Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mindenféle érdekességek

+11
Lea.
opos
Mayra1
Áprilia
Nilka
Kilendin
Vega-42
Méhecske
nofertiti
Rhea Sylvia
Blueeye
15 posters

28 / 34 oldal Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34  Next

Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Szer. 24 Jún. - 22:15

Médea írta:Én úgy hallottam hogy fokozatosan eltolódnak a pólusok, szóval a későbbiekben lehet egyre több ilyet láthatunk.

Ez meglehet , bár a magyarázat a fokozottan erős naptevékenységre utalna leginkább .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  zplus Csüt. 25 Jún. - 6:58

Médea írta:Én úgy hallottam hogy fokozatosan eltolódnak a pólusok, szóval a későbbiekben lehet egyre több ilyet láthatunk.


Ez igy ebben a formában - szerintem - két fél-igazság, amelyik nem lesz egész: a Föld pólusa állandóan változik- pár métert évente (régen például nem a Sarkcsillag volt a "sarokcsillag"-hanem a Sárkány csillagképben valamelyik- barlangrajzok kora- múlt-kor..)
A sarki fény pedig (neve mondja) a mágneses pólus-sarkoknál látszódik ÉS mikor koronakilökődés után a napszél-korona-anyag eléri a Földet (azt hiszem igy mondják magyarul?).
Ilyenkor torzul a Földet védő mágnes(es)-köpeny.

A drasztikus Föld-tengely-kimozdulást pedig megcáfoltam anno.. (mivel kép és video fogytán széthullott a cikk, ezért a lényeget idemásolom- lejjebb) - a lényege, hogy egy derékszögvonalzóval ki lehet mérni, ha "a Föld fog sarkából kidőlni" (inter-náció-ná-lé-álé-álé-álé.. Very Happy  )

Ezen a csatornán napi rendszerességgel vannak "hirek" (illetve különkiadások-különleges esetekben)
https://www.youtube.com/user/Suspicious0bservers

"Egy ártatlanul viccelődős beszélgetéssel kezdődött az ÉnochLacival. Egy ébresztő-oldalon volt egy cikk és egy videó a Hold anomáliás mozgásáról (konkrétan 135fokot mozog a a Tycho kráter, a Föld pedig megdőlt plusz 20fokot) és jön a világbéke. Szöget ütött a fejembe, mert csak. Kaptam két képet R.M.Beatrixtől (ezúton is köszönet érte) amin tényleg a Tycho kráter egyik ill.másik oldalon van. Ezzel kizártuk azt a tényezőt, hogy tévedés lenne a dologban (ill.annyira hülyitenék a zébredezős jónépeket a videóval- és tényleg.. nem.. mégis mozog)
A két kép elkészültének időpontja, Hold poziciója az égen satöbbi..
Stellarium.

A Tycho kráter (látszólagos) mozdulását még a program is kirajzolja..
Ezek hülyébbek álltóhelyben, mint én nekifutásból.
Cáfolat folytatódik. (elég a képeket nézegetni.. smile

http://hu.wikipedia.org/wiki/Cirkumpol%C3%A1ris
http://en.wikipedia.org/wiki/Circumpolar_star
 merthogy a Sarkcsillag körül forognak:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pole_star
Szép csillagfényes este. Asztal az udvar közepén, rajta egy szék. Az asztal-szék „bemérve vizbe” (egyenesen, stabilan áll). Mivel a sarkcsillag olyan magasságban (kellene) hogy látszódjon, ahanyadik szélességi körön vagyunk ezért szerencsés helyzetben érzem magam, hogy a 45.-ik szélességi körön tengetem mindennapjaimat. Szóval.. szimbolizmus: az egyenlőszárú+derékszögű háromszögnek van két 45fokos és egy kilencven fokos szöge. Tehát.. ha az egyenlőszárú derékszögű háromszöget letámasztom a szék tetejére, belenézek az oldalvonalába 45fok fölött (pontosan 45fok magasságában).. akkor perszehogy ott volt a Sarkcsillag a helyén..
Hosszúidejű expozicióval készült kép, a fényes pötty a Sarkcsillag (copyright.. mittudomén.. wiki..):

Mindenféle érdekességek - Page 28 Sterneamwalberla2


Ne ismételjem magam.
Cáfolat vége.
Vagy esetleg.. milyen bugyrok vannak még az emberek hülyitésében? "

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  zplus Csüt. 25 Jún. - 7:02

fortis írta:
Ez meglehet  , bár a magyarázat a fokozottan erős naptevékenységre utalna  leginkább .

