Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mindenféle érdekességek

+11
Lea.
opos
Mayra1
Áprilia
Nilka
Kilendin
Vega-42
Méhecske
nofertiti
Rhea Sylvia
Blueeye
15 posters

10 / 34 oldal Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 34  Next

Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Júl. - 15:20

Vega-42 írta:Szerintem a különbség-többek között:
a cél.
A cél összekovácsol,erőt ad nehéz időkben is. A cél a jövő, ahova mindenki tart.
Ha CSAK irogatunk vagy fincoltatjuk egymást  befog béke ,akkor lehetnénk internetes online horgoló klubb is.  röhögőgörcs 

Írogatással és fincoltatással is nagyon sokat tudunk haladni előre. Nemrég volt egy felismerésem, amit a kialakult fincoltatásnak, vagyis a fórumtársaknak köszönhetek. És ez nem egyedi példa.
Egy horgoló klub is lehet nagyon hasznos és előrevivő. Az a lényeg, hogy legyen egy hely, ahol egymás között lehetünk, ahol megnyilvánulhatunk a másik számára, és fordítva.

Aligha lesznek valaha is közös céljaink. Vagy csak úgy nagy vonalakban. Amin mindenki mást ért.

Szerintem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Júl. - 15:21

Jaaa...ez a horgoló klub - jó...nagyon...
-
Annatolla?
Elemezzük őt?
-
Jezabell.
Jezabel erős, igen erős, még attól is erősebb mint gondolnánk.
A biblia hemzseg és int a Jezabellizmus szellemének felvételétől, folyton int, még a ruhája suhogásától is!
-
AVATAR!
-
Jézus nem avatarosdizott, de megtanította hallgatóságát a Samaritánus példázatából mi az emberi létezés lényege, mi az amit ENGEDELMESSÉGNEK és benne a szent örömnek hívunk - azaz felfedezést az elszakadás okozta károk - helyretételében - GYŐZEDELMESSÉGÉBEN!
-
Hiszed - e ezt?
Hiszed azt, hogy a romlást - "ÉRINTETLENSÉGÉBEN HAGYHATOD" - azaz fődögélni a saját zsírjában?
Hiszed - e hogy földi pályád szakasz kezdet és vég és ILLESZEDÉS az UNIVERZUM LEGFŐBB SZELLEMÉNEK - SZENT ÉS VISSZAVONHATATLAN - AKARATÁBA!
Hiszed - e hogy ez az akarat maga az identitás és a személyes szabadságod titka amely polgárságot biztosít számodra az univerzumba - jogosúltságot.
Hiszed - e hogy ez a jog a szent és szuverén istendicsőítés szabad proklamációja.....

-
IGEN!
-
HISZEK!
Vagy vakúljon meg a lovam is....... kacag


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 20 Júl. - 15:24-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vega-42 Vas. 20 Júl. - 15:21

fortis írta:Hmm a cél vajon mi lehet az ?

Úgy gondolom, senki nem tudja. De együtt tart,mint bolygókat a gravitáció.


u.i.:  heureka megtaláltam az új gépünkön a delete-gombot!!!!! jeee 
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Júl. - 15:33

Vega-42 írta:
fortis írta:Hmm a cél vajon mi lehet az ?

Úgy gondolom, senki nem tudja. De együtt tart,mint bolygókat a gravitáció. 

Volt egy időszak, amikor kifejezetten éreztem, hogy mintha egy angyal bábáskodna a fórumunk felett...

(És ez tőlem nagy szó.)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Júl. - 15:36

Cél és cél között különbség van.
Nem hagyhatom magam - sem megtéveszteni sem kifárasztani!
-
ÉRTITEK?
-
Az a bizonyos teljes evangélium - mint ágazata benne a mi fórumunk...ITT VAN!
Példa és még a példa...
EZ!
ÓRIÁSI különbség mint ha, azt mondom; példa ÉS ellenpélda!
-
Tudjátok nem semmi bölcsesség az amikor istenkéz jelenik meg rajtunk!
Nem érzitek?
Mert eddig centrikusan gondolkoztatok a kalandorkodásban, s ez a centrifugális erő egyre vitt és vitt benneteket. HOLOTT!
Ez a vitel sem volt más mint Isten segítsége néktek! - És eljött az idő...talán ma, hogy olvassuk egymást és ráébredjünk!
Isten kezében ékkövek vagyunk - csiszolatlanúl.
A SztSz Személy nem egy néma fazon és nem is írígy, sem nem türelmetlen....anyag vagyunk előtte...a korongon!
É nekem személy szerint igen tetszik a percek alatti kézművesség eredmény e - egy szép Korondi - tányér és effélék...
ISTEN _ AGYAGOS!
És nem tér el a bibliájától, azaz a teoriáitól.
MI AZ AZ Ő SZEMSZÖGÉBŐL?
Hát az amikor eltökélte, hogy ebben a restaurációs folyamatban - megszentelt eszközül használni fog mindőnket!
-
No, azért én felemelőnek érzem, meg kell hagyni, hogy ekkora tisztesség ért, hogy a világmindenségben, az univerzumban és a galaxisokban - széltében és hosszában...JÉZUS Király Alattvalója - lehetek!
-
Azannyáját...hányan mennek a sűlyesztőbe és én részese vagyok ennek az örökségnek - kiválasztottja...khümmm piszok jó érzés.... offolás

