Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

+2
Greywolf
Áprilia
6 posters

2 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Szer. Júl. 09, 2014 5:16 pm

öröm  Áldás békesség , senkire nem haragszom , azt hiszem nincs is miért , olyan jó lenne , ha mindenki így gondolná . taps 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Szer. Júl. 09, 2014 5:28 pm

Áprilia írta:
Fortist jól ismerem, személyesen is. Őt fel kell ébreszteni Csipkerózsika-álmából. Ez eddig még senkinek se sikerült. Én - veletek ellentétben - legalább próbálkozom. (Amint láthatod is, hogy ő nem érti félre.)
Én úgy látom ezt a próbálkozást kívülállóként, mint ha ezt ő úgy élné meg, hogy valahányszor megszólal, a földbe lesz döngölve. És ezért gyakran inkább befogja a száját.

Általánosságban véve úgy gondolom, nem tudja egyik ember a másikat erőszakkal felébreszteni. Csak saját maga tudja saját magát, vagy ha nem hajlandó, akkor a sors segít.
Nem is volna szabad a másikra semmilyen befolyásolási kísérletet tenni, mert akkor nem tartjuk tiszteletben a másik ember életszentségét. Ha pedig nem tartjuk tiszteletben, akkor a negatív oldalon állunk, ez másokra nézve is, de főként saját magunkra káros. Én megpróbálom ahhoz tartani magam, hogy akkor mondom el, amit a másikról gondolok, vagy arról, hogy szerintem mit kéne tennie, ha kifejezetten megkérdez erről.
Bár ez gyakran nem sikerül nekem se. Elbukom sokszor még ma is.
Régen én is meg akartam menteni embereket, Fortist is. öröm

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Szer. Júl. 09, 2014 5:33 pm

A változás mindig belülről történik. Ez emberekre is, társadalmakra is, korszakokra is érvényes. Minden kívülről jövő változtatási kísérlet erőszaktevési kísérlet, ami a gonosznak dolgozik, akármilyen jó szándék is vezérli az embert.

Nicsak, mi van az alant következő vonal alá írva! Very Happy


A hozzászólást efi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Júl. 09, 2014 5:35 pm-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Áprilia Szer. Júl. 09, 2014 5:33 pm

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Feb. 24, 2017 8:45 am-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6466

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Szer. Júl. 09, 2014 5:37 pm

Ne hallgass rá Fortis, csak folyjál minden csapból!
  simi

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Áprilia Szer. Júl. 09, 2014 5:37 pm

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Feb. 24, 2017 8:47 am-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6466

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Szer. Júl. 09, 2014 5:45 pm

Áprilia írta:Akkor menjünk szépen haza és zárjuk be ezt a bazárt. Vagy csacsoghatunk is felőlem, de ezért kár fenntartani ezt a fórumot és "tudatkalandorok gyűjtőpont univerzumának" nevezni...
Egyszer szépen összeszedtem a gondolataimat, hogy miért JÓ a fórum, csak Fortisnak áldozatul esett ez a hozzászólásom is, és most nincs bennem elég akarat, hogy újra nekiálljak.

A másokra irányuló erőszakon kívül még nagyon sok célt lehet találni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Szer. Júl. 09, 2014 5:57 pm

Na szerintem érdekesebb lenne inkább , ha kitalálnátok az álmom végén mi a csuda járhatott a fejemben vajon ?  öröm 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Áprilia Szer. Júl. 09, 2014 6:02 pm

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Feb. 24, 2017 8:47 am-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6466

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Szer. Júl. 09, 2014 10:45 pm

Áprilia írta:
efi írta:
A másokra irányuló erőszakon kívül még nagyon sok célt lehet találni.

Maradjunk annyiban, hogy nagyon rosszul ismersz engem. És ez a mostani, valamint már a legelső ilyen témájú hsz-ed is (melyben elővetted a moderátori témát) ebben a topikban személyeskedés. Még ha te nem is látod ezt.
 girlsayyes 
1./ Így utólag elolvasva a mondatot, amit tőlem idéztél, elég durva, mert úgy lehet érteni, mintha azt akarnám a fejedhez vágni, hogy erőszakot követsz el mások ellen, és más célja nincs a fórumozásodnak.
Ezért bocsánatot kérek tőled.
Azzal a mondattal mindössze azt akartam hangsúlyozni, hogy a mások megváltoztatásának a szándéka nem más, mint erőszak.


