Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jóslatok Szimbólumok

+4
Blueeye
Mayra1
Áprilia
Lea.
8 posters

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Hétf. 23 Feb. - 20:43

Említettem, s emlékezel azonnal is ha, "kifejtem" a magam nézőpontjából - MI AZ IGAZSÁG!
-
Az Igazság!
A Bűn Megítéltetett Bűn és Igazság  és Ítélet tekintetében!
-
Következésként:  égetően sűrgős az Apostoli Szentek Közösségének Feltámasztása!
Amíg - e közeg hézagosan funkcionál - kevés jellel kevés csodával, a Szent Megtestesítésével!
Magam is csak az vagyok amivé küzdelmemben azzá tudtam válni!
-
Mikor álnok akkor, bűntől és lelkiismerettől marcangolt!
Mikor "megszólított" akkor, dícsérő és magasztaló!
-
A vonzást - tudjuk!
-
Mégse nyertük el!
-
Talán, a történelem kéreti magát mert ártatlan szűziességét nékünk szánja adni - gyönyörré?
-
A történelem; ( sorry)) véres szajha, aki nem átallik újra és újra nyoszolyájára feküdni - mocskában!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 24 Feb. - 14:13

Elek hogyan szeretnéd az apostoli szentek közösségét feltámasztani ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 24 Feb. - 14:16

Épriliának !
Azt hiszem értem .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Feb. - 14:55

Áprilia írta:
Believe írta:" Az én behal ha, Jézusra néz! "

Ezt nem értem  elmagyaráznád ? 
Elek te már néztél Jézusra , de úgy tudom te magad még mindig az vagy aki vagy . Az lehet már nem az vagy aki voltál , de azzá sem váltál ami az én megsemmisülésével járna véleményem szerint .

Bár nem tőlem kérdezted, szerintem ezt azt jelenti, hogy aki újjászületett, annak a szellemében már nincs benne az óember. Ezt csak az elméje hiteti el vele továbbra is. Tehát nincs már meg benne az a természet, ami arra kényszerítené, hogy továbbra is azokat a helytelen dolgokat tegye, amiket régebben tett, és amiket valójában akkor sem akart megtenni, de nem tudott ellenállni. Erről szól a Róma levélnek az a bonyolult megfogalmazása, hogy "nem azokat tesszük, amiket akarunk, hanem azokat. amiket nem akarunk. Ha pedig azokat tesszük, amiket nem akarunk, nem mi tesszük azokat, hanem a bennünk lakozó bűn-természet." Az újjászületést követően, amikor már ez a bűn-természet/kényszerítő erő nincs többé bennünk, akkor már ellen tudnánk neki állni, azonban az elménk elhiteti velünk, hogy még mindig ugyanazok, ugyanolyanok vagyunk, mint voltunk. Pedig nem.
Én ezt értem is. A dilemmát pont az okozza, hogy ha egy újjászületett keresztény teszem azt Ouspensky-féle, vagy bármiféle önismeretet végez, akkor gyakorlatilag az óemberét tanulmányozza, ami már nincs is benne (csak az elméje hiteti el vele, de annak meg képes lenne ellen állni, ha megérné a pénzét.) Egy újjászületett kereszténynek okafogyott az óemberét "önmegismerni": elegendő lenne szeretetben járnia, Krisztussal közösségben lennie, máris kirajzolódna benne az új ember.

Believe írta:Épriliának !
Azt hiszem értem .

