Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyéb

+10
fortis
Áprilia
Nilka
Kilendin
Vega-42
Mayra1
Blueeye
nofertiti
Rhea Sylvia
Méhecske
14 posters

9 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Aug. - 10:29

Egyszer kipróbáltam, hogy lecsót főztem, és almát szeleteltem bele. Egészen jó lett, az alma átvette a lecsó ízét, de mégis megtartott a maga állagából is valamicskét. Szóval fura egy párosítás, de nekem ízlett.  Mondjuk többször nem próbáltam ki, mert csak én egyedül ettem belőle  Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Csüt. 17 Aug. - 13:43

fortis írta:Egyszer kipróbáltam, hogy lecsót főztem, és almát szeleteltem bele. Egészen jó lett, az alma átvette a lecsó ízét, de mégis megtartott a maga állagából is valamicskét. Szóval fura egy párosítás, de nekem ízlett.  Mondjuk többször nem próbáltam ki, mert csak én egyedül ettem belőle  Very Happy

Mindenesetre érdekes párosítás. Very Happy

Szoktak tejfölt is tenni bele... mármint az alma helyett Very Happy
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Szomb. 26 Aug. - 20:06

Lisztfélék, ahogy felhasználom:

A pizzatésztának aminek receptjét az előző oldalon leírtam, jót tesz ha egy kevés finomlisztet rozsliszttel+kenyérliszttel helyettettesítek. Szerintem így jobb íze van, de az állag megmarad.

A palacsintatésztánál viszont bevált egy kevés teljes kiőrlésű liszttel helyettesítés.

Ezek szinte nem is észrevehető változtatások, de reményeim szerint egészségesek. smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Vas. 27 Aug. - 8:15

Milánói makaróni
(Ahogy én készítem)

Ez már egy nagyon régi elkészítési mód nálam. Igazából sem nem milánói sem nem bolognai és mivel a végén kicsit össze is sütöm a mártást a tésztával egy tepsiben, ezért aztán végképp nem a szokványos módon készül smile

Füstölt pl. kenyérszalonnát kb 10 dkg-ot szeletekre (!, hogy az étel elkészültekor könnyen kivehető legyen) vágok, zsírját kiolvasztom. (Éppen csak annyi, hogy az ételben egy nagyon enyhe füstölt íz érződjön majd)
Hozzáteszem az 1 db nagyobb fej apróra vágott hagymát. Amikor üvegesre pirult hozzáadom a darált húst (50 dkg sertéslapockát) teszek bele borsot, majoránnát. 1 db pörköltszaft kockát és 1 db marharhúsleveskockát
(a kockák el is hagyhatók) Ezután még kb 25 dkg apróra vágott gombát. Átsütöm, párolom, kb 10 percig, nem szükséges tovább. Majd teszek bele 1 db nagyobb (140 g-os) konzerv paradicsompürét és amennyit még felvesz ketchupot. Egy pici cukrot is teszek bele.
Azért p.pürével és ketchuppal így vegyesen, mert ha csak az egyik van benne szerintem túl savanyú ha meg a másik akkor túl édes.

Amikor a mártás elkészült összekeverem arányaiban kb ugyanaannyi kifőtt makarónival és sütőben átsütöm, ha megpirul itt-ott addigra jó is lesz.

Tálalásnál a szokásos módon reszelt sajtot teszek rá.

(Ez egy nagy adag, a felét minimum le szoktam fagyasztani más alkalomra, bár attól is függ hányan vagyunk rá. smile )
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Vas. 27 Aug. - 21:11

Ha valakinek egy kis házi hamburgerre fájna a foga, nekem ezt sikerült kikísérleteznem:

15 dkg kissé zsírosabb sertéslapockára ízlés szerint Kotá..i Mustáros pácot szórok és kevés mustárt teszek. Összekeverem és ha lehet egy fél napig legalább hagyom összeérni a hűtőben.

Sütés előtt megsózom és kevés olajon két felé lapítva hirtelen kisütöm.