2./ De hát nem én vettem elő a moderátori témát, hanem te:

Áprilia írta:Bocs Efi, de miért engem jelöltél meg az átvitt cuccok "szerzőjeként"?  Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 336595127 Nincsenek moderátori-admin jogaim (bár többen felvetették korábban, hogy legyen, de hiába), ezért nem is tudnék beszélgetéseket ilyen módon átvinni, ahogy te tetted. Kijavítod?
Bár ami igaz, igaz, elég érzékenyen reagáltam rá.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Áprilia Szer. Júl. 09, 2014 11:01 pm


Bírom az intelligenciádat.
 thanks

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6466

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Csüt. Nov. 13, 2014 7:04 am

Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni.” (Máté 19, 24)
Greywolf írta:Szerintem ez közelebb áll Isten igazi valójához: "Csak az hisz énbennem igazán, aki elhiszi, hogy Hitler is a Paradicsomba jutott."

Elég nagynak tűnik az ellentmondás . Volna hozzá véleményetek ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Csüt. Nov. 13, 2014 7:39 am

Persze, hogy egymásnak feszül !

A tű esete a törvény rendszerét bizonyságnak veszi hiszen, bizonyos az, aki egyetlen áldozatot "tesz" a törvényben foglaltak szerint, az "feloldatik"!
Míg a nevezett ( Hitler) a törvénytelenség " engedetlenség" azon formáját ragadta magához amely Istent mint "Arculatot" öldökölte meg.
A kettő nagyon nem egy síkon mozog!
-
Pld; a szomszéd fája átlóg hozzám.
Nem az átlógott ágat vágom le de, igyekezetemben a gazdát "vágom" agyon -> basabellll ütővel!
-
Khümmm facepalm...!
-
Isten úm. "lendít egyet" a keréken és huszárvágásával átrendezi az Univerzum "vonalát"!
Jézus ennek érdekében - nagyot vállal, s véghez is viszi eme elgondolást!
-
Mire az ember - sötét mint az éjjcaka!
-
(( Kivétel!...

Annatolla "Jézabella" Úr Hölgy, aki anyja méhétől született, már onnan -  "szeplőtelennek"...)))

Nos, én is szeretnék ennyire "faszacsaj" lenni de, legalább pasi ha, már annak születtem és most választhatnék!

Ehhez mit szóltok! ...???

-
-

- offolás
Tegnap találkoztam egy "buzgómócsing" "testvérnővel". 
Kicsit ifjabb mint én. 
Ezt megelőzően mikor összefutottunk, úgy "aggitált" mint TSZ-esítéskor a pártfunkcionárius, aggyam el szekerem, lovam és szellemem a TSZ-nek!....
Azaz  "neki" - hajoljak be,  előtte, az ő elgondolása szerint és lehetőleg JÓ MÉLYEN! ( hitem legyen az ő hitére formálva)
-
Nos, az elmebaj ragájos és ragadványában makacsúl az.
Bár felvezetésemre, már mint a családom széthullását illetően, per pillanat egy kukkot se mondott, csak sejtelmesen elmozdította szája szélét!
Igen!
Ezek a tanítók már akkor bajban voltak mikor én még nem hiszen, láttam helyt -állását pld a lakásának ápolásában ill. az igen kicsi gyermekeinek nevelésében....stb...! ( sunyin hallgatott, nem beszélt válságukról)) - ( férje, igen nagyot tűrő ember! ))
A vigyor a régi...
-
Konklúziónak annyit mondanék!
Vulgárisan!
Jókora szarban vagyunk!
MINDENKI!
-
Nem hiszitek?
Hát!
Úgy is "jó"...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Csüt. Nov. 13, 2014 7:52 am

Óh, igen, a hithez még annyit...most éppen ez időtájt szoktam szúrni az inzulint és megenni a marék kemikáliát.
Megyek is...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Greywolf Csüt. Nov. 13, 2014 8:07 am

