Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A hit

+9
Blueeye
opos
Efi
Áprilia
Nilka
Lea.
Méhecske
Mayra1
Greywolf
13 posters

3 / 15 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 14 Jan. - 14:19

fortis írta:
Párduc Cica írta:
Azt nem tudom értelmezni, hogy tudatos álomban hogyan tudom "alá vetni magamat a történéseknek", mivel ott én alakítom a történéseket.
Fortis, pl. amikor te tudatos álomban alávetetted magadat a történéseknek, mert már untad, hogy te irányítasz (ahogy fentebb írtad), mit történt?

Megfigyelő maradtam .
Amúgy jó kérdés , mert előfordult , hogy két tudatossággal rendelkeztem egy időben . Egyik a megfigyelő a másik a szereplő én . A szereplő én tette amit egy állom állapot megkívánt , a másik én pedig kívülről figyelte azt . Gondolom csak egy pillanat kérdése lett volna hogy a kettő összeolvadjon , ha úgy akartam volna , vagy pedig a külső énnel teremthettem volna tetszésem szerint . A megfigyelő ilyenkor sokkal nagyobb tudatosságú , mint ami a cselekvő énből átjön .
Persze nem pont ilyen eseményre , de meséltem már olyan tapasztalatról amikor egyszerre a megfigyelő két önmagamból származó megnyilvánulást figyelhetett meg .
Ezt úgy kell érteni, hogy tudatos álmod volt és az álmodó éned - mivel nem volt kedved semmit sem teremteni, azaz "irányítani" az álmot, amint az úgy egyébként a tudatos álmokban lehetséges lett volna - megfigyelői státuszban volt, "azaz alávetette magát a történéseknek" (így fogalmaztunk a fentebbi szövegkörnyezetben, azért maradnék ennél a megfogalmazásnál). És egyszer csak megjelent ebben a tudatos álomban egy másik éned, akiről gyakorlatilag a (tudatos) álom (önmagától, azaz nem a megfigyelő áloméned által irányítottan) szólt.
Valóban, mi történik akkor, ha a kevesebb tudatosságú "szereplő én" is öntudatra ébred, azaz ő is tudatossá válik a megfigyelő álmodó én tudatos álmában?
Egyébként miből gondolod, hogy akár össze is olvadhatnak? És annak mi értelme lenne?
[/justify]

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Mayra1 Hétf. 14 Jan. - 14:31

fortis írta:
Ehhez meg semmi köze sem a BKV jegynek , sem a spejzban lévő beföttnek , de még a családnak sincs .

Az ottaninak van!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Jan. - 22:12

Párduc Cica írta:
Méhecske írta:
A tudatosság nem mindennek a tudása, hanem egy figyelő állapot.
Nem az elme lázas gondolkodása ez, hanem képesség a szívben való elmerülésre, a szívemben, ha megtalálom Istent, akkor szeret a szívem.
Ezt így ahogy van, nagyon tökéletes megfogalmazásnak találom mind a "tudatosság"-ra, mind a "szeretet"-re. Különösen nagyon találó, és nagyon szeretem, amikor valaki a szeretetet "képesség"-nek (és nem érzésnek) titulálja.
shaking-hands gimme-five

Hát igen , van amikor az ember azt mondja erre és erre , hogy hiába próbálja nem tudja szeretni . Olyan ez mint a megbocsájtás . Van amire azt mondja az ember nem tud a másiknak megbocsájtani . Mindkettő képesség lehet tán .
Bár valakit lehet szeretni megbocsájtás nélkül is , míg megbocsájtani lehet szeretet nélkül is . Aztán lehet szeretni megbocsájtással és lehet megbocsájtani szeretettel . Húú mennyi minden lehetséges !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Jan. - 22:20

Mayra1 írta:
fortis írta:
Ehhez meg semmi köze sem a BKV jegynek , sem a spejzban lévő beföttnek , de még a családnak sincs .

Az ottaninak van!

Ha azt nézzük amit Méhecske említett : " A tudatosság nem mindennek a tudása, hanem egy figyelő állapot. " akkor ebben az esetben nincs köze . Ha az én részét nézzük a dolognak , akkor valószínűleg van . De végül is a tudatosságról volt szó , ha jól emlékszem .

