk de, létezzünk az ÖRÖKKÉVALÓNAK !
- Ő a Minden Mindenekben, az esély, a szabadság, a földi elhívás "anyaga".

- EVANGÉLIUM!
-
TE !
-
TEREMTETTETTÉL anyagnak - az Univerzum egyetlen és Isten kezében MEGTARTATOTT - EGYSÉGNEK !

Jézus nevében - ámen !

- köszönöm ! )))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Kedd 1 Jan. - 17:27

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Boldog Új évet !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Hétf. 7 Jan. - 13:14

Ezt most találtam a Bibliában. Szerintetek nem az univerzumunk felcsavarodását jelenti? Fizikusok szokták mondani (pl.Kaku), hogy sok párhuzamos univerzum létezik körülöttünk, amelyeket azért nem látunk, mert "fel vannak csavarodva". Nem vagyok fizikus, lehet, nem jol fogalmaztam...
Jelenések könyve:6:14 "És az ég eltakarodék, mint mikor a papírtekercset összegöngyölítik; és minden hegy és sziget helyéből elmozdíttaték."
A Jelenések ugyebár az "idővégi eseményeket" taglalja.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Hétf. 7 Jan. - 15:01

Hú ez nagyon érdekes Párduc Cica ! Nekem az jutott az eszembe , ha a hegyek csúcsai összeérnek , akkor az eget eltüntetik előlünk . Ez olyan égszakadás földindulásnak tűnik . De biztosan nem erről volna szó , hanem valami másról . Érdemes lenne elgondolkodni találgatni mi lehet ez amiről szó volna .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Jan. - 15:19

új ég új föld új Jerusalem.

-

king ... elég ratyivá "lett" a mostani...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Pént. 18 Jan. - 19:28

a bibliai kereszténység - "zsidókereszténység" értelmezését - nem könnyű megtalálni. és bizony nehéz addig míg az evangélium ajtaját fel nem tárja egy-egy mester.
-
ki lehet "A" mester? - kire igazíthatjuk rá nagykabátként - Ő a Mester..!
-
nézetem szerint MA AZ A MESTER - AKINEK KEZÉBEN OLAJ VAN! - Olajzóval kezében végzi dolgát, a megkenetést..!
-
a tanítások - távoli neszezései -is - itt vannak a fórumon. - halljátok mikor ki és bevágnak egy ajtót? -
-
FIGYELJETEK ODA! -
-
ÉS HALLJÁTOK A HAMIS TANÍTÓK AJTÓIT - SZINTÉN?
-
FIGYELJETEK ODA! -

bizony -veszem a bátorságot és azt mondom a "hamisszellemiségnek" - TÖREKVÉSEMBŐL!
-
bizony - nem sokáig csaphatsz már be - bennünket....!
-
ámen - hallelujah ! prayer-hands

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Jan. - 12:10

Názáreti Jézus, más néven Jézus Krisztus, vagy egyszerűen csak Jézus, a kereszténység központi személye. Említik a Próféta, az Úr, az Ember Fia, az Isten báránya, a Zsidók Királya, a Pantokrátor, a Messiás, az Üdvözítő és a Megváltó megnevezéssel is.
A legtöbb keresztény felekezet a megtestesült Isten Fiaként tiszteli őt, aki az evangéliumok szerint feltámadt a halálból, miután keresztre feszítették.
Jézus saját magáról a következőket mondta :
Az Úr lelke van rajtam, azért kent fel engem, hogy örömhírt vigyek a szegényeknek. Elküldött, hogy hirdessem a foglyoknak a szabadulást, a vakoknak a látást, hogy szabadon bocsássam az elnyomottakat, és hirdessem az Úr kegyelmének esztendejét.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Jan. - 12:20

Azon gondolkodtam , hogy végül is Jézus mint a Zsidók királya cím , a zsidóknak mint népnek lealacsonyítása érdekében született meg , ha jól tudom ezt szögelték a keresztere Jézus alá , hogy mindenki láthassa ha a zsidók királya ily csúf véget ért a zsidók mint nép se nagyon akarjon mást és jobb ha meghúzzák magukat . Ez Poncius Pilátus rafinált terve volt , a zsidóság ellen s a nép lealacsonyítására.
Ez esetben Jézust a Krisztust ezen a néven emlegetni szerintetek nem gyalázat ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 12:50

fortis......Az Úr lelke van rajtam, azért kent fel engem, hogy örömhírt vigyek a szegényeknek. Elküldött, hogy hirdessem a foglyoknak a szabadulást, a vakoknak a látást, hogy szabadon bocsássam az elnyomottakat, és hirdessem az Úr kegyelmének esztendejét.