Még annyival egészíteném ki, hogy egy újjá nem született ember óemberének  "öntoldozgatásával-foltozgatásával" kialakíthatók ugyan magasabb értelmi-érzelmi-észlelési funkciók (ld. Gurdjieff-Ouspensky-féle magasabb funkciók), azonban ettől még nem költözik be az emberbe a (krisztusi) szeretet. (Erről az esetről mondja azonban azt az Ige, hogy miénk lehet a jövendő mondás tudománya, vagy szólhatunk bár nyelveken, stb., ha szeretet nincs bennünk, olyanok vagyunk, mint a zengő érc, vagy a pengő cimbalom. Mert a jövendőmondások stb.-k elmúlnak, azonban a szeretet soha el nem fogy.)
Míg ha valaki elsőként magába fogadja a krisztusi szeretetet/újjászületik, és van rá gondja, hogy növekedjen is ebben a szeretetben, akkor ezek a magasabb funkciók is kialakulnak benne.
Tehát a két "módszer" közt az lehet a különbség, hogy önmegfigyeléssel, önemlékezéssel, stb.-vel nem tudsz szeretetet csiholni, mert akárhogy erőlködsz, csak az óember maradtál - igaz, új funkciókkal, de szeretet nélkül. Ez elenyészik.
Míg a Krisztusban való ujjászületéssel a szeretet képességével indítasz és arra alapozol. És abból fakad minden, minden új képesség. Ez örökkévaló.
Ehhez képest, ha valaki újjászületettként toldozgatja-foltozgatja az óemberét - ami már nincs is neki, csak az elméje hiteti el vele -, az valóban felesleges tehernek/körnek tűnik. Ez nekem is a dilemmám.
Amíg csak a Bibliaval foglalkoztam es szeretetben jártam, minden erőfeszítés nélkül, ajándékként megtapasztaltam a távolbalátást, jövőbe látást, természetfeletti gyógyulást. (Azt hiszem, nem véletlen, hogy az Ige ezeket a képességeket "szellemi ajándék"-nak nevezi. Az ajándékért nem kell megdolgoznod, az "adatik".)
Amióta nem a Bibliára alapozva foltozgatom a - nem létező Very Happy - óemberemet, csak erofeszitesek árán csurran-cseppen valami.


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 24 Feb. - 15:35-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 24 Feb. - 15:33

Értem , de nem tudok mit mondani  mert nem tudom kifejezni azt amit gondolok .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Feb. - 15:37

Még kiegészítettem a végén saját konkrét példával, amíg írtál.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 24 Feb. - 15:57

Áprilia írta:Még kiegészítettem a végén saját konkrét példával, amíg írtál.

" Amióta nem a Bibliára alapozva foltozgatom a - nem létező Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Icon_biggrin - óemberemet, csak erofeszitesek árán csurran-cseppen valami. "

És ez késztet valamire ? Hogyan tovább ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Feb. - 16:01

Believe írta:
Áprilia írta:Még kiegészítettem a végén saját konkrét példával, amíg írtál.

" Amióta nem a Bibliára alapozva foltozgatom a - nem létező Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Icon_biggrin - óemberemet, csak erofeszitesek árán csurran-cseppen valami. "

És ez késztet valamire ? Hogyan tovább ?

Fel kéne oldani a dilemmát. Addig nem tudok tovább lépni. Ráadasul az egyikbe vetett hitem akadályozza a másikba vetett hitem eredményeként jelentkezendő megtapasztalásokat. Akármelyik módszert is követem, mindegyiknél érvényesül, hogy az egyik lábammal a gázt nyomom, a másikkal pedig a féket. Egyidejűleg.


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 24 Feb. - 16:06-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 24 Feb. - 16:04

Áprilia írta:
Believe írta:
Áprilia írta:Még kiegészítettem a végén saját konkrét példával, amíg írtál.

" Amióta nem a Bibliára alapozva foltozgatom a - nem létező Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Icon_biggrin - óemberemet, csak erofeszitesek árán csurran-cseppen valami. "

És ez késztet valamire ? Hogyan tovább ?

Fel kéne oldani a dilemmát. Addig nem tudok tovább lépni. Ráadasul az egyikbe vetett hitem akadályozza a másikba vetett hitem eredményeként jelentkezendő megtapasztalásokat.

Hogy lehetne feloldani ezt a dilemmát ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Feb. - 16:05

Mit tudom én. Majd az idő megoldja. (Az előbbit még kiegészítettem egy mondattal).

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 24 Feb. - 16:09

Áprilia írta:Mit tudom én. Majd az idő megoldja. (Az előbbit még kiegészítettem egy mondattal).

Talán egy átütő tapasztalat fordítana egyet a keréken .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Feb. - 16:19

Believe írta:
Áprilia írta:Mit tudom én. Majd az idő megoldja. (Az előbbit még kiegészítettem egy mondattal).

Talán egy átütő tapasztalat fordítana egyet a keréken .

