Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmekről beszélgetünk.

+4
Efi
Motan
Lea.
Áprilia
8 posters

2 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Efi Hétf. 21 Május - 21:29

Nekem a nő öngyilkossági kezdeményezése beleillett. Hiszen abban a pillanatban úgy látszott, a lelki közösség földi megvalósítása kudarcot szenvedett. Ha egyszer ez az élet célja, és ez nem teljesülhet, akkor logikus lépés az öngyilkosság, érthető hogy a nő azt látja, hogy az élete további része hasztalan, hiábavaló volna. 
A valódi életben persze ez nem így van, az sokkal összetettebb, sokrétűbb életfeladatokat szokott tartalmazni. Bár ott is előfordul, hogy valaki olyan mértékben eltávolodott attól, amire született, hogy korrekcióra, fejlődésre egyáltalán nincs lehetősége. Akkor az életben is meghal az illető, még ha nem is lesz a klasszikus értelemben öngyilkos.
De ez a film nem a maga összetettségében akarta az életet bemutatni, hanem az egyetlen, legfontosabb aspektusból, ezért a film történetébe szervesen illeszkedik a nő öngyilkossági kísérlete, szerintem.


A pasi is tiszta ember, szerintem, bár azt egyikőjükről sem gondolnám, hogy földöntúlian tiszták. Jobbak, mint az átlag.
Mért volna bűn a testi kapcsolat azzal a másik nővel? Hiszen ő is úgy látta, ez a szerelem nem fog soha beteljesedni, akkor meg tovább kell lépni, nem? A fickó megpróbált úgy élni, mint mások. És mint ahogy korábban élt ő maga is. Ami a "normális" abban a közegben.
Továbbá lehet valaki tiszta, attól még, hogy korábban bűnös volt. Sőt!

Nekem nagyon rokonszenves volt a HR-es is, amikor nem volt képes a másikat bűnhődni hagyni azért, amit ő követett el. Na, ő is a jó emberré válás útján halad.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Hétf. 21 Május - 21:41

Igen a HR.-es vallomása szimpatikus volt.
A pasasra visszatérve viszont az a fura, hogy érzelmek nélkül feküdt le azzal a másik nővel. Ez szerintem viszont nem rendes dolog. Nem tiszta. Lehet én vagyok vaskalapos, de a szex és a szerelem összefüggenek valahol.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Hétf. 21 Május - 22:32

Efi, igen!
(Megválaszoltál fortisnak is, én is ugyanazokat mondanám.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Efi Kedd 22 Május - 6:09

fortis írta:
A pasasra visszatérve viszont az a fura, hogy érzelmek nélkül feküdt le azzal a másik nővel. Ez szerintem viszont nem rendes dolog. Nem tiszta.
Ez igaz. Viszont sajnos teljesen hétköznapi. Súlyosabban esne latba, ha a nő viszont érzelmeket táplált volna a férfi iránt, de úgy tűnt, erről nem volt szó.
Ez az epizód azt mutatta, hogy a pasas megpróbál visszatérni abba a szubkultúrába, ami őt körülveszi. És igen, ezzel együtt teret engedni lélektelenül az alsóbb ösztöneinek. Akkor jött rá, hogy ez neki nem pálya. Hogy már nem olyan, mint régen volt.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Kedd 22 Május - 6:32

Azt hiszem a nőnek nem csak a tapintást, de az érzelmeket is tanulnia kellett. A kíváló emlékezetén, és a gyermeki tisztaságán kívül sok minden mással nem is rendelkezett igazán. Tulajdonképpen ez tehette őt annyira érdekessé, és nem hétköznapivá .
Amit a pasas tett, az viszont igen, az hétköznapi sajnos. Nekem van egy olyan gondolatom, hogy a nő rá gyakorolt hatása ébreszthette rá .hogy ebben az érzelem mentes szexben nincs semmi jó. Szerintem elfásulhatott már ennek a hétköznapiságától, és igen, erre akkor jöhetett rá. Mindennek ellenére én olyannak láttam meg őt, aki folytatta volna ebben a hétköznapiságában való életét, ha a főhősnő ebből nem zökkentette volna ki.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Kedd 22 Május - 7:38

Szerintetek annak mi volt a jelentősége, hogy
- azon a véres vágóhídon játszódott az egész?
- a pasasnak béna volt az egyik karja?
- a pasas a végén hazudott a pszichológusnak, vagyishogy azt mondta neki a közös álmot illetően, hogy csak összebeszéltek? Szerintem az elejétől fogva elfogult volt a pszichologusnő iránt. Ideges lett már az elején, amikor a melleit bámulta. És a végén is a hazugsággal "büntette" (?)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Efi Kedd 22 Május - 9:48

Nagyon jó kérdések.
A vágóhíd - szerintem - a valóságunknak az az oldala, amit szeretünk eltakarni magunk előtt.
A pasasnak béna volt a karja, és amúgy sem volt egy Adonisz, de a nő szépnek látta. Tehát a szépség nem a külsőn múlik.
Ez egy olvasat, szerintem más jelentésük is lehet még, valószínűleg van is.