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vega-42 Vas. 20 Júl. - 15:37

efi írta:
(És ez tőlem nagy szó.)

 leborul értékelem
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Júl. - 15:37

EZ AZ! Kedves efi.... Very Happy

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vega-42 Vas. 20 Júl. - 15:39

Elek írta:
-
Azannyáját...hányan mennek a sűlyesztőbe és én részese vagyok ennek az örökségnek - kiválasztottja...khümmm piszok jó érzés.... offolás

Hmm....a hála belőlem sem hiányzik! yes 
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Júl. - 15:41

Most úgy felbuzdúltam, hogy a pulikám liheg a nagy hőleadásomtól, itt keküdt a lábamnál és arréb ment. Lábával békázik - hűtésnek!
-
ERŐ!
SZENT ERŐ!
TIÉD A DICSŐSÉG!
Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Vas. 20 Júl. - 15:42

efi írta:
Vega-42 írta:
fortis írta:Hmm a cél vajon mi lehet az ?

Úgy gondolom, senki nem tudja. De együtt tart,mint bolygókat a gravitáció. 

Volt egy időszak, amikor kifejezetten éreztem, hogy mintha egy angyal bábáskodna a fórumunk felett...

(És ez tőlem nagy szó.)

 Very Happy  Valóban az .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Júl. - 15:44

Bizony mondom; ma "megtettük szent kötelességünket"! És emlékkövet tegyünk szívünk útján le, meszeljük azt fehérre, hogy a bűn is lássa, ISTEN NÉPE ITT JÁRT!

(ámen. hallelujah.))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Júl. - 15:49

öröm 

Én nem gondolom, hogy kiválasztottak lennénk, inkább csak hogy jó úton járunk.

"ahol ketten vagy hárman összejöttök az én nevemben én ott vagyok közöttetek"

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Júl. - 15:59

Tedd, gondold.... a lehetőségek között is a jót teszed.... Very Happy..ha arra gondolsz - nem...ha arra gondolsz - igen....a jót teszed...tudom - így van!
Sugárzik sokótokról kivétel nélkül!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Hétf. 21 Júl. - 19:53

kasz - önmagában nem, de változataiban gyakran használt ősi gyökszavunk, jelentése: gyűjteni

kasza - mint a gyűjtés eszköze (pl. Kaszás, ki lelkeket gyűjt)

kászu vagy kászli - kéregből készült edény

kaszárnya - katonákat "gyűjt"

kassza - pénzt gyűjt

kazal vagy kaszaj - szalmakazal

kas - pl. méhkas vagy edény

kasornya - kötött kas, melyben ételt hordanak

kaszol - kupa

kástu - éléskamra, ennivalót gyűjt

kosár - már módosult, de még felismerhető, gyök + főnévképző


A hozzászólást Etoile összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 23 Júl. - 10:13-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Mayra1 Hétf. 21 Júl. - 20:05

Kasztrál, kaszkadőr, kaszinótojás, kaszli, kaszni, kaszt, kaszvány
Csak egy kis izelítő a "gyűjteni" címszóra, ami lássuk be nem igazán fedi a valóságot

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Hétf. 21 Júl. - 20:19

kaszinó - épület, embereket gyűjt

kaszli - sublót, komód, láda, tárgyakat gyűjt

kaszt - azonos társadalmi osztályba tartozókat gyűjt

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Mayra1 Hétf. 21 Júl. - 20:25

Etoile írta:kaszinó - épület, embereket gyűjt

kaszli - sublót, komód, láda, tárgyakat gyűjt

kaszt - azonos társadalmi osztályba tartozókat gyűjt

Igen, ezeket direkt írtam, hiszen a nagy gyűjtögetésre eszembe jutott a kasztrál, kaszinótojás.

Valójában mindegy is. Egy videót néztem régebben Jásdi Kis készítette, Ő szintén minden egyes szavunkat visszavezette, de ebben az esetben nem érvényes a -kivétel erősíti a szabályt- c. tétel.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Hétf. 21 Júl. - 20:28

Nem vagyok nyelvész, de az idegen eredetű szavakra gondolom, nem kell hogy érvényes legyen.