Beidézem Efit , hogy lássam ismét az alap kérdést , mert valóban belebonyolódtam . De egyszerű válasz nem lehet egy ilyen kérdésre .
" Visszakérdezek. Szerinted van különbség az éber tudatod és a tudatos álombeli tudatod között?
Ugyanaz a teljes ember vagy álmodban is, mint ami ébren? "


Azt hiszem a tudatosságot és a tudatot talán külön kellene választani .
Ez esetben Efi kérdését ketté bontanám úgy , hogy ÉBER és TUDAT összevonva Éber tudat . Ebből az ÉBER-ségre talán a tudatosság a megfigyelő , a TUDAT pedig az ÉN lenne azaz a cselekvő .
Ez esetben lehet végig kellene gondolni megint az egészet , mert akkor már nem csak a tudatosságról volna szó , hanem a tudatosságban cselekvőről .
Ellenben arra gondolnék most , hogy nagyon sok ember itt ebben a fizikai világban sem tudatosságban cselekvő , akkor magában az álmokban sem . Ellenben ha egy tudatos álomról volna szó és ott cselekszik az ember , azt hiszem ott a cselekvéshez való tudatosság erősebb lehet , mint a fizikai világban, míg az én tudat itt erősebb lehet , mint maga a tudatosság .
Tehát összevetve
Tudatos álomban : Erősebb tudatosság , gyengébb én tudat
Fizikai sík , Gyengébb tudatosság erősebb én tudat .

Azt hiszem rájöttem most valamire ami megerősít abban amiről olvastam már . Pontosabban arra , hogy a fizikai síkon az egó a nagyobb úr , míg álom síkon az egó elvész . De mi is lehet az egó ? talán pont az amiről Efi említést tesz , azaz amit magába foglal az én . A befőtt a polcon , a BKV jegy hogy meg ne büntessenek , a szomszéd néni mosolya a szerelmes csókja és minden ami a világába belefér . Ezek mind az én részét képezik az a világ amiben az én él .
Na de akkor mik lehetünk mink amikor egy tudatos álomban vagyunk és visszatekintünk erre a világra ? Tudjuk mi azok vagyunk amik odaát , és azonosítjuk is magunkat vele mert valahol a fizikai síkon lévő énünk és a jelen lévő álmodó énünk is valahol ugyanannak a részét képezi tehát egyek vagyunk de mégis mások . Igen akkor onnan kellene kiindulni amit Párduc Cica emlegetett a napokban is , hogy van különbség fizikai én és álmodó én között és bár van összefüggés mégis mindkettő más és más .

Bocsi csak hangosan gondolkodom filózgatok itt magamban !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Jan. - 23:05

Párduc Cica írta:
fortis írta:
Párduc Cica írta:
Azt nem tudom értelmezni, hogy tudatos álomban hogyan tudom "alá vetni magamat a történéseknek", mivel ott én alakítom a történéseket.
Fortis, pl. amikor te tudatos álomban alávetetted magadat a történéseknek, mert már untad, hogy te irányítasz (ahogy fentebb írtad), mit történt?

Megfigyelő maradtam .
Amúgy jó kérdés , mert előfordult , hogy két tudatossággal rendelkeztem egy időben . Egyik a megfigyelő a másik a szereplő én . A szereplő én tette amit egy állom állapot megkívánt , a másik én pedig kívülről figyelte azt . Gondolom csak egy pillanat kérdése lett volna hogy a kettő összeolvadjon , ha úgy akartam volna , vagy pedig a külső énnel teremthettem volna tetszésem szerint . A megfigyelő ilyenkor sokkal nagyobb tudatosságú , mint ami a cselekvő énből átjön .
Persze nem pont ilyen eseményre , de meséltem már olyan tapasztalatról amikor egyszerre a megfigyelő két önmagamból származó megnyilvánulást figyelhetett meg .
Ezt úgy kell érteni, hogy tudatos álmod volt és az álmodó éned - mivel nem volt kedved semmit sem teremteni, azaz "irányítani" az álmot, amint az úgy egyébként a tudatos álmokban lehetséges lett volna - megfigyelői státuszban volt, "azaz alávetette magát a történéseknek" (így fogalmaztunk a fentebbi szövegkörnyezetben, azért maradnék ennél a megfogalmazásnál). És egyszer csak megjelent ebben a tudatos álomban egy másik éned, akiről gyakorlatilag a (tudatos) álom (önmagától, azaz nem a megfigyelő áloméned által irányítottan) szólt.
Valóban, mi történik akkor, ha a kevesebb tudatosságú "szereplő én" is öntudatra ébred, azaz ő is tudatossá válik a megfigyelő álmodó én tudatos álmában?
Egyébként miből gondolod, hogy akár össze is olvadhatnak? És annak mi értelme lenne?
[/justify]