Szerinted Fortis, egy szülő meggyűlöli a gyerekét és örök szenvedésre taszítaná azért, mert hibázott vagy mert éppen beteg? Ez még az emberek esetében sem fordul nagyon elő. Kérdezz meg egy apát vagy anyát, aki kiegyensúlyozott szellemileg és érzelmileg is, hogy képes lenne-e ilyet tenni saját gyerekével? Bár, elég ha magadat megkérdezed. A válasz szerintem 95%-ban az lenne, hogy soha vagy még több esetben.
Akkor most ezt ha megpróbáljuk Isten "szintjére emelni", aki maga a szeretet, akkor elképzelhetőnek találod egyáltalán, hogy bármelyik teremtényével képes lenne ilyet tenni? Szerintem még azzal sem akit ti emberek Sátánnak/Ördögnek/Lucifernek/stb. neveztek.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Csüt. Nov. 13, 2014 8:24 am

Laza vagy kedves Grey...hiszen...

a szabad akarat porosodhat - szerinted?
-
Ugyannn!
A nevezett személy döntött, s döntését hatmillió "halál" követte!
Jézus is döntött!
És ezért - ÁLL - egyenesen, az Univerzum!
Nem bukott fővel, nem véresen, DE!
SZENTSÉGBEN!
-
Gondolj azokra akik egy hangyát sem taposnának el...

Ők!
Minek feszűlnek neki?
Éppen az Istenjóságnak, annak kifordigatásának...tehát, az ÚR SZENTSÉGE éppen itt látható meg!

Meglátásom szerint tényleg laza vagy...- legyél, ha van tányér van kanál és más evő eszköz is, akár pálcika az és rizst esznek vele; senki ne éhezzen és kész!

Egyen kézzel ha, úgy jó...neki...kinek kinek hite szerint!
-
Ez sarkallatos!

Hite szerint!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Csüt. Nov. 13, 2014 8:45 am

Greywolf írta:Szerinted Fortis, egy szülő meggyűlöli a gyerekét és örök szenvedésre taszítaná azért, mert hibázott vagy mert éppen beteg? Ez még az emberek esetében sem fordul nagyon elő. Kérdezz meg egy apát vagy anyát, aki kiegyensúlyozott szellemileg és érzelmileg is, hogy képes lenne-e ilyet tenni saját gyerekével? Bár, elég ha magadat megkérdezed. A válasz szerintem 95%-ban az lenne, hogy soha vagy még több esetben.
Akkor most ezt ha megpróbáljuk Isten "szintjére emelni", aki maga a szeretet, akkor elképzelhetőnek találod egyáltalán, hogy bármelyik teremtényével képes lenne ilyet tenni? Szerintem még azzal sem akit ti emberek Sátánnak/Ördögnek/Lucifernek/stb. neveztek.