Azt viszont világosan értettem, miért hazudott a pszichológusnőnek. Ez az ő kettejük kis intim világa volt, ahova nem akart idegent beengedni.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Kedd 22 Május - 10:43

fblike

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Kedd 22 Május - 18:43

A vágóhídról . 
- Nos ha jobban bele gondoltok, a szarvasok világa, az erdő és maga a közös álmodási környezet, maga a szabadság világa. 
A vágóhíd ennek szöges ellentéte. Ott csak meghalni lehet. 
 Akár emberről, akár állatról légyen is szó, nagyon negatívak az energiák. Biztosan emlékszetek a fiatal rendőrre, aki rosszul is lett.  
Talán ezért lehetett a helyszín a vágóhíd, hogy ezt érzékeltethesse.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Kedd 22 Május - 19:25

Bűvös vadász
Ha nem haragszotok a kielemzésében inkább nem vennék részt, mert nekem nem tetszett ez a film.  Nagyjából a feléig bírtam megnézni, az is nagy erőfeszítésembe került, így inkább nem mondanék véleményt, hiszen nem is tudok.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Szer. 23 Május - 23:12

Ezt én se bírtam nézni.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Csüt. 24 Május - 6:36

A Simon mágusról egy kicsikét.
Ez a film ismételten egy jól sikerült alkotás. 
Nekem Simon arcmimikája volt  ami meggyőzött arról, hogy beszéljünk bár milyen nyelvet , a mimikából érteni lehet.
Jól tükrözte a kérést, a bizonytalanságot, az együtt érzést,és még sok minden mást.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Efi Pént. 25 Május - 19:54

fortis írta:Bűvös vadász
Ha nem haragszotok a kielemzésében inkább nem vennék részt, mert nekem nem tetszett ez a film.  Nagyjából a feléig bírtam megnézni, az is nagy erőfeszítésembe került, így inkább nem mondanék véleményt, hiszen nem is tudok.

Áprilia írta:Ezt én se bírtam nézni.

Én viszont szívesen beszélek róla, még ha nem is nézte meg rajtam kívül senki, akkor is.  lányvigyor

Nagyon elgondolkodtató szerintem a téma, azaz átvitt értelemben az a tény, hogy ha alkut kötsz az ördöggel, ha kapsz valamit tőle, akkor abból egy hányadot a magának használ fel. Az alaptörténet szerint ha a vadász (a filmben a titkosrendőr) kap tőle hét bűvös golyót, akkor abból hattal mindenképpen célba talál, de a hetedik az ördögé. 
Hogy nem csak egyetlen történetről van szó, hanem ez általánosan érvényes, és mindig így volt, így lesz, arra a film egy középkori történetet mutat be: az ördög megépít az embereknek egy hidat, és cserébe az az alku, hogy aki először átmegy a hídon, annak a lelke az ördögé lesz. Persze nem megy senki át, az emberek a túlpartról gúnyolódnak az ördög sürgetésére, és nem mozdul senki. Mígnem egy csigabiga elkezd átmászni a hídon, az ördög nagy bosszúságára.
Nagyot ütős (és poénos) jelenet, hogy egyszer csak az innenső parton megjelenik egy mit sem sejtő egyházi menet, az élén két főpappal!!!
Én úgy írtam volna meg a forgatókönyvet, hogy a főpap legyen az első, aki átmegy a hídon. Az lenne csak a fricska! A gondolkodni való! De nem ez történik, a csiga előbb átér. A gondviselés ilyen jótékony közbeavatkozása végig jelen van, és a film másik mondanivalóját képezi.
Én kicsit még meg is könnyeztem azt a jelenetet a végén, hogy mikor a titkosrendőr kilövi a hetedik golyót a célpontra, és a felesége hirtelen befordul a sarkon és megjelenik a golyó előtt, és lelassítva látjuk a golyó mozgását a nő szíve felé, akkor a Szűzanya leugrik a szentképről és lélekszakadva rohan, hogy még a golyó becsapódása előtt odaérjen.

