Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kérések, kérdések, mindenféle témában

+7
Motan
fortis
Áprilia
Lea.
Veszna
Blueeye
Mayra1
11 posters

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 19 Márc. - 18:11

Gyerekek, segítsetek màr nekem egy kicsit. Az ország faiskoláiban, kertészeteiben -az általam ismertekben- sehol nem lehet sáfrány hagymát kapni. Úgy tűnik az egész országban NINCS. Persze ez nem igaz, de egyszerűen kifog rajtam. Az lenne a kérésem, ha tudtok olyan (hehe zugkertészetet) kertészetet, ami kevésbé ismerf/vagy nincs az interneten és van nekik sáfrányuk adjatok már elérhetőséget hozzá. Igazán nagy kő esne le a szívemről, ha végre lenne a kertemben. Köszike lányvigyor

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Blueeye Szomb. 19 Márc. - 22:22

Szóval a sáfrány a krókusz. smile

Nálunk van a kertben egy pár, meg egy ismerősömnek nagyon sok van. Biztos adna hagymát.  Csak nem tudom mikor lehet kiszedni, mert most éppen virágzik. Elég jól el tud szaporodni. Megkérdezhetem a bácsit, neki szebbek vannak.

Rendelni itt is lehet:


http://www.etterkft.hu/hu/etter/viraghagyma/krokusz-hagyma/

Forgalmazás augusztustól.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 19 Márc. - 23:06

Blueeye írta:Szóval a sáfrány a krókusz. smile

Nálunk van a kertben egy pár, meg egy ismerősömnek nagyon sok van. Biztos adna hagymát.  Csak nem tudom mikor lehet kiszedni, mert most éppen virágzik. Elég jól el tud szaporodni. Megkérdezhetem a bácsit, neki szebbek vannak.

Rendelni itt is lehet:


http://www.etterkft.hu/hu/etter/viraghagyma/krokusz-hagyma/

Forgalmazás augusztustól.
Majdnem...csak a krókuszok családjába tartozik.....a sáfrány októberben virágzik és hosszú piros bibéje van.....mutatok egy képet... Kérések, kérdések, mindenféle témában 2q093wn

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 19 Márc. - 23:08

Ahá, ezek szerint, ha augusztusban rendelem, elültetem, akkor októberben virágzik. Érdekes, de a hagymás növények valahogy nem szoktak két hónap után virágba borulni. Pl. tulipán, frézia...

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Blueeye Vas. 20 Márc. - 6:59

Majd érdeklődök őszi sáfrány ügyben.

Ez egy részletes írás:

http://terebess.hu/tiszaorveny/fuszer/safrany.html

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Vendég Vas. 8 Jan. - 18:10

A Felhőatlaszhoz hasonló filmeket keresek.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Áprilia Vas. 8 Jan. - 19:03

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 18:33-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Áprilia Kedd 10 Jan. - 9:05

Médea írta:A Felhőatlaszhoz hasonló filmeket keresek.

Próbáld meg Wong Kar Wai: "2046" c. filmjét.
(Nem tudom, hol lelhető fel, én moziban láttam pár éve.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Veszna Kedd 10 Jan. - 12:03

Olvastad at 1Q84-et? Murakami Haruki írta.
Ha már itt vagyok ajánlom mindenki figyelmébe Dan Simmons-tól a Hyperion-t! Imádom őket.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Áprilia Kedd 10 Jan. - 13:38

Veszna írta:Olvastad at 1Q84-et? Murakami Haruki írta.

David Bowie 1984. c. száma yes :

https://youtu.be/EJORm7Hgt94


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Blueeye Kedd 10 Jan. - 16:41

smile

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Vendég Kedd 10 Jan. - 16:51

Veszna írta:Olvastad at 1Q84-et? Murakami Haruki írta.
Ha már itt vagyok ajánlom mindenki figyelmébe Dan Simmons-tól a Hyperion-t! Imádom őket.

Az Orwell féle 1984 nagy kedvenc, gondolom Haruki címválasztása nem véletlen. Tőle egyébként eddig a Norvég erdőt olvastam. A Hyperion is megvolt.

Áprilia írta:Próbáld meg Wong Kar Wai: "2046" c. filmjét.

Jó hogy eszembe juttattad, pár éve találkoztam a címével, de elfeledkeztem róla.

Amúgy olyan jövővíziós filmeket keresek, amikben van spirituális vagy legalábbis gondolkodásra érdemes tartalom. Amiket eddig láttam és tetszettek: Felhőatlasz, Gattaca, Logan futása, Mátrix, A jövő szökevénye, A. I. Mesterséges értelem, Az éhezők viadala, Avatar

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Áprilia Kedd 10 Jan. - 19:57

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 18:33-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Vendég Szer. 11 Jan. - 14:47

Áprilia írta:Assassinok

Láttam már a filmet, de nem igazán tetszett. Ez egyébként egy játéksorozat alapján készült, azt jól ismerem és szeretem. A játékok inkább a történelmi korokra összpontosítanak, a jelen szál elhanyagolható bennük. Talán a filmnek is jót tett volna ha többet kapunk a múltból.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  fortis Szer. 11 Jan. - 14:55

Ma már a távcsöves puska a divat.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Vendég Szer. 11 Jan. - 17:11

fortis írta:Ma már a távcsöves puska a divat.