yes

(ezen meg fölösleges "rettegni", mert ha telibekap bennünket, azt úgyis észrevesszük.. Very Happy )

https://www.idokep.hu/hirek/x190-napkitores

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Csüt. 25 Jún. - 8:20

Látom téged is érdekel némileg  min zajlik a fejünk fölött és azon  is túl .  Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Csüt. 25 Jún. - 11:05

...szépek a lányok telefonnal a kezükben - ez érték!
Ők is meghalnának napkitöréskor?
-
Elszomorodtam...tehetek értük valamit? Pld. varratok aszbeszt sátrat, s hárman aláülhetnénk...! ..."Összebújva" - igen - a félelemtől - nem mástól....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  zplus Csüt. 25 Jún. - 11:36

Elek írta:...szépek a lányok telefonnal a kezükben - ez érték!
Ők is meghalnának napkitöréskor?
-
Elszomorodtam...tehetek értük valamit? Pld. varratok aszbeszt sátrat, s hárman aláülhetnénk...! ..."Összebújva" - igen - a félelemtől - nem mástól....


Nem halnak meg.. attól nem.. attól igen, mikor "ember embernek farkasa lesz" a "civilizáció" összeomlása miatt..
..és a telefonjukat is eldobhatják a fenébe, mivel az összes "P-N átmenet" kisül -az összes elektronikai alkatrész erre az elvre épül: https://hu.wikipedia.org/wiki/P-n_%C3%A1tmenet

(külön elnézést kérek a farkasoktól ezért a latin képzavarért)

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Csüt. 25 Jún. - 12:35

...ahh, igyekszem megérteni ezt a rengető problémát!

Én még emlékszem arra mikor is 3.db. telefon volt a faluban és az is "átment" a pártbizottságon, rendörségen és a Teri néni pletyka szint szűrőjén....

Hiszem és vallom teljes meggyőződéssel, minden egyes kütyü legördülése a szalagról tízszer annyi szeretet-igazságot tép ki Istentestéből!
Isten teste Te + Én + sok sok ember a földön...
-
Szóval nem kétséges ezek az ötletgazdák + tudásuk energiái - adhatnának még és még és még a világhoz - nem pedig "elvehetnének" !
Nekem ez van amit olvasgatsz ha, olvasgatod ám nem cél nélküli, célja az "engedelmesség "kimerítése"! - Apró morzsa se essen le belőle!
-
Persze nem kétséges a telefonalkotók is hasonlóan veszik az akadályokat csak hát, nem múlik úgy, h ne rezegne a léc...till ismert az a jelent amikor anyuka a gyerek kezébe nyomja a telót, buszon-villamoson - csendességre és nyugalomra ösztökélve "nyíladozó" "energiáját".... porontyának!
A poronty emberi mivolta az imposztorság!  A szülőké meg a nevelési feladatok tökélyre vitele....


satnya szülők satnya nemzet!


( nagy tiszteletemet fejezem ki efinek )

Hit nélküliség - eldobott kapaszkodók és helyette műszaki-ragadományok!...stb...stb...
Nézzed - kérlek... te és én is adtam a népkultúrát gyerekünknek, s még így is mivé lesz!
-
Ez a lét harca, s naponként vívandó életre, halálra!
Lassú + gyors halálra!
-
Nem tudom merre kószál az öntudat és annak Szent Öröme!
Lehetetlen felrázni ezt a világot mély alvásából!
Kiút a személyes találkoztatás előmozdítása - Istennel!
Jézus Krisztussal!
Nem kis feladat mint mondottam de, ha figyel az ember, a "vezettetés" nem marad el!
A SztSz Vezető!
Igazságban vezető, kézen fogó, s akit vezet, az a személy bizonyság környezetének! - A környezet - immunhiánya - sohse lehet mérvadó miután 25. éve láttam a Trónon Ülőt Trónusán - azóta sem hagyott "dolog nélkül"!
Lám, egyszerre, két "gondozottja" is van, Ila és Bözsi nénike!
-
Bizony mondom; nem jutna idő a háború kigondolására! Mert elfutna a Sátán, messziről nézne - tehetetlenségben!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Áprilia Szer. 8 Júl. - 8:11

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 19:21-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Szer. 8 Júl. - 20:54

