Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

+5
fortis
asd94
Motan
Áprilia
Lea.
9 posters

15 / 15 oldal Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  asd94 Hétf. 26 Júl. - 8:29

Bottal üthetik a nyomát (2021.07.26)

Jó tanulmányi eredményeimért (egy fogalmazásért) kaptam egy vekni kenyeret és egy bagettet fehér zacskóban. Itt kezdtem el gyanakodni hogy valami nem oké. Nem untatok senkit az álom részleteivel, legyen elég annyi, hamarosan váltott a helyszín és odafent találtam magam a szántóföldön. De a tér megzavarodott, függőlegessé vált, én pedig erőlködve másztam felfelé, ujjaimmal a porhanyós földbe kapaszkodva. Végre felértem, és tudatossá váltam. Álmodom! 

A hely megint váltott, a szobámban találtam magam. Félhomály volt. Kezeimre néztem, majd összedörgöltem őket. Sürgetést éreztem hogy csináljak valamit, és emlékeztem rá hogy mint előző alkalommal nehezebben ment a gondolkodás. De szerencsére épp ott álltam az íróasztalom mellett és megláttam azt a dobozkát amit az ébrenléti világban helyeztem el. A fizikai valóságban az íróasztalom melletti számítógép-szekrény tetejére tettem egy dobozkát, és beleraktam egy véletlenszerűen kiválasztott tarot lapot. Úgy tettem bele a lapot hogy én se lássam melyik az. Na szóval álomban kézbe vettem a dobozt és kinyitottam. Benne volt a kártyalap. Kivettem. Eleinte nehéz volt megtartani, az ujjaim ügyetlenkedtek, de végül szilárdan fogtam. Egy férfialak állt középen, kezében mágusbotot tartva. Jobbra nézett. Testén különös, darkos, fantasy páncél volt, fején is sisak. A lap bal oldalán egy holdsarlót pillantottam meg. Felül pedig az IGE feliratot láttam. Ezt nem értettem, tudtommal nincs ilyen lap a tarotban. Az egész lap szürkés színezetű volt.

Ahogy nézegettem, állatias erő öntött el. Felüvöltöttem, morogtam és úgy éreztem olyan hatalom van bennem amivel bármit összezúzhatnék. Szinte őrjöngtem és tudtam hogy a lap váltja ki belőlem, az az erőteljes mágusbotos férfi a forrása. De azt hiszem csupán átadtam magam a lapból sugárzó hangulatnak. Sikerült lenyugodnom és a szoba közepén állva újra megnéztem a kezeimet: megdöbbentett mennyire valóságosnak látszanak. De nemcsak ezek, hanem minden körülöttem. Még tapintásra is. Már nem volt félhomály, borostyános színezetű, meleg aura lepte be a levegőt. "Ez egy másik valóság!" kiáltottam fel magamban izgatottan. És tényleg annak éreztem. Nem kellett erőlködnöm hogy egybentartsam a látványt, valahogy mindennek volt egy belső szilárdsága, tartása. Ténylegesen éreztem hogy ez a valóság egy másik vetülete. Egy pillanatra még azt is hittem hogy megőrültem, mivel nem láttam ellentmondásokat, a szobámban voltam és mégsem.. Fura volt arra gondolnom hogy a fizikai térben az ágyamban fekszem, itt pedig egész mást csinálok, fura volt elfogadni hogy a tudatom függetlenül létezhet a testtől a maga világában.  

Visszamentem a dobozkához hogy újra megnézzem a tarot lapot. Kíváncsi voltam változott-e? A doboz tetején, élén egyensúlyozva egy gombelemet vettem észre. A lapért nyúltam: most is egy férfialak volt rajta, de éteribb, szellemszerű testben. Nem viselt páncélt, hosszú haja és karcsú alakja miatt feminimebb hatást keltett. Jobb kezében hosszú pálcát tartott. Lábai egy íves holdformába olvadtak. A lap felirata ezúttal ETALON volt. Színezetében ugyanúgy ezüstös, szürkés színű. Elfordítottam a fejem, majd vissza, de nem változott tovább. 