Én egyébként nem vagyok ilyen optimista, nekem az a véleményem, hogy az emberiségnek adott technikának nem a hetedrészét, hanem a felénél nagyobb hányadát fordítja az ördög a saját céljaira.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Pént. 25 Május - 20:00

De szépen összefoglaltad!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Pént. 25 Május - 20:01

A csigabiga hidon való átkeléséig tudtam megnézni a filmet, és a menet felbukkanásáig, de addigra már nagyon elegem lett az egészből.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Efi Pént. 25 Május - 20:03

Ja, és én még azt is kiolvasni vélem a filmből, hogy a mai kapcsolatunk az ördöggel nem olyan már, mint régen volt. 
A középkori jelenetben az emberek tisztában voltak az alkuval. Tudták, mi a híd ára.
A titkosrendőrnek, azaz a mai embernek viszont fogalma sincs arról, hogy a bűvös golyóknak ára van, amit majd neki kell drágán  megfizetni. Már nem tud az alkuról. Csak örül a tutinak, mit sem sejtve arról, mibe fog ez neki kerülni.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Pént. 25 Május - 20:14

Efi írta:Ja, és én még azt is kiolvasni vélem a filmből, hogy a mai kapcsolatunk az ördöggel nem olyan már, mint régen volt. 
A középkori jelenetben az emberek tisztában voltak az alkuval. Tudták, mi a híd ára.
A titkosrendőrnek, azaz a mai embernek viszont fogalma sincs arról, hogy a bűvös golyóknak ára van, amit majd neki kell drágán  megfizetni. Már nem tud az alkuról. Csak örül a tutinak, mit sem sejtve arról, mibe fog ez neki kerülni.

Nekem úgy tűnt, a régiek nem féltek az ördögtől. Kinevették, és itt jön az amiről írtál Efi. Talán azért tudták kinevetni, mert jobban ismerték. Ma csak félünk tőle, és nem igazán mosolygunk.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Efi Pént. 25 Május - 20:25

De hát nem félünk tőle! Mert nem is tudjuk - a mai főszereplő nem is tudja -, hogy amit kapunk (kap), az az ördögtől van!

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Pént. 25 Május - 20:31

Efi írta:De hát nem félünk tőle! Mert nem is tudjuk - a mai főszereplő nem is tudja -, hogy amit kapunk (kap), az az ördögtől van!

Mondjuk ez megint csak egy érdekes téma, mert ha meg lehetne állapítani, akkor  hogyan tennénk? 
Vélhetően  ha töltényekről beszélnénk, akkor azt gondolnám,  hogy azok nem jöhetnek jó helyről. Szóval ez elgondolkodtató.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Pént. 25 Május - 20:49

fortis írta:Közben megnéztem Enyedi Ildikó egy másik filmjét is, a Simon Mágust.  Azt hiszem Ápriliának tetszene a francia környezet miatt.


https://www.youtube.com/watch?v=JGsJ94pvldI

El kezdtem nézni, de én ezt sem bírtam. Emlékeztem, hogy valaha már láttam. Most nem tetszett. Bele-belenéztem előrébb is, de pl. nem bírom, ha valakit élve eltemetnek. Idegesített a sok francia beszéd is, hogy nem volt lefordítva. Nem beszélek franciául, nem tudom, miből gondoltad fortis, hogy tetszeni fog nekem a "francia környezet." És ez a link egyébként nem viszi végig a filmet szerintem. De mindegy is, nem bírtam nézni. Szerintem meg sem közelíti a Testről és lélekről-t.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Áprilia Pént. 25 Május - 20:54

fortis írta:
Efi írta:Ja, és én még azt is kiolvasni vélem a filmből, hogy a mai kapcsolatunk az ördöggel nem olyan már, mint régen volt. 
A középkori jelenetben az emberek tisztában voltak az alkuval. Tudták, mi a híd ára.
A titkosrendőrnek, azaz a mai embernek viszont fogalma sincs arról, hogy a bűvös golyóknak ára van, amit majd neki kell drágán  megfizetni. Már nem tud az alkuról. Csak örül a tutinak, mit sem sejtve arról, mibe fog ez neki kerülni.

Nekem úgy tűnt, a régiek nem féltek az ördögtől. Kinevették, és itt jön az amiről írtál Efi. Talán azért tudták kinevetni, mert jobban ismerték. Ma csak félünk tőle, és nem igazán mosolygunk.

