Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Jún. - 8:27

Ide fogom beírni az álmodásról  és egyéb tapasztalataimról szóló saját gondolataimat  és a tapasztalataimból  levont  következtetéseimet .


A hozzászólást fortis összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 30 Aug. - 9:14-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Jún. - 8:39

Az alvás és az ébrenlét közötti állapotról

- Megfigyeltem , hogy az álmodás és az ébrenlét között van egy állapot , ami magában hordja mindkettő jellemvonásait , és talán a képzelgéshez állna közelebb , de mivel automatikusan működik és nem egy elképzelt dologról , ezért merném állítani , hogy nem az .

- Olyan mint egy álom , folyamatos hatások és történés van benne , de amikor kinyílik az ajtó , vagy csörren a pohár , azonnal elsötétül minden és az egész véget ér . Tisztában vagyok vele , hogy nem álmodom , de azzal is tisztában vagyok , hogy nem vagyok ébren , tehát az ébrenléti tudatosság is jelen van valahol , de az ember egy álmot él meg .

-Egy tábla előtt álltam és a táblán lévő krétával írt szövegre néztem . Eszembe jutott az a beszélgetés , amikor arról viskuráltunk , elolvasható e a szöveg ? Úgy véltem , hogy csak a betűket látom a szöveg inkább mint csomag jön át a tudatomba , bár az igazat megvallva nem tudtam elolvasni mert számomra nem érthető szöveggé állt össze . Eleinte azt hittem idegen nyelven íródott , de hát ez már ki nem derülhet . Annál is inkább , mert behunytam képzeletbeli szemeimet és mire kinyitottam megint más szöveg volt a táblán , újra becsuktam ismét más szöveg jelent meg és bár hányszor is ismételtem meg a próbát a szöveg mindig más volt . Tehát ez a szöveg változási megállapítás valahol mégis csak stimmel .

- Volt olyan rész , amikor olyan álomjelenetbe bonyolódtam bele , amihez éppen nem lett volna kedvem . Vagyis nem volt a kedvemre való . Ekkor kimondtam magamban , hogy na ezt inkább ne és valami mást szeretnék . Azok az álom elemek azonnal szétestek és valami más környezetben találtam magamat .
Szóval ilyen is van , az ember az ébrenléti tudatossága befolyásolhatja az ebben a különleges állapotban fellépő eseményeket .

-Volt némi történések még amiket nem írnék le , hanem arról szólnék még , hogy amikor úgymond felébredtem , vagyis abba maradtak a történések , szabályosan érezhető volt , ahogyan a tudatosság visszatért erre a szintre . Mintha az ember valóban fölébredne . Ezt annak ellenére , hogy tudtam ébren vagyok mégis álmodom . Ezért mondanám úgy , hogy sem ébren sem álom nem volt igazán , hisz a tudatos álmodásban az ember tisztában van azzal , hogy álmodik , itt meg tisztában voltam azzal , hogy ébren vagyok és mégis álmodtam .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Jún. - 9:33

20 másodperces ciklusok

Egy ideig tudatos voltam álmomban , de nem mondanám igazi álomnak , mert csak megfigyeltem , hogy valóban igazak e ezek a 20 másodperces ciklusok ?
Nos valóban igaz , meg kellett , hogy állapítsam . Próbáltam fenntartani a környezet képét , amíg csak lehet , de amikor elérkezett a kb 20 másodperc az egész ugrott egyet és valami egészen mást láthattam . KB olyan 5-6 helyszín ugrást figyelhettem meg , aztán kiestem a tapasztalatból .

Megjegyzés : Az álomképek fenntartásához energiára van szükség , különben ugrik a kép .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Jún. - 10:08

Álmodási jel

Megjegyzés . Itt készítettem magamnak egy álmodásra felhívó figyelmeztető jelet , erről szól a tapasztalat .