Nem tudom . Azt hiszem ez ettől egy kicsit bonyolultabb . Első sorban azért , mert ha szabad akarattal rendelkezünk , akkor nem csupán itt e világban , hanem bárhol ahol vagyunk , vagy ahová kerülünk . Mivel korlátozott mértékben van jelen a tudatosságunk , feltehetően egy magasabb szinten ( elhagyva az anyagi világot ) kicsit megvilágosodhatunk tetteinkben . Ez esetben talán elképzelhető , hogy az ember önmaga bírája , és tetteinek megfelelően jár el önmagával szemben . 
Isten szerethet bennünket és természetesen nem négyelteti fel egyetlen gyermekét sem , ( mondják is , hogy Isten nem ver bottal ) szóval talán a szabad akaratunk lehet az , ami döntést hoz . 
Most , hogy mit is nevezhetünk Paradicsomnak ? Nem vagyok benne biztos , hogy tudjuk ennek pontos értelmét . Volt példa Ádám és Éva esetében , mint egy létezés szintje , de nem lehetetlen , hogy annak a létezési szintnek a helyszíne maga csak apró kiegészítője a nagy egésznek . Szóval a paradicsom elméleti valóságának csupán egy építő kockája . 
Mindezeken felül ott vannak Jézus tanításai a helyes gondolkodásról , a megfelelő viselkedésről , és a világhoz való hozzáállásról , ami mind hasznunkra lehet . Tehát az út adott , fénylő vonalként ki van jelölve . 
Ugyanakkor ott van a másik oldal , Hitler példájával , amit úgymond elítélünk , bár ez sehová sem vezet . Értelme csak akkor volna , ha Hitler önmagát bírálná meg , és ennek alapján foglalná el méltó helyét . De nem ismerjük a szándékot , a tettek miértjét . Hitler is csak egy maszk volt , egy szerep a világ történetében . Mind maszkot hordunk és szerepet vállalunk , nem láthatunk az ő maszkja alá . Nem ismerhetjük meg igazi természetét .  Sokszor a forgatókönyvek meg vannak írva , bár igaz tőlünk függ , hogy melyik oldal vagy epizód az aminek érvénybe kell lépnie éppen .  Ha az emberiség jó úton haladt volna , akkor  pl  a Krisztusnak nem kellett volna tennie értünk erőfeszítést . De a dolgok nem ebbe az irányba haladtak . 
A kornak megvannak a maga sajátosságai , és néha születnek Hitler félék , ahogyan születik globális felmelegedés is  , árvizek és tömegkatasztrófák , és bár nem hinném , hogy ettől jobban lennénk szeretve vagy kevésbé , a dolgok megtörténnek és ezért nem pusztán egyetlen ember a felelős , hanem globálisan nézve az egész emberiség . 
Az egyéb erőkről nem tudom mit mondhatnék , negatív erők , esetleg tudatok , flyerek , idegen civilizációk , háttérhatalmak  szuggesztív ráhatásai , rádió , újság , tv , hogy mi szüli a tolvajt , vagy teszi azzá , esetleg áldozattá , (  talán Hitler is áldozat volt ) szóval túl körülményes lenne átlátni magában hogyan működik ez az egész . 
Ezért azt mondanám , nem hinném , hogy Hitler a paradicsomba jutott volna , de mindentől függetlenül volna rá esély .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Csüt. Nov. 13, 2014 8:52 am

Elek írta:Laza vagy kedves Grey...hiszen...

a szabad akarat porosodhat - szerinted?
-
Ugyannn!
A nevezett személy döntött, s döntését hatmillió "halál" követte!
Jézus is döntött!
És ezért - ÁLL - egyenesen, az Univerzum!
Nem bukott fővel, nem véresen, DE!
SZENTSÉGBEN!
-
Gondolj azokra akik egy hangyát sem taposnának el...

Ők!
Minek feszűlnek neki?
Éppen az Istenjóságnak, annak kifordigatásának...tehát, az ÚR SZENTSÉGE éppen itt látható meg!

Meglátásom szerint tényleg laza vagy...- legyél, ha van tányér van kanál és más evő eszköz is, akár pálcika az és rizst esznek vele; senki ne éhezzen és kész!

Egyen kézzel ha, úgy jó...neki...kinek kinek hite szerint!
-
Ez sarkallatos!

Hite szerint!

Fura ez az egész Elek , mert ha a tűz nem perzselne , akkor nem ismerhetnénk meg az égés természetét . Kérdés , hogy szükségünk volt e rá , hogy megismerjük vagy sem ? Talán azért ismertük meg , mert a szabad akarat  oda vezethetett . Kérdés , ki az aki felvállalja a negatív szerepet ?  Lehet , hogy önmagától senki sem tenne ilyet , de a hátszél ami egyre erősebben fúj , bele kergetheti az embert . 
Persze volna választási lehetőség , de gondolom az anyagi természet azt diktálja , hogy a tolvaj lopjon , különben éhen hal . Lehet a lelkükben úgy gondolják éhenhalni jobb , de az anyag nagy úr és lopásra készteti a kezet .

öröm A mosoly a gondolatnak szól . Lehet elmebaj  minden ami rossz útra vezet .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Greywolf Csüt. Nov. 13, 2014 9:03 am

Elek írta:Laza vagy kedves Grey...hiszen...

a szabad akarat porosodhat - szerinted?
-
Ugyannn!
A nevezett személy döntött, s döntését hatmillió "halál" követte!
Jézus is döntött!
És ezért - ÁLL - egyenesen, az Univerzum!
Nem bukott fővel, nem véresen, DE!
SZENTSÉGBEN!
-
Gondolj azokra akik egy hangyát sem taposnának el...