A tárgyi bizonyítékok nem szolgáltatnak teljes bizonyosságot.
-
Nem véletlen a mai napig tartó vita! (pld. lepel ügyben)
-
Nézetem szerint - a szellemi síkot tekintve - egyértelműen fölösleges, hiábavalóság!
-
Hamis kapaszkodó - bálvány!
Már azzá vált!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Szer. 8 Júl. - 21:08

https://hu.wikipedia.org/wiki/No%C3%A9_b%C3%A1rk%C3%A1ja
-

Noé a szövetség megköttetésére alkalmas férfiú volt. Legalább is a történet szerint!
Egyszer volt alkalmam kettő db. szivárványt látni egymás alatt. Megálltunk autónkkal és csak csodáltuk!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Áprilia Szer. 8 Júl. - 21:08

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 19:21-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Szer. 8 Júl. - 21:43

Tagadhatatlan érdeklődve olvastam a lepelről.
Azonban hozzá tartozik -  tudatalattimban ott van amelyről beszéltem - a bálványkérdés.
Ez kettősség.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Júl. - 9:23

Nemrég hallottam egy  előadásból , hogy mi a különbség az iszlám és a keresztény világ között , ha a bankrendszereket vesszük alapul . 
Szóval a kamat . 
Az iszlám vallás tiltja a kamat beszedését . 
Szóval a keresztény világban ha az ember hitelt vesz fel  mondjuk egy vállalkozásra és az a vállalkozás nem jön be , a hitel kamatát fizetnie kell akkor is , ha az ember beledöglik . 
Az iszlám világban ez nem így működik . 
Ott a befektető , tehát a hitelező  együtt vállalja a kockázatot a vállalkozóval , ami annyit tesz , hogy ha a vállalkozás sikeres , akkor a plusz hasznot egymás között megosszák , ha a vállalkozás nem hoz hasznot  akkor senki nem kap semmi pluszt , ellenben ha a vállalkozás  sikertelen volna , akkor a befektető épp úgy veszít az ügyön , mint maga a vállalkozó . 
Azt gondolnám az iszlám világban sokkal komolyabban veszik az üzletet és a befektetést , a hitelezést , mint a keresztény világban .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Áprilia Szomb. 18 Júl. - 9:27

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 19:22-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Júl. - 9:34

Áprilia írta:
fortis írta:
Az iszlám vallás tiltja a kamat beszedését . 

A keresztény "vallás" pedig tiltja kölcsön adását: amit adsz, azt add oda anélkül, hogy visszakérnéd!

Akkor elég kevés keresztény él a keresztény világban .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Áprilia Szomb. 18 Júl. - 9:43

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 19:22-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Júl. - 10:39

Tudod a megfelelő hely , a tű a szénakazalban . Keresztényi államrendszerünk nem arra épül , és nem az a megszokott . Ha netán csoda történne és azzá akarna válni , az a világrend végét jelentené , amit nem hinném , hogy ölbetett kézzel elviselnének a hatalmasságok .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Szomb. 18 Júl. - 11:09

A un. kereszténységet kultúrájával nem azonos időben, korszakban  alapították Jézus Krisztussal, később született!
Következésként hagyományok örzésére épít és pedig, diktált hagyományokra, rendelkezésekre! 
Személy szerint nem is tudom értelmezni ezt a fajta, típusú hasonlítgatást!
-
Totál rossz a megközelítés!
-
Egyetlen mérleg vonható csupán mely "felállás" közelít a "szeretethez"!
A szeretet igazság centrikus, elosztó és nem megosztó!


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 18 Júl. - 18:28-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Szomb. 18 Júl. - 11:19

Minden ember egyenlőnek születik, aztán minden ember meghal, világhíréből semmi nem marad. Minden gazdagság, minden hatalom és nagyság csak néhány évre szól, miért ragaszkodunk hát mindehhez a sok mulandó dologhoz? Azok az emberek, akiknek még feleslegük is van a saját vagyonukból, miért nem képesek erről a feleslegről lemondani embertársaik javára? Miért kell azt a néhány évet itt a földön olyan nyomorúságosan leélni?
Anne Frank


-
Nos, ez is egyféle megközelítés!
Sajátságos!
-
Megfeledkezik a szorgalmatosságról és megfeledkezik a lustaságról és a lopásról! De, lehet valaki beteg, vagy kevésbé rátermett + ezer efféle....
-
Tehát, ez a humánusnak tűnő "maszlag" mérgező - a hasonlítgatás - "csapda"!
-
MÉRT? Osszam el szorgalmas munkám gyümölcsét egy elfajtádzott és számító - lustának?
-
Vallási alapokból megközelíteni bizonyos emberi gyarlóságokat - lehetetlenség!
-
Egyetlen út van - "A" Szeretet!
A szeretet jellemzőit leírja a biblia sőt, ösztönöz annak átgondolására és megélésére!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Áprilia Szomb. 18 Júl. - 18:01

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 19:22-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Júl. - 20:16

Áprilia írta:
fortis írta:Tudod a megfelelő hely ,  a tű a szénakazalban.