Megváltoztattam a projectet , ennek eredményeként éjjel nagyon sokszor tudatosult bennem , hogy álmodom . Nem is tudnám megmondani , hogy hányszor , mert a jelzés elég sűrűn érkezik .
A problémám csak az volt , hogy valószínűleg rövidíteni kellene a jel időtartamát , mert az első lépés után , mikor rájöttem , hogy álmodom , túlébresztettem magamat . Ez úgy néz ki , hogy álmodom , jön a jel , emlékeztet arra , hogy ez egy álom , ennek ténye tudatosul bennem , próbálok belekapaszkodni az álomba , de az képzelgésbe csap át , itt már tisztába jövök vele , hogy ez már nem álom , és az ébredésig tisztul a tudatom .
Szóval a jel időtartamát kellene csökkentenem , hogy tudatosuljon bennem az álom mivolta , de addig ne jussak el , hogy fel is ébredjek általa . Ez volna a lényeg .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Jún. - 11:23

Az álombéli emlékezésről és gondolkodásról :

Megfigyeltem , hogy az álombéli önmagamnak is lehetnek olyan sajátságos emlékei , amiknek semmi köze jelenlegi fizikai életünkhöz . Ezek az emlékek néha más régebbi álmok emlékei , néha pedig olyan emlékek amikre csak találgatni lehetne , hogy honnan származhatnak . Származhatnak talán előző fizikai életünkből is akár , vagy származhatnak az elménk által kreált illúzióból is ,vagy akár egy külső erő belénk táplált gondolatcsomagjaiból , ezekre sajnos nem egyszerű bizonyítékot találni nem tartunk még azon a szinten , ha a tudomány oldaláról nézzük , talán akik képesek különbséget tenni azok a látok .
A másik fajta emlékezés amikor valós fizikai életünk emlékei bukkannak fel álmainkban , és néha vegyesen a fentebb írottakkal .
Kik lehetünk álmainkban és hogy gondolkodhatunk ? Azt megfigyelhettem már , hogy mentalitásban érzelmi szálakon tekintve önmagamra , nem igazán van különbség , viszont a gondolkodásban vélnék felfedezni eltéréseket .
Fizikai valóságomban ha az álombéli önmagamra gondolok vissza , tudatában vagyok annak , hogy múlékony illúziószerű világban lehettem ahol én magam csak mint egy gondolati forma tevékenykedhettem . Álombéli valóságomban pedig azzal vagyok tisztában , hogy a jelenlétem a tudatosságom nem csupán egy gondolat , egy illúzió , hanem valós énként veszek részt ebben a különös világban . ha ilyenkor a fizikai valóságunkban lévő önmagamra gondolok , azonosságot vélek felfedezni önmagammal , de ez az énem aki itt van mégsem ugyan az aki a fizikaiban és ezt a különbséget gondolkodásmódomban vélem felfedezni . Erre nagyszerű példa az , mikor egy álomban tudatomra ébredek , rájövök , hogy egy álomban találom magamat most éppen , de azok a gondolatok amiket a fizikai valóságban szorgalmaznék , mégsem jutnak feltétlenül az eszembe .
Mindebből arra következtetek ,amiről már régebben is írtam , hogy a tudatosságnak több szintje is van , és minél magasabb lehet a tudatosságnak a szintje , annál jobban oszlik szét ez a különbség a gondolkodásmódban és az egyéb vonalakon , amik szétválasztják egymástól a fizikai síkon létező gondolkodásomat az álombélitől . Castanedáék törekvése ez lehetett többek között , hogy a két én rész között felszámolják a különbségeket és egyesítsék azokat . Azt hiszem ez lehet az értelme az ébren álmodásnak . Néhányan olyan szinten művelhették ezt , hogy képtelenek voltak különbséget tenni a két világ között . Ehhez is tudatosság kell , hogy képessé váljon az ember különbséget tenni , mert bár így az álom is valósággá válhat , de ha a fizikai világunkhoz mérten vizsgáljuk meg azokat , észrevehetjük , hogy zavar keletkezhet racionalitásunkban . Pl az idő múlásában .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Jún. - 15:17