Ők!
Minek feszűlnek neki?
Éppen az Istenjóságnak, annak kifordigatásának...tehát, az ÚR SZENTSÉGE éppen itt látható meg!

Meglátásom szerint tényleg laza vagy...- legyél, ha van tányér van kanál és más evő eszköz is, akár pálcika az és rizst esznek vele; senki ne éhezzen és kész!

Egyen kézzel ha, úgy jó...neki...kinek kinek hite szerint!
-
Ez sarkallatos!

Hite szerint!

Nem vagyok benne biztos, hogy értelek Elek, de talán mégis.
Ami történt, nem egyetlen ember bűne. Még csak nem is egy kis csoporté. Az egész világ asszisztált hozzá. A 2. V.H. előtt Hitlernek béke Nobel-díjjat adtak. Az Egyesült Államokban is fogadták, a Szovjetunió lepaktált vele, stb. Könnyű a saját hibáinkat/lustaságunkat/nemtörődömségünket másra fogni. Ez a bűnbak tipikus esete. Meg a csordaszellemé. Komoly tanítás származhatna minden áldozat tetteiből. Az áldozatok között értem Hitlert is.
Az egész ami ezt feloldja az én értelmezésemben az az irgalom.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Greywolf Csüt. Nov. 13, 2014 9:06 am

fortis írta:
Greywolf írta:Szerinted Fortis, egy szülő meggyűlöli a gyerekét és örök szenvedésre taszítaná azért, mert hibázott vagy mert éppen beteg? Ez még az emberek esetében sem fordul nagyon elő. Kérdezz meg egy apát vagy anyát, aki kiegyensúlyozott szellemileg és érzelmileg is, hogy képes lenne-e ilyet tenni saját gyerekével? Bár, elég ha magadat megkérdezed. A válasz szerintem 95%-ban az lenne, hogy soha vagy még több esetben.
Akkor most ezt ha megpróbáljuk Isten "szintjére emelni", aki maga a szeretet, akkor elképzelhetőnek találod egyáltalán, hogy bármelyik teremtényével képes lenne ilyet tenni? Szerintem még azzal sem akit ti emberek Sátánnak/Ördögnek/Lucifernek/stb. neveztek.

Nem tudom . Azt hiszem ez ettől egy kicsit bonyolultabb . Első sorban azért , mert ha szabad akarattal rendelkezünk , akkor nem csupán itt e világban , hanem bárhol ahol vagyunk , vagy ahová kerülünk . Mivel korlátozott mértékben van jelen a tudatosságunk , feltehetően egy magasabb szinten ( elhagyva az anyagi világot ) kicsit megvilágosodhatunk tetteinkben . Ez esetben talán elképzelhető , hogy az ember önmaga bírája , és tetteinek megfelelően jár el önmagával szemben . 
Isten szerethet bennünket és természetesen nem négyelteti fel egyetlen gyermekét sem , ( mondják is , hogy Isten nem ver bottal ) szóval talán a szabad akaratunk lehet az , ami döntést hoz . 
Most , hogy mit is nevezhetünk Paradicsomnak ? Nem vagyok benne biztos , hogy tudjuk ennek pontos értelmét . Volt példa Ádám és Éva esetében , mint egy létezés szintje , de nem lehetetlen , hogy annak a létezési szintnek a helyszíne maga csak apró kiegészítője a nagy egésznek . Szóval a paradicsom elméleti valóságának csupán egy építő kockája . 
Mindezeken felül ott vannak Jézus tanításai a helyes gondolkodásról , a megfelelő viselkedésről , és a világhoz való hozzáállásról , ami mind hasznunkra lehet . Tehát az út adott , fénylő vonalként ki van jelölve . 
Ugyanakkor ott van a másik oldal , Hitler példájával , amit úgymond elítélünk , bár ez sehová sem vezet . Értelme csak akkor volna , ha Hitler önmagát bírálná meg , és ennek alapján foglalná el méltó helyét . De nem ismerjük a szándékot , a tettek miértjét . Hitler is csak egy maszk volt , egy szerep a világ történetében . Mind maszkot hordunk és szerepet vállalunk , nem láthatunk az ő maszkja alá . Nem ismerhetjük meg igazi természetét .  Sokszor a forgatókönyvek meg vannak írva , bár igaz tőlünk függ , hogy melyik oldal vagy epizód az aminek érvénybe kell lépnie éppen .  Ha az emberiség jó úton haladt volna , akkor  pl  a Krisztusnak nem kellett volna tennie értünk erőfeszítést . De a dolgok nem ebbe az irányba haladtak . 
A kornak megvannak a maga sajátosságai , és néha születnek Hitler félék , ahogyan születik globális felmelegedés is  , árvizek és tömegkatasztrófák , és bár nem hinném , hogy ettől jobban lennénk szeretve vagy kevésbé , a dolgok megtörténnek és ezért nem pusztán egyetlen ember a felelős , hanem globálisan nézve az egész emberiség . 
Az egyéb erőkről nem tudom mit mondhatnék , negatív erők , esetleg tudatok , flyerek , idegen civilizációk , háttérhatalmak  szuggesztív ráhatásai , rádió , újság , tv , hogy mi szüli a tolvajt , vagy teszi azzá , esetleg áldozattá , (  talán Hitler is áldozat volt ) szóval túl körülményes lenne átlátni magában hogyan működik ez az egész . 
Ezért azt mondanám , nem hinném , hogy Hitler a paradicsomba jutott volna , de mindentől függetlenül volna rá esély .