Úgy nehéz lesz, ha valaki egyszerre nyomja a gázt, meg a féket....nem tud kibillenni ez az egész a holtpontról. Jól bevásároltam.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 24 Feb. - 16:29

Áprilia írta:
Believe írta:
Áprilia írta:Mit tudom én. Majd az idő megoldja. (Az előbbit még kiegészítettem egy mondattal).

Talán egy átütő tapasztalat fordítana egyet a keréken .

Úgy nehéz lesz, ha valaki egyszerre nyomja a gázt, meg a féket....nem tud kibillenni ez az egész a holtpontról. Jól bevásároltam.

Ha nem tapasztalat , akkor talán valaki . Valaki aki többet tud nyújtani , mint egy tapasztalat és akiben vakon bízni tudnál .  Az kibillenthetne vagy az egyik , vagy a másik oldalról . Talán egy mesterre lenne szükséged valamelyik oldalról .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 24 Feb. - 18:11

id....Áprilia..."Egy újjászületett kereszténynek okafogyott az óemberét "önmegismerni": elegendő lenne szeretetben járnia, Krisztussal közösségben lennie, máris kirajzolódna benne az új ember...."


-
Úgy vélem!
És ez bizony igen szilárd alapon nyugszik - miután pontosan a még "nemléte" támasztja alá...
az ujjá születés "hézagossága" sem zárható ki  mint egy véletlen bele pottyant bogárka az ételből! 
Till. annak aki már megtelt csurig "bűnnel" és keresi a kiteljesedett létezést még ez is számításba jöhet, s akkor aztán áll minden a feje tetejére, ebben a kérdésben!
Megmondom miért!
Jézus "ottléte" garancia volt az Ő korában továbbá az első századi kereszténység korai szakaszában, hogy aztán egyre inkább a ráhatásokat tekintve, veszíthessen fényéből, s elindúlhasson az Isten Tervének fináléja! Így...
A legeslegerősebb újjászületési "hullámnak" Armageddont megelőzően kell megtörténnie, a vég periódusban - a kibontakoztatásban.
Az Igazság Követelménye ez, nem a tanoké és a tanokat követő hiedelmeké!
A SztSz senki ember fiát nem fogja kifelejteni sem tévedésből sem más számításból - az Ujjá Születés Szentségének Megismertetéséből! ( totális ébredés )
A Döntés Szabadságából!
Joggal merűl fel!
És addig?
Addig  - kérem a "Lelki Ismeret" tett-tesz bizonyságot, s akit tudott - vezetett is!
-
Az un. konkrét magam méricskélése - indokolatlan, okafogyott....nagyon okafogyott ! Sehova sem vezető kínos tortúra, gyötrettetés, hamis szelektációkkal, fusztráltságokkal...stb...
-
Következésként  még mindég ott tartunk - a lelki ismeret szavát illene követni - minden időben!
-
A gyülekezeti kiválásaim db. szám szerint négy...ezen állásfoglalásaimból történtek meg mert nem "faroltam be" holmi tanításoknak, bölcsességeknek vagy "szemeket kápráztató" "varázslásoknak"!
-
Az Apostoli Szent Közösségnek ezért van kimondhatatlan nagy jelentősége, ahol is "tömörítve van" eszenciálva, hogy  mi maga az - AGAPE!
-
Csak annyit említenék még, az "aklok" szó kinyílvánítottsága, továbbá az egybe gyűjtés is erre utal...
-
A torta habja tehát, különb közösségek fognak létre jönni mint az első századba, a világ minden szegletében mint az valaha volt!
-
Ebben hinni!
Az ÉLET!
Jézus a királya, a Szentek Közösségének Feje!