Úgy értem az Assassin's Creed játékok foglalkoznak a történelemmel. De való igaz, másutt többnyire a puskák dominálnak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  fortis Szer. 11 Jan. - 17:20

Médea írta:
fortis írta:Ma már a távcsöves puska a divat.

Úgy értem az Assassin's Creed játékok foglalkoznak a történelemmel. De való igaz, másutt többnyire a puskák dominálnak.

Igen, tudom , történelmi korokhoz kötöttek, mondhatni eseményekhez. 
Én végül is amit mondani szerettem volna ezzel kapcsolatosan, hogy a ma orvgyilkosa a távcsöves hangtompítós lézer irányzatú fegyverével nem kockáztat akkorát, mint azoknak a korszakoknak az assasinjai.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  fortis Szer. 1 Feb. - 8:18

Szerintetek mi okozhatja azt, ha mondjuk valaki a suliban dolgozatot ír, vagy leckét, és segít ebben másnak is, és rendszerint annak a másiknak jól sikerül, jó jegyet kap, de az övé meg sokkal rosszabb osztályzatú lesz?  
Vagy a munkahelyen segít valakinek a munkában, mert annak a másiknak  tanácsokra van szüksége és kijavítja a hibáit, és ezt  a kollégát agyon dicsérik és jutalmazzák, míg azt aki segít semmibe sem veszik? 
Szóval ez karma jellegű lehet  ha az élet területein mindig hasonlóképpen jár, vagy csak balekság, vagy mi ez? 
( Nem rólam van szó, hanem egy ismerősömről)
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Blueeye Szer. 1 Feb. - 9:52

Srila Prabhupada Krisna tanító azt mondta (kb.):

"Inkább csináld meg a saját dolgodat tökéletlenül, mint másét tökéletesen."

Szóval, akkor segítsen aki dolgozatot ír, ha már a saját dolgozatával tökéletesen kész. A másik meg tanuljon többet!!
Lehet mondani, - segíthetek, ha kész vagyok. Közben nem!!!

A munkahelyen is ez van. Előbb a magam dolgát, aztán segítek, de azt lássa is más, hogy valakinek segítettem. smile
Sajnos ez van. Vagy dolgozzon jobban. Van rá lehetőség. Nehogy már a hülyét dícsérgessék, én meg balek legyek. Very Happy
Vagy egyszerűen azt kell mondani,- ne haragudj, most nem tudok segíteni, mert még én is dolgozok.

Nem kell mellre szívni ezeket a dolgokat.

Tudva lévő, hogy az emberek hálátlanok, és szeretnek másokat kihasználni.

Két dolgot tanultam meg az életben mostanra:

Annak kell segíteni, aki még nem tud magán segíteni, ( mert gyerek), vagy aki már nem tud magán segíteni, ( idős, vagy beteg).

A többieknek azt üzenem, hogy dolgozzanak meg a maguk dolgaiért, ha nem, akkor viseljék a következményt!!

És ne irigykedjenek másokra! Laughing

Én már nem segítek annak, aki tudna segíteni önmagán, de nem akar, vagy lusta. Kivétel, ha kéri, és csinálja is, mert a szívében változást akar. De csak ezt is addig, amíg látom hogy ég a vágytól, hogy kikerüljön a szarból.

Szóval: senki nem fog jobban szeretni, megbecsülni  minket azért, ha segítünk, ha kell, ha nem, és meg akarunk felelni nekik.

Ilyen terheket nem szabad cipelni!! Aki lusta, legyen szorgalmasabb, dolgozzon jobban, tanuljon jobban. Ha nem akar, marad ott, ahol megérdemli hogy legyen.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Áprilia Szer. 1 Feb. - 10:58

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 18:34-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  fortis Szer. 1 Feb. - 10:59

Szóval nem könnyű egyensúlyt tartani. 
J-vel is történt már hasonló.  Egy új rendszert léptettek életbe, amit J könnyedén átlátott, de a kollégák nem.  Mindenben segített, tanította őket, kijavította a hibáikat, és persze a saját munkáját is tökéletesen ellátta.  Aztán az igazgató magához hívatta a kolléganőjét, megdicsérte, és jutalomban részesítette, mert ilyen szépen ellátta a bevezetett új rendszerben lévő munkát. Senkinek eszébe sem jutott , hogy esetleg nem is ők végezték a munka oroszlán részét, és hogy egyáltalán J nélkül semmire sem mentek volna. Ez olyan fura volt így. 