Binuar beats

Alkalmaztam a Binuar frekvenciákat , ennek eredményeként egy hétig napi szinten voltak tudatos álmaim , de mivel fejhallgató szükségeltetik nem túl kényelmes benne aludni . Hanyatt fekve még rendben is volna , de elaludni csak hason tudok , ezért itt vagy ott mindig nyomott valahol a fejhallgató . Egy hét alatt viszont annyira lehúzta az álmodási energiámat , hogy utána pihentetnem kellett hogy új erőre kaphassak . Rendben , az is igaz , hogy utána egyéb körülmények felborították azt a rendet , ami abban a hétben jelen volt , ez is közrejátszhatott szerintem  valahol .
Szóval merem ajánlani próbálgatni ezeket a linkeket :
https://www.youtube.com/results?search_query=binaural+beats+lucid+dreaming
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Jún. - 17:49

Hogy reagálnak az álom alakok egy egyszerű kérdésre  ?

Elgondolkodtató egy kérdés , mert az álom alakok zöme a saját  fantáziánk eredményei , így ha egy álom alak nem a valóságnak megfelelő választ adja , akkor az azt jelenthetné , hogy önmagunkat csapnánk be  , hacsak úgy nem vesszük , hogy az ő igazságuk nem azonos a miénkkel .
Tapasztalataim szerint  több információt is begyűjtöttem , minek  eredménye az lett , hogy az álom alakok  különböző képen viszonyulnak az álombéli valóságukhoz .  Egyes  álom alakok válasza az volt , hogy igen , tisztában vannak azzal , hogy ők most egy álom résztvevői , pontosabban az én álmomé , más álom alakok viszont  ragaszkodtak ahhoz , hogy a világ amiben léteznek az valódi , és hogy az a kő kemény valóság .
Ha egyöntetű válaszok érkeztek volna egyszerű lenne  a dolgom , de így hogy különbözőkép viszonyultak az álom valósághoz , felvetődik bennem a kérdés , hogy vajon miért ?
Ennek több oka is lehet , amik hirtelen eszembe jutnának :
- Aki azt feleli , hogy tisztában van azzal , hogy álmodom , talán egy felderítő lehetett , aki önálló tudatossággal rendelkezhetett és így tisztában lehetett a valósággal .
- Aki azt feleli , hogy tisztában van azzal , hogy álmodom , mint álom alak saját tudatom eredményeként a valóságnak megfelelően felelt , így nem ámított más lehetséges variációkkal .
- Akik ragaszkodtak az álmom valódiságára és ahhoz , hogy a világuk nem álom , hanem valós . igazuk lehetett , de ebben az esetben nem egy álomban voltam , hanem egy másik világban , amit álomnak vélhettem hamisan.
- Akik ragaszkodtak az álmom valódiságára és ahhoz , hogy a világuk nem álom , hanem valós , egyszerű álom alakok voltak és talán valami tudattalan késztetéstől hajtva egy vágy hamis késztetésére  becsaphattam  általuk önmagamat .
-Akik ragaszkodtak az álmom valódiságára és ahhoz , hogy a világuk nem álom , hanem valós , egyszerű álom alakok voltak  és ha egy csöppnyi kis önálló tudattal is rendelkeznek , világukat , azaz az álomvilágomat ők az egyetlen valóságként könyvelik el magukban . Így nem csaphattak be , hisz csak egyetlen valóságot ismertek , méghozzá a pillanatnyi  álmomat
- Volna itt még egy lehetőség , ami a legkérdésesebb , mert nem ad valószínű magyarázatot , hogy mind akik azt állították , hogy álomban vagyok és mind akik azt , hogy az a világ a valóság maga  , mind csupán  egyszerű álom alakok voltak  , de ez esetben valóban rendelkezhetnek némi önálló tudatossággal is , hiszen  személyenként eltérő válaszokat adtak .

-Ha  az  a lehetőség élne  , hogy mind álomalakok voltak ,  véleményem szerint nem lett volna szabad eltérő válaszokat adniuk , hisz a válasz önmagamtól érkezett volna  ami ez esetben egyértelműnek kellett volna  , hogy legyen legalábbis bízom benne , hogy így volna .