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 24 Feb. - 18:27-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 24 Feb. - 18:25

Mondjuk ki!
ÉN!
Nem vagyok képes az Apostoli közeg "feltámasztására"!
Még csak utalni sem tudok hasonlóra, hiszen ez teljességgel lehetetlen ember számára!
-
Viszont!
Az egyéni felelősség igen nagy!
Mi ez?
-
Mint Jézust követni igyekvő, tartsak ki abban ami kezembe adatott! Pld....
Karizmáimban!
Ne legyek megingatható sőt, példával elől járva - alkalmas + alkalmatlan időben mutassak rá az AGAPE-ra!
A Szeretetre nézni és attól sugárzónak lenni - nem nehéz!
Aki az ellenkezőjét állítja, az kérem - hazudik!
Van "bizonyos pont" életedben - amit szeretsz!
Önmagad?
Akkor az de ha, a kiskutyád akkor, AZ!
-
Tedd mit tenned kell teljes erőddel, teljes hiteddel!
Hamis karizma még senkinek sem adatott!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 24 Feb. - 18:41

A kedves Áprilia problémája ugyan az mint másoké...
-
A tévtanítók áldozata, akik elnyomták benne, lelkében a megtapasztalás szentségét, a maguk hamis tanainak terjesztésének érdekében!
Ennek oka lehet hiúság, hatalomvágy, féltékenykedés és millió efféle degeneratív "akármi"...
-
A szabadulás?
Jelen pillanatban szélsőséges keretei vannak, s az egyén kitartásától függő!
Én hiszem az ébredést, hiszem ezen személyek heorikusságátban!
Áprilia?
Heorikus típus vagy?
-
Van itt közöttünk aki hisz a hősiességben?
-
Igen az "összetett"-ben, aki nem tartja bűnnek az elhívatottságot és az elrendeltetést....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Feb. - 20:13

Elek írta:
Én hiszem az ébredést, hiszem ezen személyek heroikusságátban!
Áprilia?
Heroikus típus vagy?

Absolutely. lányvigyor

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 24 Feb. - 20:16

Igen!
Igen!
-
Feltámadott...
Jézus ÉL!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Pént. 27 Feb. - 15:20

(Believe, csak zárójelben jegyzem meg, hogy a Könyvtáron belül is van egy ilyen topik pár hsz-szel, hogy "Misztikum, jóslatok, jövendölések." Nem kellene ezzel egyesíteni?)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  fortis Pént. 27 Feb. - 16:58

Áprilia írta:(Believe, csak zárójelben jegyzem meg, hogy a Könyvtáron belül is van egy ilyen topik pár hsz-szel, hogy "Misztikum, jóslatok, jövendölések." Nem kellene ezzel egyesíteni?)

Áthelyeztem ide az első oldalra .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Mayra1 Pént. 27 Feb. - 18:28

Believe írta:
Lea. írta:Most már csak az izgat, hogy mi a hét teve és a zenélő sivatagok tigrise. smile
Nem tudom , de a mondat értelme keletre mutat szerintem . öröm
Szerintem ezt megmondja a láthatatlan cowboy az éneklő bokor tövében....

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  fortis Szomb. 28 Feb. - 7:43

Mayra1 írta:
Believe írta:
Lea. írta:Most már csak az izgat, hogy mi a hét teve és a zenélő sivatagok tigrise. smile
Nem tudom , de a mondat értelme keletre mutat szerintem . öröm
Szerintem ezt megmondja a láthatatlan cowboy az éneklő bokor tövében....
Nagyon érdekesek ezek a szimbólumok .
Azt hiszem a szimbólumban való beszélésnek az lehet a konkrétumokkal szemben lévő előnye , hogy  fenntartja a más és már értelmezés lehetőségét . Tehát úgymond kisebb a tévedés esélye , legalábbis látszatra .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Szomb. 28 Feb. - 8:00

Believe írta:
...a szimbólumban való beszélés... fenntartja a más és más értelmezés lehetőségét . Tehát úgymond kisebb a tévedés esélye , legalábbis látszatra .

Szerintem ellenkezőleg, mármint a fekete betűs rész. Egy szimbólumnak az a lényege, hogy mindenki számára ugyanazt kellene, hogy jelentse. Ezért akik szimbolumokban képesek kommunikálni egymással, azok azért értik meg egymást tökéletesen, mert mivel mindannyian ugyanazt értik a szimbólum alatt (magyarán tudják a szimbólum jelentését), kizárt a tévedés, a meg nem értés esélye. A szimbolumokban történő kommunikáció ezért a kommunikáció legmagasabb formája (Ouspenksy-Gurdjieff. Szóval nem én találtam ki. De abszolút látok benne rációt.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  fortis Szomb. 28 Feb. - 8:13

Én arra gondoltam , hogy jön egy szimbólum ami mondjuk a világ végét jósolja a 2000-es évre . Aztán a világvége mégsem jön el . Ekkor azt mondják az emberek , ez a szimbólum mégsem erre vonatkozhatott , hanem amarra , tehát a jelentése változhat .  Ellenben ha szimbólumban való beszélés nélkül valaki azt írta volna , hogy 2000 - ben lesz a világ vége és mindenki elpusztul , na ebben az esetben viszont azt mondják , az illető tévedett .