Velem meg elvégeztettek nemrég egy olyan munkát, amivel nem volt dolgom még.  Megkérdeztem azt a kollégát, aki ismerte a folyamatokat, és végül is rossz adatokat adott meg.  Persze amikor rá kérdeztem, hogy miért nem a jó adatokat mondta, és nem kellett volna rá hallgatnom, akkor meg azt felelte, hogy gratulálok!  Persze az én hibám, minek hallgattam rá. 

Olyan fura a világ, teljesen érthetetlen. Azt hiszem, ha az ember normális, akkor nyugodtan le is hülyézhetik, mert végül is elképzelhető, hogy nem az állag színvonalba tartozó.

Ez csak két egyszerű példa volt, de sokakkal megesnek hasonlók.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  fortis Szer. 1 Feb. - 11:03

Igen Blueeye, láttam bemásoltad amoda is, valóban jó hozzászólást hoztál.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Blueeye Szer. 1 Feb. - 15:41

El tudom képzelni, hogy valaki direkt rosszat mond valaki.

Van egy kolléganőm, elment szabira, és nem tanította be rendesen a helyettesét. Azt meg jól lecseszték. De honnan tudta volna mit kellene csinálni? Na ez a rosszabb fajta, akit nem veszélyeztet semmi, ha segít, de tévesen, vagy nem ad át dolgokat. És sajnos az a fajta aki örül neki, és jellemző rá. És mindig olyannak tűnik mint ha jóindulatú lenne. Megtévesztő.

Vissza is kapja majd.

És hálát adok az égnek, hogy egyedül dolgozok. vagyis csak a főnökömmel. Ő meg békén hagy.
Persze elvégzem a dolgomat magamtól.

Nem lehet jó mostanában csapatban dolgozni, vagyis ritka ha jó.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  fortis Szer. 1 Feb. - 22:24

Van olyan is, amikor az ember segít, de úgy segít, hogy azzal a másik nem megy semmire sem. Lehet az ilyesmi annyira belerögzül már az illetőbe, hogy ha kezdetekkor direkt is a tudás megőrzésének féltékenysége miatt cselekedne így, egy idő után már természetessé válik nála.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Blueeye Csüt. 2 Feb. - 8:53

fortis írta:Van olyan is, amikor az ember segít, de úgy segít, hogy azzal a másik nem megy semmire sem. Lehet az ilyesmi annyira belerögzül már az illetőbe, hogy ha kezdetekkor direkt is a tudás megőrzésének féltékenysége miatt cselekedne így, egy idő után már természetessé válik nála.

Szakmai féltékenység, irigység...

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  fortis Vas. 30 Júl. - 8:14

Tud valaki olyan helyet szép hazánkban, ahová érdemes elvonulni egy vésővel és kalapáccsal felfegyverkezve, hogy egy kis ásványt gyűjthessünk magunknak? Szóval járt már valaki ilyen helyen és talált, vagy látott e ásványlelő helyeken lévő ásványokat?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Aug. - 8:29

Áprilia, nem tudok neked privátot küldeni, le van tiltva nálad ez az opció.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Szept. - 13:06

Nem tudja véletlenül valaki Rhea Sylvia telefonszámát?  A minap be szeretett volna lépni, de nem sikerült neki, én pedig csináltam neki egy új jelszót, hogy meg tudjam nézni mi lehet a baj. Mostanra be tudna lépni, de nem tudom megkaphatta e a belépéshez szükséges infókat, mert megkértem hogy jelezzen vissza, hogy  át ment e a levél, de sajnos nem reagált rá. Így elképzelhető, hogy nem ment át neki, ezért inkább felhívnám, hogy elmondjam az adatokat a számára. Azt hiszem ide be tud nézni, így ha látja miről van szó, az is segítene rajta talán, mert csupán az elfelejtett jelszó opcióra kellene rákattintania, és csinálhatna magának egy újat. Amúgy is ez lett volna a terv, hogy megváltoztassa amit én csináltam neki.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  fortis Vas. 5 Nov. - 18:03

Nahát, ti találkoztatok már ilyesmivel?

[size=37]Kártékony webhely letiltva[/size]

Ezt próbálta elérni:
https://kalandorok.hungarianforum.com/t94p690-lea-almai-es-gondolatai#51423

Ez egy jól ismert kártékony webhely. Azt javasoljuk, hogy NE keresse fel ezt a webhelyet. A(z) részletes jelentés tájékoztatja az oldalon található biztonsági kockázatokról. 

A webhely az Ön védelme érdekében letiltásra került. Látogasson el ide: Symantec weboldalt az adathalászatról és a biztonságos internetezésről szóló tudnivalókért.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Lea. Vas. 5 Nov. - 18:14

Azta! Very Happy Very Happy Very Happy

Ezt vedd égi jelnek! Very Happy Very Happy Very Happy
Kártékony hatása van, ha olvasod a topikom!


Amúgy, lehet amit betettem kép egyik nap, lehet vírusos.  Vagy annak érzékeli?
(De ez csak tipp a részemről)
Törlöm!
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Kérések, kérdések, mindenféle témában Empty Re: Kérések, kérdések, mindenféle témában

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.