Ha nem csak mindig a kifogásokat keresnéd, talán még te is megtalálnád azt a helyet.

Úgy tűnik a téma helyett inkább én lennék az érdekesebb a számodra . upsz  Nem említettem , hogy magamról szeretnék beszélni ,   én csupán  a keresztény  és az iszlám világ  üzleti  szokásait említettem volna és ezwen belül is a kamat témáját  .  
De ha már itt tartunk , nem hinném hogy az általad említett volna a megszokott : " A keresztény "vallás" pedig tiltja kölcsön adását: amit adsz, azt add oda anélkül, hogy visszakérnéd! " 
Ha ez így volna amint mondod , talán nem egy elszegényedett ország lennénk . 

Plusz a témához  tartozó kis érdekesség :
A kamat, a bankok és a zsidók
Shylock, illetve szülőatyja, Skakespeare elcsodálkozna, ha hallaná, hogy a zsidók országában a címben említett hármas valahogy "nem megy együtt". Illetve menni megy, de zökkenőkkel.
Ilyen zökkenőről értesült az izraeli közvélemény nemrégiben, amikor kiderült, hogy egy Bné Brák-i vallási bíróság döntése nyomán több ezer ortodox zsidó szakította meg sokéves kapcsolatát egyes izraeli bankokkal, és az ügy hátterében egy megoldhatatlannak látszó halachikus probléma áll.
A zsidó vallás, a Tóra tiltja a kamatszedést. Ez szigorú tilalom. A sors iróniája, hogy a középkorban az elnyomás, a diszkrimináció éppen azokat a zsidókat kényszerítette az uzsorakamattal való foglalkozásra, akik a háláchá szerint éltek, hiszen ez tiltotta számukra a kamatszedést -- zsidóktól.
A háláchá azonban a tilalom mellett talált egy lehetőséget, amely módot nyújtott arra, hogy a zsidó befektető kamatot kapjon a bankjától, illetve kamatot fizessen az általa felvett kölcsönért vagy hitelért.
Ezt nevezi a háláchá hetér iszkának, vagyis "megengedett ügyletnek". Az ügylet úgy jön létre, hogy a bank és a befektető, illetve kölcsönfelvevő társas viszonyba lépnek, és így a kialkudott százalék már nem kamat, hanem haszonrészesedés. Ezt megengedi a háláchá.
* * *
Mióta a modern izraeli bankrendszer létezik, minden bankban ott van díszhelyen kifüggesztve egy ilyen hetér iszkádokumentum, amelyben a bank kijelenti, hogy nem szed kamatot, csak részesedést kap, illetve fizet. Ezzel a merőben formális aktussal az ügy el volt intézve, a probléma meg volt oldva. Egészen addig, amíg néhány vallásos zsidó, aki kölcsönt vett fel a bankjától, elvesztette pénzét, és kérte, hogy üzlettársa, a bank is vegye ki részét a veszteségből a hetér iszká alapján. Erre persze egy bank sem volt hajlandó, hiszen rutinszerűen puszta formalitásnak tekintették a vallási dokumentumnak nevezett társasviszony-szerződést.
Erre a nevezetes Bné Brák-i ortodox rabbitörvényszék, amely Niszim Kárelic rabbi elnöklete alatt működik, azt a határozatot hozta, hogy minden bank, amely nem veszi komolyan a hetér iszkát, és nem fogadja el azt magára kötelezőnek, vét a kamatszedés tilalma ellen, és vallásos zsidónak nem szabad dolgoznia vele. Most vallásos körök egy nem zsidó bank felállítását szorgalmazzák, mert azt nem kötelezi a kamatszedés tilalma... "
forrás : http://regi.zsido.com/egyseg/egyseg24/kamat.htm


Amúgy hallottam olyasmiről , hogy a keresztény világban sem volt mindig banki kamat , de nem találtam erre utaló írást . Hmm ez még nem jelentené azt , hogy nem is létezik . 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Szomb. 18 Júl. - 20:43

Szerintem semmi elítélni való nincs abban ha, valaki kölcsönt ad és a kölcsönt vevő törleszt.
Mi ezzel a gond?
-
pld.
A Bözsi néniéknek elromlott a ventilátoruk ebben a melegben. Marcika agyonvágta - engedetlen cselekményeinek egyik következményeként.
Átjött az anyja kérni egyet.
Adtam neki.
De!
Kikötöttem; fizetni nem kell a használatért ám ha elromlik, bár mi okból - vesz újat!
-
Úgy vélem a két fél közötti egyesség - nem bűn!
Keresztényként - adtam, s kizártam a "kamatot" ill. biztosítékot kértem!
Mert ráfizetnem azért csak nem kellene!
Vagy igen?
-
A kutya ott van elásva, h a nem Zsidók és nem Zsidó kölcsönt felvevők - nem kötnek vagy nem is köthetnek egyéni szerződéseket.
Tudtommal régen ez nem így volt, mára a Bank - erőt gyakorol!
-
Ne végy fel hitelt...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Júl. - 20:53

Elek írta:
Ne végy fel hitelt...