Nálam a tudatos álmok spontán keletkeztek , tehát nem azonnali tudatosságban . Ezt úgy kell elképzelni , hogy egy álom folyamatban van , legalábbis már elkezdődött és egyszer csak hirtelen tudatára ébredek annak , hogy álmodom . Itt két dolog történhet .ha cselekvő énként maradok jelen ebben a tudatosságban , akkor a megfigyelő és a cselekvő én egy perspektívából teszi a dolgát . Ez válasz lehet Párduc Cica az utolsó kérdésedre , hogy mi értelme , ha össze van olvadva . Tehát a nézőpont lehet az értelme tán . A cselekvőből kiinduló jelenlét az álomban . De van amikor a kettő szétválik , ez az az állapot , amikor az ember inkább hagyja a dolgok folyását. Ilyenkor a megfigyelő státuszban marad a tudatosságod nagyobbik része , és megfigyeled önmagad tevékenységét , mintha az nem is te volnál , de tudatában vagy annak , hogy az te vagy . Olyan ez mint amikor nézel egy filmet és látod magad mit cselekszel , de közben tudod , hogy te itt vagy jelen aki éppen nézed a filmen önmagad .
Amúgy nem akarok megijeszteni senkit , de van olyan is , amikor a megfigyelő és a cselekvő egyforma tudatossággal rendelkezik . Azt hiszem erre kérdeztél rá Párduc Cica , hogy mi van akkor , ha a cselekvő is tudatára ébred önmagának akár csak a megfigyelő .
Szóval igen , ilyen is van . Nos akkor az történik , hogy egyszerre egy időben képes vagy egy perspektívából látni a világot . Nagyon nagyon érdekes jelenség . Egyszer egy ilyen tapasztalatnál üldögéltem egy szobában , egy üres helyiség lehetett alig volt valami benne . Szóval ültem és az ültő helyemben néztem körül , miközben egy másik nézetből beláttam az egész szobát . Szóval van ilyen , de ezeket a tapasztalatokat nem nagyon tudom megmagyarázni hogy milyen az amikor az ember egyszerre egy időben több nézetből is lát . Nagyon fura az már biztos .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Kedd 15 Jan. - 6:29

fortis írta:
Beidézem Efit , hogy lássam ismét az alap kérdést , mert valóban belebonyolódtam . De egyszerű válasz nem lehet egy ilyen kérdésre .
" Visszakérdezek. Szerinted van különbség az éber tudatod és a tudatos álombeli tudatod között?
Ugyanaz a teljes ember vagy álmodban is, mint ami ébren? "

...Igen akkor onnan kellene kiindulni amit Párduc Cica emlegetett a napokban is , hogy van különbség fizikai én és álmodó én között és bár van összefüggés mégis mindkettő más és más .
Fortis, szerintem Efi szimplán azt kérdezte, hogy amikor alszol, az álomban is ugyanaz vagy-e (azaz Fortis), mint amikor nem alszol. És szerintem ugyanaz vagy. Ugyanannak az énnek az éjszakai része, azaz az álmodó énje vagy. (a nappali része: az egó/fizikai tudat.).
És ez az álmodó én - egy tudatos álomban - soha nem feledkezik meg az éppen alvó egójárol (amit ebben a stádiumban alvó énnek is nevezhetünk), hiszen, ez egyenes következménye annak, ami a tudatos álom velejárója: az álmodó én tudja, hogy amiben benne van, az egy álom.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Kedd 15 Jan. - 6:40

fortis írta:
1.
...ha cselekvő énként maradok jelen ebben a tudatosságban , akkor a megfigyelő és a cselekvő én egy perspektívából teszi a dolgát...