Ez a húsmennyiség két kisebb hamburgerzsemlébe való adag.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Vas. 27 Aug. - 21:41

Elmehetnénk egy főzőversenyre nyugodtan

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Vas. 27 Aug. - 21:55

fortis írta:Elmehetnénk egy főzőversenyre nyugodtan

Menjünk! Very Happy Very Happy Very Happy

De ne az almás lecsóval nevezz be szerintem! Very Happy
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Aug. - 6:10

Ó dehogy, ez a tablet ördöge volt már megint. Én ezt csak neked címeztem, a tablet tette többes számba.Én nem tudok főzni. semleges

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Hétf. 28 Aug. - 8:19

fortis írta:Ó dehogy, ez a tablet ördöge volt már megint. Én ezt csak neked címeztem, a tablet tette többes számba.Én nem tudok főzni. semleges

Már csak ilyen ez a technika ördöge! smile

Köszönöm .. smile Nem vagyok annyira nagy szakácsnő. Például hétköznap magamnak csak rendelni szoktam.

Meg egyébként is kihagyom már a másokkal való versenyzést... épp elég magammal Very Happy
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Aug. - 8:37

Hát igazság szerint elég megbirkózni az élet kihívásaival,  nem hiányoznának még a külön versenyek is.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Hétf. 28 Aug. - 9:09

fortis írta:Hát igazság szerint elég megbirkózni az élet kihívásaival,  nem hiányoznának még a külön versenyek is.

Ha, csak nincs valakinek még felesleges ideje és energiája! smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Csüt. 7 Szept. - 17:01

Tudja valamelyikőtök hogyan lehet kétszersültet csinálni?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Csüt. 7 Szept. - 20:03

fortis írta:Tudja valamelyikőtök hogyan lehet kétszersültet csinálni?
Én csak a bolti, csomagolt verzióról hallottam eddig. smile Shocked


Lehet, ugyanaz a lényege, mint a pirítós kenyérnek, csak nem olyan egyenetlenül sült, mert gép készíti.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Pént. 8 Szept. - 17:10

Olvastam valahol, hogy kétszer kelesztik a kenyeret.   Meg olyat is, hogy megsütik a kenyeret olajban, majd még egyszer olaj nélkül.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Lea. Pént. 8 Szept. - 17:14

fortis írta:Olvastam valahol, hogy kétszer kelesztik a kenyeret.   Meg olyat is, hogy megsütik a kenyeret olajban, majd még egyszer olaj nélkül.
Ahha.... érdekes smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Vas. 4 Feb. - 10:13

A nyolcvanas években az állati eredetű zsírokat erősen kritizálták a tudósok, sajnos kiderült, hogy ez elsősorban az étolaj gyártók által finanszírozott kutatások miatt volt, egyszerű üzleti érdekből csapták be az embereket.
Mára elismerték, hogy a zsírnak számtalan pozitív egészségügyi hatása van és most bármennyire furcsán hangzik is, de a disznózsír az egyik legegészségesebb étel. A zsír szinte minden konyhában ott van, akkor is, ha olajjal sütnek az emberek, azért egy disznósült alá mindenki zsírt tesz, nem étolajat. Igazából azonban krumplisütéshez vagy rántás alá is ezt kellene használni.
A zsír bödönben jól tárolható, főzéshez is használható, de még a sütemények elkészítéséhez is finom lehet, bár sokaknak szokatlan. Sokan azt gondolják, hogy nem tesz jót az egészségnek, a táplálkozás szakértői szerint azonban a disznózsírnak csak pozitív egészségügyi hatásai vannak!
A zsír remek hatásai:

  • Az olívaolajat követve a második legegészségesebb zsír, mivel telítetlen zsírsavakból áll.

  • A disznózsír olajsav tartalmával enyhíti a depressziót, vagy annak kialakulását megelőzi.

  • D vitamin forrásnak is jó.

  • Egyensúlyban tartja a hormonháztartást és támogatja a pajzsmirigy egészségesen működését.

  • Ami  legmegepőbb, hogy míg az étolaj az egyik legrákkeltőbb élelmiszer, a zsírban megtalálható anyagok csökkentik a rák kialakulásának az esélyét, főleg a mellrák kifejlődésének esélyét csökkenthetik.