-
a megértés nagyon nagy kulcs a nagyon nagy ajtóhoz. Jézus nem azt mondta; kicsinyke ajtó vagyok. ( szoros kapu) az ő általa prezentált igazságok -nak széles és nagy ajtó kell. sokan vannak kívül azon és mindenki igyekezne betolúlni azon. még nem ismervén az önmegtartóztatást és a szívbéli jóságot teljességgel a másik iránt. és van sürgős eset, leprás, fekélyes, törött csontú és még ezer testi-lelki nyavajás. az ő legeslegeslegnagyobb terhével....
-
következésként; az a vallás amelyik a feltámadást propagálja VAGY a SztSz keresztséget VAGY az ígéreteket, VAGY a más teóriákat - feszített- túlsúlyos hangnemben, egyoldalúan - MINDENT ELFERDÍT! A KESKENY ÚT SZÉLESSÉGE ! ( ezek az egyik ajtók))

és a hamis tanításokra alapuló önön magukat imádtató-fényező tanítók ...akik megnyílvánúlnak napjainkban....begyűjtenek nem aratva de, lekaszabolva.
-
és az olajjal kezükben akik, bémennek - HORDOZVÁN a megkenteket, (lelkigondozók, felkentek -akárki is)eljuttatván őket az Úr Szt Színe elé BŰNEIK MEGVALLÁSÁRA! ( ezek a másik ajtók) (a szoros kapuk mert; mint mondottam "rengeteg" az ember - "tengernyi" - a vágyó )

-
A JÓ TANÍTÁS - KENYÉR ! - OLAJ ! - megnyugvás és fellélekzés, - a MEGBÉKÉLTETÉSHEZ VEZETŐ KAPU!
-
Jézus nem serkenti a "tanítókat" mondván; "váltsátok meg őket és cipekedjetek bé velük színem elé" !!!
de, bátorítja mindet - KENJÉTEK MEG OLAJJAL! - lássátok el sebeiket és ÚGY VEZESSÉTEK ELÉM ŐKET! - ÉS ÉN AZ ÚR CSELEKSZEM VÉLÜK! - BELÁTÁSOM - IGAZSÁGOM SZERINT !
-

AZ ERŐSZAK - NEM ISTEN-i AJTÓ! SEM A TAKTIKA SEM A PRAKTIKA ! SEM MÁS GOLYHÓ CSELEKEDET!
-
őrizkedjünk az ajtó nyikorgásától....az öli meg az idegeinket ! .......kuncog

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 12:55

A JÓ TANÍTÁS - KENYÉR ! - OLAJ ! - megnyugvás és fellélekzés, - a MEGBÉKÉLTETÉSHEZ VEZETŐ KAPU!
-

fel lélek-zés

-
a lélek Isten elé áll - a békesség elnyeréséért....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Jan. - 13:38

fortis írta:Azon gondolkodtam , hogy végül is Jézus mint a Zsidók királya cím , a zsidóknak mint népnek lealacsonyítása érdekében született meg , ha jól tudom ezt szögelték a keresztere Jézus alá , hogy mindenki láthassa ha a zsidók királya ily csúf véget ért a zsidók mint nép se nagyon akarjon mást és jobb ha meghúzzák magukat . Ez Poncius Pilátus rafinált terve volt , a zsidóság ellen s a nép lealacsonyítására.
Ez esetben Jézust a Krisztust ezen a néven emlegetni szerintetek nem gyalázat ?
?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 13:43

fortis írta:
fortis írta:Azon gondolkodtam , hogy végül is Jézus mint a Zsidók királya cím , a zsidóknak mint népnek lealacsonyítása érdekében született meg , ha jól tudom ezt szögelték a keresztere Jézus alá , hogy mindenki láthassa ha a zsidók királya ily csúf véget ért a zsidók mint nép se nagyon akarjon mást és jobb ha meghúzzák magukat . Ez Poncius Pilátus rafinált terve volt , a zsidóság ellen s a nép lealacsonyítására.
Ez esetben Jézust a Krisztust ezen a néven emlegetni szerintetek nem gyalázat ?
?
Abban a kontextusban Pilátus gúnynak szánta. (egyébként a kereszten nem Jézus alá, hanem fölé szögezték ezt.)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Jan. - 13:55

Ezért kérdeném , illendő dolog e Jézust mint a zsidók királyát említeni ?