2.
Amúgy nem akarok megijeszteni senkit , de van olyan is , amikor a megfigyelő és a cselekvő egyforma tudatossággal rendelkezik . Azt hiszem erre kérdeztél rá Párduc Cica , hogy mi van akkor , ha a cselekvő is tudatára ébred önmagának akár csak a megfigyelő .
Szóval igen , ilyen is van . Nos akkor az történik , hogy egyszerre egy időben képes vagy egy perspektívából látni a világot .
1.
Na jó, de melyik az irányító? A cselekvő, vagy a megfigyelő? És egyébként honnan tudod, hogy egybe vannak olvadva, és nem csak a cselekvő én van jelen? Hiszen azt írod, hogy "cselekvő énként maradsz jelen". Semmiféle összeolvadásnak nem vagy tanúja. Hanem vagy ez van, vagy az. Vagy megfigyelő, vagy cselekvő.
2.
Véletlenül nem úgy akartad írni, hogy "egyszerre egy időben képes vagy két perspektívából látni a világot"? Ez lenne a logikus. yes

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Kedd 15 Jan. - 7:39

Párduc Cica írta:
fortis írta:
1.
...ha cselekvő énként maradok jelen ebben a tudatosságban , akkor a megfigyelő és a cselekvő én egy perspektívából teszi a dolgát...

2.
Amúgy nem akarok megijeszteni senkit , de van olyan is , amikor a megfigyelő és a cselekvő egyforma tudatossággal rendelkezik . Azt hiszem erre kérdeztél rá Párduc Cica , hogy mi van akkor , ha a cselekvő is tudatára ébred önmagának akár csak a megfigyelő .
Szóval igen , ilyen is van . Nos akkor az történik , hogy egyszerre egy időben képes vagy egy perspektívából látni a világot .
1.
Na jó, de melyik az irányító? A cselekvő, vagy a megfigyelő? És egyébként honnan tudod, hogy egybe vannak olvadva, és nem csak a cselekvő én van jelen? Hiszen azt írod, hogy "cselekvő énként maradsz jelen". Semmiféle összeolvadásnak nem vagy tanúja. Hanem vagy ez van, vagy az. Vagy megfigyelő, vagy cselekvő.
2.
Véletlenül nem úgy akartad írni, hogy "egyszerre egy időben képes vagy két perspektívából látni a világot"? Ez lenne a logikus. yes

-Az egyes kérdésedre a választ megkaphatod ha a a fizikai valóságodat tanulmányozod és felteszed a kérdést . Ki vagy te most ebben a pillanatban a cselekvő , vagy a megfigyelő ? Mert bizony mindkettő te vagy , ott van benned a megfigyelő épp úgy mint a cselekvő . Kérdezd meg most magadtól hogy ez a két részed két különálló e vagy egyként figyelsz és cselekszel önmagadban ? Tehát össze van benned a két rész olvadva , vagy sem ?
-A kettes kérdésnél az az állapot amit mondasz az egy időben két perspektívából tekinteni a világra az nagyon ritka jelenség és említettem is föntebb a szobás jelenetet , amikor egyszerre van az ember kívül és belül . Tehát külső szemlélőként és belsőként .

A fejetlen sárkányban is hasonló dolgokról volt amúgy szó csak szerintem nagyon félre lett értve az egész , vagy inkább azt hiszem meg sem lett értve igazán . Ott is arról beszéltem , hogy a fizikai valóságban is képes az ember a külső és a belső perspektívára , a belsőben érzünk , fórumozunk , éljük az életet a világunkon belül , de képesek vagyunk úgy is tekinteni önmagunkra és környezetünkre mint külső szemlélő mint aki a belső világunkra úgy tekint mint egy mozi néző a filmre . A kettő egyszerre is létezhet bizonyára , de ilyet még nem éltem meg itt a fizikai valóságban , csak más dimenziókban de azt is felfogni elég nehéz .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Kedd 15 Jan. - 9:10