Nincs szándékomban .
Az írottakat mint érdekesség hoztam . 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Áprilia Szomb. 18 Júl. - 21:03

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 19:22-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Szomb. 18 Júl. - 21:07

Témának jó, emelkedő és lejtő is van benne...
-
MEG - FAL!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Vas. 19 Júl. - 9:15

A falról jut eszembe .
 A német belügyminiszter  azt nyilatkozta , hogy Magyarországnak meg kell védenie a határait a bevándorlóktól . 
Csak érdekességként mondom , eddig mindenki ellene volt , úgy tűnik  ez a hozzáállás lassan megváltozik . 
Idő közben rájöttek , hogy a menedék kérők több mint 40 %-a nem háborús övezetekből , hanem  sokkal inkább a Balkánról származik .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Vas. 19 Júl. - 11:48

A menekült kérdés sem másban gyökerezik mint a "hazugság"!
-
a, Exodus vagy nem ?
b, Mennyi az annyi ?
c, Tekinthető - e élelmezési, lakhatási, egészségügyi ill. más ( humanitárius) stb. problémának, katasztrofának?
d, Terror fenyegetettségnek, vallási feszültségnek,....?
-
A tudósításokban a feltárt kérdések pontjai mind megtalálhatóak voltak!
-
A kedves menekült ember!
Kijelenti - e?
Teljes felelősségének tudatában?
Ő!
Letelepedését követően - feddhetetlen, "asszimilálódott" személyként éli le életét?
-
Mert hiszen  ezek jogos és elengedhetetlen elvárások!
-
Soha! - Soha se fog megtörténni! - Ezek után egyetlen nyugodt perce sincs Európának!
Valaminek történnie kell!
-
Fog is történni....

mint említettem< Bözsi néni, éjfélig állt az ablakba és figyelte, mikor éri el az útcánkat a menekűlthullám és fosztja ki őt, az életének gyümölcsét - kicsiny "kunyhóját" és még kisebb "pénzecskéjét"!
-
A teljes összeomlás küszöbének nevezhetjük Európa helyzetét...
-
Meg kell halni! - Nem?  - Örökké élünk a földön? - Dolgavégezetlen?
Elfoglalt hazában, erkölcsi nyavalyákban, betegségben, szegénységben és tehetetlenségben...->
Lássuk!
-
Lássuk! Kinek mit fog a keze!

Parazsat avagy az ÉLŐ JÉZUST!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Vas. 19 Júl. - 11:53

Ami van, ami történik - "kreált" "történés"!
-
Tudatos!
Még attól is tudatosabb!
-
Beszéljük ezt - a "fórumon"?
-
Igaz!
Még van "lyuk" a seggünkön!
-
A Szeretet?
-
Az bizony már megint - veszendőben!
-
Elvész a Szeretet? - ELVÉSZ az IGAZSÁG IS!
-
El ám!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Vendég Vas. 19 Júl. - 12:01

DE! - VAN! - mobiltelefon, tablet, laptop és van....(ENGEDETLENSÉG)!
-
Kérdezzük meg pld okáért - Arjuna Annatollát és más prófétai szolgálókat!
Méhecske "médiumát", az okosakat, a fórumokról, mind azokat akik "SZÁJUKAT TÉPTÉK"! 
A provokátorokat és kémlelőket és megfigyelőket - szóval az összes - "szarzsákot"!
-
Mit felelnek "tisztaságukból" - IGAZSÁGAIKBÓL!

( sorry, én itt - bevégeztem)( nehéz lesz de megpróbálok - hallgatni ))) ...  Rolling Eyes ...facepalm...

(( amúgy - itt a "TŰZ" )))  Ez! ÉGNI FOG!....soha nem látott lobogással...meg van írva!


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 19 Júl. - 12:08-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  fortis Vas. 19 Júl. - 12:04

Ne mérgelődj Elek nem érdemes .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Mindenféle érdekességek - Page 28 Empty Re: Mindenféle érdekességek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

28 / 34 oldal Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.