Járkáltam, kezdtem tanácstalan lenni. A tér megnyúlt, nagyobbá vált. Már nemcsak a szobámban voltam hanem a kertben is. Egy kis füves dombra mentem fel, ahol fák álltak. Különös volt, mert a határok nem voltak egyértelműek és például a fáknál is egy átlátszó falszerű jelenség függött a levegőben, mint egy hologram. A falról eszembe jutott hogy kereshetnék egy villanykapcsolót hogy elvégezzem a klasszikus kísérletet. De ezen a furcsa hologramon nem láttam kapcsolót. Elindultam vissza a szobám felé. Közben azt gondoltam hogy ez így butaság, hiszen akár teremthetnék is egy villanykapcsolót vagy akármit. 

Akárhogy is, visszatértem a szobámba és az ajtóhoz mentem. Ezen kilépve az ismerős házba értem. Szemben a fürdőszoba, jobbra a folyosó, nappali, stb. Félhomály volt. A folyosói lámpa kapcsolója szemben volt a falon. Kezemmel felkattintottam és a lámpa rendeltetésszerűen kigyulladt. Megismételtem, rendben működött. Gyanítottam hogy csupán az elvárásaimnak tesz eleget, ezért hagytam a kapcsolót és ezúttal az akaratommal próbáltam meggyújtani az égőt. Erősen koncentráltam, elképzeltem hogy világosság gyúl, de a lámpa sötét maradt. Nem értettem miért, hiszen ebben a világban elvileg nem létezik olyan ok-okozati összefüggés a tárgyak funkcionalitását tekintve mint odaát. De az is lehet, csupán a beidegződésem gátolta meg a lámpa gondolati úton való felkapcsolását.

Hiba volt túl sokáig bámulnom az égőt, pedig figyelmeztettem is magam közben hogy ne nézzem annyira, de már késő volt. Az álomtér kezdett elsötétedni és hamarosan fel is ébredtem.

Megjegyzés: Ébren megnéztem a valódi tarot lapot: a főpapnő az, oszlopok között áll, jobb karján pajzshoz hasonló köpenyt tart, baloldalt holdsarló és az egész lap ezüstös árnyalatú.


Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 D8545f01afc72d554af3369abea4f2bc--le-tarot-oracle-cards

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Áprilia and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Hétf. 26 Júl. - 13:20

Hát ez csúcs, és egyre jobb vagy! Shocked

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

asd94 likes this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Veszna Csüt. 5 Aug. - 4:29



Ebbe csak belefutottam..

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1352

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  asd94 Hétf. 4 Okt. - 9:20

Már egy ideje nem foglalkozom T. álmodással se egyéb dolgokkal. Ez a tapasztalat spontán jött. 