  • A koleszterinszintet is alacsonyan tartja, védi az ereket.


forrás:
http://blikkruzs.blikk.hu/test-es-lelek/egeszseg/a-disznozsir-jot-tesz-a-szivnek-de-most-meg-valami-dobbenetes-is-kiderult-rola/v2rkgfw

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  asd94 Szer. 28 Nov. - 16:38

Balogh Béla, Elkezdődött című könyvében említi az önellátó falvakat és hogy egyre inkább afelé kellene haladnunk hogy ne függjünk a multinacionális cégek rablópolitikájától. Az a pénz amit a boltokban hagyunk, annak nagy része távozik az országból, az elkényelmesedett gondolkodás miatt szegényebbé tesszük a hazánkat. Mert bizony sokkal egyszerűbb a boltokban mindent beszerezni, mint egy kerttel vesződni. Mi igyekszünk amit lehet megtermelni, például annak a hagymás babnak a hozzávalóit amit ebédre sütöttem magamnak, a saját kertünkben termett, a hagyma is, bab is, még az a piros paprika is amivel fűszereztem. Ez jó, mert egyrészt csökkenti a kiadásokat, másrészt jobb érzés olyat enni amiért te dolgoztál meg. A krumpli, az állatok gabonája, a fűszerek, a zöldségek a savanyúsághoz és a kompóthoz való gyümölcs is a földünkön nő, az embernek csak az izzadságával kell fizetnie érte. Még a fát amivel fűtünk is a saját erdőnkből vágjuk. Ha meggondoljuk akkor valójában nagyon kevés az amire az embernek ténylegesen szüksége van az élethez, az őseink nem kaptak sárga csekkeket, nem fizettek mondvacsinált adókat, mégis mindenük megvolt a boldogsághoz. Mi viszont olyan dolgoktól tesszük magunkat függővé amik nagy része nélkülözhető lenne ha ismernénk a dolgok értékét.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 28 Nov. - 17:15

Ha az önellátásról lenne szó, akkor maga a kormány lenne az, ami ezt ellehetetlenítené. Képzeld, ha nem folynának be adók, akkor a sok miniszter urat miből tartanák el? Nos nem kell messzire menni, itt van mondjuk a biodízel. Azonnal megbüntetnek ha kiderül, hogy azt töltöd a drága dízel helyett a tankodba.  Amúgy az őseinket tekintve ha csak a középkorra tekintünk vissza, már azért is halálbüntetés járhatott, ha az erdőben lenyilaztál egy szarvast. Nos minden talpalatnyi erdő vagy föld a földesurak között volt felosztva, de azt hiszem ezt ecsetelgetni felesleges volna. Nem is olyan régen hallottam, hogy azt a szerencsétlen fazont is megbüntették lopás vádjával, aki egy elárvult szarvas borjút vitt haza, és nevelt föl a telkén. Még egy éves börtönbüntetést is beígértek eme szőrnyi kihágás miatt, mert minden ami az erdőben található, az vagy a vadásztársaságoké, vagy az erdészeteké, úgy hogy ha az ember nem olyan szerencsés, hogy saját erdővel rendelkezzen, akkor még a tűzifa beszerzése is gondot jelenthet. Amúgy még azt is el tudnám képzelni, ha csődbe menne az ország, és a pénzünk egy fityinget sem érne, akkor jönnének a tizedelős adók, amit az emberek a kis kertjükben megtermelnének, keményen megsarcolnák, hogy a fél ország ne haljon éhen. Mindez negatívumok ellenére én is jó ötletnek tartanám az önellátást, de félő ez nem annyira egyszerű, mint ahogyan ezt kimondjuk. Az eső ami leesik is adó köteles, nem gyűjtheted össze vízgyűjtő aknákba, hogy locsolhass vele, a kutakat is megadóztatják, és ki tudja még miket ki nem találnának, hogy érdemes legyen ez a rendkívül jó ötlet, és annak megvalósítása.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  asd94 Szer. 28 Nov. - 19:07