Nesze semmi fogd meg jól. Avagy, hogyan ne gondoljuk végig a dolgot emberi módra. Köszi, Fortis! kúl

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Csüt. Nov. 13, 2014 9:31 am

Egy biztos , hogy az igazság odaát van . Eltudom fogadni Hitler áldozat szerepét , de hogy ő maga hogy viszonyulhat odaát , erről már fogalmam sincs . Ezért mondhatni minden csak tipp .Isten irgalmas , de vajon az ember is tud e az lenni , legfőképpen önmagához ? Azt hiszem ez már tudati szinttől függő , Hitlert nem tudom milyen szinten állhatott ezen a téren , és most nem a földi maszkjára gondolok ezzel kapcsolatban .Ezért akár még az úgymond kellemesebb pozicióba is kerülhetett , de erről valóban nincs mit mondanom .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Csüt. Nov. 13, 2014 11:24 am

Igen Grey koma - az irgalom...ami nagy kosár!
-
Az ember élete nem lehet biliárdjáték, hogy csak "lökdössük" hosszú "bottal"...ezt isten sem gondolhatja komolyan -> hát akkor az Isten! ( nagy i- vel)....

Valahol sántít a felvezetésed!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Csüt. Nov. 13, 2014 11:34 am

Te fortis , arany komám, Hitlerből még a bajusza egyetlen szőrét se fogadd el!

Egyem a szíved gyökerit.... hány "halál" van körülötte!
-
Minden ragyog az Univerzumba, minden izzik, fénylik, világít, hogyan férhet hozzá a "sötét"!
-
Tehát, a döntés és az "érintés" tart mindent mindenekbe össze!
-
Aszongya; és látá, hogy az úgy jó!
-
A Genezis kolosszális találmány, Istent Szentsége Maga a Szentség!
Megfoghatod de, nem nyúlhatod...le!
Előtte döntened kell!
-
Érted?
MI AZ EMBER?
Hatalmas alkotása Istennek!
És - megrontatott, valamiért valami által... azaz "érintésért"!
-
Az érintés eme formája tehát, a szabadság maga ami úgyszintén a szentség!
-
Minden csodálatos csak tisztelni kell és letérdelni Előtte!
-
Bár csak most homlokommal érinthetném a föld porát és egyé lehetnék a "tisztelettel"!
-
Hitler így tett? ( "Sztalin Jóska" ))
Porba hajtotta fejét?
-
Az engedetlenség érintett lett és felemelt fővel kívánt járni!
Nos, úgy lett...mennyi kínnal, könnyel, fájdalommal...
-
( érintőlegesen...)

tennap a TV nyomta a háborút... ahol felhozták témának a nemi erőszakot!
Igen.
Hány nő lett megmocskolva, hány leánygyermek - bosszúból...
-
Csak úgy egy "morzsa" mit tett anyám aki fiatal volt akkor -> istálótrágyával kente be magát, meg korommal, és kopaszra vágták szép haját és letetvesítették, HOGY undorítónak látszódjék! És így is volt mert mondta a katona; "jaffajamáty"! - Ismeri valaki mit jelent? Így úszta meg az "ÉRINTÉST"!