Elmentem sétálni a szántóföldünk feletti területhez. A telkek itt határolják egymást, szépen nyírt mezők és sűrűbb bozótos is megtalálható. Gondoltam rá hogy jó lenne itt fémkeresőzni, nemigen látni ide, talán nem zavarnának meg. Jó meleg volt, nyárias idő. Hirtelen egy középkorú, kissé molett, rövid hajú nő jelent meg és foghegyről odavetette nekem hogy hozzam fel neki a talicskát. Állítása szerint krumplit jött ásni, de szinte semmilyen felszerelés nem volt nála. Az ott lenn az én talicskám volt. 
De nem vitatkoztam, sőt, felajánlottam hogy zsákokat, vödröket is adok neki. Szóba került a termés, és elmondtam neki hogy nem válogattuk ki a krumplit, öreget is, ütetni valót, meg az aprót is egy zsákba tettük, mert alig termett. 
Elment ásni, én pedig kiborítottam a necczsákból a saját hitvány krumplimat egy vödörbe, nehogy elkeveredjen a nőével. A zsák át volt ázva. Hamarosan visszajött, csodálkoztam is rajta milyen gyorsan végzett. Egy egész zsákot megtöltött. Annyira büszke volt magára hogy le akarta fényképezni. Furcsa volt a viselkedése, gyerekesen, vihogva, a hisztéria szélén egyensúlyozva beszélt velem. Néhány összedobált kukoricaszár volt a fényképezés útjában, mondtam neki máshonnan próbálja, de nem zavarta és így is csinált egy képet a zsákjáról.
Otthagytam és elindultam lefelé. Egyszer csak látom hogy odalent a tikok egész serege áramlik át a szomszédba. Rengetegen voltak, és úgy tűnt mintha valami üldözné őket. Ekkor jöttem rá hogy álmodom! Lepillantottam a bal kezemre, egy vödör krumplit tartottam. Úgy döntöttem nem hajítom el, sőt nem teszek semmit amivel megváltoztatnám a helyzetet, csak figyelni fogok. Egyenletes tempóban sétáltam és figyeltem a tikok szaladgálását. Jobbról egy közel három méteres parasztos külsejű, ismeretlen, bajszos férfi jelent meg. Nem szólt semmit, de igen komor jelenségnek tűnt. Azt gondoltam hogy az állatok miatt lehet itt, hogy átmentek a telkére és épp vissza akarja őket terelni. Nem tudom, minden esetre kerítés az nem volt, az állatok szabadon járhattak. 
A tikok amint megláttak engem, elkezdtek visszafutni hozzánk. Megfordult az áramlásuk, és seregük valósággal masírozott vissza. Nem izgatott a dolog, csak figyeltem.
Már majdnem leértem az udvarhoz, mikor ismét szembejött velem a paraszt. Támadólag felé lendítettem a karomat és magamban azt harsogtam: "Pusztulj!" Eltüntettem, köddé vált. Monitoroztam az érzéseimet, indokolatlanul indulatosnak éreztem magam, meg türelmetlennek. Ez az én álmom, azt csinálok benne amit akarok, tombolhatok is és elpusztíthatom ami nem tetszik. Ezt gondoltam. 
Megint a bal kezemben tartott vödörre pillantottam, ezúttal a krumpli majdnem teljesen kifogyott belőle. Az a fura gondolatom támadt, mintha a fogyó krumpli az álmodási energia fogyatkozását jelképezné. Mintha az elmém így jelezné hogy csinálj valami hasznosat mert az időd korlátozott. Most már a vödör nélkül nézegettem a kezeimet, fénylettek, vaskosabbak, és kontúrtalanok voltak. Valami kesztyűféle volt rajtam, illetve az elmém így fordította le magának a furcsaságokat a kezemet illetően.
Ott álltam a terasz mellett és eszembe jutott régi álmodási kísérletem az érmével, mikor álmodásban próbáltam a valóságra vonatkozó egzakt információkat találni. Odamentem a terasz egyik oszlopához és meglepődve láttam hogy a repedésében ott egy érme. Csalódott voltam miatta, mert tudtam hogy az elvárásom vetítette oda. Az ébrenléti valóságban már nincs ott érme, hiába nézem hát meg a dátumát itt, abból semmi nem következik. Azért kivettem a repedésből és megvizsgáltam: alumínium 1 forintos volt, dátuma 1899. Ostobaság!
Újra a kezeimre néztem, vastag gumikesztyűk voltak rajtam, vagyis az elmém úgy tűnt ragaszkodik ehhez a képhez, holott józan eszem tudta hogy nincs semmiféle kesztyű. Végignéztem magamon és az öltözékem is azt igazolta hogy az agyunk mindenáron ragaszkodik a hasonlót a hasonlóval párosítás elvéhez. Téli ruha volt rajtam, kabát, vastag nadrág, csizma. Mindez csak asszociáció a kesztyű ideájára. 
Viszont az is eszembe jutott, hogy ha már így alakult érdekes lenne megpróbálni vetkőzni, mint egy másik álmomban tettem. Kísérletképpen, hogy lássam mi történik. A kesztyűmet próbáltam lehúzni, sarkamat pedig a terasz lépcsőjének vetettem hogy lejöjjön a csizma, mikor hirtelen felébredtem.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

fortis and Áprilia like this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Hétf. 4 Okt. - 15:41

Tyű nagyon tetszett ez a vetkőzős jelenet, jó ötletnek tartom.  öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  asd94 Hétf. 11 Okt. - 9:18