Szóval ez más , mint amit te említesz , bár kétségtelen , hogy lehetett úgy is érteni , ahogyan te gondoltad . Bár itt most a jóslatok szimbólikájáról lett volna szó a jövőre kivetítve .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Szomb. 28 Feb. - 8:54

Believe írta:Én arra gondoltam , hogy jön egy szimbólum ami mondjuk a világ végét jósolja a 2000-es évre . Aztán a világvége mégsem jön el . Ekkor azt mondják az emberek , ez a szimbólum mégsem erre vonatkozhatott , hanem amarra , tehát a jelentése változhat .

Ez esetben sem a jelentése változott, hanem az emberek tévedtek. Miből gondolod, hogy a ma földhözragadt tömege helyesen tudja értelmezni a letűnt - a szellemvilággal élő kapcsolatban levő - korok szimbolikáját...

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6453

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Szomb. 28 Feb. - 8:57

Jézus folyton úgy beszélt...
-
A "alúlműveltség" vagy szándékos ott tartatása - indok volt a képi megjelenítésre!
Hozzáférhető, azonnal alkalmazható!
Továbbá  emberibb, a szeretet eszközisége hiszen Isten - mint a legnagyobb "kinyílvánító" az egész teremtett világot "ebbe a keretbe" helyezte bele...

lás egy szép tájat, láss egy állatot és láss - egy embert!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Szomb. 28 Feb. - 9:01

Believe koma - kérlek - a varázslás szimbólum rendszere pont, hogy nagyon is lefedi a maga sajátosságait...
az általad felhozott "tévedések" sokasága nem más mint maga a gyökere..."A" hamisság, "A" bűn a tulajdonképpeni - "elszakadás" - "engedetlenség" !

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  fortis Szomb. 28 Feb. - 9:22

Áprilia írta:
Believe írta:Én arra gondoltam , hogy jön egy szimbólum ami mondjuk a világ végét jósolja a 2000-es évre . Aztán a világvége mégsem jön el . Ekkor azt mondják az emberek , ez a szimbólum mégsem erre vonatkozhatott , hanem amarra , tehát a jelentése változhat .

Ez esetben sem a jelentése változott, hanem az emberek tévedtek. Miből gondolod, hogy a ma földhözragadt tömege helyesen tudja értelmezni a letűnt - a szellemvilággal élő kapcsolatban levő - korok szimbolikáját...

Hmm ez igaz lehet .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  fortis Szomb. 28 Feb. - 9:23

Elek írta:Believe koma - kérlek - a varázslás szimbólum rendszere pont, hogy nagyon is lefedi a maga sajátosságait...
az általad felhozott "tévedések" sokasága nem más mint maga a gyökere..."A" hamisság, "A" bűn a tulajdonképpeni - "elszakadás" - "engedetlenség" !

A varázslás szimbólum rendszerének néha nem is maga a szimbólum a fő értelme , hanem az az állapot amibe az embert a szimbólum alkalmazása  juttatni képes .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Szomb. 28 Feb. - 9:29

Szóval a "felvilágosodás" egyetemes korszaka még nincs itt ...
Aszondjátok?
-
Hümmmm !

Jézust így is lehet tagadni sőt a törvényt is lehet így tagadni de, a szív hangját is lehet így tagadni, a lelki ismeretet!
Gondoljunk bele!
Mekkora trükkről beszélünk...

kicsit szégyenlem magam, s kevésszer hagyom ki kéréseim közűl - URAM! Vétkezek! Mert függönyt húzok el és a függönyre is függönyt, hogy fényed!
ÁT NE RAGYOGJON!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jóslatok Szimbólumok   - Page 2 Empty Re: Jóslatok Szimbólumok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.