Amúgy ezt találtam és igazad lehet Párduc Cica : " A történészektől tudjuk, hogy a római szokások közé tartozott az, amikor a halálra ítéltek nyakába akasztottak egy kis táblácskát (titulus), amelyre jól olvasható, fekete betűkkel ráírták a főbenjáró büntetés okát (causa poenae), s esetleg az elítélt nevét és származási helyét. Az ilyen táblákat a vesztőhelyre menet általában az elítéltek előtt vitték, majd pedig a kereszt tetejére tűzték, vagy a kereszt lábához rakták. "
Hát bizonyosan a tetejére tűzhették .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 14:41

....Pilátus gúnynak szánta.....
-
nézetem szerint nem. - ellenkezőleg.

-
-
Pilátus már tisztában volt Jézus tisztaságával. hiszen kikérdezte, előtte állott. és megbizonyosodott.
-
a "vallásalapítás" - utaltam erre már itt az előzőekben, HIBA és fölösleges tevékenység.
-
a kontextus szó éppen jó ide.

természetesen a kereséssel együtt járó pillanatnyi exponens gondolatok - nem alapítói kategóriák.
-

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 15:31

fortis írta:Ezért kérdeném , illendő dolog e Jézust mint a zsidók királyát említeni ?

Amúgy ezt találtam és igazad lehet Párduc Cica : " A történészektől tudjuk, hogy a római szokások közé tartozott az, amikor a halálra ítéltek nyakába akasztottak egy kis táblácskát (titulus), amelyre jól olvasható, fekete betűkkel ráírták a főbenjáró büntetés okát (causa poenae), s esetleg az elítélt nevét és származási helyét. Az ilyen táblákat a vesztőhelyre menet általában az elítéltek előtt vitték, majd pedig a kereszt tetejére tűzték, vagy a kereszt lábához rakták. "
Hát bizonyosan a tetejére tűzhették .
Értem a célzást.
"Nálad a pont". Gratula.
shaking-hands

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 15:36

Elek írta:
Pilátus már tisztában volt Jézus tisztaságával. hiszen kikérdezte, előtte állott. és megbizonyosodott.
Rendben. Ha tudta, akkor ingyen cirkusz volt a plebsnek. Mert ők nem tudták. És gúnynak vették.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Jan. - 16:49

Szerintem meg nem tudta Elek . A hitéből kiindulva amikor már az anya tejjel is a több istenség képet szívta magába , kizártnak tartanám , hogy pont Pilátus lett volna az aki megvilágosodott volna . Pilátus utálta a zsidókat és Jézus is csak egy volt közölük a szemében . Egy szerencsétlen pancsernak tarthatta őt . ha tehette volna még el is engedi . Nem veszélyes a társadalomra . . Megvetette Jézust épp úgy mint bár melyik más zsidó embert .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 17:16

Amikor azt mondta, hogy "ecce homo", akkor azért biztos tudhatott valamit, igaza lehet Eleknek.
Mit érthetett ez alatt Pilátus? A filmekben ilyenkor mindig jelentőségteljesen néz. Mintha tényleg leesne neki a tantusz.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 18:58

Jaj, Fortis, már megint a zsidógyűlölet beszél belőled.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Jan. - 18:59

Pilátus - a kompromisszumok embere

Mikor azért egybegyülekezének, monda nékik Pilátus: Melyiket akarjátok hogy elbocsássam néktek: Barabbást-é, vagy Jézust, a kit Krisztusnak hívnak? (Máté 27:17)

Pilátus tudta, hogy Jézus ártatlan, ezért valamilyen diplomáciai megoldást keresett szabadon bocsátása érdekében, mivel így nem veszítette volna el a zsidó vezetők jóindulatát. Ezért küldte Jézust Heródeshez. Azt remélte ugyanis, hogy Heródes fogja kiszabni Jézusra az ítéletet, így ő megmenekül a kényelmetlen helyzetből. Amikor terve kútba esett, egy régi szokáshoz folyamodott, mely szerint ünnepek alatt szabadon bocsáthattak egy rabot a nép kívánsága szerint. Húsvét ideje volt, így választási lehetőséget kínált Jézus és Barabbás között, aki egy gyilkos volt. Pilátus úgy gondolta, hogy a nép bizonyára Jézust fogja választani. Azonban a főpapok és az írástudók nyomására a nép Barabbást választotta.