A kaszkadőr tuti idegen eredetű, ahogy a kaszinó és a kaszt is.

Nem mintha rögtön meggyőzött volna ez az írás. Van egy olyan érzésem, hogy akármilyen szótőt összefüggésbe lehetne hozni a gyűjtéssel.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Hétf. 21 Júl. - 21:12

Ez csak játék a szavakkal , de bizony az sem kizárt, hogy sok idegen eredetűnek vélt szó, valójában ősi magyar elfeledett szavunk. Tehát tőlünk vették át és nem fordítva.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Hétf. 21 Júl. - 21:37

Biiiiztosss....  cyclops A franciáknak vagy a görögöknek vagy az indiaiaknak nem is volt saját kultúrájuk meg nyelvük, mi? Nyilván a magyarból vették át a kulcsszavakat...
Atyaég, inkább nem szólok többet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Hétf. 21 Júl. - 22:42

Nemrég tettem be pár szót amit a Perui indiánok nyelvéből merítettek és amikről kiderült , hogy ugyan az a jelentésük és hangzásuk is mint a magyarban .
Sok nyelvész állítja , hogy a magyar nyelv a világ legősibb nyelve és elterjedésének következtében vehettek át tőlünk más népcsoportok is szavakat .
Az egyiptomiak elég ősi kultúra , de ha jól tudom a déli szomszédunknál talált piramisok amik az egyiptomiaknál sokkal régebbiek , ott már nem hieroglifákkal , hanem szabályos ékírással voltak írva a falakra .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Hétf. 21 Júl. - 23:21

fortis írta:Sok nyelvész állítja , hogy a magyar nyelv a világ legősibb nyelve és elterjedésének következtében vehettek át tőlünk más népcsoportok is szavakat .

És sok nyelvész állítja, hogy ez égbekiáltó marhaság.

"A romantikus nacionalizmus öröksége, hogy sok magyar a mai napig a nemzet történelmének kutatását szolgáló – és azt minél fényesebbnek feltüntető – eszközként tekint a történeti nyelvészetre. Feltehetően ez az oka annak, hogy magyarok ezrei készek hinni bármilyen „alternatív elméletben”, mely szerint a magyarok a sumerok, az etruszkok, az ókori egyiptomiak vagy bármilyen jelentősebb ősi civilizáció leszármazottai – vagy akár mindé egyszerre. Számukra a finnugor nyelvtudomány rosszindulatú nemzetközi összeesküvés, melyet a Habsburgok és a kommunisták egyaránt támogattak azzal a céllal, hogy a büszke magyarok valódi történelmét eltagadják.
A magyar nyelv rokonságára és történetére vonatkozó „alternatív eszmék” megalapozatlanságuk ellenére népszerűek, különösen a szélsőjobboldali körökben."

"a nemzeti nyelv tervezése néhány aktivista ölébe hullott. Ők gyakran amatőrök (tanárok, írók) vagy a kutatók legjelentősebb és nemzetközileg is elismert körein kívül szorult hivatásos nyelvészek."

"Az 1862 és 1874 között kiadott Czuczor–Fogarasi-szótár, volt a Magyar Tudományos Akadémia első kísérlete a nemzeti nyelv szókincsének egy terjedelmes szótárban való számbavételére. A szótár elméleti alapvetései már kiadásának idején is elavultnak számítottak. (A legélesebb kritikákat Hunfalvy Pál és Budenz József, a történeti-összehasonlító nyelvtudomány úttörői fogalmazták meg – ők a mai finnugorellenes összeesküvés-elméletek „főgonoszai”.) A szótár szerzői, Czuczor Gábor szerzetes, tanár és költő, illetve Fogarasi János jogász és polihisztor elkötelezett magyar hazafiak és szorgalmas filológusok voltak, de nem nyelvészek a szó – akkoriban kialakuló – modern értelmében. Hagyományos filológiai képzést kaptak klasszikus és modern nyelvekből, és a nyelvek történetéről és rokonságáról vallott nézeteik tudományosan elmaradottak voltak: a szavakat felszíni hasonlóságaik alapján hasonlították és csoportosították össze. A hasonlóságokat a gyök fogalmával írták le: ezek egy szótagos elemek voltak, melyben a magánhangzók és mássalhangzók változhattak is. Így például az abrosz szóban az [abr] hangsort a borít szóban található [bor] hangsorral kapcsolták össze, a korong [kor], a kerít [ker], a görbe [gör] hangsorát pedig a körrel stb.