fortis írta:
1.
-Az egyes kérdésedre a választ megkaphatod ha a a fizikai valóságodat tanulmányozod és felteszed a kérdést . Ki vagy te most ebben a pillanatban a cselekvő , vagy a megfigyelő ? Mert bizony mindkettő te vagy , ott van benned a megfigyelő épp úgy mint a cselekvő . Kérdezd meg most magadtól hogy ez a két részed két különálló e vagy egyként figyelsz és cselekszel önmagadban ? Tehát össze van benned a két rész olvadva , vagy sem ?
2.
-A kettes kérdésnél az az állapot amit mondasz az egy időben két perspektívából tekinteni a világra az nagyon ritka jelenség és említettem is föntebb a szobás jelenetet , amikor egyszerre van az ember kívül és belül . Tehát külső szemlélőként és belsőként .
1.
Magyarul: az álmodó én is lehet többféle státuszú, mind megfigyelő, mind cselekvő. Mint ahogy az egó is (azaz a nappali én).
2.
Pusztán arra céloztam, hogy az eredeti szövegedben elírás van: "kettő" helyett "egyet" írtál, aminek abban a szöveg környezetben semmi értelme.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Kedd 15 Jan. - 9:37

Igen én is észrevettem már , de nem látom már értelmét javítani .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Kedd 15 Jan. - 9:40

fortis írta:Igen én is észrevettem már , de nem látom már értelmét javítani .
Nem is azt kértem, hogy javítsd, hanem valami egészen mást...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty ima-hit

Témanyitás  Lea. Kedd 15 Jan. - 22:42

Kisfiam nagyon válogatós evés terén. Sokszor aggodalmaskodom emiatt, de tegnap különösen bánatos voltam... Sad

Istent kértem tegnap este, hogy segítsen ezen, hogy megegye jobban a főtt ételeket, azokat amelyek egészségesek stb.

Ma este újságolta a kisfiam, hogy a suliban megette a korpás zsemlét! Életében először! Azt mondta kicsit rossz volt. De biztattam, hogy csak először furcsa. smile
Rendszeresen eszünk itthon ilyeneket, csak ő nem. Talán most valami elindult.

Mindenesetre hálám Istennek, a Gondviselésnek! smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Jan. - 14:09

castaway

- elszigetelődés.
-
olvasom kedves "beszámolódat", s elgondolkoztatott és emlékeztetett...
-
volt idő mikor az egyik leányunk. - folyamatosan bepisilt. ő egyedül. nem szidtuk és nem is biztattuk - szóval hagytuk.
aztán már "félig" "elrohadt" minden, s azt mondtam; gyere Naómika - ölj az ölembe, s beszélgettem vele és kérdezgettem és ő aranyosan válaszolgatott....óh, a kis drága...!
miután kellő indulat volt már bennem, "megvetés" a szellemiség iránt, felvettem bensőmben, helyzethez mérten - az alázatot.
-
hasonlóan mint Te!
-
és rátettem kezem a kicsi lányka fejére imádkozva.
-
úgy történt igen hosszú ideig nem pisikélt be aztán. - ollóval vágták el eme "gyalázatot".
-
később az élet sodrását illetőleg - kissé - eltávolodtunk a Jézust követő létformánktól. nem bűnöztünk csak ritkult a hálaadás napjainkból.
-
a gyermek - becsurrintott. egyszer- kétszer és vissza esett....
-
elmentünk a gyülekezetbe. az egyik előljárónak elmondtuk a históriát. töviről-hegyire.....

minek következtében együttes imával - véglegesítettük, egyetlen pecséttel. imával - lezártuk - eme "pisis korszakot"..
-
(köszönöm Atyám!)

-

amint elszigetelődtem istenatyától - visszatért a "gyalázkodó".......

- köszi a kis bizonyságot, személy szerint king nekem bejött..!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Jan. - 20:14

Igen, ahogy írod az alázatot... belátni, hogy én itt már kevés vagyok...

Bizony az a pont, amikor látjuk, hogy mi már kevesek vagyunk valaminek a megoldásához és kérjük a segítséget, elengedjük, átadjuk az Égieknek a kérésünket.

Van még egy emlékezetes bizonyság nekem.
Amikor iskolába került - és mivel ő elég speciális eset - nem volt mindegy, hogy hová kerül.