Mary
Egy égig érő fa egyik ágán voltam. De tényleg, igazán nagy ősfa volt, sűrű vastag indák hálózták be még a törzsét is. Mindenütt kék színű, lótuszra hasonlító virágkelyhek nőttek rajta. Apró, koboldszerű lények ugráltak az ágakon, majd mindegyik leszakított egy-egy virágot, beleült és leszánkázott vele az ágakon. Az égből fura, pipacsra hajazó, fehéres pihék hullottak, és mindnek volt egy lelógó görbe nyúlványa. Úgy tűnt ezt is a fa hullatja el, talán így szaporodik. A koboldok némelyike lendületet véve felugrott és elkapta a pihék nyúlványát és úgy szálldosott jókedvűen lefelé. Viccesnek találtam és magam is megpróbáltam. Én is kicsi voltam, de nem tartoztam a manók közé, csak ott voltam és tetszett a mókázásuk.

A pihébe kapaszkodva repültem. Alattam, körülöttem sűrű zöld lombkorona és a távolban egy ismerős völgy, házakkal. Ahogy szálltam lefelé, hirtelen felismertem az álomhelyzetet. A környezetem is egyre jobban vált ismerőssé és közelebbivé. Van pár hatalmas diófa az udvarunkban, ezek felé közeledtem a magasból. Nevethetnékem támadt a szituációtól, mivel olyannak éreztem magam mint valami elcseszett Mary Poppins ahogy esernyőjébe kapaszkodva ereszkedik lefelé. Dúdolni kezdtem az egyik Poppins dalt és éreztem ha ezt így folytatom átváltozom Mary-vé és belesüllyedek egy közönséges álomba. 

Végül leértem a saját alakomban. Sugárzó nyári nap volt. Mindent extrémen valóságosnak láttam. De furcsa volt, mert eleinte a látásom homályos volt, pont úgy mikor nincs rajtam szemüveg, aztán egy kis koncentrációval már szinte túl élesen is láttam a dolgok körvonalait. Nem igazán volt ötletem mit csináljak, úgyhogy a házhoz mentem és bekopogtam az ablakon, félig meddig azt remélve hogy valaki válaszol rá. Összetapogattam az üveget és kocogtattam. Kísérlet is volt ez hogy mennyire érzik igazinak a dolgok érintése. Eléggé annak tűnt. Nem válaszolt senki, úgyhogy felkiáltottam, de mint oly sok mindent, ezt is felnagyított az álom és kiáltásom üvöltéssé fokozódott. Láttam magam az ablaküvegben, hosszabb hajam volt mint most és tátogtam a számmal, mert egy hang sem jött ki a torkomon. Belül, magamban üvöltöttem, de nem volt belőle semmi hallható!
Ébredés.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

fortis and Áprilia like this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Hétf. 11 Okt. - 12:21

asd94 írta:Mary
Egy égig érő fa egyik ágán voltam. De tényleg, igazán nagy ősfa volt, sűrű vastag indák hálózták be még a törzsét is. Mindenütt kék színű, lótuszra hasonlító virágkelyhek nőttek rajta. Apró, koboldszerű lények ugráltak az ágakon, majd mindegyik leszakított egy-egy virágot, beleült és leszánkázott vele az ágakon. Az égből fura, pipacsra hajazó, fehéres pihék hullottak, és mindnek volt egy lelógó görbe nyúlványa. Úgy tűnt ezt is a fa hullatja el, talán így szaporodik. A koboldok némelyike lendületet véve felugrott és elkapta a pihék nyúlványát és úgy szálldosott jókedvűen lefelé. Viccesnek találtam és magam is megpróbáltam. Én is kicsi voltam, de nem tartoztam a manók közé, csak ott voltam és tetszett a mókázásuk.
.