Amikor Pilátus látta, hogy nem ér el semmit, sőt a forrongás még nagyobb lesz, vizet hozatott, megmosta kezét a sokaság szeme láttára, és így szólt: "Ártatlan vagyok ennek az igaz embernek a vérétől. Ám ti lássátok!" (Máté 27:24)

A kezek ilyen fajta megmosása nemcsak a kor jelképes szokása volt, amely az ártatlanságot mutatta meg, hanem a zsidó törvény által előírt rituálé is. (5. Mózes 21:6-7; Zsoltár 26:6.)

Pilátus az igazság ellen

Máté 27:11-17

Mikor azért egybegyülekezének, monda nékik Pilátus: Melyiket akarjátok hogy elbocsássam néktek: Barabbást-é, vagy Jézust, a kit Krisztusnak hívnak? (Máté 27:17)

Bár Pilátus tudta, hogy Jézus ártatlan volt, valamilyen diplomáciai megoldást keresett szabadon bocsátása érdekében, mivel így nem veszítette volna el a zsidó vezetők jóindulatát. Ezen okból küldte Jézust Heródeshez.

Én :
Tulajdonképpen Pilátus bűne a gyávasága volt . gyáva volt kiállni az igazság ellen , hogy el ne veszítse a zsidó papság jóindulatát . Bár bizonyára utálta őket .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 19 Jan. - 19:06-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Jan. - 19:01

efi írta:Jaj, Fortis, már megint a zsidógyűlölet beszél belőled.

Szó sincs ilyesmiről Efi . Nem vagyok én rasszista szeretem a zsidókat épp úgy mint a Palesztínokat . Álmomban ha emlékszel többször is voltam már zsidó és egyszer még képes voltam meghalni a Tóráért is .
Hogy mondhatsz ilyet ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 19:05

Fortis, a hozzászólásaid alapján mondom.

Szerintem éppen azért álmodsz olyanokat, mint amiket említettél. Az Én-ed így próbál ebből kimozdítani téged.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Jan. - 19:07

Nincsenek ilyen érzéseim Efi biztosítalak ezen a téren . Nem fogom magam elkötelezni egyetlen nép igazsága mellett sem . Na és persze egyiket sem fogom a másik fölé emelni légyen az kiválsztottnak tartott vagy sem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 19:17

Hiába mondod nekem, sosem abból lesz a véleményem, amit valaki állít magáról.

Illetve természetesen elhiszem neked, hogy azt hiszed magadról, hogy nem vagy rasszista. Ez túl csúnya ahhoz, hogy beismerd magadnak.

De nekem az a véleményem, hogy most is azért feszegeted ezt a témát, mert szeretnéd, ha sikerülne leválasztani a számodra legtöbbet jelentőt, Jézust a zsidó népről. Mert milyen gáz, hogy a zsidók királyának nevezik.
Te magad érzed úgy, hogy a titulussal bepiszkítják Jézust, nem Pilátus vagy akárki más.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Jan. - 19:25

Nos Efi ahogy gondolod mindegy , jogodban áll . Én elmondtam de én tudom magamról amit tudok . Itt most nem is a zsidó nép az amit ki akartam volna emelni , hanem a megnevezések között szereplő gyakoriságát .
Jézus megnevezései között szerepel ugyebár Jézus mint a zsidók királya . De én nem tudok róla , hogy a zsidók valaha is Jézust a királyuknak tekintették volna , ahogyan arról sem tudok , hogy Jézus maga is ezt bár mikor állította volna . Sőt ha jól tudom , még a megváltójuknak sem fogadják el . Úgy hallottam a zsidók még mindig várják a megváltót ha nem kevertem valamit nagyon össze . De a név jelentése akkor is lehet az ami , de a zsidók királya kifejezés kifejezetten gúnyból született . Ezért gondolkodtam el rajta , hogy helyes e ezen a kifejezésen nevezni őt , mert ha nem akkor az elég aggasztó és felháborító nem ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 19:34