Sokat imádkoztam, hogy oda kerüljön, ahol a legjobb neki.
A beiratkozás előtt pálfordulattal megváltozott, hogy melyik a körzetes iskolánk... :-o

Akkor persze kétségbeestem, de ma már tudom, hogy tényleg oda került, ahol neki a legjobb, természetesen vannak nehézségek, gondok, sírások így is... de tudom, hogy ez az ő helye.
Ezt a sulit el sem mentünk megnézni, mert esélytelennek láttam, hogy oda kerülhet, előzetesen kellett volna jelentkezni pl., meg erősnek gondoltam neki.

Olykor-olykor az ember tényleg megtapasztalja, hogy ha a Mohamed nem megy a hegyhez, akkor a hegy megy Mohamedhez... smile

Olyan előre el nem képzelhető változások tudnak bekövetkezni csak azért, mert mi nem lépünk meg valamit, hogy a változás jön el hozzánk.

Így volt a lakásunkkal is... nem ragozom... csak annyit: ennyire szeret minket a Gondviselés, hogy képes hegyként hozzánk jönni. cheers



A hozzászólást Lea. összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 16 Jan. - 20:19-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Lea. Szer. 16 Jan. - 20:17

Most néztem utána, hogy mekkora butaságot írtam ezzel a Mohamedes dologgal, mivel éppen fordítva van...

Na nem semmi, hogy én már évtizedek óta ilyen tévhitben élek... Very Happy
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Jan. - 21:31

flower

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Jan. - 1:16

olvasva bizonyságainkat, növekedésbe lép, szívből szívbe a szeretet.
-
nem állíthatom; NINCS SZERETET, NINCS BÉKESSÉG!

mert; tudom és hiszem, ( "a te nevedbe is szólok" - szólhatok? ))) akkor - MEGTAGADOM JÉZUST!

- VAN SZERETET.
-
minden emberben ott az alkotó Isten.
-
most megtápláltuk, növekedésre hívtuk... friends

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Méhecske Csüt. 17 Jan. - 6:11

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:40-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Jan. - 8:47

Böjte Cs = unicum !
-
igazi unicum. king


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Lea. Csüt. 17 Jan. - 8:52

Elek írta:Böjte Cs = unicum !
-
igazi unicum. king


Szakítok rá időt majd és én is megnézem! smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Jan. - 10:47

jó.

jó abban az emberben elolvadni. - ülsz és mint a szél illatával - elér. - téged. mert; szól hozzád a szél. ezernyi aromával lengedezve. - átmos, megtisztít. - (a) prayer-hands karizma.

beleolvadsz.......Déva-t láthattam távolról...egyszer elmegyek konkrétan, oda föl a magosba.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Jan. - 22:30

Elek aranyos volt a becsurmizós kislány esete !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Pént. 18 Jan. - 17:37

így volt igaz. ámen! kacag

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Méhecske Pént. 18 Jan. - 18:57

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:45-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Pént. 18 Jan. - 23:50

Méhecske írta:Nekem az a történet tetszett, amikor felvett egy stoppost, aki elkezdte szidni a feleségét, és mire megérkeztek, majd szentté avatta... A hit - Page 3 2195

Igen az is nagyon jó volt !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11316

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szer. 6 Márc. - 11:58

Nimród király


Nimród király ugye a világ első királya vót. A főd első királya vót, a magyarok ősapja vót. Nála vót hát a magyarok égi fínyes nagy gyűrűje.


Ennek a gyűrűnek élete vót. Mozgott és világított. Mikor pedig ü (mármint Nimród) elment a gyűrű biz a nem ment vele. Mert törvény vót rá, hogy a gyűrűnek Igenis itt kell maradni ahun mi vagyunk. Velünk, ennek a világnak az végezetéig, addig míg el nem vész víglegesen a fíny. Ezért vót az Attilánál, az Árpádiaknál a fehér csuhásoknál. Addig míg aztat a világ Fínyes Ura vissza nem veszi. De ha vissza veszi, minket is vissza vesz ebbül a nyomorult világbúl. Oda ahun bizony az Ő fínyes otthona fínyeskedik. Oda, ahunnan bizony mi vétettünk. Oda ahun bizony az égi világosság végtelen fénye világut mindig. Ahol ahugyan mondták a rígiek örök Fény van és Szabadság..."