Minden esetre tovább kutatom az ismeretlent .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Hétf. 16 Jún. - 20:20

Az álombéli tükrökről

Megfigyeléseim alapján állíthatom , hogy az álombéli tükrök elég különös dolgokat produkálhatnak .
- Mutathatják azt a formát , amit a fizikai valóságunkban is láthatnánk , valami megszokott öltözékben , tehát a különbségek nem igazán tűnnek fel , így hihetnénk azt is , hogy valóban a fizikai valóságban vagyunk .
- Néha minden stimmelne , de az öltözék valami egészen különös és esetleg a stílusunktól eltérő , ez már felhívhatja magára a figyelmünket .
- A legszokatlanabb viszont az lehet , amikor a tükörbe nézve nem a megszokott önmagunkat látjuk , hanem valaki egészen mást , annak ellenére , hogy tisztában vagyunk azzal , hogy ez a más valaki mégis mi magunk vagyunk
- Előfordult olyan eset is , mikor valaki más álomalakkal tekintettünk a tükörbe és míg önmagamat tekintve a hétköznapihoz képest semmi különbséget nem találtam , a másik alak aki mellettem állt , a tükörben egészen másképpen nézett ki , mint az a lénye aki mellettem állt abban a pozicióban . Elképzelhető , hogy az ilyen esetben az az álom alak esetleg nem az volna aminek mutatja magát ? smile
Tovább kutatom a lehetőségeket .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Kedd 17 Jún. - 10:30

A kéz

Megszokott tény , hogy amikor az ember valami állati alakot ölt magára , akkor annak megfelelően néz is ki .  Tehát egy varjúnak szárnyai vannak amivel csapkod és röpköd a fák között .
De  mi alakíthatja úgy , mikor az ember first person nézőpontból rátekint a kezeire és nem azt látja ami várható lenne ? Ha magunk alakítjuk álombéli formánkat , akkor a megszokott az lenne , hogy ugyan úgy nézzünk ki , mint a valóságban , némi eltéréssel talán , korunkhoz viszonyulva . De amikor egy ősember kezei néznek vissza ránk , az már elég szokatlan véleményem szerint és meghökkentő is talán , hisz ez egy olyan esemény amire nem számíthattunk .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Kedd 24 Jún. - 6:35

Szenzor

Az ember fel van ruházva szenzori képességekkel . Támadhatnak az embernek baljós előérzetei , de ha az ember éppen álmodik , valahogy jobban leképeződhetnek a dolgok . Tulajdonképpen elképzelhető , hogy álmodás közben kevesebb a zavaró tényező ami elfedné a megérzéseit .
- Van amikor egy az egyben érkezik a megérzés és az ember földrengésről álmodik , amiről kiderülhet , hogy pár óra kérdése csupán és bekövetkezik . Elképzelhető , hogy ilyenkor a föld mágneses jelei hatnak az érzékelőre , vagy tapinthatatlan  apró rezgéshullámokat  érzékel  amik előre vetíthetik a jövőt .
- Van amikor a jelen pillanat természeti jelenségeit álmodja meg az ember , mint például amikor egy olyan helységben alszik ahol a külvilágtól elzárva nincs kapcsolata a felszínnel , mégis mondjuk ha odakint szakadni kezd az eső , az illető arról kezd álmodni , hogy mondjuk  a falakból ömlik a víz , vagy valami egyéb nedves jelenség jöhet nála elő . Itt köze lehet talán a légnyomásnak amit az ember mint szenzor azonnal érzékel és ennek megfelelően az álmaiban is hasonló jelenségek bukkannak a felszínre .
-  De mi lehet azoknál az álmoknál , amikor az ember baleseteket , repülő , vagy vasúti szerencsétlenségeket álmodik meg előre ?  Ha magában a pillanatban jönne az álom , egyáltalán nem csodálkoznék , hisz a bajba jutott  emberek egy nagy érzelmi löketet küldenek ki a szférába , amit az álmodó mint szenzor elkaphat és az információból letükrözi az üzenet okát .
De amikor előre álmodja , ott ennek nincs jelentősége . Az valamilyen előre látás már . Az ember nem lehet igazán időutazó , de az idő lehet átutazó nálunk , ami azt jelenthetné , hogy az események egy időben zajlanak , jelen , múlt és jövő , és az idő hullámai amint áthaladnak a szenzoron bepillantást nyújthatnak a számára  akár csak az előző esetben , így felfogván a jaj kiáltást még a ki nem mondott szó előtt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Szer. 2 Júl. - 23:34