Pilátus a gyáva.

ez inkább konzekvensebb, reszketése a császárnak szólt...ezt értem, ha azonban Jézus kisugárzását veszem alapúl - bizonyos vagyok benne - tudta mi a pálya....s azonnal "visszaesek" az alap elgondolásomba.
-
újabb indokom; az, h Isten jeleket alkot. ő tudja miért, a szivárvány, Ábrahám tűz esete, Mózes tűz esete és sorolhatjuk egészen Pilátusig.
-
Pilátus a gondolkozásba ejtő. - a háttér hatalom(Róma), szemben álló hatalom(Zsidó vezetők) ( esetleges felkelés+ vezetők) a pozíció vesztés, a számítók és más sumákok stb....- mind együtt vagy egyenként is jel értékűek. - tovább gyűrűztetve a bedobott kavicskát -

- ITT VAGYUNK MI! -
- az újszövetség, az utókor(ok) megélői. - minden halad az Isteni mű rendje szerint, a kicsúcsosodás felé.....

és most is vannak jelek. bár pozitív kevés de, ez semmit sem von le értékéből.


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 19:39

Fortis írta:helyes e ezen a kifejezésen nevezni őt , mert ha nem akkor az elég aggasztó és felháborító nem ?
Nem tudom, hogy a zsidók mit vallanak, vagy mit várnak.
Jézus, a zsidók királya - ez benned érzelmeket gerjeszt. Felháborodást.
Bennem nem.

Tegyük fel, ha bebizonyosodna, hogy joggal nevezték így Jézust, akkor vajon elmúlna benned minden érzelem, ami ezzel a megnevezéssel kapcsolatban gerjed?


Amúgy szerintem ha gúny volt ebben a megnevezésben, akkor az a "király" megnevezés. Amit a töviskorona is mutat.
Nem pedig az, hogy a zsidóké-e vagy más népé.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Jan. - 19:49

Ha Jézus azt mondta volna , vagy a zsidó nép a maga királyaként fogadta volna Jézust , semmi kivetnivalóm nem volna benne .
Ugyan a magyarság is a Szűz Máriát fogadta el a magyarok nagy asszonyának , holott maga Mária nem fejthette ki erről véleményét , de ez megtiszteltetés gyanánt született és felajánlásként és nem gúnyból . Ég és föld a különbség és ami az egyik oldalról mint titulus büszkeséggel tőlt el , a másik oldalról a gúny tekintetében fájdalommal .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 19:54

fortis írta:
Jézus megnevezései között szerepel ugyebár Jézus mint a zsidók királya . De én nem tudok róla , hogy a zsidók valaha is Jézust a királyuknak tekintették volna , ahogyan arról sem tudok , hogy Jézus maga is ezt bár mikor állította volna.
A napkeleti bölcsek is már a "zsidók királyának" nevezték Jézust, gondolom, azért, mert azokban az időkben, azaz az Ószövetség idején nem látták előre, mi történik a feltámadás után: Eredetileg csak a zsidóknak hirdettetett az evangélium. Feltetelezem, ezért gondolták Őt a zsidók királyának. Az apostolok cselekedetei idején, Jézus kereszthalála után vált nyilvánvalóvá az apostolok számára is, hogy a pogányoké is az evangélium.
(Egyébként persze, Jézus zsidó volt, Fortis. Ez neked kérdéses?!)
"Máté evangéliuma 2:2; Hol van a zsidók királya, aki megszületett? Mert láttuk az ő csillagát napkeleten, és azért jövénk, hogy tisztességet tegyünk néki.
Máté Evangéliuma:27:11 Jézus pedig ott álla a helytartó előtt; és kérdezé őt a helytartó, mondván: Te vagy-é a zsidók királya? Jézus pedig monda néki: Te mondod.
Máté Evangéliuma:27:29 És tövisből fonott koronát tőnek a fejére, és nádszálat a jobb kezébe; és térdet hajtva előtte, csúfolják vala őt, mondván: Üdvöz légy zsidóknak királya!
Máté Evangéliuma:27:37 És feje fölé illeszték az ő kárhoztatásának okát, oda írván: Ez Jézus, a zsidók királya.,

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 17 oldal 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.