De szuper! Na én is ilyen hangulatú álmokra vágyom! (meg persze a tudatos rész is jó volt!)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  asd94 Hétf. 30 Május - 8:30

Közel egy éve abbahagytam a tudatos álmodást és minden effélét. Sokat dolgozom, kevés az időm és energiám. DE! Hiányzott, és az utóbbi hetekben egyre többet gondoltam rá hogy jó lenne visszatérni. Ha legalább annyi hasznom származik belőle hogy megtöröm az unalmas hétköznapok robotját, már megérte. Mai tapasztalat:

Az álom története szerint a rokonaim építkeztek. Én többedmagammal a hátsó kertből figyeltem a készülő ház homlokzatát. Munkások serénykedtek és hihetetlen gyorsasággal vitték fel a vakolatot. Sok mindenre gondoltam, leginkább arra hogy milyen lehetne kívül-belül a ház. Ide tennék egy ablakot, oda egy lépcsőt, a burkolat lehetne ilyen, meg olyan, stb. Furcsa volt hogy a ház kísértetiesen hasonlít a sajátunkra, és a kert is ahol állok szakasztott a mi hátsó kertünk... De túlságosan lekötötte a figyelmemet az építkezés, így elhessegettem a gyanút. Kis idővel később azonban kezdett tarthatatlanná válni a helyzet, ugyanis akárhányszor elkaptam a tekintetem a házról, majd újra visszanéztem, az változott. Pont mint ahogy álomban sem maradnak általában ugyanazok a dolgok - gondoltam. Immár tudatosan kezdtem csinálni a gyakorlatot, hogy megbizonyosodjak tényleg álmodom: ide-oda kapkodtam a tekintetem a házról, az meg folyamatosan változott. ÁLMODOM!

Rájöttem hogy tényleg a saját házunkat néztem, és a saját udvarunkon vagyok. Kora reggel volt, tündöklő napsütés és minden vibrált az élettől. Egy pillanatig sem éreztem hogy instabil lenne a környezet, kedvemre császkálhattam a ház körül, nem kellett küzdeni a látvány megtartásáért. Ahogy megállapítottam minden valóságosnak látszott. Megnéztem a kezeimet is, az aranyos aurát leszámítva az én kezeim voltak, talán csak egy kicsit kisebbek. Lenéztem a földre és örömmel láttam hogy ott az árnyékom is. Méretre az is normális volt. Számítgatni kezdtem magamban hogy hol lehet a Nap az árnyék irányát figyelembe véve, és örömmel konstatáltam hogy az "álom" ebben is konzisztens: az árnyékom észak-nyugatra mutatott, tehát a fény forrásának dél-keleten kell lennie, ahogy az reggel várható is. Mozgatni kezdtem a karjaimat hogy lássam vajon az árnyékom hogy reagál, de teljesen rendben lekövette a mozgásomat. Az egyetlen különösség hogy az árnyékomnak mintha szemei lettek volna, két fényes csillogást vettem észre ahol a szemeknek kellett lenniük.

Odamentem a lila akáchoz és kísérletképp beleszagoltam. Akárhogy próbálkoztam is azonban, nem éreztem semmi illatot. Átsuhant rajtam a gondolat hogy ez amiatt lehet mert az ébrenlétben is alárendelt érzékelés. Az egyik virágból egy méh jött elő, ösztönösen félrehúzódtam, bár tudtam hogy elvileg nem árthat nekem. Valamit kezdeni akartam magammal, úgyhogy superman pozícióba szökkentem és a ház sarkáig repültem. Vicces volt hogy közben nagyon halkan felcsendülni véltem a superman filmek zenéjét. A teraszajtónál szálltam le. Ott feküdt két, már elhunyt kutyánk. Jó volt őket együtt látni, a megszokott helyükön. Nem reagáltak rám sehogy. Átléptem őket és a ház bejárati ajtajához mentem.

Ez is a valóságosnak megfelelő volt: vaskos és széles, mahagóni festés, középen ablakokkal. Arra gondoltam mivel lényegében szellem vagyok, - egy álom/tké jellegű tapasztalásban - miért ne próbálhatnék meg egyszerűen keresztül lépni az ajtón? Ez szó szerint csak félig sikerült. Középen beleragadtam, a testem fele odakint, másik fele odabent volt. Mintha valami kulimászban lettem volna, hiábavalóan kalimpásztam, nem tudtam beljebb jutni. Talán még túl erősek voltak a meggyőződéseim az anyag viselkedését illetően, hogy mi lehetséges és mi nem.. Mindenesetre erős ellenállásba ütköztem, nem tudtam teljesen átnyomni magam az ajtón, úgyhogy feladtam és visszaléptem. Újra ott álltam az ajtó előtt, ám ezúttal a kilincset használva minden gond nélkül ki tudtam nyitni és belépni a házba...