A multidimenzionális én

Immár tudjuk , hogy az ember nem csupán az a megjelenési forma , amit fizikainak nevezhetnénk . Tehát az ember egy multidimenzionális  lény .
Ebből következtetném , hogy nem csak lény , hanem egyben egy multidimenzionális én is egyúttal . Erre jó példák az álmokból kikövetkeztethető tapasztalatok amik ebből a szempontból lehetnek eléggé szerteágazóak .
Sokatok tudja , hogy voltam már jó pár megjelenési forma ha az állati  formákat öltést venném alapul , a kecskebékától kezdve a sárkányon át  a denevérig , sok sok hasonló tapasztalat .  Ezeket azért említeném , mert néhány esetben  a jelenlegi egóm a háttérbe szorulva egy egészen más gondolkodási forma öltött bennem formát , pl a denevérré alakulás esetén semmilyen emberi gondolat  nem bukkant a felszínre , csupán egy denevér érzékelését élhettem át az álmomban .  A leggyakoribb viszont az volt , amikor egy állati formát öltve  bár emberi gondolatokkal , mégis a jelenlegi egótól eltérően az állattal azonosulva jöttek a felszínre ezek a gondolatok , magával az álattal természetes módon önmagamat azonosítva . Ezzel azt szeretném mondani , hogy bár emberi gondolkodásmód , de állati megnyilvánulásban és azzal önmagamat azonosítva . Tehát nem tudtam , hogy ember vagyok , amint azt sem , hogy éppen álmodom . Egy vadállat voltam  , annak érzékelésével és gondolataival . Ez esetben jó lenne tudni , hogy az állatok vajon hogyan gondolkodhatnak , mert ha gondolkodnak , akkor nem biztos , hogy a felmerülő gondolatok emberiek voltak . De erre nincs sem bizonyíték  és ennek hiányában  sem magyarázat  
Volt eset amikor növényi alakkal azonosultam , pontosabban egy fává alakulhattam . Aki olvasgatott az agykontrollról , az tudja , hogy léteznek bizonyos gyakorlatok , amikor az embernek egy tárggyal , vagy valaki mással kell azonosulnia .  nem könnyű egy gyakorlat , de megvalósítható . Pl az ember beleképzelheti magát egy váza alakjába oly módon , hogy annak anyagi szerkezetét átérzékelve szinte valóban kancsóvá válhat , így az emberként való azonosulása ez időtájt szüneteltetve van .
Ezeket a példákat az egóról , illetve az énről való egyéb helyeken lévő beszélgetések miatt hoztam , arra utalván , hogy az ember egy multidimenzionális én ami bizonyság lehet arra , hogy az egó valóban letehető , ahogyan azt az álmoknál maga Don Juan is magyarázza , pontosabban , valahogy így , " hogy ha az ember álmodik otthon hagyja az egóját , tehát nem viszi magával "
Az álmodási tapasztalatok valahol valóban ezt igazolhatják .
Ezen felül megemlíteném , még , hogy ha már az ént vesszük alapul , mindenki hallott már arról a besorolásról , hogy van egónk , meg van felsőbb énünk , és valószínűleg az fellett is állhat még isteni én részünk , ami arra utal , a jelenlegi egónk amivel azonosítanánk esetleg magunkat , önmagunk töredéke csupán , amint ha a reinkarnáció tényét venném alapul , vagy az egyéb párhuzamos dimenziókban lévő alteregóink éntudatát , mind mind önmagunk töredék részei vagyunk és ez alól az álmokban fellépő én részeink sem kivételek ez alól .
Tehát egy multidimenzionális ének vagyunk , így kérdés van e értelme túl nagy hangsúlyt fektetni arra , hogy letudhassuk az úgynevezett egót .
Több esetben szóba került az úgynevezett újjászületés is , nos érdekes lehet bele gondolni , hogy egy multidimenzionális én esetében ez hozzánk hogyan viszonyul . Már csak azért is , mert mondjuk a jelenlegi énünk amivel azonosítjuk magunkat ez a fentebbi elogondolások módján csak töredék . Mi lesz a többi részünkkel , ha itt azt mondjuk újjászülettünk mondjuk ? Ők nem biztos , hogy értesülnek erről , .
Példának okáért hoznék egy skizofrén esetet , amikor egy személyben több egó ölt formát . lehet egyik én része kedves ember , a másik meg dúrva és erőszakos . A kedve sember része mondjuk részt vesz minden szertartáson és befogadja a Krisztust és azt mondja újjászülettem . Mi fog történni amikor a másik része jön elő , a gonoszabbik fele ? vajon a kedves része álltal ő is elérhette az újjászületést ?-hisz egy emberről volna szó
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Hétf. 7 Júl. - 7:47