Nem is annyira félünk tőle, hanem inkább nincs róla tudásunk.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Pént. 25 Május - 21:21

Áprilia írta:
fortis írta:Közben megnéztem Enyedi Ildikó egy másik filmjét is, a Simon Mágust.  Azt hiszem Ápriliának tetszene a francia környezet miatt.


https://www.youtube.com/watch?v=JGsJ94pvldI

El kezdtem nézni, de én ezt sem bírtam. Emlékeztem, hogy valaha már láttam. Most nem tetszett. Bele-belenéztem előrébb is, de pl. nem bírom, ha valakit élve eltemetnek. Idegesített a sok francia beszéd is, hogy nem volt lefordítva. Nem beszélek franciául, nem tudom, miből gondoltad fortis, hogy tetszeni fog nekem a "francia környezet." És ez a link egyébként nem viszi végig a filmet szerintem. De mindegy is, nem bírtam nézni. Szerintem meg sem közelíti a Testről és lélekről-t.

A főhős nem tudott franciául, és talán pont ez volt benne a poén, mert amire utaltam is, a mágus az arca mimikájával képes volt másokat úgy szóval tartani, hogy egy mukkot sem értett abból, hogy miről is beszélnek.  Very Happy 
A francia környezetről pedig azért gondoltam, hogy tetszett, mert ha jól tudom amikor kint voltál jól érezted magad.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Lea. Csüt. 30 Aug. - 21:07

Egy ideje nézem a Don Matteo című olasz sorozatot smile

Nagyon fura, nekem még mindig, hogy Terence Hill papot játszik benne, de szerintem nem rossz kis sorozat.

Okosakat mond benne - mármint, aki kitalálta a forgatókönyvben Very Happy - tetszenek benne a szereplők, egész a szívemhez nőttek már ezek a karakterek, jók a sztorik is szerintem.
Pedig én egyébként teljes antisorozatnéző vagyok.
De ennek most örülök.
Ráadásul, azt gondolom, épp jókor vezetett úgy igazán vissza a valláshoz. smile smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Lea. Csüt. 30 Aug. - 21:12

Zoli írta:Igen a HR.-es vallomása szimpatikus volt.
A pasasra visszatérve viszont az a fura, hogy érzelmek nélkül feküdt le azzal a másik nővel. Ez szerintem viszont nem rendes dolog. Nem tiszta. Lehet én vagyok vaskalapos, de a szex és a szerelem összefüggenek valahol.
Nem vagy vaskalapos, csak az utolsók között vagy szerintem ezzel a hozzáállással az emberek között.
A többsêg, megtanult érzelmek nélkül szexelni, még a nők jó része is.
Hát, sajnos speciel nekem sem sikerült... Pedig sokkal egyszerűbb lenne az életem...
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Motan Csüt. 13 Szept. - 12:37

Twin Peaks,... álom, valóság, mindenféle dimenzió keveredik ebben a sorozatban.
A harmadik évadot látta valaki közületek?
Mestermű a maga katyvasz sztorijával (ha lehet ilyenről beszélni) egyetemben.
Abszolút egy olyan sorozat, amit minden ember másképp értelmez.

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  fortis Csüt. 13 Szept. - 18:59

Nem láttam egy részt sem sajnos .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Motan Csüt. 13 Szept. - 19:07

elég nyomasztó, de tág teret ad az elmének.
Ajánlom

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  asd94 Csüt. 13 Szept. - 20:12

Nekem idén amerikai sorozatban az "Altered Carbon" tetszett a legjobban. Richard Morgan: Valós halál című könyve alapján készült de szerintem egyike azon ritka alkalmaknak mikor a film jobb a könyvnél. Egy olyan jövőképet mutat be ahol az emberek bizonyos értelemben elnyerték a halhatatlanságot azáltal hogy a tudatukat digitalizálták, így a test pusztulása nem jelent feltétlenül valós halált. A tudat áthelyezhető bármilyen másik testbe. Ám ennek ára van... Tömény akció látványos cyberpunk környezetben.

asd94
Vendég


Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Motan Csüt. 13 Szept. - 20:19

érdekesnek hangzik. megnézem

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Motan Csüt. 13 Szept. - 20:55

á... nincs meg magyar szinkronnal az egyik legnépszerűbb letöltőoldalon (,pedig tudok angolul de magyarul szeretem)

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Filmekről beszélgetünk. - Page 2 Empty Re: Filmekről beszélgetünk.

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.