Ha országos szinten nézzük a dolgok sokkal komplikáltabbak, hiszen több millió emberről kell gondoskodni, de épp ezért szimpatikusak nekem azok a kis közösségek akik megpróbálják függetleníteni magukat és a saját elveik szerint élni. Nem engedik hogy több bőrt húzzon le róluk az állam mint amennyit muszáj. Már szinte gusztustalan hogy mindent ellenőrizni akarnak, nevetséges adók formájában meglopják az embereket, mert a hatalmi elit csak elvenni szeret de visszaadni már nem. A tiltások országa vagyunk, ezt sem szabad, azt sem szabad, megbírságolnak, börtönbe csuknak ha kicsit is könnyíteni szeretnél a terheiden.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 28 Nov. - 19:24

Ez így van Asd ezért nem lehetünk sosem szabadok. Egyetlen esély a szabadságra a saját tudatunk, az álmainkban a határok legalább ledönthetőek ha van hozzá elég tudatosságunk Ezt nem veheti el tőlünk egyetlen adó sem, és egyetlen törvény sem, bár láttam egy filmet valamikor, ahol ez témában volt, azaz az álmodás tíltott tevékenységnek számított. Megkeresem neked annak a filmnek a linkjét, szerintem neked talán tetszeni fog.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szer. 28 Nov. - 19:34

Megtalltam. Egy kis bemelegítő:
Részlet a " Kemény csajok nem álmodnak " c filmből

Ahogy ölellek abban az éj áztatta ágyban ,
Bátorságot keresek a nappalhoz .
Bátorságot , hogy amikor a fény jön , szembe fordulok vele .
Mi sem egyszerűbb  , mi sem nehezebb . 
Ebben a kis éj takarta világban veled
remélem megtalálom amire vágyom . 
Egy jelet , egy térképet , egy délre szálló madarat 
És amikor a reggel jön felöltözünk együtt és elindulunk 

Ez a nap ígéretesnek tűnt 
Végre egy nap , amikor ébren akarok maradni 
Aztán visszamentem a lakásba , bámultam a falat
A falat , ahol az ajtó volt .
Ahol a háló volt .
Kiáltottam a neved , de nem volt válasz .
Biztos voltam abban , hogy ébren vagyok ,  de úgy tűnt , mint a legszörnyűbb rémálom .
A hálószobám egy felesleg volt a követelmények szerint 
Régies , idő előtti  , Luxus volt , amit nem engedhettem meg magamnak .
Hol lehet ő? 
Néha azt gondolom , megtalálom őt , mintha sose vesztettem volna el .
Néha egy tiszta éjszakán látom ahogy előttem sétál .
Egy nyom volt , amit követni próbáltam , de egy olyan világban élek ami elvesztette a fonalat 
Aludj most és remélj álmot !


https://film.indavideo.hu/video/f_tough_girls

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  asd94 Szer. 28 Nov. - 20:55

Megnéztem. Tetszett az a melankólia ami átjárta.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Efi Csüt. 29 Nov. - 6:10

Zoli írta:Ez így van Asd ezért nem lehetünk sosem szabadok.
Nem. Azért nem lehetünk szabadok, mert nem teszünk érte semmit. Tán azt várjuk, hogy azok a semmirekellők, akiket a zsíros fazék mellé segítettünk, majd maguktól kinövik a féktelen birtoklási vágyukat és hatalomvágyukat? Majd önként lemondanak a hiper-extra jövedelmeik egy részéről?
Azért olyan a világ, amilyen, mert hagyjuk.
Ha minden, amit tenni tudunk az az álomvilágba menekülés, akkor örökké ilyen is marad. Ugyanebbe a szarba születünk újra meg újra, amíg egyszer rá nem jövünk, hogy helyettünk nem teszi jobbá senki.

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Csüt. 29 Nov. - 16:45

asd94 írta:Megnéztem. Tetszett az a melankólia ami átjárta.

Tetszenek nekem is az ehhez hasonlók.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Csüt. 29 Nov. - 16:50

Efi írta:
Zoli írta:Ez így van Asd ezért nem lehetünk sosem szabadok.
Nem. Azért nem lehetünk szabadok, mert nem teszünk érte semmit. Tán azt várjuk, hogy azok a semmirekellők, akiket a zsíros fazék mellé segítettünk, majd maguktól kinövik a féktelen birtoklási vágyukat és hatalomvágyukat? Majd önként lemondanak a hiper-extra jövedelmeik egy részéről?
Azért olyan a világ, amilyen, mert hagyjuk.
Ha minden, amit tenni tudunk az az álomvilágba menekülés, akkor örökké ilyen is marad. Ugyanebbe a szarba születünk újra meg újra, amíg egyszer rá nem jövünk, hogy helyettünk nem teszi jobbá senki.