Emlékezés tudatállapot váltással

Megtapasztalásaim  arra a következtetésre juttattak , hogy a különböző tudatállapotok valóban befolyással lehetnek az emlékezés különböző fázisaira .
Kicsit érthetőbben  azt szeretném ezzel kifejezni , hogy egy bizonyos tudatállapotban lévő cselekményre  akkor vagyunk képesek visszaemlékezni igazán , ha ismét abba a tudatállapotba kerülhetünk . Az ébrenlétnél ez nagyszerűen működik , ezt mindenki tapasztalja , hogy képes visszaemlékezni , mit és hogyan csinált mondjuk egy órával ezelőtt , vagy éppen tegnap . Nagyon jól tükrözi ezt a folyamatot , hogy viszont a tudatállapot váltásával ha álomba szenderül , nem képes visszaemlékezni a fizikai valóságában történő eseményekre , gondolatokra , csak esetleg részleteire és néha homályosan .  Ugyan ez történik velünk , ha felébredünk álmainkból és megpróbáljuk leírni azokat , sok esetben az ember vagy egyáltalán nem fog emlékezni semmire sem belőle  vagy pedig hiányosan és ennek bizony a tudatállapot váltás lehet az egyik fő kiváltó oka .
Erre jó bizonyíték lehet az , hogy ha elalszik és felébredünk , az ébrenléti tudatállapotokban megélt eseményekre bár mennyire visszamenőleg emlékezni fogunk . És akkor most jön a csavar , mert megfigyeléseim arra a következtetésre juttattak , hogy ez bizony fordítva is némileg igaz . Az álmok  vagy mondhatni REM fázis időszakában lévő tudatállapotunkban bizony előjöhetnek olyan emlékek  az ugyan ebben a tudatállapotban történő eseményekről , gondolatokról , amikre éber tudatállapotban emlékezni képtelenek voltunk .
Ezek a megfigyelések és elgondolások arra következtetnek , hogy ha a tudatállapotok valamelyest közelíthetnek egymáshoz , akkor  a két tudatállapot emlékei is közeledhetnek egymáshoz . Ilyen esetek azok , amikor az ember elkezd visszaemlékezni az álmaira . Ezek a tudatállapotok ha nagyon közel kerülnek egymáshoz , akkor annak eredményeként tudatosulhatunk álmainkban , mert felismerhetjük benne pillanatnyi tudatállapotunk .
Egyenlőre kérdés , hogy a tudatállapotok egymáshoz való közeledése mekkora mértéket ölthet , még akár az is elképzelhető , ha azonos szintre kerülnének , megszűnne a különbség az alvás és az ébrenlét között mint tudati állapot .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Kedd 8 Júl. - 18:13

A tapasztalat előhívása

Megfigyeléseim a saját tapasztalataim alapján  arra a következtetésre juttattak , hogy ha választok magamnak egy alternatív módot a tudatos álmodás előidézéséhez , akkor az eredmény azonnali hatású a várakozásnak megfelelően . Ilyen esemény volt például a binuáris hangokkal való kísérletezésem , amik egy héten  keresztül mindennapos tapasztalattal láttak el . Az események után pihentetnem kellett magamat , mert megcsappant az álmodási energiám , de idővel amikor újabb ötleteim támadtak , ezek általában eredményeket hoztak .
Tehát azt tartanám , hogy nem árt a módszereket váltogatni , de ezzel párhuzamban a valóság teszteket mindenáron folytatni kellene .  Ez egy idő után roppant unalmassá és egyhangúvá válhat , de a kitartó munka spontán eredményeket produkál , és ha az ember kitartó , a sok munka gyümölcsöt terem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Kedd 20 Jan. - 16:42

Ezt ide teszem magamnak emlékeztetőül Ápriliától , hála neki , hogy összegyűjtötte . !