(Szabó Lajosné / Jucika néni alföldi parasztasszony - 1967 telén)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 4 Ápr. - 22:24

az idézet további kis mondandója még............Ki kell hangsúlyozzam, hogy az általam propagált Isten ....( nevezzük entitásnak)(Elek))... az ősoknak a transzmutációja, ami azóta is realitás. A kezdeti ősokot senki nem ismeri sajnos. A Földünkön kialakult életet ennek a .....( entitás)(Elek)..... köszönhetjük szerintem, ami/"aki" azóta is szünet nélkül fejti ki a hatását, azaz benne élünk. Senki nem független ettől az Istentől, legyen az hívő, vagy akár hitetlen... Az pedig számomra egyértelmű, hogy nincsen szüksége az imádatra, ami emberi találmány, mint sok egyéb más hagyomány is.
-
a "barátunk" által nevesített isten, igen is a természetétől, abból kifolyólag - imádattatja magát.
aki nem imádja - az emberiség tetemes hányada azt - igában tartja, az alkalmazható gyeplőkkel -pld. betegségek= rák, aids, háborúk = nép nép ellen és testvér testvér ellen, stb...stb... kényszerterrort alkalmazva, kormányozza a dicsőítés "árnyalataiba".
- néhány pld. erre is... a káromlásokból; "hogy dögöljön meg isten is, mért nem pusztít el", s még milliomnyi a trágárságból, kívánalmakból.

ez áldozat, dícséret a bűn oltárán.
-
a nem tetemes - az önkéntes-ek csoportja, akik feltették sorsukat az öldöklés elsajátítására, bár igában de ernyedté engedett gyeplővel - tombolhatnak. - urukhoz méltóan...aki gyönyörködik az egó-jában...

-
nem tehetem meg de, ...("") a vádlást, ......... azt igen, hogy felfuttassam egy kis időre a régi figyelmeztetéseimet;

óvakodjatok a hamis tanítóktól!


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Nilka Szomb. 6 Ápr. - 22:44

hm... a hit... vagy a HIT...
lényegében mindegy.

elmondom, én mit láttam eddigi életem során, amikor az emberek lelkébe néztem, mélyen.
két féle embertípus létezik: a hívő és a hitetlen.

a hívő ember az, aki képes hinni a segítő szándékban, a jóságban, az igazságban, a szeretetben, abban, hogy ő képes szeretni, és őt is szerethetik, egy eszmében (legyen az morális eszme, erkölcsi nézet, politika elmélet, neveléstan, vagy vallási elgondolás), az emberben, és végül a transzcendensben.
aki képes hinni a hétköznapok apró, pici csodáiban, az olyanokban, mint két ember egymásra találása akár csak egy futó pillantás erejéig, akár egy könnyed beszélgetésben, vagy egy életre szóló barátságban. aki képes hinni abban, hogy ez igazi, valódi csoda. aki képes hinni abban, hogy az élete ajándék, és rajta múlik, mihez kezd ezzel a kinccsel.

a másik embertípus az, aki nem hisz a transzcendensben, nem hisz a csodákban. sem a hétköznapok csodáiban, mint a napsütés, vagy egy kedves érintés, sem a hatalmas csodákban, mint a feltámadás. ám nemcsak ezekben képtelen hinni. a hitetlen ember nem hisz a békében, nem hisz a jóakaratban, nem bízik a közösség összetartó erejében, képtelen megbízni másokban, a környezetében. tagadja az igazság létét, függőségnek tartja a szeretetet. nem szédítik meg eszmék, képtelen elkötelezni magát bármi iránt. hitetlensége mellé gyakran társul mérhetetlen cinizmus, amivel időnként a belső mély kétségbeesést, és magányt igyekszik palástolni. számra az élet folyamatos küzdelem, harc, önmaga és mások ellen.
a hitetlenségének legvégső formája végül az öngyilkosság. az a pont, ahol már az életbe, a létezésbe vetett hitét is elveszíti az ember.