A gond akkor kezdődött mikor be akartam tenni, ugyanis a zár nem kattant a helyére, valamiben elakadt. Egyre idegesebb lettem és annyira belelovaltam magam a helyzetbe hogy elvesztettem a tudatosságomat és semmi más nem érdekelt csakhogy be tudjam tenni végre az ajtót. Már csapkodtam. Anyám jött oda és lecsillapított, értetlenkedve szólt hozzám hogy mit idegeskedem, és lehajolva felvett egy kulcsot a küszöb mellől. Mutatta hogy oda volt esve, emiatt nem lehetett betenni, szóval jó lenne ha lehiggadnék végre és ha máskor ilyesmi történik, használjam az eszem..

Felébredtem. Tök sötét volt a szobámban és tapogatózva a telefonomért nyúlkáltam hogy a hangrögzítőt használva gyorsan felmondjam amire az álmomból emlékszem. Ez jobb mint a jegyzetelés. Aztán hirtelen innen is felébredtem, ugyanis valójában hamis ébredésben voltam.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Efi and Áprilia like this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Hétf. 30 Május - 20:45

De jó, hogy újrakezdted asd. Olyan ügyi vagy, mindig jó volt olvasni az álmaidat!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Kedd 31 Május - 19:27

Klassz álom Asd.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Efi Csüt. 9 Jún. - 12:53

Mint tudjátok, engem nem foglalkoztat a tudatos álmodás.


Az éjjel álmomban néztem a vödröt, hogy félig van esővízzel. Rácsodálkoztam, hogy ez meg hogy lehet, mikor (a valóságban) az este a felhőszakadásban csordultig tele lett a vödör. Ettől az ellentmondástól ráébredtem, hogy álmodom! taps Arra gondoltam, hogy na lám, ilyen az, amit ti annyiszor említetek: hogy egyszer csak felismeritek, hogy álmodtok. Annyira fellelkesített, hogy most már én is tudom, hogy mit éltek át olyankor, hogy a nagy lelkesedésben fel is ébredtem.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1159

https://kalandorok.hungarianforum.com

fortis and Áprilia like this post

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Csüt. 9 Jún. - 22:50

Efi írta:Mint tudjátok, engem nem foglalkoztat a tudatos álmodás.


Az éjjel álmomban néztem a vödröt, hogy félig van esővízzel. Rácsodálkoztam, hogy ez meg hogy lehet, mikor (a valóságban) az este a felhőszakadásban csordultig tele lett a vödör. Ettől az ellentmondástól ráébredtem, hogy álmodom! taps Arra gondoltam, hogy na lám, ilyen az, amit ti annyiszor említetek: hogy egyszer csak felismeritek, hogy álmodtok. Annyira fellelkesített, hogy most már én is tudom, hogy mit éltek át olyankor, hogy a nagy lelkesedésben fel is ébredtem.

Na!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szomb. 25 Jún. - 17:57

Efi írta:Mint tudjátok, engem nem foglalkoztat a tudatos álmodás.


Az éjjel álmomban néztem a vödröt, hogy félig van esővízzel. Rácsodálkoztam, hogy ez meg hogy lehet, mikor (a valóságban) az este a felhőszakadásban csordultig tele lett a vödör. Ettől az ellentmondástól ráébredtem, hogy álmodom! taps Arra gondoltam, hogy na lám, ilyen az, amit ti annyiszor említetek: hogy egyszer csak felismeritek, hogy álmodtok. Annyira fellelkesített, hogy most már én is tudom, hogy mit éltek át olyankor, hogy a nagy lelkesedésben fel is ébredtem.

Nahát Efi ! Benne volt az a különös jó érzés ezek szerint? Gratula, ez tök jó ! Azt mondják a nagy fejek, hogy majd minden ember átél spontán tudatos álmokat, csak nem vesznek róla tudomást, vagy csupán elfelejtik. Szóval kell, hogy az embert érdekelje a téma, hogy ezek sűrűbbé váljanak .  Örülök, hogy átélhetted igazán klassz, még ha csak egy pillanatra is !