Egy mai nyelvész számára azonnal világos, hogy a gyökmódszernek semmi köze nincs a valódi nyelvtörténeti folyamatokhoz és a szótörténeti kapcsolatokhoz. Például semmi alapja nincs az abr gyök feltételezésének, hiszen az abrosz teljes egészében szláv jövevényszó. A nyelvtudomány fő áramlatában a Czuczor–Fogarasi-szótárról idővel el is feledkeztek, bár a nyelvi anyag bemutatásában szerzett érdemeit mindig is elismerték. Az amatőr „alternatív” nyelvészek azonban ünnepelni kezdték, és megtették a nyelvtudomány fő áramlatától finoman szólva távol álló nézeteinek kiindulópontjául. E nézetek lényegi eleme a gyökrendszer, illetve hogy a magyar az emberiség eredeti nyelve."

"Összefoglalva: amit ma a magyar nyelvészet perifériáján megfigyelhetünk, hasonlatos ahhoz, ami a magyar történettudomány peremvidékén történik. Az elismert és a nemzetközileg beágyazott tudományos és oktatási intézmények mellett egy párhuzamos „nemzeti” kutatást indítanak. Mindeddig a párhuzamos intézmények a saját játékukat játszották, és meg sem próbáltak versenyre kelni a komoly tudományos intézetekkel a maguk területén. Ahelyett, hogy tudományos érdemekre törekednének, az új vállalkozások aktív résztvevői csupán a kormány nacionalista retorikáját igyekeznek áltudományos mázzal bevonni. Cserébe az áltudományos érdemek mellett jól hangzó címeket kapnak az életrajzukba, néhányuk még zsíros áltudományos állást is kaphat valamelyik „kutatóintézetben”."

Forrás: Nyelv és Tudomány: http://www.nyest.hu/hirek/szep-uj-nyelveszet


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 0:20

Erre csak egyet mondhatok én mint laikus . Meg kell nézni , hogy a magyarban egyetlen kifejezésre hány variáció létezik és ezt nézzük meg a többi Európai nyelvben . Vagy egy érzést hány mennyi módon  lehet kifejezésre juttatni a magyarban és így tovább . Vagy azt , hogy a magyar ÁBC hány betűből áll a többihez képest .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Júl. - 2:52

szer - egy , egész , egység

szeret, szerelem - összetartozás, egyek vagyunk

szerződés - egyezség

szer (gyógyszer) - az egészség érdekében

szerzetes - az Egy papja, Isten papja

szervezet - részek összessége, egység

szerez - valamit, amiből hiány van, azért hogy meglegyen a teljesség, az egység

szerszám - segítségével megjavít (teljessé tesz) vagy létrehoz valamit

szertelen - szétszórt, nem egy

szerda - régen esküvők napja, mikor szertartást végeztek

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Mayra1 Kedd 22 Júl. - 9:53

fortis írta:Erre csak egyet mondhatok én mint laikus . Meg kell nézni , hogy a magyarban egyetlen kifejezésre hány variáció létezik és ezt nézzük meg a többi Európai nyelvben . Vagy egy érzést hány mennyi módon  lehet kifejezésre juttatni a magyarban és így tovább . Vagy azt , hogy a magyar ÁBC hány betűből áll a többihez képest .

No, pont ezzel kellene foglalkozni, nem azzal, hogy valójában csak a magyar létezik, mint ősi nyelv. Igen, bizonyára sokat jelent ez a régészeknek, de ettől semmivel sem vagyunk előbb. A magyar nyelv sokszínűségét használhatjuk a nélkül is, hogy átvennék idegen nyelvszerkezeteket. Nekem mondjuk nem divatos kifejezés a "tolom a buddhát".

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 11:00

Very Happy Very Happy Very Happy Mayra megnevettettél .

- Valahol azt olvastam , hogy az erőnk a nyelvünkben van .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Szer. 23 Júl. - 10:48

Miért hold a Hold? (szerintem, nem kell egyetérteni!)

Gyöke a hol vagy kol, a kiejtéskönnyítő 'd' raggal, jelentése lyuk

A köldök, szintén egy lyuk és hangalakilag is hasonló (az 'ök' főnévképző). Továbbá:

finn: kolo (lyuk, rés)

zürjén: kolas (rés)

koreai: kul (barlang)

japán: kur (üreg)

tibeti: kur (gödör)

angol: hole (lyuk, üreg, mélyedés)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Szer. 23 Júl. - 11:14


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vega-42 Szer. 23 Júl. - 11:25

Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Szer. 23 Júl. - 12:13


Húh , jól összevariálta .  öröm 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 10 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

10 / 34 oldal Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 34  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.