Castaneda művei (alul a könyvek linkje):

I. Castaneda: Don Juan tanításai (1968) (1960. nyár - 1965. Október)    
II. Castaneda: A másik világ kapujában (1971). (1968 április -1970. Október)
III. Castaneda: Ixtláni utazás. Don Juan újabb tanításai (1972). (1971. májustól-őszig)  
IV.Castaneda: Mesék az erőről (1974). (1971 őszétől a don Juan Matussal 1973-ban való utolsó találkozásig)      
V. Castaneda: Az erő második köre (1977). (Találkozás a tanítvány társakkal a don Juannal való utolsó találkozást követően)      
VI. Castaneda: A Sas ajándéka (1981). (Folytatás a tanítványokkal; aztán egyedül La Gordával)
VII. Castaneda: Belülről Izzó Tűz (1984). (Don Juan "második figyelembeli" tanításai, az utolsó találkozást is ideértve 1973-ban)    
VIII. Castaneda: A csend ereje: További leckék Don Juantól (1987) (Don Juan leckéinek veleje)      
XI. Castaneda: Az álmodás művészete (1993). (Don Juan tanításainak áttekintése álmodásban)
X. Castaneda: Az idő kereke (1998.) (Általa válogatott idézetek első nyolc könyvéből)
XI. Castaneda: A végtelen aktív oldala (1999.) (Életének emlékezetes eseményei)
XII. Castaneda: Mágikus gyakorlatok (Tensegrity)

http://terebess.hu/keletkultinfo/castaneda.html


______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Hétf. 19 Szept. - 19:36

Ez az oldal lehet érdekelhet néhányotokat.

https://toltecwarrior.wordpress.com/tag/toltec/
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Csüt. 6 Okt. - 16:39

" Az álmodás lényegében arról szól, hogy szándékosan befolyásolni és változtatni tudjuk hétköznapi álmainkat. Az álmodók, azzal, hogy lekötik a naguálra irányuló figyelmüket, és a hétköznapi álmaik dolgaira és eseményeire irányítják, álmodássá változtatják ezeket az álmokat. "
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Vas. 9 Okt. - 18:04

Ezen az oldalon szépen érthetően elmagyarázzák a Tonál és a Naguál lényegi értelmét. 

http://biktop.hu/tonal-es-nagual/
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Vas. 4 Dec. - 20:50

Gondoltam megosztom veletek egy a tolték tudományban jártas tanító magyarázatait, többek között szépen kifejezi a tonal és a nagual jelentését és sok más egyéb érdekes dolgokról is beszél
https://www.youtube.com/watch?v=WNLRO-Ft7W0

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Vas. 4 Dec. - 21:28

Nagyon tetszik a magyarázatokból, hogy amikor megtanulunk tudatosan álmodni, ez a tudatosság a halálunk után is ugyan úgy felléphet, akár csak az álmunknál. Ennek az a jelentősége, hogy ahogyan az álmunkban tudjuk irányítani a környezetünket és a tevékenységünket, úgy a halálunkban lévő környezetünkben is nagyobb szabadságot élvezhetünk. Pl kívánhatjuk, hogy az úgynevezett paradicsomba kerüljünk, akár hol is vagyunk abban a pillanatban.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  fortis Vas. 18 Dec. - 8:54

Mindenkinek ajánlanám ezt a videót megnézni, azoknak is akik tudják mi fán terem a tudatos álmodás és gyakorolják is , és azoknak is, akiknek fogalmuk sincs róla, itt és most meg fogják tudni érteni, miről is volna szó.

https://www.youtube.com/watch?v=BeiyGeBmH6I

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Álmodási oldal / Ide ne írjatok Empty Re: Álmodási oldal / Ide ne írjatok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.