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  asd94 Hétf. 1 Aug. - 17:33

Tudatos lettem, nem volt semmi ami ezt kiváltotta volna, csak tudtam hogy álmodom. De a dolog mégis képtelenségnek tűnt eleinte, mivel az ember nem szokta megkérdőjelezi a valóságot. Győzködnöm kellett magamat hogy igenis álmodom, bár látszólag nem volt mire alapozni ezt az állítást.
Kora reggel volt, és mindent körülöttem az a nyáriasan vibráló légkör ült meg amit már annyiszor megtapasztaltam. Mindennek, még a levegőnek is aranyfényű ragyogása volt. A kezeimre néztem, nyitogattam-csukogattam az ujjaimat. A kertben voltam, sok-sok, túlságosan is sok minden vett körül, és az egész tér nagyobbnak látszott a szokottnál. A távolban épp most kelt fel a Nap.
Itt volt mellettem az unokahúgom, a hóna alá nyúltam és háromszor feldobtam a levegőbe. Ujjongó öröm szállt meg, úgy éreztem mintha átszakadt volna egy gát, mert olyan boldogságot éreztem amire a valóságban képtelen vagyok. Ez zavarba is hozott, sőt meglepett hogy ez az életnek önfeledten örülő lény is én vagyok.
A valóságban sosem tennék ilyet, soha nem mutatnám ki a szeretetemet senki iránt, legalábbis ilyen nyíltan nem. De ez egy álom, itt nincs szükség pajzsokra.


______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Hétf. 1 Aug. - 18:35

asd94 írta:Tudatos lettem, nem volt semmi ami ezt kiváltotta volna, csak tudtam hogy álmodom. De a dolog mégis képtelenségnek tűnt eleinte, mivel az ember nem szokta megkérdőjelezi a valóságot. Győzködnöm kellett magamat hogy igenis álmodom, bár látszólag nem volt mire alapozni ezt az állítást.
Kora reggel volt, és mindent körülöttem az a nyáriasan vibráló légkör ült meg amit már annyiszor megtapasztaltam. Mindennek, még a levegőnek is aranyfényű ragyogása volt. A kezeimre néztem, nyitogattam-csukogattam az ujjaimat. A kertben voltam, sok-sok, túlságosan is sok minden vett körül, és az egész tér nagyobbnak látszott a szokottnál. A távolban épp most kelt fel a Nap.
Itt volt mellettem az unokahúgom, a hóna alá nyúltam és háromszor feldobtam a levegőbe. Ujjongó öröm szállt meg, úgy éreztem mintha átszakadt volna egy gát, mert olyan boldogságot éreztem amire a valóságban képtelen vagyok. Ez zavarba is hozott, sőt meglepett hogy ez az életnek önfeledten örülő lény is én vagyok.
A valóságban sosem tennék ilyet, soha nem mutatnám ki a szeretetemet senki iránt, legalábbis ilyen nyíltan nem. De ez egy álom, itt nincs szükség pajzsokra.


A gondolataid felvetnek bennem jó sok kérdést, de nem akarom feszegetni, mert az már a magán életed súrolja, és minden válasz önmagadról kellene, hogy szóljon.  
Hmm de legalább az álmokban leteheted a pajzsod, és végülis nekünk is engedtél egy kis betekintést az álmodon keresztül, szóval....  thumb

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Hétf. 8 Jan. - 17:09

Ez egy tudatos álmodással és alvásparalízissel foglalkozó film. Nekem nem tetszett, de ha gondoljátok próbáljátok meg. Kicsit félelmetes.
Címe Rémálom
https://letoltes.club/filmpapa/remalom/

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Kedd 9 Jan. - 10:59

fortis írta:Ez egy tudatos álmodással és alvásparalízissel foglalkozó film. Nekem nem tetszett, de ha gondoljátok próbáljátok meg. Kicsit félelmetes.
Címe Rémálom
https://letoltes.club/filmpapa/remalom/

Nekem nem mutat lejátszást a link, igaz, csak telóm van.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6443

Vissza az elejére Go down

Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek - Page 15 Empty Re: Tudatos álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

15 / 15 oldal Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.