úgy gondolom, hogy a hitnek és a hitetlenségnek az átlag emberek (egy tetszőleges valaki a sokaságból kiragadva) speciális keverékét adják. nagyon kevés a két szélsőség, az, akiben csakis a színtiszta hit van jelen (aki mindenkinek elhisz bármit, aki képtelen a szelektációra, akinek minden csoda, még az is, hogy vécére kell mennie), illetve aki teljesen képtelen hinni bármiben is.
úgy gondolom, hogy a szélsőségek, mint minden esetben, a hit útján is a szakadékba nyíló utat jelentik. az arany középút a mérvadó.

engem nem érdekel, ki miben hisz. de akarom, hogy legyen valami (akár egy másik ember is lehet, egy példakép, vagy valaki, akit nagyon szeret), amiben hisz.
túl sok tragédiáját láttam már a hitetlenségnek.
engem az sem érdekel, ha valaki nem hisz Istenben, vagy nem abban formában hisz benne, mint én. de akarom, hogy legyen benne ott a képesség a hitetlenségre, a kételkedésre, legyenek kétségei, mert ezek nélkül nemcsak emberi mivoltát veszíti el, de a szelektációra való képességét is.
túl sok tragédiáját láttam már a fanatikus hitéletnek.

kb. ezt gondolom a hitről itt és most.
a vicc az, hogy ezt gondoltam gyerekként is, csak legfeljebb nem tudtam volna így, ezekkel a szavakkal megfogalmazni.
de én mindig ez alapján választottam ki azokat az embereket, akiket kedvelek, és akiket elutasítok.
és ezen az úton csupán egyszer kerültem szerepzavarba önmagammal. csupán egyszer fordult velem elő, hogy megkedveltem valakit aki a teljes hitetlenség útját választotta... arra még nem volt példa, hogy a másik szélsőségről kedveltem volna valakit... a fanatizmusnak veszett kutya szaga van. az messziről bűzlik, és a világ végéig taszít.

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 7 Ápr. - 1:02

tiszteletre méltó gondolatokat, emberi tulajdonságokat sorakoztattál fel. "életérzéseket".
-
ennek ellenére olybá tűnik, valami nem kerek, valami hiányzik ebből a masszából.
-
az öröm. - bár bizonyságot teszel "jó közérzet-szerűségről" de, az igazi örömöt - nem fedeztem fel.
-
A JÉZUS-ban megtalált IDENTITÁS - bizony rátekintő és ugyan akkor mindent a mindenekben betöltő részt. örökséget adja "kezeinkbe" - használatra.
-
AZ ÖRÖM-öt és üzenetét az evangéliumot.
-
az evangélium természetes velejárója >< szintén az Ő természetében járó MEGREKEDTETÉST, a már említett hívőt és hitetlent = minden létező embert......FELSZABADÍTSON ÁLLAPOTÁBÓL - az örömtelenségből.
-
következésként; nem a hit vagy hitetlenség a kivetendő mint olyan. de, annál inkább kivetendő - a HIÁNYOSSÁG!
-
az a hiányosság amelytől mint kifosztottak - szenvedünk és éljük halálban a halál torkába történő betérésünket.
-
EZT FONTOS FELISMERNI ÉS MEGÉRTENI ÉS MEGEMÉSZTENI!
-
hasonlóan miként az előzőekben tettem már. most is azt mondom; kérni kell az Atyát, adjon karizmás személyeket közénk, emberek közé.
döntse ki ránk a kenetes fazekját, s lökdössük alája egymást, mint afféle incselkedő gyerekek, a zuhany alatt, játszásunkban!
-
A KENET KELL!
NAGYON KELL!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Nilka Vas. 7 Ápr. - 1:30

hehehe...

mert nem az Evangéliumról írtam, nem az Istenbe vetett hitemről.

hanem az emberről és az ő hitéről.
arról a sötétségről, ami képes gyökeret ereszteni mind a hívő, mind a hitetlen szívében.
és igen. végülis egyfajta életérzésről.

üdv a földön. kacag

az más kérdés, hogy az arany középút megtalálása, az ezzel járó belső egyensúly szerintem elengedhetetlen feltétele annak, hogy az ember képes legyen elfogadni azt az Isteni Kegyelmet, amit a Hit, amit az Evangélium jelent. Wink

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 3 Empty Re: A hit

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 15 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.