A világ több ezer éve ilyen Efi. ( Többé kevésbé) Az emberek pedig gyávák és ennek vélhetően megvan a maga oka. Elég sok embert mészároltak már le a történelem folyamán azért, mert nem akarták a fentebb elhangzottakat hagyni. Jöhettek lázadások, felkelések, forradalmak, többnyire leverték őket, de ha mégis győztek akkor is minden kezdődött elölről.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Áprilia Pént. 10 Ápr. - 15:49

asd94 írta:Balogh Béla, Elkezdődött című könyvében említi az önellátó falvakat és hogy egyre inkább afelé kellene haladnunk hogy ne függjünk a multinacionális cégek rablópolitikájától. Az a pénz amit a boltokban hagyunk, annak nagy része távozik az országból, az elkényelmesedett gondolkodás miatt szegényebbé tesszük a hazánkat. Mert bizony sokkal egyszerűbb a boltokban mindent beszerezni, mint egy kerttel vesződni. Mi igyekszünk amit lehet megtermelni, például annak a hagymás babnak a hozzávalóit amit ebédre sütöttem magamnak, a saját kertünkben termett, a hagyma is, bab is, még az a piros paprika is amivel fűszereztem. Ez jó, mert egyrészt csökkenti a kiadásokat, másrészt jobb érzés olyat enni amiért te dolgoztál meg. A krumpli, az állatok gabonája, a fűszerek, a zöldségek a savanyúsághoz és a kompóthoz való gyümölcs is a földünkön nő, az embernek csak az izzadságával kell fizetnie érte. Még a fát amivel fűtünk is a saját erdőnkből vágjuk. Ha meggondoljuk akkor valójában nagyon kevés az amire az embernek ténylegesen szüksége van az élethez, az őseink nem kaptak sárga csekkeket, nem fizettek mondvacsinált adókat, mégis mindenük megvolt a boldogsághoz. Mi viszont olyan dolgoktól tesszük magunkat függővé amik nagy része nélkülözhető lenne ha ismernénk a dolgok értékét.

Nem csak dumálsz, hanem éled is, amit mondasz.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szomb. 9 Szept. - 19:05

Ma nagyon finom tüttyölt ratylit készítettünk a barátaimmal 

HOZZÁVALÓK


  • 1,5 kiló nyersratyli
  • Egy jókora pese
  • 2 csobolyó gönyézde (ha lehet pöcörgősi)
  • 3 csipet cihánta
  • 4 ölej csikmány
  • Kb. 5 zamecsli
  • 1 suttyonyos petrecel és 1 véka vatyek


ELKÉSZÍTÉS


  • 1A nyersratylit fertályórát posvásztjuk a gönyézdével, míg csurmot nem ereszt, közben a vatyekot megdicsikicseljük. Szépen höllyén megpicskázzuk, a nyesedékből pedig apró csulmákat gyúrunk, ezek kerülnek a koshadtba.
  • 2Közben a pocadékot megpeccsentjük, a ratylit pedig hagyjuk slottyanni. Tüttyölni csak akkor kezdjük, ha már jó vatyálós.
  • 3A pesét lesolyvasztjuk, aztán már csak röttyengetjük, mert hamar odakaphat.
  • 4Végül a suttyonyos petrecelt belebibározzuk a 4 ölej csikmányba, majd jól összegyöröszjézzük. Várunk, amíg a széle be nem tockosodik és rádurungoljuk a cihátát.
  • Íme a végeredmény
  • Egyéb - Page 9 Img-2010

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Szomb. 9 Szept. - 19:06

Egyéb - Page 9 Img-2011

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Efi Szomb. 9 Szept. - 22:41

Egészségedre!

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1163

https://kalandorok.hungarianforum.com

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  fortis Vas. 10 Szept. - 6:31

Efi írta:Egészségedre!
Szülinapi kajám volt  Very Happy
Köszi Efi fincsi volt!

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Egyéb - Page 9 Empty Re: Egyéb

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

9 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.