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Nov. 13, 2014 11:46 am-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Csüt. Nov. 13, 2014 11:39 am

Jó téma volna átbeszélni az érintés fogalmát!
Pld. a 4-6-villamoson ki érint meg és kit két megálló között?
Vagy a szülőszobán, az anyjára helyezett gyermek? Ki érint kit? Abban a pillanatban?...stb...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Greywolf Csüt. Nov. 13, 2014 11:59 am

Elek írta:Igen Grey koma - az irgalom...ami nagy kosár!
-
Az ember élete nem lehet biliárdjáték, hogy csak "lökdössük" hosszú "bottal"...ezt isten sem gondolhatja komolyan -> hát akkor az Isten! ( nagy i- vel)....

Valahol sántít a felvezetésed!

Miért? Hol?

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Csüt. Nov. 13, 2014 12:35 pm

Azt hiszem az elmélet oda vezethető vissza , hogy Sátán fellázadt e Isten ellen , vagy pedig csak vállalta e Isten eme kényes feladatát . 
Tulajdonképpen ebbe az irányba kanyarodott a téma , és attól tartok ,  mi ehhez kicsik vagyunk , hogy belássuk mi lehetett az igazság . 
Ellenben itt volna ez a két állítás egymással szemben :
- „Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni.” (Máté 19, 24)
"Csak az hisz énbennem igazán, aki elhiszi, hogy Hitler is a Paradicsomba jutott."
Talán azt kellene alapul  venni , melyik mondás kitől származó . Az első a Krisztustól , a második egy médiumtól  , ha jól emlékszem A Beszélgetések Istennel c könyv írójától . 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Csüt. Nov. 13, 2014 12:51 pm

"Érzékelned kellene" mint újjhegyen a "finom"  olajat - amint az Igazság és az  Engedetlenség, Egyensúlyában tekint Egymásra, az Irgalomban!
Mert az irgalom nem jelenthet elkövethetőt!
Az irgalom = A LÉTEZÉS!
Nem egy "entitás".
AZ A LÉTEZŐ!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Csüt. Nov. 13, 2014 1:01 pm

Áh, nem vagyunk kicsik, fortis!
Éppen ez a lényeg - FIAK VAGYUNK!
Örökösök!
-
A különböző szellemi lények - "figyelik" cselekedeteinket! - Figyelemmel kísérik. És vágyaik közt van - "tenni"!
Közelítsed meg onnan!

MI!
MI TESSZÜK!
-
ESZKÖZISÉGÜNKET!
-
Ennek fénye  - "A" RAGYOGÁS!
-
Így jutunk el a tiszteletből az érintésbe érintésből a hitbe és a hitből az AZONOSULÁSBA!
-
TE! ÉS! - MINDŐTÖK!
-
NYÍLÓ RÓZSÁK VAGYTOK!
Sháron Rózsája!
-
Ágacskák!
Neczer-ek!
BEOLTOTT - ÁGAK!
-
A beoltott-ság = NEMESÍTÉS!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Csüt. Nov. 13, 2014 1:08 pm

öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11342

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Greywolf Csüt. Nov. 13, 2014 1:16 pm

Elek írta:"Érzékelned kellene" mint újjhegyen a "finom"  olajat - amint az Igazság és az  Engedetlenség, Egyensúlyában tekint Egymásra, az Irgalomban!
Mert az irgalom nem jelenthet elkövethetőt!
Az irgalom = A LÉTEZÉS!
Nem egy "entitás".
AZ A LÉTEZŐ!
Értem. Tehát tévedek, mert nem rettegek. Nem aggodalmaskodok azon, hogy ki mit tart rólam, milyennek lát és milyennek ítél meg, nem mellesleg Isten nevében.
Nekem jobb a lelki béke, amit megélek, az összhang. Ennyi elég is számomra.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 2 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.